Tm Grote plannen van Ashford en Moses Temiisteam maakt pas op de plaats Davis-beker lonkt weer voor Zweden Streuer en Schnieders 'zuinig' naar zege Ajax: winst en verlies MAANDAG 21 JULI 1986 SPORT PAGINA 13 BIRMINGHAM (Reuter) - De ver rassendste prestatie op de laatste dag van de internationale atletiek wedstrijden in Birmingham kwam op naam van de Keniaan Samson Obwocha. Hij kwam als eerste at leet onder de 5 minuut en 20 secon den op de 2000 meter hindernis loop, een onderdeel dat zelden in 'een programma wordt opgeno men. De tijd van Obwocha, 5.19,68, betekende een verbetering van het oude 'record', dat al twee jaar op naam stond van de Pool Krzysztof Wesolowski, met 0,32 seconde. Opvallender misschien nog was de zege die Obwocha, slechts ze vende op de nationale ranglijst, daarmee boekte op zijn landgenoot Julius Korirj de Olympische kam pioen en favoriet in Birmingham. De Canadees Steve Willimot sleur de het veld de eerste ronden door. De Nieuwzeelandse kampioen Pe ter Renner, die zich alleen op zijn gemak voelt als hij op kop loopt, nam over, maar raakte beide Ke- nianen niet kwijt. Op ongeveer 200 meter van de eindstreep zette Ko- rir de beslissende aanval in. Hij ging gemakkelijk over Renner Nijboer en Beurskens oppermachtig GOES (ANP) - Gerard Nijboer heeft zaterdag in Goes met over macht het Nederlands kampioen schap 25 kilometer gewonnen. Ne derlands succesvolste marathonlo per wilde in Goes voornamelijk zijn conditie testen in verband met de Europese kampioenschappen van Stuttgart. De atleet van Daventria begon daarom rustig aan het eerste van de vijf rondjes van vijf kilometer. In die „inloopronde" ontdekte Nij boer dat hij geen hinder meer had van zijn oude blessures en daarom verhoogde hij na de eerste ronde het tempo. Geen van de concurren ten bleek hem te kunnen volgen. Nijboer vergrootte zijn voorsprong geleidelijk tot meer dan drie volle minuten op John Vermeulen Gerard Nijboer was na duidelijk opgelucht dat de strijd hem totaal geen problemen had opgeleverd. „Ik ben heel erg tevreden dat het zo goed gegaan is. Er zaten een paar lelijke klim- metjes in het parkoers, maar ook daar heb ik totaal geen last gehad", vertelde de winnaar na afloop. De voorsprong van Carla Beurs kens bij de vrouwen was trouwens nog groter dan die van Nijboer bij de mannen. De Limburgse atlete voltooide de vijftien kilometer in 50 minuten en 21 seconden, Jeani- ne van der Bolt kwam 3 minuten en 14 seconden na Beurskens als tweede over de streep. Wereldrecord jeugdploeg VS (ANP/AFP/SID) - De estafette ploeg van de Verenigde Staten heeft op de vijfde en laatste dag van de wereldtitelstrijd atletiek voor junioren in Athene het we reldrecord op de vier keer 400 me ter verbeterd. Het kwartet Camp bell, Rush, Waddie en Reed liep de estafette-afstand in 3.01,90. Het ou de record, 3.02,46, was in 1983 ge vestigd door het Amerikaanse vier tal Cannon, Jackson, Davis en Rol- le. Natalia Zikova (Sowjet-Unie) legde de vijf-kilometerloop af in 22.17,76, de beste prestatie van een Europese junior-atlete gedurende dit seizoen. Oost-Duitsland en de Sowjet- Unie waren het succesvolst tijdens het toernooi. De Oostduitse vrou- wenploeg verzamelde acht gou den, vier zilveren en drie bronzen medailles. De Sowjet-Unie was de koploper bij de mannen met zes gouden, twee zilveren en vier bron zen medailles. De prestaties van de Nederlandse afvaardiging in Athe ne vielen tegen. Slechts één lid van de Oranje-ploeg