Foutenlast nekt Spanje Hermans: 'Gok liep hier fout' Vitaininegebruik is geen doping' Miliar thuis in bergen India wacht nog met sturen team Verzorger Bakker over eten: Nederlander loopt etappe-winst net mis Raas desnoods met eigen team naar Colorado Connie Meijer brengt Oranje eerste zege DINSDAG 15 JULI 1986 SPORT PAGINA 9 BARCELONA/OVIEDO (ANP/ Zuidamerikanen simpel weg naar AFP) - Drie landen hebben zich een ruime zege: 90-75. Cuba klopte gisteren verzekerd van een plaats Griekenland met 74-66. bij de laatste vier op het wereld kampioenschap basketbal in Span je. Joegoslavië plaatste zich in Oviedo als eerste door de vloer aan te vegen met het gerenommeerde buurland Italië (102-76). De Sowjet- Unie ontsnapte in Barcelona aan een nederlaag tegen het sterk aan dringende Spanje (88-83), dat door de winst van het eveneens gekwali ficeerde Brazilië (winst op Israel, 90-75) is uitgeschakeld. De Sowjets kenden gisteren hun zwaarste klus tot nu toe in het toer- In Oviedo concentreerden de Ita lianen zich op het lam leggen van het Joegoslavische wonderkind Drazen Petrovic. Die opdracht slaagde deels. De jongste van de Petrovics maakte 'slechts' 20 pun ten. Hij bepaalde zich er voorna melijk toe de weg vrij te maken voor zijn broer Aleksander, even eens een befaamd afstandsschut- ter, die 21 punten liet aantekenen. Topscorer werd echter Drazen Da- In Barcelona vocht Spanje lipagic. De 35-jarige routinier, die voor eigen bloedfanatiek publiek voor zijn laatste kans op een de Italiaanse competitie bij Ve netië een paar honderd duizend BORDEAUX (GPD) - De tijd dat de Tour op een biefstuk kon worden gewonnen, ligt al weer ver achter ons. In het moderne wielrennen is het eten van vlees geen halszaak meer. De coureurs krijgen het nog wel opgediend, maar de nodige calorieën worden tegenwoordig voornamelijk met het nuttigen van spaghetti, bambix en muesli naar binnen gewerkt. daille. Doordat de Sowjet-ster Sa- gulden per jaar opstrijkt, liet 30 bonis al vroeg tegen zijn derde en punten uit de vingers glippen. Te- vierde fout opliep konden de Span- gen het schotgeweld van 75 pro- jaarden, die de laatste jaren steeds cent waren de Italianen niet opge- op belangrijke toernooien van de wassen. Bij rust lag de ploeg al in Russen hebben gewonnen, ook dit hopeloze positie (52-39). Alleen keer bijblijven. Dankzij hun enor- center Riva, topscorer met 18 pun- me lengte-en reboundoverwicht ten, was in die periode een gelijk- leidden de bezoekers gedurende waardige tegenstander. Na de pau- het grootste deel van de wedstrijd, ze bleven de Joegoslaven het duel Onder aanvoering van de met controleren. Met 26 punten ver scherp schietende Juan San Epifa- schil werden de kansen van Italië no (27) kwam Spanje negen minu- op een plaats bij de eerste vier ver ten voor tijd op voorsprong (68-67), nietigd (102-76). BORDEAUX (GPD) - Nu het als eerste op de top maar de inspanningen eisten hun Tourpeloton de Pyreneeën heeft ge finishte, tol. Alle vijf Spaanse basisspelers Door de zege werd Joegoslavië bereikt, duikt ook de naam van Ro- In het Panasonic-kamp waakt hadden vier fouten achter hun zeker van een plaats in de halve bert Millar steeds vaker en ook na- men ervoor het van de daken te naam, hetgeen de ploeg uiteinde- eindstrijd. Om daarin de Sowjet- drukkelijker in het rijtje der favo- schreeuwen, maar er wordt wel de- lijk fataal werd. Eerst verdwenen Unie te ontlopen dient het in Ovie- rieten voor de eindzege op. Niet gelijk rekening gehouden met een de centers Jimenez (12 punten) en do eerste in de groep te worden, verwonderlijk, want de Schotse Tourzege van Millar. Post noemde De wielrenners Knetemann en Van Wijk nemen een opmerkelijke pose aan tijdens de laatste voorbereiding en op de langste etappe van de Ronde van Frankrijk (toto anp> Guzet Nei- Fernando Martin (17 punten) met een vol strafblad van