Ik heb geen enkel probleem met God Niersteenvergruizing kan goedkoper Satanspriester Genit van het Goor: ZATERDAG 80 AUGUSTUS 1986 EXTRA PAGINA 25 Gerrit van het Goor en zijn Anke: Mensen die geloven, die hebben iets waarop ze kunnen terugvallen". (foto De Boer/GPD) Vorige week kwam in Rotterdam een vrouw van 36 jaar op een gruwelijke manier om het Leven bij het bedrijven van zwarte magie. De politie hield een 26-jarige man aan. Hij sprak van duivelbezwering en satanische krachten. In de woning van de vrouw werd een voodoo-popje gevonden, waar spelden doorheen geprikt waren. Het gebruik van zulke popjes, die worden gebruikt om iemand via magische kracht te doden, stamt uit Haiti. Volgens Op de voordeur van het rijtjeshuis in Zutphen een manshoge, rood ge schilderde deurplaat. Advocatus Diabolus staat erop, met daarbij een klein portretje van een man die er uitziet als een duivel. Dat blijkt Ger rit van het Goor te zijn. Hij is veertig jaar en aanbidt de duivel. Samen met zijn 20-jarige vriendin An ke bewoont hij zijn ritueel ingerichte bo venwoning. Een ronde tafel met in een cirkel uitgespreide tarotkaarten, een met grafzerken beschilderde schoor steenmantel, daarboven doodshoofden en beenderen, een kleine schrijn waarin een voodoo-popje ligt. Een andere schrijn met een rechtopstaande roze pe nis. De vloer zwart geschilderd., Tarot- afbeeldingen sieren de ramen die het daglicht summier binnen laten. Alles ademt rite en magie. Is dit het decor voor gruwelijkheden zoals die onlangs onder meer in Rotterdam gebeurden? Gerrit van het Goor laat er geen twijfel over bestaan. „Gruwelijk, een psychopa- tentoestand daar in Rotterdam. Dat brengt de hele cultus van zwarte magie en duivelsaanbidders weer in opspraak. Die man in Rotterdam is natuurlijk een patiënt. Met de duivel als dekmantel viert die z'n krankzinnigheid bot. Maar dat heeft met duivelsbezwering of met zwarte magie niks te maken. Ik maak ze hier mee hoor, mensen die bij mij aan de deur komen en zeggen dat ze van de dui vel bezeten zijn. Dan zeg ik: ga jij maar naar de psychiater, die moet jou helpen, als je nog te helpen bent. Ik niet. Jij moet naar de dokter, zeg ik dan". Dan klinkt de hese, wat lijzige stem van Anke, Gerrits blonde vriendin. Ge kleed in een zwart jurkje en netnylons troont zij in een hoek van de kamer op een neten Hollywood-stoel waaromheen de rituele mantel van duivelspriester Gerrit gedrapeerd is. Anke zegt lang zaam: „Van bezeten zijn...pfff...dat is al gestoord...dat klopt niet". Onzin Gelooft Gerrit dat iemand van de dui vel bezeten kan zijn? Zeer beslist: „Nee. Daar geloof ik niet in. Nee, nee, nee. Dat is een kronkel in iemands hersenen, dat is gewoon onzin. Het zijn meestal ook mensen die geflipt zijn op het christen dom". Gerrit maakt een nuchtere indruk. Of ik blowen wil. Ik bedank vriendelijk. Het is warm in de kamer. Zeer warm, en er hangt een zoete geur. Gerrit, het haar in een knot naar achteren gebonden, hang relaxed in zijn stoel. „Laatst komt er hier een meisje aan de deur van veer tien jaar. Ze zegt: Ik wil me laten omdo pen tot satanskind. Ik zeg: waarom? Nou, omdat ze al op 9-jarige leeftijd zelf een satanskerkje had. Nou vraag ik je. degenen die in voodoo geloven is het mogelijk iemand te verwonden of te doden door zo'n popje met spelden te doorsteken, waarbij men zich dan intens op het slachtoffer concentreert. In de ene voet van de dode vrouw stak ook een speld. Haar andere voet was bijna helemaal doorgesneden, alleen met een paar pezen zat die nog aan haar lichaam vast. De verwondingen, waaraan de Rotterdamse vrouw bezweek, waren met door Ko van Leeuwen Tegen dat kind heb ik ook gezegd: jij moet