Ook LDWS verslaat Docos: 2-0 Lugdunum komt treffer tekort Sterke opening van Foreholte UVS-jeugd bij DWV de boot in 5^n^T ASC geeft overwinning uit handen Punt voor LFC Roodenburg overtreft zichzelf Tegen VCS van 1-4 naar 3-4 Goed debuut van Lisse Blauw Zwart verliest van VUC MAANDAG 1 SEPTEMBER 1986 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - De openingsronde ir de zondagvierdeklasses waï goed voor een aantal boeiende duels, met flink wat doelpunten In de zondagvierdeklassse A is Alphen voorlopig de grote win naar. Na de zege in het vooruitge- speelde duel tegen Docos zette de ploeg ook de thuiswedstrijd tegen SVLV in een volle winst om: 3-1. Teijlingen - Unitas 2-1 Beide teams betoonden vee) inzet, waarbij Teijlingen de lang ste adem had. In de 15de minuut slalomde Peter van Rijn door de complete Unitas-defensie heen. waarna zijn voorzet Cees Lange- rak in staat stelde 1-0 aan te teke nen. In de 35ste minuut rondde John Jansen een razendsnelle Unitas-uitval, nadat een door braak van Ruud Joosten wegens omstreden buitenspel was afge floten, met succes af: 1-1. Spe lers-wisselingen in de defensie deden Unitas in de tweede helft het spoor bijster raken. Een kwartier voor tijd was het raak, toen Robert Van Leeuwen na een redding van John Eradus alsnog raak schoot 2-1. Meerburg - VVSB 1-2 Meerburg ging sterk van start, maar geraakte in de loop van de eerste helft de grip op de wed strijd enigszins kwijt. Tien minu ten voor de rust tikte Gerrie van der Burg vanuit een scrimmage zelfs 0-1 binnen. Vlak voor rust kwam Meerburg op gelijke hoog te via een goede kopbal van Piet de Koning: 1-1. In de tweede helft bleef het spel heen en weer golven. Een hard schot van Geor ge Oostdam luidde een kwartier voor tijd echter de Meerburg-ne derlaag in. Rob Hannaart wist de bal nog wel te keren, maar vanuit de rebound zorgde John Jansen voor 1-2. Een via een gestruikel de Piet de Koning toegekende strafschop leek Meerburg toch nog op gelyke hoogte te brengen. Fred Hagenaars schoot vanaf elf meter echter pardoes naast. LDWS - DOCOS 2-0 In een goede wedstrijd sloeg LDWS voor de rust zijn slag, daarmee revanche nemend op de slecht verlopen oefencampagne. Nadat Ronald Hogenboom en Erik Roos kansen aan Docos-zij- de onbenut hadden gelaten, bleek Bart van der Weijden het vizier in de 20ste minuut wel op scherp te hebben staan: 1-0. Vijf minuten voor de rust belandde de bal via Ger Nachtegeller en een kopbal van Ger de Roode voor de voeten van Bart van der Weijden, die op een fraaie wijze opnieuw raak schoot: 2-0. In de tweede helft poogde Docos te vergeefs wat aan de achterstand te doen. Randstad Sport - VTL 0-3 Ondanks een goede dosis in zet, kwam Randstad er opeigen veld niet aan te pas. In de 15de minuut plaatste Jan ten Bosch de bal op aangeven van Fred van Haarlem in het doel: 0-1. Diverse nieuwe mogelijkheden voor VTL ten spijt bleef de stand tot de rust ongewijzigd. Vijftien minuten na de hervatting kreeg een gevloer de Klaas Dekker strafschop toe gekend. Deze werd door Fred van Haarlem verzilverd: 0-2. Randstad poogde daarna nog aan te dringen, maar kon doel man Neuteboom niet in grote problemen brengen. Een kwar tier voor tijd bracht een geslaag de solo van Jan ten Bosch de be slissing: 0-3 Van Nispen - ROAC '79 1-0 Voor de rust hadden de Zilkers het betere van het spel, zonder daarbij tot scoren te komen. Dat initiatief wist Van Nispen na de rust te behouden. In de 60ste mi nuut rondde Ruud de Klerk een goed opgezette aanval adequaat af: 1-0. Dit vormde voor ROAC het sein om wat terug te doen. Het nieuwe centrale