Honkballers kunnen mirakel niet herhalen Bluf van Karpov werkt averechts SALT-overleg zonder resultaat Auteurs 'solidair' met Klaas de Jonge Nog kans voor Van der Wiel Japan te sterk voor Oranjeteam: 6-4 Carlo l'Ami: hernia Bush krijgt niets 'los' in Israël Steeds meer honden en katten belanden in asiel FNV: arbeidsvoorwaarden detailhandel 'een bende' Quick Boys stopt DS: 1-1 Ongunstige stelling in tweekamp LONDEN (Reuter/AFP) - In een ongunstige stelling voor uitdager Anatoli Karpov is de tweede partij in de schaakmarathon om het we reldkampioenschap gisteravond afgebroken. Dat gebeurde na de 41ste zet van de met wit spelende titelverdediger Gari Kasparov. De grootmeesters en toeschouwers in het Park Lane Hotel hadden zich zes uur lang vergaapt aan een par tij, waarin de bluf van Karpov een averechts effect had. De ontmoe ting wordt vandaag voortgezet. Met een op Kasparovs psyche ge tinte actie was Karpov aan tafel ge schoven. Hij liet uitrekenen, dat de zitting van zijn stoel twee centime ter omlaag moest. Karpov zei, dat hij op die manier een beter uitzicht op het bord had. Daarna konden de rivalen van start gaan. Met het Nimzo-Indisch, AMSTERDAM (ANP) - Met een vol punt voorsprong gaat de Joego slaaf Ljubojevic vrijdag de tiende en laatste ronde in van het vijfde Ohra-schaaktoernooi. De 35-jarige grootmeester ontsnapte woensdag tegen de Zweed Hellers aan zijn eerste nederlaag: remise na ruim Door deze ontwikkeling kan John van der Wiel in theorie nog gelijk eindigen met de koploper. Door zijn tweede zege op de Rus Vaganjan verkleinde hij zijn ach terstand tot één punt. In de slot- ronde treedt Ljubojevic aan tegen Vaganjan en de Leidenaar met wit tegen Jan Timman, die zich her stelde van zijn nederlaag tegen Hellere en Ribli zijn tweede nul toebracht. in de vorige schaaktweekamp van cruciaal belang, verdedigde Kar pov zich. De door zijn jonge land genoot onttroonde Karpov twijfel de slechts eventjes, nadat zijn op ponent met ..d4 had geopend. Kas parov leek aanvankelijk niet onder de indruk van deze manoeuvre. Maar toen Karpov op de zesde zet op Lfl-g2 met ...d5 antwoordde, moest de titelverediger toch slik ken. Kasparov had welgeteld 42 minuten nodig om c4xd5 te beden ken en uit te voeren. De afgebroken stelling van de tweede par tij is: Wit: Ke2, Pe3, Ta6, a3, b4, g3, h2. Zwart: Ke7, Pe4, Tf3, e5, g4. h5. Met mondjesmaat bracht Kaspa rov zijn stelling in orde. Plotseling schrok iedereen op. Met een ge durfde dame-ruil bezorgde Kaspa rov zijn tegenstander problemen. Gesterkt door het succes voerde hij zijn nieuwe plan uit: keer op keer moeilijke stellingen op het bord brengen, waarmee Karpov zich geen raad wist. De oudste van het tweetal raakte zelfs zo van slag, dat hij een ware infiltratie door Kasparov toestond. De 23-jarige wereldkampioen zond zijn toren achter de zwarte stelling, hetgeen uiteindelijk winst van een pion tot gevolg had. Alle experts waren verrukt over de gedurfde speelwijze van Kasparov, die in de eerste partij met zwart ook al tot verbluffend denkwerk kwam. De wanhopige Karpov durfde niet meer aan te vallen. „Als Karpov nu al niets meer doet, zal de tweekamp wel in Lon den worden