'In de show ben ik nu artiest' Remigratieregeling in trek bij oudere Turken 'Helene Passtoors maakt het nu goed John van Elk kwart eeuw bij Toon Hermans Terugkeer met uitkering slaat redelijk aan PECH ONDERWEG Agent die op kraker schoot niet vervolgd Leraar vindt na studie vrij makkelijk een baan Cel geëist voor dodelijke steekpartij PAGINA 16 RADIO-TV-KUNST WOENSDAG 30 JULI 1986 N AARDEN (GPD) - Straatbeeld in Naarden. Een echtpaar aan de wandel. Voorbijgangers groeten: „Dag mevrouw Van Elk, hallo Johnny". Elders weet niemand zijn achternaam. Maar men herkent hem als 'Johnny van Toon Her mans.' Een acrobaat die 25 jaar ge leden toneelmeester werd. Straks werkt hij weer mee als artiest. Hij weegt over de zeventig kilo. Een kwestie van een behoorlijke hoeveelheid spieren. Zijn hoogte van 1 meter 60 heeft hem geen min derwaardigheidscomplex bezorgd. Integendeel. John van Elk ziet met zijn vijftig jaar terug op een avon tuurlijk, geslaagd en reizend leven. Hij was ooit 's werelds jongste roofdierentemmer. Werkte op zijn door Jacques J. d'Ancona veertiende met levensgevaarlijke grizzlyberen. De groepsaanvoerder beschouwde dit kleine mens als een wezenlijke bedreiging en hielp hem derhalve degelijk het zieken huis in door er een gewicht van 400 kilo toehappend tegenaan te wer pen. En dag later stond hij weer in de piste. Je bent je in je jeugd van geen gevaar bewust, herinnert Van Elk zich het voorval met de beren. „Ik werd gewond aan myn benen, borst en lippen en was eigenlijk verschrikkelijk teleurgesteld dat die beer me aanviel. Ik beschouw de de dieren als partners, als colle ga's. We werkten toch samen aan het nummer? Ik heb nooit met de zweep geslagen. Ik strafte de beren met de hand als dat nodig was en hield de leeuwen altijd met de zweep op afstand. Het was niet het aangenaamste moment in mijn le ven, toen Iwan aan me ging peuze len. Maar ik begrijp hoe het kwam. Het was de bronsttijd. Dan zijn de vrouwtjes wat chagrijnig en de mannetjes willen vechten om het leiderschap. Ze zagen mij ook als leider en er ontstond een soort rangordegevecht, lijf aan lijf. Het ACHTSTE HUWELIJK - De actri ce Zsa Zsa Gabor zal voor de acht ste keer in het huwelijk treden. Dit keer is de Duitse hertog van Sak sen de gelukkige. Hij is drie keer eerder getrouwd geweest. De plechtigheid zal op 14 augus tus plaats hebben. Na het huwelijk gaat het paar naar Wenen, waar Zsa Zsa opnamen moet maken voor een film over Johann Strauss. lukte me de beer op zijn gevoelig ste plekken boven de nagels en de neus te raken en ik wist hem terug te drijven. Ik ben uit de kooi gelo pen en toen pas bewusteloos geval len". Hij is in Utrecht geboren en raak te bevriend met een zoon uit de cir cusdynastie Jos Mullens. Daardoor kwam hij in contact met Hongaar se acrobaten. En toen wist hij zeker dat hij er zijn vak van wilde maken om salto's te draaien. John van Elk: „Mijn ouders wa ren burgers, een broer was acro baat, een zuster deed klassiek bal let. Toen ik salto's probeerde, viel ik steeds op mijn kop en leerde dat ik mijn bovenlichaam moest ont wikkelen. De Hongaren merkten dat ik eerzuchtig was en steeds bleef oefenen. Ze hadden er zo'n schik in, dat ze mijn ouders vroe gen of ik mee mocht naar het bui tenland, op tournee. Ik was toen dertien jaar en niet moe te krijgen. Mijn Hongaarse leermeester leeft nog. Ik heb hem een paar keer weer ontmoet en dan praten we over die tijd van discipline, slaag en keihard werken. Zes tot acht uur repeteren per dag. Ik trad van mijn veertiende tot mijn negen tiende op als acrobaat, maar als er een airtiest ziek was, zei men: 'Laat Johnny maar even repeteren.' En zo ging ik met leeuwen werken en de trapeze in voor een tientje méér per week. Ik durfde het en wist