Sl mm hoi ili a Sukova breekt door op Flushing Meadow Elly van Hulst loopt weer record op mijl Tijd dringt voor Karpov na remise In finale na zege op Chris Evert Van der Poel enige kopman van Oranje Stoop treedt af bij herhaling misstanden ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1986 sport PAGINA 19 Elitair "UVS is de beste club, met de bes te organisatie en de beste accom modatie, met de beste spelers en het beste voorkomen. Dan mag je je best een beetje elitair opstel len". Theo van Seggelen vermoedde met deze uitspraken, gedaan in de speciale sportbijlage van deze krant, de nodige reacties uit te zullen lokken. "De ingezonden brieven mogen naar mij worden doorgestuurd", voegde de voetballer van UVS er immers aan toe. Anderhalve week later echter is er op de redactie van het Leidsch Dag blad nog geen enkele ingezon den brief binnengekomen. Al leen in de Kanarie, het weekbe richt van LFC, staat een kritische noot. In bedekte termen. Heeft Theo van Seggelen zelf, mondeling of schriftelijk, wèl commentaar gehad op zijn uit spraken? "Ik heb geen enkele schriftelij ke reactie gehad. En op het voet balveld ben ik, door drukke werkzaamheden, de laatste tijd nauwelijks geweest. Dus daar heb ik ook niks gehoord. Ik vond de uitspraken trouwens niet zo bijzonder. Ik had er althans niet zo'n moeite mee. Anderen blijk baar ook niet, anders had ik het wel gehoord". Heb je er niet by stil gestaan dat je andere clubs met dergelij ke uitspraken op de kast zou kunnen jagen. Van Seggelen: "Wat ik er mee bedoelde te zeg gen was dat de clubs eens moeten ophouden met elkaar te beloeren. Dat is achterhaald. De haat en nijd is toch al lang over. Dat blijkt wel uit het feit dat er geen reacties zijn gekomen". Maar wordt de klok door der gelijke uitspraken niet terugge draaid? Van Seggelen: "Ik vond het een reeële opmer king. UVS speelt immers hoger dan de andere clubs. Ik heb er niet mee bedoeld dat de andere verenigingen niks zijn". Er is een tijd geweest dat je heel anders over UVS dacht. Van Seggelen: "Maar dat had toen met zaal voetbal te maken. Ik ben toen omdat ik niet meer kt spelen. Dat is allemaal ten goede veranderd. Nu is bevestigd dat het onzin was hoe UVS er toen over dacht. We spelen nu met twee teams zaalvoetbal en heb ben zelfs twee internationals bij de club. Het blijkt heel goed sa men te gaan". Als je bij pakweg Lugdunum, Quick Boys of Roodenburg had gespeeld, had je die clubs waar schijnlijk de beste genoemd. Van Seggelen: "In Amsterdam heb ik wel eens iets dergelijks over AFC gezegd. Dat is volgens mij ook de beste club van Amsterdam. Te vergelij ken met UVS. Maar van Rooden burg zou ik het niet zeggen omdat dat de beste club niet is". Vermoedde je de reacties voor al uit de hoek van LFC te zullen krijgen? Daar heb je immers lan ge tijd gespeeld. Van Seggelen: "Ik heb er tot m'n twintigste ge speeld. Ik heb daar een zéér leuke tijd gehad en heb nog er steeds goede contacten mee. Met die uit spreken heb ik, ten aanzien van LFC, niet bedoeld dat het een on- dermaatste club zou zijn. De es sentie van het verhaal was ge woon dat andere verenigingen zich niet tegen UVS moeten afzet ten. Volgens mij maken jullie er meer ophef van dan de clubs doen". Ben ik te min? (2) Aan de controverse tussen het bestuur van Meerburg en de za terdagafdeling van de vereniging is een einde gekomen. Er was aan de Zoeterwoudse Ryndyk een conflict gerezen omdat de clubleiding geen geld wenste uit te trekken (of geen geld had) om een oefenmeester aan te trekken. De voetballers van de zaterdagaf deling op hun beurt namen dat niet en zetten voorzitter Rob Ho- genelst onder druk. In de persoon van Frans Bree- merkamp is er nu toch een trai ner aangesteld. Met dank aan ^^^■^^^^^^edactie^RobOnderw^er^r^SegaanJaapVi^e^^^ Daar komen de Russen. Zelfs een B-52 bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht kan de tijdrijploeg uit de Sowjet-Unie niet stuiten op het terrein van de Air Force Academy in Colorado. Toch waren de Russische fietsers kennelijk wat onder de indruk van dit machtsverstoon, want tijdens het WK kwamen ze niet verder dan een vijfde plaats. (fotoAP) twee sponsors, die geld uittrok ken voor de naar de eerste klasse gepromoveerde zaterdagtak. Voorzitter Hogenelst: "Voor de jongens ben ik blij dat er een oplossing is gevonden. Met de spelers Duindam, Van der Wal en Van Beelen ben ik weer eens om de tafel gaan zitten en zij snapten de problematiek. Ik hoop dat ze er rekening mee houden dat hét alleen op deze manier kan, door middel van sponsoring dus. De subsidiekraan wordt steeds verder dichtgedraaid en we zitten nu ook met de aanval van de horeca op de kantine'sl Dus moet je naar andere oplos singen zoeken". Kommer en kwel De noodklok klinkt over de voet balvelden in de Leidse regio. Steeds meer verenigingen heb ben de grootste moeite om het bestand aan jeugdleden op peil te houden. Aan het begin van elk seizoen biedt het officiële mede delingenorgaan van de afdeling Leiden van de KNVB een duide lijk beeld van de tanende belang stelling voor de voetbalsport. Uit het hoofdstuk 'Wijziging compe titie-indelingen' blykt hoeveel teams er op het laatste moment uit de competitie worden terug getrokken door gebrek aan man kracht en tegenwoordig ook vrouwkracht. Editienummer 2 van het 'afdelingsblaadje' is deze week 'opgefleurd' met een hele waslijst. Daarop komt de naam Lugdu num veelvuldig voor. Deze gere nommeerde Leidse vereniging heeft dé inschrijving van de Al, A2, B2, het eerste meisjesteam en de junioren F2 moeten intrek ken, terwijl de junioren BI, vorig seizoen nog uitkomend in de hoofdklasse B, op verzoek van Lugdunum zijn heringedeeld in de klasse B5. Kommer en kwel dus in de Kikkerpolder. Hoewel, uit het clubblad van de zondagtwee deklasser blijkt dat tegenover het vertrek van 16 leden de komst van 23 nieuwe 'kikkers' staat. Maar of talenten met de ge boortedata 2-5-'45, 10-11-'46 en zelfs 5-7-'40 nu direct als aan winst voor de Al moeten worden beschouwd, lijkt twijfelachtig. "Ik ben erg verontrust", "Het aantal jeugdleden holt achteruit. Dat is niet alleen bij Lugdunum het geval, maar bij nagenoeg elke vereniging. Zelfs een hele grote club als RCL gaat merken dat de jeugd de belang stelling voor het voetbal verliest. Waar dat nou aan ligt? Daar kun je allerlei verhalen over af steken. Misschien dat de afwezig heid van het Nederlands elftal op het WK er mee te maken heeft. Maar de belangrijkste reden is volgens mij dat de jeugd het te genwoordig zo goed heeft. Dat is natuurlijk heel verheugend, maar voor de sportverenigingen zit daar een nadeel aan verbon den. De jongeren hebben zoveel te doen, er zijn zoveel ontspan ningsmogelijkheden dat zij zich minder snel bij een sportvereni ging zullen aanmelden". En daarom gaat de sportver eniging op ledenjacht. Verstraaten: "Precies, en dat hebben we bij Lugdunum dan ook uit alle macht gedaan. We hebben ontzet tend veel reclame voor onze ver eniging gemaakt: advertenties, stukjes in huis-aan-huis-bladen, folders, noem maar op, maar het rendement is bijna nihil. Vorig jaar hebben we echt hele wijken met folders bevoorraad. We heb ben er maar liefst 15.000 laten drukken en als we aan die actie één elftalletje hebben overgehou den, zijn we spekkoper. Ons is in middels gebleken dat je als ver eniging nauwelijks iets kunt doen tegen het verschijnsel van de teruglopende belangstelling van de jeugd". Wervingscampagnes hebben dus geen enkele zin. Verstraaten: "Zover wil ik niet gaan. We ge ven de moed niet op. Niks doen is er bij ons niet bij. We hebben in middels een nieuw actieplan op gezet. We blijven zoeken naar hoeken waaruit we leden kunnen halen". Als dat niet lukt? Verstraaten: "Dan hebben we pech gehad, maar in dat geval is Lugdunum niet ten dode opgeschreven. We hebben op dit moment een hele jeugdige selectie, daarmee kun nen we nog wel even vooruit. Voor de rest zullen we de struc tuur van de vereniging wat moe ten aanpassen. We moeten ons meer met nevenactiviteiten gaan bezighouden. Ik denk dat de be sturen van veel voetbalvereni gingen tot de conclusie zullen ko men dat ze hun opzet moeten ver breden. Bij Lugdunum zijn we al begonnen met wat we combi-ac tiviteiten' noemen". "Zaalvoetbal natuurlijk, maar bijvoorbeeld ook joggen voor da mes. Zo leid ik op dit moment zelf een trimgroepje van 25 Lugdu- num-dames". Een voorbeeld dat navolging verdient. Voorzitters dienen zelf het voortouw te nemen als het om het binden van leden gaat; jog gen met Phil, darten met Bart (van Leeuwen, UVS), aerobic met Arie (Guyt, Quick Boys), henge len met Hugo (Minderhout, RCL) en rodelen met Rein (Geerlof, LFC). Oude liedje Nog geen vijftkwartier was de voetbaljaargang '85-'86 voor amateurs oud of scheidsrechter Verhoeks hield het voor gezien. De arbiter uit Brakel leidde in het afgelopen weekeinde het duel in de zaterdagderdeklasse tussen Sleeuwijk en 's Graven moer. In de 74e minuut namen de gasten de leiding door in de ogen van de gastheren ongeldig doelpunt. Zeven spelers van Sleeuwijk belaagden daarop Verhoeks die een schop tegen het scheenbeen kreeg en prompt het duel staakte. Het oude liedje by een nieuwe begin. BRUSSEL (ANP) - Volgend jaar op 11 september wordt de elfde editie, van de Ivo van Damme-me- morial in Brussel de finale van het Grand Prix-circuit van de IAAF. Gisteravond zagen ruim 50.000 toe schouwers de tiende wedstryd, die jaarlijks ter nagedachtenis van de in 1976 verongelukte Belgische middenafstandloper wordt gehou den. Met vier beste wereldseizoen- prestaties van William van Dijck (3000 m steeple chase), Steve Cram (1500 m), Said Aouita (2000 m) en Mark Nenow (10.000 m) was de laatste GP-wedstrijd de beste van dit seizoen. Elly van Hulst, die in een aanval lend gelopen race vierde werd op de mijl bij de vrouwen, verbeterde met 4.22,40 voor de tweede maal dit seizoen haar nationale record op de 1609 meter. Woensdag is ze in de finale van de Grand Prix de enige Nederlandse deelneemster. Said Aouita en Steve Cram, de midden-afstandlopers, die in 1985 en 1986 heersten, zagen hun pogin gen de wereldrecords op resp. de 2000 en 1500 meter te verbeteren, mislukken. Vooral voor Aouita was dat zuur. De Marokkaan, die eerder dit seizoen aanvallen op de wereldrecords 1500 m, mijl, 3000 en 5000 meter, op tienden van se conden zag mislukken had Cram zijn wereldtijd op de twee kilome ter (4.51,39) Hy kwam weer net iets tekort: 4.51,98. Steve Cram, de Europese kam pioen op de 1500 meter, slaagde LENINGRAD (AFP/Reuter/UPI) - eveneens niet in zijn opzet. Zijn Wereldkampioen Garri Kasparov doel was de 3.29,46, waarmee Said heeft de eerste aanval van Anatoli Aouita wereldrecordhouder op de Karpov in Leningrad doorstaan. 