Ruiker in finale ijfvei hoiili i cTTPF^ Donkova gladjes over horden 'Publiek in Stuttgart fantastisch' LUGDUNUM VCS* ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1986 SPORT PAGINA 15 Ben ik te min? De zaterdagafdeling van Meer burg voelt zich achtergesteld bij de op zondag voetballende leden van de club aan de Zoeterwoud- se Rijndijk. Dat blijkt uit een in gezonden brief die twee weken geleden in Groot Leiderdorp werd gepubliceerd. De selectie- spelers Joep Duindam en Theo van Kuijk kregen van de redactie van het advertentieblad bijna een halve pagina ruimte om forse kritiek te uiten op het beleid van voorzitter Rob Hogenelst. Dit met betrekking tot het ont breken van een trainer bij de za- terdagtak, die via de nacompeti- tie een plaats in de eerste klasse van de Afdeling Leiden af dwong. Duindam en Van Kuijk verwijten de praeses en zijn be stuursleden dat ze laks zijn ge weest bij het aanstellen van een trainer. "Het afgelopen seizoen heeft trainer Ruud Halewijn in een vroeg stadium (december 1985) te kennen gegeven te zullen stoppen met zijn trainigsaCtiviteiten. Hij had het bestuur hiervan ook op de hoogte gesteld. In plaats van stappen te ondernemen om er voor te zorgen dat de zaterdag af deling vóór het sluiten van het seizoen cq de 'overschrijvingster- mijn (31 mei) een nieuwe trainer had, deed het bestuur totaal niets". Uit het stuk blijkt dat de club leiding contact heeft gehad met een potentiële nieuwe man. De onderhandelingen liepen vol gens het duo Van Kuijk/Duin- dam om dubieuze redenen stuk: "Het bestuur heeft in de laatste aanvoerdersbijeenkomst (eind juni) gelukkig al de toezegging gedaan dat er een trainer aange steld zal worden. Maar tot ieders verbazing zou daarmee gewacht worden tot de leden van het be stuur weer terug waren van vakantie. Daar kan de zaterdag afdeling ook nog wel even op wachten". Van Kuijk en Opdam vervol gen: "Op 5 augustus heeft het be stuur dan eindelijk vergaderd over het aanstellen van een trai ner. Het resultaat van deze ver gadering was helaas dat er nog steeds geen beslissing gevallen was. Wel heeft de heer Hogenelst na deze vergadering gezegd dat het bestuur een lijst met kandida ten had. Hij deed tevens de toe zegging deze lijst een dag later, bij een bespreking van de zater dagafdeling, te komen overhan digen. Hij kwam echter niet op dagen omdat een vriendschappe lijke wedstrijd van zondag I be langrijker was". Voorzitter Hogenelst geeft de volgende uitleg: "We hadden iemand op het oog. Die had het zó maar willen doen. Maar het duurde allemaal wat lang voordat het rond kwam. Dat had met privé-zaken van die man te maken "De spelers voelen zich aan het lijntje gehouden, maar ik denk dat we te democratisch zijn ge weest. Zo'n trainer moet immers in het plaatje van de hele vereni ging passen. Dat wisten de spe lers. Daarom zie ik het als een zwaktebod dat ze op deze manier naar buiten zijn getreden". Hogenelst, tevens fractievoor zitter van het CDA in Zoeterwou- de, vindt het vervelend dat hij te genover de woordvoerders van de zaterdagtak telkens in herha ling moet vallen: "Want ze kennen de spelregels. Ze willen gelijke behandeling, maar dat kunnen wij financieel niet opvangen. We hebben een za terdag-, een zondag- en een da mesafdeling. De zondag krijgt bij ons de voorkeur. Daar is onze hele club op ingericht. Bij ons draait alles op de zondag. Dat is ons vlaggeschip en die ploeg heeft de prioriteit binnen de club". "Halewijn had geen hoge eisen. Maar andere trainers met wie ik contact heb gehadzien het als een nevenfunctie. Omdat wij niets doen in het grijze circuit, is het heel moeilijk om er één te krij gen. Wij willen het binnen de club zoeken. Halewijn was een jongen uit de vereniging. Op du zaterdagafdeling als recreatie teams". Het duo Van Kuik/Duindam wil evenwel serieus