actief vrije Inspraak bij aanwijziging van opslagplaats bagger beperkt Grote interesse voor winkels in de Stevensbloem 'Gemeente en aannemer in gebreke gebleven' Filmopnamen in Kloksteeg PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 Zangvolume LEIDEN - Een zangfeest in stu dentensociëteit Minerva aan de Breestraat heeft gisteravond laat voor geluidoverlast gezorgd. Bij dat feest moest iedere jaargroep la ten horen tot welke vocale presta ties zij in staat was. Volgens omwo nenden overtrof het volume de kwaliteit van het gebodene verre; tussen half twaalf en twaalf uur kwamen er diverse telefonische klachten bij de politie binnen. De politie verbood het zangfeest niet, maar verzocht de studenten wel het aantal decibellen te beperken. Dat hielp; er werden althans geen klachten meer gemeld. LEIDEN - In een brief aan de Tweede Kamer protesteren de wet houders van financiën van de ge meenten Leiden en Delft tegen het voorstel om de financiële verhou dingswet 1984 niet per 1 januari 1986 maar later te laten ingaan. "Wanneer die wet pas op 1 janua ri 1987 ingaat kost dat de gemeente Leiden miljoenen", aldus het hoofd van de directie financiën van de gemeente, .J. Verkuyl. In de financiële verhoudingswet is opgenomen dat de zogenaamde algemene uitkering aan de ge meenten - dat is geld van het rijk waarmee gemeenten naar eigen in zicht kunnen omspringen - vanaf 1 januari 1986 niet meer zal worden bepaald aan de hand van het aantal Protestbrief: 'uitstel wet kost Leiden miljoenen' woningen alléén. Ook wooneenhe den (studentenhuizen), woonsche pen en woonwagens worden mee geteld. "Steden als Delft en Leiden met een groot aantal studenten vie len dus in de prijzen", aldus Ver kuyl. Maar er waren ook verliezers; gemeenten met weinig wooneen heden protesteerden en oefenden druk uil op de Tweede Kamer om de regeling uit te stellen tot vol gend jaar. Over uitstel van die regeling ver gaderde de Tweede Kamer van daag. De gemeenten Leiden en Delft hebben de Kamer in hun brief laten weten dat. mocht de re geling worden uitgesteld, ernstige problemen opdoemen. "Het Rijks beleid houdt op deze wijze vol strekt geen rekening met een ge zond functioneren (en bijbehoren de planprocedures) van lagere overheden", aldus de wethouders in hun brief. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het college van gedeputeerde staten van Zuid-Holland is niet van plan ernst te maken met inspraak voor het aanwijzen van lokaties in de provincie waar zuiveringsslib en baggerspecie kan worden gestort. Uit een uitgelekte ambtelijke noti tie van de provincie blijkt dat hoor zittingen opzettelijk uit de proce dure zijn geweerd. Het aantal voor lichtingsavonden is tot een mini mum beperkt en de politieke be stuurders willen niet eens daarbij aanwezig zijn. In de interne notitie wordt ge meld dat er weliswaar een moge- LEIDEN - Het winkelcentrum de Stevensbloem in de nieuw bouwwijk Stevenshof begint gestalte te krijgen. Het is de be doeling dat dit centrum en de 96 woningen daarboven eind dit jaar, begin volgend jaar worden opgeleverd. Inmiddels is ook het merendeel van de ondernemers geselecteerd dat zich in het winkelcentrum kan vestigen. De Stevensbloem wordt een wij kwinkelcentrum. Dat wil zeggen: er komen in principe winkels waar wijkbewoners hun dagelijkse be nodigdheden kunnen kopen. De gemeente wil voorkomen