'De trainers moeten het doen' Het schrikbewind van Jacqueline van Wijk Iedereen pikt een graantje mee Misdorp na ruzie niet naar WK Breuk niet te lijmen 'Kom op Truus, aan de bak...' Kasparov ziet kans op winst over het hoofd Ovett weer op de voorgrond in Edinburgh Ambitieuze 'trouble-shooter' Franker wil delegeren HSV trekt sexbom aan Grote belangstelling voor Melkhuisje-tennistoernooi VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1986 SPORT PAGINA 9 ALPHEN AAN DEN RIJN - Ruud Misdorp is door bonds coach George Geurtsen niet geselecteerd voor de wereld kampioenschappen waterpolo, die van 13 tot en met 24 augustus in Madrid gehouden worden. De AZC-goalie kwam het afgelopen weekeinde in conflict met teamge noot Ewoud van Winsen en de leiding van het nationale zevental. Dat gebeurde tijdens een oefentoemooi van het Nederlands team op Sicilië. Misdorp verweet Van Winsen, teamgenoot bij AZC, in het duel te nen gegeven met zijn club wel tot een gesprek te willen komen. gen Australië niet consequent zijn Waarschijnlijk zal dat begin vol man te dekken. De Hagenaar i geerde met verwijten aan het adres gende week gebeuren. Tot die tijd het onduidelijk welke gevolgen van de jeugdige Alphenaar vooral de frictie tussen de internationals zijn eigen onvrede af over het feit dat er voor hem nog steeds geen baan is gevonden. Hem zou vol gens Misdorp vorig jaar al door dorp blijft AZC hofleverancier r de Alphenaren zal hebben. Ondanks het wegvallen van Mis- Geurtsen een baan zijn toegezegd toen Oranje door China toerde. Maar tot nu toe is daar nog niets terecht gekomen en zit Mis- Oranje, dat echter een gevoelige aderlating heeft ondergaan. De selectie voor het WK ziet er als volgt uit: Noordegraaf, Van dorp nog steeds zonder werk. Zijn Winsen, Pielstroom, Jansen, Non- misnoegen daarover kwam op Sici lië als een vulkaan tot een uitbar sting, waarbij Van Winsen als lij dend voorwerp optrad. nekes en Stan van Belkum (allen AZC), Mark van Belkum (Zijl/ LGB), Van Es (VZC), Holman (DZV), Helmsing (Merwede), Ha- vekotte (Brandenburg), De Vries Geurtsen pikte de handelswijze (Polar Bears) en Van Groen (De Robben). van de gelouterde doelman niet. Hij nodigde Misdorp ter plekke uit voor een gesprek, maar de Oranje doelman weigerde daarop in te gaan. Daarop hield de bondscoach zfjn vaste doelman tijdens de reste rende wedstrijden op Sicilië aan de kant. Sicco Holman nam toen zijn plaats in. Eenmaal terug in Nederland bleek de ontstane breuk tussen Misdorp en de coach begin deze week niet te lijmen. Voor een ge sprek bleek geen ruimte meer, waarop Geurtsen na overleg met het bondsbestuur de opzienbaren de maatregel nam de doelman te wippen voor het WK. Van Winsen, die geen actieve bijdrage aan de ru zie leverde, gaat wel naar Madrid. Of de uitspatting in Italië nog ge volgen heeft voor AZC, staat te be zien. Piet van der Neut, manager van de Alphense ploeg, heeft in middels een gesprek over het ge beurde met Geurtsen gettad. Ter wijl Oranje zich nu verder gaat voorbereiden in Griekenland, is Van der Neut van plan Misdorp nog eens over het voorval te onder houden. De doelman heeft te ken- Jacqueline van Wijk wil niet langer 'hakken LONDEN (Rtr) - Het over het hoofd zien van een winnende combinatie op de 39ste zet blijkt wereldkampioen Gari Kasparov het eerste winstpunt te hebben gekost in de revanche-twee kamp. De onttroonde titelhouder Anatoli Karpov voerde gisteren in het Londense Park Lane hotel de afgebroken tweede partij uit de serie van 24 vrij eenvoudig tot remise, die na de 52ste zet een feit werd. Nachtelijke analyses hadden uitgewezen, dat ondanks de aan wezigheid van een plus-pion wit (Kasparov) alleen zou kunnen winnen als Karpov niet