beslist", schamperde één der toekijkende Engelse groot- meestere. Degene die als eerste 12,5 punt heeft, of zes winstpartij en, is de winnaar van de reeks die uit maximaal 24 ontmoetingen be staat. Als titelverdediger heeft Kas parov voldoende aan 12-12. DONDERDAG 31 JUU 1986 r Charles Urbanus tikt de Japanner Katsuyoshi Imai (r) uit op het tweede honk. «foto ANP) EINDHOVEN (ANP) - Veerkracht kan de Nederlandse honkballers niet worden ontzegd. Tot een her haling van kleine mirakels zijn de spelers van manager Harvey Sha piro echter niet in staat. Leek de enigszins gewijzigde nationale for matie maandag tegen Taiwan het juiste slagritme te hebben gevon den, op de rustdag moet de golfbe weging zich opnieuw hebben inge zet. De Nederlandse honkballers blijven veranderlijk. In Eindhoven heeft Nederland gisteren tegen Japan weinig kan sen gehad. De linkshandige werper Inomata wenste die niet weg te ge ven en agressief honklopen kon evenmin mogelijkheden afdwin gen. Japan zegevierde met 6-4. Ino mata, die op twee slaglieden na de Nederlandse slagploeg negen in nings beteugelde, liet niet meer dan vijf keer een Nederlander via een tik op de kussens toe. Charles Urbanus was met een twee- en een driehonkslag Nederlands beste hit ter. Elke steun in de verdere line up moest de 31-jarige Amstel Tij ger echter ontberen. De verdediging was voor de der de keer toevertrouwd aan Haitze de Vries. De pitcher van landskam pioen Nicols kan manager Shapiro wel schieten, omdat hij naar eigen zeggen B-wedstrijden krijgt toege wezen. Niet geheel duidelijk is, waarom De Vries België en Cuba honkballend over één kam kan scheren. De Vries, die morgen pas 26 wordt, heeft zijn conclusies al getrokken; hij is van zins te stop pen als international. Na vijf in nings mocht hij van Shapiro in ie der geval afscheid nemen van de wedstrijd. Met 6-3 had Japan op dat moment de wedstrijd al volle dig in handen. De Vries moest zijn plaats op de heuvel afstaan aan Re- né Ryst, die nog nimmer de ideale man heeft geleken om als relief-pit cher op te treden. Met drie runs in de vijfde slagbeurt beslisten de Japanners de ontmoe ting. In de laatste dagen treft Japan echter nog Cuba en Zuid-Korea. Evenals de Verenigde Staten brengt Japan tijdens het toernooi een studentenploeg in het veld. Manager Yukichi Maeda is in juni de toonaangevende colleges eens langs gedaan en heeft een vervol gens een twintigtal studenten, va riërend van achttien tot 22 jaar ge selecteerd. Minder dan een vierde plaats heeft dergelijk hap-snapbe- leid tijdens de wereltitelstrijd nooit opgeleverd. Deze aldus bijeengeraapte groep zal in ieder geval hoger eindigen dan het Nederlandse stel. Wel kan WASSENAAR - De kans dat Carlo l'Ami in het komend seizoen voor zijn werkgever Excelsior nog in actie kan komen, is gering. Onderzoek in het Franciscus-ziekenhuis heeft uitgewezen dat de 20-jarige doelman een hernia heeft. In het Rotterdamse hospitaal zal nu met behulp van het inspuiten van contrastvloeistof worden bepaald of de rugblessure van l'Ami met een rustkuur kan worden behandeld, of dat een operatieve ingreep noodzakelijk is. De talentvolle doelman, die een opleiding aan het CIOS volgt, werd aan het eind van het vorig seizoen door de Rotterdamse eredvisieclub wegge plukt bij de zondageersteklasser Blauw Zwart uit Wassenaar. Vriendschappelijke wedstrijden Cuyk: JVC'31 (zo 3e klas) - NEC 0-9 (0-4). Doelpunten: Janssen 4, Grim 2, Viever- mans, Nelemans en Aalbers ieder één. 750 toeschouwers. Zwolle: PEC Zwolle - RKC 4-0 (1-0). Doel punten: Peter van der Hengst 3, Wilco van Buuren (strafschop). 