'Spel Feyenoord een verademing' Holverda aan basis zege Fortuna 'Alphense' clubs verder 'Bescherm elingen' niet in pro] blemen OLTC met de muziek mee Profploeg van Bos gaat door Scores in profvoetbal Thierry Détant in sprintfinale van WK Kampioenschap snelschaak in Katwijk Remise in tweekamp PAGINA 14 SPORT D< DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 - ALPHEN AAN DEN RIJN - De eerste ronde van de bekerstrijd van de afdeling Gouda heeft voor de 'Alphense' vertegenwoordigers geen pro blemen opgeleverd. Zowel Zwammerdam als Aarlanderveen en Nicolaas Boys plaatsten zich voor de volgende ronde. Zwammerdam klopte in eigen huis Bergambacht (zon.) met 3-1. Halver wege hadden de Dammenaren een 2-1 voorsprong. Kees van Leeuwen, Jaco Geerlof en Joop van den Bos tekenden voor de doelpunten. Aarlan derveen won met identieke cijfers bij Waddinxveen (zat.). Alleen keken de Veners bij rust nog tegen een 0-0 stand aan. Voor Aarlanderveen scoor den Ron Berg, Johan Valentyn en Paul Hoogenwerf. Nicolaas Boys en Schoonhoven maakten er een doelpuntenfestijn van met de thuisploeg in een leidende rol. De Nieuwveners leidden na een helft met 3-2 en woni uiteindelijk met 6-3. George Schippers (2x). Marcel de Lange (2x). Ed Niel en Piet Janmaat verzorgden de productie voor NB. NEW YORK (Reuter/AFP) - Op de tweede dag van de Open Ameri kaanse tenniskampienschappen werd de logica weer gerespecteerd. De beschermde spelers en speel sters werden op de cementen ba nen van Flushing Meadow nauwe lijks in moeilijkheden gebracht door hun tegenstanders, wel door een vliegende storm, die menigeen tijdelijk uit zijn evenwicht haalde. Boris Becker bijvoorbeeld, de Westduitse stormram. Hij moest de tweede set tegen de Canadees Glenn Michibata afstaan (5-7), maar herstelde het krachtverschil vlot (6-4,6-2). Opluchting bij de organisatie be stond er over het spel van Jimmy Connors. De 34-jarige Amerikaan moet het verlies van McEnroe compenseren. In de eerste ronde deed hij dat met verve. De Zweed LEIDEN - De wedstrijdleiding van het tennistoernooi in Oegst- geest slaagt er ondanks het slechte i weer nog steeds in om op schema te blijven. Dit vooral dank zij het I kunstlicht en de bereidwilligheid van de deelnemers om tot diep in de nacht door te spelen. Gister avond werden de laatste wedstrij den begeleid door de vrolijke klan ken van een dixie-land bandje. In het mannenenkel C is de eer ste kwartfinalist bekend. Beugels- dijk belandde in de kwartfinale door een walk-over van de als der de geplaatste F. Holster en een moeizame zege op A. van de Berg. Van de Berg haalde zelfs de eerste set overtuigend (6-3) binnen, maar kon het in de tweede en beslissen de spelreeks niet bolwerken: 6-2,6- 4. Ook de als vierde geplaatste Al- ting-Sieberg bereikte de volgende ronde. De Graaf bracht zijn tegen stander na winst in de eerste set door een tie-break nog aardig in de problemen en volgde ook in de tweede set goed. Alting-Sieberg trok met 6-4 en 6-2 uiteindelijk toch aan het langste eind.Heringa leverde een knappe prestatie door de sterk spelende Brebde te ver slaan: 6-4,6-3. Meijer en Blommen- daal kwamen eveneens een ronde verder door overwinningen op res pectievelijk Engel en Dofferhof. Bij de vrouwen in C betraden gisteren alleen Van der Heiden en Ten Hage het gravel. Van der Hei den had drie sets nodig om de