de voor de hand liggende zet had afgege ven. Dat bleek niet het geval. Zelfs toen Kasparov ten koste van een pion de stelling probeer de open te breken, bleef het evenwicht gehandhaafd. Span nend werd het alleen, toen Kar pov voor zijn verdediging nogal wat tijd gebruikte en er voor de resterende acht zetten tot aan de tijdcontrole na 56 zetten nog slechts vier minuten over waren. Met vaste hand begon Karpov aan het karwei. De stand was toen al zo vereenvoudigd, dat er niets meer mis kon gaan. Kaspa rov liet het zich dan ook niet be wijzen. Over het algemeen wordt deze gang van zaken,gezien als een ernstige tegenvaller voor Kaspa rov. De Engelse grootmeester Ni- gel Short verwacht evenwel dat de wereldkampioen de teleur stelling van zich af zal schudden. „De gedachte dat hij zijn tegen stander aan het touwtje heeft ge had, zal Kasparov goed doen", al dus Short. „Zoals het nu i LEIDEN - Gedurende haar tijdelij ke verblijf voert Jacqueline van Wijk een schrikbewind in tennis- land. Pal nadat het vliegtuig haar uit de VS had gebracht, tekende de 21-jarige ex-speelster van Unicum voor de toernooiwinst bij TEAN, waarna kort daarop de titel van het Leidse district volgde. Die uitslagen gaven haar zoveel zelfvertrouwen, dat de 'sportstu- dente' uit North-Carolina zich liet inschrijven voor het satelliet-cir cuit, een serie toernooien met lou ter A-speelsters. Officieel ressor teert Jacqueline van Wijk nog on der de B-sectie, maar de resultaten van de afgelopen weken hebben uitgewezen dat zij de langste tijd in 'B' heeft gehad. In het afsluitende Masters-toernooi eiste ze een alles zins eervolle zevende plaats voor zich op. Geen wonder dat Jacqueline van Wijk bovenaan de B-lijst prijkt op Roomburg, waar zij ook nog is ver tegenwoordigd in de A-strijd. De Amerika-ganger bereikte gisteren de halve finales van de Leidse ten niskampioenschappen, waarin zij gaan, heeft Karpov absoluut niets laten zien". Karpov, die nogal opgelucht leek, heeft in de derde partij wit. De stand is 1-1. Winnaar is dege- ne, die 12V2 punt scoort of zes keer wint, wat van de twee het eerste komt. In geval de match in 12-12 eindigt, behoudt Kasparov de wereldtitel. Het verloop: Stelling afgebroken partij: wit: Kasparov: Ke2, Pe3, Ta6, a3, b4, g3, zwart: Karpov: Ke7, Pe4, Tf3, e5, g4, h5. Voortzetting: 41Tf3-f2+, 42. Ke2-d3 Pe4-d6, 43. Ta6-a7+ Ke7-e6, 44. Ta7-h7 e5-e4+, 45. Kd3-c3 Pd6-b5+. 46. Kc3-c4 Pb5xa3+, 47. Kc4-d4 Tf2xh2, 48. Th7- h6+ Ke6-d7, 49. Pe3-d5 h5-h4, 50. Th6x- h4 Th2xh4, 51. g3xh4 g4-g3, 52. Pd5-f4 Pa3-c2+, remise. haar plaatsing meer dan volledig waarmaakte. De Haagse Ming Tsjong werd precies 35 minuten de eer gegund om als tegenstander van Jacqueline van Wijk te 'mo gen' fungeren. Met 6-0,6-0 maakte zij in de kwartfinale nog eens dui delijk dat het dit jaar menens is met de tennisster, die twee jaar ge leden de wijk nam naar de States. Hakken Die periode legde haar geen sportieve windeieren. "In het laat ste jaar heb ik enorm veel geleerd, niet in het eerste seizoen. Ik ben van universiteit gewisseld en dat heeft mijn spel positief beïnvloed. Ik heb een veel betere trainer. Die geeft me tenminste op m'n donder als ik verlies. En dat heb ik, ook al klinkt dat raar, nogal veel gedaan. Het blijkt dat ik van de nederlagen veel heb geleerd", somt Jacqueline van Wijk de oorzaken van de pro gressie op. "Maar ik had dit seizoen een stok achter de deur", geeft ze vervol gens toe. "Tijdens de drie maanden dat ik in Nederland ben, heb ik geen inkomsten, m'n moeder stopt me wel eens wat toe, maar daar kan ik toch niet op blijven teren. Vorig jaar heb ik hier en daar wat ge werkt en dat is me slecht bevallen. Met tennissen is wat geld te verdie nen, voorwaarde