WK kostendekkend dankzij sponsors Karpov laat winstkans liggen Hockeybond uit financiële zorgen Wiin Helmsing in doel bij waterpoloteam Zaak Strijbos is vervroegd Vermeulen wil Frans paspoort Bekerstrijd begint later DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1986 SPORT PAGINA 11 AMSTELVEEN (GPD) - Met een begroting van ruim 750.000 gulden en een betalend aantal bezoekers van tussen de 15.000 en 20.000 re kent de Koninklijke Nederlandse Hockeybond erop het wereldkam pioenschap voor vrouwen, dat morgen in Amstelveen begint en tot en met 24 augustus duurt, kos tendekkend te kunnen afwerken. Om quitte te spelen is de recette- opbrengst alleen overigens niet voldoende. Daarvoor is ook de steun nodig van diverse geldschie ters. Behalve de royale toelage van enkele hoofdsponsors, met wie de KNHB een paar maanden geleden voor circa 400.000 gulden meer-ja- rige contracten afsloot, is de orga- MADRID (ANP) - Wim Helsing zal vandaag beginnen als doelman van het nationale waterpoloteam, dat bij het wereldkampioenschap in Madrid aantreedt voor de eerste en misschien wel belangrijkste wed strijd van het toernooi, die tegen Frankrijk. Bondscoach George Geurtsen gaf aan de twintigjarige keeper van de Dordtse vereniging Merwede de voorkeur boven Sicco Holman, die in Palermo als vervan ger van Ruud Misdorp werd opge steld. Misdorp komt in Madrid wel uit gebreid voor in het programma boek - de organisatie meldt dat de lange Hagenaar al aan zijn derde WK toe is -, maar sinds het conflict tijdens het Siciliaanse toernooi be hoort hij niet meer tot de selectie. De onervaren Helsing, die met de ploeg meereisde naar Moskou voor de Vriendschap Spelen maar al leen in het water kwam om te trai nen, staat voor de zware taak Mis dorp voorlopig te doen vergeten. De ploeg is volgens Geurtsen klaar voor de confrontatie, al kam pen enkele spelers met lichte bles sures. Ed van Es, die een belangrij ke en ervaren steunpilaar vormt van het team vooral in verdedi gend opzicht, heeft bijvoorbeeld weer last gekregen van een oude kwetsuur aan het borstbeen. „In principe is iedereen inzetbaar. Het zijn duidelijk blessures, die zijn ontstaan door de flinke belasting. We hebben de laatste weken goed en hard getraind. De sfeer heeft niet te lijden gehad. Het moet nu maar gebeuren. Tegen Frankrijk moeten we laten zien, dat we niet tekort komen", zei Geurtsen na af loop van de trainersbijeenkomst, waar werd afgesproken dat als er landen precies gelijk eindigen, zes strafworpen, om en om te nemen, de beslissing moeten brengen. STOCKHOLM (ANP) - De afloop van de strijd om het wereldkam pioenschap motocross in de 125 cc, met als hoofdfiguren de Nederlan ders Strijbos en Van den Berk, zal niet worden beslist van achter de jurytafel. Volgende week woens dag, vlak voor het vertrek van de coureurs naar Zuid-Amerika voor de laatste twee Grote Prijzen, ver gadert de commissie van beroep van de internationale motorsport- federatie, in Frankfort over het protest van Cagiva tegen de kwali ficatie van Dave Strijbos in de tweede manche van de Grand Prix van Spanje. Tot deze week zag het ernaar uit, dat het beroep van de Italiaanse fabriek pas op 21 sep tember behandeld zou worden. Die ongelukkige situatie, waarbij het al dan niet toekennen van de acht punten voor de achtste plek van Strijbos in Spanje, achteraf de doorslag kan geven bij de strijd om het wereldkampioenschap, is op het laatste moment ontweken. nisatie erin geslaagd een groot aan tal zgn. 1000 gulden-sponsors te in teresseren voor het evenement. Die actie leverde de hockeybond zo'n 75.000 gulden op. „En daar mee zijn we voor een belangrijk deel uit de zorgen", aldus Ab van Grimbergen, voorzitter van het WK-organisatiecomité. Het grootste probleem voor Van Grimbergen was