Hulp contra's wordt hervat Frankrijk heeft nieuwe mediawet Nationale Partij: zwarten krijgen inspraak Kabinet Israël slikt compromis Ook Senaat gaat akkoord Tamils mogen voorlopig in Canada blijven Brazilië zou geheime basis bouwen voor kernproeven Grensconflict met Egypte onderwerp van arbitrage DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1986 BUITENLAND PAGINA 7 WASHINGTON (Rtr./DPA/AFP) - De Amerikaanse Senaat heeft gisteravond ingestemd 'met president Reagan's plan om de rebellen in Nicaragua te steunen met militaire en humanitaire goederen. De uitslag van de stemming was: 53 voor en 47 tegen. Met het besluit van de Senaat komt een eind aan een controverse van zes maanden tussen president Rea- Pil verhoogt kans op borst kanker niet SAU PAULO (AFP) - Brazilië zal binnen drie maanden over een proefgebied voor nieuwe wapens beschikken dat met 45.000 vierkan te kilometer iets groter is dan Ne derland en ook voor kernproeven zou kunnen worden gebruikt. Dit is gisteren gemeld door het dag blad „Folha de Sao Paulo". De basis Cachimbo, in het zuid westen van de noordelijke staat Para, midden in het oerwoud van de Amazone, bevindt zich nog in aanbouw, aldus het blad. Het zegt dit te hebben vernomen uit militai re bronnen ter plaatse. De Interna tionale Organisatie voor de Burger luchtvaart IATA is er reeds door de Braziliaanse autoriteiten van op de hoogte gesteld, dat de route van het internationale luchtverkeer die in de richting noord-zuid over Bra zilië loopt en ook over het gebied van de basis gaat zal worden ver legd, aldus Folha de Sao Paulo. De Braziliaanse regering zowel als de militaire autoriteiten hebben ontkend dat de basis ook kan die nen voor kernproeven, zoals het blad beweert. Volgens de Folha de Sao Paulo is daartoe in het gebied een schacht aangelegd met een diepte van 320 meter en een door snede van één meter. Buitenland kort Pakistan In Pakistan zijn gisteren ongere geldheden uitgebroken tussen de politie en aanhangers van de oppo sitie nadat de regering oppositielei ders had laten arresteren om te voorkomen dat het verbod op ma nifestaties ter gelegenheid van de onafhankelijkheidsdag zou wor den overtreden. In kringen van de oppositie werd geschat dat circa duizend tegenstanders van het be wind van president Zia ul Haq wa ren opgepakt. Oppositieleidster Benazir Bhut to zei in Karachi tegen verslagge vers dat zeker 1.000 leden van de uit tien partijen bestaande MRD in voorlopige hechtenis waren geno men. Benazir Bhutto, dochter en politiek erfgename van de geëxe cuteerde voormalige premier Zul- fikar Ali Bhutto, werd gisteren zelf korte tijd gearresteerd door de po litie op de luchthaven van Karachi. Sikhs Het Indiase Hogerhuis heeft een omstreden resolutie aangenomen waardoor langs de grens met Pa kistan zogenaamde 'beschermde gebieden' worden gecreëerd. In de ze gebieden zullen noodwetten worden toegepast ter bestrijding van terroristische acties door sikhs. Autoriteiten kunnen in de gebie den zonder bevelen huiszoekingen en arrestaties verrichten. Ook kun nen andere noodwetten worden toegepast die nog door het Indiase parlement moeten worden goedge keurd. Sri Lanka De regering van Sri Lanka heeft bekendgemaakt dat zij op het punt staat een vredesverdrag te sluiten met gematigde Tamils, dat een ein de moet maken aan het etnische conflict in de eiland-natie. Minister van binnenlandse zaken Anandatissa de Alwis verklaarde na een kabinetszitting dat de reste rende vraagstukken niet ernstig zijn. 