kon zich plaatsen voor een finale. Maar verspringster Mieke van der Kolk kwam zaterdag niet ver der dan de teleurstellende tiende plaats. De atlete van DEM uit Be verwijk, die in de kwalificatie nog 6,20 had gesprongen, landde bij haar beste poging al na 5,98 meter. heen, maar werd op zijn beurt vol slagen verrast door Obwocha. Olympisch- en wereldkampioen Edwin Moses vierde zijn eerste wedstrijd in Groot-Brittannië sinds zes jaar met een fraaie de monstratie van macht en kunde op de 400 meter horden, een onder deel dat bijna synoniem aan hem is. De dertigjarige Amerikaan ver oorzaakte een valse start, die ech ter totaal geen invloed op hem had. Moses liep in 48,21 seconden naar zijn 112e overwinning - sinds 1977 is zijn zegereeks al ononderbroken - en zag de tegenstanders pas na de finish weer. De wereldrecordhou der (47,02) verklaarde naderhand, dat hij nog dit seizoen de afstand binnen de 47 seconden denkt te kunnen lopen. Zijn landgenote Evelyn Ashford heeft vergelijkbare plannen op de 100 meter. Ze won zaterdag in 11,09 seconden vóór Alice Brown, die na 11,14 over de streep stormde. Ze wil haar terugkeer in de topatle- tiek, na een seizoen afwezigheid wegens zwangerschap, voor haar definitieve afscheid bekronen met een verbetering van het wereldre cord, dat met 10,76 in haar bezit is. Bij de mannen toonde de Jamai- caan Bert Cameron aan dat niet al leen de Afrikaanse atleten zullen worden gemist bij de Gemenebest Spelen in Edinburgh. Hij won de 400 meter, met een sterke bezet ting, in 45,27 seconden. De Nieuwzeelander John Walker bewees op de 2000 meter, ook al een incourant nummer, nog steeds niet aan scherpte te hebben inge boet. Walker versnelde de laatste 150 meter en finishte in 5.01,33. De vroegere wereldrecordhouder op de vijf kilometer David Moorcroft, hersteld van een blessure, eindigde op anderhalve seconde als tweede. De 34-jarige Walker, wiens kansen bij de Gemenebest-Spelen op de 5000 meter aanzienlijk zijn ver groot door het wegblijven van de Afrikaanse concurrentie, zei ver rast te zijn over die goede tijd. De Brit Steve Cram, die volgende week in Edinburg een gooi *wil doen naar het goud op de 800 en 1500 meter, was de snelste op de wedstrijd over twee ronden: 1.45,06. John Gladwyn deed er iets meer dan een seconde langer over. BAASTAD (AFP/Rtr.) - Het Zweedse tennisteam is hard op weg voor de derde keer de Davis- beker te veroveren. Wilander, Nys- trom en Edberg hadden het afgelo pen weekeinde geen kind aan de Italianen Panatta en Cane, die in vijf partijen slechts twee sets won- Die twee sets kwamen op naam van de 21-jarige Paolo Cane, vorige week winnaar van het Grand Prix- toernooi van Bordeaux. Vrijdag avond speelde Cane een voortreffe lijke eerste set tegen Wilander. De Zweed kreeg het herhaaldelijk aan de stok met de Australische scheidsrechter Peter Madel, die volgens de nummer twee van de wereldranglijst niet in staat zou zijn een belangrijke wedstrijd te leiden. Na meer dan een uur spelen ging de set uiteindelijk met 10-8 naar de Italiaan. Dat was ook met- een het laatste wapenfeit van Cane, want Wilander herstelde zich en won drie sets op rij. Gisteren tegen Stefan Edberg, de vervanger van de op het laatste moment ziek ge worden Joakim Nyström, won Ca ne de tweede set. Edberg liet zich daarna niet meer verrassen. Tegenstander van de Zweden in de halve finale is Tsjecho-Slowa- kije, dat in Sercgewo gemakkelijk afrekende met Joegoslavië. Mecir en