Orde op zaken in De Kempenaerstraat De muzikale loopbaan van een familie-ensemble Leiderdorpers voeren actie via viool, cello, dwarsfluit en orgel PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 12 JULI 1986 Agenda Wethouder wil in 24 inspraakronden einde maken aan 'heen en weer getennis' OEGSTGEEST - Maar liefst vieren twintig ronden telt de inspraak over de De Kempenaerstraat en omge ving, oftewel de oude dorpskern, of tewel het tweede Oegstgeester win kelcentrum. Uit de inspraak moet een 'toekomstplaatje' rollen van het gebied, waarvan het voornaamste kenmerk wordt gevormd door de ve le conflicterende belangen. Behoud van de tuinen van de bewoners ver sus de aanleg van parkeeiplaatsen. Proper met zijn Markthof vrij spel ge ven oftewel erin toestaan dat een grootgrutter van formaat zich daar nestelt, versus de dan te verwachten parkeeroverlast. Het gebied ingrij pend veranderen versus de wens het dorpse karakter ervan te handhaven. "Maak er geen Hoog Catharyne van", riep de, raad onlangs. Begin septem ber zal de bel voor de eerste ronde worden geluid, eind augustus 1987 zal de gemeenteraad de zogeheten structuurschets vaststellen. door Wim Koevoet In de tussentijd hebben Oegstgees- tenaren die dat wilden hun zegje ge daan, zijn er varianten aangedragen en doorgesproken, concepten op pa pier gezet en hebben commissies, B en W en de gemeenteraad gereageerd op de inspraakresultaten. Sceptici spreken spottend van een "brede maatschappelijke discussie". Die scepsis is hen ingegeven door het feit dat zelfs Oegstgeestenaren die niet in het gebied woonachtig zijn mogen meepraten over 'hun' winkelcen trum. En door de zienswijze dat de gemeente toch niet beschikt over de géeigende instrumenten om de toe komst van de De Kempenaerstraat te bepalen, laat staan de insprekers. De zelfverzekerde PvdA-wethou- der Ton Kohlbeck laat die spotternij en voor wat ze zijn. Hem gaat het er om nu eindelijk eens een dikke, vette punt te zetten achter "dat eindeloze heen en weer getennis". "Tot op he den ging het zo: iemand lanceerde iets en prompt vlogen de winkeliers en de bewoners elkaar in de haren, daarbij de gemeente verwijtend dat die niet of te weinig voor hen op kwam. Dan gooide weer iemand uit het andere kamp een balletje op en het spel begon opnieuw. De gemeen te keek heen en weer. Net als bij ten nis. Dat maakte mensen hoogst onze ker. De ene variant na de andere en van een einddoel was geen sprake". Nog maar enkele maanden waakt Kohlbeck over die portefeuilles waarmee de toekomst van de De Kempenaerstraat kan worden beïn vloed - ruimtelijke ordening, openba re werken en verkeer - en nu al durft hij het begrip "knopen doorhakken" in de mond te nemen. De discussie, rekent hij even snel uit, duurt al tien jaar en veel van zijn voorgangers, on der wie oud CDA-wethouder Van Ha zel, hebben hun tanden al stukgebe ten op de materie. "Het is de hoogste tijd voor een planmatige aanpak". Idee Een van de laatste belangrijke wa penfeiten was de lancering door B en W, 15 januari j.l., van een tot dan angstvallig geheim gehouden plan. Een plan dat voordien in besloten zit tingen - een keer met slechts belang hebbende winkeliers als gasten - was besproken en dat blijkens de voor laatste bijeenkomst van de raad toch weer geen plan was "maar een idee". Het idee veroorzaakte veel Op schudding en bracht vooral de bewo ners van twintig woningen aan de Terweeweg in een lichte staat van pa niek. Geen wonder: hun optrekjes moesten worden "geamoveerd", met de grond gelijk gemaakt, dus. Dit op dat ruimte zou ontstaan voor par keerplaatsen en voor die klantentrek- kende 'super' waar de winkeliers, een breed front vormend