Gemeente overweegt storten vervuilde grond in Roomburg Liloterrein schoongemaakt Plan Raadsherenbuurt goedgekeurd Verkeer Aquamarijnstraat aantal maanden gestremd Leiden stopt zoeken naar bommen uit Tweede Wereldoorlog In Katwijk op stap met kapmessen, ijzeren wapenstok en bivakmutsen Inval in koffieshop Lezers Schrijven PAGINA 4 LEIDEN DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 Tijdelijke opslag kost een half miljoen LEIDEN - Er moet op zo kort mogelijke termijn een plek in Leiden worden aan gewezen voor de (tijdelijke) opslag van verontreinigde grond. Volgens het hoofd van de directie milieu van de gemeente, G. in 't Veld, is het gebied Roomburg, ten zuid-oosten van de Ka- naalweg, de meest geschik te plaats voor de vestiging van zo'n gronddepot. De gemeente zal op korte termijn een gesprek aangaan met de bewo nersvertegenwoordiging van de Kanaalweg en de wijk Meerburg om de mening van bewoners over de oprichting van een tijdelijk af- valdepot te peilen en mogelijke be- v zwaren weg te nemen. De behoefte aan een opslag plaats voor vervuilde grond is de afgelopen jaren alleen maar toege nomen, meldt de directie milieu van de gemeente. Een gronddepot kan uitkomst bieden als de grond na afgraving (nog) niet verwerkt kan worden bij gebrek aan een ge schikte saneringsmethode of vol doende verwerkingscapaciteit. Er is voorts sprake van onverwacht aangetroffen verontreinigde grond die zeer snel moet worden opge ruimd. Het snel kunnen afvoeren van vervuilde grond wordt ook steeds vaker van belang opdat geen vertraging optreedt in de wo ningbouw. Het zoeken naar een verwerker komt dan op de tweede plaats. Een argument voor de op richting van een gemeentelijk af- valdepot is voorts dat kleine partij tjes grond te duur zijn voor verwer king en beter 'opgespaard' kunnen worden. Zo'n gronddepot kan ook uit komst bieden indien door het (nog) ontbreken van een provinciaal op slagruimte bepaalde bodemsane ringen dreigen te worden uitge steld. Dit laatste dreigde bijvoor beeld te gebeuren met betrekking tot het Zoutkeetterrein, de Zijloe ver en het gebied rond de Hekken- steeg. Een tijdelijke opslagplaats kan dit provinciale argument ont krachten, aldus de gemeente. In het algemeen zal een voorlopi ge opslag de kosten van sanering verhogen. Deze extra kosten zullen echter maar voor tien procent ten laste van de gemeente komen. Bij gebieden die geheel voor rekening van de gemeente worden schoon gemaakt zullen de extra kosten bo vendien ruimschoots opwegen te gen de tijdswinst (geen vertraging meer in de stadsvernieuwing) of het milieuhygiënische voordeel dat de grond niet ongezuiverd naar het buitenland hoeft te worden af gevoerd om daar te worden opge slagen. Milieu-eisen De conclusie van de directie Mi lieu ris dan ook dat er op zo kort mogelijke termijn een tijdelijke op slagplaats voor verontreinigde grond zou moeten moeten in Lei den. Als mogelijke locaties zijn drie plaatsen naar voren gekomen, te weten: het bedrijfsterrein Room burg (ten oosten van de bult), de Stevenshofjes en de Oostvlietpol- der. Alle drie de locaties voldoen aan de vereisten dat ze ver genoeg van de stad liggen en dat de toe gangswegen niet door woonwijken lopen. De Oostvlietpolder is echter afgevallen wegens het in de bodem aanwezige leidingnet en de Ste- venshofpolder is minder geschikt omdat nog allerlei kostbare wegen en bruggen moeten worden aange legd. De plek in Roomburg ver dient dan ook de voorkeur van de directie milieu. Opslag op dit terrein zou kunnen stuiten