LEIDSCH DAGBLAD Bloedbad na kaping in Karachi EXTRA ER AAN. DAT WORDT EXTRA GENIETEN! Vrouw ernstig gewond na aanval pitbull-terriër 18 doden, 100 gewonden PoKtiekogel verwondt Zaandammer aan arm Hotel in Volendam volledig uitgebrand Demmenie Zoon van Sjah op Iraanse tv Zeehondje aangespoeld ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1986 OPGERICHT 1 MAART 1860 No. 38107 GRONINGEN (ANP) - Een 47-jari- ge vrouw uit Groningen heeft gis termiddag ernstige verwondingen over haar hele lichaam opgelopen toen zij werd gebeten door een pit bull-terriër van haar dochter. De vrouw liet de hond uit en deze viel haar zonder enige aanleiding aan. De 15-jarige zoon van de vrouw en een toegesnelde voorbijganger werden eveneens gebeten. De in middels gealarmeerde politie De vrouw moest met ernstige verwondingen worden overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis in haar woonplaats. Ook de beide jongemannen werden daar behandeld en konden daarna naar huis. Volgens een woordvoer der van de Groninger politie was de vrouw "ernstig toegetakeld". AMSTERDAM (ANP/GPD) - De Rijkspolitie Dienst Luchtvaart gaat proces-verbaal opmaken te gen de verantwoordelijk gezag voerder Henk Brink van de ballon Dutch Viking wegens overtreding van de luchtvaartwetgeving. Hem wordt verweten de veiligheid in ge vaar te hebben gebracht met het naar beneden werpen vanuit de ballon van ballastzakjes met loden kogeltjes. Een woordvoerder van de rijkspolitie heeft dat gisteren bekendgemaakt. De beslissing werd na een onder zoek van enkele dagen, in nauw overleg met het openbaar ministe rie genomen. "We hebben natuur lijk overwogen of we wel tot het bekeuren moesten overgaan, om- Politie maakt proces-verbaal op tegen de ballonvaarders dat het om een sportieve prestatie ging. De zaak was in onze ogen echter toch ernstig genoeg om pro ces-verbaal op te maken", aldus de woordvoerder van de dienst lucht vaart. De bemanning van de Dutch Vi king gooide de zakken met lood- korrels vlak nadat ze over de kust lijn bij Velsen was gevlogen over boord, omdat ze als gevolg van het niet werken van twee branders veel hoogte had verloren. De poli tie trof bij drie bedrijven in Velsen in totaal veertien inslagen van de ballastzakjes aan. Bij een metaalconstructiebedrijf kwam een aantal zakjes door het dak van het pand terecht in een ro tor van een in aanbouw zijnde windtunnel. Bij twee visserijbe drijven vielen zakken in vriescel len, waarvan er twee lek raakten. In een reactie zei Brink gister avond dat hij door het afwerpen van de ballast een catastrofe heeft voorkomen boven IJmuiden, om dat er aan boord sprake was van een noodsituatie. KARACHI (AFP/DPA/REUTER/UPI) - Pakistaanse com mando's hebben een bloedig einde gemaakt aan de kaping van een Boeing van de Amerikaanse luchtvaartmaat schappij Panam op het vliegveld van Karachi. Zeker 18 mensen zijn omgekomen en ruim 100 mensen raakten ge wond. Van de vier kapers werden er twee gedood, de ande re twee werden gearresteerd. AMSTERDAM (ANP) - Bij een ac tie van de afdeling verdovende middelen en het arrestatieteam van de Amsterdamse politie op de hoek van de Prinsengracht- Utrechtsestraat in de hoofdstad i eerst wilde proberen de gehele co caïnelijn op te rollen. De twee vrouwen werden afgehaald door een groep mensen, die zich later splitste. Eén van de groepjes ging i gisteren een man door een politie- Peperstraat in Zaandam, naar de kogel gewond geraakt. Een woord voerder van de politie heeft dat be vestigd. De man die door de politiekogel is geraakt is een 27-jarige inwoner van Zaandam. De kogel ging door zijn schouder. De man is in een zie kenhuis opgenomen. Hoe het vuurwapen van de politieman kon afgaan is nog niet helemaal duide lijk. Het incident stond in verband met een actie van de Amsterdamse narcoticabrigade, die een tip had gekregen dat vrijdagmorgen twee vrouwen met een vliegtuig uit Cu rasao op Schiphol zouden aanko men met vjjf kilo cocaïne. De twee vrouwen werden niet onmiddellijk aangehouden omdat de politie woning van de door de politiekogel geraakte man, die later op de Prin sengracht in Amsterdam werd aan gehouden. In diens auto vond de politie wel 10.000 gulden aan baar geld, maar geen cocaïne. Op die plek is de politierevolver afgegaan. In het huis van de man werd wel een vuurwapen gevonden maar op nieuw geen cocaïne. 