Wimbledon weet van geen ophouden meer 'Het bevalt me nog niet' Roda JC huurt Rijnink Scores in profvoetbal Den Bosch handhaaft toppositie Na winst op Watford alleen op kop Kraay somber ondanks winst PSV Valse start van Grieken Jansen: 'Pees Munkas is een stugge ploeg' Veendam stapt naar de rechter PAGINA 14 SPORT MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 KERKRADE (GPD) - Rob Ry- nink, de 20-jarige Ajax-middenvel- der, zal voor de rest van dit seizoen op huurbasis uitkomen voor Roda JC. De overgang van Rijnink, die bij Ajax geen vaste basisplaats in neemt, werd in het afgelopen weekeinde nagenoeg definitief. Manager-trainer Rob Baan wil de jeugdige Ajacied nog een keer aan het werk zien tijdens een oefen wedstrijd die Roda JC aanstaande zaterdag zal spelen tegen een nog nader te bepalen tegenstander. van MW overgenomen Huub Smeets. Met de komst van Rijnink pro beert Roda JC de onderbezetting in haar middenlinie op te lossen. Met het vertrek van Daerden, Van de Ven en Gorter aan het eind van vorig seizoen en de slepende bles sure van Martin van Geel - hij be gint deze week met looptraining - kwam Roda JC met een nijpend te kort aan middenvelders te zitten. Tevens zullen de Kerkradenaren het een tijd zonder Jimmy Calder- wood moeten stellen. De Brit, die al geruime tijd geplaagd wordt door een liesblessure, zal vandaag worden geopereerd. Eredivisie Go Ahead Eagles Fortuna S. 0- 0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Boesen (Fortuna). PSV - AZ 3-0 (0-0). 60. Koeman 1-0, 79. Van der Gijp 2-0, 87. Valke 3-0. Scheidsrechter: Mulder, toe schouwers: 18.200. Gele kaart: Loggie (AZ). Haarlem - FC Den Bosch 1-3 (1- 0). 6. Keur 1-0, 65. Van der Linden 1-1, 77. Kaiser 1-2, 89. Gillhaus 1-3. Scheidsrechter: Van der Laar. Toe schouwers: 2500. FC Den Haag - Feyenoord 2-2 (1- 1). 39. Morley 1-0, 45. Been 1-1, 56. Molenaar 1-2, 69. Morley 2-2. Scheidsrechter: Thomas, toe schouwers: 20.000. Veendam - VW 1-1 (1-1). 16. Berghuis 0-1, 26. Van Berge Hene gouwen (eigen doel) 1-1. Scheids rechter: Verhoef, toeschouwers: 4200. Gele kaarten: Van Rosmalen (VVV) en De Haan (Veendam). Sparta - Ajax 2-6 (1-2). 18. en 29. Bosman 0-1 en 0-2, 38. Lengkeek 1-2, 48. 55. en 65. Van Basten 1-3, 1-4 en 1-5, 83. Böckling 2-5, 89. Rij kaard 2-6. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Rijkaard. Roda JC - PEC Zwolle 2-5 (0-2). 31. Verschoor 0-1, 35. Foeke Booy 0-2, 46. Foeke Booy 0-3, 57. Foeke Booy 0-4, 68. McNulty 0-5, 79. Brandts 1-5, 89. Brandts 2-5. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 4500. FC Groningen - FC Twente 4-2 (1-1). 1. Willems 0-1, 15. Houtman 1-1 (strafschop), 50. Ten Caat 1-2, 85. Bakker 2-2, 88. Bakker 3-2, 90. Eykelkamp 4-2. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 9.412. Gele kaart: De Wolf (FC Groningen). Eerste divisie Heerenveen - Telstar 2-0 (2-0). 7. Kees Kist 1-0 (strafschop), 13. Peter Bijl 2-0. Scheidsrechter: Bulthuis. Toeschouwers: 6100. Rode kaart: Kees Schoo (Telstar). Emmen - Volendam 0-1 (0-1). 37. Van Dorpel 0-1. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 3300. Gele kaarten: Van Dorpel (Volen dam) en Haak (Emmen). Wageningen - SW 1-2 (0-2). 4. Van der Hoeven 0-1, 10. Van Buu- ren 0-2 (strafschop), 50. Krommen dijk 1-2. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 1700. Gele kaart: Mulder (SW). De Graafschap Willem 2 1-1 (0- 0). 