genomen worden: "Waarom kan het voor de zon dagafdeling wél en niet voor de zaterdagafdeling? Zijn wij soms minder dan de leden die hun hob by op zondag willen beoefenen?" Waarna de spelers het mes op tafel te gooien: "Het zou niet zo'n groot pro bleem zijn als de overschrij vings- termijn nog niet verstreken zou zijn en het voor ons dus mogelijk zou zijn om een andere club te gaan zoekenDe enige mogelijk heid om het ongenoegen met de huidige situatie te laten blijken is om Meerburg de rug toe te ke ren en een jaar te stoppen. Eén speler heeft hiertoe reeds beslo ten". Mogelijk om een uittocht te voorkomen nemen Hogenelst en een driemanschap van de zater dagtak nog steeds regelmatig plaats achter de onderhande lingstafel. Volgens Rob Hoge nelst niet zonder succes: "Ik heb onlangs nog een con structief gesprek gehad met die jongens. Ze zijn nu bezig met een sponsor die het gat mogelijk kan dichten. Ik hoop dat het binnen kort rond komt". "En elk jaar weer wordt het ge wone volk - wat zich scheel be taalt aan kaarten - weer met open ogen belazerd. Want. zo moeten de heren trainers volgens mij denken, het volk is er voor ons en niet omgekeerd. En ze hebben gelijk, wij zitten elk weekeinde weer voor JL op de tribune, ter eer en meerdere glorie van de he ren trainers". Maar ook Witteman heeft nu tot datgene besloten waarin vele voetballiefhebbers hem voorgin gen. "Niet meer naar de Kuip, niet meer naar de Meer en niet meer naar de Gloeibak. Dan maar naar Teylingen 12 tegen VVSB 16. Zie ik tenminste nog doelpun ten". Catastrofe Quo Vadis Jos Witteman heeft alle ver trouwen in het betaalde voetbal in het algemeen, en de trainers in het bijzonder, verloren. De inwo ner van Sassenheim hangt dat re gelmatig aan de grote klok. De lezers van het weekblad Voetbal International trakteerde hij de afgelopen week op een ingezon den brief, waarin hij zijn afkeer uitsprak over de oefenmeesters "Quo Vadis? (waarheen, red), zo vragen we elk jaar maar weer aan de heren trainers van top en subtop. En ieder jaar mogen we weer vernemen dat ze gaan aan vallen, aanvallen en nog eens aanvallen. Heerlijk, heerlijk, wat zal het gewone volk weer genie ten. Brood en spelen zal het ge peupel wel waarderen, zo vinden de heren trainers". Heel Frankrijk heeft zich na het wereldkampioenschap ver lekkerd aan de machtstrijd tus sen Racing Club Paris en Paris Saint Germain. Laatstgenoemde, naar division I gepromoveerde club, investeerde astronomische bedragen. Voor Fernandez, Litt- barski en Francescoli van res pectievelijk buurman Saint Ger main, het Westduitse FC Köln en het Argentijnse River Plate wer den gigantische bedragen uitge trokken. De Uruguees Frances coli wist zich naast het 'gewone' basissalaris verzekerd van een ei gen auto met chauffeur, een fraai apartement in de hoofdstad en negentien retourtjes Parijs-Mon- tevideo. En daar komen dan na tuurlijk nog de nodige overwin ningspremies bij. Althans, dat vermoedde de clubleiding. Zes wedstrijden na het begin van de competitie echter heeft de oenningmeester van de ambi tieuze vereniging pas één premie hoeven uit te betalen. Racing Club bezit na zes competitieda- gen het schamele aantal van twee punten (drie goals voor en negen tegen) en staat trossteloos onderaan in de hoogste klasse. De ploeg verloor vijf duels, waar onder de wedstrijd tegen Paris Saint Germain. De Franse sport krant l'Equipe drukte het na de meest recente nederlaag tegen Sochaux kernachtig uit. "Hoezo een catastrofe"? STUTTGART (GPD) - Heike Drechsler (foto) verlangt naar vakantie. Hoewel het aan niets is te merken, zegt de tweevoudige Europese kampioene vermoeid heidsverschijnselen bij zichzelf te constateren. Desondanks evenaarde de 21- jarige Oostduitse gisteravond in Stuttgart haar wereldrecord (dus goud) op de 200 meter, dat zij deelt met Marita