Verzet tegen verdwijnen groen Hoe tijdelijk is de tijdelijke sluiting van de Lindehoeve? Wassenaarders mogen meet len ken Ammonslaantje plus kruispunt aangepast Politiek komt met alternatieven voor dierenweitje in centrum Voorschoten Manifestaties voor Chili in Leiderdorp 'Eenvoudiger straatnamen svp' PAGINA 2 REGIO LEIDÉN DINSDAG 9 SEPTEMBER 1986 Over de vele verkeersknelpunten in hun woonplaats WASSENAAR - De gemeente Wassenaar nodigt haar inwoners uit mee te denken over een op lossing voor de verkeersknel punten die het dorp 'rijk' is. In samenwerking met alle buurt- en wykvereniging. de Vereniging van Vrienden en de raadscom missie algemene aangelegenhe den is inmiddels al een inventari satie van die knelpunten ge maakt. De lijst is lijvig gewor den. Vandaar de conclusie van burgemeester en wethouders dat de verkeersproblemen in Wasse naar "hand over hand toenemen. Veel inwoners hebben er last van en vinden dan ook zelfs vaak dat ze de pan uit rijzen", aldus een gemeentelijk schrijven. Het spits van de lijst wordt af gebeten door de Rijksstraatweg. belangrijkste doorgaande route opgemerkt dat de weg veel hin der en geluidoverlast veroor zaakt. Verder is de Rijksstraat weg gevaarlijk, mede door het ontbreken van een middenberm en parallelwegen. Speciale aan dachtspunten op de Rijksstraat weg: de 'Bijhorst' (invoegstrook te kort, er gebeuren veel onge lukken), de kruising fietspad langs de Kerkeboslaan, de in- en uitritten bij Torro (de parallel weg is niet lang genoeg om het bedrijf te bereiken, met alle ge vaarlijke situaties van dien). Problemen ontstaan verder door het vele verkeer dat zich via de Storm van 'sGravesandeweg/ J agerslaan/Prinsenweg/Backers- hagenlaan, Buurtweg en Zijde- weg een weg richting Den Haag zoekt. Omdat deze wegen de ver keersdruk niet kunnen verwer ken, ontstaan er veelal files. Dat zelfde geldt voor de zogeheten oost-west route tussen de Kat- wijkseweg via de Van Oldenbar- neveldtweg en Lange Kerkdam. Uit de inventarisatie blijkt ver der dat op de kruising Van 01- denbarneveldtweg/Lange Kerk- dam/Prinsenweg relatief veel on gelukken gebeuren. Een recon structie van het punt is inmid dels in studie. Aandacht verdient ook de kruising Wassenaarse Slag/fietspad Katwijk-Scheve- ningen ter hoogte van hotel Duinoord. Op dit punt gebeuren nogal eens ongelukken doordat wielrijders zomaar de Wasse naarse Slag oversteken. Parkeerproblemen Parkeerproblemen zijn er in Wassenaar ook legio, zo blijkt uit de inventarisatie. Genoemd wor den plekken als Duinrell en om geving (op topdagen van het re creatiepark), het strand, het cen trum en de Roggewoning/Groe- nendaal (bij sportevenementen). Ook in de Louisestraat (Kerke- hout) is het aantal parkeerplaat sen onvoldoende. Het is de bedoeling dat Wasse naarders die een mening of mo gelijke oplossing hebben over één of meer knelpunten, zich voor 22 oktober schriftelijk tot de gemeente wenden. Alle 'tips' worden zorgvuldig bestudeerd, zo belooft de gemeente. a WASSENAAR - Als het aan de commissie algemene en bestuurlij ke aangelegenheden ligt zal het Wassenaarse Ammonslaantje op korte termijn een aantal verkeers technische veranderingen onder gaan. Na vaak en langdurig praten in de afgelopen jaren gaf de com missie goedkeuring aan de college voorstel met een kredietaanvraag van ƒ3500,-. Het Ammonslaantje zal voor twee richtingen worden opengesteld en een maximumsnel heid van 30 km. krijgen. Een aantal bloembakken moet de snelheids beperking verder bevorderen. De bewoners van het landelijke maar krappe straatje zijn met deze maat regelen akkoord gegaan. VOORSCHOTEN - Ruim tweeduizend handtekeningen zijn er in Voorschoten gezet tegen het verdwijnen van het dierenweitje in het centrum, pal achter de Voorstraat. Er is zelfs een stichting 'De Dorpsweide' in oprichting voor het behoud van het stukje groen langs de