Vrouwenvoetbal SJZ met opheffing bedreigd Dierenweitje moet behouden blijven Basis scholen nog dit jaar aan de computer 'Straks kan je niet meer bouwen in Leiderdorp' Tenzij er aanwas komt voor 31 augustus Wegdek na jaren 'zeuren' opgeknapt Drie miiu-triathlons op stapel in Leidse regio Compost- vaten voor inwoners Oegstgeest Vrachtwagens mogen blijven REGIO LEIDEN DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1986 j VOORSCHOTEN - Het dieren- j weitje langs de Koninklijke Mari- 1 nelaan, midden in het centrum van Voorschoten, moet behouden blij ven. De voor volgend jaar geplande woningbouw kan elders komen en een particuliere stichting mag het stuk grond onderhouden, dieren verzorgen en nieuwe beesten aan schaffen. Voorschotenaren kun nen dan dieren adopteren of ge woon geld storten. Dit blijkt uit een officieel voor stel van de Voorschotense D66- fractie om de 'dorpsweide' tegen over de Oranjeboombrug een groe ne bestemming te geven. Momen teel heeft de grond achter het Ker- kepad nog de bestemming woning bouw. In de gemeenteraad bezet de partij 2 van de 19 raadszetels en in het verleden wilde ze, samen met de collegepartijen CDA, WD en PvdA/PPR, 34 woningwetwo ningen bouwen op het gunstig ge legen lapje grond. Ze is er sterk Voorstel Voorschotense D66-fractie: woningbouw kan elders komen van teruggekomen. Door het plan zou het centrum, gezien vanaf de wijk Bijdorp, wel erg worden dichtgebouwd. Langs de Koninklijke Marinelaan staan of komen de nodige woningen en be drijfsruimten en langs het Am bachtspad en het Wagenerf zijn winkels en woningen gepland. In de woorden van ondertekenaar J. Aikens zou er door de bouw nau welijks nog een "optische opening zijn naar de historisch zo waarde volle Treubstraat en Voorstraat". Ook kan niet langer vanaf die plek naar de gezichtsbepalende toren van de hervormde kerk worden ge keken. Wanneer het grasland grasland blijft, ontstaat er een 'plezierige overgang' van nieuwbouw naar het beschermd dorpsgezicht. Voor "de velen die via de looproutes naar het dorp gaan is het welkom" en voor de toekomstige bejaarde over buren is het "een levende invul ling". Ook kunnen de zo belangrij ke parkeersplaatsen aan de oostzij de van het centrum nog aantrekke lijker worden gemaakt, aldus het voorstel. Om te voorkomen dat de sociale woningbouw stagneert, wil D66 de woningwetbouwplannen op ande re plekken in de gemeente 'naar voren halen'. De partij denkt hier bij aan de plekken achter De Lin dehoeve of elders in de wijk Bij dorp. Dat de gemeente zo'n 2,5 ton misloopt door de grond niet aan de woningbouwvereniging te verko pen maar groen te laten, doet hem weinig. "In Boschgeest en Ade- geest liggen ook hele plezierige groenstroken. Ieder jaar dat zij on bebouwd blijven, kost dat geld". Op dit moment lopen er veel kip pen op het grasland, waaronder pa relhoenders. Er zijn bovendien ganzen, konijnen en geiten. Het paard vertrekt binnenkort moge lijk en het schaap is vorige week overleden. Hij was, evenals de gei ten, ziek geworden. Terwijl de gei ten opknapten, ging hij eraan on derdoor. Voorschotenaar A. Ver schoor heeft de zaak momenteel strak in handen. Zolang de toe komst onzeker is moet er niet te veel bemoeienis zijn, is zijn stelre gel. Het houden van dieren is al moeilijk genoeg. Volgende week wordt de stich ting mogelijk al opgericht. En zo dra de woningbouw definitiefis af gelast, kunnen meer mensen wor den ingeschakeld voor een stuKje toezicht, een brokje begeleiding en wat kleine werkzaamheden. Wan neer de Voorschotense dieren vriend daarvoor geld heeft, wil hij graag de houten en stenen stallen opknappen en een pauw en een ezel aanschaffen. Volgens zijn vrouw staan nu al heel vaak mensen stil bij de dieren. Zaterdagmiddag tussen twaalf en vier zouden het er bijvoorbeeld zo'n 100 zijn geweest. Mensen op fietsen staan even stil, grootouders tillen hun kinderen op en andere jeugdigen lopen het landje op. "Er is grote behoefte aan", concludeert de Voorschotense dan ook, na een half jaar kinderboerderij. Hoeveel geld precies gaat zitten in onder houd, aanschaf, kosten