ze ker dat ik het kon. Misschien was ik overmoedig". Lange tijd heeft het circus het bestaan van John van Elk bepaald. Hij deed een balansnummer en sprong op de trampoline. Voor hem was er altijd een baan, omdat hij te boek stond als een veelzijdig artiest, 's Winters werkte hy in za len, in cabaretjes of nachtclubs. Dat zou ongetwijfeld nog jaren zo doorgegaan zijn, als er op zijn 24- ste niet iets bijzonders was voorge vallen. Met zijn woonwagen stond hij op een terrein, toen er een toneel meester naar hem toekwam met de vraag of hij misschien een paar da gen beschikbaar was om de volg spot te bedienen in een theater show. „Ik kan nooit nee zeggen," aldus Van Elk in zijn terugblik. Zo belandde hij bij Toon Hermans. Op naar Sneek, naar Amicitia, waar Toon het programma De Kolder zolder speelde. „Het leek wel een verhuizing. Van alles werd er uitgeladen: een leeg aquarium, een emmer met goudvissen. Noem maar op. Ik ging aan de spot staan en kende na drie maanden de spanningen van de artiest in het theater. Het was leuk. Mijn circusseizoen was nog niet begonnen, ik hoefde geen sal to's te maken en verdiende toch. Het is 25 jaar geworden! Heimwee naar het circus heb ik niet gehad. Als ik zin had deed ik in mijn vrije tijd mijn act. Het was in 1963 dat Toon zijn tweede show speelde en een praatje maakte met het pu bliek. Ik kwam dan als toneelmees ter in een stofjas op en deed een fluitje. Toon zei vervolgens: „Jij kunt fluiten als een vogeltje, kun je ook vliegen als een vogel?" Dan draaide ik mijn saftp'tje en dat is lang zo gebleven. In de Toon Her mans show ben ik nu artiest. Ik ben geen toneelmeester meer. Ik kom op in smoking en rijd met Toon naar de show". John van Elk weigert een sigaret of een sigaartje: „Later, als ik groot ben..". Wat is het geheim van je act met Toon? John van Elk: „Hy is groot, ik ben een klein kereltje. Misschien zullen de mensen het zich herinne ren. Toon had een verhaal over vo gels en zei op het toneel dat ik een echte kenner was. Ik stond naast hem en praatte onhoorbaar voor de zaal. In de scène vertelde Toon de mensen dat ik alle vogelnamen in het Latijn wist. De mensen moch ten dan namen afroepen. Riep ie mand 'spreeuw', dan zei ik bij voorbeeld 'preferatus generentius.' „Weer goed!" zei Toon dan. We hebben bijna tot tranen gelachen. Dat werkte aanstekelijk en de zaal gierde tot ook Toon een zakdoek te voorschijn moest halen. We impro viseerden echt en hebben nooit iets afgesproken. Er ontstond iets heel vreemds. Het werd nooit een automatisme. Dat kon niet by Toon. Hy doet zulke dingen ook om de muzikanten alert te houden. Dat is nog steeds grandioos. Ik ben eerzuchtig genoeg om het fantas tisch te vinden, maar ook artiest genoeg om te weten hoe ver ik moet gaan. Het zit in onze timing. De mensen zien me graag. Ik ben een kleine theaterpersoonlijkheid geworden en niet omdat ik zo'n leuke jongen ben. Zo werd ik 'Johnny van Toon". In al die jaren heeft Toon Her mans enkele keren problemen met zijn gezondheid gekend. John van Elk was inmiddels bij Toon thuis in Hilversum op het kantoor ko men werken en hy vertelt bewogen van de vriendschap die er groeide. Een vriendschap die hém er nooit van kon weerhouden om 'meneer Hermans' te blijven zeggen. Pre cies zoals impresario Wout van Liempt gedurende de tientallen ja ren van samenwerking met Wim Kan de cabaretier altijd bleef aan spreken als 'meneer Kan'. Toon Hermans is enkele keren ziek geweest, waardoor hij moest stoppen. Is daar een verklaring voor? Zonder enige aarzeling zegt John van Elk dat hij de oorzaak kent. „Hij moet vreselijk veel verdra gen en is in zyn werk zo flexibel dat hij spanningen weet op te van gen. Op het moment dat het sei zoen afgelopen is of er een stop