5» tel. 071-123583 Hooglandse Kerkgracht 48 Leiden VOLENDAM (ANP) - Een uit- dam, Edam, Katwoude en Purme- slaande brand heeft in de afgelo pen nacht het hotel „Spaander" aan de haven in Volendam volledig verwoest. De brand werd even na half twee ontdekt en woedde bin- Aan boord van de Boeing-747 be vonden zich 345 passagiers en 13 bemanningsleden. Onder hen wa tfoto api ren 193 Indische passagiers die in Bombay aan boord waren gegaan. De overige inzittenden waren in Karachi ingestapt, voordat de ka pers in actie kwamen en het toestel overmeesterden. De kaping begon in de nacht van donderdag op vrijdag om 02.55 uur onze tijd. Vier als bewakers verkle de personen, die stenguns droe gen, drongen het vliegtuig binnen. De Amerikaanse cockpitbeman ning van drie personen wist tijdig de machine te verlaten. Een 29-jari- ge Amerikaan van Indische af komst werd door de kapers neerge schoten en uit het vliegtuig ge gooid. Hij overleed korte tijd later in een ziekenhuis. Gewapende Pakistaanse bewa kers legden een kordon om het vliegtuig en het vliegveld werd voor alle verkeer gesloten. Tussen de controletoren en de leider van de kapers, die zich Mustafa liet noemen, begonnen vervolgens on derhandelingen. In het Arabisch, omdat maar één van de vier over vallers Urdu sprak, de belangrijk ste taal van Pakistan. De kaperè, die eerst dreigden el ke tien minuten een passagier te doden als niet snel een cockpitbe manning zou aantreden die de Boeing-747 naar Cyprus moest vliegen, besloten vervolgens te wachten. Zij beloofden de vrou wen, de kinderen en een deel van |de mannen vrij te laten zodra er een nieuwe bemanning zou ko- Maar zij dreigden gijzelaars te CLAIM NA BEET - Een Ame rikaanse die bij een ruzie met een beambte van American Airlines op de luchthaven O'Hare van Chicago in de pols was gebeten, eist een schadevergoeding van 12 miljoen dollar omdat de man drager van het aidsvirus bleek te zijn. De beambte had de vrouw te gengehouden omdat zij geen vliegticket had gehad. Nadat hij haar had gebeten, eiste zij een onderzoek van hem op het aids virus. Hij bleek dit te hebben; wat niet betekent dat de ziekte zich bij hem zal openbaren. Af en toe zon Af en toe zon, vrijwel geen neerslag. De middagtemperatuur is ongeveer 17 graden. Matige westenwind, kracht vier, maar in het kustgebied af en toe krachtig, kracht zes. De verwachting voor morgen tot en met woensdag: Enkele buien, nu en dan zon. Middagtemperaturen onge veer 17 graden. Zondag 7 september 1986 zon op: 07.00 uur, zon onder: 20.14 uur; maan op: 10.48 uur, maan onder: 21.18 Waterstanden Katwijk hoogwater: 05.58 en 18.20 uur; laagwa- ter: 01.50 en 16.01 uur. Maandag 8 september 1986 zon op: 07.02 uur, zon onder: 20.12 uur: maan op: 12.14 uur. maan onder: 21.33 Waterstanden Katwijk hoogwater: 06.35 en 18.56 uur; laagwa- ter: 02.25 en 14.37 uur. nen enkele minuten door het hele mensen waren afkomstig van een hotel. Voor zover de politie nu be- kermis in de buurt, kend is zijn er geen doden of ge- wonden te betreuren. Enkele tien tallen gasten van het hotel, voorna melijk bejaarden, werden tijdig in veiligheid gebracht in touringcars en in een nabijgelegen horecabe drijf. De brand richtte ook aan naast gelegen percelen grote schade aan. Hoe hoog het schadebedrag is kon de politie nog niet zeggen, maar die moet in ieder geval boven een mil joen gulden liggen. Over de oor zaak is nog niets bekend. De brand werd bestreden door de brandweerkorpsen van Volen- rend. De brandweer streeks half vijf nog aan het na blussen. Het blussen werd volgens de politie bemoeilijkt door de enor- doden als geprobeerd zou worden me publieke belangstelling. De het vliegtuig met geweld te bevrij den. De kapers eisten de vrijlating van verscheidene „vrienden" in Lamaca op Cyprus. Zij doelden daarmee vermoedelijk op vier per sonen die daar gevangen zitten. Drie van hen zitten levenslang uit nadat zij in 1985 drie Israëlische toeristen hadden vermoord in de haven van Larnaca. Amerikaanse functionarissen hebben nog maar drie weken gele den de luchthaven van Karachi ge controleerd en deze toen 'zeker in orde' bevonden. In de VS noemde de woordvoer der van het Witte Huis Larry Spea- kes de kaping 'verachtelijk en laf. 