Post ergert zich aan mentaliteit Vanenburg kan lachen de l_ 'Wielertalent concentreren' Sukova als eerste geplaatst Na blessure Valke toch opgeroepen voor interland 'Heel mooi dat ik er nu weer bijzit' Feyenoord niet welkom 1 iÏMJ: 1 Hoopvolle stelling voor Gari Kasparov DINSDAG 9 SEPTEMBER 1986 ROTTERDAM (ANP) - Het collectieve falen in het wereld kampioenschap te Colorado Springs heeft Peter Post ge sterkt in zijn mening, dat er veel mis is in de Nederlandse beroeps wielrennerij. Hij is dan ook van plan voor het sei zoen 1987, mogelijk het laatste van Panasonic, de zaken anders aan te pakken. Post, de winnaar, heeft zich dit jaar Post had vernomen dat de Bel- meer dan ooit geërgerd. Niet eens gen Eddy Planckaert, Guy Nulens, zo zeer aan de keten van nederla- Ludo de Keulenaer en de Austra- gen, veel meer aan de mentaliteit liër Alan Peiper zouden willen ver van veel coureurs. „Sommigen trekken. Post: „Als er nog anderen hoefden niet zo nodig. Ze konden wegwillen, mag dat. Sommige ren- elders ook een contract krijgen, ners laat ik gaan, anderen niet. vaak beter betaald ook". Contracten zijn er om nageleefd te De Nederlandse profs telden dit worden. Dat is een van mijn voor jaar nauwelijks mee. Adri van der naamste principes. Daarom ben ik Poel won de Ronde van Vlaande- ook pas aan mijn tweede sponsor ren en was goed in alle klassiekers, toe in dertien jaar. Met Planckaert Het was tekenend, dat juist hij die heb ik afgesproken dat we afwach- er zo veel voor over had en trai- ten tot 15 september. Als ik een an- ningstochten maakte van 300 kilo- dere goede renner in zijn plaats meter per dag, wel successen be- kan krijgen, mag hij vertrekken, haalde. Van der Poel was er nog anders niet. Theunisse en Lam- van doordrongen, dat arbeid adelt, mertink waren vrij en konden zich Hij kreeg gelijk. „Pet af voor Van verbeteren. Anderson heb ik geen der Poel", vindt Post. Een bericht aanbieding gedaan. Te riskant. Hij vanuit Colorado Springs had hem wilde bovendien op zoek gaan naar getroffen. Van der Poel stond op het grote geld, zijn goed recht. Phil de andere renners van de nationale was lang ziek en moest doorbe- ploeg te wachten. Alleen Ducrot was er op het afgesproken tijdstip, maar waren ver taald worden. Met zijn contract kon hij niet in de ziekteverzeke ring". Winnaar Verschillende andere ploegen hebben hun definitieve rennersbe stand voor volgend seizoen al we reldkundig gemaakt. Post heeft er zelf nog nauwelijks idee van. „Ik ga niet roepen dat ik met een grote renner in onderhandeling ben als later blijkt dat hij toch niet komt. Zo werk ik niet. Ik weet wel dat ik volgend jaar niet nog eens zo'n sei zoen als dit jaar wil meemaken. Ik ben een winnaar, altijd geweest. Van een winnaar kun je geen ver liezer maken. Als je het beschikba re geld verantwoord wilt beheren, is het moeilijk een topploeg samen te stellen. Tapie is in wezen een eenmansbedrijf. Hij kan ad hoe be slissen en geld ter beschikking stellen. In het bedrijf van mijn sponsor werkt dat niet zo simpel". Voor Post wordt het de komende maanden vooral zaak de kopman nen in zijn ploeg te laten presteren. Anderson viel direct weg, Vande- raerden haalde niet het niveau van de jaren daarvoor en Planckaert was maar tijdelijk. „De ploeg was niet slecht bezig, zelfs goed. De kopmannen bleven in gebreke. Wie kon dat tevoren voorspellen? Cyrille Guimard was altijd de beste ploegleider. Hij maakte dit jaar ook niet veel klaar. Toch hebben we nog veel gewonnen, al waren daar weinig grote wedstrijden bij. Wij zijn nergens weggefietst, we heb ben altijd ons best gedaan, zijn al tijd blijven proberen. Het was een slecht jaar en zo een wil ik niet nog eens meemaken. Daarom zal ik er alles aan doen om nog zo'n seizoen