500 toeschouwers. Nimes: Nimes - FC Twente 3-2. Doelpun ten Twente: Willems. Nimes: Merry (2) en Poortvliet. Veendam - Fortuna S 4-0 (1-0). Doelpunten makers Huistra. Steenge, De Haan en Klompstra. Scheidsrechter Uilenberg, 2000 toeschouwers. Heerenvecn - Roda JC 3-3 (1-1). Doelpun ten Heerenveen: Anema, Lodewijks en Bosman. Roda JC: Meyer (2x), Grassi. Scheidsrechter Luinge, 1600 toeschou- Cambuur - FC Utrecht 0-1 (0-0). Doelpunt Verrips. Scheidsrechter Reygwart, 2500 toeschouwers Texel - Emmen 0-3 (0-2). Doelpunten: Spaans (2x), Nögel. Scheidsrechter Eel- man, 400 toeschouwers. Zoutelande: De Meeuwen (zaterdag 4e klasser) - Willem II2-8 (1-3). Doelpunten De Meeuwen: Dek (2x). Willem II: Maddock (3x), Schapendonk (2x), Godee (2x) en Fes- kens. Toeschouwers 500. Uitslag demiekoers Noordwijk aan Zee: 1. Joop Zoetemelk (Germigny l'Eveque) achter Zijlaard; 2. Gerrie Knetemann (Huij- bergen) achter De Bakker; 3. René Pijnen (Woensdrecht) achter Koch; 4. Johan van der Velde (Rijsbergen); 5. Gerrit Solleveld (De Lier); 6. Adri van der Poel (Hoogerhei- de); 7. René Kos (Oudkarspel); 8. Hans Langerys (Waddinxveen); 9. Henk Lubber- ding (Voorst); 10. Nico Verhoeven (Berkel- Enschot). Uitslagen van gisteren: België - Venezuela 2-5, Nederlandse Antillen - Colombia 3-4. Zuid-Korea - Taiwan 1-0, Verenigde Staten - Puerto Rico 3-0, Nederland - Japan 4-6, Taiwan, Verenigde Staten, Zuid-Korea c Japan 9-12, 6. Italië 9-10, 7. Nederland 9-8, 8. Puerto Rico, Colombia en Venezuela 9-6, 11. Nederlandse Antillen 9-4,12. België 9-2. ronde: Zapata (Col) - Dolmatov (Sov) 1-0, Geiler (Sov) - Murey (Isr) Vfc-'A, Ree (Ned) - Smejkal (Tsj) x/iM, Eslon (Zwe) - Mednis (Vst) 1-0, Martinovic (Joe) - Douven (Ned) V4-V4, Gheorghiu (Roe) - Picterse (Ned) 1-0, Marjanovic (Joe) - Kuyf (Ned) 1- 0. Jeroen Piket (Ned) - Braga (Ita) W-'/a. De Boer (Ned) - Blees (Ned) V5t-Vi, Brennink- meijer (Ned) - Maja Tsjiboerdanidze (Sov) 0-1, Hartoch (Ned) - Pliester (Ned) '/2-'/2, Meulders (Bel) - Langeweg (Ned) 0-1, Boersma (Ned) - Peelen (Ned) Vi-V4, Marcel Piket (Ned) - Weemaes (Bel) xh-xh, Rivas (Spa) - Kremer (Ned) l/zM, Bezemer (Ned) - Schner (Wdl) 0-1. Stand: 1. Zapata 6'/t pnt, 2. Murey 6, 3. Smejkal, Geiler, Ree, Eslon 5; 7. Dolmatov, Martinovic. Douven, Gheorghiu, Marjano vic, Tsjiboerdanidze 4'/i; 13. Mednis, Braga, Sehner 32. Bezemer 1 Partij I in Amsterdam: 9e ronde: Tweede partij Kasparov-Karpov. Wit Kasparov. 1. d2-d4 Pg8-f6,2. c2-c4 e7-e6,3. Pbl-c3 Lf8- b4,4. Pgl-f3 c7-c5,5. g2-g3 Pb8-c6,6. Lfl-g2 d7-d5, 7. c4xd5 Pf6xd5, 8. Lcl-d2 c5xd4, 9. Pf3xd4 Pc6xd4, 10. Pc3xd5 Lb4xd2+, 11. Kdlxd2 Pd4-c6, 12. Pd5-f4 Dd8xd2+, 13. Kelxd2 Lc8-d7, 14. Thl-cl Ke8-e7. 15. Pf4- d3 Th8-c8, 16. Pd3-c5 Ta8-b8. 