de korte periode, waarin het benodigde geld bijeen geschraapt moest worden. Daar voor had de KNHB slechts acht maanden de tijd, want eind vorig jaar richtte de Internationale Hoc key Federatie (FIH) zich pas tot Nederland met het verzoek het toernooi over te nemen, omdat Ca nada de inrichting van het WK fi nancieel en organisatorisch niet rond kon krijgen. Dat verzoek was min of meer in gegeven door de ervaring, die de hockeybond met het opzetten van dergelijke grote evenementen erd in '82 de Champions Amstelveen afgewerkt i jaar later ons land de >r het Europees kam pioenschap (voor mannen). Die toernooien waren een dermate groot succes, dat de hockeybond - ondanks het financiële risico - toch bereid bleek de organisatie van het wereldtoernooi op zich te nemen. Dat succes had voor een belang rijk deel te maken met de grote pu blieke belangstelling. Ook voor het zesde WK, dat op het nieuwe kunstgrasveld van het Wagenersta- heeft. Zo Trophy locatie dion wordt afgewikkeld, wordt ge rekend op veel toeschouwers, al zijn de aanvangstijden van de wed strijden van het Nederlands team uiterst ongelukkig gekozen. Zo staat de Oranje-formatie (voor het eerst met de namen van de vrouwen op het shirt) in de poule wedstrijden eenmaal om 11.00 twee keer om 13.00 uur en twee maal om 15.00 uur in het veld. Twee andere aansprekende ploe gen, vice-wereldkampioen West- Duitsland en de nummer drie van de wereld, Australië, dienen elk zelfs twee keer om 09.00 uur in de arena te verschijnen. Reglementen van de FIH, maar vooral de wensen van de televisie (NOS en Europa- tv zullen het eve nement intensief begeleiden) lig gen volgens Van Grimbergen aan die beslissing ten grondslag. „Daar komt bij", zo benadrukt Els van Breda Vriesman, vice-voorzitter van de KNHB, „dat we zelf niet zo veel invloed konden uitoefenen op de samenstelling van het program ma. We moesten het schema aan de FIH ter goedkeuring overleggen. Natuurlijk hebben we getracht zo gunstig mogelijke tijdstippen voor Nederland te realiseren, maar we konden onszelf uiteraard niet be voordelen. Dit was echt het maxi maal haalbare. Ik verwacht trou wens niet, dat die aanvangsuren een negatieve invloed zullen heb ben op de interesse van het pu bliek. Uit ervaring weten we, dat de meeste mensen al vroeg in het stadion zijn. Bovendien heb ik be grepen, dat de belangstelling in de Voor Sandra le Poole heeft het wereldtoernooi hockey voor vrouwen, dat morgen begint, een speciaal tintje. De 26-jarige spelverdeelster beëindigt met het eerste WK in Nederland haar hockeyloopbaan. „En ik hoop dat het een gaaf afscheid wordt", zegt ze. „Ik reken er een beetje op, dat we wereldkampioen worden. Op die manier kan ik de vervelende nasmaak wegspoelen, die ik heb overgehouden aan mijn zwakke spel tijdens de Olympische Spelen". Mocht die poging slagen, dan wordt het na Mardrid '78, Vancouver '79 en Kuala Lumpur '83, de vierde wereldtitel voor de speelster die bij Bloemendaal werd ontdekt en via Amsterdam bij HGC terecht kwam. Sandra le Poole, die tijdens dit WK de magische grens van 100 caps gaat overschrijden, en het dubbele aantal aan competitie en Europes wedstrijden afwerkte, stopt omdat zij meer vrije tijd wil krijgen voor andere zaken dan hockey. Niet omdat ze verzadigd is van de successen, zoals ze in Amstelveen nog eenmaal wil bewijzen. „Wereldkampioen worden in eigen land is het mooiste wat er bestaat". (foto gpd> voor-verkoop heel goed was. Beter zelfs dan ooit tevoren. Dat zegt al veel". Els van Breda Vriesman, die ook het secretariaat van de technische commissie dames van de FIH be hartigt, introduceerde voor het WK trouwens een nieuwe regel. Tij dens het WK mag een speelster in het veld niet langer dan twee minu ten voor een blessure worden be handeld. De