Haaswijk wil fiets- verbinding met plas Wassenaars 'Maaldrift' niet meer tegen te houden Eis Hoogheemraadschap: Oranjebad moet weg Buurtgroep: 'Put straks bijna onbereikbaar' Bloememnarathon trekt door regio Vastgebonden hond bevrijd Twee auto's opengebroken t PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 31 JULI 1986 NOORDWIJK - Het Oranjebad aan de Koningin Wilhelmina Bou levard in Noord wijk moet uit de zeereep verdwijnen. De zeereep daar vormt een zwakke plek in de zeewering en moet volgens het Hoogheemraadschap van Rijnland op grond van de nieuwe Deltawet worden verhoogd. De directie van het Oranjebad voelt er niets voor om de strandattributen in de rich ting van de zee te verplaatsen, zo als het hoogheemraadschap had voorgesteld. Het hoogheemraadschap betitelt het Oraiyebad als 'oneigenlijk ele ment in de zeewering'. Op grond de nieuwe Deltawet moet die zee wering overal langs de kust op del tahoogte worden gebracht. Vol gens een woordvoerder van het schap verplicht de Deltawet het hoogheemraadschap dergelijke oneigenlijke elementen te verwij deren. Verhoging van de zeereep bete kent het einde van de huidige ac- commodatie van het Oranjebad. Het schap heeft voorgesteld het Oranjebad in de richting van zee te verplaatsen. De strandhuisjes kun nen dan in de zomermaanden op het strand staan, 's Winters moeten ze worden verwijderd. Directeur D. Kuijt van het Oranjebad ziet in dit voorstel heel weinig brood: "El ke keer bij hoog water zou de hele boel onder water komen te staan. Dat slaat natuurlijk nergens op", zegt hij. Kuijt gaat dan ook niet akkoord met het voorstel van Rijnland. Wat er dan wèl met het Oranjebad moet gebeuren weet hij nog niet: "Het ziet er echt naar uit dat we van on ze plek moeten verdwijnen". Om dat de meeste bestuursleden van de Exploitatiemaatschappij Zee bad waar het Oranjebad onderdeel van is, met vakantie zijn, is er nog geen overleg gepleegd over even tuele nadere stappen. "Het is nog afwachten of het bestuur protest zal aantekenen tegen de eis van het hoogheemraadschap", aldus Kuijt. Overdreven De directeur vindt dat de eisen van de Deltawet, op grond waar van de zeereep moet worden ver hoogd, overtrokken zijn. "In de wetgeving wordt uitgegaan van een bescherming van het achter land tegen een storm die statistisch gezien maar eens in de 30.000 jaar voorkomt. Dat lijkt me zwaar over dreven". Het Oranjebad heeft bij het hoogheemraadschap verschillende plannen ingediend om de waterke ring veilig te stellen mèt behoud van het Oranjebad. Zo is onder meer voorgesteld om achter het strand een betonnen muur in te graven. Maar het hoogheemraad schap verwierp dit plan omdat een betonnen muur de veiligheid niet afdoende zou waarborgen. Met het verdwijnen van het Oranjebad gaat volgens Kuijt een voor Nederland uniek stuk strand verloren. Kuijt geeft toe dat het Oranjebad zo langzamerhand wel aan een opknapbeurt toe is. "De exploitatiemaatschappij Zeebad, de eigenaar van Oranjebad. onder handelt momenteel met de ge meente Noordwijk over de exploi tatie van het strand de komende tien jaar. Als Rijnland niet met de verhoging van de zeereep op de proppen was gekomen, hadden we op zeer korte termijn een begin ge maakt met een grondige opknap beurt van het Oranjebad. Nu komt die opknapbeurt natuurlijk op los se schroeven te staan". Het meest gedupeerd worden volgens de directeur de badgasten van wie velen al jaren achtereen hetzelfde strandhuisje van het Oranjebad huren. Kuijt: "De bad gasten hebben handtekeningen verzameld vóór het instandhouden van het Oranjebad. Uit