voor verze kering en dierenarts, is nog onbe kend. OEGSTGEEST - In de loop van het schooljaar '86P87 zullen alle ba sisscholen in Oegstgeest worden voorzien van een microcomputer. Zo besloot gisteravond de commis sie Onderwijs en Welzijn. Om de kinderen er alvast mee vertrouwd te maken en mede on der druk van verschillende ouders wil de gemeente hiervoor een sub sidie verlenen van ƒ4000,- per school. De Joris de Witte- en de Hof- dij ckbasisschool hebben echter al een computer van verschillende merken aangeschaft. Maar komen toch voor de subsidie in aanmer king om eventueel te kunnen over schakelen op het alle scholen in te voeren MSX-systeem. Voordeel van dit systeem is dat de software uitwisselbaar is. Alle leerkrachten van de basis scholen kunnen via een stoomcur sus van de Schoolbegeleidings dienst leren hoe je met de compu ter moet werken. Of de ouders van de computerkennis op school kan gaan profiteren wordt op verzoek van commissielid Visser (D66) op mogelijkheden onderzocht. LEIDERDORP - Kan iedere wille keurige Leiderdorper bezwaar aan tekenen tegen een bouwplan, er gens op een heel andere plek dan hij of zij woont? Dat is de vraag waarvoor de Leiderdorpse com missie beroep- en bezwaarschrif ten zich nu ziet gesteld. Want: wordt het protest van een bewoner uit de Emmastraat (oude dorp) te gen het afgeven van een vergun ning voor een bouwplan in de nieuwbouwwijk Buitenhof mid den-west gehonoreerd, "dan kan je niet meer bouwen in dit dorp", zo als wethouder Meerburg het gister avond tijdens de zitting betitelde. Helaas was de Emmastraat-bewo- ner er zelf niet om zijn bezwaren toe te lichten. Volgens de corres pondentie komt het er echter op neer dat hij zelf een kavel in Bui tenhof midden-west had willen ko pen om er een aangepast huis neer te zetten. En, zo schrijft hij, met de uitwerking van het bestemmings plan Buitenhof midden-west is er geen rekening gehouden met de al meer dan een jaar bekend zijnde behoefte aan een eigen kavel. "Hoezeer ik het middel schuw, voel ik me gezien de ontwikkelin gen zekerheidshalve thans genood zaakt bezwaar te maken tegen de afgifte van bouwvergunningen voor de aangekondigde bouwplan nen in het plan Buitenhof midden west. Mocht ook aanpassing van onze huidige woning niet mogelijk zijn, dan moet ik kunnen terugval len op de eerste optie waarvoor de deur wat u betreft is gesloten. De afgifte van de vergunningen zou de belangen van ons gezin in dat geval ernstig schaden", zo schrijft dé Emmastraat-bewoner, die zijn zaak inmiddels ook heeft voorgelegd aan de gemeenteraad én aan het WD-kamerlid Erica Terpstra. Wethouder Meerburg benadruk te gisteravond tijdens de zitting dat er in het geval van de Emmastraat- bewoner geen sprake is van een di rect belang. En het bewuste bouw plan in Buitenhof is niet in strijd met het bestemmingsplan. "Ik vind wel dat dit bezwaar niet zo maar terzijde moet worden gelegd, maar als dit wordt gehonoreerd, dan kan iedereen die wel een stuk je grond wil bezwaar aantekenen tegen een bouwplan. En dan kan je niet meer bouwen in dit dorp. Dat iemand vindt dat hij niet aan zijn trekken komt is een andere kwes tie". De commissie beroep- en be zwaarschriften doet zo spoedig mogelijk uitspraak. ZOETERWOUDE - De belang stelling om actief deel te nemen aan voetbal in Zoeterwoude is onder vrouwen de laatste jaren sterk gedaald. Oproepen in ver schillende huis-aan-huisbladen hebben niets opgeleverd. De si tuatie is nu zelfs zo dat ook het laatste vrouwenteam van SJZ ten onder dreigt te gaan. Tenzij er op heel korte termijn nog een paar dames uit Zoeterwoude en omgeving bereid zijn hun schou ders onder het vrouwenvoetbal te zetten. door Henk van der Post "Het moet lukken", zegt Lia Pieterse van de Zwetkade die als sinds jaar en dag een voortrek kersrol op het gebied van vrou wenvoetbal in Zoeterwoude ver vult. Maar ze zegt het zonder er absoluut zeker van te zijn dat haar missie opnieuw zal slagen. Een paar mensen is ze nog aan het bewerken, zoals ze dat zelf uitdrukt. En inmiddels heeft ook een vrouw van een andere ver eniging