17. Tcl-c3 Pc6-d8, 18. Tal-cl Ld7-c6, 19. Pc5-d3 Lc6- d7, 20. Pd3-e5 Tc8xc3, 21. Tclxc3 Ld7-e8. 22. b2-b4 a7-a6, 23. Lg2-e4 h7-h6. 24. a2-a3 f7-f6,25. Pe5-d3 Le8-c6,26. Le4xc6 Pd8xc6, 27. Pd3-c5 Pc6-e5, 28. f2-f4 Pe5-d7, 29. Pc5- b3 Ke7-d6,30. e2-e4 g3-g5,31. Kd2-e3 e6-e5, 32. f4xg5 (6xg5,33. Pb3-a5 g5-g4,34. Tc3-c2 h6-h5,35. Tc2-cl b7-b6,36. Tcl-c6+ Kd6-e7, 37. Pa5-c4 Tb8-f8,38. Ke3-e2 Tf8-f3,39. Pc4- e3 Pd7-fl>, 40. Tc6xb6 Pf6xe4, 41. Tb6xa6 afgebroken. Open NK op 't Melkhuisje. Uitslagen der de dag. Mannen enkel, tweede ronde: Mecir (Tsj) - Birner (Tsj) 6-0, 6-3, Oosting (Ned) - Scha pers (Ned) 4-6, 6-2, 7-6 (7-4), Muster (Oos) - Bengoechea (Arg) 6-2,1-6,6-1, Hlasek (Zwi) - Mezzadri (Ita) 4-6,6-2,7-5, Sanchez (Spa) - Stadler (Zwi) 6-3, 2-6, 6-4, Maurer (WD1) - \)sterthun (WD1) 4-6, 6-3, 6-4, Vsyda (Tsj) - Bathman (Zwe) 7-6,6-4, Cane (Ita) Lodder (Ned) 6-1, 6-3. Mannendubbcl, eerste ronde: Smid/Mecir (Tsj) - Luza/Tiberti (Arg) 6-1, 6-0, Tyson/ Mac Pherson (Aus) - Hli (Tsj) 6-3,6-3, Sanchez/De l ne/Colombo (Ita) 6-3, 6-3. GENÈVE (Rtr/UPI/DPA) - De Sowjet-Unie heeft afwijzend gerea geerd op een Amerikaanse oproep tot "wederzijdse terughoudend heid" op het gebied van de bewa pening tijdens het overleg dat de twee supermogendheden in Genè- ve hebben gevoerd over het Salt-II- verdrag. Dat hebben de Amerika nen gisteren verklaard na afloop van de besprekingen, die een week hebben geduurd. Moskou had om dit overleg ver zocht nadat de Amerikaanse presi dent Reagan op 27 mei had ver- JERUZALEM (GPD) - Het gister avond beëindige vierdaags bezoek van de Amerikaanse vice-presi dent George Bush aan Israël heeft voor de vraagstukken in het Mid den Oosten weinig succes opgele verd. Op diens enige persconferen tie in Jeruzalem herhaalde Bush de Amerikaanse politieke strategie in deze regio en de enige 'opwinden de' mededeling betrof twee bood schappen van Israëls premier Pe res die hij op zak droeg, bestemd voor de leiders van Jordanië en Egypte. Het betrof een uitnodiging van Peres aan de Jordaanse vorst Hoessein, maar deze heeft Hoes sein bij aankomst van Bush in Am man al afgewezen. Over de bood schap aan Moebarak van Egypte is nog niets bekend. Perenoogst door ziekte bedreigd GRONINGEN - De perenoogst dreigt dit jaar te mislukken. De op brengst, zo verwacht R. Mulder, consulent algemene dienst van de gewassenbescherming in Wage- ningen, zal in ieder geval achter blijven bij vorig jaar. Oorzaak is de snel om zich heen grijpende en door de fruittelers zo gevreesde plantenziekte bacterievuur ook wel perenvuur genoemd. Vooral in Limburg, Brabant en Zeeland, be langrijke fruitgebieden, zijn veel fruitbomen aangetast. De meidoorn wordt door alle te lers beschouwd als de infectiebron en overbrenger van de ziekte. „En vooral door het vochtige en warme weer van de afgelopen weken ge dijt de bacterie goed", aldus Mul der. Tegen de ziekte is geen bestrij dingsmiddel opgewassen. klaard zich niet langer gebonden te achten aan de beperkingen die in ,Salt-II worden gesteld aan de om vang van de strategische kernbe wapening tenzij het Kremlin in stemt met drastische stappen op het punt van de wapenbeheersing. Reagan heeft de Sovjetunie ook herhaaldelijk beschuldigd