Smid zorgden zaterdag in het dubbelspel al voor het beslissende derde punt. Beide spelers kwamen gisteren niet meer in actie voor de laatste twee enkelspelen. Die wer den door de gebroeders Milan en Miloslav Sreiber gewonnen. Australië is het derde land dat zich het afgelopen weekeinde voor de halve finale plaatste. Pat Cash, kwartfinalist tijdens het toernooi van Wimbledon, liet weer eens zien dat hij zich op de heilige grond van de All-England Club uitstekend thuisvoelt. Hij won zijn beide en kelspelen en samen met McNamee ook het dubbelspel. In oktober mag Australië, in de jaren vijftig en zestig heerser in de Davis Cup, in eigen land proberen opnieuw de fi nale van de Davis-beker te berei ken. Smits snelste surftijd ALPHEN AAN DEN RIJN - Voor de vijfde club wedstrijd van wind- surfvereniging Zegerplas meldden zich gisteren slechts vijf deelne mers. Een aantal dat ondanks de vakantie-tijd teleurstellend was voor de organisatie. Met wind kracht vier was het bovendien uit stekend surfweer. In de A-klasse, de wedstrijdvaarders, waren zes man present. Gerard de Smits toonde zich andermaal de sterkste. Rene d'Haen kwam op de tweede Succes voor Adelmeijer .BOEDAPEST (ANP) - Frits Adel meijer is afgelopen weekeinde tij dens een internationaal schoon- springtoernooi in Boedapest als derde geëindigd op het onderdeel torenspringen. De 22-jarige Bra bander wist zich als enige Westeu- ropaan te handhaven tussen schoonspringers uit Hongarije, Po len en Oost-Duitsland. De Honga ren Poendras Benyak en Karoly Nemedi eindigden voor de Adel meijer. Op het onderdeel drie-me terplank eindigden Adelmeijer als vierde.De prestaties van Yolanda van Ruyven, de enige Nederlandse die deelnam aan het buitentoer- nooi, vielen enigzins tegen. De schoonspringster van Morgen stond uit Den Haag eindigde op het onderdeel drie-meterplank op de zevende plaats. jn finalepartij tegen Mes. De Unicum-tennisser besliste de wedstrijd in zijn (foto Loek Zuyderduin) SCHEVENINGEN (ANP) - Shlo- mo Glickstein zat er bij alsof het de gewoonste zaak van de wereld was geweest. Natuurlijk had hij van te voren gerekend op een overwin ning. Zeker, Michiel Schapers had de laatste tijd aardige resultaten geboekt en leek in vorm. En na vrijdag bleek ook Menno Oosting goed te kunnen tennissen. Maar dat betekende toch niet dat hij angst voor ze zou moeten hebben. Had hij niet ooit, een paar jaar gele den, tot de top-dertig van de we reld behoord?. En was hij niet al leen door mentale problemen daar uit verdwenen? De uitdrukking op het gezicht van Shlomo Glickstein sprak ei genlijk boekdelen. De Israëliër wist dat er geen ander dan een be vestigend antwoord mogelijk was. Zonder de anderen in het team te kort te willen doen, besefte hij als geen ander dat hij zijn land de overwinning op Nederland had be zorgd. De strijd in de halve finales van de Europese zone B van de Da vis-beker, was door de winst giste ren op Oosting voortijdig beslist (1- 3). Dat de partij tussen Schapers en Mansdorf, de twee verliezers van de eerste dag, werd gestaakt van wege de regen, was alleen belang rijk omdat het de Nederlandse ploeg behoedde voor een neder laag met 1-4. Glickstein begon met winst in een even lange als slechte partij op Michiel Schapers. Zaterdag nam hij Shahar Perkiss, zeker in het be gin, op sleeptouw in het dubbel-' spel. Gisteren maakte hij zijn drie luik keurig en in stijl af. Met drie keer 6-3 bereikte het Israëlische Davis-bekerteam