69. Maddock 0-1,71. Comelissen 1-1. Scheidsrechter: Slikkerveer. Toeschouwers: 3250. Gele kaart: Hoofs (Willem 2). DS '79 - Helmond Sport 2-0 (0-0). 76. Van der Weel 1-0 (strafschop), 83. Van der Weel 2-0. Scheidsrech ter De Munnik. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Lalo (Helmond Sport). RKC - Eindhoven 0-3 (0-1). 3. Koster 0-1, 75. Lumbantobing 0-2, 85. Koster 0-3. Scheidsrechter Ban- net. Toeschouwers: 2500. Heracles - NAC 0-2 (0-1). 24. Van der Borgt 0-1, 65. Bannon 0-2. Scheidsrechter Hoeben. Toeschou wers 1200. RBC - Cambuur 3-3 (1-2). 17. Rontberg 0-1, 34. Johan Molenaar 1-1, 42. Van der Ark 1-2, 62. Mario Molenaar 2-2, 68. Voets 3-2,71. Van der Ark 3-3. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 4477. Gele kaart: Haverkort (Cambuur). DEN HAAG (ANP/GPD) - Alleen FC Den Bosch heeft een wig kun nen drijven tussen 'de grote drie' van het Nederlandse profvoetbal door de zege van 3-1 op Haarlem. De voormalige club van trainer Is raël bezet de derde plaats. Met Feyenoord, Israëls huidige werk gever, vormt Den Bosch het duo ongeslagen clubs in de hoogste voetbalklasse. De Bossche doel man Van Grinsven kreeg zaterdag avond van Keur zijn eerste tegen treffer te verwerken. De overige met opvallende resul taten begonnen clubs vielen diep. Roda JC verloor voor de tweede keer in vier dagen met ruim ver schil. Na de 0-4 tegen Feyenoord volgde de 2-5 tegen PEC Zwolle. Fortuna speelde 0-0 tegen Go Ahead Eagles en FC Twente ver loor met 2-4 van FC Groningen. Dat gebeurde in een ronde, waarin de produktie met 34 doelpunten Ray Stewart lanceert zichzelf bij het nemen van aan de hoge en het aantal gele kaar- nakijken heeft en West Ham met 1 -0 de leiding neemt, t ten met zes aan de lage kant was. Loggie van AZ kreeg zijn derde ge le kaart. De bijna 75.000 toeschou wers zaten voornamelijk bij Den Haag-Feyenoord (20.000), PSV-AZ (18.200) en Sparta-Ajax (11.000). LONDEN (Reuter) - Wimbledon weet van geen ophouden meer. De club uit het tennis- mekka voert na een 1-0 zege op Watford de Engelse League aan. Tien jaar geleden behoor de Wimbledon niet eens tot de 92 clubs van de League. In de Bundesliga won Bayern München de topper met HSV (3-1), terwijl Köln door Waldhof Mannheim op de laatste plaats werd gedrukt. Barecelona en Real Madrid kwamen in de Spaanse competitie niet verder dan een gelijkespel. Na de promotie uit de 'Southern League' vertoefde Wimbledon eerst jarenlang in de vierde divisie. In 1983 werd de opmars naar de top ingezet. Wimbledon promo veerde jaar najaar, bereikte dit jaar de eerste divisie en debuteerde met vier overwinningen in de eer ste vijf wedstrijden. Deze droom- start bracht Wimbledon op de eer- t strafschop tegen Liverpool. Hoewel Mike Hooper het ste plaats van .de ranglijst, twee n de titelverdediger in Londen met 2-5. (foto ap> punten vóór de voormalige Euro- Eerste divisie Voor de grootste verrassing op de zevende speeldag van de eerste divisie zorgde Eindhoven. De hek- kesluiter won zondagmiddag in Waalwijk van RKC (3-0), waardoor de ploeg van trainer Leo van Veen !!e„n„^f.