van schendingen van het Salt-verdrag. Na afloop van het overleg in Ge- nève, dat werd gevoerd in het ka der van de Permanente Consulta tiecommissie (SCC), gaf de Ameri kaanse delegatie een verklaring uit. Daarin stond dat de Sowjet- Unie de oproep van Reagan van 27 mei heeft verworpen om een "tus sentijds kader te scheppen voor werkelijk wederzijdse terughou dendheid in afwachting van een controleerbaar akkoord over een verregaande en evenwichtige ver mindering van de offensieve nu cleaire bewapening". De Amerikaanse delegatie onder leiding van generaal Richard Ellis heeft de Sowjet-Unie gezegd dat het aanbod blijft gehandhaafd. De Amerikanen gaven verder geen bij zonderheden over het overleg. Af gesproken is dat de SCC in het na jaar in Genève weer bijeen zal ko men voor haar gebruikelijke half jaarlijkse zitting. DEN HAAG (ANP) - De Neder landse Vereniging tot Bescher ming van Dieren (Dierenbescher ming) is verontrust over het aantal honden en katten in haar asiels, dat zij ondanks tal van pogingen niet bij nieuwe eigenaren kan plaatsen. Door de grote hoeveelheden bin nengekomen dieren wordt de plaatsingskans lager, aldus de ver eniging in haar jaarverslag over 1985. Een andere verontrustende ont wikkeling noemt de vereniging het feit dat in toenemende mate dieren moeten worden afgemaakt wegens karakterfouten. „Dat aantal loopt sterk op. Het is een teken aan de wand voor wat betreft de opvang van jonge dieren in hun eerste le vensfase. Het zou er op kunnen duiden dat de dieren in en direct uit het nest niet de aandacht van hun eigenaren krijgen, die nodig is", aldus de Dierenbescherming. De ongeveer honderd asiels van de vereniging hebben in 1985 aan 57.000 honden onderdak geboden tegen 47.000 in het jaar daarvoor. Negentienduizend honden vonden via de asiels weer een eigenaar. Het aantal katten dat in 1985 in een van de asiels van de Dierenbescher ming belandde was 54.000. Vijftig duizend dieren vonden een nieuwe éigenaar. Het aantal katten dat moest worden gedood of overleed, verdubbelde tot zestienduizend. Een angstig miauwende kat i land zijn momenteel overvol. i asiel in Haarlem. De asiels i UTRECHT (ANP) - Ruim 500 men sen die in de detailhandel werken hebben in juli de Dienstenbond FNV gebeld met vragen en klach ten over hun arbeidsvoorwaarden. De bond had deze maand een tele foonnummer opengesteld in het kader van een actie tegen onderbe taling in de detailhandel. De tele foontjes hebben uitgewezen dat „het in de detailhandel een bende is", aldus de bond. Voor zeventig winkelbedienden zoekt de Dien stenbond klachten nader uit, waar nodig zal de bond loonvorderingen indienen. Buitenlandse Zaken weigert medewerldng aan versturen boeken DEN HAAG (GPD) - „ln bewon dering en verbondenheid". Deze bemoedigende woorden, be stemd voor anti-apartheidsacti vist Klaas de Jonge, zijn van Mies Bouhuys en staan voorin haar boek „Het is maar tien uur sporen naar Berlijn". Het is één van de boeken-met- opdracht die liggen te wachten op verzending naar de Neder landse ambassade in Zuid-Afri- ka. In een bijgebouw in Pretoria heeft De Jonge 19 juli j.l. zijn 1- jarig onvrijwillig ambassade-ver blijf „gevierd". Dit