die actie blijkt wel hoeveel het hen aan het behoud van het bad gelegen is". Het stuk strand waarop het Oranjebad is gevestigd, is eigen dom van de exploitatiemaatschap pij Zeebad uit Noordwijk. De ge meente Noordwijk is dan ook geen partij in de onderhandelingen over de verhoging van de zeereep. Vol gens burgemeester mr. J.M. Bonni ke van de bloemenbadplaats heeft het weinig zin protest aan te teke nen tegen de eis van Rijnland om de zeereep bij het Oranjebad te ver hogen. Bonnike: "We hebben al eerder gemerkt dat de wet op het punt van waterkering zeer streng Bonnike zegt een verandering van het Oranjebad niet echt te be treuren: "In de wintermaanden ziet het Oranjebad er lang niet fraai uit. Als er in de plaats van de huidi ge accommodatie iets nieuws komt, vangen we twee vliegen in een klap. De waterkering wordt verbeterd en het aanzien van het strand van Noordwijk wordt verfraaid. Het lijkt me wat over trokken om te stellen dat het huidi ge Oranjebad en de gemeente Noordwijk onverbrekelijk met el kaar zijn verbonden". DONDERDAG Leiden Tennispark Roomburg, Kanaalsweg - Leidse tenniskampioenschappen, tot 22 •engrac 20.30, t OEGSTGEEST - De Buurtgroep Haaswijk wil dat de plannen voor de aanleg van een weg met fietspad langs de Leidsevaart worden veranderd en wel zodanig dat er vanuit de Oegstgeester wijk een goede fietsverbinding ontstaat met het recreatiemeer op War- monds grondgebied, de zogenaamde Put van Menten. iDe provincie wil vanaf het Postviaduct een tweebaansweg aanleggen richting Warmond. Aan de kant van de Put van Menten komt een fietspad te liggen. Vol gens voorzitter Maarten Noort van de Buurtgroep Haaswijk betekent een en ander dat de grote Oegst- geestse woonwijk - waar volgens planning over een aantal jaren 2300 huizen moeten staan - bijna wordt afgesloten van de recreatiepias. Hy zou liever zien dat het fietspad aan de kant van de Haarlemmertrek vaart komt. "Dan ligt het fietspad er dus in feite al, want de huidige weg kan als zodanig worden ge bruikt. Halverwege de Haarlem mertrekvaart zou dan een brug kunnen komen die aansluit op een fietsroute door Haaswijk", zo heeft de Buurtgroep bedacht. door Henk van der Post De overheid bespaart zich geld als er geen nieuw fietspad behoeft te worden aangelegd. Dat geld zou dan kunnen worden aangewend voor de bouw van de brug naar de wijk en de aanleg van een tunnel onder de nog aan te leggen twee baansweg. "Op die wijze ontstaat een goede en veilige verbinding met de recreatiepias". Dat veilige is zeker nodig want Noort ver wacht dat straks de jeugd in de jon ge wijk massaal gebruik zal maken van de Put van Menten. Dat bete kent veelal surfers die per fiets en aanhangwagentje richting War- bezoekers. Daar zijn we wel een mond gaan. beetje van geschrokken. Het spor- Indien de provincie bij haar tieve gebeuren in de wijk is popu- plannen blijft dan wordt de naar lair. Er zijn heel veel mensen die verwachting drukke tweebaans- sporten. De joggers zijn niet te tel- weg - die de oude dorpskom en len. De mensen jutten ook elkaar Haaswijk moet ontlasten van het een beetje op. Wie niet deelneemt doorgaande verkeer - een handi- aan een of andere sportieve activi- cap. Een nieuwe verbinding vanuit teit, wordt bij wijze van spreken Haaswijk is volgens Noort dan vrij- met een scheef oog aangekeken", wel uitgesloten omdat die dan niet alleen over de Haarlemmertrek- Finanriën vaart, maar ook over de nieuwe T weg moet. Dat is wellicht een meer De Buurtgroep Haaswijk telt on ingewikkelde en duurdere con- geveer 330 leden. Dat komt neer op