is wel dat je je wedstrijdjes moet winnen". Ze kon zich daarom niet veroor loven om "maar wat te gaan hak ken", drukt ze zich op geheel eigen wijze uit. "Kom op Truus, aan de bak", hield ze zichzelf voor en de resultaten kwamen snel aanwaai en. "Maar niet vanzelf. M'n moeder heeft haar ogen uitgekeken over de conditietrainingen die ik heb ge daan. Maar het was allemaal voor m'n eigen bestwil. Ik wilde beter presteren en wat centjes verdie- EDINBURGH (Reuter) - De En gelsman Steve Cram heeft gisteren in Edinburgh tijdens de Gemene best Spelen voor de beste seizoen prestatie gezorgd op de 800 meter. De atleet won, onder moeilijke lands op één na omvangrijkste weersomstandigheden, de afstand sportbond Frankers wensenpak- in 1 minuut en 43,22 seconden. De kct ..met helemaal wist te vervul- Schot Tom McKean eindigde op 'en. kan er toch constructief HILVERSUM (GPD) - Een 'trouble-shooter' noemde hij zichzelf onlangs in het tennis-bondsblad. En problemen krijgt Stanley Franker ongetwijfeld nog genoeg te over winnen, wanneer hij per 1 oktober voor drie jaar in dienst treedt bij de KNLTB als zogeheten directeur sportief. De 'éénhoofdige leider' (een typering van bondsvoorzitter He- henkamp) zette gisteren op het Hilversumse Melkhuisje in grote lijnen uiteen hoe hij het nationale (top)tennis naar een hoger plan denkt te tillen. hangen. Het gevolg was een nieu we, felle aanval van de IC, een eli teclub bestaande uit (oud-)interna- tionals, op de daarvoor verant- Hoewel het bestuur van Neder- anderhalve seconde als twee- den begonnen", aldus de in Para de. maribo geboren nieuwe sterke man. De veertigjarige Franker had Positief Grote afwezige was Sebastian graag nog twee full-timebegelei- Coe, die zich eerder deze week met ders veel moeite voor de finale had ge- willen plaatst. De atleet heeft last van een middelen waren niet toereikend keelinfectie en wilde zijn deelname om dat te verwezenlijken. On- aan de Europese titelstrijd, die op danks het feit dat de KNLTB dit 26 augustus in Stuttgart begint, jaar liefst twee miljoen gulden vrij- niet op het spel zetten. Coe mei zich eerder deze week al af voor de een derde deel 1500 meter. het toptennisbeleid, de totale begro- I jn twee ton meer dan vorig Ook Steve Ovett, zes jaar geleden jaar", verklapte praeses Hehen- winnaar van de Olympisch goud kamp, die „uit het oogpunt van dis- op de 800 meter in Montreal, trad cretie" niet wenste prijs te geven weer eens op de voorgrond door de hoe veel Stanley Franker gaat ver- 5000 meter te winnen. Op de 200 dienen. „Maar het is een aanzien- meter leed de Canadese sprinter lijk bedrag". Het lucratieve drieja- Ben Johnson een verrassende ne- rige contract wordt waarschijnlijk derlaag. Johnson moest zijn land- mede mogelijk gemaakt door het genoot Mahorn en de Engelsman opzij zetten van Tom Okker en Bet ty Stöve als coaches van respectie velijk het Davis- en Federation- Cupteam. Deze dure krachten - Okker kreeg voor elf weken werk met de mannenploeg minstens en kele tienduizenden guldens - wor den alleen nog incidenteel inge schakeld bij kaderopleidingen en „blijven natuurlijk belangrijke ad- •s", benadrukte Hehenkamp. Bennett voor laten gaan. HAMBURG (Rtr.) - Als het toe schouwersaantal terugloopt moet daar iets aan worden ge daan. Hamburger SV, de club van trainer Ernst Happel, gaat wel erg ver bij zijn pogingen de fans weer naar het stadion te lokken. Om het publiek voor het vriendschappelijke duel te gen de Engelse kampioen Li verpool op 7 augustus wat op te warmen, heeft de leiding van de Westduiste bundesliga-club de Engelse sexbom Samantha Fox gecontracteerd om haar nieuwe single te presenteren. De 20-jarige Engelse zangeres baarde de afgelopen