winst naar zich toe te halen en ont moet in de volgende ronde de nummer drie van de lijst, Nolly Bennink. In het gemengddubbel C begint al enige tekening te komen. De ge plaatste koppels hebben zich tot nu toe redelijk gehandhaafd en ook gisteren maakten de nummers vier van de lijst de verwachting van de wedstrijdleiding waar. Zon- nevylle en Hage maakten handig gebruik van de toch iets tragere reactie door het kunstlicht en brachten veel tempo in het spel. Liefbroer en Bos waren daar niet tegen opgewassen en verloren met 6-3 en 6-1. In het mannenenkel D heeft De Boer zich als eerste voor de kwart- t finale geplaatst. De nummer twee van de lijst hoefde slechts één set te spelen omdat Lepelaar vervol gens de wedstrijd staakte. Stierum daarentegen mocht een spelreeks extra spelen alvorens hij als over- winnaar de baan kon verlaten. Poots won de eerste set, maar moest de totaalzege aan Stierum laten: 2-6, 7-5, 6-2. De, in het vrouwenenkel D, als eerste geplaatste Wenzel versloeg Lugtenburg overtuigend. Lugten- burg kwam er tegen Wenzel niet aan te pas en verloor met 6-2 en 6-1. Druschke en Bacher deden in hun wedstrijd nauwelijks voor elkaar ónder. In een zeer spannende partij slaagde Druschke er in om met mi niem verschil van Bacher te win nen: 5-7, 6-4, 6-4. In het mannendubbel D kende het duo Pracht en Schuilenburg gisteren zowel een overwinning als een nederlaag. Eerst versloeg het Leiderdorpse tweetal Wierts en Van de Berg in een spectaculaire driestetter. De vreugde was echter van korte duur want het als tweede geplaatste koppel De Klerk en Jan sen was te sterk. Pracht en Schui lenburg hadden nog wel kans om de tweede set te winnen, maar De Klerk en Jansen hielden hün zenu wen goed in bedwang en wonnen met 6-2 en 7-5. JETSKE GOUDSMIT DEN HAAG (ANP) - De wieler ploeg van Piet Bos, Transvemy - Van Schilt, blijft in ieder geval nog twee seizoenen actief in de professionele wielersport. Van de vijftien renners, die in het eerste jaar onder contract ston den, hebben er vijf een nieuwe verbintenis gekregen. De Ne derlanders Theo Smit en Jan Jonkers en de Belgen Jan Bo- gaert, Corneille Daems en Frank Verleyen (de winnaar van.de Elfstedentocht) zullen komend jaar opnieuw voor Piet Bos uitkomen. Vliet. Toeschouwers: 5.200. Gele kaart; Alex Booy, Doufikar. kerink 0-3. Scheidsrechter De Munnik, toeschouwers 4.000. Gele kaarten: Van der Gouw (Go Ahead Eagles). 73. Van Basten (strafschop) 1-2. 75. Otto 1-3. 82. Van Basten 2-3. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Veendam-PSV 0-3 (0-3). 4 Koeman 0-1.6 Gullit 0-2, 44 Van der Gyp 0-3. Scheids rechter van der Laar. toeschouwers 7.500. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: Feyenoord-FC Groningen 1-1 (1-0) Heus 1-0, 81. Olde Riekerink 1-1. Scheidsrechter: Geurds, toeschouwers: 13.800. AZ-Haarlem 0-1 <0-1) 19. Keur 0-1 Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 1.500. Gele kaart: Tiktak (AZ). Atteveld (Haarlem). EERSTE DIVISIE Cambuur-Volendam 1-2 (1-2). 4. Tol 0-1, 35. Tol 0-2, 43. Rontberg 1-2. Scheids rechter: Luinge, toeschouwers: 4500. Geel: Peltzer (Cambuur), Vooren, Klou- wer, Duif (Volendam) Houbcn, toeschouwers: 1000. Geel: Fuh- Hclmond Sport-MVV 0-0. Scheidsrech ter: Thomassen, toeschouwers: 2500 SVV-RKC 0-1 (0-1). 