feit is door de Anti-Apart heidsbeweging Nederland (AABN) aangegrepen een actie te beginnen onder Nederlandse schrijvers om De Jonge een boek met opdracht te sturen. Behalve Mies Bouhuys hebben Marga Minco, haar man Bert Voeten, Theun de Vries en Judith de Kom inmiddels gereageerd. Maar of de boeken met woorden van steun voor de onder „huisar rest" staande De Jonge ooit zul len aankomen, is de vraag. Het ministerie van buitenland se zaken heeft geweigerd de boe ken met solidariteitsbetuigingen via de koeriersdienst van het de partement te versturen. AABN- medewerker Aristide Weiten- berg: „BZ reageerde nogal reso luut met nee. Ze beschouwen de boeken aan Klaas als politieke post. Wij zeggen: het zijn werken van vooraanstaande Nederland se schrijvers. Maar inderdaad, we hielden er al rekening mee dat de postverzending via de koeriersdienst zou worden stop gezet". Behalve aan De Jonge heeft Bouhuys ook een boek - „Verza melde Gedichten" van Ed Hoor- nik - aan Hélène Passtoors (de gewezen vrouw van De Jonge die tot een gevangenisstraf van 10 jaar is veroordeeld) beschik baar gesteld. Daarin heeft Bou huys de regels geschreven: „Als weduwe van Ed Hoornik weet ik hoe hij u van ganser harte dit boek in bewondering en solidari teit zou hebben toegestuurd. Mijn gevoelens van verbonden heid gaan hierbij". Schrijfster Marga Minco heeft drie boeken van haar hand naar de AABN gestuurd: „De Val", „Een Leeg Huis" en „De Glazen Brug". Haar opdracht aan zowel De Jonge als Passtoors luidt: „Houd goede moed, van harte sterkte". Theun de Vries heeft zijn voor Passtoors bestemde boek „De Vrouweneter" („Met alle sympathie en alle goede wensen") aan de AABN ge stuurd; zijn boek „Het meisje met het rode haar" (eveneens „Met alle sympathi stemd voor De Jonge. Judith de Kom, schrijfster van verhalenbundels en dochter van de schrijvende Surinaamse vrij heidsstrijder A. de Kom (in 1945 overleden in het Duitse concen tratiekamp Neuengamme), heeft het boek van haar vader „Wij sla ven van Suriname" ter beschik king gesteld. Voorin het boek laat zij De Jonge en Passtoors weten: „Solidair met de strijd voor een menswaardig bestaan en vrijheid voor ieder mens on geacht ras, kleur of geslacht". Weitenberg van de AABN zegt: „We gaan voorlopig door met de actie. Het is nu vakantietjjd en lang niet alle auteurs kunnen we bereiken. We weten bijvoorbeeld dat we in ieder geval kunnen re kenen op het laatste boek van Edgar Cairo dat over Afrika De Dienstenbond begon met de campagne naar aanleiding van een onderzoek van de Loontechnische Dienst (LTD), waaruit onlangs bleek dat onderbetaling in de wat grotere winkelbedrijven - meer dan tien werknemers - relatief veel voorkomt. De Dienstenbond ver moedde dat de situatie bij de klei ne winkels, die niet door de LTD onderzocht zijn, nog slechter zou zijn. Dat blijkt inderdaad waar te zijn: verreweg de meeste klagers werken in kleinere bedrijven, voor al schoenen-, bloemen-, textiel- en levensmiddelenwinkels. Uit de reacties blijkt dat mensen niet alleen vaak te weinig loon krij gen, maar dat bovendien arbeids contracten niet kloppen, overwerk niet wordt vergoed en winkelper soneel vaak uren