op woningbouwplannen voor die omgeving en de mogelijke bezwaren van bewoners van Meer burg en de Kanaalweg. De ge meente wijst er evenwel op dat het gronddepot slechts tijdelijk, voor vijf tot tien jaar, aanwezig zal zijn en dat alle technische maatregelen die vereist zijn om lucht-, water- en bodemverontreiniging te voorko men genomen zullen worden. Zo zal een vloeistofdichte vloer wor den aangebracht, de depots met kunststof folie worden afgedekt en een drainagesysteem worden aan gelegd zodat zich geen grond- of re genwater naar de omgeving kan verspreiden. Kosten Op verzoek van de gemeente heeft de Heidemij een kostenbere kening gemaakt waaruit kan wor den geconcludeerd dat het depot voor een bedrag van ongeveer een half miljoen gulden valt te realise ren. De berekeningen van de Hei demij kwamen alle hoger uit. In 1986 heeft het gemeentebestuur De bedoeling is dat uitsluitend verontreinigde grond uit Leiden en pas na uitdrukkelijke toestemming van de gemeente in het depot mag worden opgeslagen. De Heidemij zal het depot gaan beheren. Voor het depot is een hinderwetvergun ning nodig en moet de gemeente vrijstelling verlenen van het gestel de in het bestemmingsplan. Tegen de beslissing van B en W is een be zwaarschriftprocedure en een ver zoek om schorsing van de beschik king, door de Raad van State, mo gelijk. In het komènde gesprek met de bewonersvertegenwoordiging van Meerburg en de Kanaalweg over de ontwikkeling in Roomburg zou dit onderwerp aan de orde kunnen worden gesteld om de mening van de bewoners te peilen. Schorsing van het B en W-besluit zal realise ring van het depot namelijk onmo gelijk maken. Mocht deze ontwik keling zich voordoen dan blijft als enige alternatief de plek in de Ste venshof over. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening en ver keer zal in de vergadering van aan staande donderdag een keuze ma ken- LEIDEN - Het Leidse gemeente bestuur zal het onlangs ingevoerde parkeren voor vergunningshou ders in de Pieterswijk gedeeltelijk weer opheffen om de bereikbaar heid van bedrijven en instellingen te verbeteren. Het Rapenburg wordt daartoe aan beide kanten in gericht voor betaald parkeren door middel van een parkeerautomaat of centrale parkeermeter. Sinds 1 januari 1986 is in de Pie terswijk een nieuw parkeerregime van kracht waarbij op bepaalde weggedeelten alleen bewoners en ondernemers met een parkeerver- gunning hun auto mogen stallen. Bezoekers en winkelend publiek zijn aangewezen op de plaatsen bij parkeermeters- en automaten. Gratis parkeerplaatsen komen in de Pieterswijk niet meer voor. Met name bedrijven waarvan de aanvraag om een parkeervergun- ning is afgewezen en restaurant houders die meenden dat bezoe kers hun auto in de buurt niet Voortaan weer betalen voor parkeren op het Rapenburg kwijt konden protesteerden begin dit jaar heftig tegen het belangheb- bendenparkeren. De gemeente hield aanvankelijk voet bij stuk. Thans is men evenwel bereid het parkeren voor vergunninghouders aan de oostzijde van het Rapen burg (het gedeelte tussen de Hout straat en de Nieuwsteeg) op te hef fen ten gunste van het betaald par keren. Dit betekent dat iedereen, uiteraard tegen betaling, zijn auto weer mag stallen op dit weggedeel te. Het gemeentebestuur verklaart dat de parkeerplaatsen aan het Ra penburg overdag weinig worden gebruikt door vergunninghouders en dat voorts is gebleken dat de be reikbaarheid van aan het Rapen burg en omgeving gevestigde be drijven sinds de invoering van het vergunningensysteem sterk