ïïeer^kt EINDHOVEN (GPD) - Vijf periode-titel. Voor Eindhoven scoorde de jonge Koster twee keer. De voornaamste kandidaat voor de eerste plaats in de na-competitie 5 Heerenveen, dat zaterdagavond halve wedstrijd lang leverde PSV voer voor de voetbalpsychologen. De kwakkelende miljoenenforma tie, zwaar lijdend onder prestatie- druk en hopeloos op zoek naar de w juiste samenstelling, presenteerde Telstar met 2-0 versloeg. Met elf zich allesbehalve als de gedood- punten uit zes duels staan de delingen gelijk met DS '79, dat ech ter een wedstrijd meer speelde. De Dordtenaren hadden veel moeite met Helmond Sport. De Brabantse ploeg ging pas een kwartier voor het einde voor de bijl. Van der Weel benutte toen een strafschop. De oud-Spartaan besliste de wed strijd zeven minuten later defini tief door ook de tweede treffer voor zijn rekening te nemen. Ook RBC heeft nog zicht op de periode-titel. De ploeg heeft na het gelijke spel (3-3) tegen Cambuur een punt achterstand op koploper Heerenveen. De gebroeders Mole naar brachten RBC tweemaal na een achterstand terug. Van der Ark redde tenslotte het gelijke spel voor Cambuur. Schoenaker Wageningen denkt een dezer da- verfde kampioen. Zaterdagavond werd afgerekend met de frustratie, die zo stilaan in het Eindhovense kamp binnen was geslopen. Na de pauze rolde PSV het onschuldige AZ op en deed dat op een wijze, zoals dat een landskampioen be taamt: 3-0. Dat daarmee de PSV-problema- tiek definitief tot het verleden be hoort, is twijfelachtig. Met de Eu ropa-Cupontmoeting tegen Bayern München voor de deur en een im posante lijst geblesseerden zal het zaterdagavond verkregen zelfver trouwen zeker nog op bestendig heid getest worden. Technisch ma nager Hans Kraay weet dat als geen ander. "Het bevalt me nog van geen kant", maakte Kraay een tussenba lans op. "En dan heb ik het niet ATHENE (SID) - De Griekse voet balbond buigt zich over de vraag, of de eerste ronde in de hoogste af deling reglementair is geweest. Door de spelersstaking verschenen zondag slechts vier elftallen in de |R. gebruikelijke opstelling op het dan ziet het daar voorlopig ook nog bijzonder goed. Nee, het zint vooral niet dat we nog niet één keer het systeem hebben kunnen spelen dat ons voor de competitie voor ogen stond. Nog geen twee wedstrijden hebben we met het zelfde elftal kunnen afwerken. En als ik naar onze ziekenboeg kijk, veld. De overige clubs hadden hun spelersvoorraad aangevuld met amateurs. De beroepsvoetballers hadden -vorige week besloten te staken in gen de onderhandelingen af te verband met de volgens hen te kunnen ronden met Dick Schoena ker. Trainer Arie Schans schatte dit weekeinde de kansen op 70 pro cent dat de bij FC Twente buiten de boot gevallen middenvelder te rugkeert bij zijn oude club, nu er geldschieter is gevonden die strak opgestelde contracten, Op deze wijze willen zij proteste- tmnShtd:rartoegdeVGnedke ookTl'SmdaTR^d Gulbt se regering heeft besloten. Volgens niet naar uit". Onbegrijpelijk Opmerkingen met het oog op het komende grote Europa-Cupwerk. Dan zullen spelers met internatio nale ervaring zoals Gerets, Nielsen Arnesen de kar moeten trekken; al omdat Ruud Gullit en Hall- Thoresen er tegen Bayern niet bij zijn. Het herstel van de buiten- Paul Nortanr kan niet verhinderen dat René v tweede treffer van PSV voor zijn rekening neemt. ding sprekende dubbelblanke zijn weg. De keren dat de PSV- stand veranderden spoorslags. spits wel tot scoren kwam, vonden "Opeens zie je dat spelers dertig, zijn acties geen genade in de ogen veertig procent beter gaan