Nederland loopt investeringen mis Weerstand tegen internationale baisse Uitkering op dieet Door gebrekkige samenwerking Banken VS verlagen ook rentetarieven Varkensmesters dreigen weer afval op te halen Ballast beperkt afslanking Reders vrezen verlies van 1250 banen FNV alsnog akkoord met cao bij mengvoederfabriek Cehave ZATERDAG 12 JULI 1986 ECONOMIE PAGINA DEN HAAG (ANP) - Hoewel Nederland tussen 1980 en 1986 325 buitenlandse investeer ders heeft kunnen aantrekken via de Commissie voor buitenlandse investeringen in Nederland (onderdeel van economische zaken) blijken andere landen soms meer te kun nen doen voor kandidaat-vestigingen. Diverse instanties werken onvoldoende samen waardoor slagkracht ten opzichte van het buitenland verloren gaat. Ondanks de voorde len die ons land biedt kiezen buitenlandse investeerders dan voor een ander land. WASHINGTON - De Amerikaanse banken hebben gisteren hun prime rate, de rente die zij berekenen aan hun meest kredietwaardige klan ten, verlaagd met een half procent tot acht procent. Daarmee reage ren zij op de donderdag door de centrale banken van de VS aange kondigde verlaging van het discon to van 6,5 naar zes procent. Citibank, de grootste Ameri kaanse bank, evenals Morgan Gua ranty Trust, Chemical Bank en First Chicago hebben allemaal gis teren de verlaging van hun prime rate bekendgemaakt. Van de prime rate worden de meeste andere ren tetarieven afgeleid. Verder maakte de Amerikaanse regering gisteren bekend dat de In dex van Producentenprijzen, die de groothandelsprijzen meet, in ju ni onveranderd is geweest ten op zichte van de maand ervoor toen een stijging van 0,6 procent plaats vond. Volgens het ministerie van handel zijn de producentenprijzen in veertig jaar niet zo scherp ge daald als iri het eerste half jaar van 1986. Op jaarbasis zijn de produ centenprijzen in deze periode met 6,5 procent omlaag gegaan. De dollar heeft gisteren niet ge reageerd op de donderdag aange kondigde verlaging van het discon to in de Verenigde Staten. Ten op zichte van de meeste Europese munten, inclusief de gulden, ging de koers van de Amerikaanse munt zelfs iets omhoog. Op de Am sterdamse valutamarkt werd gis termiddag een officiële midden koers vastgesteld vam2,46, een cent hoger dan donderdag. De ban ken berekenen nu bij verkoop van de dollar 2,52 gulden en by aan koop 2,40 gulden. Sociaal" Dat blijkt uit het gisteren gepubli ceerde jaarverslag van de commis sie over 1985. De commissie pro beert investeringsbeslissingen van buitenlandse bedrijven in voor Ne derland positieve zin te beïnvloe den. Terwijl Nederland aan de subsi dies voor (buitenlandse) investeer ders knabbelt (afschaffing negatie ve aanslag wir, lagere ipr), is van een algemene terugtocht van sub sidies nog geen sprake in Europa. Vooral Oostenrijk en West-Duits- land liggen op de loer. Vooral in het eerste kwartaal van dit jaar is er sprake van een afgenomen interes se voor Nederland, al is er nu weer sprake van herstel. De commissie ziet vooral toekomst in het tot- standbrengen Van joint-ventures (samenwerking). De Commissie is in de periode 1980-1985 betrokken geweest bij de totstandkoming van 325 projecten. 1985 was veruit het gunstigste jaar wat betreft het aantal projecten (100). Maar het investeringsbedrag was middelmatig-. Van de in totaal 4,7 miljard gulden aan buitenland se investeringen in de vijfjaarspe riode kwam maar 10,5 procent (494 miljoen) in 1985 tot stand. Wat ar beidsplaatsen betreft was het weer wel een.goed jaar: 1553. Bij de vergelijking van jaar tot jaar blijken grote projecten het beeld te vertekenen. In 1982 vestig de Fuji (Japans) zich in Tilburg. Een investering van 170 miljoen DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de Vereniging van swillbedrij- ven (varkensmesters die hun die ren keuken- en slachtafval voer den) heeft zijn leden aangeraden over veertien dagen weer dergelijk afval op