voor de derde achtereenvolgende keer de eind strijd in deze B-zone, eigenlijk de lagere school in het landen-tennis. Het 'Yofi' Shlomo, dat drie dagen bijkans de enige aanmoeding van de tribunes vormde, was niet over dreven. Het spel van Israëliër was meer dan slechts 'goed'. Vrijdag bracht hij Michiel Scha pers bijkans tot wanhoop met zijn spel. De Rotterdammer zag mede door zijn matige prestatie en de lengte van de partij, na 'team-over leg' af van een optreden in het dub belspel. Huub van Boeckel mocht de honneurs waarnemen. Hij werd daarin gekoppeld aan zijn 'maatje' Menno Oosting. Gezien de resulta ten in ontmoetingen voor de Kings- en Davis-beker, was de keu ze van aanvoerder Tom Okker ge rechtvaardigd. Alles leek ook op rolletjes te lopen totdat Glickstein echt ging meedoen. Hij maakte geen onnodige missers meer en trok de zwak begonnen Perkiss mee naar een hoger niveau. De be slissing viel in de derde van de ma ximaal vijf sets. Het Nederlandse duo verspeelde een voorsprong van 3-0. Op 6-5 kreeg Glickstein zijn eerste set-punten. Pas bij 9-8, bij de vijfde mogelijkheid, maak ten de Israëli de set uit. Het was het HILLEGOM - De wedstri van het Hillegomse open B, C en D toernooi kon gisteren opgelucht adem halen nadat alle partijen wa ren gespeeld. Even zag het ernaar uit dat na een week van perfecte organisatie de finaledag op het laatste moment in het water zou vallen, maar on danks regen kon het karwei toch worden geklaard. Unicum-speler Michaël van der Berg behaalde gisteren op de ba nen van de Hillegomse tennisver eniging zijn tweede B-overwin ning dit seizoen. Na favoriet Jan- Willem Lugthart in de halve eind strijd met 7-6; 6-2 te hebben be dwongen, trof Van der Berg in de finale de Zandvoorder Maarten Mes, die de eerder zo verrassende Michel Lentjes in de halve finale in drie sets versloeg. De lange Van der Berg, die het moet hebben van zijn aanvallende spel, maakte daar in de eerste set sporadisch gebruik van. Te vaak ging hij een rally aan met zijn te genstander, die dat spelletje uren kan volhouden. Zodra Van der Berg naar het net kwam, vormde hij een veel grotere bedreiging voor de koele Mes. Omdat beide spelers in de eerste reeks hun ser vice-game om en om verloren, kwamen zij uit op een 6-6 stand. In de tie-break oefende Van der Berg zoveel pressie uit, dat de setwinst snel kon worden binnen gehaald. De onverstoorbare Mes kwam in de tweede set met 5-3 voor, omdat Van der Berg zich wederom liet verleiden tot het base-line spel. Op tijd kreeg hij in de gaten dat hij het op deze manier niet zou redden. Geholpen door zijn nu goed lopen de service, stond Van der Berg daarna geen game meer af. Na afloop van de partij was Van der Berg toch niet geheel tevreden over zijn spel: „Mijn service liep slecht en ik had er moeite mee om LE CASTELLET (ANP) - Egbert Streuer en Bernard Schnieders hebben de weg omhoog in de wereldtitelstrijd zijspanracen weer gevonden. De wereldkampioenen van 1984 en '85 wonnen gisteren op het snikhete Zuidfranse circuit Le Castellet voor de tweede keer in hun loopbaan de Grote Prijs van Frankrijk. Met hun derde seizoenzege -en twaalfde Grand Prix- drongen de Drenten de ellende van Assen en Francorchamps weer naar de achtergrond. Na gisteren heeft de 32-jarige stuurman zijn concur renten Michel en Webster weer in beeld. Streuer, de snelste man in de training, vertrok met het plan zijn mate riaal niet af te beulen. Het verloop van de wedstrijd gaf