te voorkomen. Volgend jaar loopt het contract met de sponsor af. Voor twee seizoen daarna zijn er opties. Of daar gebruik van wordt gemaakt, hangt van 1987 af'. trokken. In een Belgische krant las Post: ....terwijl de Belgische coureurs op last van Eddy Merckx al op beide oren sliepen, tapte Johan van der Velde nog een pintje bier in de bar.... De Nederlandse profploeg werd daar tot drie dagen voor de titelstrijd begeleid door Piet van der Kruijs, een ploegleider bij de amateurs. Post: „Ik moest eigen lijk in Amerika zijn, maar ik ben maar niet gegaan". Aanbod Het povere optreden van de mas saal aangetreden Nederlanders dit seizoen was volgens Peter Post te wijten aan het grote aanbod van ploegen. „De spreiding was gewel dig voor de werkgelegenheid maar slecht voor de prestaties. Neder land ging met drie ploegen naar de Ronde van Frankrijk. Wat werd er gewonnen? Eén etappetje, twee ge le truitjes. Maar niemand in de top van het eindklassement. Ik weet absoluut zeker dat bij een concen tratie van het Nederlandse talent in één ploeg er veel meer gewonnen was. Met de beste renners in één ploeg was de oogst wel vijf klassie kers en tien etappes geworden. Hoe kon La Vie Claire zo'n over heersende rol spelen? Door overal de talenten weg te kopen. Naast Hinault reden dit jaar de beste Fransen, de beste Zwitsers en de beste Amerikanen". Volgend jaar gaat Peter Post met een kleinere selectie een beperkter programma afwerken. Wie de door hem aangereikte truien zullen dra gen, is pas voor de helft te zeggen. Zekere blijvers zijn: de Belg Eric Vanderaerden, Eric Breukink, Pe ter Harings, de Belg Eric van Lanc- ker, Henk Lubberding, de Schot Robert Millar, Bert Oosterbosch, Theo de Rooy, Johan van der Vel de en Peter Winnen. Nieuwe aan winst is John Talen, goud- en zil ver-winnaar bij de amateurs in Co lorado Springs. NIEUW-LOOSDRECHT (ANP) - Helena Sukova, in het weekeinde nog verliezend flnaliste op Flus hing Meadow, is als eerste ge plaatst voor het indoor tennistoer nooi om het open Nederlands vrouwenkampioenschap, dat van 27 september tot 5 oktober wordt gehouden in Nieuw-Loosdrecht. De 21-jarige Tsjechoslowaakse, in de strijd om de open Amerikaanse titel in twee sets verliezend van Martina Navratilova, staat zevende op de wereldranglijst. De winnares van vorig jaar, de Bulgaarse Katerina Maleeva, is als zevende geplaatst voor het toer nooi met een prijzenpot van 75.000 dollar (185.000 gulden). Tot de ster keren behoren ook de Amerikaan se Kathy Jordan, de Zweedse Cata- rina Lindquist, de Italiaanse Raf- faella Reggi en de Westduitse Bet- tina Bunge. De Nederlandse inbreng beperkt zich vooralsnog tot het kwalifica tietoernooi. Vier speelsters plaat sen zich bij de 26 genodigden voor het hoofdtoernooi. Het deelne mersveld van 32 wordt opgevuld met twee 'wild cards' voor Neder landse tennisspeelsters. Tot de kandidaten behoren Nicole Jager man, Hellas ter Riet, Manon Bolle- graf en Simone Schilder. toernooi van Genève. De Rotter dammer verloor gisteren in de eer ste ronde in twee sets van de Span jaard José Bardou: 1-6,1-6. DEN HAAG - Zondagavond viel hij af voor Oranje en was hij onbe reikbaar. Gisteren werd hij alsnog toegevoegd aan de selectie en kwam hij direct aan de telefoon. Gerald Vanenburg lacht om de op merking: gisteren uit vorm, en nu weer helemaal terug? „Welnee", zegt hij onverwacht eerlijk, „ik ben echt uit vorm. Ik heb vorig jaar bij Ajax niet best gedraaid en ik ben slecht begonnen bij PSV. En als je niet goed speelt, hoor je niet in de selectie van het Nederlands elftal. Ik vond het eigenlijk dus wel lo gisch dat ik afviel, maar ik vind het ook heel mooi dat ik er nu weer bij zit. Nog steeds uit vorm, ja, maar daarover hoeft niemand zich zorgen te maken. Ik