te halen en te vervoederen als er voor die tijd geen overleg komt met het ministerie van land bouw en visserij over hun proble men. Volgens secretaris L.J. van den Akker is dat tot nu toe niet ge lukt. Een woordvoerder van het ministerie heeft desgevraagd ver klaard dat er geen officieel verzoek tot overleg is ontvangen. Ons land telde ongeveer 400 var kensmesters die een vergunning hadden om slacht- en keukenafval (swill) te vervoederen. Na het uit breken van Afrikaanse varkens pest op twee varkensmesterijen in Zoetermeer, eind maart, kondigde staatssecretaris Ploeg 7 april een verbod af nog langer swill te ver- voederen, omdat het afval werd ge- AMSTELVEEN (ANP) - Ballast Nedam is met het personeel over eengekomen de ordelijke beëindi ging van de baggeractiviteiten zo danig uit te voeren dat de plannen voor verzelfstandiging van Am sterdamse Ballast Bagger en Grond (de baggersectie) zo weinig mogelijk worden doorkruist. Dat heeft Ballast Nedam gisteren mee gedeeld. Personeelsleden van Amster damse Ballast hebben plannen om het baggerbedrijf op kleinere schaal voor eigen rekening voort te zetten. Het uitwerken van dit voor nemen zal nog enige tijd vergen. De „noodzakelijke afslanking" zal evenwel in het kader van het af splitsingsplan op korte termijn worden uitgevoerd. Het gevolg hiervan zal zijn dat de personeels vermindering in de baggersectie van Ballast Nedam in deze fase wordt beperkt tot ongeveer hon derd mensen. Vorige maand maakte het bouw en aannemingsconcern een reorga nisatie bekend waardoor 260 ba nen verdwijnen. In de bagger zou den daarbij 180 van de 200 arbeids plaatsen verloren gaan. zien als een mogelijke overbrenger van het virus. De vergunninghouders kregen tegelijkertijd de mogelijkheid hun kookinstallaties voor het verwer ken van het afval ter overname aan te bieden aan het Rijk. Van den Akker verwijt de overheid daar voor verschillende prijzen te ge ven. De woordvoerder van het mi nisterie wijst er op dat de dagwaar de van de installatie wordt uitbe taald. Voor overname van de in stallatie hebben zich 107 varkens mesters aangemeld. Volgens Van den Akker neemt thans het clandestiene circuit van bedrijven die het afval nog steeds ophalen hand over hand toe. Het zijn bedrijven die voor het afkondi gen van het verbod niet over een vergunning beschikten. Volgens de woordvoerder controleert de Al gemene Inspectiedienst streng op het verwerken van het afval. Alle voormalige vergunninghouders zijn sinds het verbod van kracht is een maal gecontroleerd. De AID heeft de afgelopen maanden 85 processen-verbaal opgemaakt om dat er toch nog swill werd vervoe- derd. gulden die 270 banen opleverde. Datzelfde jaar vestigde Bristol Meyers (VS) zich in Nijmegen: 66 miljoen gulden en 120 banen. In 1983 koos Nissan voor Amsterdam (90 miljoen, 200 banen). De commissie is tevreden over het aantal bedrijven dat uiteinde lijk "overeind" is gebleven. Van de 136 vestigingen die in de periode 1980-1984 Nederland kozen, zijn er uiteindelijk 106 overgebleven, zo bleek begin dit jaar. Van de des tijds opgegeven 2.919 banen zijn er in werkelijkheid 2.640 tot stand ge komen en de commissie verwacht dat dit tot 3.000 zal uitgroeien. Dat beide cijfers tot nu toe iets achter bleven is niet meer dan normaal. Het afvalpercentage van "starters" is in het algemeen beduidend ho ger, aldus de commissie. 