Lauwe start De Danaïden Uitstekend debuut Foreholte 50T Scylla start met kleine nederlaag Vrije val BS Leiden nog niet te stuiten Oefenverlies Fides Pacta Twist over regeling van promotie Nieuwe toegangsregeling bij korfbalwedstrijden DIOK op goede weg Storm hindert kampioenschap Prindle-cat PAGINA 18 SPORT MAANDAG 1 SEPTEMBER 1986 GRONINGEN - Foreholte had zich het debuut op eredivisieni veau niet beter kunnen wen sen. De Voorhoutse handbal- sters bedwongen in Groningen in de openingswedstrijd van de strijd om de zogenaamde IJ- cup het sterkere V en K met 15- 16. De IJ-cup is door het hand- balverbond in het leven geroe pen om de debutanten samen met de onderste teams uit de voorbij eredivisiecompetitie te laten spelen, terwijl de nationa le ploeg zich met de topteams in een aparte competitie voor bereidt op het wereldkam pioenschap dat eind dit jaar in Nederland wordt gehouden. Naast Foreholte komen PSV. Quintus, Sittardia, Swift Arn hem, Swift Roermond en V en K uit in de IJ-cup. De prestatie van Foreholte krijgt nog meer reliëf met de wetenschap dat de geblesseer de Hannie Boskamp aan de kant bleef, terwijl Nel Geer- lings ernst lijkt te maken met haar vertrek uit de ploeg. "Al leen als de nood aan de man komt doe ik weer mee", aldus de routinier. Foreholte moest wennen aan het spel van de Groningsen en werd al snel op achterstand gezet (2-0). Elly van Leeuwen bracht de ploeg ech ter met twee gave treffers weer langszij (2-2). Dat was het sein voor een Voorhouts offensief, dat met een 6-9 ruststand voor lopig werd afgesloten. Opvallend was de wijze waar op Elly Spreeuw de rol van Hannie Boskamp als spelmaak- ster overnam. Spreeuw scoorde niet alleen zes treffers, maar speelde ook de cirkel herhaal delijk fraai aan. Een één-twee tje met Elly Hoek werd door Hoek fraai afgewerkt: 14-15. Foreholte had zichzelf daar voor in moeilijkheden gebracht door een 9-14 voorsprong door concentratieverlies uit handen te geven. "Ik zag het gewoon gebeuren", vertelde keepester Olga Almekinders, "en ik heb gescreeuwd dat ze op hun te nen moesten werken, maar het hielp niet". Elly Spreeuw zorgde met een lage worp weer voor wat lucht bij Foreholte (14-16). V en K kon in de resterende minuut nog wel een keer raak schieten, maar de achterstand bleek niet meer weg te werken: 15-16. Een resultaat dat een belofte in houdt voor de echte competitie in de eredivisie. Tweede klasse In de veldhandbalcompetitie had Oase in de tweede landelij ke klasse geen moeite met de Meeuwen uit Rotterdam. De fensief moesten de Rotterdam se vrouwen het hebben van ge lukkige treffers uit dode spel momenten. Oase beheerste de wedstrijd en op de break werd Meeuwen eigenljk stukge- speeld. Bij de stand 9-3 halver wege de tweede helft geloofde de ploeg uit Oud Ade het wel en de rotterdamse vrouwen konden daar van gebruik ma ken om de score een plezierige te geven, 11-6. i HW '70 re kenden in Voorschoten af met Kwiek Sport uit Den Haag, rust 9-6, eindstand 20-13. Ook in Voorschoten was de breakout doorslaggevend. Wilbert Schel vis scoorde uit strafworpen en breakouts liefst negen treffers! van HW '70 klopten MMO met 18-2 en de vrouwen van Olympia '72 won nen van Hermes met 15-11. FRANK BONTE Toernooizege BVO in Amsterdam ROTTERDAM - Aan de vrije val van BS Leiden lijkt nog geen einde gekomen. Na de even verrassende als beschamende nederlaag tegen rayonploeg MSV vrijdagavond werd de eerste divisieploeg zater dag ook verslagen door Leider dorp: 46-42. De wedstrijd was on derdeel van het Rotterdam-Zuid toernooi, waarin Leiderdorp en Leiden repectievelljk als derde en vierde eindigden. BVO Alphen won in Amsterdam het Mosquito's- toernooi, Leiderdorp werd hier vierde. LEIDEN - Terwijl de mees te andere clubs de laatste oefenduels afwikkelden is gisteren voor