verdedi- gingsblok Mart van Saasse-Mart Meijland bleek elkaar echter uit stekend aan te voelen en gaf nau welijks kansen weg. Goalie Ed Smit kon de score dan ook moei teloos intakt houden. Alphen - SVLV 3-1 Na een wisselende openingsfa se kon Piet Douwes de Voor schotenaren aan een voorsprong helpen, door een voorzet van Jan Willem Vreeburg koppend in het net te plaatsen: 0-1. Onverwacht balverlies van Edward Duindam bood de thuisploeg in blessure tijd via een alerte Piet Verlooij de kans tegen te scoren: 1-1. In de tweede helft nam Alphen het ini tiatief in handen. Rinie van Elk kreeg daarbij de kans om via een strafschop te scoren, waar hij pas, vanwege een fraaie redding van doelman Marco Gerrits, tij dens de rebound in slaagde: 2-1. In de laatste minuut bepaalde Van Elk de eindstand op simpele wijze op 3-1. Cromvliet - UDO 1-3 Voor de rust was Cromvliet de betere ploeg, hetgeen al snel in 1-0 resulteerde. Vlak voor tijd zorgde Nico van de Zalm met een fraai schot voor de belangrij ke gelijkmaker: 1-1. Die opsteker gaf na de rust een herboren UDO te zien. Een opnieuw sterke actie van Nico van de Zalm leverde in de 60ste minuut dé 1-2 op. Daar na hadden de hard werkende Oegstgeestenaren het duel volle dig onder controle. Ronald de Jong zorgde vijf minuten voor tijd nog voor 1-3. ASC - Duindorp 2-2 Voor de rust liep alles voor de thuisclub op rolletjes. In de 20ste minuut stichtte Henk Langer- horst dermate veel onrust in de Haagse gelederen, dat het leder pardoes het Duindorp-goal in rolde: 1-0. Een vlotte combinatie tussen Benno Schoonwater en Henk Langerhorst bood laatstge noemde de kans tien minuten voor de rust 2-0 aan te tekenen. Vijf minuten na de hervatting leek een doeltreffende vrije trap van Henk Langerhorst ASC ge heel in veilige haven te brengen, maar dit doelpunt vond om on duidelijke redenen geen goed keuring in de ogen van de arbi ter. In de slotfase sloeg Duindorp vervolgens via Piek (slecht uit verdedigen) en Pot (effektvol af standschot) alsnog toe: 2-2. Wassenaar - RAVA 1-2 Voor de rust was RAVA al de betere ploeg, maar het was Sjaak Laarman die bij een van de spaarzame Wassenaar aanvallen succes had: 1-0. Kort na de her vatting werd goalie Leo Piess- sens verrast door een schot van afstand: 1-1. Daarna hield Wass- senaar geruime tijd stand, maar een van dichtbij ingekopte bal werd de ploeg zeven minuten voor tijd fataal: 1-2. Hillegom - DIO 2-2 Ondanks diverse reddingen van doelam Roy Keur keek Hille gom voor de rust tegen een 0-2 achterstand aan. Drie minuten na de rust bracht een benutte strafschop van Peter van de Berg Hillegom terug in de wedstrijd: 2-1. Met hangen en wurgen wist DIO zich daarna staande te hou den, totdat Patrick Veenman in blesssuretijd raak schoot: 2-2. Deze late treffer leidde tot hevige protesten van de gasten, hetgeen de arbiter zelfs noopte om een korte afkoelingsperiode in te ge lasten aleer hij de resterende twee minuten kon laten uitspe len. LEIDEN - Voor de clubs uit de Leidse regio is de competitiestart in de zondagderdeklasse uitste kend verlopen. LFC haalde thuis al een punt binnen tegen Gouda, ter wijl Foreholte in Roelofarends- veen tegen DOSR met de volle winst (2-1) ging strijken. FC Lisse, dat in de Amsterdamse derde klas se opnieuw moet bewijzen in de top mee te kunnen draaien^liet ook meteen de tanden zien en behaalde een verdiende 2-1 overwinning te gen Argon uit Mijdrecht. Alleen SJC verblijft nog even in de wacht kamer want de uitwedstrijd tegen ONA werd afgelast. Roodenburg heeft gisteren de eer ste wedstrijd van het seizoen win nend afgesloten. In Naaldwijk