■■BEsnrasiEnsnDSHGSES L VAKMANSCHAP EN SERVICE Veelbelovende start Lederland Leiderdorp Wat in 1913 begon als een ijzerhandel in de Donkersteeg is inmiddels uitgegroeid tot een op moderne leest geschoeid, technisch groothandelsbedrijf aan de Zijlsingel. Wij spreken over Laman-Leiden, een veelzijdig bedrijf, dat ondanks verregaande automatisering een toch duidelijk persoonlijk karakter heeft weten te behouden. Een duidelijk voorbeeld van een stuk automatisering is, dat elke klant telefonisch direkt over alle prijs- en voorraadgegevers kan beschikken en aan de balie rolt binnen enkele ogenblikken de afleveringsbon uit de computer, wat de klant onnodig wachten bespaart TIJD IS GELD Niet alleen vanuit de winkel, maar ook via het magazijn wordt de klant snel en efficiënt geholpen. Het magazijn van Laman is erop ingesteld dat alle orders, voor 16.00 uur besteld, de volgende dag bij de klant in huis kunnen zijn. Want als je, zoals Laman, veel andere bedrijven tot je vaste klantenkring mag rekenen, dan bestaat er een wederzijdse "understanding"; tijd is geld. De omvangrijke klantenkring van Laman komt uit de sfeer van: de machine- en apparatenbouw, constructiebedrijven. onderhoudsdiensten, overheidsinstellingen en ziekenhuizen. Klantenservice is niet alleen een uitdrukking die hoog in het vaandel staat, maar wordt ook in de praktijk ten uitvoer gebracht. Bijvoorbeeld: als een bedrijfs 's avonds of 's nachts een machinestoring krijgt, staat het bedrijf onmiddellijk klaar om een nieuw onderdeel te leveren. Want bij Laman weten ze dat een produktieproces niet kan stagneren door een technische storing. SHOWROOM Wat de klant meteen opvalt is de efficiënte wijze waarop de 2000 vierkante meter winkel- en magazijnruimte is ingedeeld en het vakkundig "direct to the point" advies van de technische specialisten, die bij Laman werkzaam zijn. Nog een pluspunt - zeker voor een stad als Leiden - is de gunstige ligging aan de Zijlsingel direkt bij de uitvalswegen van Leiden en, niet te vergeten, de grote eigen parkeerruimte. HEEL WAT IN HUIS Laman verkoopt uitsluitend merken van naam en faam, zoals het complete programma SKF kogellagers, assenstaai. dikw. buis. Optibelt V-snaren, aandrijvingen, pneumatische componenten. Maar ook vindt u daar hang- en sluitwerk van bijvoorbeeld "Lips en Nemef". Complete magazijninrichtingen van "Quispel" en het enorme assortiment gereedschappen van gerenommeerde merken zoals "Sandvik", Belzer", "Gedore" enz. Verder voert Laman een zeer compleet assortiment bevestigingsmateriaal (zoals: bouten, moeren, schroeven in zowel staal, roestvrijstaal, messing als nylon). In de Laman catalogus van meer dan 200 pagina's staat het grote en complete programma bevestigingsmateriaal omschreven. Op lastechnisch gebied is er een onbeperkte keuze aan apparatuur, evenals op gebied van hout- en metaalbewerkingsmachines. Met daarnaast nog een ruime sortering aluminium ladders, steigers en beschermende bedrijfskleding en schoeisel, kan men toch wel stellen dat Laman "heel wat in huis heeft"! Laman is gevestigd aan de Zijlsingel 2 te Leiden, tel. 071-143741, en is geopend van ma. t/mdo. van08.00uurt/m 17.30uuren vrijdag van 08.00 t/m 16.30 uur. Op 29 mei j.l. opende de eerste Nederlandse vestiging van de internationaal opererende franchise-keten Lederland, haar deuren op het spiksplinternieuwe Meubelplein Leiderdorp. Nu, na 2'/2 maand kan deze leergigant terugkijken op een veelbelovende start. Zowel Lederland als de andere acht meubelzaken op het Meubelplein Leiderdorp zijn optimistisch gestemd over het grote aantal bezoekers aan het Meubelplein. De aantrekkingskracht op de consument uit de gehele regio Rijnland, ontleent het Meubelplein vooral aan het uitzonderlijke brede meubelaanbod. Als 's werelds grootste specialist in leren zitmeubelen neemt Lederland daarin een bijzondere positie. Lederland De lederland-vestiging aan het Meubelplein, betekent voor de internationaal zeer actieve Lederland-organisatie voor het eerst vaste voet in de Nederlandse markt. Na België, Frankrijk, Zwitserland, Spanje, Luxemburg, Engeland en Amerika is sinds enkele maanden nu Nederland aan de beurt om het fenomeen Lederland tot nog grotere internationale hoogten te brengen. De dagelijkse leiding van de Nederlandse Lederland-vestiging ligt in handen van de twee Belgische direkteuren Guido van Gooi en Robert Lipschütz, beiden geen onbekenden in de