dat zich in de Stevensbloem zaken vestigen die de winkels in het centrum con currentie kunnen aandoen. Tegelij kertijd streeft de gemeente ernaar dat het centrum zo evenwichtig en aantrekkelijk mogelijk wordt. Zoals het er nu naar uitziet, komt er in het winkelcentrum een slage rij (Zandbergen), een groentewin kel (v.d. Wetering), een slijterij (Klerks), een bloemenwinkel (Vier- bergen) en een rijwielhandel (Van Hulst). Verder zullen zich er een winkel in huishoudelijke artikelen (Bochove) en een petit-restaurant (Zandbergen) vestigen. Al eerder was bekend dat de Leidse Spaar bank en de grootgrutters Albert Heijn en Digros een onderkomen kregen in de Stevensbloem. Begin september maakt de ge meente bekend welke vier onder nemers zich nog meer in het cen trum kunnen vestigen. In totaal hebben zich 125 ondernemers aan gemeld voor de ruim 20 winkels in het 4200 vierkante meter grote cen trum. De winkeliers die toestem ming hebben gekregen zich in het Mini-dief op herhaling LEIDEN - Een dief van vier jaar werd gisteren betrapt in een win kel in huishoudelijke artikelen aan de Haarlemmerstraat. Dat was niet voor het eerst. Het kind had al eer der toegeslagen, steeds in dezelfde winkel, en bleek daarbij een brede belangstelling voor de diverse arti kelen te hebben. De politie heeft contact opgenomen met de ouders. centrum te vestigen, zijn 'uitverko ren' door een speciale begelei dingscommissie, waarin vertegen woordigers van gemeente, onder nemers en bewoners zitting had den. Uiteindelijk hebben burge meester en wethouders beslist wie in de Stevensbloem zijn intrek mocht nemen. Volgens Cees de Mooy van de di rectie economische zaken van de gemeente Leiden, is bij de selectie vooral gelet op dingen als: is het een Leidse ondernemer en is het een zelfstandige winkelier. "We hadden liever geen filiaals van be staande winkels omdat een be drijfsleider daar over het algemeen toch minder bij de zaak is betrok ken dan een zelfstandige onderne mer". aldus De Mooy. Als begin september ook de 'laatste' vier on dernemers uitverkoren zijn, zijn er in het winkelcentrum nog drie tot vier winkels te verhuren. Boven het winkelcentrum ko men, zoals gezegd, 96 premie-huur woningen. Een flink deel van die woningen is bestemd voor bejaar den. Het winkelcentrum Opzichter Van der Burg over toezicht in Lange Agnietenstraat: LEIDEN - De opzichter bij de wo ningbouw in de wijk De Camp, waar een reeks bouwfouten is ge constateerd, vindt dat wethouder Tesselaar van volkshuisvesting de beschuldiging moet terugnemen dat jiij (de opzichter) zijn werk nietl goed zou hebben gedaan. Volgens de opzichter treft hem geen blaam, maar zijn het juist de gemeente en j de aannemer die in gebreke zijn ge-1 bleven. Leden van de raadscommissie den op de bouw voor volkshuisvesting constateer- fende woningen, de, vorige week tijdens een rond- wandeling, ter gelegenheid van de oplevering van de 40.000-ste wol ning in Leiden, dat de nieuwbouw woningen in de Lange St. Agnie tenstraat tal van tekortkomingen vertonen. Geconcludeerd werd dat de opzichter die toezicht moest de wethouder Tesselaar: "We kun nen niets anders doen dan goede opzichters inschakelen. Of ze nu van de gemeente of van de woning bouwvereniging zijn" Absurd Volgens opzichter H.J. van der Burg huurde de gemeente Leiden het architectenbureau waarvoor hij werkte in om