werd met 2-1 van Westlandia ge wonnen. "En dat is mooi meegeno men. Vorig jaar zijn we hier nog weggespeeld",aldus trainer Harry Talsma. De Leidse ploeg kende echter een verre van ideale voorbereiding. De spelersbus arriveerde te laat in Naaldwijk. Tijd voor een warming- up was er derhalve nauwelijks. Toch kenden de Noordbewoners in de wedstrijd een voortvarende start. Na een halve minuut moest de man bij het scorebord al in actie komen. Na een vlotte combinatie wist Richard Gottmer doel te tref fen: 0-1. De gehele eerste helft wist Roodenburg met goed voetbal de thuisclub ver van het doel te hou den, zonder daarbij zelf overigens gevaarlijk te worden. De tweede helft gaf echter een geheel ander spelbeeld te zien. Ge steund door een vrij harde wind begon de thuisploeg fel te jagen op de gelijkmaker. De Leidenaars kwamen nog slechts zelden over de middenlijn. Met veel kunst en vliegwerk wist Roodenburg-kee- per Sjaak Nievaart z'n doel aanvan kelijk schoon te houden. Maar in de 20-ste minuut was hjj toch kans loos. Na een onoverzichtelijke si tuatie voor het Leidse doel kopte Westlandia-speler Richard Groot- scholten raak: 1-1. Amper een paar minuten later stond de ploeg van Talsma alweer op een voorsprong. Na een van de schaarse uitvallen scoorde Marcel van de Burg een schitterend doelpunt. Uit een voor zet van rechts, van Anton Broers, kopte hij de bal steenhard in het Naaldwijkse doel: 1-2. De aanvalsdrift van de Westlan ders nam daarna zo mogelijk nog grotere vormen aan. Bijna elke bal werd vanaf de zijkanten hoog voor het doel gebracht. Maar meer dan een groot aantal corners leverde dat niet op., Roodenburg hield, soms met meer geluk dan wijsheid, stand. Trainer Harry Talsma kon na het laatste fluitsignaal dan ook opge lucht adem halen. "Dit is toch een prachtig resultaat voor zo'n afge roomde ploeg? Er is door iedereen keihard gewerkt en bovendien hebben we in de eerste helft prima gevoetbald. Een onverwachte zege, maar daarom niet minder wel kom". het behaalde punt: "Met vier nieu we spelers in dé selectie, hadden wij toch de beste combinaties in de voorhoede, maar de afronding laat nog te wensen over. Daarom kwa men we zowel aan het eind van de eerste helft als in de laatste twintig minuten nog onnodig in moeilijk heden. Vooral al die rommelige laatste fase ben ik blij met het ge lijkspel". Bij de eerste aanval van LFC keek keeper Ronald Koot als ver steend toe, hoe Harold Mandjes de bal onder de voet door liet glippen, maar het geluk was nog met Gouda en de bal hobbelde ijzig dicht langs de buitenkant van de paal: doel- schop. In het eerste halfuur was vooral Bles Zuma voor LFC vaak het startpunt van goed uitgespeel de aanvallen, maar het Goudse doel bleek verder voor de Leide naars veel te klein. Een kwartier voor de pauze begon aanvoerder Hennie Tok met een afstandsschot op de lat aan een tegenoffensief, dat zijn hoogtepunt vond in een ge plaatste inzet van Peter van de Heuvel. De van Roodenburg af komstige doelman Dick Aker boom werd echter op de doellijn uitstekende hulp geboden door Marco Moenen, die het schot keer de. Derhalve kon LFC schadevrij aan de tweede helft beginnen, maar opnieuw kon het veldover- wicht niet afgerond worden met doelpunten. Ronald Koet hoefde maar één schot van Marco Moenen over de lat te werken. Met coa ching vanaf de zijlijn doorstond LFC het nu veel minder gevaarlij ke weerwerk van Gouda in de slot fase. DOSR - Foreholte 1-3: De Voor- houtse debutant was in de eerste helft al ruimschoots de meerdere van DOSR, maar nog te bedeesd om te scoren. Het duurde tot de twintigste minuut na