is be moeilijkt. Aan de westzijde van het Rapenburg waar het parkeren, met uitzondering van het gedeelte gele gen direct voor het kantongerecht, vrij is vindt daarentegen veelvul dig langparkeren plaats. Het eerde re besluit, gericht op het parkeren uitsluitend voor vergunninghou ders, wordt daarom ingetrokken ten gunste van het betaald parke ren (door middel van een parkeer automaat of centrale parkeerme ter) dat gaat gelden voor zowel de oostzijde (gedeelte tussen Hout straat en Nieuwsteeg) als de west zijde (tussen Noordeinde en Doe- zastraat) van het Rapenburg. De maximaal toegestane parkeerduur zal twee uur bedragen. DEN HAAG/LEIDEN - De provin cie heeft de bezwaren verworpen die een aantal omwonenden tegen bestemmingsplan Raadsheren buurt had ingediend. De bezwaren betroffen in een geval het door de gemeente uit het oorspronkeljke plan geschrapte parkeerterrein op een terrein aan de Anthonie Duijcklaan en de Houtlaan. Dit was overigens gebeurd op verzoek van weer andere omwonenden. Een aantal bewoners van de Rijnsburgerweg had bezwaren te gen de voorgenomen versmalling van de Paulus Buysstraat van ze ventien naar twaalf meter en de bouw van een kantoor op de hoek van genoemde straat en de Rijns burgerweg. De versmalling van de P. Buysstraat zou de in de ogen van de protesterenden toch al be perkte parkeermogelijkheid nog meer verkleinen en het kantoorge bouw werd te massaal gevonden. De provincie zegt in haar motive ring van de afwijzing van de be zwaren dat de gemeente inmiddels in overleg met de buurt een herin richtingsplan voor het pleintje aan de Anthonie Duijcklaan en de Pau lus Buysstraat heeft opgesteld. Hierdoor worden 21 parkeerplaat sen geschapen. Bovendien meent de provincie dat er in de directe omgeving van de sportvelden nog voldoende andere parkeerplaatsen zijn. De provincie neemt voorvs de suggestie van du gemeente over dat in uitzonderlijke gevallen zoals grote manifestaties op een deel van het sportveld kan worden gepar keerd. De versmalling van de Paulus Buysstraat naar twaalf meter noemt de provincie acceptabel. En het bouwplan voor een kantoorge bouw op de hoek van de P. Buys straat en de Rijnsburgerweg wordt gezien het karakter van de laatstge noemde weg stedebouwkundig aanvaardbaar gevonden. LEIDEN - In een deel van de Aquamarijnstraat en de Hoge Morsweg wordt tot half december gewerkt aan het omleggen van elektriciteits- en telefoonkabels en gas- en waterleidingen. Het gedeel te van de Aquamarijnstraat tussen de Smaragdlaan en de Hoge Mors weg zal daardoor de komende maanden gestremd zijn nodig is, is 1 september al begon nen met het karwei. Behalve het graven van een nieuw 'bed' voor de kabels, moet voor het verleggen van de kabels onder meer ook de duiker tussen de vijvers aan de Aquamarijnstraat en de Smaragdlaan worden onder broken. Om alarmverkeer (politie, brandweer en ziekenauto's) door- toverkeer. De woningen in deze gang te verlenen, wordt daar wel straat blijven via de achterzijde be reikbaar. Auto's kunnen de ko mende maanden parkeren op het parkeerterrein bij de flat op het Amethisthof. De verplaatsing van de kabels en leidingen is nodig omdat de Neder landse Spoorwegen van plan zijn het baanvak Leiden-Den Haag uit te breiden. En de NS hebben nu net de grond nodig waarin de ka bels liggen. Het verleggen van de kabels en leidingen gebeurt waar schijnlijk in november en decem ber. Omdat echter een groot aantal stratingen voorbereidende werkzaamheden hersteld. speciale nood-rijbaan aange legd. En daarvoor