'Geen straf lijkt ons te streng voor de misdadigers die hiervoor ver antwoordelijk zijn'. Speakes zei dat de Verenigde Staten 'op dit moment' niet in staat waren ver band te leggen met enige regering of specifieke groep. Volgens Amerikaanse bronnen had de regering van de Verenigde Staten een vliegdekschip in de Middellandse Zee laten uitvaren voor een eventuele luchtactie te gen de kapers, als deze richting Cy prus zouden zijn gevlogen. Ook is een Amerikaans onderzoeksteam naar Pakistan gestuurd om de om standigheden van de kaping te be studeren. Een woordvoerder van president Reagan las een verklaring voor waarin Pakistan werd geprezen voor 'het besliste en koelbloedige optreden ter beëindiging van de kaping'. Reagan liet weten 'de Pa kistaanse regering tè feliciteren met haar vastbesloten optreden'. Peentjes zweten op drie oktober PagiNa23 Mars, het rode hemellichaam VANDAAG 44 PAGINA'S LET DE KOMENDE DAGEN OP DE ADVERTENTIES VAN VAN DAM Rabo verlaagt hypotheekrente AMSTERDAM (ANP) - Een nieu we ronde verlagingen van de rente voor hypotheken is begonnen. De Rabohypotheekbank heeft beslo ten met ingang van maandag de ta rieven voor nieuwe hypotheken te verlagen met 0,3 procent. Hierdoor komt de rente op een drie jaar vas te lening met maandelijkse beta ling achteraf en met gemeente garantie op 6,6 procent. Het tarief voor een lening met een vijf jaar vaste rente komt op 6,8 procent. De centrale Rabobank adviseert de aangesloten plaatselijke banken de rente voor hypotheken met va riabele rente met 0,4 procent te ver lagen tot 6,5 procent. Voor vastren- tende hypotheken wordt eenzelfde tarief als voor de hypotheken van de Rabohypotheekbank geadvi seerd. is nu ook geautoriseerd meer: „Ik kom terug en samen zul len wij, in vrijheid, de weg openen naar het geluk en het welzijn van de natie". De zoon van de sjah is door zijn aanhangers tot sjah ge kroond na het overlijden van zijn vader zes jaar geleden. In de loop van de dag hadden il legale radiostations de inwoners van Teheran er toe opgeroepen om negen uur 's avonds hun televi sietoestel aan te zetten op kanaal 7 of 10. NEW YORK (AFP/DPA) - De zoon van wijlen de sjah van Iran heeft vrijdag gedurende 11 minuten het Iraanse volk toegesproken via een het land binnengesmokkelde vi deoband. Dit heeft de Amerikaan se omroepmaatschappij ABC om geroepen. Uit eigen navraag per te lefoon is haar gebleken dat veel Iraniërs de oproep hebben ge hoord en gezien. Precies om negen uur 's avonds plaatselijke tijd verscheen Reza Pahlavi op het Iraanse televisie scherm. Hij verklaarde onder voor: Personal Computers Demmenie Computers (SL In het Uitwateringskanaal in Kat wijk is gistermiddag een jonge zee hond aangetroffen. Het dier, vol gens de politie van Katwijk niet he lemaal gezond, werd door vrijwilli gers van de Katwijkse afdeling van de Dierenbescherming, uit het wa ter gevist. Door de enorme publie ke belangstelling, waardoor de zee hond werd afgeschrikt, kostte het vangen de nodige tijd. Na enkele uren op het politiebureau te zijn geweest, is de jonge zeehond naar Schiphol vervoerd. Vervolgens is hij per vliegtuig naar het Zeehon den-opvangcentrum in Pieterbu- ren (Groningen) gebracht. Het komt volgens de Katwijkse politie vrijwel nooit voor dat er zee honden in Katwijk worden aange troffen. (foto Dick Hogewoning) Interlingua biedt een kompleet pakket dag- en avondopleidingen. Afgestemd op uw niveau en uw wensen. Vraag vrijblijvend de Interlingua brochure aan en volg alvast een GRATIS PROEFLES. Bel voor inlichtingen: 071-258577 asp Interlingua Talenpraktikum NEEM NU EEN ABONNEMENT! I Neem nu een abonnement en beslis zeil hoe u betaalt! I P«' ™and 22.70 per hall iaar 134.90 (alléén mogelijk met automatische betaling) r-j per jaar 256.90 O per kwartaal 67;45- uw voorkeur aankruisen De eerste 2 weken krijgt u de krant natuurlijk gratis in de bus! Naam: Straat Postcode-Plaats Telefoon controle bezorging)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 1