voor niets moet werken. De Dienstenbond FNV zal daarom in het najaar opnieuw twee campagnes starten, een over ar beidstijden in de dienstensector en een over de soorten arbeidscon tracten die in zwang zijn. Secretaris drs. L.B.E. Vonk van het Koninklijk Nederlands Onder- nemersverbond noemt de uit spraak van de Dienstenbond dat het „een bende is in de detailhan del" schromelijk overdreven. Vijf honderd klachten op een totaal van ongeveer 150.000 werknemers in de detailhandel kan volgens hem niet model staan voor de gehele sector. Overigens ontkent Vonk niet dat er wellicht in een aantal ge vallen sprake is van onderbetaling. Vaak worden dan afspraken ge maakt over wat de werknemer „netto in zijn hand" krijgt. Pas la ter blijkt dan het bruto-minimum- loon niet te kloppen. Volgens de KNOV-secretaris mag tevens niet worden vergeten dat veel werkne mers voordeel genieten in de vorm van loon in natura en dat ook der tig tot veertig procent van de on dernemers minder verdient dan het wettelijk minimumloon. HAARLEM (ANP) - Cuba heeft zijn wereldtitel honkbal met suc ces verdedigd. Woensdagavond kwam het wereldkampioenschap van de Cubanen vast te staan, toen Zuid-Korea de voornaamste concurrent Taiwan zijn tweede nederlaag op rij (0-1) toebracht. Cuba had eerder op de avond zelf met 15-5 gewonnen van Italië. Nederland - dat nog nimmer meer dan de huidige vier zeges op een wereldtiteltoernooi boekte - de eindscore nog verbeteren. Tegen zwakkere Zuidamerikaanse lan den als Venezuela (vandaag) en Co lombia (morgen) kan in de reste rende dagen het eigen toernooi op aanvaardbare wijze worden afge sloten. Toernooi van Roomburg: DEC J. Zonnevylle - H. Ceha 6-7,3-6; DEB A. Weller - E. Krul 6-1, 6-0; DEB E. Buer- mann - M. v. Rossum 5-4,4-6,5-0; DEC L. Poots - S. d. Hollander 6-2, 5-1; DEV S. Huiskamp - D. Knott 5-3,5-7,4-6; HEC N. d. Sevaux - H. Hulsebosch 5-1, 6-2; HEC P. Grimbergen - A. Verhees 2-6,0-6; DEV T. v. Overloop - M. Liefbroer 4-6,4-6; DEC C. Geerlings - M. Kramer 6-2,5-1; DEB M. Boelens - F. Meyer 6-0,6-1; kw. DEA J. v. Wyk - C. Sely 6-3,1-6,6-3; DEC E. Poell - H. Rother 3-6, 3-6; HEA R. Dirriwachter - H. Burger 54, 6-4; DDB Heusinkveld/Lei- sing - Damen/Outshoorn 6-3, 5-7, 6-0; HEB R. Heethuis - B. v.d. Zee 6-1,6-3; kw. DEA M. v. Overloop - E. Buermann 4-6, 4-6; HEA R. v. Dommelen - J. Liewes 1-6, 7-6,6-4; HEA R. Hak - F. v.d. Capellen 7-5, 6-1; DEB M. Tjiong - C. Tolhoek 6-0, 5-1; HEV T. Slavenburg - H. Winter 4-6, 3-6; HEV A. Koppelle - R. Blommendaal 1-6, 3-6; HEV J. v.d. Berg - R. Koggink 2-6, 3-6; HEA J. Schuur - S. Faas 5-0, 2-6, 7-5; HEC J. Timmermans - A. Harm sen 6-0,6- 2; DEC Y. Westerhout - F. Meyer 3-6, 2-6; HEB R. Veldt - F. Liefbroer 6-0, 7-5; DEB A. Weller -1. Heusinkveld 4-6,3-6; DEB M. Rutten - C. Sely 6-3, 4-6, 2-6; GDV Grim bergen/Grimbergen - Toryann/Rodenburg 3-6, 4-6; GDV Schildt/Wolters - V. Dom melen/V. Dommelen 2-6, 0-6; HEV J.W. d. Groot - A. Pessemier 5-7,6-2,6-2; HEB H. Burger - M. Holderbusch 7-5, 6-4; HEA C. Kwast - O. Panman 6-2, 6-4; HEB R. v. Dommelen - F. v.d. Capellen 5-7,2-6; DEA T. Langeveld - M. v. Rossum 7-5, 3-6,5-7; DDC Wiersma/Wiersma - Poots/Wijnveldt 1-6, 0-6; GDC