'Wij zijn bijna zover dat wij een overeenkomst hebben be reikt.' De Alwis zei dat de regering be reid is de Tamils 'hun eigen provin cieraden, een eigen politiemacht, een eigen gouverneur en de macht te geven om hun eigen gebied te besturen'. Paul Bremer President Ronald Reagan heeft ambassadeur Paul Bremer III, die tot op heden ambassadeur in Ne derland is, voorgedragen als hoofd van de dienst contra-terrorisme van het ministerie van buitenland se zaken. Bremer (44) wordt de opvolger van Robert Oakley, die 'binnen kort een andere functie krijgt', zo verklaarde de presidentiële woord voerder Larry Speakes. gan en een fel tegenstribbelend en verdeeld Congres. Het hulppakket voor de zogeheten „contra's", die strijden tegen het linkse sandinisti- sche bewind, heeft een waarde van 100 miljoen dollar. Het is voor het eerst sinds twee jaar dat de contra's weer recht streeks militaire hulp uit de Ver enigde Staten zullen ontvangen. Het Congres had twee jaar geleden het Witte Huis verboden de Nicara guaanse rebellen op militaire wijze te helpen. De Senaat, waarin Reagan's Re publikeinen in de meerderheid zijn, bleek niet onder de indruk van waarschuwingen dat president Reagan de Verenigde Staten mee sleept in een bloedig avontuur dat een tweede Vietnam kan worden. Reagah heeft herhaaldelijk bena drukt dat de hulp noodzakelijk is om een eind te maken aan de com munistische activiteiten vanuit Ni caragua. Het pakket bestaat uit twee com ponenten: militaire hulp ter waar de van 70 miljoen dollar en huma nitaire hulp van 30 miljoen dollar. Tegelijk met de 100 miljoen dollar PARIJS (Rtr./DPA) - Het Franse parlement heeft gisternacht na een maandenlange strijd de nieuwe mediawet aanvaard. Ondanks tal rijke bedenkingen (ook in de rege ringspartijen) stemde de Senaat met 204 tegen 101 stemmen voor het wetsontwerp. De Kamer van Afgevaardigden ging er al eerder mee akkoord. Meteen na de stemming kondig de de socialistische oppositie aan dat ze de Constitutionele Raad om een oordeel zal vragen. De wet kan daarom niet voor midden septem ber van kracht worden. Een van de belangrijkste, meest omstreden punten uit de nieuwe mediawet betrof de privatisering van de oudste Franse televisiezen der „TF 1". Vijftig procent van het aandelenkapitaal van de zender zal worden overgedaan aan een groep particuliere investeerders, tien procent gaat naar het personeel en veertig procent zal worden aange boden aan het publiek. Links had geen goed woord over voor de privatisering van „TF 1", die past in de plannen van de rege- ring-Chirac de rol van de staat in de Franse samenleving en econo mie terug te dringen. Links be schuldigde de regering ervan na tionaal bezit te verkopen om een gunst te bewijzen aan de rechtse krantebaron Robert Hersant, een van de voornaamste gegadigden voor de overname van het televi siekanaal. Maar ook in het regeringskamp viel de nodige onvrede te bespeu ren. Sommige parlementariërs ver weten de 44-jarige minister van cultuur en communicatie, Francois Leotard, dat het wetsontwerp slor- JOHANNESBURG - De Zuidafri- kaanse regering is bereid de zwarte bevolking te helpen bij de organi satie van verkiezingen, waarbij ge kozen zal kunnen worden voor ei gen vertegenwoordigers. Deze zul len dan zitting mogen nemen in de presidentiële adviesraad en mee kunnen praten over mogelijke nieuwe hervormingsvoorstellen. Aldus heeft de minister van grondwettelijke hervorming, Chris Heunis, gisteren op de tweede en laatste dag van het congres van de regerende Nationale Partij in Dur ban verklaard. Heunis voegde er wel aan toe, dat de regering niet van plan is om de verkiezingen ook zelf te organiseren. door Ruud de Wit Het voorstel van de regering ver schilt van eerdere ideeën om de zwarte bevolking op de een of an dere manier bij het inspraakproces in Zuid-Afrika te betrekken. Tot nu toe ging de blanke minder heidsregering er van uit, dat slechts aangestelde leiders zouden kunnen meepraten. Heunis vertel de de 1700 gedelegeerden dat de re gering lijsten van kiesgerechtigde zwarten ter beschikking zal stellen zo er een noodzaak mocht optre den om eigen leiders te kiezen voor de eerder door president Botha aan de contra's zullen de Verenig de Staten 300 miljoen dollar econo mische hulp geven aan de Midde- namerikaanse staten Costa Rica, Guatemala, Honduras en El Salva dor. De gelden zullen waarschijnlijk op zijn vroegst midden september vrijkomen, omdat er verschillen zijn tussen de besluiten inzake