1985 Is mede een goed jaar ge weest door het aantrekken van de economie, de aangekondigde af schaffing van de wir voor verlies gevende bedrijven (waardoor in vesteringen versneld zijn gedaan) en de hoge dollarkoers. Dp VS le verde de meeste investeringen (58 projecten, 312 miljoen gulden, 1065 banen). Europese bedrijven repec- tievelyk 24,142 e 40 en 232. DEN HAAG - Met ingang van het nieuwe wintersportseizoen zullen bepaalde passagiers die met een bus naar hun vakantiebestemming reizen, de nacht niet meer zittend in een stoel behoeven door te brengen. Als eerste Japan 18, Nederlandse organisatie zal Oad Busreizen gebruik gaan maken van de zogenaamde 'slaapbus'. In deze bussen kunnen de zitplaatsen binnen enkele minuten worden veranderd in slaapbanken. (foto anp> Grote zeevisserij kampt met forse overcapaciteit Prijzen De prijzen zijn tussen midden mei en midden juni met 0,4 pro cent gedaald. Vooral kleding en koffie werden goedkoper. Maar ook thee, eieren, benzine, huis brand- en dieselolie, verse groen ten en vers fruit daalden in priri. Dat blijkt uit het maandelijkse prijsindexcijfer voor de gezinscon sumptie van het CBS; dat gisteren is gepubliceerd. Kantoren In de eerste zes maanden van dit jaar heeft zich een "explosieve groei" op de markt voor de ver huur van kantoorruimte voorge daan. Gerekend naar gebouwen met een vloeroppervlakte van 500 vierkante meter of meer werd bru to 355.000 vierkante meter kantoor ruimte verhuurd, vijftig procent meer dan de 236.000 meter in de overeenkomstige periode van verleden jaar. Dat blijkt uit gege vens van het blad "VastGoed- Markt". Ballast bouwt woning voor prins in Riaad AMSTELVEEN (ANP) - Bal- last Nedam heeft opdracht ge kregen voor een bouw van een wooncomplex voor de Saoedi- sche prins Bandar bin Sultan bin Abdoel Aziz in Riaad. Met de order is 111 miljoen rial (f 72 miljoen) gemoeid, zo heeft het bouwconcern gisteren bekend gemaakt. Het werk omvat terreinaan- leg en de bouw van een hoofd gebouw en een aantal bijgebou wen met een totale vloeropper vlakte van 17.000 vierkante me ter. De bouwtijd is ongeveer twee jaar. De afwerking van een groot gedeelte van het hoofdgebouw en de meubile ring zijn in niet in het contract opgenomen. IJMUIDEN (GPD) - De reders in de grote zeevisserij zijn er niet in geslaagd hun Visplan 1986 ten uit voer te brengen. Een aantal voor genomen maatregelen, bedoeld om de trawlervloot van ongeveer 27 eenheden in de vaart te houden, is door onvoorziene ontwikkelingen doorkruist. De reders willen daar over met de demissionaire staats secretaris Ploeg van landbouw en visserij van gedachte wisselen. Wordt geen overeenstemming be reikt, dan verwachten zij dat ten minste zeven a negen trawlers uit de vaart moeten worden geyomen. Als gevolg daarvan komen volgens de reders 250 arbeidsplaatsen op de vloot en 1000 arbeidsplaatsen aan de wal op de tocht te staan. Op verzoek van de staatssecreta ris kwamen de reders in de grote zeevisserij begin van dit jaar met een visplan op tafel. Daarin gaven zij onder meer aan welke verdeel sleutel zij onderling wilden hante ren voor de hen toegekende totaal quota van makreel en haring. Daar naast werd aangegeven op welke manier men, ïjiet inachtneming van een aantal verplichte stilligda- gen, aan de kost dacht te kunnen komen met andersoortige visserij activiteiten. Daartoe behoorden onder meer het overnemen van vis van Britse vissers (klondijken), het deelnemen aan experimentele vis serij buiten Europese wateren en deelname aan wetenschappelijk onderzoek. Voorzitter N. Parlevliet van de Redersvereniging voor de Neder landse Zeevisserij erkent dat men er niet in is geslaagd te werk te gaan overeenkomstig de richtlij nen vastgelegd in het Visplan 1986. „Momenteel mag er niet meer wor den gevist op makreel. Toen daar nog wel sprake van was puilden de vrieshuizen uit en werd de prijs niet gemaakt. De haringvisserij zit met een beperkt quotum. Met de visserij voor de Amerikaanse kust is het nodige misgelopen. We had den gerekend op samenwerkings-' verbanden met buitenlandse re ders. Tot nu toe zijn dergelijke joint-ventures nog steeds niet ge realiseerd. We moeten constateren dat het Visplan 1986 is verstoord. Ik acht het uitgesloten dat de hele vloot kan blijven varen". De omvang van een noodzakelij ke sanering hangt af van het resul taat van overleg met de overheid. De onderwerpen die de reders ter sprake willen brengen zijn onder meer de invoercontingenten van