spelen", van grensrechter Heuts. Tot twee constateerde trainer Guus Hid- keer toe keurde hij een doelpunt een geldschieter is gevonden die geleden van kracht wcrd^mneü wachfen walrdoorlïkostbTretóS de komst van Schoenaker wil fi- in Griekenland spelers die van 'technische^^staf van PSV nan eieren en die hem bovendien vereniginbg willen veranderen, ge- verioren gaat Tiid die nodig is om een baan in het vooruitzicht stelt, dwongen worden tegen hun wil bij van eTf sne?ers een tLm met "Dat is voor mij bijna primair", hun 0ude club te blijven. Als deze van elf S?elerS een teai? met een bekent de ex-Ajacied, die in En- tenminste hetzelfde salaris biedt schede nog tot medio 1988 onder ais <je beoogde nieuwe werkgever. dink. "Die tweede helft hebben we agressief gevoetbald, terwijl Jurrie Koolhof wegens buiten spel af. De PSV-produktie bleef pese bekerwinnaars Liverpool en Nottingham Forest. De overwinning bij Watford kwam zaterdag pas in de laatste minuut tot stand. Hodges werd de gevierde matchwinner voor de vierde achtereenvolgende zege, na dat op de openingsdag van het sei zoen bij Manchester City was ver loren. Het winnende doelpunt kon overigens alleen tot stand komen door een blunder van Watfords verdediger Richardson. Het was overigens een merk waardige dag in de Engelse eerste divisie. Van de elf thuisspelende ploegen wist er niet één te winnen. Van de bezoekers pakten er acht de drie winstpunten, drie ontmoe tingen eindigden in een gelijk spel. Liverpool revancheerde zich voor midweekse nederlaag tegen Lei- cester City met forse winst, 5-2, in de uitwedstrijd tegen West Ham United. Manager-speler Kenny Dalglish verving na 17 minuten bij een achterstand van 1-0 Stewart. Dat was een uitstekende zet. Dalglish nam zelf twee van de vijf doelpunten voor zijn rekening. Rush, Johnston en Whelan maak ten de overige drie. Nottingham Forest verkocht dit jaar, ter bestrijding van de rode cij fers in de boeken, enkele vedetten en ging prompt beter voetballen. De ploeg van Brian Clough en Johnny Metgod zegevierde met 3-1 in de uitwedstrijd tegen Sou thampton. Webb scoorde twee maal. Manchester United pakte in de vierde ontmoeting het eerste winstpunt door een 1-1 bij Leices- ter. Na de openingstreffer van Kel ly kopte Whiteside de gelijkmaker in. In de flauwe Londense derby tussen Arsenal en Tottenham red de doelman Clemence een winst punt met twee voortreffelijke red dingen. Daardoor bleef het 0-0. West-Duitsland Bayern München beleefde een lucratief weekeinde. Het duel met Hamburger SV trok in het Olym pisch Stadion 51.000 toeschouwers en dat betekende een recette van ruim een miljoen D-Mark. Boven dien toonde de titelverdediger zich het fortuinlfjkst in een gelijkop- gaande strijd met Hamburger SV. Het winnende doelpunt werd van grote afstand gemaakt door Breh- me via de paal. Met eveneens een afstandsschot, van Matthaus, had de rust aanpasten aan het daardoor beperkt tot drie omdat r lage tempo van AZ". Het doelpunt Koeman ook Van der Gijp en Val- dat Ronald Koeman na een uur ke scoorden, scoorde uit een vrije trap, brak de ban definitief. AZ moest eindelijk contract staat Voor Nederlandse maatstaf heeft PSV tot nu toe, Ajax daargelaten, Twente mag vertrekken, "Vergele- alleen voor vijf jaar worden afge- hrtVeeïën ,°nri"iwWI 'oëërfë'," ~7 ken met Twente is Wageningen na- sloten. Het maximum, dat daarbij killers fondCT contracthf eftDat de ♦ïnirliiir ppn star» tomt? mnar hpt. i:j.