de ze kwestie die de Senaat en het Huis van Afgevaardigden hebben genomen. Over deze verschillen zal eerst nog een compromis moeten worden bereikt. Het overleg zal pas beginnen na het parlementaire re ces, dat morgen begint en duurt tot september. In de wet die nu door de Senaat is aangenomen, is tevens een eind gemaakt aan het besluit van twee jaar geleden, waarin wérd bepaald dat de Amerikaanse geheime dienst CIA geen geheime acties meer mocht ondernemen tegen het sandinistische bewind in Nicara gua. Het Congres had dit verbod begin 1984 afgekondigd nadat be kend was geworden dat de CIA be trokken was bij het leggen van mij nen in havens van Nicaragua. dig en ondoordacht geformuleerd In de Senaat werden maar liefts 1700 amendementen ingediend waardoor de behandeling van de wet in dit college een maand verg de: een record in de 28-jarige ge schiedenis van de Vijfde Repu bliek. Leotard lijkt dan ook het be langrijkste slachtoffer van het de bat en sommige commentatoren menen dat zijn reputatie als het „zondagskind" van rechts aan dig gelen ligt. In politieke kringen werd verno men dat hij het met name verbruid heeft bij enige gaullistische kop stukken door erop te zinspelen dat hij in 1988 een gooi naar het presi dentschap wil doen. Men achtte het daarom nodig hem een lesje te leren. Naast de privatisering van „TF 1" vooVzien de 107 artikelen die de mediawet telt voorts in de bepaling dat buitenlanders ten hoogste 20 procent van het kapitaal van een particuliere zender in handen mo gen hebben; individuele personen niet meer dan 25 procent. Particu liere radiostations mogen voortaan over een net zo sterke zender be schikken als zij zelf willen. Zij'zul- len dan niet meer, zoals nu nog het geval is, zijn gebonden aan een be perkt zenderbereik. Een andere bepaling betreft de instelling van een nieuwe onafhan kelijke commissie van toezicht. De commissie geeft zendvergunnin gen uit en grijpt zonodig in als in televisie- en radio-uitzendingen de regels omtrent de „waarheid en het pluralisme van de informatie" wor den overtreden of verplichte pro gramma-opdrachten niet worden vervuld. aangekondigde multi-raciale rege ringsadviesraad. Volgens Heunis is het op dit moment moeilijk om vast te stellen wie nu precies een 'leider' wis. Het is evenwel uitgesloten dat het verzet tegen de apartheid, laat staan de verboden bevrijdingsor ganisatie ANC, bereid zal zijn om aan zulke etnische verkiezingen deel te nemen. In feite bekrachtigt het nu aangekondigde verkiezings systeem voor de zwarte bevolking slechts de apartheid in Zuid-Afri- ka. In 1984 voerde de regering-Botha het omstreden driekamerparle- ment in, waarbij aparte parlemen ten werden geschapen voor de blanken, de Aziaten en kleurlin gen. In dit driekamerparlement hebben de blanken evenwel nog steeds de absolute meerderheid, terwijl de zwarte bevolking daar helemaal van uitgesloten is. Gemeenteraden De nu geopperde verkiezingen .voor zwarte vertegenwoordigers in de regeringsadviesraad kunnen min of meer vergeleken worden met eerdere pogingen van de rege ring-Botha om gemeenteraden in de zwarte woonwijken op te zetten. Juist het afgelopen jaar zijn echter de meeste zwarte gemeenteraads leden en burgemeesters afgetre den, omdat ze niet langer meer door de wijkbewoners erkend wer den. BOSTONS (UPI) - Vrouwen die de pil slikken hebben niet meer kans op borstkanker dan vrouwen die de pil niet gebruiken. Dit blijkt uit een groot Amerikaans onderzoek waarvan de resultaten gisteren be kend zijn gemaakt. De onderzoekers hebben geen aanwijzingen gevonden dat een van de meer dan 30 beschikbare anti-conceptiepillen de kans op borstkanker vergroot. Ook vrou wen die vroeger een goedaardige borstaandoening hadden gehad of vrouwen in wier familie borstkan ker voorkomt, lopen geen ver hoogd risico, aldus het onderzoek, dat is gepubliceerd in de „New England Journal of Medicine". Uit eerdere onderzoeken was naar voren gekomen dat hormonen in enkele vormen van orale voorbe