De Danaïden het korfbalseizoen al begon nen. De Leidse eersteklas ser deelde de punten met debutant Rozenburg: 11-11. Voor de nieuwe trainer/coach Kees van Vliet maakte dat resultaat op zich weinig uit. "Spelverbetering en teamvorming is dit jaar het hoogste doel", zo stelde hij nadruk kelijk. "Aan promotie denken we dit jaar niet en of we als tweede eindigen of als zevende is ook niet belangrijk". Wezenlijk onderdeel van de ge wenste wijzigingen is een verdere integratie van de dames in het aan- valsspel. "Om dat te realiseren is tijd nodig", realiseert Van Vlet zich, ambitieus als hij toch is. "Overwinningen zijn bij De Danaï den altijd afhankelijk geweest van individuele uitschieters, van Eric Kromhout of Eric Peters met na me. De ploeg moet nu dit seizoen leren als geheel te spelen. En mag je dat dan in een eerste wedstrijd al verwachten?" Een rhetorische vraag zo direkt na het eerste duel tegen debutant Rozenburg. Want hoewel het da messextet zich bij vlagen duidelijk manifesteerde (onder andere met goals van Hennie van der TOP en debutante Kitty Dool), als geheel van De Danaïden nog erg wissel vallig. Net zo snel als Haiko Locher (invaller voor de al snel gebles seerd uitgevallen Leon Brouwers) kort voor rust een 6-4 voorsprong bijeenschoot, ging deze weer verlo ren. Een kwartier in de tweede helft keek De Danaïden zelfs tegen een 7-9 achterstand aan. Geïrriteerd ge raakt dreigde het vervolgens op nieuw in oude fouten te vervallen, maar goals van Kitty Dool en Frans Brand keerden het tij: 9-9. In de resterende twintig minuten kwam De Danaïden nog tot tweemaal toe een achterstand te boven. Eric Kromhout, die evenals Cees Chris- LEIDEN - De definitieve pro- motie/degradatieregling voor het veldkorfbalseizoen 1986-'87 zal voorlopig nog op zich laten wachten. De afgelopen week bleken de verzamelde districts- competitiecommissies geen overeenstemming te hebben bereikt met het hoofdbestuur van het KNKV over de voor stellen van de hoofdcommissie wedstrijdzaken. "Een van de belangrijke pun ten was de promotie vanuit de afdeling naar de landelijke competitie", licht Joop Corne- lissen van de DCC Zuid West toe. "Vanuit Rijndelfland, zou nu nog maar één ploeg kunnen promoveren en die sluis von den we te nauw". Daarnaast was ook het al dan niet verle nen van direkte promotie aan de veldkampioenen een punt van discussie. Vanaf het sei zoen 1987-'88 verdwijnt name lijk de landelijke promotieklas se en een direkte promotie zou in sommige gevallen dus feite lijk een sprong van twee klas sen betekenen. Met de diverse wijzigings voorstellen in de tas zal de hoofdcommissie wedstrijdza ken, die onder leiding staat van de Noordwijker Ton Tieleman, nu een nieuw regeling ontwer pen. Deze zal half september opnieuw aan de DCC's worden voorgelegd. Eenvoudig zal de overgang naar de nieuwe com petitie-opzet allerminst zijn. Minstens zeventien beslissings wedstrijden telde het concept voor het district Zuid West, waarbij het theoretisch moge lijk was, dat een club na de competitie nog driemaal in ac tie zou moeten komen om de definitieve indeling voor het volgende seizoen te bepalen. tiaanse tweemaal vanaf de stip scoorde tegen de stugge Rotter dammers, en opnieuw Haiko Lo cher tekende voor die laatste goals: 11-11 Klop "Futloos, Schotloos en ongecon centreerd", vatte coach Frank Be rendes de oefenwedstrijd van Fi des Pacta tegen het Haagse Kwiek samen. "We kregen klop met 9-7 en het was nog geflatteerd ook". Geen beste beurt derhalve voor de Leid se overgangsklassen die de avond tevoren feestend het nieuwe sei zoen inluidde. "Geen excuus", vond Berendes echter. "Als je dit seizoen wat wilt bereiken in de overgangsklasse, moet je wellicht ook eens wat voor opofferen". Ge legenheid tot revanche krijgt de Leidse selectie