meubel-wereld. Geschiedenis In 1976 nemen twee 'all-rounders' in meubelen, de Franse heren Serge Piat en Maurice Milstain, de beslissing om zich voortaan uitsluitend op leren zitmeubelen toe te leggen. Een super-specialisme dat zich het best laat omschrijven met de sindsdien door hen uitgedragen slogan: 'Lederland: niets dan bankstellen, niets dan leer!' Met nu, 10 jaar later, in totaal meer dan 50 Lederland-vestigingen en een totale omzet van 250 miljoen gulden heeft 'het idee' Lederland inmiddels internationale furore gebracht. Want het idee is simpel. Specialiseer je in uitsluitend leeren zorg dat je de gehele produktielijn van huiden tot kant en klare zitmeubelen geheel in eigen hand hebt. Alleendankunje topkwaliteit leren zitmeubelen aanbieden voor prijzen die ver onder die van de concurrentie liggen. Zorg daarnaast voor een perfecte koop-ambiance voor de consument en biedt hem de grootst mogelijke keus in modellen en kleuren. In elke Lederland-showroom waar ook ter wereld, kan de consument altijd kiezen uit zo'n 100 verschillende zitmeubelen. Verschillend in prijs, model, leer en kleur. Een keus waar de consument anders verschillende meubelzaken voor af zou moeten. Bovendien wisselt de Lederland-collectie een aantal keren per jaar van samenstelling. Modetrends en consumentenvoorkeuren worden op de voel gevolgd. Zo niet zelf door Lederland ontwikkeld. Dat het idee van de heren Piat Van goedkoop tot duur. Van tijdloos klassiek tot zeer modern. In alle kleuren. In 100 verschillende modellen. Elk zitmeubel van Lederland wordt geleverd met een Certificaat van Oorsprong. De zekerheid van Lederland dat de kwaliteit van het leer, de constructie, de kleur en de afwerking voldoen aan de zeer strenge Lederland-normen. Zwart op wit. Lederland geeft dan ook op elk verkocht zitmeubel 5 jaar garantie. Zonder uitzondering! Eerste Nederlandse vestiging van 's werelds grootste specialist in leren zitmeubelen succesvol. en Milstain een goed doordacht 'schot in de roos' was, blijkt uit de spectaculaire groei sindsdien en de stijgende omzetten per vestiging. Aan het internationale succes van Lederland ligt een zeer uitgekiende en beproefde marktbenadering ten grondslag die in elk land zo goed als ongewijzigd in 'de markt wordt gezet'. Topkwaliteit, zeer scherpe prijsstelling, garantie, service, keus en een zeer frequente en opvallende reclame-ondersteuning zijn de peilers van de Lederland-formule. Lederland ontwerpt zelf haar meubelen die vervolgens voor het allergrootste gedeelte in Europese fabrieken worden vervaardigd. Deze fabrieken staan in Italië, Duitsland, België en Skandinavië en werken bijna uitsluitend voor Lederland. Lederland koopt zelf de huiden in. Voornamelijk bij leerlooierijen in Italië en Duitsland. Jaarlijks worden er door Lederland een paar honderdduizend huiden ingekocht. Voor de geïnteresseerden: om een leren zitgroep te maken heeft men gemiddeld 5 huiden nodig. Van het selecteren van de huiden tot aan de aflevering thuis bij haar klanten heeft Lederland alles in eigen hand. Lederland biedt de Nederlandse consument een totaal-concept in leer. Alleen zitmeubelen. Dankzij deze specialisatie vindt de consument alles op het gebied van leren zitmeubelen vanaf nu onder een dak. De filosofie: topkwaliteit in leer voor elke beurs De filosofie die ten grondslag ligt aan het idee van de heren Serge Piat en Maurice Milsjain brengt elke Lederland-winkel nog steeds dagelijks in de praktijk. De luxe, gemak en voordelen van puur leer bereikbaar maken voor elke beurs. Dankzij de Lederland-inkopers die de hele wereld afreizen en beurzen bezoeken. Zij maken de keus uit honderden nieuwe modellen. Designers en technici van Lederland zijn voortdurend bezig met het verbeteren van looiprocessen, het verhogen van het zitcomfort en het versterken van het binnenwerk. Vernieuwingen in kleur en afwerking vormen voor hen een constante uitdaging. Gesteund door bewezen successen in het buitenland en de veelbelovende start van haar eerste Nederlandse vestiging op het Meubelplein Leiderdorp, ligt een verdere uitbouw van dit succes in Nederland voor de hand. Het grote aantal bezoekers aan de Lederland-vestiging zowel uit Leiderdorp en directe omgeving als uit Den Haag, Wassenaar en Voorburg, geven een zeer positieve indicatie voor toekomstige omzetresultaten in andere plaatsen in Nederland.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14