hoedsmiddelen voor sommige vrouwen een verhoogd risico op borstkanker opleverden. Maar vol gens dit nieuwe onderzoek hebben vrouwen die de pil gebruiken de zelfde kans borstkanker te krijgen als vrouwen die de pil niet gebrui ken. besluit op de hoogte te stellen. Als ook Cairo het compromis aanvaardt zal het grensconflict over de onbeduidende strook woestijngrond langs de Rode Zee aan bindende internationale arbi- tragé worden onderworpen. Over de namen van de drie bui tenlandse juristen die het Salo- monsoordeel over het nu al jaren durende dispuut moeten vellen, zullen de delegaties het nog eens moeten worden. Maar dat vormde voor Israël geen obstakel meer met het compromis, zoals het er nu ligt, in te stemmen. De Israëlische en Egyptische experts op het gebied van het internationale recht die in de arbitragecommissie zitting zul len nemen, zijn al aangewezen. Het gaat nog om de keuze uit een in drukwekkende lijst met buitenlan ders, onder wie de voormalige Amerikaanse minister van buiten landse zaken Henry Kissinger.Het akkoord over Taba omvat meer: Zo zullen ook de politieke, economi sche en culturele relaties tussen Egypte en Israël moeten worden verbeterd. Moebarak heeft by ver schillende gelegenheden de afgelo- In het kader van het Amerikaan se onderzoek zijn 4.711 vrouwen in de leeftijd van 20 tot 54 onder vraagd bij wie voor het eerst borst kanker was geconstateerd en 4.676 vrouwen die geen borstkanker hadden. Onder de ondervraagde vrouwen waren er die al 15 jaar de pil slikten. Dr. Richard Sattin, die bij het on derzoek was betrokken, noemde het resultaat van het onderzoek goed nieuws voor vrouwen. Maar hy voegde er aan toe dat er aanvul lend onderzoek nodig is om te be palen of er verband bestaat tussen pilgebruik en borstkanker bij vrouwen die de pil lang hebben ge slikt en ermee zyn begonnen voor hun twintigste. lega van financiën, Barend du Plessis, waarschuwden voor de ge volgen van verdergaande interna tionale sancties, maar, aldus Bo tha, „deze zinloze sancties tegen de regering in Pretoria zullen vooral de zwarte bevolking van ons land en de buurlanden treffen". Enkele gedelegeerden vroegen om maatregelen tegen de nieuwe Anglicaanse aartsbisschop van Kaapstad, Desmond Tutu vanwege diens oproep tot economische strafmaatregelen tegen Zuid-Afri ka. Een gedelegeerde sprak over de bisschop als „dat insect met donkere brilleglazen" en een ander zei, dat wat Tutu zegt „grenst aan hoogverraad". Minister Le Grange hield de aan wezigen verder voor, dat de noodtoestand voorlopig niet zal worden ingetrokken. „De regering zal daartoe pas overgaan als zij er van overtuigd is, dat het door haar gestelde doel, namelijk het herstel len van de wet en orde, is bereikt". In zyn slottoespraak tot het con gres zei president Botha de toe komst van Zuid-Afrika met ver trouwen tegemoet te zien. Hij her haalde eerdere uitspraken, dat het prinicipe van gescheiden ('aparte') woonsituaties voor de verschillen de bevolkingsgroepen de hoek steen van de regeringspolitiek zal blijven vormen. Wel sloot hij enige wijzigingen van de Group Area Wet, die nu wordt bestudeerd door de regeringsadviesraad niet uit. ST. JOHN'S (UPI/DPA) - De 152 Tamils uit Sri Lanka die maandag avond laat ter hoogte van New foundland in Canada door vissers uit zee werden opgepikt, mogen een jaar in Canada blijven, hoewel de Canadezen eraan twijfelen dat ze inderdaad vijf dagen in redding boten hadden rondgedobberd. De minister van Immigratie, Be- noït Bouchard, deelde mee dat de Tamils speciale verblijfsvergun ningen voor een jaar zouden krij gen, als was vastgesteld dat zij in derdaad uit Sri Lanka kwamen. Als ze langer willen blijven moeten ze de immigrantenstatus aanvra gen. De Canadese politie trekt het verhaal van de enige Engelsspre kende Tamil in twijfel dat de 143 mannen, 4 vrouwen en 5 kinderen van een onbekend vrachtschip wa ren gezet en vijf dagen lang met maar weinig eten en drinken stuur loos ronddreven. De Tamils zijn