in de winke liersvereniging Oegstgeest Actief, al jaren om smeken. Andere onderde len van het wel heel drastische idee, dat naar nu blijkt afkomstig is van ambtenaar ing. J. Hermes, waren on der meer een gewijzigde afwikkeling van het verkeer en de sloop van een fotozaak. Dit om de entree van de Markthof te kunnen verruimen. Ook wilde Hermes van het eerste deel van de De Kempenaerstraat een - eventu eel overdekt - wandelgebied maken. Een prijskaartje voor dit alles ont brak, al stond ook toen al vast dat de gemeente er niet aan zou meebetalen. Hermes' idee leek een voorlopig eindstadium van de discussie te zijn. Zó moest het. "Lukt het allemaal niet, dan veegt de gemeente zijn mond af en gaat over tot de orde van de dag", sprak burgemeester Scheen- stra in die tijd. Met een kalkpot de De Kempenaerstraat rond om lijntjes voor parkeerplaatsen te trekken, was niet "structureel" genoeg. Droom Hermes' plan hoorde in het rijk der fabelen thuis, meenden de winke liers. Vooral de wetenschap dat Her mes' droom-Kempenaerstraat pas over een jaar of twintig realiteit zou zijn, bracht grote vertwijfeling te weeg. En de raad heeft inmiddels luid en duidelijk kenbaar gemaakt dat hij de Hermes-schets niet wenst aan te merken als het vertrekpunt van de inspraak. Toch hing de ge wraakte prent achter de collegetafel toen de dagelijkse bestuurders hun zwaar opgetuigde inspraakprocedure bekendmaakten. Zonder bijbedoelingen, verzekert Kohlbeck. De discussie is helemaal open. "Inspreken mag nooit en te nimmer een fopspeen zijn". Over Hermes' schets zegt hij: "Ik kan me heel goed voorstellen dat iemand, volkomen onbelast door het verleden met zo'n plan komt. Maar nogmaals: het plan heeft nooit een officiële sta tus gehad, het ging hier om een voor nemen". Wel geeft de wethouder toe dat het wat vreemd is om over een idee/voornemen zonder welke status dan ook, besloten zittingen te hou den. richting gesprekspartners zal toene men. En voor de winkeliers is het ook alleen maar prettig als ze niet telkens wat anders te horen krijgen". Orde op zaken ZATERDAG Leiden VW-kantoor - rondwandeling door de Leidse Binnenstad, 10.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Brutti, sporchi e cattivi', 22.15 uur. Lakenfeesten Hooglandse kerk - tentoonstelling Rem- brandt-Schilderwedstrijd, Leiden Mu- seumstad, 11-15.30 uur; orgelconcert Gijsbert Kok, 14-14.30 uur. Waaggebouw tentoonstelling Mode- Realiteit-Illusie, 11-17 uur. Stadhuisplein - Carillonconcert, 12.45- 13.30 uur. Beestenmarkt - kinderactiviteiten en ar tiesten, 10-22.30 t Na jaren oeverloos discussiëren Bakker, 15-15.30 v staat er nu dus ineens een socialists Vrouwenkerkplein sche wethouder op die met een enor- Scardas, 14-16 uur. me inspraakprocedure orde op zaken wil stellen in een winkelstraat vol wantrouwende middenstanders. Is ZONDAG dat niet gedoemd te mislukken? "Wat een merkwaardig vooroordeel toch weer. Alsof socialisten en mid denstanders gezworen vijanden zou den zijn. Kijk eens in ons verkie zingsprogramma waarin wij met Wethouder Ton Kohlbeck in de Oegstgeester De Kempenaerstraat. Rechts winkelpassage De Markthof. Over ae toekomst van de winkél-lwoonstraat zal worden gesproken in 24 inspraakronden. "Dat eindeloze heen en weer getennis moet afgelopen zijn". (foto Holvast) Proj ectontwikkelaar De inspraakprocedure is volgens Kohlbeck zeker niet te zwaar opge tuigd. "Het gaat om een eindplaatje dat we niet morgen al af hoeven te hebben". Af wil hij van de kritiek, af komstig van de raad als zou hij te veel hooi op zijn vork hebben geno men. In het stuk over de inspraak, die volgens Kohlbeck qua omvang zijn gelijke in Oegstgeest niet kent, rept