Japan en een aantal Oostbloklan den. De Redersvereniging denkt dat overleg op regeringsniveau daar verbetering in kan brengen. Ook over de problemen rond de huidige marktsituatie, de prijsvor ming en het klondijken wil de Re dersvereniging met de staatssecre taris van gedachte wisselen. Daar naast zal ook de nauwelijks te voorkomen vlootsanering ter spra ke worden gebracht. Parlevliet: „We willen proberen te voorkomen dat reders hun WIR- premie moeten inleveren als ze be reid zyn schepen te saneren. Ook is het natuurlijk onzinnig om een sa neringsuitkering te belasten met BTW. Dat betekent met je linker hand terugnemen wat je met je rechterhand geeft. In welke om vang kan ik nog niet bekijken, maar sanering lijkt me onont koombaar". „Uiteindelijk verdient een afge slankte vloot die rendabel vaart de voorkeur boven het handhaven van de vloot in zijn huidige om vang die niet rendabel kan worden geëxploiteerd. Voor de kottervloot acht ik in de toekomst een zelfde maatregel noodzakelijk," aldus voorzitter Parlevliet. VEGHEL (ANP) - De Industrie bond- FNV is alsnog akkoord ge gaan met een cao bij de mengvoe derfabriek Cehave in Veghel. Een woordvoerder van de Industrie bond heeft dit gisteren meege deeld. Aanvankelijk sloot het be drijf alleen een cao af met de Unie BLHP. Dat gebeurde nadat de In dustriebond FNV boos was wegge lopen van de onderhandelingsta fel. Het nu bereikte akkoord is in grote lijnen gelijk aan de cao die al was afgesloten met de beambten- bond. De Industriebond FNV weigerde in mei verder te praten met Cehave omdat het bedrijf er volgens deze bond niets voor voelde om serieus te onderhandelen over de invoe ring van een 36-urige werkweek. Volgens de directie spitste het me ningsverschil zich vooral toe op de wijze waarop die 36-urige werk week gestalte zou moeten krijgen. Nadat het bedrijf een cao had af gesloten alleen met de Unie BLHP riep de Industriebond FNV een staking uit, die ruim een dag duur de. Cehave spande een kort geding aan met de bedoeling de staking te breken. Het bedrijf verloor dat ge- Even vergat Wall Street deze week zijn rol van rentebeurs te spelen en ging optreden als con junctuurbarometer, zyn feitelij ke functie. Dit had dramatische gevolgen, want in twee dagen gingen er 80 punten verloren. door C. Wagenaar Dat kwam natuurlijk overal hard aan by de vele zusterbeurzen. Amsterdam behoorde tot de zeer weinige beurzen met een gema tigde reactie. Het algemeen beursgemiddelde op het Damrak boekte alleen dinsdag een ver- liesje nadat maandag nog een nieuwe historische top was be reikt. Na vier dagen handel werd al weer een nieuwe historische top aangeslagen, evenals voor de lokale industrie en de lokale markt in zyn geheel. Alle ogen waren ditmagl op de Newyorkse effectenbeurs ge richt. Er werd deze week heel wat verwacht, want optimisti sche beursanalisten in New York hadden vorige week voor de Dow Jonesindex nog de 2000 voorspeld binnen tien dagen. Het leek er even op, want de 1900 was in de begindagen van juli al moeiteloos genomen en het koerspeil reeds tot rond 1910 op gelopen. Maar het pakte heel an ders uit, want de 1800 dreigde zelfs verloren te gaan. Een oude beursrot en bekend analist in Wall Street, die jarenlang aan de koopkant stond, bleek plotseling zijn standpunt te hebben gewij zigd. Het koerspeil is veel te hoog, zo betoogde hij, en is niet reëel ten opzichte van de stand van de conjunctuur. Nu heeft hij daarin gelijk, want de Ameri kaanse economie tobt eigenlijk al een jaar met een aarzelende groei. Aan de andere kant heeft dit proces de rente in een dalende richting gestuurd. Zonder dat West-Duitsland en Japan het voorbeel gavn, verlaagde de Amerikaanse centrale bank gis teren dan ook het disconto met een half procent. Het niveau be draagt nu nog 6 procent. Of West-Duitsland in staat is mee te doen met de nieuwe inter nationale ronde van renteverla gingen, is nog de