A. Haakmat Vacht' op uitnodiging Nog geen vredesgesprek El Salvador Rand keldert na dreiging extra sancties Ontwapening als kinderdroom W? cl CIA in verlegenheid door overlopen spion VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1986 BUITENLAND PAGINA 7 DEN HAAG - De voormalige vice-premier van Suriname, André Haakmat, wil zaterdag naar Paramaribo vertrekken om met de huidige machthebbers een dialoog aan te gaan over de toekomst van het land. Bovendien is Haakmat be reid als bemiddelaar op te treden tussen de Surinaamse regering en de verzetsgroep van Ronnie Brunswijk om de twaalf gegijzelde militairen vrij te krijgen. De vroegere bewindsman reageert tijdens daarmee op de verkapte uitnodi- de, ging van de Surinaamse premier door Jos Heymans Paramaribo laat drie Belgen vrij DEN HAAG/PARAMARIBO/NEW i minuten durende tira- Haakmat voor halve ga- werd uitgemaakt: „Als meneer Haakmat nog altijd meent Surina mer te zijn, laat hem dan hier ko men". Voordat Haakmat naar Surina me gaat, wil hij de garantie hebben dat de militaire acties tegen Bruns- Radhakishun, woensdag voor de wijk worden gestaakt en dat het VARA-radio. De premier zei toen bewind in Paramaribo bereid is een politieke dialoog te voeren. In die dialoog zou Haakmat een be- langrijke rol moeten spelen. Vol gens de journalist Willem Oltmans, die zichzelf een vertrouweling van Bouterse noemt en Haakmat heeft uitgedaagd naar Suriname te gaan, zal de Surinaamse regering van daag over de voorwaarden beslis sen. lumuii ntMiwuiiuuvmaw Haakmat is niet bang dat zijn le- ORLEANS (ANP) - De drie Bel- v?,n,m Suriname gevaar zal lopen. gen,_ die dinsdag door militairen in WESORY - Twee voormannen van de ondergrondse strijd tegen het Poolse regime spraken elkaar gisteren i vakantiestemming. Lech Walesa ontmoette de onlangs vrijgelaten Bogdan Lis op zijn vakantieadres in Wesory. (foto AP Oost-Suriname zijn gistermiddag [arandeerd, dit regime is natuur- jk niet voor de volle 100 procent vrijgelaten. De Belg Ramon, die te vertrouwen. Maar ik zal die gok bijna een jaar in Suriname werk- moeten nemen. De belangen die op zaam is in het kader van de Bel- het sPf' staan, rechtvaardigen enig gisch-Surinaamse samenwerking, ns'c° Haiüonat. werd dinsdag samen met twee gas- De oud-bewindsman schat de ten uit België in het gebied Patta- ka?,s dat aan zijn condities wordt maka met zijn gasten aangehouden voldaan, erg laag ui. Maar Oltmans, en naar Paramaribo overgebracht. die dagelijks contact heeft met Pa- Pattamaka is de grootste hout- ramanbo en de eisen van Haakmat concessie van Bruyzeel in Surina- heeft overgebracht, verwacht dat me. Dat gebied is sinds twee we- de, Surinaamse regering akkoord ken het toneel van zoekacties van gaan. „Als ze slim zijn, zullen ze het leger naar een groep opstande- Haakmat toelaten. Ik zal hem ver- lingen onder leiding van Ronnie gezellen en we gaan dan recht- NAIROBI (AP) - Britse, Ameri kaanse en Keniaanse weten schappers zijn van mening dat een vorig jaar gevonden fossiel de gangbare theorieën over het ontstaan van de mens onder graaft. De vondst zou zelfs tot een herziening van biologie- boeken kunnen nopen. 'Dit is een ontzenuwing van het idee dat er drie miljoen jaar geleden slechts één soort mens bestond, waaruit alle anderen zouden zijn ontstaan', zo ver klaarde Richard Leakey, direc teur van Kenia's nationale mu seum en lid van de expeditie die het fossiel in augustus 1985 ontdekte. Het fossiel .werd gevonden door professor* Alan Walker, een wetenschapper uit Braun- stone in Engeland. 