het college desalniettemin van zijn streven naar "een uitgebalan ceerde branchedifferentiatie en bra- chetoedeling naar plaats". Hoe kan de gemeente dat nu voor elkaar krij gen, vragen niet alleen raadsleden zich af. Benauwd kregen sommigen van het zinnetje onder het kopje fi nanciën: "Gezocht moet worden naar buitengemeentelijke kostendragers c.q. risicodragers". Dus toch die 'ge vreesde' projectonwikkelaars. Als daar maar geen Hoog Catharijne van komt. Kohlbeck reageert: "Branchemix, het bijeenhouden van winkels in de foodsector, echt, de gemeente kan daarop wel degelijk invloed uitoefe nen. Je moet toch minstens de in druk wekken dat je de kar wilt en kunt sturen. Wij kunnen met ons ruimtelijke ordeningsbeleid zaken ontmoedigen of juist bevorderen. Dat moeten we ook doen, anders worden we voortdurend zoek ge speeld door allerlei conflicterende belangen. Wij moeten proberen de "En dat van die projectontwikke laars, de angst daarvoor vind ik bela chelijk. Projectontwikkelaar is toch geen scheldwoord. Laten we nu alsje blieft geen woorden gaan diabolise- ren. Die heilige verontwaardiging, zo van: wij zullen nooit projectontwik kelaars op onze gemeentegrond toe laten. Haaswijk was zonder project ontwikkelaars nu nóg een weiland geweest!". "Geen Hoog Catharijne ervan ma ken, roepen ze. "Dat vind ik wat ge makkelijk. Ik heb die boodschap ook helemaal niet nodig. Ik weet heus wel dat we het hebben over een bui tenwijk van Leiden waar geen plaats is voor centrumachtige ontwikkelin gen. We streven gewoon naar een heel aardige winkelstraat waar ook gewoond moet worden". Chaotisch Maar als het allemaal niet zo ingrij pend is', waarom dan 24 inspraakron den? "Omdat de De Kempenaerstraat tot nog toe heen en weer is getrokken in een chaotisch verlopende discus sie. Daaraan moet een einde komen. Het gaat om kleinschalige zaken, in derdaad, het hoeft geen Haarlemmer straat te worden, maar de te treffen maatregelen moeten goed zijn. En dan is er nog het psychologische ef fect. Wat er straks ook uit die in spraak komt, het is geen door het ge meentebestuur opgelegd plan maar een door de gemeenschap gedragen plan". "Daarom ook ben ik tot dusverre niet ingegaan op alle reeds door de gemeenteraad geuite wensen. De raad heeft zijn kind even losgelaten. Tegengegaan moet worden dat de raad nu al gaten in de inspraak schiet. De raad moet straks de kno pen doorhakken, dat wel, maar wel op de manier zoals de inspraak die dan heeft aangegeven". "Met de structuurschets, waar het allemaal om te doen is, heb ik iets in handen waarop ik deelbeslissingen kan afstemmen. Ik weet dan welke kant het uit moet met het verkeers circulatieplan. Pak ik er het sane ringsplan voor de rioleringen bij, dan kan ik me afvragen: wat is er aan snee, kan ik dingen laten samenval len, twee vliegen in één klap slaan?. En ook kan ik al die mensen met plannen, die voortdurend hier aan kloppen, behoorlijk te woord staan. Ik kan ze zeggen: dit kan wel maar dat kun je wel vergeten. Ik kan hun investeringen een bepaalde kant op sturen want inderdaad: de gemeente heeft geen geldkist met een etiketje 'Kempenaerstraat en omgeving' klaar staan. De geloofwaardigheid druk pleiten voor het in stand hou den van juist de kleine midden- standsbedrijven. De andere kant op is de liefde inderdaad wat minder sterk, da's waar. Toch zullen de men sen van Oegstgeest Actief er maar aan moeten wennen. In de grote ste den is het meestal een uit voorname lijk PvdA'ers bestaand bestuur dat aan de macht is. En uit de verstands huwelijken daar met middenstan ders is toch al veel moois gekomen". Maar Kohlbeck zal niet alleen met middenstanders te maken krijgen. Heel