behandeling moet na het verstrijken van die periode bui ten het speelveld worden voortge zet. Verder geldt ook voor dit toer nooi dat elke ploeg drie i van twee speelsters per wedstrijd mag vervangen. De vice-praeses maakte verder bekend, dat het WK in Amstelveen geldt als een van de zes kwalifica tietoernooien voor de Olympische Spelen van '88 in Seoel. De andere evenementen zijn de Asian Games in september in Seoel, een achtlan- dentoemooi in Edinburgh in april '87, een zes-landentoernooi in Ne derland in juni volgend jaar (tege lijk met de Champions Trophy voor mannen), de Pan American Games in Indianapolis in juli en het EK in Edmonton (Eng) in sep tember '87. ZURICH (GPD) - Hoe goed heeft Han Kulker zichzelf geprogrammeerd? Een vraag die gistermiddag in Zurich vooral Enrico Dionisi, de zaakwaarnemer van Said Aouita, bezig hield. De Italiaanse zenuwpees constateerde luttele uren later tot zijn grote opluchting, dat de als tempomaker aangetrokken computerprogrammeur zich net als de Canadese 'haas' Nelson Carry nauwgezet aan het met atletenmakelaar Jos Hermens opgestelde schema had gehouden. Dat zijn Marokkaanse pupil uitein delijk toch nog het wereldrecord van de Keniaan Henry Rono (7.32,1) op de 300 meter misliep, vervulde Dionisi evenwel met af grijzen, maar dat was te wijten aan een iets te trage doorkomst van Aouita zelf, vlak nadat Kulker (na 1900 meter) was uitgestapt. Met zijn 7.32,54 slaagde het Ma rokkaanse loopwonder, die in het Letzigrund-stadion tot halverwege de laatste ronde op de hielen werd gezeten door de Amerikaan Sidney Maree, er niet in de belofte in te lossen die hij een dag eerder had gedaan. De atleet van het jaar 1985 had bij aankomst in Zürich laten weten dat hij het acht jaar oude we reldrecord van Rono op de korrel had. Aouita, al de snelste atleet op de 1500 en 5000 meter, voegde daaraan toe, dat hij na deze bleem moest zijn'. Op zijn beurt probeerde Carry zijn 'opdrachtge ver' gerust te stellen met de mede deling dat hij gemakkelijk in 2.27 zou kunnen openen. Het tweetal hield woord en mocht na afloop dan ook de com plimenten in ontvangst nemen van Jos Hermens, die in opdracht van de Leichtathletikklub Zürich de hazen voor Aouita had geregeld. Hermens: „Han wil een race nog wel eens beetje dromerig lopen, maar ik had hem duidelijk laten weten dat zoiets volstrekt onmoge lijk was. Dat besefte hij zelf terde ge en ik had er dan ook alle ver trouwen in". Zijn keus voor het aantrekken van de atleet van de Leidse Bata ven als tempomaker verklaarde Hermens, die ruim voor de Spelen Los Angeles hoogstpersoon- de trotse bezitter wil zijn van alle lijk Aouita uit Frankrijk plukte wereldrecords van 1500 tot en met ('want die jongen werd daar ver- 5000 meter. schrikkelijk gediscrimineerd'), als Na zijn net niet geslaagde record- volgt: „Er zijn niet zoveel Neder- poging van gisteravond wil de 25- landse atleten die hiervoor in aan- jarige olympische kampioen op de merking komen. Han is een van de 5000 meter, die onlangs in Oslo op weinigen die écht hard kan gaan en zijn weg naar het wereldrecord op bovendien niet meer de verplich- de 10.000 meter werd gestuit door ting heeft om nog een limiet te lo- een pijnlijke voetblessure, dit sei- pen of zo. Aan de ene kant was dit zoen in elk geval nog aanvallen on- een mooie snelheidstest voor hem en aan de andere kant levert het de nodige internationale publiciteit op. Bovendien geeft het een stuk T zelfvertrouwen als blijkt dat je een Leek Dionisi met bepaald over te heel eind met de sterksten van de lopen van vertrouwen in de tempo- wereld mee kunt lopen". ijpt naar zijn hoofd: net mis. makers, Kulker en Carry hadden vooraf alle vertrouwen in hun re cordmissie. Terwijl de Italiaan ze nuwachtig heen en weer dribbelde tussen