vraag. Frank rijk heeft hier de voet lelijk dwars gezet met de laatste her schikking binnen het Europese Monetaire Stelsel, waar de frank volkomen overbodig opnieuw werd gedevalueerd. Dit heeft zo wel de Duitse mark als onze gul den lang op de bodem van het Europese Monetaire Systeem ge houden. De gulden is daar nu uit opgerezen, maar ontmoette deze week vanuit een geheel andere hoek een nieuwe bedreiging, na melijk de vrije val van de olie prijzen. Het wordt duidelijk dat Saoe- di-Arabië zijn oude voornemen ten koste van alles de lastige Noordzee-olie door eigen over- produktie van goedkope olie uit de markt te prijzen nog niet heeft laten varen. Het wordt kennelijk een kwestie van stikken of slik ken voor Engeland en Noorwe gen, want er waren deze week al geruchten dat buurlanden van Saoedi-Arabië de olie voor de spotprijs van 5 dollar per vat ver kochten. Vorig jaar herfst be droeg de prijs nog 30 dollar. Maar voor de Nederlandse overheidsfinanciën loopt dit op een debacle uit. Want de gaten dreigen volgend jaar steeds gro ter te worden. Ons aardgas is nu al 25 cent per kubieke meter te duur en of onze rentemarkt daar om een renteverlaging zal kun nen dragen, is nog maar de vraag. Niet voor niets heeft al weer enige maanden lang een op slagrente gegolden. Daarbij zit er de laatste tijd ook weinig bewe ging in de obligatiemarkt. Dit in tegenstelling tot Wall Street, waar scherp fluctuerende koers- bewegingen optreden, al naar ge lang de verwachtingen over een ophanden zijnde discontoverla ging. Ondertussen hield onze aande lenmarkt zich voortreffelijk. En dat is bijna een wonder. Want niet alleen doet Wall Street de laatste tijd vreemd, maar ook de Westduitse beurzen zijn al maan den omlaag gericht. Deze week kwamen zy daarbij op het laag ste niveau van het jaar, terwijl het Damrak juist de ene histori sche top na de andere oplevert. Bank- en papierwaarden liepen weer voorop. Ook sommige uit gevers als Elsevier en Wegener, die rond 5 procent in beurswaar de aantrokken. Dit kwam er ook bij voor Wolters-Samsom en Ge- veke Electronics, terwijl Tulip Computers en de AOT elk 10 pro cent in beurswaarde stegen. Een BEI JRS W E E K enorme verliezer was Leidsche Wol, die berichtte het dividend weer te zullen passeren en daar om een kwart van dé beurswaar de moest inleveren. De Europese optiebeurs had het drukker dan een aantal we ken achtereen het geval was. Er werden nu in totaal 167.000 con tracten afgesloten tegen 134.000 in de vorige werkperiode. Ko ninklijke Olie en Philips streden om de eerste plaats, gevolgd door Hoogovens, die opvallend veel call-contracten liet afsluiten. Ook Gist Brocades was op enke le dagen gezocht. ding. Kort daarna werd het overleg hervat. Nieuw in het contract is nu de afspraak dat in oktober overleg plaatsvindt over de vraag op welke afdelingen kan worden geexperi- menteerd met de 36-urige werk week. "Die experimenten moeten uiteindelijk leiden tot verdergaan de arbeidsduurverkorting voor het hele personeel", aldus de zegsman van de Industriebond FNV. Verder is een regeling gewijzigd die be trekking heeft op het vergoeden van niet genoten adv-dagen. Bij Cehave werken 1.700 Naast het voorportaal van de ww en de wachtkamer van de bijstand kent het gebouw van de sociale ze kerheid nog tal van kleine vertrek jes. Sommigen zijn oud, weinig ge bruikt en worden zo éénmaal per jaar schoongemaakt. Slechts wei nig bewoners van het krakende pand weten van het bestaan van de kamertjes, de nisjes en smalle gan gen, en nog minder wagen ze het ze te betreden. De enkeling die de moe dige stap zet, loopt een gerede kans te verdwalen of onderweg over on vermoede obstakels te struikelen. In de kelder van de sociale zeker heid, onder de kamer die Wet Ar beidsongeschiktheid heet, treffen we het vertrek van de Algemene Ar beidsongeschiktheidswet (aaw) aan. Een ieder die door ziekte of handicap niet langer kan werken heeft