structie. een een derde deel van het aantal De Buurtgroep heeft de zaak al woningen. "Dat is geen slechte aangekaart bij plaatselijke politici, score. We bestaan per slot van re- maar die staan nog niet erg te jui- kening pas drie jaar. De praktijk chen. Voor een wijk van straks leert bovendien dat veel mensen 2300 huizen met daarin een kleine pas na anderhalf, twee jaar lid wor- 6000 mensen vindt Noort het rond- den, eerst nadat zij een beetje op uit noodzakelijk dat er nog een ont- orde zijn". De contributie bedraagt sluiting voor het fietsverkeer rich- 15 gulden per jaar. Op basis van het ting Haarlemmertrekvaart komt. Ckristien de Zoete en Maarten Noort van de Buurtgroep Haaswijk bij het terrein waar de bouw van multifunctioneel centrum wordt voorbereid. Over 1986 werd een bijdrage gege- bedroegen dik 8000 gulden, een be- 2500 gulden. Voorts 1 kent ook de Haaswijkloop een aar dige bron van inkomsten en wordt voor bepaalde activiteiten entree geheven. Bij elkaar opgeteld komt 'Haaswijk' aan een budget van 10.000 gulden. De wijk spant zich in voor Sierra Leone, een klein land aan de west kust van Afrika. De opbrengst Zwemvierdaagse De Eerste Voorschotense Zwemvereniging organiseert voor de zevende maal in successie de avondzwemvierdaags in 't Wedde. Het evenement wordt ge houden van 11 tot en met 15 au gustus. Men kan elke avond star ten tussen zes uur en half acht. Vijf avonden lang is het zwembad daarvoor geopend. Men mag die vijfde (reserve)avond desgewenst ook gewoon komen zwemmen. In principe moet er steeds 500 meter in het water worden afge legd, maar voor speciale 'geval len' kan de afstand worden be kort. Iedereen kan meedoen, mits in het bezit van een zwemdiplo ma: het lidmaatschap van de E.V.Z.V. is niet verplicht. De medaille-uitreiking vindt vrijdagavond plaats. Er worden ook prijzen uitgereikt voor de meest origineel geklede zwem mers. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar op het adres Professor Asserlaan 30. Fotopuzzeltocht Op de Warmondse Kaag wordt komende zaterdag een fotopuzzel tocht gehouden, bedoeld voor in zittenden op boten van elk for maat. Ook het aantal deelnemers per boot is onbeperkt. De start is om één uur vanaf het park Groot Leerust, de finish rond vier uur in hetzelfde park. Inschrijven kan tijdens kantooruren bij de VW aan de Dorpsstraat 106 of 's avonds in café De Zon, Dorps straat 114. Computercursus Begin september start het Voor schotense jongerencentrum De Lindehoeve een basic-computer- cursus, bedoeld voor mensen van af 17 jaar. De deelnemers krijgen de elementaire kennis voor het werken met een computer voorge schoteld vanaf begin september, elke maandagavond van half acht tot half tien, drie maanden lang. De kosten zijn 230 gulden, inclu sief materiaal. Voor inschrijving en informatie: de Lindehoeve, Postbus 99, Voorschoten, telefoon 01717-5357, Ge Beij of Jaap Sterk. De Lindehoeve is gelegen aan het Burgemeester Van der Haarplein in Voorschoten. Activiteiten In Haaswijk staan nu zo'n 1100 woningen. Drie jaar geleden is de Buurtgroep Haaswijk opgericht met het doel allerlei sociale activi teiten te organiseren. Wat een aan tal, activiteiten betreft, heeft Haas wijk al naam verworven: de plan- tenmarkt, Haaswijkloop en mini- triathlon. Er wordt verlangend uitgezien naar de totstandkoming van het multifunctionele centrum in de wijk. Voor activiteiten wordt nu gebruik gemaakt van scholen aan de Irislaan en de Kennedylaan. De kinderen moeten de wijk uit. Ge durende de zomermaanden wordt gebruik gemaakt van een tent waarin tal van