Oegstgeest en zelfs de aangren zende Leidse Vogelbuurt mag in spreken en met gezeur over auto's voor de deur heb je de gewenste 'branchemix' nog niet zo maar even tjes te pakken. "Als de insprekers zich niet kunnen losmaken van hun eigen problemen dan verzandt de discussie. De leiders van de inspraak moeten daarop dan ook heel goed be dacht zijn". Over het gewicht van de stemmen: "Voorzover stemmen in deze discussie balansen moeten laten doorslaan tellen die van de bewoners van de Koninginnestraat zwaarder mee als er over de Koninginnestraat moet worden beslist, ja". Leiden Meldlijn agressie en discriminatie Ho moseksualiteit, van 20 tot 24 uur, tel. 221008. Filmhuis LVC - film 'Brutti, sporchi e cattivi', 22.15 i Hortus Botanicus - Rapenburg 73, wan deling, 10 uur. Lakenfeesten Waaggebouw - tentoonstelling Mode- Realiteit-IUusie, 11-17 uur. Stadshuisplein Carillonconcert, 13- 13.45 uur; straattheatergroep Narcis, 14- 16 uur. Nieuwe Rijn e.o. - Lakenmarkt, 11-17 V.d. Werfpark - concert op twee vleu gels met Jaap Dekker en Little Willie Littlefield, 14-16 uur. Beestenmarkt - braderie, 11-17 uur. Roomburg IJsseltocht, fietstocht van af clubhuis Swifttoer. Warmond Leede, brug bij Koudenhoorn - Ringste ken per boot, 16 uur. MAANDAG Leiden Lakenfeesten Hooglandse kerk - tentoonstelling Rem- brandt-Schilderwedstrijd, Leiden Mu- seumstad, 13-15.30 uur; orgelconcert Eric Koevoets, 14-14.30 uur. Waaggebouw - tentoonstelling Mode- Realiteit-Illusie, 11-17 uur. Stadhuisplein - Carillonconcert, 12.4513 uur; straattheater, 14-16 uur. WARMOND - Geboren 5 jun. Marijke d.v. van Veen, Teunis en: Hockx, Geer- truida M.G. 8 jun. Bart Adrianus Aloui- sius z/v Eggen, Alouisius A.J.P. en van Leeuwen. RoSalia J.M. 4 jun. Folkert Cornelis Wij nand z/v Brokking, Roeland T. en: van Harten, Annigje L. 13 jun. David Mees Johannes z/v Groenenboom, Cornelis L.M. en: Wassenaar, Birgitta P.M. 16 jun. Stephen Michael Alexander z/v Watson Michael R. en: van den Broek, Rose M 10 jun. Lieneke Agnes Maria d/v de Taeye. George S.M. en: Veldhuijzen, Maria G., 23 jun. Johannes Simon z/v van Schie, Johannes J.M. en: Hoogeveen, Maria C.J. Overleden in de maand juni in War mond: LEIDERDORP - Muziek heeft in het leven van de Leiderdorpse fa milie Bavinck altijd een grote rol gespeeld. Via de muziek leerden Herman Bavinck en Corry Middel koop elkaar kennen. Zij speelde kerkorgel, hij dwarsfluit. Beiden zaten bovendien in hetzelfde kerk koor, dat van de Amsterdamse Westerkerk. Wat lag meer voor de hand dan dat zoons Johan en Peter op een gegeven moment ook 'aan de muziek gingen'? De destijds ne genjarige Johan koos voor de viool, zijn zevenjarige broer Peter voor de cello. Bepaald niet de sim pelste instrumenten om mee te be ginnen. door Margot Klompmaker Maar beide kinderen moeten van hun ouders een flinke dosis talent hebben meegekregen. Enkele ja ren later speelde het tweetal al zo behoorlijk dat de familie Bavinck kon denken aan de vorming van een eigen muzikaal gezelschap. Het Bavinck-kwartet heeft inmid dels twee radio-optredens achter de rug, geeft huisconcerten en zorgt by diverse gelegenheden voor muzikale omlijsting. Herman Bavinck, wiskundedo cent aan de Technische Hoge school in Delft, noemt de radio-op tredens de voorlopige hoogtepun ten in de muzikale loopbaan van het familie-ensemble. "De eerste keer betrof het een uitzending van de TROS, hier in de Hoofdstraatkerk in Leiderdorp. Ze hadden toen een serie op de zon dagochtend: "er staat een orgel in Via een kennis by de TROS De familie Bavinck uit Leiderdorp als trio, omdat zoor Bavinck (dwarsfluit), Corry Bavinck (spinet) en zoon Peter (cello). live uitgezonden, we