'Het kwam als een complete verrassing en ik denk dat sommige van onze collega's hiermee een schok te verwerken krijgen,' zei Walker, die hoogleraar biologie en ana tomie is aan de medische school John Hopkins in het Amerikaanse Baltimore. Mens niet te herleiden tot één oertype Walker en Leakey, welke laatste een zoon is van de pa leontologen Louis en Mary Leakey, vertelden deze week dat de vondst hun theorie on dersteunt dat er drie miljoen jaar geleden meer dan een pri mitief type mens bestond. idee druist lijn- 'recht in tegen de opvattingen van de Amerikaanse paleonto loog Don Johanson, die zegt dat er in die periode maar een type mens bestond, het type Lucy. Deze Lucy is het bijna half-complete skelet van een vrouw, dat Johanson in 1975 in Ethopië heeft ontdekt en dat zou behoren tothet type 'Au stralopithecus Afarensis'. Leakey zei dat de schedel veel vragen zou oproepen over 'zaken die altijd voor waar zijn aangenomen, zaken die altijd door onze collega's zijn geloofd en zijn onderwezen in de mees te Amerikaanse schoolboeken in de afgelopen tien jaar'. De nu ontdekte schedel heeft toebehoord aan een volwassen jongeman die 2,5 miljoen jaar geleden leefde aan de westkust van het Turkana-meer in het verre noorden van Kenia. Het is het oudste exemplaar van het primitieve type mens dat Au stralopithecus Boisei heet. Volgens de ontdekkers heeft de schedel buitengewoon pri mitieve trekken met een aapachtig naar voren gericht aangezicht en een hersenin houd die de kleinste is van alle menselijke fossielen die tot nu toe zijn gevonden. Die inhoud zou ongeveer zo groot zijn als bij een aap in onze tijd en min der dan een derde van de her sens van de hedendaagse mens kunnen bevatten. Brunswijk, die twee aanvallen op r^ar bet bosnegerdorp militaire posten op haar naam Dnetabbetje, waar we Bmnswyk IvIllphlpllTlO'PII I riQll heeft staan. Over de preciese toe- zullen ontmoeten. Ik denk dat het VJCöUI CIV VJLI dll ji.i j. li.i- .1i liilrt nm Rnincuriilr Ha npnunilHpn 4 GENEVE (Rtr.) - De VN-instelling functionarissen uit negen Westeu- voor hulp aan vluchtelingen gaat ropese landen deelnemen. Daarbij dracht van de arrestaties deed luM om Brunswyk de oerwouden Bruynzeel geen mededeling, maar ult P«ten aldus Oltmans. waarschijnlijk werden de Belgen Volgens Haakmat lijdt Bouterse aangehouden in het kader van de prestige- en gezichtsverlies, nu hij zoekacties van het leger. er nog altijd niet in slaagt de ver- Het merendeel van de veertien zetsgroep van zijn oude lijfwacht huurlingen die eind juli in de Ver- op te sporen. Van de 2000 militai- enigde Staten zijn gearresteerd en ren waarover het Surinaamse leger van plan waren een invasie in Suri- beschikt, zouden inmiddels 1500 name uit te voeren, verkeerde in de man direct betrokken zijn bij de veronderstelling dat zij als veilig- klopjacht op Brunswijk. „Als Bou- heidsagenten gehuurd werden terse hem niet te pakken krijgt, on- ___w_ voor Amerikaanse bankdirecteu-tstaat er op termijn een explosieve Vluchtelingen (UNHCR) verklaar- ren. Dit heeft Robert Bernard, de situatie. De zaak gaat dan escale- de dat aan de bijeenkomst van 27 verdediger van een van de ver- ren. Ik geloof dat ik Brunswijk tot 29 augustus in Genève, de dachten, Roger McGrady, gisteren zover kan krijgen om de gegijzelde nieuwste in een reeks besprekin- in de Amerikaanse stad New Or- militairen vrij te laten", meent gen achter gesloten deuren over de Daarna kwamen Libanezen, Pale- leans (Louisiana) gezegd. Haakmat. problemen rond vluchtelingen, stijnen en Ghanezen. met functionarissen uit West-Euro pa, Canada en Australië overleg gen over de problemen die het ge volg zijn van de toegenomen stroom Iraanse asielzoekers. Dit hebben VN-functionarissen giste ren verklaard. Een woordvoerder van het VN- Hoge Commissariaat voor ook een Nederlandse vertegen woordiger. Vooral West-Duitsland gaat ge bukt onder een toevloed van vluchtelingen, die vooral via West- Berlijn binnenkomen. De autori teiten hebben er tegen geprotes teerd omdat ze de controle erover verliezen. Iraniërs vormen van de vluchtelingen