V.d. Plas/Verhees - Zonne- vyUe/V. Bijsterveld 5-7, 5-7; HEC M. Pie- ters - Timmerman 4-6, 4-6; GDV Krijger/ D. Boer - Koppelle/Koppelle 6-2,4-6, 6-1; DEB B. Pardoel - M. Boelens 6-4, 6-3; HEA I. d. Jong - M. Meeldijk 6-4,6-2; HEC E. v. Benschop - H. v. Bysterveldt 3-6,1-6; HDC V. Duyn/Rodenburg - Nije/V. Pari don 4-6,3-6; HEC Y. Sypkens - M. v. Pari don 6-3,3-6,1-6; GDB Post/Chin a Foeng - Reijnierse/V. Leeuwen 2-6, 0-6; HDV Everts/Langeveld - Bruininga/V. Koesveld 4-6,1-6; HEA J. Vekemans - R. Veldt 6-4, 6-0; GDC Klever/Jansen - Poell/Hoekstra 1-6, 4-6; HEC H. OosterdUk - R. Treffers afgebroken; DEB B. v.d. Maarel - K. v. Bij sterveld 6-0, 6-0; GDB Treffers/v. Koes- Alting - Paling/Harm sen 6-2, 6-2; DDC D. Gunst/Verschoor - Rouwenhorst/D. Vries 6-3,6-1. EERSTE KOERS, 2000 m 1. Anjo Vreden- miek Baker. TOTO: winnend f. 3,90, plaats f. 2,20 f. 1,90 f. 1,30, koppel f. 27,50, trio f. 220,00. TWEEDE KOERS, 2000 m.: 1. AlbaUosno- ra (G. van Eykelenborg) 2.43,6 - 1.21,8, 2. Zipper Mac, 3. Zambia Baker. Niet gestart: Anouk Buitenzorg. TOTO: winnend f. 20,30, plaats f. 7,70 f. 1,80 f. 3,10, koppel f. 31.70, trio f. 1397,60. First (M. Riley) 2.48,1, 2. Aktora, 3. Boart- day. TOTO: winnend f. 4,70, plaats f. 2,00 f. 4,00, koppel f. 12,00, trio f. 59,60. VIJFDE KOERS, 2000 m.: 1. Yonnie Flight (M. Louwersheimer) 2.39,7 -1.19,9, 2. Zesta Rijnstroom, 3. Zita Morgan. Niet gestart: Zamba Buitenzorg. TOTO: winnend f. 2,90, plaats f. 1,10 f. 1,10 f. 1,20, koppel f. 3,00, trio f. 47,50. ZESDE KOERS, 1609 m.: 1. Ybert Voorne (E. Leeman jr.) 2.06,0 - 1.18,3, 2. Yvolann Detville, 3. Zi| 17,50, plaats f 182,00, trio f. 1 ZEVENDE K Komeet (T. Cain) 2.08,2, 2. Leutink Mau, 3. Tracy's Moon. Niet gestart: Bob Cat. TO TO: winnend f. 2,30, plaats f. 1,10 f. 1,00 f. 1,10, koppel f. 1,90, trio f. 11,10. ACHTSTE KOERS, 2000 m.: 1. Yankee Po wer (A. Suykerbuyk) 2.39.7 - 1.19,9, 2. Young Victory, 3. Zingaro Evento. TOTO: winnend f. 2,00, plaats f. 2,10 f. 2,70 f. 3,40, koppel f. 28,80, trio f. 126.20. KATWIJK - Na het verdienstelijke verweer van zaterdag tegen eredvi- sionist FC Den Haag (0-2 neder laag) heeft Quick Boys gisteravond de semi-profs van DS'79 tot een puntendeling gedwongen. Op het tweede veld van sportpark Nieuw- zuid mocht de eerste divisieclub uit Dordrecht zich uiteindelijk ge lukkig prijzen met het 1-1 gelijk spel. Voor ruim duizend kijkers na men de gasten in de eerste helft de leiding toen Theo Keulsdom van buiten het strafschopgebied uit haalde en de bal via de binnenkant van de paal achter de overigens goed keepende Henny Guyt ver dween. Na de doelwisseling liet Frenk van der Kley aanvankelijk een goede mogelijkheid benut om zijn ploeg langszij te bregen. Na zelf onderuit te zijn gehaald, schoot de spits de bal vanaf elf me ter te zacht in waardoor de Dordtse doelman redding kon brengen. Uiteindelijk kwam Quick Boys, dat in libero Cees Ruis en de mid denvelders Leen van der Plas en Dennis Jan Mieras opvallende spe lers had, toch aan de verdiende ge lijkmaker toen Leen van der Plas de bal na een voorzet van Marco van der Plas in het doel van DS liep (1-1).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10