Problemen Stevenshof aangepakt Weer vestiging van Amerikaans bedrijf in Leids 'seieneepark' 'Ontbreken stukken trottoir is gevaar voor voetgangers' Bockhorstbewoner P. Keijzer is verontrust: Peuter valt n van balkon Belasting op honden brengt door controle ton meer op Philips Pensioenfonds schakelt Leidse aannemer in: Adviesraad kampt met gebrek aan interesse Twee zenders uit de ether Dierenasiel Graanpakhuizen DINSDAG 22 JULI 1986 LEIDEN - Door het ontbreken vtn twee stukken trottoir langs de Cru- quiuslaan en een stuk langs het fietspad bij de Haagse Schouw- weg, lopen voetgangers in die stra ten gevaar. Dat stelt Bockhorstbe woner P. Keijzer. Hij vindt dat de gemeente daarom de ontbrekende voetpaden snel moet aanleggen. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het ook de bedoeling dat die trottoirs er komen. Alleen is er op dit moment nog geen geld it1 5 LEIDEN - Een jongetje van 3'/2 it jaar oud is gistermiddag rond vijf uur van een op de tweede verdie ping gelegen balkon aan de Anna van Burenhof naar beneden geval len. Zijn val werd gebroken door een waslijn, waardoor werd voor komen dat hij ernstig letsel opliep. Met lichte verwondingen is hij overgebracht naar het AZL. De oorzaak van de val is niet bekend; vermoed wordt dat het kind over het balkon is gekommen. Keijzer vindt de manier waarop de gemeente de trottoirs nu heeft aangelegd onverantwoord. Wij zend op een van de ontbrekende stukken trottoir langs de Cru- quiuslaan: "Langs het ene gedeelte van de straat loopt een keurige stoep. Vervolgens houdt die ineens op. Aan de andere kant ligt er wel iswaar ook een trottoir, maar dat begint pas 40 meter verder". "Nu, het droog is, kunnen voet gangers nog over het gras lopen. Al is dat voor mensen in een rolstoel of .met een kinderwagen geen pretje. Maar als de grond modderig is, is er geen beginnen aan". Vol gens de Bockhorstbewoner maken veel bejaarden uit het aan de Cru- quiuslaan gelegen tehuis gebruik van deze weg. "Maar sommigen durven al niet meer deze kant uit te lopen", aldus Keijzer. Hij voegt er aan toe dat op de Cruquiuslaan ge regeld te hard wordt gereden en de weg bovendien op de gewraakte punten vrij onoverzichtelijk is. Zoals gezegd ontbreken er stuk ken trottoir op twee plaatsen langs de Cruquiuslaan en op één plaats langs het fietspad aan de HaEgse Schouwweg. In alle gevallen is er volgens Keijzer voldoende ruimte om een deugdelijke stoep aan te leggen. Hij heeft inmiddels enkele keren over zijn klacht gesproken met verkeersambtenaar J. Ver woerd. Maar die heeft duidelijk ge maakt dat de gemeente voorlopig niet voldoende geld heeft voor een oplossing. Verwoerd: "Misschien kan er dit jaar iets wore en gedaan als er wat geld overblijft van het budget voor bestratingen. Maar beloven kan ik dat niet, want het ligt er aan of er nog andere dringende karweien zijn. Maar kan er dit jaar niets ge beuren, dan schuift deze zaak door naar volgend jaar", aldus de ver keersambtenaar. Bockhorstbewoner Keijzer langs de Cruqu LEIDEN - Door het aanstellen van vier controleurs heeft de gemeente vorig jaar zo'n 100.000 gulden extra aan hondenbelasting ontvangen. Huis-aan-huis-controle door het viertal bracht aan het licht dat Lei den door 1400 honden meer wordt bevolkt dan het aantal dat bij de gemeente bekend was, namelijk 6000. De eigenaars van deze 1400 dieren hadden verzuimd honden belasting (74 gulden per hond) te betalen. De controleurs waren op tijdelij ke basis aangesteld. De bedoeling is dat er nu een controleur komt die zich permanent met de contro le op de hondenbelasting bezig houdt. De controle is drie jaar gele den ingesteld omdat de opbrengst steeds lager werd. Nu door het huis-aan-huis-onderzoek heel hon- denbezittend Leiden in kaart is ge bracht, wordt verwacht dat het aantal 'fraudeurs' in de toekomst binnen de perken zal bleven. KLADDERAAR GEPAKT - De politie heeft afgelopen nacht twee jongens op heterdaad betrapt toen zij een zijgevel van de Klokpoort met spuitbussen van teksten voor zagen. Een van hen wist te ontko men, de ander, een zestienjarige Leidenaar, is aangehouden. LEIDEN - Het Philips Pen sioenfonds gaat de proble men aanpakken die zich voordoen in