4 Lammers 0 1 Scheidsrechter: Bulthuis, toeschou- Van der Linden 2-2. Scheidsrechter: Dolstra, toeschouwers: 1100. Geel: Mate ria (DS), De Meijer (Telstar) NAC-De Graafschap 0-1 (0-0). 78. Come lissen 0-1. Scheidsrechter: Hobee, toe- 1 schouwers: 2047. NEC-Wageningen 3-1 (1-0). 12. Janssen 1-0, 47. Grim 2-0, 75. Spilziek 2-1, 86 Janssen 3-1. Scheidsrechter: Van Mierlo. toeschouwers: 2200. Rood: Spilziek (Wa- geningen) Heracles-Heerenveen 0-1 (0-0). 90. Kroh ne 0-1. Scheidsrechter: Engbcrtsen, toe schouwers: 1250. Geel: De Jong (Heeren Henrik Sundstrom werd met drie 6-2 ingepakt. Voor de New Yorkse organisatie is Connors nog een van de weinige originele tennisspelers, die niet als een automaat over de baan schuift. Tot de echte favorie ten voor de titel behoort hij niet, maar hoe langer zijn verblijf op Flushing Meadow duurt, hoe meer toeschouwers er binnen stromen en hoe meer show er op het centre court te genieten valt. Connors, die de laatste twaalf jaar de laatste vier bereikte, sprak na afloop de woor den die de organisatoren zo graag wilden horen. „Ik speelde goed. Sloeg een hoger percentage van mijn eerste opslag in, dan ik de laatste maanden gewend was. Aan het net was ik sterk, controleerde de aanval. In deze vorm kan het nog wel wat worden" Tot de regelrechte titelkandida ten behoort wel Mats Wilander. Na een korte rustpauze heeft de Zweed er kennelijk weer zin het racket met precisie te hanteren. Todd Nelson, een van de vele Ame rikaanse hard-hitters, sloeg in de derde set even door, maar werd prompt keurig opgevangen (6-3,6- 1,4-6,6-4). Met Wilander gingen ook de Zweden Edberg, Pernfors en Jarryd naar de tweede ronde. Boris Becker liet zich door het natuurgeweld in de partij tegen de Canadees Glenn Michibata gedu rende één set uit zijn evenwicht brengen. Nadat de als derde ge plaatste Wimbledonkampioen de eerste set met 6-2 had gewonnen moest hij de tweede met 5-7 af staan. Zo werd de partij tot een lengte van twee uur en 41 minuten gerekt. In de derde en vierde set liet Becker zich niet meer zo door de rukwinden beïnvloeden, al vloekte hij soms hartgrondig: 6-4 6- Verder had Johan Kriek opval lend veel moeite met de Australiër Mark Kratzmann. Het duel vergde vijf sets: 7-5 6-4 3-6 3-6 6-4. Van het Zweedse contingent gaf Stefan Ed berg tegen de Canadees Stephane Bonneau slechts drie games af (6-0 6-3 6-0) en had Jonas Svensson iets meer moeite met de Amerikaanse dubbelspecialist Ken Flach: 6-4 6-2 6-4. Israël ondanks 1-1 tevreden ROTTERDAM (GPD) Het op vier plaatsen gerenoveer de Feyenoord heeft een avontuurlijker gezicht gekregen. Na drie competitiewedstrijden zal geen sterveling dat ver schil met het vorige seizoen in twijfel trekken, maar of de Rotterdammers bij machte zijn die verandering ook te ver talen in aansprekende resultaten moet worden afgewacht. Gisteravond tegen FC Groningen verspeelde de wispeltu rige ploeg van Rinus Israel op de valreep een overwinning toen Edwin Olde Riekerink met een prachtig boogballetje zijn voormalige stadgenoten verschalkte. „Toch vond ik deze wedstrijd een van Herpen hield zich gedeisd,, verademing ten opzichte van de maar dat was de voormalige Bos-j vorige twee duels tegen PEC Zwol- schenaar ook wel op het hart ge-j drukt na eerdere vertoningen, toeni de door hem geleide afweer werd vergeleken met een gatenkaas. __j FC Twente", oordeelde een milde Israel, die zijn spelers alleen verweet te lichtzinnig