Koch (21,71 se conden). "Ik had nog sneller kunnen zijn als het weer een beetje had meegewerkt. Met een droge baan en een beetje rug- wind had ik het record scherper gesteld". Drechsler is toe aan rust In tegenstelling tot eerdere be richten heeft de succesvolle atle te uit Jena besloten om dit week einde niet uit te komen op de 4 x 100 meter estafette. "Ik vind dat de bezetting van de estafette ploeg dezelfde moet zijn als die van de ploeg die- vorig jaar het wereldrecord liep". Een vriendelijk gebaar van het Oostduitse Partijlid naar Auers- wald. die nu met behulp var ke Gladish, Sabine Günther-Rie ger en Marlies Göhr ook een gou den medaille op het EK kan dienen. Drechsler zelf zal dit zoen alleen nog maar in actie ko men in Brussel. Na de Ivo van Damme-wedstrijden neemt de wereldrecordhoudster bij het verspringen een tijdje rust, waar na zij zich gaat voorbereiden op het indoorseizoen. "In het vol-' gend baanseizoen wil ik wat va ker wedstrijden op de 100 meter gaan lopen. Maar het versprin gen zal toch mijn voorkeur be houden". STUTTGART (GPD) - President August Kirsch van het organisa tiecomité van de veertiende Eu ropese atletiekkampioenschap- pen is uitermate tevreden over het verloop van de titelstrijd in Stuttgart. "Ondanks de slechte weersomstandigheden gaat het allemaal probleemloos. Alleen hebben we op de openingsdag met een computerstoring te kampen gehad als gevolg van een kabelbreuk". Kirsch is ook verheugd over de toeschouwersrespons. Over vier dagen hebben inmiddels 188.000 toeschouwers de kassa's van het Neckarstadion gepasseerd. De meeste bezoekers kwamen giste ren toen het middagprogramma 28.000 en het avondprogramma 36.000 atletiekliefhebbers trok. "Het publiek in Stuttgart is werkelijk fantastisch", sprak de docent aan de sporthogeschool van Keulen, "de regen kan de stemming van de toeschouwers niet drukken en wat me opvalt, is hun sportieve houding tegen over de buitenlandse atleten". Dat zal de tienkampwinnaar Daley Thompson niet met 'Hen- Doktor' Kirsch eens zijn. De Britse bluffer werd door het chauvinistische Duitse publiek regelmatig uitgefloten, maar daar had hij dan ook zelf om ge vraagd. Bij aankomst in Stutt gart had de tweevoudige olympi sche kampioen namelijk uitge roepen: "Het Duitse publiek kan mij het beste motiveren door mij uit te fluiten". Leidenaar stopt Abascal af op 1500 nieter STUTTGART (GPD) - Han Kulker deed Bram Wassenaar gisteravond even schrikken. Na te hebben uitgeblonken in de sterkst bezette 1500-meter-serie viel de Leidenaar bui ten het Neckarstadion een moment uit zijn rol. "Vanavond gaan we flink de beest uithan gen", kondigde de hij lachend aan. "Daar moeten we het dan nog maar eens even over hebben", was de reactie van zijn bonds- en clubcoach. De opmerking van Kulker was schertsend bedoeld, maar is teke nend voor de ontspannen manier waarop de 26-jarige computerpro grammeur de topsport benadert. Van kroegloper tot een internatio naal erkende middenlange-af- standloper, dat is onderhand het verhaal-Kulker. Een jaar of vijf ge leden vertoefde hij nog liever in het café dan op de atletiekbaan. Sterker nog, hij wist niet eens hoe lang zo'n ovaal eigenlijk is. Maar van de ene op de andere dag schafte de watersporter een paar loopschoenen aan om zichzelf eens een snelheidstest af te nemen. In de Leidse Hout trok hij onmid dellijk de aandacht van Bataven- trainer Bram Wassenaar, die Kul ker zo gek wist te krijgen om zich als lid aan te melden. Het kroegbezoek nam af en de trainingsactiviteiten werden uitge breid. Niet zonder gevolgen, zoals José Manuel Abascal gisteravond ondervond. De Spanjaard, dit sei zoen notabene de snelste 1500-me- terloper ter wereld (3 min. 31,14), werd door Kulker brutaalweg uit de 1500-meterfmale gekegeld. Dat Abascal vervroegd afscheid van het EK moest nemen, was