moet de bestra ting in de bocht Aquamarijnstraat- Smaragdlaan weer voor worden aangepast. Verder wordt een gedeelte van de bomen en planten langs de spoorbaan gekapt, tenminste voor zover die zich tussen het nieuwe en' het oude 'kabelbed' bevinden, en worden de woningen Hoge Mors weg 10 en 1 tot en met 11 gesloopt. Pas als dat gebeurd is, kunnen de lie geproduceerd, kabels worden verlegd en de be- Een deel de duiker worden LEIDENAan de Baatstraat is gisteren een begin gemaakt mei het saneren van het vervuilde, voormalige Lilo-terrein. Lilo was een fabriek waar allerlei oliën wer den vermengd tot eindprodukten. Onder meer werd er meubelolie, anti-vries, schoensmeer e het terrein is verontreinigd doordat vermoede lijk een ondergrondse olietank heeft gelekt. Verder zijn er destijds verschillende stoffen 'gemorst' op het binnenterrein van voormalige Lilo-complex. Op het terrein is gisteren een be gin gemaakt met het afgraven en verwijderen van de fundamenten van de fabriek. Ook zullen de even tuele achtergebleven ondergrond se tanks worden verwijderd. Als dat karwei achter de rug is, wordt de vervuilde grond afgegraven. Zo onschuldig als lammetjes vonden de drie Katwijkers zich zelf eigenlijk. Twee kapmessen en een ijzeren wapenstok, aan het uiteinde voorzien van een le ren riempje en een massieve prikpunt, had de politie in de kofferbak van de auto van één van de drie aangetroffen. Maar hóe die daar kwamen, wisten ze niet, bezwoeren ze de kanton rechter gisteren stuk voor stuk. "De kofferbak was niet op slot, dus iedereen kon er wat inleg gen", gaf de eigenaar van de auto door Simone van Priel als verklaring voor de aanwezig heid van het wapentuig. Waar mee hij bij de officier en de rech ter louter ongeloof oogstte. Twee van de drie verdachten hadden bij hun aanhouding door de politie een bivakmuts en handschoenen bij zich. Ook hier volgens de verdachten geen sprake van een misdaad. De offi cier had het in de dagvaarding als inbrekerswerktuig bestem peld. Hoe kwam ze erop! Tegen de kou en voor niets anders dien de zijn muts, verklaarde er één. En hij wilde hem graag terug ook. Het enige waar het drietal niet moeilijk oxer deed waren de twee zogenoemde buck knives waarvan er één in de auto op de grond had gelegen en de ander aan de broekriem van een dei- verdachten gebungeld. "Want dat is geen mes in de zin van arti kel één van de Wapenwet en dat mag je dus bij je hebben", liet een verdachte horen dat hij zijn huiswerk had gedaan. Hij kon het artikel op verzoek van de rechter nog citeren ook. Nee, ze begrepen niet zo best nu eigenlijk in die oktobernacht, vorig jaar, op de Kantineweg in Katwijk waren aangehouden. Uit het proces verbaal bleek dat dat was omdat zij zich daar in hun auto verdacht zouden hebben opgehouden. Verdacht vond de politie het in elk geval dat de Katwijkers bij hun aanhouding voorzien bleken van bivakmutsen en handschoe nen en bij nadere inspectie van de auto ook van een slagwapen en messen. Geconcludeerd werd dat het drietal op een inbraak zinde. De boel werd, "ter preven tie", aldus de officier, in beslag genomen. En de verdachten mochten de rechter gisteren haarfijn komen uitleggen wat hier nu precies aan de hand was geweest. Zoals gezegd, de bivakmuts van verdachte nummer een was slechts tegen de kou geweest, vertelde hij. "Die mutsen zijn be doeld om een grap uit te halen", had hij echter destijds tegenover de politie verklaard. "Dat is wel wat anders dan 'tegen de kou', hè", vroeg de rechter om ophel dering. Geen antwoord. Dan