het veld, even Daartoe moet vandaag het afslui- later gevolgd door Solozabal. Van- tende duel gewonnen worden van af dat moment heerste de 2 meter de Verenigde Staten. De Amerika- 18 lange Sabonis onder de borden, nen herstelden zich van de verras- Twee minuten voor het slotsignaal sende nederlaag tegen Argentinië gaf hy met een machtige dunk de en schakelden de moe gestreden zege van de Sowjet-Unie gestalte Canadezen uit (77-65) voor een ho en bracht het verschil op vijf pun- ge eindklassering. Argentinië heeft ten (86-81). Spar\je kon in de reste- na de winst op China (97-80 na een rende tijd niet meer dichterbij ko- 45-45 ruststand) nog een kans bij men: 88-83. eigen winst op de Italianen en ver- lies van de Verenigde Staten. Brazilië, dat vanavond tegen de Sowjets uitmaakt wie als eerste uit de groep overgaat naar de finale ronde in Madrid, moest Israël één helft naast zich duldea (40-40). Daarna liepen de sterk SDelende kopman van Post manoeuvreerde Millar de grootste verrassing zich dank zij een voor zijn doen pri- tijdrit van zaterdag in Nantes. En ma tijdrit (negende op twee minu- Millar zelf? „Ik voel me prima de ten van Hinault) in een perspectief- laatste dagen. Ik heb tot dusver rijke uitgangspositie met het grote nog weinig hoeven te geven. Tij- werk in de cols voor de wielen. dens het gevecht tegen het uur- In het ruige gebergte, dat de na- werk had ik het gevoel een goede tuurlijke grens tussen Frankrijk en tijd te maken. Dat kwam ook uit. Spanje vormt, pleegt Millar zich al- Het instinct van een coureur ver- tijd bijzonder thuis te voelen. De gist zich zelden". Brit won er al twee keer. Drie jaar In de tijdrit liet Millar zich voor geleden bracht hij de rit Pau-Lu- het eerst gelden. Al de dagen daar- voor heb is de chon op zijn naam, terwijl hij in '84 voor verbleef hij in de luwte van het peloton". het peloton. Millar: „Dat klopt, maar ik ga mijn krachten niet aan tasten door voor niets vol in de wind te rijden. Zeker niet met het hoge tempo dat dagelijks wordt ge hanteerd. Dan kun je beter tussen de wielen blijven en je sparen voor de dagen die komen". Zoals het een goed Engelstalig coureur betaamt, stelt Millar zich in deze ronde maar één doel: met geel op het erepodium op de Champs Elysee staan. Millar: „De Tour de France ligt mij beter dan de Ronde van Spanje. Als ik gedo seerd blijf rijden, moet ik kunnen winnen. Het enige waar ik vrees grootte van De Zwitser Joerg Mueller, volgend seizoen waarschijnlijk actief in de ploeg van Roy Schuiten, at zater dag voor de tijdrit in Nantes zelfs een portie zeewier op. Mueller is niet de enige die wars van geslacht vee is. In de equipe van Peter Post moeten de Schotse kopman Ro bert Millar en zijn eerste luitenant Peter Winnen ook niets van een stukkie vlees hebben. Volgens Ruud Bakker, sinds jaar en dag masseur-verzorger bij Post, haalt de Britse bergvlo zijn kracht in niet geringe mate uit hompen bruin brood. Bakker: „Aan tafel is het net een kip, alleen pulkt hij met zijn vingers in het brood. Verder eten hij en Winnen veel kaas, groenten, spaghetti, yoghurt en magere kwark. Alles zonder boter, want ze vermijden, voor zover mo gelijk, het gebruik van dierlijke vetten". Een renner in de Tour de France moet flink wat voedsel in zijn lijf stoppen. In een zware bergrit, zoals die woensdag op de rol staat met gevreesde cols als de Tourmalet, de Aspin, de Peyresourde en de laatste helling naar Superbagnè- res, is een verbruik van 9000 calo rieën niet uitzonderlijk. Die weten schap dateert van drie jaar gele den, toen dr. Wim Saris van de uni versiteit van Maastricht een uitge breid isotopenonderzoek heeft ge daan bij de Post-coureurs. „Zo'n hoeveelheid is haast niet op te eten", weet Bakker. „Op zulke da gen eet je dan ook een stukje van je zelf op. Daarom is het zaak dat ze in de dagen voorafgaand aan zo'n bergetappe