toezicht te hou- de desbetref- Omgerekend het bedrag dat de gemeente hiervoor beschikbaar had gesteld betekende het dat de opzichter zes minuten per dag per woning be schikbaar had om op de bouw toe te zien. Vooral in de afbouwfase waarin veel ambachtelijk werk wordt gedaan (tegelwerk, stuca- houden op de bouw kennelijk zijn döors-, dakbedekkings- en voeg werk niet goed had gedaan. Hij de fouten niet hebben geconsta teerd. Op de vraag van het Links Leiden-raadslid Van Lint hoe dit soort kwesties in de toekomst kun nen worden voorkomen antwoord- werk) is die zes minuten volgens de opzichter absurd weinig. De opzichter schrijft in een brief aan wethouder Tesselaar dat in het opzichtersdagboek dat iedere dag is bijgehouden, juist in de periode Duivensport Wedvluchten uit Aalst. Het Oosten: 1.4 P. Juffermans; 2, 8 B. van Putten; 3 T. van As en zn.; 5 P. van Duyl; 6 comb. Pracht/Buysman7. 9 J. Ver baan; 10 comb. S en G De Vriendenclub: 1 A. Siera: 2 W. Siera jr.: 3 comb. Kooy-Werk- hoven; 4. 7 Th. Dongelmans: 5. 6 L. Koopman; 8 comb. Bodyn-Vin- kestein; 9 M. Noordervliet: 10 A. Compier. De Reisduif: 1 P. Mooten: 2. 8. 10 W. Tolboom: 3. 4. 5. 9 W. v.d. Hoogt: 6 F. Penseel: 7 W. Kop. De Rijnklievers: 1. 10 J. v.d. Wal: 2 H. Sladek: 3 H. v.d. Star; 4. 5, 6 J. Kok; 7 B. van Mil: 8 J. van Leyden; 9 W. Pielanen. LPC: 1. 4. 6. 8 J. Staffeleu: 2 comb. V.d. Meer/Halewijn; 3,5, 7, 9 P. de Haas; 10J.de Wolf. Wed vlucht uit Örléans: 1. 6 P. de Haas; 2,3,5,9,10 F. Gijsman: 4. 7 J. Staffeleu: 8 K. v.d. Broek De Blauwkras. Wedvlucht uit Moeskroen: 1 J. Rozier; 2, 9 comb. Nieuwendijk; 3, 6 comb. Blom; 4. 7 comb. Houwelingen/Noest; 5, 8 P. Landensbergen; 10 R. Ver hoogt. De Zwaluw. Wedvlucht uit Aalst: 1,2.5 J. v.d. Kooij; 3 comb. Aken/Nagtegaal4. 7 J. Hooger- vorst; 6 P. van Wissen; 8. 9 P. van Leeuwen; 10 H. Verhoork. Wed vlucht uit Compiegne: 1, 7 H. v.d. Kooij; 2, 6 P. van Leeuwen; 3 comb. Brouwer-De Best; 4 J. Ver haak; 5 J. Hoogervorst; 8 H. v.d. Voort; 9 J. Verhoork; 10 H. Ver hoork. hier informatU Hengelsport DVS hield een wedstrijd in de Rijn. Uitslag: 1 W. Schouten 44 stuks-4775 gram-2 punten, 2 F. Zandbergen 33-4600-4,3 W. Teske 27-4025-6, 4 J. Moenen 25-3425-8. 5 W. van Berkel 14-1700-12, 6 K. de Graaf 16-1600-13. 7 B. Heems kerk 6-1750-13, 8 P. Teske 10- 1625-14, 9 M. Bronmeyer 6-975-17. 10 C. Guldenmeester 6-700-18. Visvereniging Hengelsport hield een wedstrijd in de Rijn. Uitslag: 1 W. Redel 32 stuks-906 cm.. 2 N. Verhoef 27-556. 3 H. Boe- lee 21-412, 4 R. van Egmond 13- 314. 5 W Verhoef 15-304, 6 I. Jan sen 11-2787 A. Bey 15-2728 E. van Houten 13-269, 9 T. Blans- jaar 8-163, 10 D. Boon 3-100. Zuid-West viste in de Ring vaart. Uitslag: 1 J. Benning 2 punten-5600 gram-20 stuks. 2 R. IJzerman 6-5000-15, 3 L. v.d. Wel 6-4600-16. 4 H. v.d. Laan 7-4600- 15. 5 P. Verschuren 11-4000-14. 6 H. Rijsbergen 13-2500-18. 7 C. Ar- bouw 14-2900-14. 8 P Smit 15- 3900-11. 9 A. Ruis 18-3100-10. 