Koninklijke Marine laan en de Molenlaan. D66 zou er door de bouw nauwe lijks nog een 'optische opening' naar het historische centrum zijn. Ook kan. als er flats staan, niet lan ger vanaf die plek naar de toren van de Dorpskerk worden geke ken. Die woningen moeten maar achter de Lindehoeve of elders in de wijk Bijdorp worden neergezet, aldus D66. Stichtingswoordvoerder A. Fix overhandigde de leden van de raadscommissie financiën gister avond de lijst met welgeteld 2097 handtekeningen. Hy riep de com missieleden op om het stukje groen, waarop kippen, paarden, kpnijnen, ganzen en geiten huizen, vooral te behouden. Of dat lukt blijft voorlopig nog de vraag. De politiek kwam er gisteravond tij dens de commissievergadering fi nanciën nog niet uit. Zoals bekend wil de woning bouwvereniging hier 24 drieka merflats neerzetten. D66 is inmid dels met een alternatief plan geko men om het dierenweitje te behou den en door een particuliere stich ting te laten onderhouden. Volgens Nieuwe boot reddingsbrigade WASSENAAR - De Wassenaarse reddingsbrigade krijgt een nieuwe reddingsboot, een rubberen C 4. Op zaterdag 13 september wordt hij door een comité van aanbeve ling waarin onder andere minister Smit- Kroes van verkeer en water staat zitting heeft, aangeboden aan de Wassenaarse reddingsbrigade- .De plechtigheid zal plaatsvinden om half zes 's middags in een strandtent die die dag op de Wasse naarse Slag zal staan. De aanleiding van dit alles wordt gevormd door het feit dat de Was senaarse reddingsbrigade 55 jaar bestaat. Afgelopen lente kwam het idee op, en vanaf toen heeft er een comité van aanbeveling geld los proberen te peuteren bij burgers en bedrijven in Wassenaar. Het is gelukt om op die manier geld voor een C 4 bij elkaar te krijgen. Een C 4 heeft als voordeel dat het een erg wendbare reddingsboot is. Het is de tweede C 4 die de Wassenaarse reddingsbrigade in zijn bezit krijgt. Veel animo voor dat alternatief leken de andere politieke partijen gisteravond niet te hebben. De WD liet bij monde van raadslid Van de Poel weten ronduit voor de geplande woningbouw te zijn. "Als iedere ontstane wijk er niet zou zijn geweest omdat men geluisterd had naar de altijd aanwezige tegen standers, dan had ik niet gewoond waar ik nu woon", zo schamperde hij. CDA-raadslid Valkenburg zei nogal moeite te hebben met het ge zichtsverlies, dat Voorschoten zou lijden tegenover bijvoorbeeld de provinciale directie en de algeme ne woningbouwvereniging als wordt besloten van woningbouw af «te zien. Immers, de plannen zijn al door de ambtelijke molen ge gaan. Bijval voor de plannen van D66 was er wel van zijn partijge noot Bremmer. Hij adviseerde de wethouder vooral niet te snel te be slissen en nog eens te rade te gaan bij diverse deskundigen. De PvdA/PPR daarentegen zei te denken aan een 'gulden midden weg'. Bijvoorbeeld door het kin derboerderijtje op een andere plaats in Voorschoten te creëren. Bovendien zou er eventueel moe ten worden gesleuteld aan het ui terlijk van de 24 appartementen. Nadeel van dit voorstel: de hele ambtelijke procedure moet weer van voren af aan beginnen en daar mee wordt de kans groot dat Voor schoten een subsidie van zo'n 400.000 gulden misloopt. gebruik om te pleiten voor een ïn- rijverbod voor vrachtwagens aan de westzijde van het laantje: "het is te smal voor twee tegemoet ko mende vrachtwagens", aldus de in spreker. De suggestie vond weerklank in de commissie. Bur gemeester Schoute beloofde dit voorstel te bestuderen, maar haast te zich de commissie te vragen het raadsvoorstel alvast aan te nemen: "we hebben voor zo weinig nu al zoveel woorden nodig gehad", meende de ongeduldig geworden burgervader. Overigens liet WD- commissielid Tamboezer op de valreep nog blijken geen Afrikaan- tjes in de bloembakken te1 Verkeerslichten In dezelfde vergadering besloot men tot de vervanging van de