wat reserves kweken". Om een indicatie te geven hoe veel energie een Tourrenner in het Saint E Sauveuf 72.skin Tourmalet Peyresourde I Superbagneres""^ BORDEAUX (GPD) - De Ronde van Frankrijk is een etalage voor talent. Dit jaar staat daar ook Mathieu Hermans in te pronken. Zijn sterke eindsprint en zijn uitstekende klasseringen, zoals de tweede plaats van gisteren in Bordeaux, hebben daar wel voor gezorgd. Desondanks is het opvallend dat tacten is er niemand geweest die gokken. Hopen dat degenen op wie het prijskaartje heeft willen bekij- ik de koers uitstippel het zullen ken. „Ze weten waarschijnlijk wel doen. Die gok liep hier fout", dat ik het in Spanje niet slecht heb en niet ploeg ga", denkt hij. de ploegleiders niet in rijen drie voor de deur van zijn hotelka mer staan. Behalve wat vage con- Paniek rond Gemenebest-Spelen EDINBURGH/LONDEN (AFP/Reuter/ANP) - De verwarring over het deelnemersveld van de dertiende Gemenebestspelen groeit naarmate de openingsdag, 24 juli in Edinburgh, dichter bij komt. Vijf Afrikaanse landen - Ghana, Nigeria, Kenia, Oegan da en Tanzania - hebben zich reeds definitief afgemeld. Zij boy cotten het evenement uit protest tegen de politiek van premier Thatcher, die weigert een handelsembargo tegen Zuid-Afrika af te kondigen. Bij die vijf zal het ongetwijfeld niet blijven. Zimbabwe, Zam bia en Sierra Leone zullen de wegblijvers uit het Afrikaanse continent versterken tot acht, menen politieke waarnemers in Londen. Maar ook India en Australië overwegen een boycot. De vertrekdatum van de 120 leden tellende ploeg van India is giste ren uitgesteld. Het Indiase persbureau PTI meldde, dat de ver traging voortvloeit op verzoek van de regering, die de ontwikke lingen deze week op de voet wil volgen alvorens een definitief besluit te nemen. Ook uit de Australische hoek duiken zulke geruchten op. Een boycot van de Australiërs zou min of meer dodelijk zijn voor de spelen. Voor het Lagerhuis-lid John Carlisle, voorzitter van de sport- commissie van de conservatieve partij van Thatcher, is de lol er al compleet van af. Hij deed een beroep op de organisatie van de spelen de sport-ontmoeting te annuleren. „Wat de spelen van de vriendschap had moeten worden, wordt een vendetta". Minister van Sport, Richard Tracey, voelde daar niets voor. Hij houdt hardnekkig vast aan het doorgaan van de spelen. „Het wordt nu een feest voor een deel van de familie", zei hij, „maar liever een deel, dan helemaal niemand". In Edinburgh nam de paniek bij de organisatie groteske vor men aan. Met een minimum aan uitleg en een maximum aan verlegenheid werden zondagavond hardloopster Zola Budd en zwemster Annette Cowley zonder pardon uitgesloten van deel neming. Zogenaamd omdat het tweetal niet voldaan zou hebben aan de toelatingsnormen. De twee zijn van origine Zuidafri- kaansen, maar hebben een Engels paspoort. Budd had een dag eerder de eer aan zich zelf gehouden en zich teruggetrokken. Cowley, die tien maanden van het jaar studeert en traint in de Verenigde Staten, reageerde vechtlustig. Zij wil in Edinburgh in actie komen, al moet ze via een kort geding haar startbewijs afdwingen. Budd en Cowley betalen de prijs van de politieke spanningen tussen Groot-Britannië en de overige gemenebestlanden, die het niet eens kunnen worden over een uniforme gedragslijn tegen over Zuid-Afrika. Met de uitsluiting van Budd en Cowley meen de de organisatie een deel van de spanning in de Afrikaanse landen te kunnen wegnemen, maar woordvoerders van de boy cot-landen lieten weten, dat het besluit van de organisatoren van geen invloed was op de houding van de landen. Door de absentie van de vijf landen wordt de geloofwaardig heid van het sportevenement een zware slag toegebracht. Uitge vermagnaat Robert Maxwell, die financiële belangen in de spe len heeft, deed daarom gisteren tijdens een lunch