„_jDaiiers onaer contract neeit. Dat de T ijl i i t u v tut nu tuc, njdA udcugeidien, voldoende gehad aan het feit dat "Als je onderaan staat, heb je uit zijn schulp, waardoor Ruud niet veel te melden", aldus AZ-trai Gullit en vooral Jurrie Koolhof niet meer controleerbaar waren voor de Alkmaarse defensie. Koolhof, bijna helemaal terug i tuurlijk een stap terug, maakt mij niet zoveel uit of ik de eredivisie of in de eerste divisie ga spelen. Het belangrijkste is dat sinds het per jaar verdiend mag worden, be- ninp(y n;pf hiictor ctpru cnppu bpp« mucwcmuics, vuuu (uvcibc ivcicu ien geoeuren. maar net wc - draagt ongeveer 250.000 gulden, met be rekff AZ-doelman Hans de Koning op stilaan tijd dat het gebeurt' Een verandering van club is in de Z comnetiUe noe eeen al te err Han Berger. "Niet dat ik rouwig ben dat we hier geen pun ten hebben gepakt. Tegen PSV hoeft mijn ploeg dat niet; dat zal lange lijdensweg langs diverse tegen andere tegenstanders moe knieblessures, vond diverse keren ten gebeuren. Maar het wordt wel en Het belangrijkste is dat sinds 1979 bëstaande profliga SïïïïïStamet rich mlese' r kan voetballen. Als semi- siechts mogelijk als de nieuwe ^ach? oSk teceS AZ kwam PSV prof wil ik het voetbal combineren ciub dertie Drocent meer biedt dan ir il--i i A - met een baan om op die moment verdient. mijn toekomst veilig te stellen". club dertig procent meer biedt dan hetgeen de betrokken speler op dat gJJ 'kwTkkêlde PSV in het stra- i de pauze op gang. Voor die DEN HAAG (GPD) - Wim Jansen heeft zaterdag een spionagereis ge maakt naar het Hongaarse Pees, waar Feyenoord volgende week v/oensdag zijn eerste wedstrijd in het UEFA-Cuptoemooi afwerkt. De assistent van Rinus Israel zag de koploper 0-0 spelen tegen MTK. vasz. Die heeft de WK in Mexico gemist door een blessure, maar lijkt nu weer helemaal fit. Dinsdag speelt Hongarije een vriendschap pelijke interland in Noorwegen en Lovasz is dan zeker van de partij". dat reeds uit voorgaande wedstrijden bekend is. Wel ijverig maar zonder overtuiging. "Onbegrijpelijk", vond zelfs Hans Kraay. "De hele week heb ben we gepraat en getraind onder het motto: vooruit verdedigen. De tegenstander al ver op zijn eigen helft de bal afjagen. Niets kwam er van terecht. In de kleedkamer vroegen de spelers zichzelf hardop af hoe het in godsnaam mogelijk is dat die opdracht niet kon worden Sparta „Het was een saaie pot met wei- nig doelkansen", zegt Jansen, die Rotterdam gisteren al weer in Den Haag op de voor de bouw Sparta heeft b« de gemeente plan ingediend een nieuw sta- bank van Feyenoord te vinden dion op het terrein van de amateur was. „Pees Munkas is een stugge eersteklasser Xerxes. De eredivi- ploeg, verdedigend zit het sterk in sieclub, die in 1992 weg moet van elkaar met de international Antal Het Kasteel, wil in Laag Zestienho- Roth voorop. Ze hielden de rijen goed gesloten en vormden een r blok waar door MTK bijna niet wers. B doorheen te komen was. Voorin bereid zijn speelden onder wi een stadion laten bouwen dat plaats biedt aan 12.000 toeschou- ran Rotterdam, die financiële regeling met twee aanvallers, te treffen met Sparta, beslissen het talent Ferencs Lo- morgenavond over het plan. Verschuivingen Alleen Ruud Gullit speelde