ver keerslichtinstallatie Van Zuylen van Nijeveltstraat/Oostdorperweg/ Schoolstraat. De huidige installatie zou niet meer betrouwbaar zijn. Daarnaast zal het kruispunt wor den aangepast om de kans op on gelukken te verkleinen. Het totale pakket maatregelen gaat 252.600 gulden kosten. Over enige maan den zal de problematiek van het doorgaande verkeer op de Van Zuylen van Nijeveltstraat en de verkeersproblematiek rondom het pretpark Duinrell nog aan de orde komen. DINSDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 19-22.30 uur. Gemeentearchief - Vliet 45, bijeenkomst afd. Rijnland van de Nederlandse Ge nealogische Vereniging met lezing on der de titel 'Een middeleeuws geslacht met zes namen', 20 uur. Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, oecumensich avondgebed, 19- 19.30 uur. Kijkhuis - film 'Messer im Kopf20 en 22.15 uur. Schouwburg - 'Publiek', try-out nieuwe musical van Seth Gaaikema en Bob Zimmerman, 20.15 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook van 20-21 uur. Leiderdorp Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat 24, Kunstkring Leiderdorp organiseert ar tistiek café met optreden dichter/schrij- ver/zanger Rienk Ratsma, 20.30 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, jubileu mexpositie, 19-21 uur. WOENSDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 13-17 en 19- 22.30 uur. Hooglandse kerk - pauzeorgelconcert door Petra Veenswijk, 12.30-13.15 uur. Gemeentelijke Sociale Dienst - Lange- brug 60, Commissie voor Sociale Zaken en Maatschappelijke Aangelegenheden, 16.30 uur. bridgen, 13.30 t Sjelter - Heemraadlaan 67, start eet- groep voor vrouwen en kinderen, 18- WASSENAAR - Het PvdA raads lid Goulooze heeft gisteravond in de commissie algemene en be stuurlijke aangelegenheden een pleidooi gehouden voor het ge bruik van eenvoudiger straatna men in Wassenaar. Hij reageerde hiermee op een collegevoorstel om een nieuwe straat Van Gybelant- straat te noemen. "Oude Wasse naarders zijn gewend aan namen als Schoolstraat, Langstraat, Kerk straat en Burchtplein", meende de socialist. Hij meende dan ook dat Kloosterstraat een betere bena ming is voor de nieuwe straat, me de vanwege de aanwezigheid van een klooster. CDA-commissielid Schelhaas echter vond Kloosterhof beter bij het karakter van de plaats aansluiten, terwijl een olijke com missaris van politie van de Wolk de naam Kerkhof opperde. Hierna rol den de varianten over de tafel, de een nog guitiger dan de ander. Bur gemeester Schoute zag de discus sie ontaarden en deed Ghyselhof als eindbod. Schelhaas was inmid dels het spoor van de éénvoudige namen bijster en meende akkoord te gaan met de variant Klooster straat, waarop burgemeester Schoute verbijsterd uitriep: "Moet ik hier nu leiding aan geven?". In dezelfde vergadering kwamen de toekomstige straatnamen voor het Weteringpark nog aan de orde. Zichtbaar opgelucht kreeg de bur gemeester de commissie snel aan zijn zijde met een aantal namen: de ene helft van de wijk namen van weidevogeltjes, de andere helft van plantjes. Goulooze was enthou siast: "dat is wat wy met dig bedoelen". LEIDERDORP - De Chili Groep Leiderdorp, Amnesty Internatio nal, Leiderdorp voor Vrede en Lei derdorp tegen Fascisme hebben de handen ineengeslagen en organise ren deze week diverse manifesta ties in Leiderdorp. Aanleiding daarvoor is de datum 11 september, de dag waarop de Chilenen herdenken dat hun presi dent Allende werd vermoord. Dui zenden inwoners van Chili zijn sinds die tijd gevangen gezet, ver moord, gemarteld en verbannen door het regime van Pinochet. De Chili-groep Leiderdorp is al jaren bezig om aandacht voor het onderdrukte volk te vragen. Met name die 11e september is een dag waarop de Leiderdorpse actie groep probeert te verwoorden wat anderen in hun eigen land niet mo gen zeggen. De plaatselijke afde ling van Amnesty