honderd pre miehuurwoningen in de Leidse Stevenshofpolder. De geconstateerde bouw kundige gebreken in de nieuwe woningen zullen door het pensioenfonds, die eigenaar is van de nieuw bouw, worden verholpen. Onderzocht wordt nog hoe de vochtproblemer rond de dakramen te lijf kunnen worden gegaan. Het Leidse gemeentebestuur maande het Philips Pensioenfonds enkele maanden geleden tot het nemen van maatregelen nadat in deze krant berichten waren ver schenen over een reeks klachten van bewoners. Tot die tijd hadden de bewoners steeds nul op het re kest gekregen als zij de beheerder van de v oningen, het makeUars- kantoor Rijnland uit Voorschoten, hun klachten kenbaar maakten. Het gemeentebestuur sprak in een brief aan de Stichting Philips Fen- sioenronds zijn bezorgdheid uit over de mate van aandacht die de beheerder aan de klachten had ge schonken en over de klachten zelf. De bewoners van de honderd huizen aan de Marie de Lannoy- straat en omgeving hebben te kam pen met ernstig vochtoverlast rond de velux-dakramen. Daardoor wor den de blankhouten kozijnen en de wandbetimmering onder de ramen nat en ontstaat een begin van hou- trot. Uit onderzoek van de gemeen te is gebleken dat ook bij de en trees er. bovenlichten sprake is van een overmatige condensvorming. In enkele van de woningen heeft Na lange strijd gaat Philips Pensioenfonds de problemen verhelpen c meer staan in de Marie de Lannoystraat men last van vochtplekken op de begane grond bij de aansluiting met de gevel waardoor schimmel ontstaat op de vaste vloerbedek king. Stank In een aantal huizen zijn vocht plekken geconstateeid op het pla fond in de hal onder de badkamer. De kwaliteit van de kitvoegen in de badkamers en keukens blijkt in bijna geen van de woningen deug delijk, zo meldt de rapportage van de gemeente. Sommige bewoners hebben bovendien te kampen met een ondraaglijke rioolstank in de badkamer en het toilet. Naast deze ernstige klachten be- staa ook nog een reeks kleine ge breken zoals kieren tussen ramen en deuren, keukenblokken die uit elkaar vallen en wateroverlast bij de achterpaden van sommige wo ningen. In mei besloot de Stichting Phi lips Pensioenfonds zelf de klach- 1100 premiehuurwoningen die onder (foto Holvast) ten van bewoners te onderzoeken. Een woordvoerder van Philips ver klaarde destijds dat het de intentie is van het pensioensfonds om se rieus naar de klachten te kijken en waar mogelijk maatregelen te ne- Naar aanleiding van het onder zoek dat is ingesteld heeft Philip: gemeentebestuur meegedeelc het dat men thans in overleg is met de bouwer van de woningen, Groo- tel's Bouwmaatschappij te Eindho ven, over het herstellen van de ge breken aan de rioleringen en dou che-afvoeren alsmede diverse klei ne gebreken. Het aannemersbe drijf Compeer te Leiden heeft op dracht gekregen tot het aanbren gen van een riolering met straat- kolken en het opnieuw bestraten van de achterpaden aan de Eme- rentia Banningstraat, de Christina Arentsstraat en de Marie de Lan noystraat. Isoleren Het Leidse aannemersbedrijf Huurman heeft van het pensioen fonds opdracht gekregen tot het maken van een proef met een ver- dampings- en/of afvoergoot op de velux-dakramen. Indien de resul taten van deze proef bevredigend zijn zal het pensioensfonds op dracht verstrekken om alle dakra men van een dergelijke goot te Over een aantal herstelwerk zaamheden zegt de Stichting Phi lips Pensioenfonds zich nog nader te zullen beraden. Zo is het aanne mersbedrijf Huurman ook een of ferte gevraagd voor het alsnog-iso- leren van funderingsbalken en de ventilatieroosters boven de voor deuren en voor het nazien van de geleiders van de keukenblokken en opstaande randen van de dou- chehoek. Na ontvangst van deze offerte zegt het pensioensfonds zich te zullen ber? der over de uit voering van deze werkzaamheden. Over de vochtklachten in de wo ningen merkt het pensioenfonds op dat deze sterk afhankelijk zijn van de wijze van bewoning, met name het verwarmen en ventileren van de woningen. De bewoners is daarover in maart j.l. een ventila- tie-instructie toegestuurd. Ook de gemeente heeft de Stevenshofbe- woners eerder dit jaar geïnfor meerd over de juiste wijze van sto ken en ventileren van woningen. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren Carola Eliza dv. J.W. den Eisen en E. Bourgorye, Glenn zv. R.R. Molenaar en A.M. Kuiters, Sabine Maria dv. K. Toet en A.G.M. Belt, Eric zv. W.C. Verhoeven en H.M. Bood, Kevin Berry zv. C.H.B. Hendriks en M.Y. Kerk, Ben jamin Lodewijk Carel zv. D. de Mooij en D.W. Blok. Emma Mariët dv. R.W.M. Uitterhoeve en A.B.M. Gerritsen, Kim Astrid Myranda dv. C.R.B. van der Waals en J.J. Korswagen, Orhan zv. O. Önal en Y. Önal, Justin Johannes zv. F. van Tuil en M.C.J.W. Janssen, Jenske Adriana dv. P. Wieman en C.P.M. van den Hoek, Stephen Michael Alexander zv. M.R. Watson en R.M. van den Broek, Debby dv. C.A.M. Boekee en P. Boeh- lee, Whesley zv. F. Honsbeek en B.L. Laman, Marjolein dv. P.J. Borgmeijer Rietkerken, Kevin zv. A. Kromhout en C.M. Peeman, Kevin Ferdinand Sebas- tiaan zv. H.B. Möhlmann en M.A. van Kesteren, Guido zv. A.M. Görts en C. van Vliet, Nischal Roopesh zv. R. Ori en C. Ramgolam, Nigel Francis zv. L.C. Mac Donald en E.C. Hendriks, Ibrahim zv. M. Gelgetin en S. Özkén, Nils zv. R.K. Nai Chung Tong en X.C.M. Ma- hieu, Dennis zv. A. Schrama en C. Jans sen, Janice dv. T. de Vogel en C. Lam- booy, Brenda dv. J.W. Dool LEIDEN - De Raad van advies voor verkeers- en vervoersaangele- genheden kampt met desinteresse van een aantal vertegenwoordigin gen. Zo heeft de Vereniging Veilig Verkeer Nederland, afdeling Lei den, na herhaalde verzoeken geen leden voorgedragen om de belan gen van de voetgangers te beharti gen. Ook is gebleken dat in de LEIDEN - De politie is de tel kwijtgeraakt, maar in elk geval voor de meer dan twintigste keer is gistermiddag de piratenzender Ra dio Freewave uit de lucht gehaald. Zoals ook voorgaande keren be vond de zendapparatuur zich in een woning aan de Arendshorst. De politie heeft de voordeur gefor ceerd om binnen te komen omdat er niemand in het huis aanwezig was. De apparatuur is in beslag ge nomen. Gisteren werd nog een ille gale zender uit de lucht gehaald en wel Radio Blue Sky. Deze hield do micilie in de Marnixstraat. voorgaande zittingsperiode door de gekozen vertegenwoordigers de vergaderingen nauwelijks zijn be zocht. Hetzelfde geldt voor de Ko ninklijke Nederlandsche Automo bielclub (K.N.A.C.), die in de raad de belangen van het particulier au toverkeer in de gaten houdt. Ook de vrouwenorganisaties die op de bres zouden moeten staan voor de belangen van de vrouwe nemancipatie hebben het laten af weten. De twee aftredende leden, afkomstig van de actiegroep 'Vrou wen tegen seksueel geweld', heb ben hun lidmaatschap opgezegd omdat zij van mening waren dat de invloed van de Raad van advies op het gemeentelijk beleid tot een mi nimum is beperkt, terwijl zij ver der de onderwerpen die worden behandeld voor hen nauwelijks van belang achten. De Raad van advies die onder voorzitterschap van wethouder Pe ters (ruimtelijke ordening, verkeer en milieu) staat, bekijkt de voor stellen van het College, beleidsno ta's, verkeerplannen en verkeers maatregelen inclusief de hierop in gediende bezwaarschriften en geeft desgevraagd advies aan de raadscommissie voor ruimtelijke ordening, verkeer en milieu. LEIDEN - In het 'sciencepark' in de Leeuwenhoek wordt mo gelijk op korte termijn op nieuw een biotechnologisch bedrijf gevestigd: het Ameri kaanse Ovabloc. Het is de be doeling dat nog dit jaar wordt begonnen met de bouw van het bedrijfspand. Het wachten is nog op een bouw vergunning van de gemeente Lei den. De Leidse vestiging van Ova bloc biedt, in het begin althans, werk aan 15 mensen. Het is echter de bedoeling dat mettertijd enkele tientallen mensen er een baan kun nen vinden. Ovabloc is een dochteronderne ming van het Amerikaanse bedrijf RSP. Deze onderneming heeft een methode ontwikkeld om vrouwen te steriliseren zonder dat daarvoor een operatie nodig is. Bij deze me thode wordt met een speciaal in strument in de eileiders een silico nen-prop aangebracht. De spullen die artsen hierbij nodig hebben, worden door het Amerikaanse moederbedrijf gefabriceerd. Bij Lezers Schrijven Bij deze een reactie op de door u geplaatste verslagen d.d. 10 en 15 juli met als onderwerp 'Ex-beheer- der