de wapenstok met ijzeren punt en de kapmessen. Alle drie schudden ze driftig nee op de vraag van de rechter of een van hen de eigenaar was. Maar had de eerste verdachte niet tegen de politie gezegd dat die messen ei gendom waren van verdachte nummer drie? Dat erkende hij wel, "maar ik heb dat gezegd om dat ik zenuwachtig was". Vreemd, vond de rechter. "Als je zenuwachtig bent weet je meest al bepaalde dingen nfet". "Nou ja, ik zei dat om mijn auto terug te krijgen", zei de verdachte nu. Uit de hemel verklaringen waren tegenstrij dig, stelde ze, terwijl volgens haar een buck knive wel degelijk een wapen is in de zin van de Wa penwet. En je reinste nonsens vond ze de suggestie van ver dachte nummer één dat iemand anders die kapmessen en de wa penstok in zijn auto had gelegd. "Het is onzin te stellen dat die wapens er vanzelf zijn ingevlo gen of uit de hemel gedropt, pre cies in de auto van meneer". Voorts was ze er ten volle van overtuigd dat de bivakmutsen en de handschoenen niet ter bestrij ding van kou of ten behoeve van een grap maar voor minder on schuldige zaken hadden moeten dienen. Ze eiste geldboetes van 150, 150 en 175 gulden en ver beurdverklaring van de mutsen en de wapens. Een van de drie, de man die er van werd verdacht de eigenaar van de drie wapens in de koffer bak te zijn, had een advocaat in de arm genomen. Die vond dit al les op zijn beurt ook een rare be doening, maar dan van de kant van justitie. Wat is er bij voor beeld zo vreemd aan het rijden op de Cantineweg, vroeg hij zich af. "De weg ligt weliswaar wat af gelegen maar het is toch een ge wone doorgangsroute. Dat je daar 's nachts rijdt, is niet bijzon der of verdacht". In tegenstelling tot de officier bleek hij van me ning dat een "buck knife een ge woon mes is. "Een mes is pas een mes volgens de Wapenwet als het is voorzien van een stoot- plaat". De verdachte vulde nog aan: "Ik ben wel meer aangehou den maar ik heb dat mes altijd teruggekregen. Zelfs de korps chef van de politie in Katwijk heeft me verteld dat je dit bij je mag hebben". Dat de kapmessen en de wa penstok van zijn cliënt zouden zijn, ontkende de advocaat ver der ten stelligste. Hij zei niet te snappen waarom de officier zijn cliënt daarop aankeek, alleen omdat de eigenaar van de auto dat bij het verhoor bij de politie had beweerd. De wapens lagen immers in de auto van die ver dachte "en niets duidt er direct op dat die wapens van mijn cliënt zijn". En dat de bivakmut sen en handschoenen als inbre kerswerktuig werden gezien, be greep hij evenmin. "Sterk over dreven van justitie om daar werk van te maken". Ruim De officier opperde daarop om voor wat betreft de buck knives een deskundige in de arm te ne men en de zaak op dat punt aan te houden, welke suggestie door de rechter werd overgenomen. Weinig heil zag hij in vervolging op het punt van de bivakmutsen en de handschoenen. "Dat blijft verschrikkelijk moeilijk. Dan zou je iedereen die een bivak muts heeft wel voor inbreker kunnen uitmaken". Vrijspraak, kregen de twee verdachten daar- Eén boete kon hij evenwel toch slijten, en wel aan verdachte nummer een. Die had namelijk ook vuurwerk op zak gehad. "Oktober is nog geen 31 decem ber", hield de rechter hem voor. De verdachte: "Wel bijna"- "Oh, u ziet 't ruim". Maar waarom had de man dat vuurwerk nu op zak gehad? "Waar moet ik het anders laten?", repliceerde de verdachte op een toon alsof zijn jas zijn eni ge bezit was. "In uw auto bij voorbeeld, waar al zoveel spullen inzaten". Honderdvijfentwintig