naar de dokter". Anke zegt: „En laatst die andere jon gen...". Gerrit valt in: „Ja, die was zwaar ge stoord. Hij zei: ik ben magiër en de anti christ. Die jongen dacht dat dit huis ma gische krachten had en hij wou het ko men afbreken. Ik heb veel last van men sen die denken dat hier de anti-christ woont. Tja, de hele mythe van satan is nou eenmaal gebaseerd op het christen dom. De opstand van de engelen hè. Lu cifer. Dat is de duivel. Die duivel wordt altijd afzichtelijk afgebeeld, met bokke- poten en zo. Maar het moet een schoon heid zijn. God zegt zelf als hij Lucifer de hemel uitsmijt: Wat ben jij toch vreselijk mooi". Gerrit van het Goor is een satansaan bidder met een relativerende kijk op het leven. Nadat hij een poosje filosofisch aan de gang is geweest, lacht hij opeens. Stralend kijkt hij in het rond en roept uit: „Jongens, na deze dood is er niks! NIKS! Buil shit! Reïncarnatie? Hahaha! Wij leven van energie. Na mijn dood blijf ik wel nabestaan als een energiebundel, dat wel". En terwijl hij op de verslaggever wijst, zegt hij bijna bezwerend tegen zijn An ke: „Als hij straks weg is, voel dan met je hand over die stoel, dan voel je hem nog- ...dat is de energie, zijn energie, die dan nog enige tijd in die stoel aanwezig, blijft". Gerechtigd „Ik ben een ingewijde", zegt Gerrit. „Door bepaalde inwijdingen van mijn grootmoeder ben ik gerechtigd contact met Satan op te nemen. Bij mijn familie is dat al zeshonderd jaar zo. Het gaat niet tegen God hoor. Ik heb geen probleem met God, geen enkel. Ik denk dat God een beetje in de boot genomen is...ik be doel, hij heeft het hele universum ge schapen, ook Satan. De duivel is dus óók een broeder van ons. Als je Satan aan bidt, maar als een goed mens leeft en niemand kwaad berokkent...". Blonde Anke lispelt: „Het zit 'm in hoe je leeft". „De meeste mensen zeggen dat Jezus zo goed was, maar er zat toch een soort gespletenheid in", zegt Gerrit. „Hij zei: heb uw vijand lief als uw broeder, en als u op de linker wang geslagen wordt, keer dan de rechter toe. Maar hij zegt ook: Ik ben op aarde gekomen met het zwaard in de hand om onrust te zaaien. De moeder tegen de dochter, de zoon te gen de vader. Staat in de bijbel hoor, een heel interessant boek, daar staat het alle maal in." scheermesjes aangebracht. Het resultaat van zwarte magie? Hoe duivels zijn deze praktijken en hoe gevaarlijk is het geloof in satan? Zwarte magie, is dat bittere ernst of schrijnende humor? Gerrit van het Goor uit Zutphen is een ingewijde satan-aanbidder. Hij ijvert al geruime tijd voor een duivelsmuseum, waar alles over zwarte magie, duivelskunst en hekserij aan de leek moet worden getoond en uitgelegd. Met het gemak van iemand die zich zelfs niet voor de allerhoogste wil ver antwoorden, spuit de satanspriester zijn theorieën. Hij weet dat de apostelen aan de drugs waren. Hoe weet hij dat? Ger rit: „Zonneklaar, lees de bijbel. Jezus zei in de Hof van Olijven tegen ze: waak met mij, m'n stervensuur is nabij. Nou, dat is toch wel wat hè, als je tegen je vrienden zegt: let een beetje op, want m'n sterven suur is nabij. Maar wat gebeurt er? Ze vallen gewoon in slaap. Maffen! Dat wijst op druggebruik. Drugs! En Jezus merkt het en hij schudt ze wakker, van jongens let nou toch een beetje op me. En ze vallen opnieuw in slaap! Drugs, anders heb ik er geen verklaring voor, die jongens waren stoned." Dure olie „Was wel een buitenbeentje, die Chris tus. Hij ging nooit met de gevestigde or de om. Tollenaars, hoeren, dat waren z'n vrienden. Het was wel iemand die wat kon missen. Dat wel. Maar voor z'n voe ten gebruikte hij hele dure olie, terwijl er toch heel arme mensen waren. Dat zat