in Londen, waar hij drie miljoen dollar wilde lospeuteren voor de kosten dekking van de spelen, een beroep op de twijfelende landen zich van een boycot te onthouden. „In Godsnaam, als je Thatcher een trap wil geven, doe dat dan op de conferentie van de gemene bestlanden, maar niet in de sportarena". Hij bracht alleen Dhaenens da- andere nig aan het schrikken, toen die om keek en tot zijn stomme verwonde- Voor de kwaliteiten die Hermans ring dat lichtblauwe mannetje als heeft zit hij een beetje in het ver- l speer zag naderen. „Ik dacht keerde land. De Spaanse wieier- echt dat het al gebeurd was. Her- sport mag dan het minderwaardig- mans heb ik niet zien komen en de heidscomplex wat kwijt zijn ge- streep had dan ook geen twee me- raakt en ook op andere terreinen ter verder moeten liggen of ik had dan de bergen een rolletje meespe- alsnog verloren", gaf de Belg rui len, het accent ligt nog steeds na- terlijk toe. drukkelijk op het klimmen. Oost- De inspanning Hermans brabander Hermans daarentegen kwam iets te laat en was misschien zou een man voor de klassiekers niet nodig geweest als hij attenter kunnen zijn. „Als ik gebracht word had gereden en niet aan het laatste door een goeie ploeg, moet ik daar wiel was blijven hangen zelf. Om die wens in vervulling te meter laten gaan is er maar één oplos- gen sing: van ploeg veranderen. vijf' het slot aan de haal gin- de finish in Bordeaux. „Nederlandse etappestad? Dat Hermans: „Nu sta ik er helemaal me verteld, anders had ik het niet alleen voor. Vanderaerden heeft geweten. Voor mij betekent Bor- drie, vier man van de ploeg om zich deaux iets omdat het dicht bij San heen. Ik heb Erwin Nijboer dan Sebastian ligt. Daar komt mijn wel, maar die is jong en maakt nog ploeg vandaan", heel wat fouten. Dat neem ik hem Het was dus geen kwestie van niet kwalijk, want hij moet de din- historisch besef toen hij omringd door onder anderen vijf Belgen een poging ondernam„Ik wil gen ook leren. Je ziet het ook i in die ontsnapping. Dhaenens, die de rit wint, zit met een ploegmaat de proberen weg te komen. Als van voren, Criquielion. De ploeg laatste ben ik er naar toe gespron- van Hinault heeft er twee renners gen, met Niki Rüttimann in mijn bij. Ik moet op zo'n moment gaan wiel. In het peloton blijven is i BORDEAUX (GPD) - Jan Raas de langste etappe van de Ronde wil, wanneer de KNWU noodge- van Frankrijk (258,5 kilometer) af- ter dan wanneer de groep zich in wandeltempo als een theekransje over de smalle wegen begeeft. „Je hebt al je aandacht nodig. Je rijdt zo dicht tegen elkaar aan, dat je nauwelijks een broodje uit je ach- gevaarlijk, dat ze zo terzak kunt pakken zonder e ver mogelijk voor in de groep fiet sen. Je ziet daar zelfs Joop Zoete melk rijden en Steven Rooks. Maar die zitten ons natuurlijk wel weg", aldus Hermans. der te raken", illustreert Hermans het gedrang. Verder is het moordend voor de de klimmers. Hun magere beentjes en meestal kleine lijfjes verdragen het Het hoge tempo speelt dus ook beulswerk slecht. De dunne spie- de sprinters parten. Gisteren werd ren voelen zich prettig als ze de dwongen afziet van deelname de Coors Classic met een gemeng de profploeg, met zijn eigen Kwan- gelegd met het verbluffende ge middelde van 41,618 kilometer per De gemiddelde snelheid van tum-ploeg etappe wedstrijd. Hij komt daar mee tegemoet aan de wens van Adrie van der Poel, de enige voor het wereldkampioenschap geselec teerde Nederlander die nog de Amerikaanse de hele Ronde tot nu toe ligt trou- boven de 40 kilometer. Nog altijd niemand die op de rem trap te. Ook de kopstukken niet, die het allemaal prima vinden. De hoge snelheid vermindert de kans op thousiast is voor het plan van de valpartijen: renners blijven atten- wielerbond om in de aanloop naar het WK in Colorado die rittenkoers te rijden. Raas heeft de KNWU drie namen opgegeven van