te hebben omgesprongen met de kansen. „Zelfs verdedigend zag het er nu eens goed uit, al dekte Troost aan de verkeerde kant toen Olde Rie kerink in positie werd gespeeld". Volgens de Feyenoorders gebruik- - te de ex-Spartaan bij die manoeu- meer op de proef gesteld. De e overigens zijn arm, een vergrijp opgelapte Henk Duut liet zich Na rust, toen Groningens vrije verdediger Ron van den Berg door Jacobs was vervangen door een ex tra aanvaller, Edwin Bakker, werd Van Herpen en zijn collega's wat Mats Wilander kwam, zoals alle andere favorieten, door de eerste ronde heen. Hij versloeg Todd Nelson, (foto afj dat scheidsrechter Geurds met i le anderen niet had geconstateerd. Feyenoord werd voor rust gedra gen door een vroege goal van uit blinker Ruud Heus, die een terug gelegd balletje van Tahamata via de heup van De Wolf langs Sjaak Storm peerde. De Groningse doel man zag vervolgens het ene rood witte shirt na het andere voor zich opdoemen, maar gaf geen krimp. Heus, Been en Molenaar hadden de hoeken voor het uitzoeken, om dat hun noordelijke tegenstrevers op het middenveld het vlijtige Feyenoord-trio geen strobreed in de weg legden. In aanvallende zin kwam de for matie van Rob Jacobs er ook al niet aan te pas. Rechterspits Johan de Koek liep wezenloos in het rond en maakte het volgens zijn trainer zo bont. dat hij al na een half uur rijp werd geacht voor een douche. Joop Gall was zijn vervanger. Omdat ook Peter Houtman in zijn vertrouwde omgeving geen potten kon breken en de getructe Eijkelkamp zich pas na rust in de vuurlinie waagde, kon Feyenoord zelf vanuit de derde lijn pressie uit oefenen. Het kuitenbijtertje Troost, die geen kind had aan Roossien, onderscheidde zich zo waar met een paar felle sprintjes langs de zijlijn. Alleen libero Jos DEN HAAG (ANP) - Roda JC bleef op de tweede midweekse speeldag in de eredivisie de enige ongesla gen ploeg in het betaalde voetbal zonder verliespunten. Op eigen kracht redden de Limburgers die score niet. Dankzij Verrips van FC Utrecht, die zijn eigen doelman passeerde, won Roda JC zijn derde duel op rij (0-1). Met Roda JC was Ajax ook nog zonder verliespunt. De Ajacieden gingen evenwel in hun tweede competitiewedstrijd op onthutsende manier onderuit tegen Den Haag (2-3). Koploper bleef Sparta. De ver jongde formatie van trainer Hug hes had in Deventer geen pro bleem met Go Ahead Eagles (3-0). - Eijer, Lengkeek (zijn vierde treffer) derby tegen Haarlem ging door en Olde Riekerink verzorgden de doelpunt van Keur, het eerste va produktie. PSV won met dezelfde Haarlem in 270 minuten voetba cijfers in en van Veendam. Met een verloren (0-1). PEC Zwolle verove minimum aan inspanning was de de zijn eerste punt door de 1-1 i Tenslotte wacht zondag de thriller tegen Ajax in het Olympisch Sta dion. AZ scoorde ook in zijn vierde wedstrijd niet. De Noordhollandse eindstand al bij de rust bereikt door toedoen van Koeman, Gullit en Van der Gijp. Na de pauze spaarden de PSV-ers de krachten. Venlo tegen VVV. Doelpunten1 Berghuis voor de thuisclub en Kamstra voor de bezoekers hiel den de stand in evenwicht. Zonder doelpunten hielden Den Bosch en FC Twente elkaar in de Brabantse hoofdstad in een tamme wedstrijd in evenwicht. Fortuna overspeelde na de rust Excelsior (3-0), toen trainer Jacobs beschikte over zijn ideale ^voorhoede: Lin- ford-Holverda-Lens. Vooral