rust tot Max Bleyswijk uit een rechtstreekse vrije trap het eerste doelpunt voor Foreholte in de derde klasse kon scoren. Joost Deutekom volgde met een kopbal, na een voorzet van dezelfde Max Bleyswijk (0-2). Coach Hans Blom zag zijn keuze voor Bleyswijk voorlopig prima gerechtvaardigd. Na een tegendoelpunt van Pim van der Meer putte DOSR nieuwe hoop op een beter resultaat. Uit een counter besliste Ton Arroyo echter de wedstrijd definitiefin het voordeel van zijn 'oude' club, waar hij na Rijnsburgse Boys goede diensten te hebben bewezen, weer is teruggekeerd. FC Lisse - Argon 2-1: Vastbera den trok de FC Lisse het initiatief naar zich toe, om in elk geval bij de eerste thuiswedstrijd de suppor ters gerust te stellen. Na twintig minuten gaf Pim Hoekstra een bruikbare voorzet, die door Frans Bouckaert verzilverd werd. (1-0). Na de thee scoorde Frans Bouc kaert opnieuw. De spits kopte een secuur genomen corner onhoud baar langs de onder grote druk staande Mijdrechtse verdediging. De Lissenaars permiteerden zich daarna de luxe zich wat te laten uit drijven na hard werken, Wat prompt een tegentreffer opleverde. John Kruiswijk leverde op aange ven van Hennie Hogervorst FC Lisse een koekje van eigen deeg. Uiteindelijk moest trainer André Wahlen nog een benauwd kwar tiertje op de bank doorbrengen. Het had nog gelijkspel kunnen worden. MIEP VROONHOF Al in het begin van de wedstrijd was het duidelijk dat de Leidse ploeg een moeilijke middag tege moet zou gaan. VCS combineerde naar hartelust en kon dat ook om dat er van Lugdunum-zijde niet kort genoeg werd gedekt. Boven dien leed de equipe van Rijsten borgh veelvuldig balverlies in de beginfase. Na zeven minuten leid de dat tot de eerste treffer van de Hagenaars. Een foutieve terug speelbal van Hans van As werd on derschept door John van de Hoo- genband. Vrij voor doelman Wim Eradus maakte hij geen fout: 0-1. Een kwartier later was het voor de tweede maal raak: de behendige van de Hoogenband plaatste na een korte solo de bal naar de ge heel vrijstaande Ronald Hes. Deze haalde vanaf ruim twintig meter verwoestend uit. Via de onderkant van de lat spatte de bal in het doel. Lugdunum kon tijdens de eerste helft in aanvallend opzicht nauwe lijks een vuist maken. Bij de eerste de beste kans,na ruim een half uur spelen, was het echter wel meteen raak. Na slecht wegwerken in de VCS-defensie vuurde Fred van de Kaaij van dichtbij raak. Na dit doelpunt kreeg de thuisploeg meer vat op het duel, zonder daarbij echt gevaarlijk te worden. Na de rust trokken de bezoekers echter weer het initiatief naar zich toe. Reeds na twee minuten resul teerde dat in een derde goal. Mid denvelder Martin Harteveld ver raste Wim Eradus met een beke ken schuiver. Ook na deze treffer bleven de gasten gevaarlijk. Met snelle combinaties werd keer op keer de verdediging van 'De Kik kers' uitgespeeld met als grote uit blinker aan Haagse zijde Onno Sterk. Nadat kort tevoren Peter Baptiste voor de gasten nog de paal had getroffen, slalomde Sterk door de gehele Lugdunum-defen- sie om vervolgens met een schitte rende boogbal te scoren. Het pleit voor de thuisploeg dat die zich nog niet gewonnen gaf. Binnen drie minuten hadden de Leidenaars het verschil alweer te ruggebracht tot één doelpunt. Hoe wel aanvallend sterk, bleek VCS verdedigend bijzonder kwetsbaar. LEIDEN - Op UVS na (2-1 verlies uit tegen DWV) hebben de 'Leidse' vertegenwoordigers in de competitie van de Landelijke Jeugd bepaald niet slecht geboerd. Rooden burg verraste Telstar door de IJmuidense ploeg met een 2-0 nederlaag naar huis te sturen. FC Lisse had