vermoedelijk af komstig uit de Bondsrepubliek. De informatie die het Westduitse pers- agentschap DPA gisteren ontving, wees steeds sterker in die richting. De waarnemend voorzitter van de liberale fractie in de volksverte genwoordiging van Nedersaksen, Rudolf Fischer, zei dat hij van hei» gemeentebestuur van Stade had gehoord dat daar leegstaande hui zen zyn waarin Tamils hebben ge woond. Volgens de informatie van DPA kunnen de 152 Tamils als asielaan vragers hebben gewoond in enkele Nedersaksische gemeenten in de buurt van Hamburg. Fischers informatie wijst erop dat de Tamils op 27 juli met Franse bussen naar Frankrijk zijn ge bracht en van daar met een Chi nees schip de zee op. Deze lezing werd ook gegeven door een infor mant die zich onafhankelijk meld de bii DPA. BELONING - De Surinaamse rege- ring heeft gisteren een bedrag van omgerekend 35.000 Nederlandse gulden uitgeloofd voor inlichtin- gen die kunnen leiden tot het te- rugvinden van twaalf ontvoerde militairen. Dezen zyn drie weken geleden meegenomen van hun post te Stolkertsijver op 50 kilome- ter ten oosten van Paramaribo i door opstandelingen onder leiding J van de rebellerende ex-militair J Ronnie Brunswyk. China ontevreden met voorstellen van Gorbatsjov PEKING (AP) - Hoewel China be lang hecht aan de recente voorstel len van de Russische partijleider Michail Gorbatsjov om de weder zijdse troepensterkte langs de Rus- sisch-Chinese grens te verminde ren, blijven er obstakels bestaan voor een volledige normalisatie van de betrekkingen tussen de twee communistische grootmach ten. Dit heeft de Chinese minister van buitenlandse zaken,Wu Xue- .qian, gisteren verklaard. Wu deed dit tijdens een ontmoe ting met de Russische zaakgelas tigde Fedorov in de ambassade van de Sowjet-Unie in Peking. Het was de eerste officiële reactie op de Russische voorstellen, die op 28 ju li door Gorbatsjov werden gedaan in een rede in Wladiwostok. 'Wat hij (Gorbatsjov) over een aantal zaken zei, ligt nog ver af van het verwijderen van de drie be langrijkste obstakels, vooral de kwestie van de terugtrekking van de Vietnamese troepen uit Cam bodja. Van Chinese zijde is men er niet tevreden mee', aldus Wu. Maar Wu liet Fedorov tegelijker tijd weten China waarde hecht aan Gorbatsjovs voorstellen en deze verwelkomt. 'China is oprecht in haar wens voor een snelle normali satie van de Sino-Russische be trekkingen en hoopt dat de Sowjet- Unie de Chinese standpunten ern stig in overweging zal nemen', voegde hij hieraan toe. BERLIJN (AP) - Bij Checkpoint Charlie, de Ameri kaanse doorlaatpost in de Berlijnse muur, hebben gis teravond 100 tot 200 mensen gedemonstreerd tegen de scheiding van de stad. Volgens de Berlijnse politie wist een deel van de demonstranten door te dringen op Oostduits grondgebied, waar zij werden tegengehou den door grenstroepen en teruggestuurd. Een man die stenen begon te gooien werd door de politie gearres teerd. Gisteren, bij de 25ste verjaardag van de Berlijnse Muur, heeft het Westen opnieuw een beroep gedaan op de DDR om het bouwwerk rond het westelijk deel van de voormalige hoofdstad van het Duitse Rijk minder ondoordringbaar te maken. Terwijl aan de westelijke zijde tijdens sobere her- denkinsgplechtigheden de muur werd omschreven als een macaber bouwwerk en een onmenselijk monu ment, werd in Oost-Berlijn de oprichting van anti- fascitische verdedigingsmuur' geprezen als een 'hel dendaad'. De staats- en partijleider in de DDR, Erich Honecker - zelf in 1961 een van de verantwoordelijken voor de oprichting van de muur - nam een parade af en hield een uitvoerige toespraak. Bondskanselier Helmut Kohl, de burgemeester van Berlijn, Eberhard Diepgen en de oud-bondskanselier en oud-burgemeester van Berlijn Willy Brandt, hiel den een toespraak in het voormalige Rijksdaggebouw, op een steenworp afstand van de muur. Kohl liet tegenover de 1.500 aanwezige gasten weten dat hij weliswaar voor een geleidelijke politiek is ter verbetering van de betrekkingen met het Oostblok 'maar zolang er muren, prikkeldraad en schietbevelen zijn, kan er niet over een 'normaal Duitsland' worden gesproken.' Willy Brandt, die tijdens de bouw van de muur bur gemeester van Berlijn was, herinnerde zich de bittere smart en de machteloze woede die hij op 13 augustus 1961 voelde. 