de in zijn hotelkamer ver blijvende Aouita en de zich in de overvolle lounge ophoudende 'edelhazen', merkte Kulker daar ontspannen op, dat 'doorkomen in 3.43 op de 1500 meter geen pro LONDEN (ANP/AP) - De zevende partij iq het WK-schaken is gister avond afgebroken. Uitdager Ana toli Karpov verzegelde zijn 41ste zet in een stelling die volgens de Nederlandse grootmeester Jan Timman en zijn Britse collega Ni- gel Short wel moet eindigen in re- De aanwezigen in het Londense Park Lane Hotel waren getuige van de tot dusver meest dramati sche partij in de titelstrijd. Beide grootmeesters kwamen aan het slot bij een gecompliceerde stel ling in tijdnood. Kasparov, spelend met zwart, had slechts vijf minuten voor zijn laatste acht zetten, terwijl Karpov de laatste vijf in maar drie minuten moest doen. De stand in de partij is 3-3. Voor het eerst in deze match zag de wereldkampioen af van de Grünfeld-verdediging, die hij tot dusverre met zwart hanteerde. Hij koos voor het dame-gambiet. Kasparov zou echter zichzelf niet zijn geweest, als hij niet snel de platgetreden paden had verlaten. Met 3.... Lf8-e7 kwam hij in de Ala- torsev-variant terecht, waarbij het openen van de lange diagonaal door 6. ...g7-g6 vreemd oogde. Na de achtste zet van Karpov konden de Nederlandse groot meesters Sosonko en Timman, die in Londen het commentaar verzor gen, zich niet herinneren ooit een dergelijke stelling te hebben ge- Na de eerste analyses gaan de in siders er van uit, dat Karpov goede winstkansen heeft, laten liggen. Kasparov verdedigde zich uiterst omzichtig en had een groot aantal zetten nodig om zijn stukken in het spel te brengen. Zo maakte het zwarte paard van b8 een wandeling om via b6, dj en f8 te belanden op e6. Daar aangekomen meenden de kenners, dat nu de witte opstoot f4 en f5 voor de hand lag. Maar een directe koningsaanval vond Kar pov kennelijk wat al te driest. Hij zocht zijn kansen op de dame-vleu gel. Kasparov maakte N meteen ge bruik van de geboden kans en compliceerde de stelling waar mo gelijk. Dat kostte erg veel bedenk tijd. De wereldkampioen gaf de kwaliteit, maar kreeg er twee pion nen voor terug en bij het afbreken, was van het witte voordeel weinig over. De kwetsbare positie van bei de koningen maakt remise door eeuwig schaak aannemelijk. Partij Investering Kulker zelf onderstreepte de woorden van Hermens met de op merking dat hij zijn overigens goedbetaalde 'vriendendienst' aan Aouita beschouwt als een 'diepte investering'. Nu hij de organisato ren van het traditionele atletiek- spektakel in Zürich allesbehalve heeft teleurgesteld, denkt Kulker volgend jaar op de 1500 meter zijn 'eigen' race te kunnen lopen. „Daar was het mij ook om te doen", aldus de nationale 1500-meterkampioen, „ik wilde me hier gewoon naar bin nen werken en op een andere ma nier was dat waarschijnlijk niet ge lukt". Bereid ..Ik ben bereid", was zo ongeveer 1. d2-d4 d7-d5,2. c2-c4 e7-e6,3. Pbl-c3 LfB- het em6e dat de schuchtere Ben e7,4. c4xd5 e6xd5,5. Lcl-f4 c7-c6,6. Ddi-c2 Johnson, daags voor het atletiek- f,7"46bj.ef?3,P:l'f5i?'ilc2'd2Pb8_d7'9- Sala op een persconferentie kon 12 LfiSaDdfcdï m' fit 5hïZ" uitbrengen, maar eenmaal op de i4.'g2-'g3Lh4^7,15lKel-f2Le6-i5, i6.Ld3l baan wierP de Canadees alle ft Ke8-fB, 17. Kf2-g2 a7-a5,18. a2-a3 Dd7-d8, schroom van zich af en bevestigde i?ü?gl"h3 Lf5xh3+>20- Kg2xh3 KfB-g7,21. het vermoeden dat hij op de sprint !apffe?241póïïïp2shfiP94MS'nlÜ" momenteel ongenaakbaar is. De f «PH"e.6,24> Pc3"*2 Pg8-h6,25. b3-b4 Dd8. QnPuti» ,,an Hit wianon IQ Q<v» b6, 26. b4-b5 c6-c5, 27. Pe2-c3 c5xd4, 28. snelste man van dit seizoen (9,95), Le3xh6+ Th8xh6, 29. Pc3xd5 Dc6-d8, 30. die von6 Jaar m Zurich voor de eer- Ld3-e4 h5-h4, 31. Thi-fi h4xg3, 32. h2xg3 ste keer Carl Lewis had afgetroefd Tf8*,c,8' ïho*h£j 34:T?lxhl Le?