daar ook alle aanleiding toe. De Zwitserse wereldkampioen Biland startte als een snel trein, maar kwam na 5800 meter al in de pits om niet meer te vertrekken. De koppositie viel in handen van de Franse combinatie Michel/Fresc, die op hun thuiscircuit de koppositie in de wereldtitelstrijd verdedigden. Streuer reed met het Britse koppel Webster/Hewitt in de slipstream van Michel. In de derde ronde passeerde Webster, de winnaar van Francor champs, Streuer. Die rangschikking bleef twee ronden intact, toen ging Streuer weer aan het achterwiel van Michel rijden. De kloof van vijf seconden was door Webster op het lange rechte eind Mistral niet meer goed te maken. In de negende van zestien ronden passeerde Streuer Mi chel even, maar koos twee ronden later toch weer voor het rustgevende zog van de Franse driewieler. Streuer en Schnieders bewaarden hun kalmte en extra pk's tot de slotronde. Op het rechte eind aan de de achter- kant van het circuit ging Streuer door extra laat te remmen voor de laat ste bocht Michel voorbij. Op het laatste rechte stuk kon de Fransman niet meer terugslaan. Streuer en Schnieders hebben bij de verdediging van hun wereldkam pioenschap nog negen punten achterstand op Michel en vier op Webster. In de laatste drie races, op de circuits van Silverstone, Anderstorp en Hockenheim, zullen de Drenten, als Michel niet uitvalt en zijn positie van tweede snelste achter Streuer handhaaft, steeds moeten winnen om nog gelijk te komen met de de Fransen. Streuer heeft zijn hoop gesteld op het snelle circuit van Silverstone, waar hij al drie keer eerder (1982, '83 en '84) de Grote Prijs van Engeland verdiende. Daar rekent hij er op, dat Webster op het thuisterrein Michel zal voorblijven, hetgeen in de afrekening van de WK-punten gunstige effecten heeft. Streuer was de enige Nederlander, die in de motorrace in Zuid-Frank rijk punten voor het wereldkampioenschap scoorde. In de 500, 250 en 125cc tellen de Oranje-helmen niet mee. De race bij de halve-liters, met Van Duimen op de veertiende plaats, werd gewonnen door de Amerikaan Eddie Lawson, die na de mindere dagen in Assen en Francorchamps de winst in Frankrijk greep. In de strijd om de wereldtitel blijft merk- en landgenoot Mamola echter met dertien punten achterstand gevaarlijk. Bij de kwartliters was de winst eveneens voor de ranglijstaanvoerder van de wereldtitelstrijd, Carlos Lavado uit Venezuela. De 125cc-race werd gewonnen door de Italiaan Cadalora, die nu ook de eerste kandidaat voor het wereldkampioenschap in die lichte klasse is. constant het initiatief te nemen. Als je tegen een speler als Mes een afwachtende houding aanneemt, ben je er geweest", aldus Van der Berg, die deze week samen met Jan Siemerink, Wil den Hollander en Margot van Overloop uit zal ko men voor het Leidse district tij dens de Nederlandse Jeugdkam pioenschappen tot en met 18 jaar in Haren. Astijd Bouw, een voor Leidse begrippen onbekende grootheid, schreef de vrouwen enkel B titel op haar naam. In de finale speelde Bouw tegen de als nummer 1 ge plaatste Madelein Damen. De oorspronkelijk uit het Over ijsselse district afkomstige Bouw verhuisde onlangs naar Oegstgeest en zal volgend jaar in de competitie voor tennisclub Unicum uitko men. Na de eerste set overtuigend te hebben gewonnen, verloor de 14-jarige Damen alle hoop in de overwinning en de fel spelende Bouw eiste binnen korte tijd de winst voor zich op. Na zijn enkelfinale moest Maar ten Mes