gulden boete. Maar zijn muts krijgt hij terug. Het onstane gat wordt vervolgens gevuld met schoon zand. De ko mende maand wordt ook het ver vuilde grondwater opgepompt en gezuiverd. Het afgraven en afvoeren van de grond duurt om en nabij de twee weken. Wat er met de verontreinig de grond gaat gebeuren, is nog niet helemaal duidelijk. Maar volgens een woordvoerder van de gemeen te wordt het waarschijnlijk afge voerd naar en gezuiverd bij het. proefstation van de Heidemij in de Stevenshof. Op het Lilo-terrein zullen een aantal woningen wor den gebouwd. (foto Wim Dijkman) LEIDEN - De gemeente Leiden doet voorlopig geen pogingen om eventuele, niet ontplofte bommen uit de Tweede Wereldoorlog op te sporen. Begin vorig jaar is een aan tal meldingen over niet-ontplofte bommen onderzocht. De Explosie ven Opruimings Dienst meent op grond van dat onderzoek dat er on voldoende gegevens zijn over ge richte zoekacties. Het onderzoek werd gehouden nadat in 1984 aan de Morsweg een 1000 ponds - en inmiddels onscha delijk gemaakte - vliegtuigbom was ontdekt. De gemeente kreeg toen ook een aantal meldingen bin nen over niet-ontplofte bommen elders in de gemeente. Het pro bleem was echter dat gegevens die vanuit de bevolking werden ver strekt niet altijd duidelijk waren. Zo werden er bijvoorbeeld te genstrijdige verklaringen afgelegd over de richtingen die de vliegtui gen vlogen gedurende de acht bombardementen die op" Leiden zijn uitgevoerd tussen december 1944 en maart 1945. De politie kreeg daarom opdracht een nieuw onderzoek uit te voeren. Daaraan hebben enige tientallen mensen meegewerkt. Maar ook dit onder zoek heeft, zoals gezegd, weinig duidelijkheid gebracht. Onderzocht zijn meldingen over een tweede blindganger aan de Morsweg. Van die bom is welis waar het staartstuk gevonden. De overige delen echter niet. Volgens het onderzoeksrapport mag daar om, mede op grond van getuigen verklaringen, worden aangenomen dat de bom door de Duitse bezet ters is geruimd. Ook werd melding gemaakt van een andere bom achter de Mors weg. Die was echter te vaag. Ook was niet precies de plaats te bepa len van de inslagen bij een bom bardement rond de vroegere Spoorweghaven. Verder heeft de politie meldingen genoteerd van bominslagen in de Rijn rond de Vinkbrug, en meldingen over het ruimen door Duitsers van bommen ter hoogte van het vroegere militai re hospitaal en het Stationsgebied. Burgemeester én wethouders willen al met al het zoeken en rui men van eventuele bommen uit de Tweede Wereldoorlog voorlopig niet doorzetten. Wel krijgt de direc tie civiele werken de opdracht om de eventuele 'bomplaatsen' in kaart te brengen. LEIDEN - Bij een inval in koffie shop Zero Zero aan de Morsstraat, gistermiddag rond half drie, heeft de politie bijna 700 gram hasj in be slag genomen. Een in de zaak aan wezige 25-jarige man uit Rijpwete- ring is aangehouden op verden king van handel in soft drugs. Drinkwater In Leiden is een jaar lang opper vlaktewater toegevoegd aan het drinkwater dat aan de duinen wordt onttrokken. De gevolgen daarvan voor de gezondheid van de burgers is niet in gevaar ge weest; zegt men. Voor de bepaling van de kankerverwekkende eigen schappen van stoffen of oplossin gen gebruikt men de z.g. Ames- test. Reeds lang is bekend dat drinkwater afkomstig van opper vlaktewater op die test hoger scoort dan drinkwater dat afkom stig is uit de bodem. De hogere sterfte aan kanker in de randstad, waar voornamelijk oppervlaktewa ter wordt gebruikt, is daar wel mee in verband gebracht. De