donderdagavond nog bij VEO. Poulegenoot TOP oefende zater dag intensief met Dalto. Na een traininsgssessie in de ochtendu ren, waar over en weer enige aan vallende systemen werden uitge probeerd, volgde 's middags een oefenduel, dat in een 10-10 gelijk spel eindigde. Dat TOP en Dalto el kaar ook in de competitie zullen ontmoeten was voor TOP-coach Hans Oele geen beletsel. "Dit soort afspraken maak je lang voordat de indeling' bekend is. Ook het toer nooi bij Fides Pacta was al lang van tevoren ingeschreven. En dan nog vind ik het niet zo'n bezwaar. Ik heb niet iedereen mee laten spe len (Karin Westerbeek, Wil van der Bent, Heieen Simmelink en Frank Nijenhuis ontbraken), dus ze we ten bij Dalto niet alles.." "Ik lig er niet wakker van", meldde coach Jasper Engel na de 12-7 nederlaag van Pernix tegen overgangsklasser KVS. Drie basis spelers nog miste Pernix in deze laatste wedstrijd van de intensieve oefencampagne, die als hoogte punt een 6-4 zege op de nieuwe hoofdklasser Die Haghe kende. Engel mikt er ook dit seizoen op met Pernix in de hoogste regionen te eindigen, waarbij hij Drachten en Kinderdijk tot de gevaarlijkste concurenten rekent. BRAM VAN GENT OEGSTGEEST - Ronald Warmer dam bleek gisteren opnieuw de snelste te zijn van de veertig ge starte wedstrijddeelnemers in de tweede Haaswijk-triathlon, die op nieuw door duizenden toeschou wers werd bezocht. Na eerder dit seizoen te hebben zegegevierd in Voorhout en Sassenheim was dit de derde overwinning voor de 22- jarige Voorhouter, die een eindtijd van 2 uur 4 minuten en 20 secon den noteerde. De overwinning was eigenlijk al binnen na het fietsonderdeel. Op dat moment had Warmerdam al een voorsprong opgebouwd van ruim vijf minuten op de plaatselij ke favoriet Mart Moraal. Een te groot verschil voor Moraal om nog goed te maken in tien kilometer hardlopen. "Ik moest minstens een voorsprong van drie minuten heb ben na het fietsen. Toen ik hoorde dat het er vijf waren, wist ik al dat ik gewonnen had", aldus Warmer dam, die na afloop wel bekende goed 'stuk' te hebben gezeten. "Dat is nog de nasleep van de hele triathlon in Almere. Mijn lichaam is nog niet helemaal hersteld van deze inspanning en dat veroor zaakte steken in m'n lever". Achter Mart Moraal legde de Lei- denaar Hans Bouwmeester beslag op de derde plaats. Bouwmeester noteerde uiteraard de snelste zwemtijd in het Oegstgeesterka- naal en kon zich na afloop niet her inneren dit seizoen ergens het zwe- monderdeel te hebben verloren. De behaalde derde plek stemde hem echter nog meer tot tevreden heid. "Ik heb dit jaar veel tijd be steed aan het fietsen en het lopen. Al mijn energie die ik hier heb in gestoken, komt er nu door middel van snellere tijden weer uit. Dat is Bij de vrouwen zegevierde Carla Krauvtel met ruim dertien minuten over de Leidse Gonnie Wensveen. De kersverse Nederlands kampioe ne op de hele triathlon beschouw de Oegstgeest als een voorberei ding op het Nederlands Kampioen schap sprinttriathlon, volgende week in Kamperland. Krauwel hoopt daar een plaats bij de eerste drie te kunnen behalen. Ammerstol In de jaarlijkse triathlon van Am merstol wordt het haast een tradi tie om grootheden uit de schaats sport aan de start te krijgen. Ver scheen vorig jaar Elfstedentocht winnaar Evert van Benthum op het toneel, dit jaar was het niemand LEIDEN/HAZERSWOUDE - De eerste ronde heeft dit weekeinde in de tafeltenniscompetitie geen ver rassingen gebracht. Dextro/Avanti won, zoals verwacht, van Middel burg-Zuid, Scylla verloor van Eindhoven en Oegstgeest was ster ker dan de Blaeuwe Werelt 2. Avanti reisde zonder de Hon gaar Tibor Kreisz (visum-proble men) naar Middelburg. Peter de Groot moest hem vervangen. Tot winst kon de invaller niet komen. Dat lukte wel bij Bettine Vriese- koop en Andras