10 D. Molenaar 18-2850-11. Muziek In The Jam aan de 2e Binnen vestgracht treedt vanavond de nieuwe band 'Some guys have all the luck' op. Deze groep bestaat uit Miklós de Vriend, Kees-Jan Meerburg, Ted Berk, Cees Loos, Walter Zwaard en Willem Ney- huis. Zij speelt stevige rock en ballades. Aanvang half elf. K&O-Merenwijk K&O heeft in de Merenwijk voor het komend seizoen de vol gende cursussen op het program ma staan: yoga. Spaans, schilde ren, kleding maken. Italiaans, Tsjechisch en bridge. Ze begin nen in de week van 22 september in gebouw De Regenboog aan de Watermolen. Donderdag wordt gegeven over de twee tot drie 's middags en van zeven lot acht 's avonds. Ook kan men zich dan laten inschrijven. Voor inlichtin gen en inschrijving kan men ook terecht op het hoofdbureau van K&OOude Vest 45. tel. 141141. Volksdansen Volksdansvereniging Krici Krici Ticek begint vrijdagavond weer met de volksdanscursussen. In de danszaal op het Vlietcom- plex aan de Voorschoterweg kun nen beginners terecht van kwart voor acht tot kwart over negen en gevorderden van half tien tot elf uur. De lessen worden wekelijks gegeven. Wie meer wil weten kan schrijven of bellen naar Greet Penning. Bolpraamwerf 7. 2317 ED Leiden, tel. 071-210674. Fancy-fair De Prins Willem-Alexander mavo houdt donderdag ter gele genheid van zijn 25-jarig be staan een fancy-fair. De op brengst daarvan komt ten goede aan het kinderziekenhuis De Lin- denhof in Noordwijk. de bui tenkliniek van het AZL. De kin deren van de mavo hopen geld bijeen te brengen waarmee speel goed en speeltoestellen voor de chronisch zieke patiënten in de kinderkliniek kunnen worden ge kocht. De fancy-fair wordt van twee tot negen uur gehouden in het hoofdgebouw van de school aan de Diepenbrocklaan (Zuid- West). Leerlingen, ouders en do centen bemannen kraampjes, houden een rommelmarkt en een modeshow. Voorafgaand doen leerlingen een sponsorloop. PvdA-spreekuur De afdeling Leiden van de PvdA hervat donderdagavond haar wekelijks inloop-spreekuur. Tussen zeven en negen uur kan iedereen die wil praten met raadsleden en bestuursleden van de PvdA terecht in Het Gulden Vlies, Breestraat 125. Ook is het mogelijk dan telefonisch contact op te nemen: 254547. van de afbouwfase, een aantal aan merkingen zijn gemaakt aan het adres van de aannemer. Zo keurde de opzichter eind oktober van het vorig jaar het tegelwerk af op wa terdichtheid en werd begin novem ber uitvoerig gesproken over de vlakheid van wanden waarop wa terdichte materialen aangebracht moesten worden. Eind november en begin decem ber werden deze zaken opnieuw besproken toen bleek dat de aan nemer er niets aan had gedaan. Be gin januari blijken bouwvakkers bovendien tijdens de vorstperiode te hebben gewerkt. "Opmerkingen dat tijdens de vorst geen goed werk geleverd kan worden worden door de aannemer weggewoven", aldus opzichter Van der Burg. In de opleveringsrapporten van de woningen, eind januari, zijn de door de opzichter gemaakte op merkingen terug te vinden. "De ge breken waren dus niet door de aan nemer verholpen". Op dat moment hield de de functie van opzichter evenwel op te bestaan. Van der Burg zegt als 'laatste daad' de ge breken uitgebreid in de opleve ringsrapporten te hebben gerap porteerd. Rechtvaardig Gebruikelijk is dat bij de tweede oplevering de opzichter controle uitoefent of de gebreken zijn ver holpen. De gemeente Leiden zou echter geen geld meer beschikbaar hebben gesteld voor het opzich ters werk zodat zijn taak vroegtij dig eindigde met als gevolg dat niet meer gecontroleerd werd of de gebreken waren verholpen. Opzichter Van der Burg zegt het, gezien de gang van zaken, niet te recht te vinden als achteraf gezegd wordt dat de opzichter zijn werk niet goed heeft gedaan. Volgens hem zijn het de aannemer en in