Hol verda had een belangrijk aandeel in de zege. Hij gaf de eerste aan, waarop Evers scoorde, maakte de tweede zelf en stond wederom aan de basis van de derde, door Lin- ford. COLORADO SPRINGS (ANP) Thierry Détant heeft zich, net, ge- Springs evenaarde. Na het tweetal volgden de andere Oostduitse i i het hoofdtoernooi om de wereld titels wielerennen op de baan in Colorado Springs mogen uitko men. De 20-jarige Purmerender maakte in de kwalificaties een tijd van 10,94 seconden, twee-honderd- (Fra). ste van een seconde minder dan de Tsjechoslowaak Vitezlav Voboril, die als 25e net buiten het sprint- toernooi is gevallen. Huck, Mark Gorski. Détant rijdt in de eerste ronde van het sprinttoernooi tegen Ser- gej Kopilov (Sov) en Fabrice Colas De eerste schifting van de ama teurs tijdens de openingsdag van de wereldtitelstrijd, heeft al een duidelijke indicatie gegeven hoe de medailles zullen worden ver deeld in het sprinttoernooi. Oost- Duitsland krijgt, net als vorig jaar' in Bassano del Grappa de topprij- zen weer in handen. Michael Hüb- ner was met 10,11 seconden niet al leen het snelst, hij verbeterde te vens het wereldrecord dat in han den was van zijn landgenoot, titel houder Lutz Hesslich, die met 10,19 zijn record van vorig jaar (4 juli) op dezelfde baan in Colorado De baan van Colorado Springs blijft „wondertijden" produceren. Na Micahei Hübner en Conny Pa- reskevin bij de kwalificaties voor de sprint, dook Vjatsjeslav Jeki- mov ook ruim onder het bestaande wereldrecord op de 4000 meter. De prestatie van de wereldkampioen uit de Sowjet Unie, 4 minuten 30,532 seconden, zal om twee rede nen niet in de recordboeken wor- den bijgeschreven. Ten eerste kun- KATWIJK - Ofschoon het organisatiecomité regelma- nen geen records gebroken wor- tig van gezicht verandert, zal het zaterdag toch al voor den, wanneer er twee renners in de de dertiende maal op rij zijn dat de Leidse schaak- baan zijn, ten tweede is dé piste bond de nationale snelschaakkampioenschappen or van Colorado Springs 25 centime- ganiseert. Begonnen in Katwijk, verplaatste het ge- ter te kort. Daardoor zullen ook de beuren zich onder auspiciën van de LOI naar Leider tijden van Hübner en Paraskevin dorp. Toen de sponsor eenmaal was afgehaakt, keerde op de 200 meter niet worden er- het evenement weer terug naar de Katwijkse Sporthal kend. Cleijn Duin. Mini-triathlon in Oegstgeest OEGSTGEEST - Als alle inge schrevenen daadwerkelijk aan de startlijn verschijnen, staan er zon dag 240 atleten bij het Oegstgeester kanaal, ter hoogte van de Hof- brouckerlaan te trappelen van on geduld voor de mini-triathlon. Na het startschot (rond 13.00 uur) zul len zij te water gaan en beginnen aan de door de buurtgroep Haas- wijk georganiseerde mini-triath lon. Eenmaal te water moeten de deel nemers één kilometer zwemmen, in westelijke richting. Daarna wacht hen 45 kilometer fietsen. Het parcours loopt via de Haarlem merstraatweg, de Haarlemmer trekvaart en de Kennedylaan Haas- wijk weer in (7x). Te voet moeten vervolgens nog eens twee van zulke rondes wor den afgelegd, zij het in tegengestel de richting. Het toernooi blijkt daarbij duidelijk in een behoefte te voorzien: altijd goed voor zo'n 300 enthousiaste deelnemers, met anderzijds ook illustere namen van landelijke toppers en sub-toppers onder de winnaars. In de gebruikelijke