Podpinka, ieder vier maal. Robert Turk moest al leen in Koen de Vries zijn meerde re erkennen. Omdat ook één dub bel verloren giftg, was de eind stand 6-12. (Scylla)-coach Theo Bakker was na afloop van de wedstrijd tegen- L+T Eindhoven een tevreden mens. Weliswaar werd met 7-11 verloren, maar op meer was niet gerekend. Sjoerd Meyer speelde erg goed. Met "lange noppen" op zijn back hand verdedigde hij taai, terwijl hij met zijn forehand van ver achter de tafel zijn tegenstander met lastig wegdraaiende zijspinballen be stookte. Eric Noor werd daar zo moedeloos van, dat hij na een ho peloze achterstand uitriep voor goed met tafeltennis te zullen stop pen, hetgeen op de eerste c ^mpeti- tiedag toch opmerkelijk is. Evenals teamgenoten Gerard Bakker jr., Robert de Groot en Pe- LEIDEN - Ook toeschouwers van wedstrijden van de Leidse korfbal- eersteklassers zullen het komende zaalseizoen toegang moeten betalen. Dat besloot de Leidse Korfbal Federatie de afgelopen week, naar aanlei ding van het verdwijnen van het tot dusverre door de afdeling Rijndelf land gehanteerde omslagstelstel. Het toegangskaartje gaat twee gulden kosten, hetgeen voor de wedstrijden van de landelijk spelende clubs Fi des Pacta en Pernix neerkomt op een prijsverlaging. Tot het afgelopen seizoen rekende de afdeling Rijndelfland alle clubs eenzelfde uurtarief voor het gebruik van zaalruimte tijdens de competi tie. Onder druk van de gemeente Den Haag, die niet langer wenste op deze wijze clubs in gemeenten met hogere tarieven verkapt te subsidië ren, is deze regeling met ingang van het komende zaalseizoen afgeschaft. Clubs zullen in het vervolg zelf de in hun gemeente geldende zaalhuur moeten opbrengen, maar zijn nu ook vry om door het heffen van entree de kosten enigszins te drukken. Binnen de LKF is nu voor Leiden een regeling getroffen, die er in principe op neer komt, dat voor alle wedstrijden van de standaardteams eenzelfde toegangsprijs zal gelden. In de praktijk echter zullen alleen toeschouwers van de overgangs- en eersteklassers gaan betalen. De aldus opgebouwde recette zal volgens een op spelniveau gebaseerde verdeel sleutel worden verdeeld over de zeven Leidse korfbalverenigingen. ter Paul de Vrind won Meyer van Bart van Haren. De Vrind kwam, ondanks goed spel, niet verder. Bakker en De Groot, de laatste in een uitstekende partij, wisten Noor nog te verschalken. Beide dubbels gingen verloren. Dat de kloof tussen de top en de Scylla-formatie steeds kleiner wordt, bewezen Bakker tegen Hal- dan en Meyer tegen Vart Spanje. Beiden verloren, zeker niet kans loos, in drie spannende games. Oegstgeest moest zonder Frits Kantebeen, die nog een schorsing uit zijn Scylla-verleden had staan, naar Apeldoorn. Ron Schipaan- boord verving hem met twee over winningen verdienstelijk. Friso Reitsma pakte, evenals Fjodr Ra demaker, drie overwinningen. Bei den verloren van Marco Kaminsky, die ongeslagen bleef. Herman van den Broek kwam twee maal tot winst. Ook beide dubbelspelen gingen naar de Oegstgeestenaren: 12-6. In de eerste divisie,verloor Avan ti 2 met 7-11 van Gaanderen. Ellen Bakker wisselde aanval en verde diging sterk af, hetgeen drie winst partijen tot gevolg had. In de tweede divisie verloor Oegstgeest 2 kansloos met 2-8 van Eindhoven 2. Jaap Polak en Douglas Janssen wonnen elk één partij. Bij de vrouwen verloor Avanti 1 met 6-3 bij Torenstad. José Bakker won twee wedstrijden. Marjan Kantebeen zorgde voor Het derde punt. Dat Iris Sjaardema in de ere divisie nog niet tot winst kwam, is geen schande. Judith Lepelaar, Heide de Haas en Corine de Jong vormen samen het eerste vrouwenteam van Scyl la. In de eerste divisie gingen zij te gen Hoonhorst 1 met 0-6 ten onder. De Docos-vrouwen speelden in dezelfde poule tegen Hoonhorst 2. Tessa Bröcker en Marijn