het grootste deel, met 2.339 van de bijna 10.000 vluchtelingen die in juli in de Bondsrepubliek asiel zochten. Buitenland kort MEXICO STAD - Het houden van een nieuw vredesgesprek tussen de christendemocrati sche regering van El Salvador en de gewapen de oppositie is weer onzeker geworden. De be middelaar tussen de strijdende partijen, aarts bisschop Arturo Rivera y Damas kan zijn be- Chemische wapens De Amerikaanse senaat heeft het recht van president Reagan erkend op hervatting van de aanmaak van chemische wapens na een hiaat van 17 jaar. De senaat verwierp met 57 tegen 43 stemmen een amendement aan de defensiewet van 1987 dat Reagan zou hebben gedwongen eerst met zoveel woor den toestemming te vragen aan het hoogste besluitvormende orgaan van de NAVO. Spionage Een militair van de Amerikaanse luchtmacht die schuldig was be vonden aan het doorgeven van ge heime documenten aan regerings agenten die zich bij hem hadden geïntroduceerd als Russische func tionarissen, is donderdag veroor deeld tot 25 jaar gevangenisstraf. Chili Chileense studenten hebben giste- ^XI,C(0 STAD^ -Een minuut na ren b« acht universiteiten in het de laatste explosie zo meer dan de land barricades opgeworpen en au- JeUt van de menselyke wezens tobanden in brand gestoken uit dood zy n. Het stof en de rook van Drotest teeen de dood van een 24- de continenten in vlammen zullen ftó?e studentenle1den vXnsde het zonlicht verslaan en de absolu- politie zijn er 42 betogers gearres- te duisternis zal opnieuw m de we- teerd. Een offciële bron in de reld regeren. Een winter van oran- hoofdstad Santiago sprak van 32 °™"de arrestaties. De politie trad onder 231 de eb en vloedtijden van de meer op met traangas «e^o^ttanen degjj ke- de dorst zullen zijn gestorven i it I* Duarte: eigen plan. (foto AP) lofte niet nakomen om een definitieve plaats en datum voor de hervatting van de eind 1984 afgebroken vredesdialoog bekend te maken. door Rob Sprenkels „Alles duidt op een nieuw uitstel", zo gaf de Salvadoraanse kerkleider na afloop van een speciale misdienst toe. En hoewel hij niet in details wilde treden, had hij het over „verre- gaande tegenstellingen" tussen de guerrilla en het bewind van José Napoleon Duarte. Rivera y Damas zocht eind vorige week de rebellen op in de noordoostelijke provincie Morazan waar zij sinds het losbarsten van de burgeroorlog in 1980 in hun bolwerken verblij ven. Hij had een voorstel van Duarte op zak en kwam dit weekeinde terug in San Salvador met een tegenvoorstel van de oppositie. Afgelopen dinsdag beschuldigde Guillermo Ungo, de politieke leider van het Salvadoraan se verzet, president Duarte ervan onvoldoende serieus te zijn. „Ik ben bang dat zijn voorstel was bedoeld om een resoluut „nee" uit te lok ken", aldus Ungo. En hoewel de inhoud van alle voorstellen door beide partijen tot nu toe geheim zijn gehouden, liet Ungo doorscheme ren dat Duarte de rebellen een soort van „over gave" had willen dicteren. „Duarte speelt met de dialoog maar hij realiseert hem niet", aldus de leider van het gebundelde verzet. Het nieuwe en wellicht definitieve uitstel van een derde gespreksronde tussen regering en rebellen is bij de Salvadoraanse bevolking als een bom ingeslagen. Vakbonden, de katho lieke kerk en zelfs delen van Duarte's eigen christendemocratische partij waren hoopvol gesteld na het door de rebellen gelanceerde plan om tot een brede nationale dialoog te ko men die min of meer een draaiboek voor een vreedzame oplossing zou moeten opstellen. Inmiddels heeft Duarte, hand in hand met zijn vroegere aartsvijand Roberto d'Aubuis- son, de absolute leider van ultra-rechts, het idee gelanceerd om tot een eigen vredesplan te komen door middel van een dialoog tussen „alle sectoren die in de democratie geloven", om het met de woorden van d'Aubuisson te