een regelrechte verrassing. Het maatje van Rob Druppers werd alom be schouwd als een van de weinige concurrenten van Steve Cram en Sebastian Coe. Maar Abascal kan naar huis terwijl Kulker, die zijn eerste grote titelstrijd op de baan beleeft, morgen in de eindstrijd op draaft. Dat verraste zelfs Wassenaar, die donderdagavond, toen Druppers liet weten geen 1500 meter te zul len lopen, opmerkte: "Ik wou dat Han de plaats van Rob in de series zou kunnen innemen. Die is name lijk in een veel minder sterk veld ingedeeld. Maar de schade kan meevallen, want Han is in een bloedvorm". Dat bleek inderdaad, want pal achter de Ier Marcus Sullivan en de nieuwe titelhouder op de 800 STUTTGART '86 DOOR JAAP VISSER meter, Sebastian Coe, legde de Ne derlandse kampioen beslag op de derde plaats. Vooral de bekeken manier waarop Kulker, die vaak wordt verweten maar een beetje voor het vaderland weg te lopen, zich kwalificeerde maakte indruk. "Het liep precies zoals ik had ge wild", glunderde hij na afloop. "Ik had bij de 800-meterfinale goed naar Coe gekeken. Die bleef aan vankelijk ergens achter in het veld hangen en dat zelfde heb ik ook ge daan. De eerste twee ronden heb ik heerlijk relaxed gelopen en in de laatste ronde had ik voldoende over voor een paar tempoversnel lingen. Als het zondag in de eerste ronden ook zo rustig gaat, zit ik ge ramd". Zo makkelijk als Kulker het in de eerste 800 meter had, zo zwaar kreeg hij het nog in de laatste ron de. "Toen ging het even verschrik kelijk hard en ben ik nog even bang geweest dat Abascal over me heen zou komen. 'Shit', dacht ik, 'dat nooit' en ik heb mezelf gewoon over de finishlijn geworpen". Zijn noeste arbeid in de slotface van zijn kwalificatierace, die hij in 3.39,08 voltooide, voelde Kulker gisteravond wel in zijn .benen zit ten. "Maar dat is niet zo'n pro bleem, want ik heb bijna twee volle dagen om te herstellen". Een centimeter Eén centimeter kwam Emiel Mellaard uiteindelijk te kort voor een bronzen medaille. Het 20-jarige verspringtalent uit Spijkenisse toonde zich gisteravond tevreden over de aansluiting die hij met de internationale top had gekregen, maar "baalde als een stier" van zijn vierde plaats. In een wanhoopspoging de Ita liaan Giovanni Evangelisti voorbij te springen, maakte de atleet uit Spijkenisse bij zijn laatste poging een pijnlijke noodlanding. Medi sche bijstand bleek uiteindelijk overbodig, want Mellaard kon op eigen kracht de catacomben van het Neckarstadion bereiken. Daar merkte hij op "dat een bles sure vooral in je hoofd zit. Omdat ik vreselijk teleurgetseld was kwam de klap extra hard aan". Dat hij zich achter de ongenaakbaare Sowjetrus Robert Emmijan (8 me ter 41) in de strijd om zilver en brons zou kunnen mengen, had Mellaard wel verwacht. "De laatste tijd haal ik heel gemakkelijk bin nen drie pogingen 7 meter 90. Dat heeft me vertrouwen gegeven en vanavond had ik dan ook weinig last van spanning. In tegenstelling tot vooral de Zuideuropeanen. Die springen meestal alleen goed bij mooi weer en waren nu dan ook bloednerveus. Daarom was ik best blij met die regen. Maar op het laat ste was het echt te gek, stonden we te soppen in onze schoenen". Daar had Chris Leeuwenburgh aan het begin van de avond geen last van. De polsstokhoogspringer was voor de bui al lang binnen. De nationale recordhouder (5 meter 50) faalde al op een hoogte van 5 meter 45 en kon al snel afscheid ne men van de Rus Sergej Boebka, die de finale volgens verwachting won met een geslaagde poging over 5 meter 85. Elly van Hulst stapte via een zij deur de finale op de 1500 meter binnen. Haar matige optreden in de serie was volgens de Rotter damse te wijten aan de 3000-meter- finale waarin zij een dag eerder ne gende was geworden. Opmerkelijke cricketzege DEN HAAG (ANP) - Het Neder lands cricketelftal heeft