'Er is niet veel voor nodig om die woede weer te voelen,' aldus Brandt. Chris Heunis: zelf organiseren. In een toespraak tot het congres sloot de minister van wet en orde, Louis le Grange, uit dat er met het ANC gepraat zal worden: „Terro risten verdienen geen genade", wa ren de overduidelijke woorden van de minister. Hy waarschuwde er voor dat het Zuidafrikaanse leger ANC-ers tot over de grenzen van de buurlanden zal achtervolgen. Ook de minister van onderwijs, Gerrit Viljoen, getuigde van het blanke superioriteitsgevoel dat het (foto AP) congres domineerde: „De blanken van Zuid-Afrika zullen niet bezwij ken voor de druk van buiten af. Wij hebben de macht en de wil om on ze interne veiligheid, wet en orde te handhaven", aldus Viljoen, wiens departement op dit moment geconfronteerd wordt met een massale schoolboycot door zwarte jongeren. De minister van buitenlandse za ken, Roelof 'Pik' Botha en zijn col- TEL AVIV - Het Israëlische kern kabinet heeft gisteravond het com promis goedgekeurd dat het grens geschil met Egypte omtrent Taba moet regelen. Slechts twee Likoed- ministers stemden tegen. Met het bereiken van dit akkoord, waaraan delegaties van beide landen acht maanden hebben gewerkt, is de weg vrijgemaakt voor verdere ver betering van de betrekkingen tus sen Cairo en Jeruzalem. Waarne mers verwachten dat Peres en Moebarak elkaar volgende maand in Egypte zullen ontmoeten. Ver moedelijk zal dan het compromis door beide regeringsleiders wor den ondertekend. door Taco Slagter Premier Peres van Israël stuurde direct na het succesvolle beraad van vijf Likoed-ministers en vyf bewindslieden van de Arbeiders partij een boodschap naar de Egyptische president Hosni Moe barak om hem persoonlijk van het pen weken toegezegd dat na het besluit tot arbitrage over te gaan, de in 1982 naar Cairo teruggeroe pen ambassadeur weer op zyn post in Tel Aviv zal terugkeren. Sjamir Aanvankelijk was er grote tegen werking verwacht van de zyde van het rechtse Likoed-blok in de rege ring van nationale eenheid. Som mige politieke waarnemers in Je ruzalem spraken al weer van een kabinetscrisis als vice-premier en Likoed-leiders Sjamir met zijn par tijgenoten in het kernkabinet het compromis zouden torpoderen. Peres had echter te voren duide lijk gemaakt dat hij dat niet zou ge dogen en in dat onverhoopte geval de regering naar huis zou sturen. Om zijn goede wil te tonen wilde de premier de Likoed ten hoogste twee dagen bedenktijd geven als het kernkabinet er niet uit zou ko men. Na acht uur vergaderen ech ter rolde er een meerderheidsbe sluit ten gunste van het compromis uit de bus. Terwijl het kernkabinet overleg de, kwamen gistermiddag in het Is raëlische Herzliya opnieuw de de- legaties van Israël en Egypte bij- een. Dit keer aangevuld met een - militaire commissie van beide lan-~ den. Een indrukwekkende stoet*-' van heren in lichtgewicht kos tuums en uniformen betrok de conferentiezaal van een hotel om het nog onvolledige aanhangsel van het compromis met de weder zijdse claims in het grensconflict te bespreken. Want behalve Taba gaat het om nog dertien andere, minder prestigieuze, grenscorrec ties langs de zuidgrens, op de scheiding van de Nege- en Sinqi- woestijn. Het gezelschap zal de komende dagen naar het grensgebied reizen om er paaltjes te slaan - over de omvang en kleuren van het stuk hout moet ook nog overeenstem ming worden bereikt - op de plaat sen waarvan de partijen menen dat de internationale grens moet lig gen. Daarna zullen vliegtuigen van de internationale vredesmacht in de Sinai (MFO) luchtfoto's maken, die bij de arbitrage zullen worden gebruikt.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7