maanden nogal wat opzien door in een aantal Britse tijdschriften naakt te poseren. Voorzitter Horst Jansch van HSV verklaarde dat de club 'maatregelen' moest treffen om de dalende belangstelling te gen te gaan. Na de Europa Cup successen in 1983 liep het sta dion van HSV (capaciteit 62.000) niet meer vol. Of dat met Samantha Fox wel zal luk ken, moet op 7 augustus blij ken. Aanval Franker neemt de begeleiding van de vertegenwoordigende teams liever zelf op zich. De direc teur sportief/bondscoach wordt terzijde gestaan door een manager toptennis (in de persoon van de Utrechtse juriste Annette Gomes- Bouwer), een technisch coördina tor (Frank van Fraayenhoven uit Amsterdam), een assistent-coach (Marian Laudin, voorheen actief in het Haags district) en ook een spe ciale conditietrainer. Dat is Karei Muys, bekend van zijn werkzaam- gelaten," vandaar die extra heden voor de kanobond. Het Am- dacht. Jeugd, die pas met achttien sterdamse Frans Otten-stadion aanleg toont, verdient ook Deze gepensioneerde rijksamb tenaar werd in december echter zonder slag of stoot in zijn functie herkozen, waarna de 'vernieuwen de' IC-beschermelingen Rolf Thung, Louk Sanders en Tine Zwaan hun conclusies trokken en uit de Werkgroep Toptennis stap ten. Ruim twee maanden terug sneuvelde Tienstra dan toch op zijn beurt. Hij wilde de Valkens- waardse bonds-tennisschool (het TTI) per se handhaven in de huidi ge vorm, dat wil zeggen toeganke lijk voor talenten vanaf twaalf jaar. Franker vond dat te jong en stelde als voorwaarde voor zijn indienst treding dat die leeftijdsgrens aan zienlijk omhoog (naar zestien) moest worden gebracht. Het bondsbestuur steunde haar nieuwe werknemer en Tienstra ging af door een zijdeur. Bas Vlet ter, aan wie Franker op papier ver antwoording schuldig is, neemt voorlopig de zaken waar als Werk groep-voorzitter. Over de toekomst van het TTI (Tennis Trainings In stituut), dat overigens geheel wordt bekostigd door het bedrijfs leven, neemt de bond pas in april '87 een beslissing. „We laten geen nieuwe mensen meer toe, maar de verplichtingen aan de kinderen die nu op het internaat zitten moeten worden nagekomen", vindt He henkamp. „Alle betrokkenen mo gen hun zegje doen, we evalueren de zaak en hakken dan de knoop door". Feit blijft dat Frankers voorkeur uitgaat naar talent in de categorie van 16-20 jaar. „Dergelijke junio- zijn jarenlang aan hun lot over- Stanley Franker, de nieuwe directeur-sportief van de KNLTB: "Er kan constructief worden begonnen". (foto ANP) ken, want scouting en selectie (weer citaat Hehenkamp) vorig jaar dige mensen, maar ik weet dat blijft één van zijn hoofdtaken, in het bondsmagazine. Franker gelooft niet dat hij daarbij wel eens moeilijkheden zou kun- Nu blijkt Franker al heel wat ge nen krijgen met privé-trainers. „Er nuanceerder te denken. „Ach, vrij- zijn te veel van die mensen. Dat is heid blijheid. Het belang van de een grote handicap, want het blij- speler staat voorop. Ik ga delege ven allemaal egotrippers", riep de ren, de trainers moeten het doen. „dwingende persoonlijkheid" Ze zÜn lan6 behandeld als Ze dacht aanvankelijk dat ze nog geen "stuiver" bijeen zou slaan, maar nadat in Assen de kwartfina le van het eerste satelliet-toernooi was bereikt, kreeg Jacqueline van Wijk de smaak te pakken. "Ik ben daarna in Deventer, Velp en Amersfoort geweest. Per toernooi ging ik beter spelen en kreeg er steeds meer zin in. Het ging boven verwachting, per slot van rekening was het m'n eerste satelliet-circuit. Maar rijk ben ik er overigens niet van geworden. Dit is gewoon krui melwerk. Voor het grote werk kom ik nog tekort". Het resultaat van het goede spel was een invitatie van de tennis- bond om volgende