1500 meter is. Cram kwam met De titelhouder bood gisteren in de 3.30,15, de vijfde tijd ooit gelopen, dertiende party na vijf uur en veer- 0,61 seconde te kort. Han Kulker tig zetten uur remise aan. Het aan- eindigde als achtste in 3.40,30. bod werd door de uitdager geac cepteerd. Na dertien partyen leidt Waar echt aanvallend lopen toe Kasparov met 7-6. De balzaal van Hotel Leningrad as vrijdag slechts half gevuld Dor de dertiende ontmoeting tus- zowel op de 1500 als 3000 meter de finale haalde maar met een elfde en negende plaats wat tegen viel, liet zich in Brussel steeds aan de kop van het veld zien. Ze werd dan wel ingehaald door de Engelse Wade en de Roemeensen Melinte en Pui- ca (resp: 1, 2 en 3), maar als vierde verbeterde zy met 4.22,40 wel aan zienlijk haar nationale record, dat zij op 8 augustus in Londen op 4.27,23 had gebracht. Eerder stelde Van Hulst de nationale records op de 2000 en 3000 meter al scherper. Van de Oostduitse deelneem sters in Brussel was Marita Koch op de 400 meter veel te sterk voor Olympisch kampioene Valerie Briscoe-Hooks. De Oostduitse bleef met 4D,28 als enige onder de vijftig seconden-grens. Evelyn Ashford trok de zaak op de 200 me ter weer in evenwicht, door Heike Drechsler te kloppen in 22.06. Een andere grens, de 45 seconden op de 400 meter bij de mannen werd doorbroken door de de Amerikaan Darrell Robinson: 44,89. Aijen Vis serman, de Nederlandse record houder, eindigde in 46,40 als zeven de. Een beste wereldseizoenpresta- tie kwam op naam van de Ameri kaan Mark Nenow op de 10 km. Zijn tyd van 27.20,56 betekende een nationaal record. Ook oud-we reldrecordhouder Henry Rono liep mee. De Keniaan, die te kampen heeft gehad met een ernstig drank probleem, eindigde als laatste. Rob Druppers maakte zijn race op de 800 meter helemaal niet af. De Utrechter stapte na 600 meter, toen hij in zevende positie lag, uit de wedstryd. De Canadees Ben Johnson be vestigde zijn toppositie op de 100 meter. De krachtige Canadees kwam het snelst van de blókken en zegevierde afgetekend in 10,06 se conden. Europees kampioen Lin- ford Christie moest als tweede een- tiende seconde prijsgeven. Hans Koeleman, niet goed ge noeg geacht voor uitzending naar het EK, haalde zijn gram op de 3 km steeple chase met een beste sei zoenprestatie van 8.22, 34. De Belg William van Dijck kwam als win naar tot de beste wereld seizoen prestatie in 8.10,01. Helena Sukova NEW YORK (Reuter/AFP) - De schrik by het chauvinistische Amerikaanse tennispubliek zit er goed in. Na de vroege uitschake ling van het New Yorkse idool Jim my Connors volgde gisteren de to taal onverwachte eliminatie van de t lievelinge van het Amerikaanse publiek. Chris Evert-Lloyd werd voor het tweede opeenvolgende jaar uit de finale van het dames en kelspel op Flushing Meadow ge houden. Weer door een van die duvelse speelsters uit Tsjechoslowakye. Was het vorig jaar de latere winna res Hana Mandlikova, die Evert van het cement sloeg, gisteren nam de als zevende geplaatste Helena Sukova die taak over. De 21-jarige speelster uit Praag had sinds 1982 veertien keer op rij van Evert ver loren, maar sloeg in het vijftiende treffen onbarmhartig toe. Haar opslag werkte als een ka non, haar volley als een guillotine. Evert, één jaar op Flushing Mea dow verguisd omdat ze in het hu welijk trad met de Brit John Lloyd, maar kort daarna weer door het Amerikaanse volk in de armen ge sloten, had geen verweer. Zij stond sprakeloos op de baan en werd overdonderd: 6-2,6-4. Voor Sukova wordt het na Mel bourne 1984 (verlies tegen Evert) haar tweede finale in een grand slam-toernooi. Bij haar entree ont ving ze van de 20.000 toeschouwers in de heksenketel van Flushing Meadow een beschaafd applausje. Wat kon de bakvis uit Praag begin nen tegen de tien jaar oudere, door en door vakbekwame multi-miljo- naire Chris Evert, die sedert 1971 zes keer de open Aiherikaanse titel kan leiden heeft Elly van Hulst Brussel ondervonden. De Rotter damse. die by de EK in Stuttgart sen beide schaakgiganten. De con frontatie begon twee dagen later dan was geprogrammeerd. Karpov vroeg woensdag onverwacht een tweede time-out aan, omdat hij last had van een lichte verkoudheid. De ongeveer 350 toeschouwers