zich opgegeven. Als alles meezit komt Lia Pieterse hoog uit aan 9 personen voor het da- meselftal van SJZ. Dat zyn er toch zeker vier tot vijf te weinig. Ze kan eigenlijk niet precies verklaren waardoor het zo snel bergafwaarts is gegaan met het damesvoetbal in Zoeterwoude. SJZ was een van de eerste voet balverenigingen in deze regio die een vrouwenteam mobiliseerde. Dat is nu alweer bijna 13 jaar ge leden. Het kostte toen geen enke le moeite om een aantal teams by elkaar te krijgen. "Het begon met een lolletje in de kantine onder het genot van een borreltje. Met een aantal da mes zijn we gaan spelen. Een van de eerste wedstrijden werd ge speeld tegen een team van de ka tholieke plattelandsjongeren. Hoewel we weinig ervaring had den, wonnen we die wedstrijd", aldus verhaalt Lia (41) uit de ou de doos. Op een gegeven mo ment namen de plannen wat meer serieuze vormen aan. De dames hadden behoefte zich ge regelder en intensiever met het voetbal bezig te houden. Sporthal Een delegatie v. toog daarop naar de plaatselijke voetbalvereniging. Het bestuur van SJZ stond niet direct te jui chen, herinnert Lia zich. "Het was zo'n 13 jaar geleden ook niet gebruikelijk dat vrouwen zich op de voetbal stortten. Met Rand stad Sport was SJZ een van de eerste verenigingen waar dames gingen voetballen. Maar het SJZ- bestuur stemde uiteindelijk toe". De dames die zich in de loop der jaren hebben ingezet voor het voetbal zijn niet onder een te vangen. Lia Pieterse: Lia Pieterse bij het voetbalveld bij SJZ in Zoeterwoude. Het ziet er naar uit dat het veld leeg blijft of er zouden op heel korte termijn meer dames voor het voetbal moeten aantreden. (foto Holvast) "Er waren er wel bij van wie de man al voetbalde. Maar verder waren het werkende en school gaande vrouwen die er veel ple zier in hadden een balletje te trappen. Twee keer is het eerste damesteam kampioen gewor den". De klad is er in gekomen sinds Zoeterwoude een sporthal heeft. Een aantal vrouwen is toen ande re sporten gaan beoefenen. Maar dat verklaart niet de gehele leegloop van de damesteams ge durende de afgelopen jaren. "Er waren ook vrouwen die het zat waren. In het seizoen 1983/84 hadden we nog drie teams. Vorig jaar is dat tot twee geslonken en nu lijkt het er op dat we niet eens meer één team van de grond kunnen krijgen". Achteraf bezien zegt Lia dat drie teams toch wel wat teveel van het goede was: "Daarvoor hadden we eigenlijk net te wei nig dames. Het derde team klaagde er geregeld over dat het zonder leider moest vertrekken. Dat vonden ze niet leuk. Het tweede team moest vaak spelers afstaan aan het eerste en dat be tekende dat het tweede soms met acht of negen dames moest spelen. Dat stimuleerde de ani mo natuurlijk niet erg". Overi gens is het wel toegestaan dat voetbalteams met minder men sen spelen. Het minimum aantal spelers is acht. Uitgedund En ook vorig jaar was het aan tal vrouwen net te krap voor twee teams. Nu zit Lia Pieterse nog met acht vrouwen die er erg veel zin in hebben, maar waar schijnlijk niet kunnen spelen als er niet nog een paar dames zich opgeven. Het eerste team is uit gedund omdat een aantal voet balsters is gaan spelen bij het Haagse Celeritas. Ze zijn met de trainer van SJZ meegegaan. Die club speelt interregionaal. Het pas gedegradeerde SJZ speelt nu hoofdklasse. In mei hebben de vrouwen van SJZ het 12V2-jarig bestaan ge vierd. Hoewel de damesvereni ging die mijlpaal eigenlijk al in januari had bereikt, werd dat pas in mei gevierd. "Het was een ge weldig feest. Veel van de onge veer 130 dames die in de loop der jaren bij ons hebben gespeeld waren aanwezig. Een aantal oud spelers die nog jong van jaren zijn heb ik gevraagd weer deel te nemen, maar tevergeefs". Zelf heeft ze ook jaren ge speeld voor SJZ. "Maar nu mag ik het niet meer. Ik ben geope reerd aan een hernia. Ik zou best graag willen". Lia moet zelfs moeite doen om zichzelf tegen te houden. "Ik hoop vurig dat er nog een paar vrouwen zich opge ven. De huis-aan-huisbladen hebben niets opgeleverd. Dit is m'n laatste sprankje hoop. Ik heb nog maar een paar