International, alsmede actiegroepen als Leider dorp voor Vrede en Leiderdorp te gen Fascisme, haken daarop in. Gezamenlijk is onder de titel 'Volkeren in verzet' een program ma opgezet 'dat vier dagen in be slag neemt. Diverse vormen van cultuur worden op verschillende plaatsen gepresenteerd. Te begin nen aanstaande woensdag, wan neer vanaf half negen in de Hol landsche Tuyn (Hoofdstraat 24) een thema-avond wordt gehouden, getiteld 'Vrouwen in verzet'. Roef Langendijk van theatergroep 'Be roerd' komt met een solo-program ma over Guadelupe, een vrouw in El Salvador, een Chileense vluch-, telinge vertelt over haar werk voor de mensenrechten, Mary-Anne Koster en Henriëtte Schimmel hebben een kort poëzieprogramma VOORSCHOTEN - "Dat De Lin dehoeve dicht is, vind ik heel erg, al zat het er natuurlijk dik in dat dat zou gebeuren. De belang rijkste oorzaak is volgens mij het beleid dat door het huidige be stuur en de staf wordt gevoerd. Die streven naar kleinschalig heid en vinden financiën niet be langrijk. Ze zijn heel idealistisch bezig. Mooi allemaal, maar als je je niet richt op een grote groep jongeren, dan is je functie weg. De voorzitter. Ferry van der Zant. geeft nu aan iedereen de schuld. Behalve aan zichzelf. Zo'n idioot". door Wim Koevoet Aldus Steef Harlaar, leider van de Lindhoevemedewerkers-op- stand enkele dagen vóór de be zettingsacties. Harlaar, al zevene neenhalf jaar medewerker van het sinds woensdag als gevolg van een tekort van 70.000 gulden 'tijdelijk' gesloten jongerencen trum De Lindehoeve, windt er al andermaal geen doekjes om. Al in zijn brandbrief, eind vorige maand, trok hij stevig van leer. De Lindehoeve stevende regel recht op de afgrond af en als er nu niet snel wat gebeurde "dan pikt de gemeente het niet en ze sluit de tent", waarschuwde hy. De helft van de voorspelling is uitgekomen. Het bestuur van de stichting De Lindehoeve heeft de tent zelf op slot gedaan. Tijde lijk, heet het. Maar dat is nog maar de vraag. Neemt de ge meenteraad van Voorschoten het besluit het tekort van De Linde hoeve over te nemen, dan kan de Lindehoeve in principe weer open. Maar het kan bijna niet an ders of de gemeente zal daar be paalde voorwaarden aan verbin den, al was het alleen maar om dat de gemeente eigenaar is van het gebouw. Harlaar noemt het "grenzeloos naïef' om te geloven in een fina- cieel gezien welwillende opstel ling van de gemeentebestuur ders. "De gemeente heeft ons nooit zien zitten. Ook voor de camping die we wilden opzetten en waarover de ambtenaren zo te spreken waren, is nooit een cent op tafel gekomen. Nee, de raads leden zullen zich laten leiden door de Voorschotense burgerij en de buurthuizen. En die zijn hartstikke als De Lindehoeve dichtgaat". Harlaar kan worden aange merkt als de tegenpool van voor zitter Ferry van der Zant ("Ferry heeft volgens my helemaal geen aanhang"). Zijn brandbrief en de publiciteit die hy eraan gaf, kwam hem op een schorsing te staan. Die maatregel is inmiddels weer ongedaan gemaakt maar in de praktijk, zo stelt hij cynisch vast, maakt dat niets uit. "De Lindehoeve heeft nu helemaal geen medewerkers meer". Vol gens Harlaar hebben de mede werkers zo hun conclusies" ge trokken uit de kritiek van Van der Zant en voelen ze zich "als een pak oude kranten die met de vuilnisman wordt meegegeven". Vandaar dat ze nu liever hun ei gen weg gaan. Het verguisde én aanbeden Lindehoeve-blad Zut Alors willen ze in eigen beheer gaan uitgeven, vertelt Harlaar. Rotzooi Volgens Harlaar vormde de me dewerkersvergadering waar het sluitingsnieuws bekend werd ge maakt een sterk staaltje van de wijze waarop het bestuur met zijn vrywillgers omspringt. "Wij dachten: dit wordt een pittige vergadering. Werden we gewoon voor voldongen feiten gesteld, iedereen was verblufd. Die ach terlijke Ferry had de politie ook nog ingeschakeld. Hij dacht dat we