Enkele reis naar de lgagsfejriicl Nijdam verslagen door Oersted Blanchard in ring tegen Rochigiani Lewis niet in Europa aan de start Bijstand KiismmvamawEtui KOPENHAGEN (Ritzau) - Jelle Nijdam kent weinig geluk in de openingstydritten van etappewed- strijden. Na zijn nederlaag in de Ronde van Frankrijk tegen Thierry Marie strandde de Brabander in de proloog van de Ronde van Dene marken op Hans-Henrik Oersted. De Deense wereldkampioen ach tervolging was over 4,7 kilometer in Kopenhagen twee seconden sneller dan Nijdam. De Australiër Alan Peiper werd derde. Bert Oos terbosch, maandenlang aan de sukkel met knieblessures, vierde zijn rentree met de vijfde plaats. De uitslag van de proloog van de Ronde van Denemarken is: WEST-BERLIJN (Rtr) - Alex Blanchard zal zijn Europese titel in het halfzwaargewicht pas op 3 ok tober tegen de Westduitser Ralf Rocchigiani verdedigen. Het ge vecht heeft plaats in het Ijsstadion van West-Berlijn. Volgens de Westduitse promotor Wilfried Sauerland krijgt de Ne derlandse bokskampioen een beurs van 33.000 D-Mark (ongeveer 37.500 gulden) plus een aandeel uit de verkoop van televisierechten. Voor de uitdager is nog geen hono rarium vastgesteld. Voorafgaand aan het titelgevecht tegen Blan chard gaat Rocchigiani vijf weken in trainingskamp by de Engelse trainer George Francis. HOUSTON (Rtr) - De Amerikaan se atleet Carl Lewis heeft zijn komst naar Europa afgezegd. Het sprintkanon liep een maand gele den een knie-blessure op, die vrij dag na een estafetteloop tijdens een atletiekgala in zijn woonplaats Houston weer verergerde. Lewis liet zondag het verspringen schie ten en neemt tenminste een maand rust. Hij mist hierdoor de wedstrij den in Boedapest, Zürich, Berlijn en Keulen. "Ik had graag in Europa willen starten, maar ik vind het belangrij ker dat mijn knie weer helemaal in orde komt. Volgend seizoen zyn de wereldkampioenschappen in Ro me en dan wil ik fit zijn", verklaar de de winnaar van vier gouden me dailles tijdens de Spelen in Los An geles, die operatief ingrijpen niet uitsloot. "De enige manier om uit te zoeken wat er precies met mijn knie aan de hand is, is door er in te kijken". Lewis liet verder weten, dat hij de atletiek na de Olympsche Spe len in 1988 voor gezien houdt. "Dat wordt mijn belangrijkste jaar, om dat het mijn laatste zal zijn". 1. Hans-Henrik Oersted (Den) 4,7 km in 5.37,10 (gem. 50,192 km/u), 2. Jelle Nijdam (Ned) 5.39,7, 3. Alan Peiper (Aus) 5.42,1,4. Jesper Worre (Den) 5.42,8, 5. Bert Oosterbosch (Ned) 5.44,5, 6. Jörgen Pedersen (Den) 5.45,0, 7. Johnny Broers (Ned) 5.45,7,8. Rolf Sörensen (Den) 5.49,5,9. Marco van der Hulst (Ned) 5.49,1, 10. Herman Frison (Bel) 5.51.0, 11. Sören Lilholt (Den) 5.52.1, 12. Per Pedersen (Den) 5.52,4. achtste etappe, een criterium over 36 kilometer, vierde. De etappe werd gewonnen door de Fransman Laurent Jalabert, die in het eind klassement tweede werd met vier seconden achterstand op de renner Johan van der Velde heeft gis teravond het profcriterium in Roo sendaal 'Draai van de Kaai' gewon nen. In de eindsprint van de kop groep van acht werd Van der Velde gelanceerd door zijn ploeggenoot Eric Vanderaerden. De uitslag is: 1. Johan van der Velde (Rysber- gen) 100 km in 2.14.40, 2. Eric Van deraerden (Bel), 3. Gerrit Solleveld (De Lier), 4. Theo Appeldoorn (Roosendaal), 5. Frits Pirard (Dorst), 6. Jac. van der Poel (Hoo- gerheide), 7. Ad Tak (Oudenbosch), 8. Eric van Lancker (Bel) allen de zelfde tijd als de winnaar, 9. Gerrie Knetemann (Huybergen) op 20 sec., 10. Maarten Ducrot (Middel burg) z.t. De Nederlandse wielrenner Mi chel Zanoli heeft de Ronde van Abitibi in Canadese staat