aantreden voor de dubbel- finale met partner Arthur Ludlage tegen hét favoriete dubbel Jan- Willem Lugthart en Marcel Vink. Laastgenoemden kwamen tegen het Zandvoortse duo net iets te kort. Bovendien ontbrak in de tweede set de motivatie vanwege de inmiddels gestaag neervallende regen... Jan-Willem Lugthart was met Christel Verwoert wel succesvol in het gemengddubbel B. Zij be-' dwongen het Hillegomse koppel Rosemarie Verdegaal en Fred van Trigt met 7-6; 6-3. De vijf vrouwendubbelcombina- ties speelden in een poule, waarin de Gelderse afvaardiging, bestaan de uit Hilde Berkelmans en Merel Leisink, de zege behaalde. Made lein Damen en Irma van den Ou denrijn kwamen door verlies tegen het Didamse duo op de tweede plaats. De C finalisten van het Boek horst toernooi Onno van Paridon en Sjoerd van der Mark stonden wederom tegenóver elkaar. Vorige week behaalde Van Paridon een eenvoudige winst, maar gisteren liet Van der Mark het niet nog een keer zo ver komen. Na een slopend gevecht lukte het de taaie Van der Mark uiteidelijk om zich te revan cheren op zijn eerder gelededen nederlaag met de cijfers: 4-6; 6-3; 6-4. De als eerste geplaatste Colinda Voskuil kon haar rangschikking in het vrouwenenkel C niet waarma ken. In Hillegom bereikte Voskuil moeizaam de finale, waarin ze Mar- ja Kuipers tegenover zich zag. De nog steeds zaterdagcompetitie spe lende Kuipers bleek een lastige te genstandster. Dat ondervond Vos kuil, die zolang zij alleen met haar fore-hand kan scoren, weinig kans zal hebben om een toernooi te win- Aile dubbeltitels gingen naar de Hillegomse tennisvereniging. El len de Jong was met Enno Zim merman onoverwinnelijk in de strijd tegen het duo Judith Booms en Rob Jansen: 6-2; 6-1 en ook met Liesbeth Hoogervorst was Ellen de Jong succesvol tegen het gerouti neerde dubbel Nol Bennink en Liz Weare. Sjoerd van der Mark boekte naast zijn winst in het enkelspel ook de winst in de mannendubbel. Samen met Constant Thoolen was Van der Mark (wederom) te sterk voor Onno van Paridon en Jan- Willen Vreeswijk. Alkemade Ook in Roelofarendsveen kon de wedstrijdleiding het finalepro gramma net op tijd afkrijgen. Erik Bakker uit Nieuw Vennep versloeg in de C finale Paul van Dillen met 7-5; 6-4. Van Dillen had in de halve eindstrijd de uitschake ling van de papieren nummer 1 tot stand gebracht. Bij de vrouwen zegevierde Ma rie-Louise Goedhard via een mak kelijke zege op Yvonne Hoogeveen met 6-3; 6-2. Overige uitslagen: zie scorebord. ILONKA VAN RIET breekpunt, zoals Oosting en Van Boeckel zich realiseerden. De vier de reeks begon het tweetal met op- slagverlies. Toen ook de mogelijk heden de service van de Israëli te doorbreken niet werden benut, was het snel bekeken. Aan Oosting was toen de taak het duel tegen Glickstein tot een goed einde te brengen, wilde de strijd niet vroegtijdig zijn beslist. Hoe graag de 22-jarige ook wilde, hij werd en bleef een speelbal in de handen van de Israëliër. Voor Glickstein moet het week einde het begin zijn van een suc cesvolle terugkeer in de top-vijftig. Voor Nederland betekent het een pas op de plaats. De zoveelste po ging de Europese zone te verlaten voor een plek in de wereldgroep, is mislukt. Maar Tom Okker had wel gelijk toen hij na afloop stelde: „Dit is klaarblijkelijk ons niveau. Wij horen nergens anders thuis. We kunnen beter (Michiel) en gaan nog vooruit (Menno), maar voorlo pig is deze groep onze plaats". LEIDEN - Na twaalf nederlagen op rij is het