is, vallen die verplichtingen van hem af. De spanningen komen ergens naar buiten en dan wordt hij ziek". John van Elk: „Hy probeert met perfectie te werken en eist dat van zijn mensen. Zeker van my, want Johnny is al zo lang by hem. Op het podium ben ik zijn nauwste medewerker. Ik moet fouten op vangen en accepteren, ook al ont staan ze buiten mijn schuld. Die verantwoordelijkheid heb ik. Ik weet hoe hy is. Maar hy vangt myn spanningen ook op. Daar heb ik enorm respect voor. Ik ben een deel van zijn leven geworden. Als ik het huis binnenloop zegt hij niet: 'Wat kom je doen?" John van Elk is stand by als me neer Hermans hem nodig heeft. Op een dag kwam er een telefoontje. „Johnny, mijn auto staat in Maas tricht. Kun je die even brengen? En breng ook wat geld mee". Het bleek dat hij uit Zwitserland belde. Toen John van Elk arriveerde bij het appartement, liep Toon voor de deur. „Dag John. Ach, doe me een plezier en ga je vrouw Corry even halen...". John van Elk heeft tot de volgende dag gewacht en is zijn vrouw gaan halen. In de auto van Toon die hem gevraagd had de wa gen even te brengen. Toen ze na ruim veertien dagen gastvrijheid afreisden, zei Toon: „Ach, neem jij de auto maar mee, dan hoeven jullie niet met de trein. Ik rijd wel terug met mijn zoon Ga by..". John van Elk typeert Toon Her mans als een gezelligheidsmens, een man van sfeer die thuis graag rommelt en nu weer stoeit met meubels die hij uit zijn apparte ment in Bern heeft laten komen. Toon Hermans heeft aangekon digd dat hij in januari de show her vat die hy abrupt beëindigde toen hij een hartoperatie moest onder gaan. Eerder stopte hy een poos in verband met een ongemak aan zyn John van Elk: fluiten als een vogeltje. stem. Hij is nu 69. Wordt 70 op 17 december. „Hy doet het nog zo graag," zegt Van Elk. „Van de dokter mag hij. Hij is 100 procent genezen, maar de stem moet het drie uur volhouden. Een tennisser is bang voor zijn ar men, een voetballer voor zijn en kels, een wielrenner voor zijn knieën. De gevoeligste plek by een komiek is de stem". Vijfentwintig jaar Toon's rech terhand. Het is gevierd en John van Elk kreeg een reis aangeboden naar Australië. „Ik wens al myn vrienden zo'n werkgever toe. Hij eist veel, maar je krijgt veel terug. Ik verheug me er op er straks weer bij te zyn en ik weet dat Toon zyn publiek mist". John van Elk draait geen sal- to'tjes meer. Dat is afgelopen, sinds hij vier jaar geleden een on geluk had in de tuin van zijn moe der en een stuk van een schep in een oog kreeg. Een lens is afge scheurd en ligt dwars in zijn rech teroog. Het gevolg is dat Van Elk het toneelmeesterschap moest neerleggen en een andere functie kreeg. Daarom was hij blij met het verzoek om tijdens de tournee van het Chinees Staatscircus op te tre den als technisch leider. „Ik doe ei genlijk niets". Maar hij is kennelijk onmisbaar. Daar ook al. Niks doen ligt hem niet. „Ik zei toch: die spanningen moeten er uit. Toen Toon naar het ziekenhuis werd gereden, heb ik staan janken op het pad". 1 3) 2 2) 3 1) 4 8) Papa don't preach - Ma donna The edge of heaven - Wham Ti Sento - Matia Bazar Lessons in love - Level 42 My favourite waste of time - Owen Paul Atlantis is calling - Mo dern Talking Venus - Bananarama Disco samba - Two Man Sound Nasty - Janet Jackson Sing our own song - UB 40 12 (13) 13 9) 14 (11) 15 (23) 16 (24) 17 (40) 18 (35) 19 (31) 20 (19) 21 (12) 22 (15) I can't wait - Nu Shooz Holly Rock - Sheila E Say it say it - E. G. Daily Who's Johnny El Debar- ge Dancing on the ceiling - Lionel Richie Fight for ourselves - Spandau Ballet Sweet freedom - Michael McDonald Close to perfection Mi- quel Brown When tomorrow comes - Eurythmics Underground - David Bowie On my own - P. Labelle M. McDonald 23 (33) 24 (17) 25 (20) 26 (25) 27 (21) 28 (18) 29 (22) 30 (28) 31 Set me free - Jaki Gra ham Midnight Lady - Chris Norman All night passion - Alis- ha Friends will be friends - Queen What have you done for me lately - Janet Jackson We don't have to take - Jermaine Stewart Alles geprobeerd - Het Goede Doel Happy hour - Housemar- tins 32 (32) 32 34 35 36 (37) 37 (27) 38 39 (26) 40 (30) New beginning Buck Fizz Higher love - Steve Win- wood You've got me keyed up - Anita Let's go all the way - Saly Fo Leave it to luck - Topper Headon Barbecue - André van Duin Too good to be forgotten - Amazulu Touch me - Samantha Fox Ik slaap vannacht wel op de bank - Koos Al berts DEN HAAG (ANP) - Werkloosheid en gezinshereniging zijn de belangrijkste redenen waarom oudere Turken en Marokkanen gebruik maken van de regeling om met behoud van uitkering terug te keren naar hun vaderland. Tot nu toe hebben 40 procent van de Turkse en 10 procent van de Marokkaanse werklozen of arbeidsongeschikten ouder dan 55 jaar gebruik gemaakt van deze regeling. De regeling die oorspronkelijk tot half novem ber dit jaar gold, is nu met nog een jaar verlengd tot 15 november 1987, zo maakte het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid gisteren bekend. Turken geven eerder heimwee op ment. Dat kan volgens de onder- als reden van terugkeer. In maart zoekers komen omdat Marokka- waren 700 Turkse mannen en 1.020 nen gemiddeld meer kinderen heb- Marokkaanse mannen werkloos of ben en bij terugkeer een groter be- arbeidsongeschikt en bovendien drag aan kinderbijslag verliezen. o _r___ 55 jaar of ouder. Turken doen naar Meer dan de helft van de Turken dingsniveau. Meestal gaat het om verhouding een veel groter beroep ontvangt geen kinderbijslag, tegen mensen die hier al langer dan 15 op de regeling dan Marokkanen. 29 pet van de Marokkanen. Moge- jaar wonen en vaak al 4 jaar zonder 106 Marokkanen lijk komt het ook omdat de politie- werk zijn. Van de in Nederland standigheden in Marokko minder goed zijn dan in Turkije, aldus de onderzoekers. Vrijwel alle aanvragers zyn ge huwde mannen met een laag oplei- 282 Turken maakten gebruik het experi- ke en sociaal-economische AMSTERDAM (ANP) - De Bel gisch-Nederlandse Helene Pas stoors, die in mei van dit jaar in Zuid-Afrika wegens hoogverraad werd veroordeeld tot 10 jaar cel, maakt het redelijk goed. Haar dochter Brigitte van Leynseele, die na een verblijf van 3 maanden in Zuid-Afrika gisteren terugkeerde, heeft de indruk dat haar moeder goed wordt behandeld. Ook al mag Helene Passtoors niets zeggen over de omstandigheden waaronder ze in de centrale gevangenis van Pre toria wordt vastgehouden. Passtoors mag een keer per maand een half uur bezoek van fa milie ontvangen. Dat gebeurt in een ruimte met een glaswand en bewaking. De gesprekken worden via een microfoon gevoerd. Brigit te zag haar moeder in totaal 4 keer, de laatste maal vorige week dins dag. Zy zag die dag ook Klaas de Jonge, die nog altijd verblijft in een bijgebouw van de Nederlandse ambassade. De kinderen van Helene Pas stoors willen him moeder de ko mende maanden met twee tegelijk opzoeken. Dat betekent volgens Brigitte dat elk van de kinderen een kwartier de gelegenheid krijgt Passtoors te spreken. Een steunco mité betaalt de vliegreizen van de kinderen Passtoors naar Zuid-Afri ka. verblijvende kinderen remigreert 40 procent met hun ouders mee. Van de kinderen van de aanvragers bleek overigens maar éénderde in ons land te wonen, tweederde was niet mee verhuisd. Staatssecretaris De Graaf (socia- le zaken) heeft de regeling met een y jaar verlengd omdat hij verwacht dat na een jaar nog te weinig be kend is over het gebruik en het ef fect ervan om te kunnen beoorde len of hij moet doorgaan of