moet huis uit'. Aangaande dit onderwerp blijven mij enkele din gen onduidelijk. Waarom ziet het DLO-bestuur pas na zes jaar in, dat de beheerder niet geschikt is voor zijn werk? (Want dit is reeds de derde beheer der waar dit op dezelfde manier ge beurt). Tevens wil dit bestuur geen sa menwerking met de Dierenbe scherming, afdeling Leiden. Ik zal hierover beslist een aanklacht in dienen bij Centraal Asielbeheer. Waarom vindt er om de twee jaar geen bestuursverandering plaats? En worden wij als donateur nooit uitgenodigd voor een vergadering? Weet soms alleen dit bestuur alles beter? D. v.d. Blom, Splinterlaan 114, Leiderdorp. SPEEDBOOT GESTOLEN - Een speedboot en een buitenboordmo tor zijn afgelopen nacht gestolen vanaf de Haagweg. De boot alsme de de motor lagen stevig met slo ten aan een ijzeren staaf in de grond verankerd maar het is de dieven volgens de politie met heel veel moeite toch gelukt de spullen los te krijgen. De schade loopt in de duizenden guldens. VROUW LASTIGGEVALLEN - Een vrouw uit Zoeterwoude van onbekende leeftijd is gistermiddag rond één uur op het Cronesteijn- pad lastiggevallen door een onbe kende, ongeveer 40-jarige fietser. Toen de vrouw langs hem fietste, liet hij zijn geslachtsdeel zien en pleegde seksuele handelingen met zichzelf. De vrouw heeft aangifte gedaan bij de politie. DE REMBRANDTBRUG wordt donderdag om 8.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Op het wegdek van de brug wordt dan een anti slijtlaag aangebracht. De afsluiting duurt tot vrijdag 17.00 uur. De werkzaamheden kunnen echter al leen doorgaan wanneer het droog is. Regent het, dan wordt het werk uitgesteld. LEIDEN - Abusievelijk stond in onze krant van gisteren vermeld dat de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren opdracht heeft gegeven voor het maken van pen verbouwplan voor de graan pakhuizen aan de Oude Rijn. Het is evenwel de Stichting Leidse Stu dentenhuisvesting die het archi tectenbureau Barkema, Van den Eerenbeemt en Van Veen opdracht heeft gegeven een plan te maken voor de verbouw van de pakhuizen tot woonruimte. Ovabloc in Leiden, worden deze zaken in elkaar gezet en vervolgens in Europa verkocht. Het pand van Ovabloc meet ruw weg 1000 vierkante meter. Het is een betrekkelijk klein gebouw. Veel kleiner dan de gebouwen van Centocor en Mogen, twee andere biotechnologische bedrijven die zich in de Leeuwenhoek gaan ves tigen. In het gebouw zal, zoals gezegd, verkoop- en assemblagewerk wor den verricht. Op den duur zal er ook onderzoek worden verricht naar perfectionering van de sterili satiemethode. Bij het zoeken naar een geschik te huisvesting, heeft Ovabloc de Hollandse Ontwikkelings Maat schappij (HOM) ingeschakeld. Een aardig detail: directeur van deze maatschappij is Ewald Keijser, het voormalige hoofd van de directie economische zaken van de ge meente Leiden. Keijser zelf was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Hij is met vakantie. Volgens een woordvoerster van zijn maatschap pij is de HOM niet alleen de boer op geweest voor Leiden. "We heb ben ook een aantal plekken in an dere gemeenten laten zien. En na tuurlijk heeft het bedrijf zelf be slist". De verwezenlijking van het nieu we bedrijf is onder meer mogelijk gemaakt door de Maatschappij voor Industriële Projecten (MIP). Deze heeft een minderheidsbelang Zo moet het nog te bouwen onderkomen van Ovabloc in de Leeuwenhoek er uit gaan in de onderneming genomen van anderhalf miljoen dollar (vier mil joen gulden). Volgens financieel adjunct-di recteur G.B. Oprei van de MIP heeft de maatschappij dit gedaan omdat Ovabloc een vernieuwend bedrijf is waarvan een goed rende ment wordt verwacht. "Dat het in eerste instantie 15 arbeidsplaatsen oplevert, is wat ons betreft meege nomen", aldus Oprei. Wanneer de gemeente een bouw vergunning heeft gegeven, hoopt Ovabloc in september met de bouw te kunnen beginnen. Het is het derde bio-sciencebedrijf dat zich in een zelfstandig gebouw in de Leeuwenhoek vestigt. De ge meente Leiden wil zich in toe komst ook inspannen om andere soorten hoogwaardig technologi sche bedrijven naar dit 'science park' te halen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 3