week maandag op de Mets-banen de NK te komen spelen. "Ik voel me nu thuis in de hoogste categorie. Ik ben ook veel beter gaan spelen. Ik kan het tem po aan. Neem nu die wedstrijd van daag tegen Ming Tsjong. Tegen die meid heb ik eerder hele moeilijke wedstrijden gespeeld, maar nu sloeg ik ze zonder problemen weg". De zege heeft haar vertrouwen gegeven op positieve bijdragen in de A-strijd op Roomburg en de 'nationale'. "Iedereen is aan elkaar gewaagd. Daarom is het zo moei lijk voorspellingen te doen. De ene keer win je, de andere keer word je weggeslagen door dezelfde speel ster. Daarom relativeer ik de goede resultaten van de laatste maanden. Ik vind het hartstikke leuk hoor, maar ik raak er niet door verblind". Studiebeurs Nu zij door de tennisbond vrij wel zeker naar de A-categorie zal worden overgeheveld, overweegt Jacqueline van Wijk geen moment haar sport écht serieus te benade ren. Plezier hebben acht zij net zo belangrijk als klinkende resulta ten, al heeft zij haar levenswijze de laatste tijd aangepast. "Tennissen vind ik leuk, maar het is natuurlijk niet alles. Reizen is ook leuk. Nu heb ik Japan weer in m'n hoofd zit ten, vraag me niet waarom, want het kan volgende week net zo mak kelijk India zijn. Om toekomst plannen moet je bij mij niet zijn, want ik maak ze gewoon niet. Tot m'n 31ste kan ik gebruik maken van een studiebeurs en tot die tijd wil ik zoveel mogelijk van de we reld zien". Wat niet wil zeggen dat ze op het tennis is uitgekeken. "Welnee, mis schien kan ik in Japan het een en ander met tennis combineren. Met een beetje lesgeven wellicht. Voor lopig wil ik nog twee jaar naar Amerika, daarna zie ik wel wat er gebeurt". Van de concurrentie mag Jac queline van Wijk zolang mogelijk wegblijven. ROB ONDERWATER dige mensen, 1 het kunnen". Voorlopig verdient Stanley Franker het voordeel van de twijfel. Niet alleen door zijn am bitieuze plannen en verfrissend di recte taalgebruik, maar ook door zijn resultaten in Oostenrijk, toch niet bepaald een land met een rijke tennistraditie. DEN HAAG (ANP) - Manon Bollegraf en Menno Oosting zijn eerste geplaatst bij de nationale tenniskampioenschap pen, die volgende week op de banen van de Mets in Scheveningen worden gehouden. Marcella Mesker en Michel Schapers de enige Nederlanders die bij de eerste honderd van de wereld ranglijst staan, ontbreken. Mesker is herstellende van een knie-operatie. Schapers geeft na drie kampioen schappen de voorkeiir aan de sterkere tegenstand in de Westduitse competi tie. De plaatsing: dames: 1. Manon Bollegraf, 2. Marianne van der Torre, 3. Hellas te Riet, 4. Simone Schilder, 5. Titia Wilmink, 6. Nicole Ja german, 7. Karin Moos, 8. Ingeliese Drie huis. Heren: 1. Oosting, 2. Van Boeckel, 3. Feenstra, 4. Lodder, 5. Groeneveld, 6. Sauer, 7. Nijssen, 8. Koevermans, 9. Van gaat fungeren als centraal trai ningscentrum, waar spelers(-sters), kans", meent de ex-trainer/speler bij het Amsterdamse DDV, ooit jong en oud, zes uur per dag drie ook assistent van bondscoach Ri- banen tot hun beschikking heb ben. Met de benoeming van Franker komt er een eind aan een roerige periode binnen de KNLTB-gelede- ren. De gewezen makelaar in as surantiën vervangt in feite het drie manschap Hemmes-De Rook-Bos, van wie eerstgenoemde vorig jaar september nogal onverwacht ont slag nam en voor zichzelf begon in Goirie. Hemmes was tevens de laatste bondscoach en sinds zijn nus Buytelaar. „We moeten bereid zijn uitzonderingen te maken. Ik vind het al een zeer positieve ont wikkeling dat ongeveer twintig jongens en zeventien meisjes met proftennis bezig zijn". Verfrissend Franker is van plan spelers(- sters) naar Zweeds model hoofdza kelijk in groepsverband en onder begeleiding