festiviteiten worden ontplooid. "Maar dat is niet meer nodig als het centrum straks ge reed is". In samenwerking met de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest wordt dat straks zo'n beetje het zenuwcentrum van Haaswijk. Voorzitter Noort en se cretaris Christien de Zoete zijn blij dat dat gebouw groter is opgezet dan aanvankelijk was bedoeld. "Er is becijferd dat de wijk rond 1990 zo'n 1000 schoolgaande kinderen telt. Het is prettig dat straks ook de oudere jeugd er in terecht kan", al dus De Zoete. De activiteiten van de Buurt groep trekken veel belangstelling. "Het is geen uitzondering als er 200 tot 300 kinderen komen. Voor de triathlon telden we zelfs zo'n 5000 jaarlijks ingediende programma de triathlon gaat jaarlijks naar een van activiteiten, krijgt de groep landbouwproject in dat land. De Scholen ook subsidie van de gemeente, revenuen van de laatste triathlon drag dat door de gemeente nog eens werd verdubbeld. Eind augustus staat de wedstrijd weer op het programa. Op de 31ste wordt 200 mensen gelegenheid ge boden deel te nemen aan de (kwart) thriathlon: een kilometer zwemmen, 44 kilometer fietsen en dik 10 kilometer lopen. Dat zwem men gebeurt in het kanaal. Maarten Noort en Christien de Zoete stellen vast dat de activitei ten in de wijk goed draaien. Op so ciaal gebied blijven er echter nog wat wensen. Het multifunctionele gebouw komt nu in zicht, maar het wachten is nog steeds op een school in de wijk. De horden kin deren die dagelijks een aantal ke ren de brug overmoeten om naar scholen aan de Kennedy- en Iris laan te gaan, leiden vaak tot ge vaarlijke verkeerssituaties. Bij de (foto Holvast). verkeerslichten nabij de brug is het tussen half negen en negen uur 's morgens een gekrioel van fiet sende kinderen die tussen de au to's door hun weg proberen te vin den. Er is door de gemeente een aan vraag voor de bouw van een school in Haaswijk ingediend. Een beslis sing daarover is eerder dit jaar ge nomen. Gezien het verwachte aan tal leerlingen - zo'n 1000 rond 1990 - verwacht Noort dat er uiteindelijk 16 klassen komen, verdeeld over het openbaar en het bijzonder on derwijs. Als die scholen er eenmaal staan, hoeven de kinderen "niet meer over de brug". Wel ziet Noort de Haaswijklaan als een hinder paal als die eenmaal is doorgetrok ken: "Op die weg wordt hard gere den en splijt de wijk eigenlijk in tweeën. Wellicht dat de hoeveel heid doorgaand verkeer beperkt blijft als eenmaal de nieuwe pro vinciale weg langs de Put van Men ten gereed is". 50 - Spreekuur, van 18.30 tot 123942. Instituut Burgerraadslieden, Breestraat 92 - Spreekuur van 18.30 tot 20 uur, tel. 254142. Zoeterwoude Eendenkooi, Kooikerspad - Zomerdrive Leiderdorpse Bridgeclub, 20 uur, opga ve tot 19.45 aan de zaal. VRIJDAG Lelden Tennispark Roomburg, Kanaalweg - Leidse tenniskampioenschappen, 10 tot 22 uur. Speel-o-theek Pinokkio, Bernhardkade - Geopend van 9.30 tot 11.30 uur. Speeltuin Oosterkwartier, Driftstraat - Dagje uit naar bos Meyendel, 10 uur. Rijnsburg Veiling Flora - Zomerflora: voorbezich tiging praalwagens corso, 10 tot 22 uur. Leiderdorp Sjelter, Heemraadlaan 67 - Koken voor kinderen 11-16 jaar, 17-19 uur, opgave van tevoren. Zijlkwartier, Van der Marckstraat, vakantiebijbelschool kinderen tot 12 jaar, met slotavond voor ouders, 19 uur. Voorschoten Zwembad Het Wedde - Waterinstuif voor kinderen, 10-12 uur. Verdacht wit poeder in beslag genomen ZOETERWOUDE - De Zoeter- woudse politie heeft gisteren een hoeveelheid wit poeder in beslag genomen, afkomstig uit een contai ner van een vleesverwerkend