Olden wisten elk twee partijen in winst om te zetten. Angelique Bos, die twee jaar bij de heren heeft ge speeld, moet volgens trainer Ed Fallaux weer aan het vrouwenspel letje wennen. Zij won slechts keer. Omdat ook het dubbelspel verloren ging, was de eindstand 5- DEN HAAG - DIOK heeft voor het eerst in haar geschiedenis het Be- chet-toernooi gewonnen. Het Be- chet-toernooi is de traditionele opening van het rugbyseizoen, waaraan acht van de tien Ere-klas- se teams meedoen plus twee gein- viteerde ploegen HRC 2 en dis- trikt Noord). De speelwijze van DIOK heeft onder het bewind van de nieuwe trainer, Theo Snijders, enkele op vallende wijzigingen ondergaan. Snijders is een voorstander van snel en open aanvalsspel door de driekwartlijn gesteund door acht sterke en fitte voorwaartsen. Giste ren in Den Haag was het voor DIOK de eerste serieuze confronta tie met de tegenstanders van het komende seizoen, want er werd in de oefenperiode weliswaar steeds gewonnen, maar echt serieuze te genstand was er nog niet geweest. Al snel bleek, dat DIOK het ver kon schoppen. Via ruime overwin ningen op Etten-Leur (7-0), USRS (30-0), Distrikt Noord (30-0) en een gelijk spel tegen HRC (3-3) werd DIOK op doelsaldo poulewinnaar. minder dan tweevoudig Europees- en Wereldkampioen Hein Vergeer die zich had ingeschreven. Vergeer behaalde een 27ste plaats en kende een achterstand van ruim 21 minu ten op de winnaar van de wedstrijd Axel Koenders, die een eindtijd van 2.33.51 klokte. Bij de vrouwen werd de wedstrijd verrassend ge wonnen door schaatsenrijdster Yvonne van Gennip. Van Gennip bleef met een tijd van 2.08.32 ver rassend de nederlandse toptriath- lete Henny Verdonck voor. Ben van Zeist uit Amersfoort is in een tijd van 4.21.30 winnaar ge worden van de halve triathlon in Tegelen. De wedstrijd werd geteis terd door zware weersomstandig heden. Negen mensen met onder- koelingverschijnselen uit het wa ter worden gehaald. Bij de vrou wen zegevierde Irma Zwartkruis. Haar tijd bedroeg 5.17.24. In de halve finale was de num mer twee uit de andere poule, NFC, de tegenstander. In de eerste helft hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht, maar het was uiteindelijk toch DIOK dat door goed aanvalsspel aan het langste eind trok. Uit een line-out wist Yves Kummer de bal te bemachti gen en verschalkte in zijn eentje de NFC defensie (4-0). Ondanks aan dringen van NFC kwam de over winning niet meer in gevaar. In de finale was HRC, door een overwinning op landskampioen RCH, de tegenstander. Ook nu was het toch DIOK dat in deze slijtage slag overeind bleef. Na acht minu ten benutte Mark Michielse een pe nalty (3-0), en DIOK stond deze voorsprong gedurende de rest van de wedstrijd, ondanks het uitval len van Diederik Renardel, niet meer af. Voor het eerst kon de be ker meegenomen worden naar Lei den. Coach Theo Snijders: We zijn op de goede weg, maar met deze ploeg zit er nog veel meer iri. ERIC-JAN BERENDSEN BS Leiden had in Rotterdam niets in te brengen tegen competi tie-genoot Rotterdam Zuid: 43-26. Beide ploegen hadden elkaar drie seizoenen geleden voor het laatst ontmoet in de eredivisie. Rotter dam had aanmerkelijk meer moei te met Leiderdorp (50-46) en ver loor in de strijd om de eerste plaats van eredivisie debutant Zaandam: 37-43. Uitgerekend en wellicht ty perend speelde Leiden en met na me Bert Kragtwijk juist tegen Zaandam een geïnspireerde wed strijd. De terugkeer van Peter Beij- ersbergen op de guardpositie be perkte daarnaast het balverlies waarmee de opmerkelijke zege te gen het met Amerikanen spelende Zaandam is verklaard: 39-37. Zaan dam klopte Leiderdorp met ruime cijfers (67-39). Het over twee dagen uitgesmeer de Mosquito's-toernooi werd door BVO Alphen zonder veel tegen stand gewonnen. Alleen in de fina le tegen