laatste instantie de gemeente die in gebreke zijn gebleven. Van der PIRAAT - De radiopiraat Studio B is gisteravond na klachten door po litie en radiocontroledienst uit de lucht gehaald. De zendinstallatie werd in beslag genomen. De piraat bleek te opereren vanuit een wo ning aan de Beethovenlaan. Burg zegt het dan ook rechtvaardig en de plicht van Tesselaar te vin den als deze, in de eerstvolgende commissievergadering, de be schuldigingen aan zijn adres terug neemt. Wethouder Tesselaar laat desge vraagd weten niet direct op de brief van de opzichter te kunnen reageren. De wethouder zegt de opmerkingen over het wel rappor teren van gebreken en de beschul diging over het achterwege laten van de opzichterscontrole tijdens de tweede oplevering te zullen on derzoeken. "Die man heeft recht op beantwoording van zijn brief', aldus Tesselaar. "En als het juist is wat hij zegt dan dien ik mijn op merkingen terug te nemen". lijkheid moet zijn te reageren, ech ter 'zonder dat de indruk wordt ge wekt dat er veel te beïnvloeden valt'. Een schriftelijke reactiemo gelijkheid, eventueel voor te berei den in een begeleidende werk groep wordt voldoende geacht. Een van de daartoe benaderde streekcommissies, die uit Alphen aan den Rijn, heeft gisteravond al laten weten niet mee te willen werken. Met name milieu-gedeputeerde dr. J.W. Hekkelman (CDA) vindt volgens de interne provinciale nota dat met louter ambtelijke voorlich ting kan worden volstaan en dat bij de bijeenkomsten geen bestuur ders aanwezig hoeven te zijn. De betrokkenheid van een lid van ge deputeerde staten (GS) wordt evenwel door het bureau voorlich ting noodzakelijk gevonden. Het beleid zou niet afdoende kunnen worden verdedigd door uitsluitend ambtenaren. De provincie heeft een achttal plaatsen op het oog voor de ber ging van het uit zuiveringsinstalla ties en havens afkomstige slib. In een door GS vastgestelde nota wordt uitgegaan van 650.000 kubie ke meter. Bij de mogelijke stort plaatsen behoren Alphen aan den Rijn (langs de Gouwe), Leiden (Oostvlietpolder) en Roelofarends- veen (Veender- en Lijkerpolder). Volle stortplaatsen krijgen een af- deklaag van schone grond en moe ten met groen worden ingericht voor recreatie. Omdat de provincie de aanwij zing van stortplaatsen volgend jaar februari geregeld wil zien, wordt gekozen voor een harde, duidelijke maar korte procedure bij de voor bereiding. Zulke impopulaire maatregelen zouden met een meer omzichtige werkwijze bijvoor beeld gemeenten in een moeilijk parket kunnen brengen. Men moet maar snel door de zure appel heen- bijten, volgens de interne notitie van de provincie. Reeds gisteravond is een voorlo pig antwoord van de streekcom- missie Alphen aan den Rijn ver spreid in de gemeentelijke cóm- missievergadering voor ruimtelij ke ordening. De streekcommissie in haar brief: "Het behandelen van een no ta waarvan de inhoud zulke ver strekkende gevolgen heeft, ver dient meer tijd dan nu gegeven. Voor een zo netelig onderwerp als het aanwijzen van lokaties voor de stort van slib en specie is het te kort. Daar komt nog bij dat de werkgroepbegeleiders ongetwij feld zullen worden geconfronteerd met emotionele reacties. Het 'af kappen' van deze reacties, omwille van de zeer korte inspraaktermijn, zal er alleen toe leiden dat de in sprekers aan deze inspraakproce dure een zeer onvoldaan gevoel zullen overhouden". LEIDEN - In de Kloksteeg zijn gis teren opnieuw opnamen gemaakt voor de speelfilm 'Zoeken naar Ei- leen W.'