kom er wel". Voorlopig zeker in Praag, maar dat hij opnieuw werd opgeroepen voor de Oranje-groep die vandaag is afgereisd naar die stad voor de vriendschappelijke interland tegen Tsjechoslowakije, heeft Vanen burg louter te danken aan een bles sure van zijn ploeggenoot Michel Valke. De middenvelder van PSV verrekte gisterochtend op de trai ning de spier in zijn rechterboven- been die hem ook bij de Oranje-oe fening tegen Ajax in augustus al aan de kant hield. „Het lijkt wel of het me niet ge gund wordt", stelt Valke dan ook mistroostig, „want het is niet de eerste keer dat ik met een blessure moet afzeggen. De oefenwedstrijd tegen West-Duitsland heb ik al moeten missen en verder terug ook het WK-kwalificatieduel met Oos tenrijk. Toen had ik iets met m'n wreef'. „Nee, niet die wreef, dat was in de uitwedstrijd", lachte hij als het verband wordt gelegd met zijn schot in eigen doel, „maar hoe dan ook, ik vind het jammer dat ik er nu weer niet bij kan zijn. Het kan niet anders, want ik zou woensdag echt niet kunnen spelen. Wanneer ik dat been strek, wordt het hele maal stijf. Ik hoop alleen dat ik weer fit ben voor het Europa-Cup duel tegen Bayern München", al dus Valke, die ervan opkijkt dat Michels in zijn plaats Vanenburg heeft meegenomen. „Erg leuk voor hem, want het is altijd rot als je op het laatste moment moet afvallen". „Dat was natuurlijk een grote te genvaller", zegt Vanenburg, „maar wel eentje die in de lijn der ver wachtingen lag. Ik heb wel eens fel gereageerd, als ik er weer eens niet bij was, maar dat was in de perio den dat ik niet slecht speelde. Vóór Hongarije en België bijvoorbeeld. Toen was ik goed in vorm, nu niet,r dus vond ik het logisch dat ik nu' afviel. Al heeft het natuurlijk ook andere oorzaken dat ik nog niet zo best draai. Door al die blessures bij PSV heb ik constant op een andere plaats gestaan en hebben de spe lers nog niet aan elkaar kunnen wennen. Maar ik ben er absoluut van overtuigd dat het allemaal wel goed komt. Met PSV ('ik wil wel eens zien welke ploeg ons nog kan pakken als we eenmaal écht gaan draaien') en met mezelf'. Voor hem is het in elk geval een extra stimulans dat hij alsnog met Oranje kon meevliegen naar Praag. Daar zal hij, zoals hij ook zelf be seft, vermoedelijk niet in de basis staan. Na het wegvallen van de linksbenige Valke lijkt Erwin Koe man geschikter om de vacature op te vullen in het concept dat Mi chels tegenwoordig hanteert. „Maar ik ben allang blij dat ik er weer bij ben", merkt Vanenburg op. „En de vorm zit er ook weer aan te komen. Ik train als een gek en zaterdagavond in de tweede helft ging het al weer ergens op lij ken. Ik denk dat we de moeilijkste fase gehad hebben en dat de goede perioden er nu aankomen. Ik weet dat er nu veel mensen om me la chen", verwijst hij naar de na weeën van zijn overgang van Am sterdam naar Eindhoven, „maar nu komen de tijden dat ik kan la chen". PAUL DE TOMBE SITTARD (GPD) - Burgemeester J. Tonnaer van Sittard heeft de compe titieleider van de KNVB laten weten dat hij geen toestemming zal geven voor de wedstrijd Fortuna-Feyenoord op woensdag 29 oktober. De wed strijd, die aanvankelijk gepland stond voor zondagmiddag 26 oktober, is door het opschuiven van het hele programma van de eredivisie opnieuw vastgesteld op 29 oktober, aanvang half acht. Burgemeester Tonnaer vindt dat er te veel risico's zijn verbonden aan het spelen van avondwedstrijden waarbij Ajax, Feyenoord, FC Den Haag of FC Utrecht zijn betrokken. Omdat verwacht mag worden dat honder den supporters de reis naar Sittard zullen ondernemen, is onmogelijk voldoende maatregelen te nemen die moeten voorkomen dat de openba re orde wordt verstoord. Van de zijde van de KNVB is al tevergeefs ge probeerd Sittards