mochten geen lacht de presentator tot ongenoe- ip vakantie is. Van links r r rechts: Herman (foto Wim Dijkman) ^hebik fout maken". gen 1 Katten De familie heeft een band van hadden we een bandje Ingestuurd, het bewuste programma en wil de en op grond daarvan werden we verslaggeefster graag iets laten ho- uitgenodigd met z'n vieren in het ren. Zoon Peter, een bydehante 13- programma te komen spelen. Ik jarige, voorziet de herinner me nog hoe Peter zenuw- tisch commentaar. achtig thuis kwam met de uitroep 'de radiowagen staat er al!" Het tweede optreden van de fa milie Bavinck was in het radiopro- de jongste Bavinck. "Wat een zeur, hè", stelt Peter vast. Omgaan met de pers is de Ba- vincks niet vreemd. Er worden plakboeken getoond met knipsels en foto's over acties die Johan en Peter in Leiderdorp hebben ge voerd (onder andere voor zeehon- kri- den), en over de hobby van de 16- 'ooral het in- jarige Johan, ten tijde van dit ge- terview van Zoet met de Bavincks sprek op vakantie in Frankrijk. De geeft aanleiding tot de nodige hila- jongen is bezeten van vliegen, doet riteit. Peter vertelt Zoet enthou- aan solo-zweefvliegen en heeft op zijn hobby's: karate en zolder een eigen vluchtsimulator gramma Für Elise, gepresenteerd judo. Over het optreden voor de gebouwcL De onderdelen, afkom- door Hans Zoet. Vader Bavinck Nederlandse Vereniging van Huis- stig van een oude Neptune, pikte vrouwen. ('Daar zijn we dus goed gekeurd'). "Moetje horen hoe die Zoet gaat katten aan het eind", waarschuwt Peter. Zoet overhandigt hem een t- shirt dat enkele maten te groot is. "Daar kan de cello ook nog by", had gereageerd op een oproep van Zoet voor familie-ensembles. Drie weken na het insturen van een cas settebandje moest de Leiderdorp- se familie als eersten optreden. "Doodeng", herinnert Herman Ba vinck zich. "Het programma werd hij op van de luchtmachtbasis* Val kenburg. Gevarieerd Terug naar de muziek. Het aardi ge van het Bavinck-ensemble is de wisselende combinatie waarin kan worden gespeeld: als duo, trio of kwartet. Herman Bavinck was 11 jaar toen hij met fluitspelen begon en heeft een muziekopleiding in Belgie gevolgd. Zijn vrouw Corry begon met orgel spelen op haar veertiende, daartoe geïnspireerd door haar vader, kerkorganist in de Haarlemmermeer. Zy heeft les ge had van de bekende organist Si mon C. Jansen en ook nog enige tijd van diens zoon Rudolf (inmid dels een bekwaam pianist). Me vrouw Bavinck bespeelt regelma tig de orgels van de diverse her vormde kerken in Leiderdorp. Toen zijn zoons zeven en negen jaar oud waren, heeft Bavinck hen tegelijkertijd aangemeld bij de Lei derdorpse muziekschool om een instrument te leren bespelen. "Jo han had al algemene muzikale vor ming gehad. Peter kon geen noot lezen. Toch wilde ik dat ze tegelijk aan een instrument zouden begin nen om gezeur in de trant van 'ik ben al verder dan jij' te voorko- "Dat was best moeilijk voor mijn lerares", vult Peter aan. "Zij heeft me alles moeten leren. Eh, nou ja, mijn vader heeft me ook veel ge leerd". Op je zëvende jaar cello leren spelen, daar baal je soms stevig van, blijkt uit Peters verhaal. "Mijn vader heeft me niet gedwongen hoor, hij heeft me verschillende in strumenten laten horen en ge vraagd: wat vind je mooi? De cello leek me wel wat. Soms heb ik na tuurlijk wel eens spijt en had ik lie ver achter een drumstel willen zit ten. Al wordt het cello-spelen nu leuker omdat ik al ver ben". De 13-jarige Bavinck vertelt kleurrijk over het concours van de Leiderdorpse muziekschool dat hij enige tijd geleden heeft gewonnen. "Ik liep onwijs koel het podium op toen ik hoorde dat ik gewonnen had, mijn moeder zat te gillen