kregen gisteren aanvankelijk het bekende recept voorgeschoteld. Karpov opende met wit traditio neel met de d-pion, waarop Kaspa rov de Grünfelder op het bord bracht. Negen zetten lang volgden beide kemphanen het verloop HILVERSUM (GPD) De organisatoren van het Interpolis-schaaktoer nooi zijn vorige week vergeefs naar Londen gereisd om de onderhande lingen met wereldkampioen Garri Kasparov af te ronden. Kasparov zal niet deelnemen aan het toernooi in Tilburg dat van 18 oktober tot 7 no vember wordt gehouden. De plaats van Kasparov wordt nu ingenomen door de Joegoslaaf Lju- bojevic. Het deelnemersveld in Tilburg is niettemin sterk, waardoor het toer nooi in categorie 15, de hoogste, valt. De volgende spelers komen straks uit in een dubbelrondige achtkamp: Karpov, Beijavski, Kortsjnoj, Hüb- ner, Miles, Portisch, Timman en Ljuboievic. Partij COLORADO SPRINGS (GPD) - De traditionele bespreking tus sen de Nederlandse wielersprofs, aan de vooravond van het we reldkampioenschap wielrennen, heeft geen problemen opgeve- lerd, „Als het in de wedstrijd even vlot loopt, kunnen we niet verliezen", zei ploegleider Jan Raas gisterochtend in het Howard Johnson hotel in Colorado Springs. In een mum van tijd waren alle dertien beroepsrenners het erover eens dat Adrie van der Poel de grootste Nederlandse kanshebber is en daardoor de enige kop man van de pranje brigade moet zyn. Steven Rooks, Eric Breukink en Maarten Ducrot krijgen een beschermde rol. Als zij in de slotfase beter blijken te zijn dan Van der Poel, mogen ze voor hun eigen kans rijden. Joop Zoetemelk mag zijn eigen race rijden. „Ik ben de dertiende man van de ploeg, dus ik hoor er eigenlijk niet eens bij", liet hij tijdens de bespreking weten. De Nederlandse beroepsrenners hebben 60.000 gulden te verde len bij een behaald wereldkampioenschap. De wielerbond heeft 25.000 gulden in de pot gestopt, de wereldkampioen doet er uit eigen zak 35.000 gulden by. mogelijkheden. Van niets maken de derde partij, waarin Kasparov zij iets". heel gemakkelijk remise maakte Erg veel was het niet. Beiden wa- en Karpov geen enkel risico durfde ren er in geslaagd met een paard omdat hy nog geen re- het centrum hermetisch dicht te spijkeren. Kasparov ontwikkelde daarna nog de meeste initiatieven, maar de dreigingen waren meer cept had gevonden op het sende openingsrepertoire wereldkampioen. In Leningrad week Karpov op de van optische aard. Karpov koos de tiende zet af. In Londen trok hij destijds zijn paard terug naar f3. Nu handhaafde hij het paard op het vooruitgeschoven e5 en ging hij voort met het scherpe f4. Kas parov werd er nauwelijks door in verlegenheid gebracht. Ongetwij feld had hy die variant tijdens de voorbereiding nauwkeurig bestu deerd. Hij antwoordde op tempo met f6, waarop het paard alsnog te rugging naar f3. De manoeuvres vormden het signaal voor vele complicaties die beide grootmees ters tot zwaar rekenwerk dwongen. „Dat heb je als er twee geniale schakers aan het werk zijn", merk te Sovjet-grootmeester Goefeld in de commentaarzaal bewonderend op. „Zo lijkt het een saaie partij te worden, een paar zetten later is de stelling doorvlocht met de wildste veiligste oplossing, wikkelde af naar een eindspel, waarin beide spelers geen andere keus hadden om de vrede te tekenen. Na veertig zetten toonde de titelhouder zich bereid de deling van het punt te of freren. Voor Karpov gaat de tijd drin gen. In de resterende elf partijen heeft hij nog vijf keer wit. Hy zal tenminste twee keer moeten win nen om de wereldtitel te herove- f3 Lf8-g7, 4. g2-g3 c7-c6,5. 6. c4xd5 c6xd5, 7. Pbl-c3 0-0, 8. Pf3-e5 e7-e6, 9. 