be drijf op het industrieterrein. De al gemene inspectiedienst, die zo'n bedrijf regelmatig controleert, had het poeder aangetroffen en de poli tie gewaarschuwd, bang als zij was dat het hier om verdovende midde len zou gaan. Het witte goedje is inmiddels voor verder onderzoek doorgestuurd naar het Gerechte lijk Laboratorium in Rijswijk, maar volgens een woordvoerder van de Zoeterwoudse politie be treft het hier "met een aan zeker heid grenzende waarschijnlijk heid" geen drugs. Botulisme in Zoeterwoude? ZOETERWOUDE - Op de Zoeter woudse Meerburgerwetering en in de Rijn zijn gisteren dode eenden en meerkoeten aangetroffen. Of het hier de eerste Zoeterwoudse gevallen van botulisme van dit jaar betreft, is nog niet duidelijk. De ge meente heeft de kadavers ingepakt en zal ze voor verder onderzoek op sturen naar een laboratorium. Pas over ongeveer een week weet men meer. Kroon verwerpt beroepen tegen bedrijfsterrein WASSENAAR - Ook de Kroon heeft beroepen tegen het Wasse- naarse bedrijfsterrein Maaldrift on gegrond verklaard. Voor omwo nenden en mensen van het comité Plan ter Weer, Deijlerweg, Am- De weg langs de Haarlemmertrekvaart zoals die er nu ligt, zou volgens monslaantje zit de strijd tegen het de Buurtgroep fietspad moeten blijven. Indien een nieuw pad aan de kant 2,5 hectare grote gebied met par- i de Put van Menten langs de nog aan te leggen tweebaansweg komt, wordt Haaswijk eigenlijk afgesneden van de recreatiepias. (archieffoto). Wedstrijd met 41 rolstoelatleten REGIO - In Rijnsburg begint za- Limburg, Brabant en Zuid-Hol- veningen verreden. Zaterdag terdag de vijfde internationale land. Vrijdag 8 augustus staat de rit wordt de marathon besloten met bloemenmarathon. De marathon is van Alphen naar Wassenaar over een rit in lijn tussen Katwijk en een wedstrijd voor rolstoelatleten een afstand van 40 kilometer op Oegstgeest en een criterium op de en duurt een week. Aan de wed- het programma. Tevens wordt een strijd doen 41 gehandicapte spor- tijdrit tussen Benthuizen en Zoe- ters deel. Dit is twee meer dan vo- terwoude en een criterium in Sche- van 275 kilometer afgelegd rig jaar. Bij de deelnemers ontbreekt de winnaar van vorig jaar, de Belg Luc van Landeghem. Hij neemt ge durende deze periode deel aan het Europees kampioenschap rolstoel- rijden in het Zweedse Gothenburg. Onder de 41 vertrekkers Willem v.d. Bosch uit Hillegom, Cees v.d. Zaal uit Ter Aar en J. van Buren uit Bodegraven. Dankzij de deelname van vijf Belgen krijgt de marathon een internationaal karakter. De proloog van de bloemenma rathon wordt zaterdagmiddag ver reden op een parcours aan de Vliet in Rijnsburg. Om 14.00 uur wordt daar het startschot voor de eerste atleet gegeven. Om 16.00 uur ver trekken de deelnemers 'rollend' naar Noordwijkerhout. In de avonduren gaan de atleten per bus naar Heerlen. De volgende dag staat een 'bergetappe' van Aken naar Hulsberg op het programma. Onder meer wordt de bekende Cauberg beklommen. In de loop van de volgende week rijden de deelnemers etappes in ZOETERWOUDE - Een hond die zat vastgebonden aan een paal in een weiland achter de Zoeterwoudse Weipoortseweg is gisteren bevrijd door de politie. Het dier bleek daar te zijn achtergelaten door de man waar het logeerde. Uit straf, zo bleek later, omdat de hond, een Drentse patrijs, al een paar dagen steeds was losgebro ken en dan achter de schapen in het weiland aanging. Toen het dier gisteren twee schapen de sloot had ingedreven, was het de oppas teveel geworden. Hij bond het dier vast met de bedoeling het daar een tijdlang te laten