burgemeester op andere gedachten te brengen. Fortu- na Sittard heeft nu om een alternatieve datum gevraagd. WimKieft: Met schone lei beginnen AMSTERDAM - Hoewel bonds coach Rinus Michels dat herhaalde lijk als eis stelde, kan Wim Kieft niet garanderen dat hij nooit meer zo in de fout zal gaan als destijds tegen België. „Ik weet niet of dat nog eens gebeurt. Ik ben ook maar een mens, geen palmtak", zegt de weer in genade aangenomen spits van het Italiaanse Torino. Vlak voor zijn rentree in het Nederlands elftal, morgen in Praag, is dat het enige wat hij over dat lang beladen onderwerp kwijt wil. „Ik heb abso luut geen zin daar nog verder over te praten. Dat is voorbij. Ik wil nu alleen nog maar vooruit kijken". Aangezien het één echter onlos makelijk verbonden is met het an der, ontkomt Kieft niet aan een ge zamenlijke blik in de achteruitkijk spiegel. Oktober 1985, de WK-kwa- lificatie play-off België-Nederland. Al na vier minuten lichtte hij zijn hand op tegen de provocerende Vercauteren. De rode kaart die het gevolg was, vergalde tien maanden lang zijn interlandcarrière. „Ik heb het gemist", moet hij dan wel be kennen. „Het is lullig als je door omstandigheden buiten spel komt te staan". Vooral omdat zijn straf langer duurde dan de hem opgelegde schorsing van drie duels met Oran je. Rinus Michels immers weigerde aanvankelijk Kieft terug te halen, ook toen diens schorsing er al op zat. De motivatie van de bonds coach: „Ik moet eerst eens rustig met hem gepraat hebben, want het is altijd moeilijk om spelers op te nemen die op een dergelijke wijze door het lint gaan. Uit zo'n gesprek kun je concluderen of dat wel of niet nog eens zal voorkomen". Die dialoog is er volgens Kieft niet geweest ('we hebben elkaar wel gezien, maar geen echt gesprek gehad'), en garanties kan hij dus ook niet geven. Desondanks is hij toch uitgenodigd voor de vriend schappelijke interland tegen Tsje choslowakije. En Kieft is natuur lijk niet uit Italië gehaald om mor gen in Praag op de bank te zitten, maar om te spelen naast Van Bas ten. Zelf zegt hij nog niet te weten of en waar hij speelt. „Want ik ben niet meer zo op de hoogte met het Nederlandse voetbal. Ik volg het natuurlijk wel, maar alleen via kranten. Beelden zie ik nooit". De huidige speelwijze van Oran je is hem wel bekend. „In Italië wordt niet anders dan met twee spitsen gespeeld. En met het Ne derlands elftal hebben we dat eer der ook al diverse keren gedaan. Het concept aanpassen aan de spe lers, dat is volgens mij ook hier het goede systeem", zegt Kieft, die met Torino tot nu toe tweemaal in actie kwam in bekerwedstrijden. Aan ritme ontbreekt het hem dus niet, aan ambitie ook niet. „Het is leuk om weer voor Nederland te voetballen", stelt hij droog vast bij zijn door files en stakingen in Italië met negen uur vertraagde terug keer op vaderlandse bodem. „En over dat andere praten we niet meer. Ik wil in Praag met een scho ne lei beginnen". Sporthal „Pet af voor Adri van der Poel" vindt ploegleider Peter Post, die de Nederlandse renner (midden op foto) uit het team van concurrent Jan Raas als voorbeeld stelt voor de overige beroepswielrenners. (archieffoto AP) Sinds vorige week heeft Leiden er een prachtige, nieuwe sporthal bij. Voor de wethouder van sport zaken, Dick Tesselaar, en de di recteur van de Dienst Sport en Recreatie, Jan Duivesteijn, moet het afgelopen donderdag een mo ment van intens genoegen zijn geweest om de deuren van de ac commodatie in het Morskwartier wijd open te zetten voor de Leidse sport. Niet datje het aan die twee nu zo merkte, hoor, want het zijn geen mensen die openlijk lopen te glimmen. Vooral Tesselaar heeft altijd dezelfde pierewaaierige hou ding, of hij nu een gouden speld uitdeelt, het