de hele tent kort en klein zou den slaan. Nee, de tijd dat de me dewerkers de spil van De Linde hoeve waren, is niet meer". De lezing van voorzitter Ferry van der Zant over het gebeurde, staat lijnrecht tegenover die van Harlaar. Dat de medewerkers het pand zo gedwee verlieten, had al les te maken met het begrip dat zij voor de ontstane situatie op kunnen brengen, stelt hij. Toch geeft Van der Zant, sinds mei dit jaar voorzitter van het turbulente jongerencentrum, toe "rekening te hebben gehouden met een hoop rotzooi". Volgens de voorzitter is het he lemaal niet de bedoeling om alle medewerkers - bedoeld worden uiteraard de vrijwilligers en niet de twee beroepskrachten - "met de vuilnisman mee te geven". Toch staat er in de nota dat hero pening van De Lindehoeve ge paard moet gaan "met andere medewerkers". "Ja, maar daar mee wordt vooral bedoeld dat de Lindehoeve weer voor en door jongeren tot 25 jaar moet wor den, exact zoals in de statuten is vastgelegd. Nu is er een aantal dertigplussers dat De Lindehoe ve als zyn eigen bedrijf is gaan beschouwen en vreselijk dogma tisch denkt Zo wordt de door stroming tegengehouden. Ik wil ze niet de tent uizetten. Mis schien dat ze m een oi ander se niorenconvent zitting kunnen krijgen. Maar ik wil ze niet meer als medewerker". Van der Zant is druk bezig met de heropening. Hij is afhankelijk van de gemeenteraad maar het bestuur moet voor de herope ning orde op zaken hebben ge steld. "Zo zijn de statuten uit de tijd. Er staat bij voorbeeld in te lezen dat de vergaderingen van de jongerenraad van De Linde hoeve moeten worden afgedrukt in het plaatselijke blaadje. Dat is dus nooit gebeurd. Er zal maar een slimmerd op het idee komen dat De Lindehoeve dus al die ja ren tegen zijn eigen statuten in heeft gehandeld om vervolgens al die besluiten van hun rechts geldigheid te ontdoen. Verder is De Lindehoeve overgedemocra- tiseerd. Iedereen moet overal over mee kunnen praten. We zijn volgens de statuten verplicht om één keer per jaar met de hele be volking in conclaaf te gaan. Ja, lach er maar om". Baromzet De voorzitter toont zich inder daad een aanhanger van de kleinschaligheidsfilosofie. De tijd dat jong Voorschoten in gro ten getale afkwam op bands van enige naam, ligt achter ons, be weert hij. "Laatst hadden we Hans Dulfer op het podium staan. Er kwamen alleen maar fans. Vroeger kwamen ook niet- fans naar bands kijken, toen kwam men nog voor de geza menlijkheid. Maar dat zijn ver sleten begrippen, hoor". Van der Zant ziet meer heil in op specifie ke doelgroepjes toegesneden -ac tiviteiten, zoals een literair café en allerhande cursussen. 'Hij erkent dat met kleinschali ge activiteiten de baromzet, van levensbelang voor De Lindehoe ve, nog meer zal afnemen. Juist die afnemende baromzet is één van de belangrijkste oorzaken van het tekort. Althans, dat wordt beweerd in de discussie nota die het bestuur heeft ge maakt. Van der Zant: "Jongeren moeten zich lam zuipen om De Lindehoeve draaiende te hou den. Zo was het in de jaren ze ventig, ja. Ik ben daar echter een principieel tegenstander van". Met de subsidie van de gemeente Voorschoten kan het jongeren centrum 'slechts' en dan ook nog eens ternauwernood zijn vaste kosten dekken: huur, de salaris sen van de stafkrachten, energie rekeningen en de telefoonnota. Als voorbeeld van hoe het zou kunnen, verwijst Van der Zant naar "een tent in de buurt van Dordrecht". "Die kampte met hetzelfde probleem als wij. Ze hebben de zaak daar helemaal op zyn kop gezet en nu gaat het weer prima. In de weekeinden wordt daar puur commericeel gedraaid met stevige prijzen en zo. De opbrengst komt geheel en al ten goede aan het jongeren werk. Zoiets moet hier ook kun nen. Daarvoor zijn inderdaad sta tutaire wijzigingen nodig. We zouden om te beginnen de stich ting moeten opheffen, want een stichting mag geen winst