zeggen. JOHANNESBURG - De Zuidafrikaanse munteenheid de rand heeft gisteren het laagste punt uit de geschiedenis bereikt. Vol gens financiële deskundigen heeft de val van de rand alles te maken met de dreiging van verdere sancties, nu het Britse Geme nebest begin deze week een beperkt sanctiepakket heeft aange nomen. Deze nieuwe sancties moeten vooral komen van de Ver enigde Staten en de Europese Gemeenschap. De val van de rand woensdag avond en gisteren op de Zuidafri kaanse wisselmarkt zou nog veel dieper zijn geweest, als de dollar niet tegelijkertijd op de Europese geldmarkten zou zijn gekelderd. De belangrijkste oorzaak voor de val van de rand wordt het uitblij ven van nieuwe investeringen ge noemd en de enorme sommen gelds die op dit moment naar het buitenland verdwijnen. Dit on danks de beperkende maatregelen die de Zuidafrikaanse regering reeds lang hanteert voor het over de grens brengen van kapitaal. Op de effectenbeurs van Johan nesburg is er sprake van een groot aanbod aaan Zuidafrikaanse aan delen, omdat veel internationele aandeelhouders hun effecten te koop aanbieden. Een van de wis selkoers-handelaren, James Hol land wist te vertellen, dat een grote investeerder uit Londen gisteren al zijn Zuidafrikaanse goudaandelen ter waarde van miljoenen dollars had verkocht. Ook de zakenwereld in Zuid- Afrika is uitermate bevreesd voor de nabije toekomst vanwege de dreiging van meer sancties. Zij vre zen een verdere afname van de le venstandaard, ook voor de blanken die het nu nog goed hebben; een groeiende werkloosheid en een verder stijgende inflatie door de toenemende internationale isola tie. Over 1985 liep de inflatie in Zuid-Afrika op tot boven de 18 pet, maar in de eerste zes maanden daalde zij weer en tot twee weken geleden werd er nog gehoopt op een inflatie van 12 pet over heel 1986. Maar dit optimisme is nu vol ledig omgeslagen in pessimisme. Woensdagavond dreigde de Zuidafrikaanse minister van finan ciën, Barend du Plessis de wester se wereld opnieuw met maatrege len als verdere sancties worden aangenomen. Na eerdere dreige menten aan het adres van de buur landen, waarschuwde Du Plessis nu dat meer sancties wel eens zou den kunnen leiden tot het bevrie zen van de afbetaling van Zuid- Afrika's buitenlandse schulden. Zuid-Afrika heeft een buitenland se schuld van 14 miljard dollar en kwam vorig jaar met zijn schuldei sers een nieuwe afbetalingsrege ling overeen. Du Plessis sprak ook over mogelijke protectiemaatrege- len bij import uit het buitenland. De controlemaatregelenaan de grensposten tussen Zuid-Afrika en de buurlanden Zimbabwe en Botswana gingen gisteren gewoon door. Om grote opstoppingen bij de grensplaats Beit Bridge te ver mijden werden alle vrachtwagens met bestemming Zimbabwe en Zambia reeds 16 kilometer voor de grens bij Messina van de weg afge haald voor nadere inspectie. Van een eerder gemeld massaal opont houd bij de grensposten was ech ter geen sprake. De douane van Botswana meldde een normale doorgang van het vrachtverkeer. Howard: leugendetector, (foto ap» WASHINGTON/MOSKOU (AP) - De naar Moskóu overgelopen ex-CIA- spion Edward L. Howard heeft de Sowjet-Unie wellicht een gróót aantal bijzonderheden aan de hand gedaan over de Amerikaanse geheime dienst. Zijn overlopen kan een gigantisch verlies hebben betekend voor de geheime activiteiten van de Verenigde Staten, zo heeft een voormalige CIA-medewerker gisteren verklaard. George Carver, nu verbonden aan het centrum voor strategische en internationale Studies, zei dat Howard de namen van verschillende CIA- mensen in Moskou zou hebben gekend en ook op de hoogte zou zijn geweest met de daar gebezigde methoden, toen hij twee jaar geleden voor het eerst geheimen verkocht aan Moskou. Carver is een voormalige on derdirecteur van de nationale afdeling van de CIA. Volgens de Russische regeringskrant Izvestia, is aan Howard politiek asiel verleend in de Sowjet-Unie. CIA-woordvoerster Kathy Pherson zei dat ze het bericht niet kon tegenspreken, maar evenmin bevestigen. 