. Deze Nederlandse speel film is gebaseerd op de gelijknami ge roman van Leon de Winter. Sa men met regisseur Rudolf van den Berg heeft De Winter het scenario geschreven. Hetzelfde tweetal ver zorgde eerder op dezelfde wijze de Gladde brug Een paar jaar geleden is er over de Nieuwe Rijn een brug gemaakt ter hoogte van de modezaak Total Wo man. Maar weet u dat op regenach tige dagen velen daarop uitglijden, doordat het loopvlak aan het begin en eind dan spekglad is? Als u, die dit leest, dit ook al is overkomen, schrijft u dan naar B en W een briefje. Als iedereen dit doet, wordt er misschien wat aan gedaan om uitglijden te voorko men. Ik denk hierbij vooral aan be jaarden. U allen gun ik een gebro ken heup of benen niét. Zaterdag jl. waren voor negen uur al vier mensen- onderuit ge gaan. Hoeveel daarna? Schrijf s.v.p. massaal naar B en W. Bij voorbaat mijn dank De Eendracht Onze woning werd in 1975 wat de firma Arbouw noemde gereno veerd. Veel klachten over deze fir ma, maar men gaat toch maar steeds met hem door. Om welke re den is mij niet bekend. Nu over on ze woning: net als al zo veel in uw blad geplaatste artikelen wat wo ningbouwvereniging Eendracht en anderen betreft, veel klachten aan het bestuur gericht over vocht in Rees-Bakker alle ruimtes en uitgesleten hardste nen keukendorpel die ook nog is gescheurd, leverden steeds weer het gezegde van de voorzitter op: "De woning behoorde tot het eer ste blok woningen als proef'. Het is een heel slecht proefwerk geworden in plaats van goed werk. Toen bij de naaste buur een riool verstopping was, moest bij ons achter de boel open. Na het verhel pen daarvan de tegels weer gelegd met als resultaat dat er brokken af waren. Na ruim een jaar van steeds maar vragen komen voorzitter en twee de voorziter zich op de hoogte stel len. Beiden vertellen ons dat daar wat aan gedaan moet worden en dat het zo geklaard was. Na enkele weken erover gebeld te hebben, kregen we als antwoord dat het eerst bij de gemeente aangevraagd moest worden. Waarom dit niet di rect gezegd? Het vertrouwen in dergelijke be stuurders is bijna zoek. W. Frank Drifstraat 138 Leiden, totstandkoming van de film Bastil le. 'Zoeken naar Eileen W.' moet een liefdesfilm worden, waarin een jonge architect verwikkeld raakt in een liefdesdrama. Behalve in Lei den worden er opnamen geschoten in Amsterdam, Haarlem en de Bel gische Ardennen. De stad Leiden, geliefkoosd de cor in menige Nederlandse speel film, speelt op zichzelf geen rol in het boek van De Winter. De Klok steeg bleek echter een geschikte lokatie. Het daar gevestigde anti quariaat fungeert m de film als wo ning van de architect en komt er dus vaak in voor. Vandaar dat er vele opnamen zijn gemaakt, giste ren, maar ook al eerder. Hoofdrolspelers in de film zijn Thorn Hoffman (bekend van de tv- serie Het Wassende Water) en de Engelse actrice Lysette Anthony. Ook is er een rol weggelegd voor Kenneth Herdigein. Deze acteur van Werkteater deed vooral be kendheid op met zijn rol in de tv- serie Op Zoek naar Yolanda: hij was degene die zocht. Op de foto wordt Herdigein voor één van de opnamen bij het anti quariaat in de Leidse Kloksteeg ge grimeerd. (foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4