drie leeftijdscategorieën verdeeld (tot 13, tot 16 en tot 20 jaar), spelen jongens en meisjes om aparte kampioenschappen. Het kampioenschap vangt zaterdag om half elf 's morgens aan in de Kat wijkse sporthal Cleijn Duin. keertje foppen door Houtman, die de eerste Groningse kans kreeg, maar net voorlangs kopte. Het weerwerk van de bezoekers verhoogde de aantrekkelijkheid van de toch al leuke partij, die aan vankelijk uitsluitend door Feye noord van de nodige sjeu werd voorzien. De noordelingen lieten hun tanden zien, maar Feyenoord loerde op een geslaagde counter. Heus was dicht bij een tweede tref fer hij raakte de paal en ook Been en Elstrup kwamen oog in oog met Storm, die niettemin fier overeind bleef. Israel, benauwd geworden voor een Gronings antwoord, liet de ver- dediger Monkau opdraven voor Been („Toch heeft Mario vanavond goed gespeeld, het was een tacti sche wissel"), maar kwam van een J koude kermis thuis. Tien minuten voor tijd verzilverde Edwin Olde Riekerink een voorzet van Hout man met een ingenieus lobje en het zou voor de Kuip-ploeg nog op een drama zijn uitgelopen als scheids rechter Geurds het lef had gehad de bal op de stip te leggen toen Bakker over de knie bij Wijnste kers ging. Zaalselectie in nieuwe sporthal LEIDEN - De opening van de j nieuwe sporthal aan de Smaragd- J laan in de Mors wordt woensdag 31 september opgeluisterd door een i demonstratiewedstrijd tussen het Leidse zaalvoetbalteam en het Moordrechtse Datagold (voorheen 1 Datarex). De volgende spelers maken deel uit van de Leidse selectie: Nico Groeneweg, Mario Faber, Hans van Leeuwen, Jeffry Foree (allen Bax), Hennie Koet, Huug Aande- wiel (Glasbergen), Ben de Roo (Zwarte Wolf) en Gerard van Rooyen (THB Boys). De wedstrijd J begint om 21.00 uur. De Leidse vrouwenselectie (veldvoetbal) speelt, ter voorberei ding op de competitie van het dis trict West II, op dinsdag 9 septem ber een oefenduel tegen het vrou wenelftal van SJC. Plaats van han- deling is het terrein van SJC (aan vang 18.45 uur). j Gelijk met de vrouwen speelt het Leidse meisjeselftal op hetzelfde J terrein van SJC een oefenduel te- gen een juniorenteam van de j Noord wijkse vereniging. (Rtr) - De twaalfde partij om het i wereldkampioenschap schaken i eindigde in remise. Nadat Kaspa- rov zijn 34ste zet had uitgevoerd in een toren eindspel met ongelijke! j lopers stelde hij remise voor. Datj i aanbod werd onmiddellijk door 1 Karpov aangenomen. Nu de eerste helft van de tweekamp is afgeslo- ten en de schakers afreizen naar Leningrad, waar op 8 september i het tweede gedeelte begint, leidt Kasparov met 6,5 - 5,5. Het zetverloop van de De twaalfde partij t is: wit: Gari Kasparov (Sov) zwart: Anatoli Karpov (Sov) 1. d2-d4 d7-d5, 2. c2-c4 e7-e6. 3. Pbl-c3 LIB- I e7 4. Pgl-f3 Pg8-f6 5. Lcl-g5 h7-h6,6. Lg5x- s K Le7xf6, 7. e2-e3 0-0. 8. Tal-cl c7-e6. 9 c Lfl-d3 Pb8-d7,10.0-0 d5xc4,11. Ld3xc4 c6- c5, 12. Ddl-e2 a7-a6. 13. Tfl-dl c5xd4, 14. Pf3xd4 Dd8-e7, 15. Pc3-e4 Lf6-e5. 16. Pd4 i 13 Le5-b8,17. De2-d2 b7-b5,18. Lc4-e2 Pd7- f6. 19. Pe4xf6 De7xf6, 20. Dd2-d4 Lc8-b7. 21. Dd4xf6 g7x(B, 22. b2-b3 f6-f5, 23. g2-g3 Lb7xf3, 24. Le2x(3 Ta8-a7, 25. Tcl-c6 Kg8- g7, 26. L13-e2 Lb8-e5, 27. h2-h3 Le5-f6. 28. 1 Tdl-d6TfB-a8,29. Kgl-g2 Lf6-e7,30. Td6-d2 i b5-b4, 31. g3-g4 f5xg4, 32. h3xg4 a6 a5. 33.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14