een uiste kend debuut in de eersteklasse met een regelmatige zege op UW en Quick Boys tenslotte startte het nieuwe sei zoen door TSC met 2-0 terug te wijzen. Trainer Sjaak Rijstenborgh kon in elk geval nog lachen na de matige seizoensstart van Lugdunum. "En dat zal ik het hele seizoen blijven doen, behalve als we degraderen natuurlijk. Maar ik heb natuurlijk wel leukere zondagen meegemaakt". Lachen kon ook Rob Jansen, zijn collega van het bezoekende VCS. Die had daar dan ook alle reden toe. Met een 4-3 zege kon zijn ploeg immers bogen op een uitstekende seizoensstart. En daarmee kwam Lugdunum nog goed weg. Eerst knalde Edwin Verhoogt van dichtbij de 2-4 binnen na goed doorzetten van Harm de Vos. En toen twee minuteri later Hans van As na een solo van Albert Siera Lugdunums' derde treffer langs keeper Ronald Potuyt schoot, kre gen de groenwitten zelfs nog uit zicht op een gelijkspel. Daan Kooijmans en Fred van de Kaaij voerden hun solo's echter te ver door. Ook het opofferen van laatste man Wim Óppelaar, voor hem kwam Jeroen Brussee in het veld, leverde niet het gewenste resultaat op. Maar ook de gasten lieten zich in de aantrekkelijke slotfase niet onbetuigd. Zo verscheen Onno Sterk, alweer na een schitterende solo, alleen voor doelman Wim Er adus. Deze keer plaatste hij de bal echter naast het doel. Uiteindelijk bleef het derhalve by een 4-3 zege van de Hagenaars. Oefenmeester Jansen van VCS was na afloop vol lof over de Leide naars "Ik vind het knap dat ze nog zo sterk zijn teruggekomen. Bo vendien bleven ze sportief voetbal len". Een schrale troost voor Lug dunum. Sjaak Rijstenborgh bleef echter lachen: "Het seizoen is nog zo lang." HERMAN JOUSTRA DWV - UVS 2-1. De Leidse ploeg begon sterk en in de 10de minuut werd de bezoeker zelfs een penalty onthouden toen Patrick van der Weegen in het verboden gebied werd gevloerd. Dat bracht UVS misschien wat uit evenwicht en de korte dekking werd niet goed uit gevoerd wat een 1-0 achterstand opleverde. Trainer Bert Jansen bracht wat wijzigingen in zijp ploeg aan en dat leverde een agres sievere spelopvatting met zich mee. Het resultaat was dat Ostar Toonen de gelijkmaker binnen bracht. UVS verkreeg een zeker over wicht maar Ron van der Weide en Marco Kuyken hadden steeds de pech dat de Amsterdamse doel man steeds in de weg stond. DWV counterde naar hartelust en haalde met een uitval zowaar nog het volle pond binnen (2-1). "Een ongelukki ge nederlaag", sprak Jansen. "We hadden met minstens twee punten moeten weggaan en je gaat niet eens met één punt weg. Dat was ook voor de jongens heel teleur stellend". Roodenburg - Telstar 2-0. Een keurige overwinning van het blauw-zwarte (jeugd)keurkorps. Weer onder leiding van Jan Loov- ink speelde Roodenburg in de eer ste plaats op het resultaat. Telstar mocht het spel maken en Rooden burg loerde op een countermoge lijkheid. Het succes kwam zelfs snel. Een verre uittrap na een afge slagen aanval van Telstar door doelman Marcel IJzendoorn be reikte Glenn Helder die de eerste bres in het ego van de tegenstander sloeg. Telstar daarentegen kon geen tempo maken en bezat voorin te weinig stootkracht om het de Leidenaars moeilijk te maken. Die stootkracht bezat Rooden burg wel en dat werd aangetoond door Peter Kluyvers die profiteer de van een verdedigingsfout bij de bezoeker en geen moeite had om de 2-0 op het scorebord te schieten. Na rust consolideerden de Leide naars de voorsprong zij het met medewerking van de Telstar-voor- waartsen die keer op keer de ver antwoordelijkeheid bleven ver schuiven. Quick Boys - TSC 2-0. Op zich een middelmatige