- op de 100 meter stak vlak voor de g5, 35. f3-f4 Tc8-c5, 36. f4xg5 Tc5xd5, 37. finicVl volfc hrntaQliircxT viin Le4xd5 Dd8xd5+, 38. Kg2-h2 Dd5xe5, 39. lini8h zel^ brutaalweg zijn arm Thl-fl De5xb5, 40. Dd2-f2 Pe6xb5, 41. omhoog. Een begrijpelijk gebaar Df2xd4+ zwart gaf zijn zet onder couvert want de bronzen medaillewinnaar van LA hield in Zürich zijn concur- Stand afgebroken party: wit: Kh2, Dd4, rpnfpn Hp Niapriann PhiHi Tmnh Tfl, pionnen a3, g3; zwart: Kg7, Db5, Pg5 n 1t ge i f Lhldl Imoh, pionnen a5, b7, f7, g6. Carl Lewis en wereldrecordhouder gambiet. Bij de vrouwen zullen acht lan den op de Spelen in Korea verte genwoordigd zijn. De deelname van Nederland (als olympisch kampioen) en Korea (als organise rend land) staat al vast. Bij de man nen zijn 12 plaatsen beschikbaar. Pakistan (olympisch kampioen) en Korea zijn al zeker van deelname. Verder kwalificeren zich automa tisch de vier continentale vertegen woordigers (de winnaars van de Pan American Games, de African Cup, de Asian Games en Austra lië), alsmede de Europese kam pioen. WENEN (Reuter) - De Bulgaarse atlete Jordanka Donkova heeft woensdag het wereldrecord (van de Poolse Rabsztyn) op de 100 me ter horden geëvenaard. Donkova liep de afstand in 12,36 seconden. Donkova leverde haar prestatie tij dens het toernooi om de Bulgaarse kampioenschappen. Calvin Smith op gepaste afstand en trotseerde een lichte tegenwind in 10,03 sec. Hoewel Nelli Fiere-Cooman niet aan een verbetering van haar Ne derlandse record toekwam mocht haar 11,19 sec. er alleszins zijn. Vooral omdat de Europese indoor- kampioene in een zeer sterk deel nemersveld beslag wist te leggen op een derde plaats achter de Ame rikaanse olympische kampioene en wereldrecordhoudster Evelyn Ashford (10,95) en haar landgenote Jeanette Bolden (11,08). En dat ter wijl de 22-jarige Rotterdamse, in Zürich aangekondigd als 'vermoe delijk de snelste startster ter we reld', een dag eerder de hoop had uitgesproken 'niet in de B-serie' te hoeven lopen. Cooman: „Over mijn klassering ben ik natuurlijk tevreden, maar niet over mijn start, de starter was dit keer aanzienlijk sneller dan ik". Op haar beurt was Cooman in elk geval aanzienlijk sneller dan haar landgenote Els Vader die met een tijd van 11,40 teleurstelde, maar zich op de verlengde sprint enigs zins herstelde en in haar serie als derde finishte (23,39). Verdienstelijk Elly van Hulst toonde vlak voor de Europese titelstrijd in Stuttgart aan in prima vorm te verkeren. Vlak achter de Roemeense Doina Melinte (4.04,38) spurtte de gros sierster in nationale titels naar een verdienstelijke tweede plaats (4.05,75) op de 1500 meter. Voor Rob Druppers ging het in de eerste ronde van de 800 meter veel te hard. Hoewel het Ameri kaanse duo Johnny Gray/Earl Johns hun, volgens Druppers, 'waanzinnige opening' in de twee de rondgang moesten bekopen kwam de Nederlander nog bijna anderhalve seconde later en als zesde over de finish (1.45,34). Steeple-loper Hans Koeleman, nog altijd niet verzekerd van uit zending naar het EK, moest van de Nederlandse Atletiek Unie maar eens vorm zien te tonen in Zürich. Die was er dus niet en ver achter de Belgische winnaar William van Dijck (8.17,24) hobbelde de naar de VS uitgeweken geschiedenisstu dent naar een matige 8.32,10. De at leet die zondag in Boedapest nog een spike had verloren en bloots voets over de baan ging merkte evenwel nuchter op: „Ach, ik was allang blij dat ik mijn schoenen kon aanhouden". JAAP VISSER DEN HAAG/PARIJS (GPD) - Pierre Vermeulen heeft in Frankrijk een verzoek tot natura lisatie ingediend. De Nederland se gastarbeider van voetbalkam pioen Paris Sant Germain wil de Franse nationaliteit aannemen. „Op mijn eigen initiatief en op verzoek van de