agressief vooruit. Omdat zijn me despelers niet aansloten, kon AZ zich in alle rust ontfermen over de PSV-aanvoerder, waardoor met een alle Eindhovens gevaar geneu traliseerd was. En weer waren dus verschuivingen binnen het elftal nodig. René van der Gijp wisselde naar de linkerspitspositie, terwijl in de middenlinie Willy van de Kerkhof naar het centrum verhuis de en Gerald Vanenburg naar de rechterkant. Het matige potje en de al evenzeer niet tot de verbeel- VEENDAM (GPD) - Het bestuur van de eredivisieclub Veendam spant vandaag een kort geding aan tegen het Nieuwsblad van het Noorden en de Winschoter Courant. Volgens voorzitter Eve- rards van Veendam hebben bei de dagbladen de voetbalclub Veendam in een kwaad daglicht gesteld door melding te maken van een zwart-geldcircuit bij Veendam en een inmiddels in verband daarmee ingesteld justi tieel onderzoek tegen de club. Volgens Everards treft de club geen enkele blaam en is er geen sprake van een zwart-geldcircuit en een onderzoek van de boeken bij Veendam. "Ik vermoed", aldus Everards, "dat beide kranten een aantal dingen met elkaar heeft verward. Justitie is momenteel weliswaar bezig met een onderzoek naar de bedrijfsvoering van een oud-se cretaris van Veendam, maar dat onderzoek spitst zich toe op een privé-persoon die vóór de sane ring van Sportclub Veendam toevallig ook secretaris van Veendam is geweest. In verband daarmee", zo vervolgt Everards, "zijn er door een persofficier ook mededelingen gedaan tegenover journalisten van het Nieuwsblad van het Noorden en de Winscho ter Courant. Die bewuste persof ficier (mr. Severein) - zo heeft on ze advocaat Wolgen inmiddels zelf van hem vernomen - heeft echter met geen woord gerept over een zwart-geldcircuit bij Veendam, laat staan een boeken onderzoek. Berichten hierover komen dus ook geheel en alleen voor rekening van de vertegen woordigers van de twee kran ten". "Afgelopen vrijdag", aldus Everards, "heeft het bestuur van Veendam beide kranten nog per telex verzocht om de berichtge ving over Veendam te rectifice ren op de voorpagina. Omdat daaraan geen gevolg is gegeven", stelt Everards, „hebben we be sloten tot een kort geding, dat vermoedelijk deze week nog dient". "Dat heb ik ook deelt adjunct-hoofdredacteur Dalmolen van het Nieuwsblad van het Noorden desgevraagd mee. "Maar eerlijk gezegd", zo verklaart hij, "snap ik niet wat er te rectificeren valt. Onze eerste berichtgeving over Veendam was gebaseerd op mededelingen van persofficier Severein en daarna heeft Veendam na een door hun inderhaast belegde persconferentie in onze krant uitvoerig de gelegenheid gehad om daarop te reageren. Deson danks kwam daarop vrijdagmid dag plotseling het verzoek om een rectificatie te plaatsen in de zaterdageditie, maar daar heb ben we in overleg met de Win schoter Courant van afgezien omdat we dat na het verslag van de persconferentie overbodig achtten". Kijk, het wordt wat anders", aldus Dalmolen, "als persofficier Severein zijn eerder gedane ver klaringen herroept, maar tot op heden heeft hij dat niet gedaan, dus wachten we de ontwikkelin gen maar rustig af'. Bayern na een kwartier de score geopend. Vijf minuten later maak te de Belg Plessers, in overeen stemming met het spelbeeld, ge lijk. Aan fortuin ontbrak het Bayern ook niet op slag van rust bij het tweede doelpunt toen