renners die naar zijn mening in die gecombineerde ploeg zouden willen rijden: Van der Poel, Twan Poels en Maarten Ducrot. Dat trio wil hij aanvullen met de Belgen Ludo Peeters en Ni co Emonds en een zesde nog nader aan te wijzen renner. Het moet niet uitgesloten wor den geacht dat de KNWU Raas vol gende week dinsdag tijdens de rustdag op Alpe d'Huez zal voor stellen om in zijn team een plaats in te ruimen voor een renner van een andere Nederlandse formatie. prettig kleine versnelling kunnen rond- trappen tegen een steile helling aan, maar de hoge gemiddelde snelheid dwingt hen toch „een tandje bij" te zetten. Niet voor niets heeft Bernard Hinault al be weerd dat zelfs deze Tour, volgens velen gemaakt voor de Colombia- nen, „niet in de cols beslist" zal worden. De Breton moet zich, on danks de dreigende nabijheid van klimmers als Zimmermann, Millar Geschrokken door de verrassende sprint van Mathieu Hermans (rechts) komt de Belg Rudy Dhaenens met een halve bandlengte voorsprong toch nog als winnaar van de elfde etappe over de eindstreep in Bordeaux (foto AP) en Herrera in het algemeen klasse ment, zeker voelen. „Sinds een paar dagen hou ik weer verschrik kelijk veel van de fiets. Het loopt allemaal zoals ik wil", bluft hij nu de karavaan van de voet van de Py reneeën is aangekomen. Dat terwijl menigeen rilt bij de gedachte dat men de komende da gen die hoge toppen over moet zwoegen. Dat vooruitzicht op zich zorgt al voor de epidemische „ziek te van Pau". Het vliegveld van die etappestad heeft het één keer per jaar druk, als de „slachtoffers" van die mysterieuze aandoening uit het circus van Lévitan stappen en huiswaarts gaan. Mogelijk dat de hoge snelheid van deze Tour het aantal uitvallers in de eerste berg ritten groter maakt, hoewel" het merkwaardig is dat weinigen in de vlakke ritten in de moeilijkheden komen en na de etappes opmerke lijk snel herstellen. hooggebergte aan moet wenden, komt Bakker met de volgende ver gelijking: „Het dagelijks calorieën- verbuik van een normaal werkend iemand ligt zo tussen de twee- en vierduizend. Dat hangt af van het werk wat hij doet. Een opperman in de bouw verbruikt meer dan een kantooijuffrouw. Maar dat niet al leen, ook de lichaamsbouw is van invloed. Een lichaam van twee me ter heeft meer nodig dan eentje van anderhalf'. Wet Aangezien wielrenners ook nog altijd mensen zijn, gaat voor hen hetzelfde op. Bakker: „Van Millar is het calorieënverbruik nooit ge meten omdat hij destijds nog niet bij ons reed, maar ik kan wel zeg gen dat dat met zijn 55 kilootjes veel minder is dan bij een jongen als Phil Anderson. De Keulenaer is een geval apart. Hij doet veel met weinig calorieën. De kunst is zo veel mogelijk calorieën via zo wei nig mogelijk volumen in te nemen. Dat is een wet zo simpel als wat". Vandaar dat er de laatste jaren veel gerbuik wordt gemaakt van zogeheten polycosebokaaltjes, flesjes die malto-dextrose bevat ten. Bakker: „Per milliliter zitten daar twee calorieën in. Voor een bergrit krijgen ze twee bokaaltjes mee bij de start en onderweg by de twee ravitailleringen geven we nog eens vier van de flesjes. Voor een vlakke etappe is de dosering een bokaaltje per vijftig kilometer. Die malto-dextrose moet je dus zuiver als aanvulling zien omdat je geen 9000 calorieën op een dag kunt eten". De basis wordt 's morgens vroeg in het hotel gelegd. Bakker: „Eerst krijgen de renners een gewoon ont bijt. Een bruine boterham met con fiture, kaas en een kopje thee. Af hankelijk van hoe laat de start is wordt er vervolgens (niet zelden vlak erna) een bord muesli en een bord spaghetti ingeslagen. In hun etenzakjes krijgen ze nog eens twee broodjes met rietsuikersiroop en banaan mee, een fruittaartje en twee ligaatjes. Een daarvan is ge vuld met spijs, de andere met ap pel. Verder natuurlijk drinken. Een bidon water en eentje met ro- zebottelthee. Bij