Quebec gewonnen. De wereldkampioen bij de junioren werd in de afsluitende uit Wilnis. Richard Luppes, ploeg genoot van Zanoli en winnaar van het zilver tydens het wereldkam pioenschap in Marokko, eindigde in het eindklassement als derde. Uitslag achtste etappe: 1. Jala bert (Fra) de 36 kilometer in 51 mi nuten en 35 seconden (met bonifi catie 51.15), 2. Taudevin (Gbr) z.t. (met bon. 51.25), 3. McCormack (Vst) z.t. (met bon. 51.30), 4. Zanoli (Ned) z.t., 5. Cojan (Can) z.t. Eindklassement: 1. Michel Zano li (Ned) 10 uur, 46 minuten en 2 se conden, 2. Jalabert (Fra) op 4 se conden, 3. Richard Luppes (Ned) op 37, 4. McCormack (Vst) op 1.01, 5. Guegen (Fra) op 1.07. Nieuwe uitgaven Science fiction - 'Duin Kapittel' is het (dikke) zesde deel uit de heelalsage van Frank Herbert. De 'boeken van Duin' zijn alle verschenen bij Meulenhoff. Ook dit exemplaar: prijs ƒ29,50/ Thriller - 'Het dossier Agnes Koopman' is een politieroman van Jan Postma. 'De eeu wige strijd van de politie tegen de mis daad lijkt op een mysterieuze partij schaak, waarbij de politie meestal met zwart speelt en het initiatief moet over laten aan de misdaad. Aan deze strijd zal nooit een einde komen', zo eindigt de auteur. Teleboek, prijs 18,-. Jeugdboeken - 'Bollebeer', prentenboek van Ivan Gantschev en Achim Bröger. De Vries- Brouwers, prijs 26,90. - 'De aard van het beest' is de debuut- jeugdroman van Janni Howker. Zij kreeg er in Engeland meteen twee prij zen voor. Van Holkema en Warendorf, prys 19,90. - "Ergens onder een blaadje', vier verhaaltjes van Ditte Merle voor begin nende lezers. Over een slak, pissebed den, een regenworm en een oorworm. Van Holkema en Warendorf, prys 17,50. Diversen - 'Neem nou...Brussel' door Hans de Bruijn en Gerrit Six is de jongste ver schijning in de reeks bijzondere Neem nou-reisgidsen van Bruna, waarin een stad uitvoerig wordt belicht door ter plaatste bekende personen. Compleet met een plattegrond van de stad. Bin nenkort verschijnt er ook zo'n gids over Rome. Prijs/ 19,90. VOETBAL - Ajax heeft gister avond met 3-0 gewonnen van hoofdklasser Wilhelmus. Bij rust was het 1-0 door een doelpunt van John Bosman. In de tweede helft scoorde Marco van Basten twee maal. In Voorburg keken ongeveer 4000 mensen toe. VOETBAL - De Schotse interna tional Richard Gough heeft zyn club Dundee United verzocht hem onmiddellijk te laten gaan. De kop- sterke verdediger heeft een aan trekkelijk aanbieding gekregen van Tottenham Hotspur, die een belangrijke positieverbetering voor hem zou betekenen. TENNIS - De wereldranglijst wordt nog steeds aangevoerd door Ivan Lendl. De Zweed Mats Wilan- der is, ondanks magere resultaten van de laatste tijd en een gevoelige nederlaag in Baastad tegen San chez, tweede gevolgd door Wim- bledon-kampioen Boris Becker. John McEnroe, die deze week na lange afzwegheid zijn rentree maakt in het tenniscircuit, is afge zakt naar de zevende plaats. Lezers Schrijven Mag ik nog wat plaatsruimte in uw rubriek. Na plaatsing van mijn schrijven in uw blad graag een we derwoord op de reactie van J. van Es uit Lisserbroek. Ik heb toch niet geschreven dat ik honger heb, maar wij bijstandsvrouwen heb ben het niet zoals u dat voorstelt. Misschien leeft u in gelukkiger om standigheden dan 80 procent van deze vrouwen. U heeft zeker een ei gen woning of een spaarpotje. U bent tevreden met deze regering, maar als ze doorzetten met elk jaar een huurverhoging van 4 procent, dan moeten wij een aantal jaren meer huur betalen dan we inko men hebben. Dat is hetgeen ik be doel. Mevr. G.J. v.d. Linden, P. de Lacourstraat 28a, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16