'Wat ik weet, is dat hij op de vlucht is voor justitie,' zo verklaarde zij. De CIA wenste niet in te gaan op vragen over de schade die Howards overlopen de Amerikaanse dienst zou hebben toegebracht. 'Hij werkte voor Moskou,' zei Carver, daaraan toevoegend dat Howard zeer waar schijnlijk toegang had tot opleidingsmateriaal van de CIA. 'Naar mijn weten is hij de eerste die rechtstreeks naar de Sowjet-Unie is gegaan, met een schat aan bijzonderheden.De schade die hij heeft toegebracht, moet zeer ernstig zijn geweest. Hij was tenslotte een professionele stafmede werker van de CIA', aldus Carver.Onderdirecteur William Baker van de FBI zei gisteren geen reden te hebben het bericht in de Izvestia in twijfel te trekken. 'We hebben sinds september 1985 bijzonder hard naar Ho ward gezocht,' aldus Baker. Howard werd in 1983 uit Cl A-dienst ontslagen nadat een test met een leugendetector uitwees dat hij drugs had gebruikt en betrokken was ge weest bij kleine diefstallen. Hij was voordien opgeleid om als spion te gaan werken op de Amerikaanse ambassade in Moskou. Zijn opdracht werd ingetrokken en kort daarna verliet Howard de dienst. Twee jaar later werd hij beschuldigd van spionage voor de Sowjet- Unie. Voordat hij aangehouden kon worden, wist Howard het land uit te komen. Nadat hij in 1983 de CIA had verlaten, was hij naar New Mexico gegaan. Hij had daar een goedbetaalde baan bij het financiële departe ment van die staat. Volgens de Amerikaanse autoriteiten heeft Howard in september 1984 geheimen verkocht aan KGB-agenten in Oostenrijk voor een bedrag van ruim 14.000 gulden. Howard, die zijn vrouw en twee kinderen achterliet toen hij vorig jaar aan FBI-agenten wist te ontkomen, werd als spion geïdentificeerd door Vitali Joertsjenko, een Russische functionaris die was overgelopen naar de Verenigde Staten. Joertsjenko bracht de CIA later in grote verlegen heid toen hij weer terugkeerde naar de Sowjet-Unie. Groep van Zes doet 'halfrond der rijken' voorstellen VS-ambassadeur de planeet verdwijnen en het tijdperk van rock en harttransplan- De Amerikaanse ambassadeur in zullen geen kans zien om de hemel Kopenhagen, Terence Todman, te vinden". heeft berichten tegengesproken dat hij om familieredenen zou heb- ben geweigerd een nieuwe post in GOO X Zuid-Afrika te aanvaarden. Hij Pnh QnronL-olc voegde er evenwel aan toe dat in M0P ^P^nKeiS het geval hij door Washington zou worden aangesteld, hij dit alleen Gabriel Garcia Marquez, de Co- zou aanvaarden op voorwaarde dat lombiaanse Nobelprijswinnaar, las de „Verenigde Staten een geloof- zijn eigen geschrift voor, terwijl de waardiger beleid voeren dan van- air-conditioning van het luxueuze daag de dag het geval is inzake Krystal-hotel in de Mexicaanse Zuid-Afrika. brandende wateren en de vogels taties zal weer terug zijn in z'n kin- Russische steden De stedenbouwkundigen Sowjet-Unie hebben een nationaal badplaats Ixtapa op volle toeren draaide. Raul Alfonsin en Miguel de la Madrid keken elkaar aan met een blik van bewondering in de ogen. Voor de tweede keer sinds derschoenen uit de ijstijd. De paar mensenwezens die de eerste schrik overleven en die het voorrecht hebben gehad van een veilige schuilplaats om drie uur 's mid dags van de onheilspellende maan dag van dé grote catastrofe, zullen alleen maar hun leven hebben ge red om later te sterven vanwege de afschuw van hun herinneringen. De schepping zal beëindigd zijn. In de laatste chaos van de mensheid en de eeuwige nachten zal er nog maar een overblijfsel zijn van wat het leven was: de kakkerlakken". Een wereld zonder wapens, een wereld zonder