Judas niet lekker. Van de apostelen was Judas de man die echt geleerd had. Hij beheerde ook het geld. Het verraad van Judas, tja, hij had Jezus steeds horen zeggen: na mij komt er een betere we reld. Dus hij dacht met die kus: ik help een handje. Pas na z'n verraad begreep Judas dat hij verkeerd had gedaan en toen nam hij ook de consequenties en hij hing zich op". Als ik zeg dat ik niet zo bijbelvast ben, antwoordt Gerrit: „Ik ook niet. Maar ik denk wel: mensen die geloven, die heb ben iets waarop ze kunnen terugvallen, een bepaalde steun. Ik word als satanist gezien en dat staat voor de mensen ge lijk aan het boze, het kwade. Maar als er hier iemand komt en ik ben net aan het eten, dan krijgt-ie ook een bord. Dan eet- ie mee". Mijmert dan voor zich uit, terwijl An ke langzaam instemmend knikt: „Heb je naasten lief. Dat kan ja, als het je vrien den zijn. Dat waas van geheimzinnig heid over die zwarte magie, over de dui velskerk, dat doen de mensen. Die wil len dat. Maar er is niets geheimzinnigs aan. Vroeger aanbaden de mensen vuur. Nee, nee, na de dood is er niets meer, alleen rust, absolute rust. Er is nog nooit een Hitler of een Mussolini teruggeko men. En Napoleontjes, die bestaan al leen nog maar in het gekkenhuis". Geheim Maar er zijn toch duidelijke gevaren aanwezig als mensen zich met de zoge naamde zwarte magie gaan bezighou den. Zie Rotterdam, nietwaar? Gerrit knikt een beetje en zegt dan: „Op het moment dat je met die geesten bezig Het vergruizen van nierstenen kan nog goedkoper en doeltreffender dan tot dusver gebeurt, sinds het Siemenscon- cern met een nieuw type vergruizer op de markt is gekomen. Het apparaat kost minder en is ook goedkoper te exploite ren dan de vergruizer van het eveneens Westduitse bedrijf Dornier. Kant en klaar kost het 2,75 miljoen gulden, het verouderde' type tussen de 4 en 4,5 mil joen plus een half miljoen inrichtings kosten. Groot verschil is bijvoorbeeld dat bij de Lithostar, zoals het apparaat heet, de patiënt niet in een waterbad gaat. Dat gebeurt bij de behandeling met de z.g. Lithotriptor (de naam van het Dornier- apparaat) wel. Bij de behandeling met het Siemensapparaat ligt de patiënt op een zogeheten urologietafel. Die tafel is zeer wendbaar en kan bovendien voor andere hulpverlening (onderzoek en dergelijke) worden gebruikt. Zo'n tafel alleen al kost een miljoen. Bij de ,oude' vergruizer (dit type staat in het Rotterdamse academische zieken huis Dijkzigt) wordt de patiënt in een waterbad gehangen. Het manoeuvreren met de patiënt neemt nogal wat tijd in beslag. De Lithostar doet het „droog"; de schokgolf die de stenen verbrijzelt, komt door een op het lichaam gerichte buis. Volgens Siemens kan er zo veel nauw keuriger worden gericht. Het Dornierap- paraat moet voor een behandeling 1000 tot 1500 impulsen toedienen, het nieuwe toestel 700 tot 1000. Berekend is dat de Lithostar ten opzichte van de conventio nele operatieve methoden per patiënt bent...bij sommigen geeft dat een knik in de kop. Die jongen die hier kwam en het huis wilde afbreken, tja, ik denk zui ver dat die gestoord was". Bijbelvast of niet, Gerrit komt toch weer terug op het Boek der boeken. Nu filosofeert hij over de vrouw en wat God met haar voor had. Gerrit: „God was wel slim. Die zei tegen Eva dat ze niet van die appel mocht eten. Hij wist ook wel: wat is erger voor een vrouw dan een ge heim te moeten bewaren?" Anke protesteert voluit lachend: „Nouuuu, zèg, jij maakt 'rn...". Gerrit heft bezwerend de hand, glim lacht en zegt: „Dat geheim kon Eva dus niet aan. En wij moeten nu door de zure appel heen bijten". Op de schoorsteenmantel, vlak bij het hoofd van Anke, staat een