niet. Brigitte kon gisteren niets zeg- Bovendien zyn de ervaringen gen over een mogelyk hoger be- mee niet negatief, roep en wist ook niets van ontwik kelingen rond een mogelijke uit wijzing van Passtoors. Brigitte zal in Nederland geen actie onderne men voor haar moeder. Zij vreest anders niet meer tot Zuid-Afrika te worden toegelaten. Alle begin is moeilijk. Het hoort er natuurlijk allemaal bij, maar om op de eerste dag van een fietsvier daagse gelijk al banden te moeten plakken is toch niet leuk. Het over kwam toch menigeen gisteren op de eerste dag van de Nijmeegse fiets vierdaagse. De band werd echter zonder veel problemen geplakt en de tocht kon worden voortgezet. (foto ANP). Gezelschap Passtoors bevindt zich in de ge- UTRECHT (ANP) Afgestudeer- voor vermindering van het aantal vangenis van Pretoria ii schap van andere blanke, lijke politieke gevangenen. Onder rendeel hen is Barbara Hogan, die even- ren heeft snel eens tien jaar uitzit wegens lid- zij niet altijd v< maatschap van het verboden Afri- staan. Dat stelt de stichting Oplei- gezel- de leraren vinden gemakkelijker werk dan menigeen denkt. Het me lde afgestudeerde lera- can National Congress. Politieke ding Leraren (SOL) in Utrecht na gevangenen mogen per maand èen een onderzoek onder de brief schryven en ontvangen van 1000 leraren die tussen 1979 hun familie. De briefwisseling is 1985 by de stichting zijn afgestu- onderhevig aan censuur. Naar Eu- deerd. Iets meer dan 8 procent van ropese maatstaven zyn de omstan- hen bleek werkloos, 60 procent digheden in Zuidafrikaanse gevan- staat voor de klas en iets meer dan penissen ongunstig, maar ze ste- 20 procent is buiten het onderwijs positief af by de omstandighe den waaronder gedetineerden voor hun proces worden vastgehouden. uren of voor ontslag, en overwegen het onderwijs te verlaten. Een deel van hen wil werk zoeken bij over- baan, zij het dat heid of bedrijfsleven. De stichting de klas komen te acht de kansen op werk in die sec toren reëel. Met vakken als wis- en/ of natuurkunde en Frans komen leerkrachten vaak in het bedrijfsle ven terecht, met aardrijkskunde bij de overheid, met gezondheids- en/of huishoudkunde by instellin gen en met tekenen/handvaardig heid in de vrije beroepen, aldus de stichting. r dan de slag gegaan. Degenen die in het voortgezet BOM (ANP) - Tijdens baggerwerk- onderwijs werken, kreeg na hoog- Voor haar proces bracht Passtoors uit 5 sollicitaties een baan. Een uit- 8 maanden door in eenzame opslui- schieter vormde de leraar die pas ting in het Huis van Bewaring aan na het versturen van 180 sollicita- het John Vorster Square in Johan- tiebrieven een baan vond. Velen nesburg, waar ze dag en nacht die in het onderwijs zijn beland, zijn blijkens het onderzoek onze ker over de toekomst. Zy zijn bang zaamheden in de Waal by Lent is gisteren een oude Duitse vliegtuig bom opgehaald. Het twee ton we gende gevaarte met 1000 kilo springstof is zeer omzichtig afge voerd naar een zandgat in de buurt. Voor het vervoer werden delen van het dorp ontruimd. DEN HAAG (ANP) - De politie man die in oktober vorig jaar een kraker in de arm schoot by de ont ruiming van een kraakpand in de Amsterdamse Schaepmanstraat, wordt niet vervolgd. Volgens een onderzoek van het openbaar minis terie handelde de agent uit nood weer en is een een strafvervolging daarom niet terecht. Minister Kort hals Altes (justitie), die dit de Ka mer gisteren heeft laten weten, noemt het standpunt van het open baar ministerie 'verantwoord'. Ook burgemeester Van Thyn van Am sterdam heeft als hoofd van de po litie geen disciplinaire maatregelen genomen tegen de betrokken poli tieman. Het openbaar ministerie heeft een uitgebreid onderzoek naar het gebruik van geweld in het alge