club, die nu drie buitenlanders in dienst heeft en er maar twee mag opstellen", zo licht Vermeulen zijn aanvraag zelf toe. „Als het verzoek wordt gehonoreerd, krijg ik een tweede paspoort en dat heeft alleen maar voordelen". Dat geldt dan niet alleen voor zijn club, maar vooral ook voor hemzelf. De 30-jarige ex-Oran jeklant dreigt bij zijn Franse werkgever uit de boot te vallen. In de vorige competitie stond hij vrijwel steeds in de basis, „de fensief op het middenveld", maar de eerste drie wedstrijden van dit seizoen moest hij toekij ken. „Dat heeft alles te maken met de tactiek", zegt Vermeulen, „en ook met het feit dat de club de Joegoslaaf Halilhodzic heeft ge kocht van Nantes. Hij is gaan spelen op de plaats van Roche- teau, die als rechterspits niet meer zo goed voldeed. En aange zien Susic (een andere Joego slaaf) al een paar jaar een heel be langrijke rol speelt in het elftal, val ik er tot nu toe steeds buiten omdat er maar twee buitenlan ders mogen worden opgesteld. Als ik een Frans paspoort heb, bestaat dat probleem niet meer", aldus Vermeulen. De oud-voetballer van onder meer Roda JC en Feyenoord, die met zijn gezin even buiten Parijs woont, keert vrijdag in de uit beurt tegen Sant Etienne wel in de basis terug, maar ziet dat op treden zelf als een uitschieter. „Omdat dat een moeilijke uit wedstrijd is, gaan we daar defen siever spelen. Daarom wordt Ha lilhodzic opgeofferd, maar ik weet niet of dat vaker zal gebeu ren". Aangezien Vermeulen graag wil spelen en nog twee jaar onder contract staat bij Paris Sant Ger main, dat hem ondanks de inte resse van de vijf andere Franse clubs per se niet wil laten gaan, diende hij het verzoek tot natura listic in. In de wetenschap dat hij zijn Nederlanderschap daarbij niet hoeft te verliezen. „Want je mag hier twee paspoorten heb ben. Dat hebben de Senegalezen Sné en Bocandé die hier voetbal len ook", weet Vermeulen. „Dat zou voor mij de ideale situatie zijn, want met een Frans pas poort kan ik hier bij elke club te recht en het bevalt me zo goéd dat ik echt nog wel een poosje wil blijven. Over twee jaar ben ik transfervrij en ik wil in Frankrijk mijn carrière afsluiten. Vermeulen denkt er dan ook niet over terug te keren. „Ik heb elf jaar in Nederland gespeeld en pas een jaar in Frankrijk. Maar nu al vind ik het voetbalklimaat hier veel beter. Ze zijn hier echt voetbalgek. Iedere wedstrijd is een spektakel en een ervaring op zich. Heel motiverend. Als voet baller kun je je niet beter wen sen", zegt Vermeulen, die de fi nanciële kant daarbij nog buiten beschouwing laat. Een eerder gepubliceerde op merking van een familielid die stelde dat 'er geen drie spelers in Nederland zijn, die verdienen wat hij verdient', doet hij af als 'overdreven'. Wel zegt hij om het klimaat te schetsen: „De meeste spelers van de club en ook ik hebben dit seizoen salarisverho ging gehad als beloning voor het kampioenschap. Zo blij was de club met die titel. Begrijp je nu waarom ik hier wil blijven?" ZEIST - Competitieleider Jan Huijbregts heeft de eerste ronde van de strijd om de KNVB-beker verplaatst van 13 en 14 september naar 11 en 12 oktober. Eerstge noemde data worden gebruikt voor het afwerken van achterstalli ge duels. Dat is het gevolg van de vele omzettingen die Huijbregts nu al moest toepassen in het competi tie-programma betaald voetbal. Zo gaan de voor woensdag 10 septem ber vastgestelde wedstrijden naar het weekeinde van 20 en 21 sep tember. Het voor die dagen vastge stelde programma schuift een week op. Dat gaat zo door tot het programma van 25 en 26 oktober en dat wordt besloten op woens dag 29 oktober. ADVERTENTIE Hedenavond Aanvang 19.00 uur DOCOS FC DEN HAAG Morskwartier t.o. Holiday Inn

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11