weken de tijd want 31 augustus begint de competitie". Het is niet per se noodzakelijk dat de voetbalsters uit Zoeter woude komen. Wie interesse heeft kan contact opnemen met Lia Pieterse, tel. 01715-1914, Zwetkade 37 in Zoeterwoude- dorp. ZOETERWOUDE - Jarenlang heb- vol hobbels en kuilen. De gemeen- het CDA-raadslid Berkouwer werd ben de bewoners erom 'gezeurd' te beloofde vorig jaar al de straat te een en ander afgelopen zomer weer maar nu het is het dan toch ver: het asfalteren maar de vroege winter in gang gezet. En direct na de wegdek van de Zoeterwoudse gooide roet in het eten. Men beloof- bouwvakvakantie kwamen de Rijnstraat wordt grondig opge- de dit voorjaar te beginnen. Het- wegwerkers, knapt. Dat moest ook wel: het zat geen niet gebeurde. Na vragen van (fotoHolvast) Wel tas, geen geld WARMOND - Een 67-jarige vrouw is gistermiddag op bijzondere wij ze haar geld kwijtgeraakt in War mond. Even nadat ze bij de halte St-Liduina in de bus was gestapt, bedacht ze dat ze haar tasje had la ten staan. De chauffeur stopte en de vrouw was een minuut na het instappen weer terug bij de halte. Er stonden wat mensen en een van hen gaf de dame haar tasje per soonlijk terug. Cheques, girobe taalkaarten en andere waardepa pieren zaten er nog in. De 50 gul den was verdwenen. DONDERDAG Leiden De Burcht - Burgsteeg 14, Journalis tencafé, 20.30 uur. Kijkhuis - films 'Kaos', 19.30 uur, 'Ca- sablanca', 20 een 22.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Langegracht 65, soos, 21-1 uur. Zoeterwoude Eendenkooi - Kooikerspad, zomerdrive Leiderdorpse bridgeclub, 20 uur, opge ven tot 19.45 uur aan de zaal. Voorschoten Zwembad Het Wedde - avond-zwem- vierdaagse, tussen 18-19.30 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - vergadering raadscom missie financiën, 21.30 uur. Warmond Gemeentehuis - vergadering raadscom missie openbare werken, 20 uur. -VRIJDAG Leiden Le Bambou - Herenstraat 1, Leidse Folkclub Horus organiseert optreden van Reckless Fingers, 21 uur. Filmhuis LVC - TAwentura', 22.15 uur. Kijkhuis - films 'Kaos', 19.30 uur, 'West Side Story', 19.30 en 22.15 uur. Voorschoten Het Wedde - avond-zwemvierdaagse, tussen 18-19.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 8 tot vr 15 augus tus door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel. 762877. OEGSTGEEST - Wie dat wil, kan binnenkort bij de gemeente een compostvat kopen. De ervaringen met composteren zijn zo goed be vallen dat het gemeentebestuur 350 vaten wil kopen voor de bur gers. Hoewel zo'n vat de gemeente dik 120 gulden kost, hoeft de bur ger maar zes tientjes cp tafel te leg gen. Bestuurders en ambtenaren in Oegstgeest hebben het afgelopen jaar geëxperimenteerd met com- postvaten. En de meesten zijn te vreden. Ze hoeven minder afval met de vuilnisman mee te geven en dat betekent dat de gemeente daar op weer kan besparen. Bovendien is het ook gunstig voor milieu. Vandaar dus de plannen van B en W, waarover nog wordt gesproken door de raadscommissie financiën, om een groot aantal van die com- postvaten aan te schaffen. De gemeente denkt er zelfs op te verdienen. Ambtenaren verwach ten jaarlijks 13.500 gulden te kun nen besparen op de verwerking van afval omdat er als gevolg van die compostering nou eenmaal minder vuil wordt aangeboden. Dat 'levert' de gemeente jaarlijks uiteindelijk zo'n 7000 gulden op, want de kosten van de aankoop van de vaten moeten daarvan nog worden afgetrokken. OEGSTGEEST - Meer dan twee honderd liefhebbers hebben zich in enkele dagen tijd opgegeven voor de kwart triathlon, die op 31 augustus in en om de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk wordt gehouden. Zoals het er nu naar uit ziet, kunnen er 215 sportievelingen aan de start verschijnen. Daarnaast beschikt de organisatie, Buurt- groep Haaswijk, nog over een re servelijst met 25 namen. Het spits van de kwart triathlon wordt afgebeten met een zwem tocht van een kilometer. Dit onderdeel wordt gehouden in het kanaal aan de Kennedylaan. Mocht uit metin gen van het Hoogheemraadschap blijken dat de kwaliteit van het zwemwater