meen bij de ontruiming onlangs af gerond. De lezing van de gebeurte nissen zoals die uit de opgemaakte processen-verbaal over dit geval naar voren komt, is dat de betrok ken politieman tot tweemaal toe een waarschuwingsschot heeft af gevuurd. Daar waren na de ontrui ming vier agenten en een rayonlei der van de Algemene woning bouwvereniging Amsterdam ach tergebleven. De schoten werden afgevuurd nadat de agent consta teerde dat de voordeur het zou be geven door pressie van een grote groep krakers en aanhangers die boven aan de trap bedreigingen en verwensingen uitte. De kraker verklaarde dat hy, toen een in de deur geslagen gat groot genoeg bleek, het initiatief nam om door dit gat de woning binnen te gaan. Hij hurkte, stak zyn rechterarm door het gat en voelde een klap tegen zyn arm, hoorde een knal en verliet vervol gens zonder iets te zeggen het pand. De kraker verklaarde tegenover de rijksrecherche dat er niet ge waarschuwd was dat er geschoten zou worden. De politieman zegt voor het eerste schot te hebben ge roepen: "Geen meter verder", en voor het tweede: "Sta stil". Het openbaar ministerie kwam tot de slotsom dat de politieman uit noodweer heeft gehandeld. De politie van Amsterdam zegt in een reactie blij te zijn met het besluit 'zowel voor het korps als voor de betrokken politieman'. Ad vocaat Kersting van kraker Martin S. heeft aangekondigd 'zo goed als zeker' in beklag te gaan by het ge rechtshof. ROTTERDAM (ANP) - "We heb ben ons laten opdraaien door loze geruchten". Zo luidde dë enige verklaring die twee jeugdige Rot terdammers konden bedenken voor de steekpartij die leidde tot de dood van de 18-jarige buurtwerker J. Roggeveen in april. De 20 en 24 jaar oude Rotterdammers stonden gisteren voor de rechter en hoor den een jaar cel eisen wegens me deplichtigheid aan zware mishan deling met de dood tot gevolg zwa re mishandeling met de dood tot gevolg. Eerder op de dag was de zaak te gen de 18-jarige hoofdverdachte achter gesloten deuren behandeld. Dit in verband met zyn leeftijd. Hoewel hy ten tijde van de steek partij mindeijarig was, behandelde de rechtbank zijn zaak volgens het 'volwassen' strafrecht. De officier eiste tegen hem twee jaar cel. Op de openbare zitting versche nen de 24-jarige neef en de 20-jari- ge broer van de hoofdverdachte. Op maandag 28 april vergezelden zy de hoofdverdachte tijdens een wraakoefening op buurtwerker Roggeveen. Deze had de vrijdag daarvoor ruzie gemaakt omdat de 18-jarige Rotterdammer op een flipperkast had gezeten in het buurthuis waar Roggeveen werkte. Bij deze 'kwqjongensruzie' werd de hoofdverdachte geslagen en vlogen de dreigementen over en weer, zo bleek op de zitting. Hoewel Roggeveen zijn excuses aanbood werd hy maandag toch 'opgezocht om hem te pakken', zo verklaarden de twee medeplichti gen. Tijdens een schermutseling werd Roggeveen in het hart gesto ken. Neef en broer zeiden de ernst van de situatie te hebben onder schat. De verdediging van beiden vroeg om vrijspraak op alle pun ten. Uitspraak 12 augustus. AVR - Minister Nijpels (milieu) wil AVR-Chemie in Rotterdam toe stemming geven om 10 jaar lang dagelijks 100 tot 200 ton chemisch afval te storten in grote kuipen op de Maasvlakte. De kamercommis sie milieubeheer, die daarover gis teren een brief van Nijpels kreeg, heeft zich altijd op het standpunt gesteld dat het niet aanging om het afval zonder enige scheiding in eén kuip op te slaan, waardoor de mo gelijkheid van toekomstige win ning en hergebruik van bepaalde afvalstoffen vrijwel verdwijnt. Nij pels wil via kunststofschermen op de bodem van de kuipen vermen ging gedeeltelijk voorkomen, maar volgens D66-milieuspecialist Tom- mel is dat niet genoeg.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16