cricketteam van Ajax er eindelijk in geslaagd een wed strijd in winst om te zetten. Mede- degradatiekandidaat VOC II werd zaterdag in de thuiswedstrijd met 15 runs verslagen. De dag erna liet koploper ACC uit Amsterdam niets aan het toeval over en liet de ploeg van captain Daniël Eldering met een 10 wickets nederlaag be teuterd aan de Oegstgeester Hof- brouckerlaan achter. i VOC stonden Ajax met Eldering 18 en Frans Woortman 12 slechts een magere opening toe. Mark Verbeek zorgde enigszins voor herstel maar toen er iets meer dan 25 van de maximaal 60 overs gebowld waren, hadden de Rotterdammers 5 wickets down en stonden zij 71 runs toe. Waar dit seizoen nooit sprake van was, ge beurde deze keer echter wel. Twee middle-order batsman trokken zich niets van de zorgwekkende stand aan, speelden zich rustig in en pakten vervolgens de VOC-aan- val meedogenloos aan. Hans de Wit 70 n.o. (6x4, 4x6) en Fazil Mahmoud 54 n.o. voerden een waar schrikbewind op de mat en toen de kruitdampen opgetrok ken waren, stonden er 213 runs op het bord. De Ajax-fielders trokken nu veel gemotiveerder het veld in. VOC verkocht zijn huid duur. Het gemiddeld aantal runs dat per over geslagen moest worden kwam in de loop van de Rotterdamse in nings nooit boven de vier en toen op 165 het vijfde wicket viel, was er nog van alles mogelijk. Het waren de bowlers De Wit 3 voor 57 en vooral routinier Roel Veldhuizen (4 voor 55) die het vonnis over VOC velden. Op 197 viel het laatste wic ket en was voor Ajax de buit bin- Gisteren verkoos ACC na gewon nen toss gewoontegetrouw te fiel den om bij een eventueel hoog uit gevallen totaal van de tegenpartij de wedstrijd toch in eigen hand te houden. Van een hoge score was nu echter geen sprake. Verbeek 26 bood als enige verzet en na 58 runs was Ajax all out. Dat de bijna pro fessioneel ingestelde Amsterdam mers met dit totaal weinig moeite zouden hebben stond al bij voor baat vast. In de vijftiende over werd de Ajax-score overschreden zonder wicketverlies. Tweede plaats Ella Heemskerk ALPHEN AAN DEN RIJN - Gus- tie Schulte van Thor Rood Wit uit Den Haag was dè uitschieter bij de tweede open jeugdkampioen schappen van de Alphense tennis vereniging TEAN. Zij won met overmacht de toernooien voor meisjes tot en met 16 en tot en met 14 jaar. Tweede in de groep tot 16 werd Ella Heemskerk van de Mun- nik, in de groep tot 14 was de twee de plaats voor de sterk spelende Marleen Vriesendorp uit Nieuw- Vennep. Zij veroverde wel het kampioenschap in de categorie tot en met 12 jaar, door in de finale Muriël Kengen in drie sets de baas te blijven: 5-7,6-4,6-3. In de jongste groep (tot en met 10 jaar) werd Da- vina Feeleus eerste. Het niveau en aantal inschrijvin gen (totaal ongeveer honderd) lag bij de jongens hoger. In de jongste groep won Matthijs Sterkenburg van Unicum de eindstrijd overtui gend van Harold van Schie. In de categorie tot en met 12 jaar deed Ronald Klein wat van een districts kampioen mag worden verwacht: winnen. Artesia-speler Roy Froma werd eenvoudig bedwongen (6-2, 6-2). Patrick Kieboom sleepte zon der setverlies de titel in de groep tot en met 14 jaar in de wacht. In de oudste categorie mocht Jan van Leeuwen van de organiserende vereniging zich winnaar van het toernooi noemen, na een boeiende finale met Remco Canter-Visscher. Hij won met 7-6,6-3. In gezelschap van Christiaan Goedhart verover de hij ook het dubbel.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13