de bevoorrading krijgen de renners hetzelfde in een zaKje aangereikt". Het bloed dun houden, dat is de voornaamste zorg voor renner en soigneur. Bakker: „Daarom wor den vetten zo veel mogelijk geme den. Je moet een coureur zien als een formule I-wagen. Daar stop je toch ook geen diesel in. De hele truc is een zo hoog mogelijk he- moglobinegehalte te krijgen, zodat de beschikbare energie zo snel mo gelijk wordt getransporteerd naar het bloed. Voeding speelt een be langrijke rol in de topsport. Er zijn renners die maar raak eten, maar die komen zichzelf op een bepaald moment toch tegen". Goed en uitgebalanceerd eten is echter niet genoeg voor een Tour renner. Naar behoefte krijgt hij ook allerlei vitamines toegediend. Bakker: „Die moet je zien als de bougie, die voor de ontsteking moet zorgen. Over dat vitaminege- bruik hoeft helemaal niet geheim zinnig te worden gedaan. Dat heeft niks met doping te maken. Ik be schouw een renner als een werk man die in staat moet worden ge steld zijn werk optimaal te doen. Mensen als ik moeten zorgen dat een coureur niet te veel door zijn reserves heen raakt. Dat is onze verantwoordelijkheid". Van een ongezond leven, zoals vaak over het beroep profwielren ner wordt gesproken, wil Ruud Bakker niets horen. „De meeste profsporten zijn ongezond. Maar alleen dan als je niet capabel bent. Wanneer een journalist zijn werk niet aankan, gaat hij er ook op een of andere manier onderdoor. Nou, je hebt ook veel profs die hun vak niet verstaan. Ook in de Tour de France. Zo simpel ligt het". De 42-jarige Bakker houdt het volgend jaar voor gezien bij Pana sonic. De van origine Hagenaar, al weer heel wat jaren in Udenhcut huizend, gaat zich op de chiroprak- - tique storten. „Wat dat is? Dat is massage langs de wervelkolom. Veel mensen hebben rugklachten en daarin ben ik me, samen met dokter Mul uit Amersfoort, aan het specialiseren. Het is nu tijd om een nieuwe carrière te beginnen. Niet dat ik blasé ben van het werk dat ik nu doe, maar ik wil niet als een ou welui in het peloton worden ge- BORDEAUX (ANP) - De ritzege acht, met daarin behalve Meijer on- van de 23-jarige Meijer, twee jaar der anderen Mieke Havik en de geleden winnares van drie ritten, Francaise Jeannie Longo. Canins in de straten van Bordeaux was be- en de Amerikaanse Betsy King, halve aan haar sprintsnelheid ze- nummer twee in het klassement, ker ook te danken aan het ploegen- vertoefden op geringe afstand in spel in de slotfase. De Nederlandse het peloton, wielrensters, op weg naar hun eer- De Colombiaanse vrouwen wa ste etappezege, hielden in de Zuid- ren bij voorbaat kansloos in de franse stad het tempo ondanks de eindfase. Al voordat het gebergte is grote kans op valpartijen hoog en bereikt, maakten zij een vermoeide trokken zoals afgesproken de indruk. Ook andere niet-Europese sprint aan. Door de snelheid for- rensters hadden het moeilijk. De meerde zich een kopgroep van Chinese Hu Chunyun en Zhang Shuzhen werden naar het zieken huis gebracht na een valpartij, net als de Zweedse Marion Levin. Zelfs Maria Canins was bijna be trokken bij een valpartij. Met veel kunst- en vliegwerk bleef zij op de fiets. Aanvankelijk dacht Thea van Rijnsoever in de finale te Bor deaux de gelukkige te zijn. Ze kwam weliswaar al eerste over de streep, maar was vergeten dat er daarna nog een plaatselijke ronde van 3800 meter moest worden gere den. Meijer, vrijdag nog verslagen door de Francaise Virginie Laf ar gue, maakte even later die Neder landse 'misser' goed door Longo en Jutta Neuhaus in de spurt te verslaan. „Ik heb de sprint ingezet op 350 meter voor de meet, nadat mijn ploeggenotes het voorberei dende werk hadden gedaan", ver telde Meijer. „Ik hoop dat na de bergen nog eens te kunnen herha len. Misschien wel in Parijs, zoals in 1984".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9