in ieder geval recht op de nimumuitkering volgens de a Daar moet van rond te komen zijn ware het niet dat de ziekte of han dicap vaak extra kosten met zich meebrengt in de vorm van rolstoe len, diëten en wat dies meer zij. In nisjes en verborgen laatjes liggen de regelingen voor dergelijke ca- maliteiten. Suikerziekte Betrokkene, een vrouw géboren in 1946, lijdt aan diabetes mellitus, beter bekend als suikerziekte. Aan gepast eten, een dieet, is noodzake lijk vanwege de ziekte, maar brengt onherroepelijk ook extra kosten met zich mee. Een "dieetkos tenvergoeding", ten bedrage van maar liefst 51 gulden per maand, wordt door de bedrijfsvereniging twee keer gedurende een jaar ver strekt. Wanneer betrokkene voor de derde keer een tegemoetkoming in de extra kosten van het aangepaste eten aanvraagt, loopt het mis. De periodieke schoonmaakbeurt heeft een rapport opgeleverd, op basis waarvan een herberekening van de dieetkosten is uitgevoerd en dat heeft, hoe kan het anders, tot gevolg dat betrokkene geen vergoe ding meer krijgt, zo schrijft de Ge meenschappelijke Medische Dienst als antwoord op de aanvraag. Protest Het leven hier in de buurt is vrij duur, schrijft betrokkene in haar eerste officiële protest tegen dat be sluit. Ten bate van het proces dat er over de dieetkostenvergoeding ont staat, wordt ook een rapport van een diëtiste uitgebracht over de ge wenste voeding voor degenen die in de situatie als onze betrokkene ver keren. "Bij een lengte en een li chaamsgewicht als van (haar) be draagt de aanbevolen hoeveelheid van door voeding verworven ener gie 1700-1900 kilocalorieën per dag", schrijft de diëtiste. Nauw keurige geheimtaal, waarvan de betekenis is dat betrokkene wel de gelijk speciaal eten nodig heeft. Vanzelfsprekend reageert de be drijfsvereniging ook met een rap port. De ervaringen met de eetge woonten der gemiddelde Nederlan der worden cijfermatig breed uit gemeten. Natuurlijk, er zijn grote eters en kleine eters, en zeker tussen de voedingsgewoonten van man nen en vrouwen bestaan nogal wat verschillen. Kilocalorie Maar er valt best een gemiddelde te berekenen van wat een normale burger aan eten nodig heeft, en hoe een gemiddeld dieet eruit moet zien. 2600 Kilocalorie, dat is het. Een cijfer waarvan de betekenis is dat betrokkene volgens de globale normen niet in aanmerking komt voor een dieetkostenvergoeding. De onuitgesproken ondertoon van de reeksen calorieën en joules: we kun nen toch moeilijk voor iedere uitke ringsgerechtigde apart de eetge woonten gaan becijferen. Verrassing Dat hoeft ook niet, oordeelt de Centrale Raad van Beroep te Utrecht. Daarmee verdwijnt de dieetkostenvergoeding voor betrok kene. De rechters hebben echter nog wel een verrassing in petto: de Ge meenschappelijke Medische Dien sten moeten in het vervolg beseffen dat er verschillen in eetgewoonten zijn tussen vooral mannen en vrou wen. We hebben begrepen, zo rede neert de Centrale Raad van Be roep, dat het onderscheid tussen het eten van mannen en vrouwen in een volgend rapport beter uitge werkt zal worden. Wellicht dat bij een nieuyfe schoonmaakbeurt de dieetkosten-regeling wat meer ge varieerd kan worden? Een extra gangetje in het doolhof kan per slot van rekening niet meer zoveel nieuw kwaad. PETER DE VRIES Benzine en diesel goedkoper, ROTTERDAM (ANP) - De prijzen van benzine, diesel, huisbrandolie en petroleum gaan opnieuw om laag. Dit keer met twee cent per li ter. Met ingang van maandag gel den als meest voorkomende liter- prijzen aan de zelftankpomp voor normale benzine 138 cent, voor su per 142 -cent en voor diesel 69,4 cent. De literprijzen van huisbrandolie en petroleum komen achtereenvol gens op 45,3 cent en 52,6 cent bij afname van 1.500 liter of meer. De prijsveranderingen zijn het gevolg van de ontwikkelingen van de in ternationale produktnoteringen en de dollarkoers.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9