op toernooien af te stu- vertrek kwam het top- en jeugdten- ren. Hij wil zelf in ieder geval alle al met al armetierig bij te Grand-Slam-evenementen bezoe- HILVERSUM (GPD) - Na alle pech vorig jaar lijkt de organisa tie van het 29e Melkhuisje-ten- nistoernooi ditmaal als grote winnaar uit de bus te komen. De publieke belangstelling in Hil versum overtreft in elk geval alle verwachtingen. „Wanneer dit zich doorzet boeken we onge twijfeld een toeschouwersre cord', weet penningmeester Hans Back. „Kijk ik naar de voorverkoop en de telefonische bestellingen van kaartjes, dan halen we misschien de achttien duizend wel". Hoewel de toegangsbewijzen niet echt goedkoop zijn (vandaag 25 gulden, terwijl morgen en zon dag dertig gulden 'doen') pas seerden tot gisteren - toen dank zij de traditionele extra tribune ongeveer drieduizend mensen rond het centre-court zaten - ruim vijfduizend mensen de kas sa aan de Bussumergrintweg. Een stijging van zo'n veertig pro cent in vergelijking met vorig jaar, toen er tot dat moment 3600 mensen kwamen kijken. Back geeft een aantal verklaringen voor die toch opmerkelijk ge groeide belangstelling. „Allereerst is het gunstig dat het toernooi nu een week later valt. Meer mensen zijn terug van vakantie. Verder werkt het weer natuurlijk mee. Niet te gek zon nig, zodat we weinig concurren tie van het strand hebben. En bij na elke dag één of twee Neder landers op de baan werkt ook po sitief. Zo chauvinistisch zijn we met zijn allen wel", weet Back. De Hilversummer ontkent dat het publiek voornamelijk afkom stig is uit het Gooi en omstreken en toch wel het gebruikelijke 'dagje Melkhuisje' afwerkt, on geacht het programma. „Het merendeel komt van ver buiten de regio. Het eerste ver zoek om kaartjes kreeg ik vorig jaar september al, uit Maastricht nota bene. Bovendien sterft het hier van de Friezen". De finan ciële man achter het toernooi kan zich vandaag overigens weer in de handen wrijven, want Men no Oosting zal gezien zijn geplan de kwartfinalepartij tegen de Westduitser Maurer weer voor een hoop (Brabantse) aanhang zorgen. Evenals de grote favorie ten Mecir en Sanchez, die de or ganisatie (nog) niet in de steek hebben gelaten. De Spargaard bereikte gisteren vrij simpel de halve finales ten koste van de Tsjech Vajda (6-3, 6-4). Sanchez moet het nu opne men tegen de als derde geplaat ste Zwitser Hlasek, die zijn Ita liaanse opponent Cane na drie sets versloeg: 6-4, 3-6, 6-1. Back hoopt dat de uitgeschakelde spe lers snel hun koffers pakken. Omdat de toernooileiding dit jaar opnieuw de hotelkosten voor haar rekening neemt, leek het de penningmeester redelijk dat verliezers een dag na hun ne derlaag de in een behoorlijk lu xueus Bussums etablissement gereserveerde kamer zouden verlaten. „De MIPTC (tennisraad, red.) zegt echter dat ze het recht heb ben tot het eind van een toernooi te blijven. Daar schrok ik wel I even van. Sommigen gaan weg, maar er zijn ook jongens die rus tig verder overnachten. Dan j moet ik toch wat wegslikken", zegt Back. En zo pikt iedereen zijn graantje mee van het Melk- j huisje-succes. Ook de standhou- j ders in het 'promodorp', waar de I prijzen van de broodjes bijna da gelijks omhoog schieten, tot vier gulden voor een simpele hap met kaas. Bovendien doen de 'parkeer wachten' op en rond de Bussu- j mergrintweg uitstekende zaken. I Wie zijn voertuig kwijt wil in de i toch rustige, vrije buurt, moet f 2,50 betalen aan iemand die al fietsend 'zwartparkeerders' in de I gaten houdt en tot de orde roept. „Nu zijn we met z'n tweeën, maar in het weekeinde met vijf man. Dan kunnen we elk straatje meepakken", klinkt het triom fantelijk.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9