daar niet goed genoeg is, dan wordt het onderdeel in zwembad Poelmeer afgelegd. Na het zwemmen dienen de deel nemers zeven ronden van in totaal ruim veertig kilometer te fietsen. Welke route op 31 augustus wordt gebruikt, is nog niet bekend. Waar schijnlijk het stuk Haaswijklaan van de Haarlemmerstraatweg tot de Kerckwervelaan, maar mocht deze weg niet klaar zijn, dan wordt de route van vorig jaar gebruikt. Lopend gaat het vervolgens 10,9 kilometer lang langs het kanaal, de Kees van Baarenlaan, President Kennedylaan, het Groene Kerkje en de Willem Pijperlaan. De drie onderdelen dienen binnen de tijds limiet van vier uur, inclusief om- kleedtijd, te worden afgelegd. De prijsuitreiking ten slotte vindt om half zes plaats op het grasveld langs de Jan Sweelinck- laan. De opbrengst van de kwart triathlon gaat, evenals vorig jaar, naar het Sierra Leone-project, Er zijn in en om Haaswijk de no dige (verkeers)maatregelen getrof fen om de veiligheid van de deelne mers te waarborgen. Zo wordt ge durende het fietsonderdeel zowel de President Kennedylaan als de wijk Haaswijk zelf voor alle au toverkeer afgesloten. Leiderdorp Ook in Leiderdorp wordt bin nenkort een mini-triathlon gehou den. Na het succes van vorig jaar hebben sportschool Van Houdt en zwembad De Does de handen weer ineengeslagen. Op zaterdag 6 sep tember is het zo ver. Er kunnen 250 deelnemers aan de start verschijnen. Ze moeten een kilometer zwemmen in De Does, 45 kilometer fietsen en tien kilometer hardlopen. De inschrij ving voor het sportieve evenement begint op 23 augustus. Voor de mini-triathlon in Voor schoten kan men zich vanavond en morgen, alsmede op 18 en 19 au gustus inschrijven, steeds tussen zes en acht uur 's avonds in zwem bad Het Wedde. Men kan in Voor schoten kiezen uit twee variaties: de korte afstand (300 meter zwem men, 20 kilometer fietsen, 5 kilo meter lopen) of de lange afstand (750 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen, 10 kilometer lopen). Dit al les mag op eigen wijze en in het eigen tempo worden afgewerkt. Er zijn dan ook geen prijzen aan deze mini-triathlon verbonden. Zater dag 30 augustus is het zo ver in Voorschoten. Vanaf twee uur 's middags wordt er gestart in Het Wedde. OEGSTGEEST- Als er zich geen klachten voordoen in de vorm van geluidshinder en parkeerplaatsentekort mogen van de commissie openbare werken de drie parkeerplaatsen voor vracht wagens in de Floresstraat worden gehandhaafd. In 1971 is door de raad besloten deze parkeerplaatsen voor vracht auto's aan te wijzen, terwijl in 1974 het Rustenburgerpad hiervoor als meest geschikte plek werd verko zen. De nu vrijwel altijdgeparkeer- de vrachtwagens in de Floresstraat zijn nu officieel in overtreding. Verder constateert de politie dat er in deze straat nogal slordig wordt geparkeerd. "Na een periode van waarschuwen, hebben we dan ook bonnen uitgedeeld. We consta teerde een structureel parkeer plaatsentekort", verklaarde burge meester Scheenstra. Toch meent een eigenaresse van ééh van de van de vrachtwagens dat het met het parkeerplaatsente kort wel meevalt. Ook is het haar een keer overkomen dat op het Rustenburgerpad de vrachtwagen geheel is leeggestolen. Mede om dat de commissie vindt dat het ren dement van 5 parkeerplaatsen voor personenuto's niet optimaal is, is unaniem besloten de drie vracht wagenparkeerplaatsen te legalise ren. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman. tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440 C. Spigt. tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071)143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071)144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huls bezorgd 22,70 per maand, per post f 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67.45 per post (binnenland) 92,55 per half jaar. aan huis bezorgd 134,90 per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Juhanastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.O. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City en Tel .Aviv.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2