zitten. Omdat de patrijs begon te janken, waarschuwden omwonenden de politie. Die bevrijdde het dier. Op de terugweg kwam de gealar meerde oppas de politie tegemoet. Hij werd "vermanend toege sproken" en kon, met hond, huiswaarts keren. LEIDERDORP - Twee auto's zijn de afgelopen dagen opengebro ken in Leiderdorp. Uit een auto, die geparkeerd stond in de Rood- borststraat, werden twee boxen weggehaald. Dat moet tijdens de vakantie van de eigenaar zijn gebeurd, in de periode tussen 14 en 29 juli. Uit een auto aan de Waterbieskreek werd gisternacht een radio- cassetterecorder ontvreemd. De dief (dieven) wist de wagen open te krijgen door het slot te forceren. Volgens de politie is dat waar schijnlijk met een schroevendraaier gebeurd. keerterrein er definitief op. In haar uitspraak ontkent de Kroon dat Gedeputeerde Staten haar omstreden besluit onvoldoen de heeft gemotiveerd en voert ze aan dat de plek waar de bedrijven komen niet behoort tot het open gebied tussen Wassenaar en Lei den. Aan de noord- en zuidzijde wordt het gebied begrensd door bebouwde en beboste terreinen van het rijksmagazijnencomplex en een kampeerterrein. In het zuid oosten ligt de met bomen omzoom- T - - de rijksstraat en in het noordoos- Langevoort ui Oegstgeest. In totaal ten zorgt de weg Maaldrift voor een wordt door de atleten een afstand andere, duidelijke grens. 'Boven- dien is rondom de desbetreffende gronden een deels dicht begroeide groenstrook aanwezig', aldus de Kroon, die meent dat het open ge bied waar omwonenden het over hadden, noordelijker ligt. De belangrijkste toegangsweg is de parallelweg langs de rijksstraat weg. Het verkeer zou van deze weg gebruik maken omdat het de kort ste verbinding is tussen Leiden en Wassenaar en omdat het de enige weg is met een geschikt profiel voor vrachtwagens. Voor overlast op de smalle polderwegen van Maaldrift hoeven de omwonenden dan ook niet langer te vrezen. Mocht die overlast er toch komen, dan zouden er best verkeersmaat regelen kunnen worden getroffen. Aldus de uitspraak. Parkeerplaats De parkeerplaats, die tussen hoofdweg en camping komt, zou evenmin overlast bezorgen. De be planting schermt voldoende af, vindt de Kroon. In haar uitspraak stipt ze aan dat Wassenaar door de aanleg van de parkeerplaats het parkeren van vrachtauto's buiten de bebouwde wil concentreren. Op v®n gevestigd en de Raad van State andere plekken kunnen de trucks heeft gemeld dat er meer interesse dan worden geweerd. bestaat. Dat de grond in Maaldrift voor Het gemeentelijk streven om be- andere dingen kan worden ge- drijven die niet in de bebouwde bruikt, moet volgens de hoogste kom passen, naar Maaldrift te laten rechtsspreker van Nederland bui- verhuizen, juicht de Kroon toe, ten beschouwing blijven. Het zou vooral met het oog op de klanten alleen gaan om de 'aanvaardbaar- kringen. De aanwezigheid van een heid van de in het plan opgenomen kleinschalig sloopbedrijf doet vol- gebruiks- en bebouwingsmogelijk- gens haar zeker 'geen inbreuk op heden'. Het argument dat er aan dit het beleid van de provincie en het terrein geen behoefte bestaat, deelt rijk om sloopactiviteiten te con- De Kroon niet. Er zijn nu al bedrij- centreren in grote bedrijven'. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt. tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13,00 uur) REDACTIE 67.45 92,55 134,90 ƒ256,90 ƒ357,20 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bij taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen. Parijs. Was hington. Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2