Amstelveen had de ploeg van Ben Ponsioen het even moei lijk: 38-24. De uitslagen van de ove rige wedstrijden geven aan dat BVO op weg naar die eindstrijd niet te stuiten was: Canadians jeugd (49-21), Bijlmer (73-36), Dun- kinn (72-16) en Mosquito's (78-32). Leiderdorp werd in de andere pou le na overwinningen op Lisse en Fit de pas afgesneden door Amstel veen. In de strijd om de derde plaats was eerste divisionist ASVU te sterk. MSV zette de goede lijn van de oefenperiode voort, al zat er gister- midaag. tegen Gunco/AMVJ geen overwinning in: 94-83. Halverwege leidde AMVJ, dat vorig seizoen uit het rayon promoveerde en nu titel kandidaat is in de eerste divisie waarin ook BS Leiden uitkomt, met 48-39. Na de pauze hep het ver schil op 24 punten (71-47), alvorens MSV via Loet de Ruijter (29) en Jo- han Steenvoorden (12) terugkwam tot 90-81 en 94-83. De vrouwen van Grasshoppers oefenden in Hoofddorp tegen de gelijknamige eredivisieploeg. De Katwijksen konden dit keer niet voor een verrassing zorgen en ver loren met 105-66 van het 'Keur'- korps. Zoebas zorgde bijna voor een stunt tegen de mannen van Loko- motief. De Rijswijkers wonnen de bekerwedstrijd na een 29-47 rust stand via 81-81 uiteindelijk pas in de verlenging met 87-89. Lands kampioen Den Bosch speelt in de eerste ronde van het Europacup 1- toernooi basketbal tegen het West- duitse TSV Bayer Leverkusen. Ca nadians, landskampioen bij de vrouwen, start het EC-toernooi met een uitwedstrijd tegen Tampe re (Finland). ZANDVOORT - Onder barre weersomstandigheden zijn giste ren in Zandvoort de Nederlandse kampioenschappen Prindlecat verzeild. Hoge golven en een stevige wes ten wind moesten de zeilers trotse ren. De restanten van de storm die de afgelopen week woedde, noop ten de wedstrijdleiding er toe de zaterdag wedstrijden uit te stellen. Op zondag drie wedstrijden zeilen was nu noodzakelijk om een regle mentair kampioenschap te verkrij gen. Vroeg in de ochtend ging het veld van veertig deelnemende combinaties van start. In de Prind- le 16 klasse lieten de uiteindelijke winnaars, Maarten Deutekom en Jeroen Koolhaas, zich in de eerste wedstrijd verrassen door George Schuurman met Frank Boom. In de tweede en derde wedstrijd was de overwinning wel voor de Zand- voorters Deutekom en Kpolhaas. Schuurman en Boom namen de tweede prijs mee naar huis. Als derde eindigde Rob Bossink met Armand d'Hersingy, terwijl het Oostenrijkse duo Schlechter/Mayr, de Europese Kampioenen van 1985, op de vierde plaats beslag legde. De uit Sassenheim afkom stige Piet Heemskerk met zijn zoon Mischa kon tevreden zijn met een negende plaats. René Bos en Rogier Staal be heersten de Prindle 18 klasse. De Zandvoorters behaalden drie eer ste plaatsen en namen de spanning weg. Als tweede kwam het duo Harry Bruggen en Frans de Haas over de streep. Martijn Elhorst en Jerry Koper legden op de derde plaats beslag. Vader en zoon Ruyg- rok uit Katwijk moesten in ver band met ziekte verstek laten gaan. Erg spijtig voor dit duo, dat tijdens de point-regatta's van het afgelo pen seizoen bewees met de besten mee te kunnen. Om de eerste prijs bij de Prind- le's 19 werd een ware slag geleverd. De eerste lus, driehoek en weer een lus bracht de winst bij de Noord- wijkers Marinus van der Haak met zijn bemanningslid Aad van der Meer. De winst in de tweede om gang was voor de gebroeders Je roen en Sjoerd Hoekstra. De derde wedstrijd leverde een overwinning op voor good-old Gerard Loos .en zijn nieuwe bemanningslid Jack Groeneveld. De resultaten uit de point-regatta's moesten tenslotte de doorslag geven: Eerste plaats Loos/Groeneveld 3,5 punten, tweede de gebroeders Hoekstra 4,75 punten en derde Van der Haak/Van der Meer 6,75 pun ten. JAN VAN DUYN

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18