wedstrijd waar bij de Katwijkers nog niet in de goede competitievorm staken. Met de uitblinkers Gert Aandewiel (uit stekende passes) en Martin Ouds hoorn (sterke solo's) aan het hoofd kwam Quick Boys op voorsprong. Een vrije trap van Oudshoorn werd door Kees Marbus doorgekopt naar Aandewiel die een doeltref fende kopstoot in huis had (1-0). Het overwicht werd steeds gro ter maar Martin Rog en Dick van Weelen weigerden uit de aangebo den mogelijkheden een keuze te maken. André Krüger echter wel. Op aangeven van Rog liet hij de Oosterhoutse doelman voor de tweede maal kansloos (2-0). FC Lisse - UW 3-1. Een beter debuut kan Lisse zich bijna niet wensen. Hoewel de eerste vijftien minuten UW een sterke druk uit oefende was het de gastheer die het bal opende. Victor Klare leidde de dans om de punten door Lisse op 1-0 te schieten. Nervositeit was er de oorzaak van dat UW nog voor rust langszij kwam en dat noopte tot omzettingen. Zo moest Robert Timmers het veld i voor Michel Ter Wolbeek werd meer vrijuit gespeeld. John Vermeulen zorgde voor 2-1 waarna er een incident plaatsvond. De goed leidende scheidsrechter Looyen kwam wat onzacht in bot sing met Lisse-speler Patrick van Diest die naar het ziekenhuis werd afgevoerd. Looyen kon het duel wel afmaken. Met tien man ging de thuisploeg verder en Mark Ens bracht de stand zelfs op 3-1. In de eerste wedstrijd van het sei zoen leed Blauw-Zwart een ver diende, zij het een wat geflatteerde, nederlaag. De ploeg van trainer Chiel Jansen verloor met 3-1 bij het Haagse VUC. Voor de rust had de thuisploeg veruit het beste van het spel. On der aanvoering van de uitblinken de Henk van Dorp werd de verde diging van de Wassenaarders on der druk gezet. Toch was de eerste kans voor Blauw Zwart. Na een combinatie met Hans Schellevis schoot Frank Voorham echter voorlangs. Voor de thuisclub liet Henk van Dorp (ex-RKAW) een goede mogelijkheid onbenut. Ook in het verdere verloop van de eer ste helft bepaalden gemiste kansen het beeld van de wedstrijd. Vooral de twee VUC-Spitsen, Joop Heij- mans en Jelle Veenstra, vielen daarbij in negatieve zin op. Uitein delijk werd er toch gescoord door de thuisclub. Daar was wel een strafschop voor nodig. De doorge broken Henk van Dorp werd bin nen de beruchte lijnen gevloerd door Peter van Leeuwen, waarna de goed leidende van Aarden de bal op de stip legde. Wim Westen berg voltrok het vonnis: 1-0. Na de rust kwam Blauw Zwart al snel op gelijke hoogte. Na een pass van Ruud Luijken knalde Wijnand Bakker de gelijkmaker binnen. De Wassenaarders werden daarna steeds sterker, doch een tweede doelpunt bleef uit. In de 19-de mi nuut van de tweede helft werd de offensieve dadendrang Blauw Zwart fataal. Wijnand Bakker poeierde via de vuisten van de VUC-doelman naast. De hoek schop die daar op volgde werd af geslagen. Via Wim Westenberg kwam de bal by Joop Heijmans: Diens voorzet werd door Jelle Veenstra hard en hoog ingekopt: 2-1. Tien minuten later werd het zelfs 3-1. Uit een voorzet van Henk van Dorp schoot Joop Heijmans hard raak. Trainer Chiel Jansen wisselde daarna Pim van de Berg en Leo Bellekom voor Erik de Mors en Ferry Jansen. Kort daarna moest VUC-er Jelle Veenstra met een na re hoofdwond, opgelopen na een ongelukkige botsing met Blauw- Zwart invaller Erik de Mors, het veld verlaten. Gescoord werd er niet meer, hoewel de Wassenaarse ploeg nog enkele goede kansen kreeg in het laatste kwartier. Zo knalde Ed Ruigrok net naast en raakten Raymond Baan en de van Wilhelmus overgekomen Ferry Jansen slechts de paal.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15