gevolgen van die wandaad zullen niet merkbaar zijn. Wie weet er immers waar hij die ziekte aan te danken heeft als hij over een paar jaar kanker krijgt? Wat dat betreft kan dus volstaan worden met ont slag van de dader en voor de rest: zand erover. Toch is het gewenst dat nauw keurig bekend wordt aan welk toe gevoegd risico de bevolking van Leiden en omgeving is blootge steld geweest. De raad van onze ge meente dient er op toe te zien dat alle gegevens terzake in de volle openbaarheid gebracht worden. Esio Vaandrig, Hugo de Grootstraat 26, Leiden Ouderen Het onderzoek van Ed van Kan naar een ouderenomroep bewijst alleen maar hoe moeilijk het is om werkelijk de ouderen zelf aan het woord te laten: directeuren van be jaardentehuizen zijn niet de perso nen die men hierover hun mening moet vragen. De bejaarde zelf is blijkbaar weer niets gevraagd. Zelfs een instelling als de Cosbo (ouderenbond, red.) houdt zich niet met immateriële zaken bezig en laat dan ook in praktijk even min de bejaarden zelf aan het woord. Natuurlijk is de materiële kant belangrijk, maar dat geldt niet al leen voor bejaarden. Degenen die daarnaast wel wat te zeggen heb ben zijn alleen de mensen die nog fit genoeg zijn om actief mee te werken en aan gezamenlijke bus tochten of kaartavonden deelne men. Ik acht dan ook de door Van Kan ondervraagden volstrekt niet com petent in deze. De beweringen dat men zijn stem moet laten horen bij de omroepen? Ook daar zitten al leen potentaten die niet naar oud jes luisteren en denken dat alleen popmuziek, sport en geweldfilms amusement vormen. En aan echt amusement hebben juist de min der valide ouderen het meeste be hoefte. Ph. Salomons, Schouwenhove 116, Leiden Parkeren Bij het lezen van het bericht in de ze krant van afgelopen donderdag over de beëdiging van een aantal nieuwe parkeerwachters kreeg on dergetekende een toch wel erg vie ze smaak in de mond. Niet direct over het feit dat het aantal parkeer wachters wordt uitgebreid, maar wel over de manier waarop. Het kwalijke van de zaak is dat de nieuwe mensen zichzelf moeten terugverdienen. Op deze gewraak te manier kweek je een soort pre miejagers die, ook al om het vege lijf te redden, te pas en te onpas bekeuringen gaan uitschrijven. Ook de stelling van wethouder Peters, dat niet-autorijdende Lei- denaars niet voor de kosten mogen opdraaien, is op zijn zachtst gezegd zeer discutabel. Het is in werkelijk heid zo dat die groep mede door het verkeersbeleid van de afgelo pen jaren haar tol dubbel en dwars heeft betaald in de vorm van be- drijfs- en winkelsluitingen, met als gevolg een grotere werkloosheid of inkomstenvermindering. Het gezegde dat als de vos de passie preekt, de boer op zijn kip pen moet letten, lijkt mij voor de heer Peters dan ook op het lijf ge schreven. Sam Heemskerk Mariënpoelstraat 19a Leiden Pop In de niet aflatende strijd tegen de opkomende pensvorming maakte ik zaterdag jl. mijn dagelijkse wan deling, mezelf overgevend aan somber gepeins. "Waar was het al lemaal voor nodig, wat blijft?" Wie schetst mijn verbazing toen ik op weg naar de Haagweg mij ge waar werd van denderende drums- partijen, gierende gitaarsoli, scheu rende bassen en gedreven zang. M'n goeie ouwe Leidse Vereniging van Popmuzikanten timmerde aan de weg. Twee zomermiddagen popmuziek in het wild. Zal Leiden dan toch nog de popstad worden van het westelijk halfrond, om te beginnen? Het had zin! Hans Rijns ex-secretaris LVP Maresingel 15 Leiden

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4