startschot voor een potje zaklopen geeft of een nieu we sporthal opent. Maar wat voor gezicht hij en Duivesteijn ook aan de buitenwacht tonen, de voldoening zal groot zijn ge weest. Er is lang genoeg voor ge piekerd, gepraat, gewerkt en ge rekend. Je kunt nu zonder over drijving zeggen dat Leiden in het algemeen kwantitatief voldoen de accommodaties bezit om de sport haar vleugels te laten uit slaan. Kwalitatief moet er nog heel wat worden verspijkerd, maar dat is een ander verhaal. Commissie De nieuwe sporthal heeft de naam gekregen van 3 October- hal. Over de wordingsgeschiede nis van die naam kan ik het een en ander vertellen, want ik be volkte, samen met de Leidse za kenlieden Jan van Zijp en Jan van der Klugt, de commissie die de gemeente hiervoor van advies diende. Wij waren geïnstalleerd door wethouder Tesselaar tijdens het z.g. herendiner dat het Leida- to-bestuur elk jaar aanricht om de jury voor de Leidse sportman/ vrouw aan het werk te zetten. Nou ja, geïnstalleerd....Men weet hoe Tesselaar zoiets doet. Hij vraagt je niet, hij zet je eenvou dig tegen de muur alsof het oor log is. De commissie mocht niet zelf een naam verzinnen, zij moest aan de hand van inzendingen op een prijsvraag haar keuze bepa len. Al weer geruime tijd geleden gaf Jan Duivesteijn mij de inge zonden namen keurig netjes ge rangschikt op papier. De com missie, zo zei hij, mocht zich bera den onder een Chinese maaltijd, op kosten van de gemeente, maar hij drukte ons op het hart het niet te gek te maken; de gemeente moet tenslotte bezuinigen. Ik geef u nu even de namen, zo als Duivesteijn ze ons verstrekte: Met betrekking tot de naam Edelstenen: de Briljanthal, de Koraalhal, de Zirkoniahal, de Diamanthal, sporthal De Zweet- parel, sporthal De Gordel, De Smaragd, Het Juweel, de Gordel van Smaragd. Met betrekking tot het woord 'Mors': De Morskoppelhal, De Morshal, De Morsfithal, De Mors- mahal, Het Morscomplex, sport hal Het Morskwartier, De Mors- sport, Het Morspunt. Met betrekking tot namen van mensen: sporthal De Riethoven, de Van der Werfhal, de Theo Koomenhal, sporthal Wim Slijk huis, sporthal Joop Zoetemelk, Dr. Lélyhal. M.b.t. Griekse namen: De Olympushal, sporthal Vitrus, Victor, Picus, Invictus, Olympia de. Alleen de sterken onder ons gaan nu nog door. M.b.t. de omgeving: De Koppel- bockhal, De Koppeling, De Hoek steen, De Rijnschouwhal, sport hal De Tenkval, De Slaagh, De Schouw. M.b.t. het woord 'sport': sport hal Sportkwartier, De Sportkwe- ker, Het Sportparadijs, Het Leid se Sportparadijs, Sportief, De Sportzin, Het Sportwalhalla, De Sportwereld, De Sportgemeen- schap, De Sportpoort, Het Sport- honk. Bent u er nog? Dan gaan we onverdroten voort. Traditionele namen: Sporthal Ons Genoegen, Door Eenheid Sterk, De Ontmoeting, Weltevre den, De Verbroedering, De Hoop. M.b.t. het woord 'sleutel': De Sleutelhal, sporthal 't Sleutelgat, De Sleutelbos, De Sleutelstad. Ik krijg nu zo'n dorst van al die namen dat ik eerst even een van de 42 bij mijn jubileum ontvan gen flessen port opentrek. Ziezo. Verder. Hoofdstuk diversen: Sporthal Het Merkpunt, De Ooievaar, 't Trefpunt, Courage, De Mok, De Kroes, de Mosterpot, De Kim, 't Leidse, het Breekpunt, Het Keer punt, De Kwartel, De Spril De Kom, The Second, De Lijn(en- jtrekker, Leiden, De Estafette, De Gezonde Rivaliteit, De Instuif, De Uithoek, Vrij Uit Het Mik punt, De Inzet, De Rank, De Are na, De Oranjehal, De Drie Octo- berhal, De Verzetshal, De Condi tiehal, De Oefenhal. Gezucht Bij de Chinees beland, tuurden wij gedrieën met grote nauwge zetheid naar de reeks namen. Enige neerslachtigheid maakte zich vervolgens meester van de commissie. Van Zijp mompelde dat hij daar geen loempia van kon maken, waarop Van der Klugt riep dat we eerst