gisteren in Den Haag Nieuw-Zeeland versla gen. Dat gebeurde in een duel, dat door de regen voortijdig moest worden beëindigd. Het beter ge middelde aan runs per over gaf daarbij de doorslag. De zege was een grote verrassing, aangezien de Nieuwzeelandse profs deze zomer in een testmatch Engeland over- De Nieuwzeelanders gingen eerst batten maar stuitten op een sterk spelende Oranjeaanval waar in Jeroen Coster van het Haagse Quick op overtuigende wijze debu teerde. Elfstedentocht LEEUWARDEN (ANP) - Het be stuur van de vereniging "de Frie- sche Elfsteden" heeft besloten cir ca 2.000 nieuwe leden in te schrij ven. Dit besluit vloeit voort uit het feit, dat er een - geringe - terugloop van het aantal leden (ongeveer 16.000) heeft plaatsgevonden. Aan meldingen kunnen tot 21 septem ber a.s. schriftelijk worden inge diend, uitsluitend door inzending van een uittreksel uit het bevol kingsregister, gedateerd na 1 au gustus 1986. Aanmelding is alleen mogelijk voor hen, die voor 1 de cember 1968 zijn geboren. Han Kulker (nr. 489) baant zich een weg in de series van de 1500 meter en schuwt daarbij het duwwerk niet. Links de Brit Sebastian Coedaarnaast de Ier Marcus O'Sullivan en rechts Mark Hacksteiner van Zwitserland. Kulker plaatste zich voor de eindstrijd. (foto ap> STUTTGART (ANP) - Met glans doorstond de Britse Fatima Whit bread gisteren de door de ont troonde wereldrecordhoudster Pe tra Felke opgelegd proeve van be kwaamheid bij het speerwerpen In de tweede beurt had de Oost duitse 72,00 meter genoteerd. Whit- bread had twee etappes nodig om haar tegenstandster te achterhalen. Eerst kwam z te kort, om ii de speer 72,61 ken. Goed v spanning liet Whitbread het pro jectiel daarna nog eens op 76,32 neerkomen. Op de korte hordensprint is de 24-jarige Bulgaarse Jordanka Don kova, die dit seizoen eerst het we reldrecord evenaarde (12,36) en dat twaalf dagen geleden in Keulen in één uur tijd via 12,34 op 12,29 se conden bracht, van uitzonderlijke klasse. Oosteuropese won ondanks centimeter de gladde baan in 12,38. Haar land- rde poging genote Ginka Zagartsjeva werd meter weg te prik- achter de Oostduitse Cornelia goud. Vrij van Qschkenat derde. ADVERTENTIE L.F.C. - GOUDA Zondag Aanvang 14 uur Boshuizerkade Roger Black veroverde maand tijd zijn tweede belangrijke titel op de 400 meter. De 20-jarige Engelsman verbeterde het Engelse record tot 44,59 seconden, de beste Europese seizoenprestatie. Achter Black bleven de Oostduitsers Schönlebe (44,63) en Schersing (44,85) ook nog onder de 45 secon den. De Rus Vladimir Krylov verraste met winst op de 200 meter, waarin de gowjet-Unie en Oost-Duitsland elk met drie lopers vertegenwoor digd waren. Van de twee „vreem den" in het gezelschap veroverde de Westduitser Jürgen Evers het zilver en de Rus Fedorov het brons. De Italiaan Francesco Panetta zette direct na de start van de 3000 meter steeple-chase zo'n hoog tem po in dat hij op een gegeven mo ment bijna honderd meter voor het gesloten veld met de grote favoriet, de Belg William van Dijck, liep. De Westduitse wereldkampioen Patriz lig zette als eerste de achtervolging in, gevolgd door Hagen Melzer. Ilg streek op het laatste rechte stuk als eerste op de verzwakkende Ita liaan neer. Melzer bleek zijn krach ten echter beter verdeeld te heb- ben. Panetta wierp zich nog net als tweede voor de uitgeputte Ilg over de eindstreep. ADVE~RTENTIE SPANNING BIJ DE KIKKERS! A.s. zondag 14.00 uur De Tegelhandel redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser straf- i Spaanse afkomst weinig reden tot juichen. (foto AP) zouden we het in de toekomst ook terdagafdeling hebben het a/ge- hebben elkaar een beetje opge- graag zien. De jongens van de za- lopen jaar leukgepresteerd en pept. Wij zien de elftallen van de

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15