oorlog. Voorlopig is 1984 zijn Julius Nyerere, de ex-pre- het nog een utopie, een kinder programma opgesteld dat erop is sident van Tanzania en de rege- droom. De "Groep van Zes" is ech ter overtuigd van zijn gelijk. "Wij Nyerere (Tanzania), Gandhi (India), Alfonsin (Argentinië), De la Ma drid (Mexico) en Papandreou (Griekenland) luisteren naar het betoog gericht de groei van de grootste ringsleiders van Argentinië, InL steden tegen te gaan en de regio in Griekenland, Mexico en Zweden zijn hier gekomen om het recht op het uiterste oosten van het land te bijeengekomen op zoek naar ont- te eisen om te kunnen blijven le- van de Zweedse premier Carlsson. ontwikkelen. Volgens TASS zal wapening en wereldvrede, het plan de grootste invloed heb- »De eeuwige sneeuw zal de Sa- ben op het Europese deel van de hara-woestijn bedekken, het uitge- Sowjet-Ume, waar 18 van de 22 streke Amazone-gebied zal van het miljoenensteden liggen. ven", zo probeerde Julius Nyerere de top te rechtvaardigen. Miguel de la Madrid stelde dat "de rede en de wil om te leven onze wapens door hagel vernietigde aangezicht zijn". En de Mexicaanse president liet tijdens de openingsceremonie een oproep horen om de enorme verspilling van 1000 miljard dollar per jaar te gebruiken om een einde (foto AP) te maken aan de grote tekortko mingen van de mensheid, de hon ger, het analfabetisme. "Als een marsmannetje deze aar de zou bezoeken en zou zien waar we mee bezig zijn, dat we de mid delen fabriceren tegen onze eigen overleving, dan zou die marsman ons zeggen dat we compleet gëk zijn". Carl Sagan, de door zijn tele visieserie wereldberoemd gewor den astroloog, sprak in het Engels, maar herhaalde die laatste twee woorden nog een extra hard in het Spaans: "Totalmente locos". En Kenneth Galbraith,de gevier de econoom van de universiteit van Harvard, beweerde dat politici en wetenschappers verstrikt zijn geraakt in de netten van het mili taire apparaat. "In de Verenigde Staten beheersen de militairen de informatie die het publiek krijgt over de wapenwedloop", aldus Galbraith, die opmerkte dat de top in Ixtapa wordt geboycot door de meeste Amerikaanse kranten en de belangrijkste televisiestations. Heeft een ontmoeting als die van de "Groep van Zes" in Ixtapa wel nut? De "Zes" willen vier docu menten proclameren. Een oproep voor een algemene ontwapening en een scherpe veroordeling van alle atoomwapens en de zoge noemde "Star Wars". Een protocol inzake de verificatie van de op schorting van atoomproeven. En twee boodschappen, eentje aan het adres van Ronald Reagan en eentje voor Michael Gorbatsjov, waarin men het door de "Zes" uitgedok terde verificatie-systeem voorstelt en beide grootmachten oproep om alle atoomproeven op te schorten. Terwijl de zes regeringsleiders zich onder een helblauwe hemel op het strand voor het hotel ten goede deden aan een uitgebreid buffet, compleet met zeekreeft, oesters, mosselen en garnalen, liet Moskou weten dat men in principe bereid is om de vorig jaar afgekondigde een zijdige bevriezing van al zijn atoomproeven te verlengen en om de door de "Groep van Zes" voor te stellen verificatie te accepteren. De Russen lieten echter wel weten dat die toezegging afhankelijk is van de "bereidwilligheid" van de Ver enigde Staten om een einde te ma ken aan de wapenwedloop. De goede bedoelingen van de "Groep van Zes" staan buiten kijf. Er zijn genoeg atoomkoppen om de mensheid vijftig keer te vernie tigen en toch gaat de wapenpro- duktie in alle hevigheid voort. "Terwijl we ontbijten, wordt er een nieuwe atoomkop gebouwd", zo wist de Gabriel Garcia Marquez de top in Ixtapa te vertellen, "en mor gen, als we wakker worden, zullen er weer negen meer zijn in de op slagplaatsen van de dood op het halfrond van de rijken".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7