hypnose- schijf. Ze zet de schijf aan en Gerrit zegt: „Kijk in die tunnel". Ik kijk. Dan zegt hij na een poosje: „Kijk nu eens naar mijn hoofd". En ik zie het hoofd van Gerrit opeens opzwellen, echt opzwellen. Nau welijks anderhalve seconde. Het effect van de schijf. Draait die schijf andersom, dan zie ik Gerrits hoofd krimpen. Gerrit: „Sommige mensen zijn daar heel gevoe- ongeveer 5.000 gulden aan behandel- en verpleegkosten bespaart. Bovendien is men slechts een week uit de running, in plaats van vier. Hoofddirecteur ir. J. Thierry van Sie mens Nederland denkt dat een zieken huis zo'n niersteenvergruizer in onge veer anderhalf jaar terugverdiend' zal hebben. Het is duidelijk dat het bedrijf ook mikt op de Nederlandse markt. Na de vergruizer in Dijkzigt worden nog ap paraten verwacht in het Nijmeegse Rad- boudziekenhuis en in het Academisch Ziekenhuis Groningen. In beginsel heeft Siemens er wereldwijd al 50 verkocht. Op uitnodiging van het concern kon den we dezer dagen in Mainz zien hoe de Lithostar werkt. De urologiekliniek van de Johannes Gutenberguniversiteit nam het apparaat eind februari in gebruik. Tot dusver zijn ruim 300 patiënten er mee behandeld. Met het Dornierappa- raat werden de laatste jaren ongeveer 3.000 patiënten behandeld, maar dat is nu stilgezet. Onder leiding van de uroloog dr. Wil- bert bleek het urologieteam al zozeer op elkaar te zijn ingespeeld dat het Neder landse persgezelschap als eerste groep niet-medici een behandeling kon bijwo nen. Men zag en hoorde (de knallen zijn vrij zacht) hoe binnen een half uur een steen van één centimeter bij de 40-jarige Klaus-Peter Schmidt tot poeder werd geschoten'. Na precies 1000 impulsen waren dr. Wilbert en z(jn mensen tevre den. pvereenkom6t met de ,oude' vergrui zingsmethode is dat de patiënt lang niet in alle gevallen geheel hoeft te worden lig voor, die denken dat er heel wat aan de hand is". Gerrit heeft het over uittreden. „Dat gebeurt mij welja. Anke, vertel eens wat je met mij hebt meegemaakt". Anke: „Nou, eh, ik was nog met m'n andere vriend, ik zat tegenover hem thuis en opeens was het of Gerrit daar zat. Ik zeg: jij bent nu Gerrit van het Goor, je bent het, je hebt zijn gezicht- dat zag ik echt, héél gek, maar ik zag dat echt...". Gerrit: „Dat heeft ze me pas na twee jaar verteld. Toen wist ik dat het gelukt was, met die uittreding. Het is gewoon een kwestie van je goed concentreren. Bijvoorbeeld op het huis van een ander. Je energie, dus je astrale lichaam, dat verplaats je naar dat huis. Op dat mo ment bèn je in dat huis". Hoe weet men dat dan? „Dat voel je. Je kunt daar dan ook alles beschrijven. Heb je wel eens een droom onthouden en maak je dan iets mee, dat je denkt: daar ben ik al eens geweest? Dat heeft iedereen wel eens, maar in feite ben je dan in je droom gewoon uitgetreden. Het heeft te maken met het verplaatsen van je energie". Elke zondag zendt Veronica het radio programma Het Zwarte Gat uit. Wat verdoofd. Vaak kan men zelf kiezen voor plaatselijke narcose. De patiënt in kwes tie had dat ook gedaan, slechts een klein deel van zijn rug was verdoofd. Hij kon dan ook zelf zijn ademhaling regelen en kreeg daarvoor gedurende de behande ling ook adviezen. Het apparaat is zo ingesteld dat slechts impulsen worden gegeven als de te be handelen plek wat ademhaling betreft zo gunstig mogelijk ,in beeld' is. Bedie ning van de tafel en de röntgenappara tuur geschiedt computergestuurd. Via monitoren blijven de behandelaars voortdurend op de hoogte van het ver loop. De installatie neemt betrekkelijk weinig ruimte in. Dr .Wilbert toonde zich zeer tevreden over de gang van zaken. Het apparaat in Mainz heeft nu 350 stenen vergruisd (in enkele gevallen was een tweede behan deling nodig). Slechts één op de vijf pa tiënten krijgt nadien koliek of koorts; in doorsnee blijven ze vier dagen in het zie kenhuis. Volgens de statistieken van se dert eind februari was nog in slechts ze ven procent van de gevallen vergruizing niet mogelijk. Van belang is dat er ook kinderen mee worden behandeld. Men heeft er in Mainz al enkele op de tafel gezien, maar nierstenen komen bij jeugdigen weinig voor. Onderzocht wordt nu of ook gal stenen kunnen worden verbrijzeld met deze methode. Volgens de fabrikant zijn de kosten er na 450 behandelingen uit; bij het apparaat van Dornier zijn daar voor 1300 behandelingen nodig. (GPD) vindt de satanspriester daarvan? Gerrit: „Dat vind ik een heel gevaarlijk pro gramma. Daarin wordt met mensen ge manipuleerd op een ongezonde manier. Er wordt gesold met mensen die de kluts kwijt zijn. De krachten die je hebt, of je die nou van God of van Satan hebt gekregen, die mag je niet commercieel uitbaten". Gerrit vertelt dat zijn Anke ook over bijzondere krachten beschikt. „Ze is een beetje heks ja. Ze is heel bijzonder. Hek sen, dat waren altijd bijzondere vrou wen, die op een speciale manier met kruiden omgingen. Het christendom heeft dat gewoon weggedrukt. Hekserij, dat is kwaadaardig, zeggen ze dan. Maar dat is helemaal niet zo. Maar de massa kun je gemakkelijk negatief bewerken. Kijk maar naar dat zwijn van Hitler. Hit- Ier was ook een ingewijde, maar je kunt je krachten positief en negatief gebrui ken. Maar Anke...zij is mijn medium. Via haar kom ik in contact met de geesten wereld". Dan opeens: „Maar misschien ben ik wel geen satanist, misschien ben ik wel gestoord. Er zijn mensen die zich aan on ze relatie ergeren. Als ik met Anke door de stad loop zie ik heel veel mensen den ken: vieze ouwe kerel. Ik ben veertig, zij twintig, maar wij lopen heerlijk door die stad hoor, heerlijk". Dat inwijden, hoe ging dat in z'n werk? Gerrit: „Ik ben tweemaal inge wijd. Door m'n grootmoeder, die was zelf een ingewijde. De eerste keer toen ik zes jaar was. Ik moest toen ruim een dag in een doodskist liggen. Het deksel erop. Er zaten luchtgaten in". Als 6-jarig kind in een doodskist, dat vindt een kind toch vreselijk eng? „Ik had een onbegrensd vertrouwen in m'n grootmoeder. Tja, als jè dit aan een psy chiater zou vertellen... De tweede keer was ik elf jaar, dat was m'n seksuele in wijding. Maar ik had toen al heel wat meisjes gehad hoor, hahaha". Ritueel Protest van zijn heks Anke. Gerrit te gen Anke: „Vertel hem eens wat wij op het kerkhof hebben gedaan". Anke: „We hielden met nog een vriend erbij een ritueel...". Gerrit valt in: „Dat heb ik later tegen de lui van Het Zwarte Gat verteld. Gein tje, dacht ik. Ik zeg: we waren 's nachts op dat kerkhof en we hielden daar een rituele samenkomst. Het was bijna afge lopen, toen voelde ik een ijskoude, klamme hand op m'n schouder. Ik kijk om en zie een vage gedaante. Die zegt: hee, maat, kan jij me toevallig niet hel pen aan een middel tegen wormen? Ha haha!". Opeens weer ernstig: „Het echte sata nisme, dat gaat om de individuele mens, die het zelf belijdt. En niet die flauwekul van Het Zwarte Gat. Je kunt mensen die geestelijk in de war zijn alles laten gelo ven, alles laten doen. Als je je heel erg op iets anders concentreert, dan voel je geen pijn. Daardoor zijn die verwondin gen van die vrouw in Rotterdam alleen verklaarbaar. Gruwelijk. Met zo'n vood- oo-poppetje werken, dat is laf. Als je zo'n poppetje voor iemand aan het maken bent, dan verplaats je je in die pop en je richt je op je slachtoffer, zo werkt dat. Laf'.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 25