0-0 Pf6-d7, 10. f2-f4 f7-f6, 11. Pe5-f3 Pb8-c6,12. Lcl-e3 12. Pd7-b6,13. Le3-f2 f6-f5, 14. Pf3-e5 Lc8-d7, 15. Ddl- d2 Pb6-c8,16. Dd2-e3 Kg8-h8,17. Tfl-dl Pc8-d6,18. b2-b3 Ta8-c8,19. Tal-cl Ld7- e8, 20. Lfl-el Lg7-f6, 21. Pc3-a4 b7-b6, 22. Pa4-b2 Pd6-e4, 23. Pb2-d3 g6-g5, 24. Pe5xc6 Le8xc6, 25. Pd3-e5 g5xf4, 26. g3xf4 Lc6-e8,27. De3-h3 Tf8-g8.28. Kgl- fl Tc8xcl, 29. Tdlxcl h7-h5,30. Lc8-b4 a7-a5, 31. Lb4-a3 Lf6xe5, 32. d4xe5 Tg8- g4, 33. Lg2xe4 d5xe4, 34. La3-d6 Tg4x- f4+, 35. Kfl-el Tf4-g4, 36. Dh3-e3 Dd8- g5, 37. De3xg5 Tg4xg5, 38. Tclxc8 Tg5- g8,39. e2-e3 h5-h4,40. h2-h3 a5-a4, remi- De eerste titel in New York werd veroverd door buitenlanders. And res Gomez uit Ecuador en Slobo dan Zivojinovic uit Joegoslavië wonnen de finale in het herendub- bel van de Zweden Mats Wilander en Joakim Nyström: 4-6,6-3, 6-3,4- 6, 6-3. De winnaars vormden op Flushing Meadow een gelegen heidscombinatie. De Joegoslaaf is normaliter de partner van Boris Becker. 'Boem Boem' wilde zich evenwel in New York uitsluitend concentreren op het enkelspel. op haar naam had gebracht, voor de zestiende keer in de halve eind strijd stond en dit jaar op zo glo rieuze wijze Parijs had gewonnen? Veel, zo bleek. Evert was zich zelf niet, verloor de eerste set snel met 6-2 en in de tweede set was een doorbraak op 5-4 was voldoen de voor de historische winst van de Sukova. Op de tweede matchbal volleerde ze de wedstryd uit. Haar racket vloog hoger dan de hoogste dropshot. Evert bleek traditioneel een realistische verliezer. „Helena verdiende de overwin ning", oordeelde ze. „Vooral in de eerste set was ze sterker dan ik haar ooit meemaakte. Ik was niet alert genoeg, te traag om in die fase veel tegenspel te bieden. In de tweede waren we gelijkwaardig, maar Sukova behield op de kritie ke momenten het initiatief. In elk geval betekent deze overwinning voor haar een doorbraak. Voor my een teleurstelling". ADVERTENTIE hedenmiddag L.V.V. DE SLEUTELS R0HDA '76 aanvang 14.30 uur sportpark „de vliet" Toegang f 1,50 f 1,- Aangeboden door Schilders bedrijf Henk Ladan en Zn Leiden Tel. 144522 Boommarkt DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag zal terug treden, als de supporters zich in de toekomst blijven misdragen ten opzichte van de aanhang van Ajax. „Als nog eens gebeurt wat in het Olympisch stadion is voorgevallen, verliezen we vrienden die we nodig hebben. Bovendien maken jullie mij het voorzitterschap onmoge lijk", zei de Amsterdammer gister- „Wij gaan op jodenjacht", scan avond in Den Haag tijdens een bij- deerden de fans. Amsterdams bur- eenkomst van de supportersclub. gemeester reageerde met de moge- De aanhang van FC Den Haag lijkheid FC Den Haag niet meer in kwam in opspraak naar aanleiding zijn stad te laten voetballen. „Dat van de gebeurtenissen voor en tij- woord wil ik nooit meer horen", zei dens competitiewedstrijd tegen Stoop gisteravond tegen de sup- Ajax, anderhalve week geleden, porters van zyn club. De voorzitter weigert publieke lijk zijn excuses aan te bieden voor het gedrag van de Haagse suppor ters. „Dat zou een goedkoop ge baar zijn. Ik betreur wat er gebeurd is. Maar FC Den Haag is geen racis tische club. De jongens weten niet wat er in de oorlog werkelijk is ge beurd. Het woord "jodenjacht' mag in elk geval nooit meer worden ge bruikt Ik zou al blij zyn als ik dat kan bewerkstelligen." Voor de NCRV-radio verklaarde burgemeester Borrie van Eindho ven, de voorzitter van het Lande lijk Overleg Voetbalvandalisme, vrijdagavond dat de clubs in het betaalde voetbal er rekening mee moeten houden, dat zij in de toe komst zelf verantwoordelijk wor den voor de veiligheid in de sta dions en niet langer zullen kunnen rekenen op de politie. Borrie zei dit naar aanleiding van het toenemen de vandalisme bij wedstrijden in Nederland.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19