Rum- menigge slechts hoefde in te tik ken op aangeven van Matthaus. Voor het winnende doelpunt van Brehme was HSV verschillende keren dicht bij de gelijkmaker. Door de eerste nederlaag van het seizoen verloor HSV het contact met de kopgroep, die wordt aange voerd door het fabelachtig gestarte Bayer Leverkusen. De koploper versloeg dit keer FC Nürnberg met 2-0 door doelpunten van Waas en Rolff. Bij FC Köln heeft de crisis na de nederlaag bij Waldhof Mannheim (2-0) weer grotere vormen aangeno men. Doelman Schumacher, voor af ondergedoken in de Eiffel, blonk ditmaal uit. De international was machteloos bij treffers van Neun en Bührer. Köln maakte een tamme indruk en was, behoudens een afstandsschot van Allofs op de lat, nooit echt in de wedstrijd. Borussia Dormund had veel pro fijt van miijoenenaankoop Mill. De spits maakte drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Bayer Uerdin- gen. Het was een stevige basis voor de winst met 4-2. Door de groeien de vorm van Rudi Voller ging het ook beter met Werder Bremen. De blessuregevoelige international maakte twee doelpunten in de uit wedstrijd tegen Blau-Weiss in Ber lijn (1-4). België Twee rode kaarten vormden in het weekeinde de dieptepunten in de saaie twee ronde van de Belgi sche eerste voetbalklasse. Daar mee kwam het totaal aantal uitslui tingen op drie. Vorige week werd de Nederlander Rutjes van KV Me- chelen met de zwaarste sanctie ge straft. Deze keer moesten Noliet van AA Gent en Gollièrre van RWDM voortijdig van het veld we gens het te hard aanpakken van de tegenstander. Geen van de clubs, die vorige week hadden gewonnen, slaagde er in op de maximale score uit te komen. Zeven teams, waaronder Club Brugge en Anderlecht, delen de eerste plaats met drie punten. De topspelers hielden zich wellicht wat in met het oog op het eerste duel van het nationale team in de kwalificatiereeks om het Europees kampioenschap, woensdag in Brussel tegen Ierland. Anderlecht trakteerde de vijf tienduizend toeschouwers wel op luchtig, aanvallend voetbal. Maar KV Kortrijk hield de stand met be hulp van straffe mandekking en de van Ajax gekomen doelman Hans Galjé op 0-0. Beerschot verlengde de dramati sche competitiestart van Waregem door met 2-0 te winnen. Waregem verloor vorig week met 0-8 van Club Brugge. Goossens en de van Roda JC afkomstige Daerden ver zorgden de produktie voor Beer schot, dat tot de zeven ploegen met drie punten behoort. Spanje FC Barcelona is op de tweede dag van de Spaanse voetbalcompe titie niet verder gekomen dan een gelyk spel van 1-1 in de uitwed strijd tegen Real Mallorca in Pal- ma. Carrasco scoorde voor de Cata lanen uit een omstreden straf schop, Hassan voor de eilandbewo ners. Beide treffers vielen in de eerste helft. De nieuwe Britse sterren van Barcelona Gary Linker en Mark Hughes werden in Palma uit de wedstrijd gespeeld door repsectie- vefljk Izquierdo en Amer. In dit moeilijke duel miste Barcelona duidelijk een spelmaker als Schus ter. De Westduitser werd echter ten koste van de Britten op een zij spoor gerangeerd. De lange halen door de lucht naar Lineker en Hug hes sorteerden zaterdag geen ef fect. Real Madrid faalde even hevig als de grote Catalaanse concurrent. De thuiswedstrijd tegen Las Pal- mas leverde ook niet meer dan een schrale 1-1 op.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14