maar eens moesten gaan eten. Toen het maal genuttigd was, werd we derom de lijst met namen met grote ernst bestudeerd. Alom ge zucht. Van Zijp raadde de com missie aan niet overijld te werk te gaan en in hemelsnaam eerst maar een borreltje te nemen: "Dat wil nog wel eens helpen". Toen dat gebeurd was, viel er een stilte. Ik meen dat Jan van Zijp ten slotte de naam 3 Octoberhal voorstelde, als eerbewijs aan de honderdjarige 3 October Vereeni- ging en omdat je in Leiden naast een Vijf-Meihal toch eigenlijk ook een 3 Octoberhal moet hebben. Goed, origineel was het niet, met sport had het al evenmin wat te maken, maar hoe langer we er over nadachten des te beter be viel de naam ons. We klampten ons er ten slotte aan vast gelijk een mossel aan een scheepswand. De 3 Octoberhal, ja, dat moest het wezen. Eigenlijk behoorden wij twee namen aan te geven, want de he ren en dames van het college van B en W wensen altijd een keuze mogelijkheid. Maar de energie was op en de zandloper leegAls secretaris van de commissie liet ik de gemeente weten dat voor een tweede naam wederom een zitting ten Chinese zou moeten worden belegd. Maar daarop heb ik nooit meer iets vernomen. RUUD PAAUW LENINGRAD (AFP/Reuter) - De afgebroken stelling in de veertien de schaakpartij om het wereld kampioenschap tussen Kasparov en Karpov ziet er volgens de waar nemers in Leningrad hoopvol uit voor de titelverdediger. De Sovjet- grootmeesters Alexander Kosjiey en Edoeard Goefeld zeiden, dat de- overgebleven stelling de met wit spelende Kasparov goede winst kansen biedt. Kasparov, die met 7- 6 leidt, gaf gisteren na ruim vijf uur spelen de 41e zet onder couvert af. Net als Karpov had hij nog zeven stukken op het bord, met het witte paard tegen de zwarte loper. Voor de eerste keer in de twee kamp kwam de Spaanse opening op het bord. De twee grootmees ters hadden er blijkbaar zin in, want de eerste 21 zetten werden binnen een uur gedaan. Voor de volgende vier zetten ge bruikten de rivalen echter ruim tweeëneenhalf uur. Vooral Karpov gebruikte veel bedenktijd om de moeilijke stelling op het bord te ontleden en de juiste stelling te vinden. Daaruit concludeerden de specialisten aanvankelijk, dat de uitdager er beter voor zou komen te staan. Een subtiele torenver plaatsing van de wereldkampioen bij de 27e zetel-cl maakte ech ter een einde aan het lichte voor deel van de voormalige titelhou der. Vanaf dat moment moest de 35- jarige Karpov vechten voor een puntendeling. Als Kasparov de veertiende partij vandaag op zijn naam weet te brengen, komt de schaker een stuk dichter bij de twaalf punten, die hij nodig heeft om zijn wereldtitel te prolongeren. In de resterende tien partijen hoeft hfj dan nog maar vier punten te scoren. Het verloop van de veertiende party is: Wit: Kasparov, zwart: Karpov 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-13 Pb8-c6. 3. Lfl-b5 a7-a6,4. Lb5-a4 Pg8-f6, 5. 0-0 Lf8-e7. 6. Tfl- el b7-b5. 7. La4-b3 d7-d6,8. c2-c3 0-0.9. h2- 28. Pf5-e3 Lf8xa3, 29. Tcl-al Ta8-a4,30. Pe3-g4 La3-f8, 31. Tal-cl Db6-d6, 32. Pb3- c5 Ta4-c4, 33. Tclxc4 b5xc4, 34. Pc5xb7 c4xd3, 35. Pb7xd6 LfBxd6, 36. Kgl-fl Kg8- g7. 37. f2-f3 f7-f5, 38. Pg4-f2 d3-d2. 39. Kfl- e2 Ld6-b4, 40. Pf2-d3 Lb4-c3. Afgebroken, wit levert 41e zet onder cou vert af. Afgebroken stelling: Wit (Kasparov): Koning e2, Paard d3, pion- a op d2, e5,15, g6 en h6. Het moment waarop Wim Kieft zijn Oranjeshirt moest inleveren. Kieft haalt uit naar zijn Belgische tegenstander Vercauteren, die zich met veel gevoel voor theater laat vallen. Het leverde Kieft een rode kaart op en pas deze week is de blonde spits teruggehaald in het Nederlands elftal. Over het incident wil Kieft niet meer praten. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11