maken. Het wordt dan BV De Lindehoe ve. Maar die gedachten moeten allemaal nog uitkristalliseren. De nota die er nu ligt, is geen bij bel". Sex en drugs Van der Zant wil ook het ima go van De Lindehoeve, dat bui tengewoon slecht is, verbeteren. "Lindehoeve. Dat is sex en drugs. Ouders, houdt je dochter .binnen. Ze komt hier binnen als maagd en gaat gegarandeerd ont maagd terug. Zo wordt er tegen De Lindehoeve aangekeken. Vraag me niet hoe het komt. Okay, er is wel eens wat gebeurd, maar jongeren zijn jongeren". Van der Zant geeft toe wat de verdere besluitvorming betreft volslagen afhankelijk te zijn van de gemeenteraad. "Het probleem waar het nu om gaat, is een finan cieel probleem en wij kunnen geen financieel antwoord geven, nee. Toch is de gemeenteraad ook verantwoordelijk voor de ontstane situatie. Wij draaien al jaren met tekorten en sturen on ze jaarverslagen altijd netjes naar de gemeente. Nog nooit heeft De Lindehoeve iets gehoord. Als ik nu raadslid was, zou ik de wet houder vragen: meneer de wet houder, waarom weet ik nu pas dat De Lindehoeve al jaren met tekorten draait. De gemeente raad heeft toch de taak om te controleren of gemeenschapsgel den goed worden besteed", aldus Van der Zant. Hij voegt er nog aan toe zich te kunnen voorstel len dat er een soort RSV-enqué- tetje wordt gehouden. met gedichten uit Latijns-Amen- ka. Komende donderdag is gereser veerd voor de grote Chili-demon- stratie in Amsterdam (Beursplein). Vrijdag 12 september wordt de 'Nacht van de film' gehouden in de Sjelter (Heemraadlaan 67). Vanaf negen uur 's avonds worden films vertoond uit Latyns-Amerika en Zuid-Afrika: 'Stem uit het vage vuur' en 'Concert in Managua', als mede de Argentijnse film 'La histo- ria official'. De 'nacht van de film' duurt tot in de kleine uurtjes. Zaterdag ten slotte wordt tussen kwart voor een en kwart voor vier een grote manifestatie gehouden op het plein tussen Winkelhof en het gemeentehuis. Alle deelne mende groepen zullen daar op ver schillende manieren uiting geven aan hun betrokkenheid bij volke ren en individuen "die strijden voor een wereld van vrede en rechtvaardigheid en gelijkheid voor iedereen". Op het programma staan diverse muzikale optredens, theater, volksdansen en straatpoë- zie. Er zullen verschillende stands met informatie zyn. Leiderdorpers krijgen daar de gelegenheid om protestbrieven te schrijven voor Amnesty International. Deze mensenrechten-organisatie gaat na zaterdag ook nog door in Leiderdorp: in de maanden okto ber en november tracht zij contac ten te leggen met doelgroepen in Leiderdorp. Deze doelgroepen (po litie, juristen, medici e.d.) zal wor den gevraagd om mee te proteste ren tegen de schendingen van mensenrechten. Meer informatie over de actie is verkrijgbaar bij de Chili groep Lei derdorp, telefoon 893994 (Tijmtuin 18) of bij Amnesty International, telefoon 411278 (Gerda Brummel). Kindertheater Theatergroep Kwiebus speelt komende zaterdag de kindervoor stelling 'Kind in de aanbieding' in de Leiderdorpse Muzenhof (Gor dijnsingel 4). Kinderen vanaf zes jaar kunnen komen kijken naar de voorstelling, die om half drie begint en een uur duurt. De voor stelling gaat over een meisje, dat slapend wordt gevonden door een krantenbezorger. Kunstkring De dichter-schrijver-zanger- voordrachtskunstenaar Rienk Ratsma bijt vanavond het spits af in de nieuwe reeks 'artistiek ca- fé's' die de Leiderdorpse Kunst kring organiseert. Plaats van han deling is de Hollandsche Tuyn, ge legen aan de Hoofdstraat 24. Rien Ratsma, onder meer bekend door zijn korte verhalen in diverse vrouwenbladen, draagt voor uit eigen werk, brengt gedichten, korte verhalen, puntdichten en grapjes. Hij begeleidt zichzelf op de piano. Aanvang vanavond half negen. LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,10

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2