op d'r stoel". Serieus een muziekinstrument bespelen wordt ook door leeftijd- genootjes niet altijd in dank afge nomen. "Op de lagere school had ik een heel vervelende klas. Toen ik die wedstrijd had gewonnen, werd ik ermee gepest. Zo van ha ha die speelt cello. Belachelijk von den ze dat. Of ze vroegen: heb je oordopjes voor ons? In de zesde keer een rockliedje op de cello gespeeld. Dat vond ie dereen hartstikke mooi. Maar toen ik daarna een kerstliedje speelde kreeg ik weer allerlei commen taar". Inmiddels zit Peter op de middelbare school en heeft nu naar zijn zeggen 'best wel een muzikale klas'. De Bavincks spelen lijk barokmuziek van Bach, Loeil- let, Handel, Haydn en Mozart. De laatste tijd snuffelt vader Bavinck regelmatig in een Amsterdams zaakje dat salonmuziek verkoopt. "Dat is wat luchtiger dan klassieke muziek en heel leuk om te doen". De familie treedt regelmatig op bij mensen thuis, in kerken of in het kader van acties zoals Amnesty International (met een optreden in de Hollandsche Tuyn) of het Rode Kruis. Ook zyn er optredens ge weest voor de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen in Utrecht en de Nines (Nazaten Indische Ne derlanders en Sympathisanten) in het Haagse Congresgebouw. Alle stukken worden eindeloos gerepeteerd, want zegt Herman Bavinck: "we zijn dan wel gevor derde amateurs maar zeker geen beroeps. Wat we doen moet goed zijn". Hoelang de Bavincks als kwartet kunnen optreden is nog de vraag. Zoon Johan gaat volgens vader Ba vinck steeds meer de kant van de popmuziek op. "Hy heeft al een ei gen bandje opgericht. We willen hem niet dwingen met ons verder te spelen, hoe jammer het ook is". Zoon Peter valt by: "Ik weet ook niet hoe lang ik ermee bezig blijf, hoor, maar voorlopig wel". Het le vert hem een dankbare lach van zyn moeder op. 2 jun. Ypeij, Eitje J e/v Broekema 3-10- 07, 3 jun. van Haastregt, Johanna A. 25- 10-10,4 jun. van der Vijver, Catharina A 19-3-00 w/v den Haan, 14 jun. Bylemeer, Al bertha J. 23-8-94,16 jun. van derMeij, Jacobus J. 26-11-19, 14 jun. Spangema- cher, Franziska 25-8-01 w/v Peereboom Voller, 16 jun. de Leede, Jacoba J.C. 16- 7-94. Overleden in de maand juni in Leiden: 13 jun. Olden, Gerrit 28-12-14, 17 jun. van Egmond, Marinus C 14-1-03. Huwelijken in de maand juni in War mond: 9 jun. Jongsma Willem A 28 dec. 54 en: Nasveld, Yvonne 1 sept. 59,11 jun. Wil brink, Johannes W. 19 aug. 58 en: Beu- gelsdük Alida J.M. 18 okt. 56., 17 jun. Zandbergen, Arie 5 jan 53 en: Koudijs, Karolina G. 26 mei 61, 23 jun. Kuiper, Stephen M.H. 13 okt. 46 en: Dofferhof, Adriana M. 31 jul 52. 23 jun. Vink, Mar tin 3 aug. 62 en: Plapje. Monique W 17 dec. 63. Huwelijk in de maand juni in Oegst geest: 9 jun. Tegelaar, Hans 17 feb. 43 en: War merdam, Yvonne J. 22 feb. 61. ZOETERWOUDE: Geboren: Warns Li- duina Teresa 3 mei 1986, Van Vliet Tho mas Michael Tommy 1 mei, Witte Eva Maria 30 apr., Sanders Nora Eline 7 mei, Beljon Laura Margaretha 18 mei, Herm- sen Timotheus Wouter Johannes 21 mei, Van derVen Geertje Renee 16 mei, Oosthoek Mirjam 21 apr. Blokland Jordi Henri Reijer 20 apr., Janson Josine Ma- rijtje 18 apr., Van Veen Bastiaan 2 apr., Van Zwet Kirsten Manon 16 apr. Gehuwd: 17 jun. Harris Charles William 25 jan. 1956 met Van der Lubbe Elisa beth Wilhelmina Maria 26 apr. 1960. 17 jun. Winograd Benjamin 8 okt. 1955 met Minder Cornelia 16 feb. 1954, 18 jun. Van der Poel. Josephus Nicolaas Aloy- sius Maria 21 jun. 1959 met Van Nierop Bernadette Maria 15 dec. 1962, 20 jun. Hockx Wilhelmus Clemens Maria 3 jul. 1959 met Kagenaar Neeltje Johanna 8 apr. 1962, 20 jun. Van der Voort Johan nes Antonius 25 sep. 1960 met Van Diest Lydia Anna Cornelia Johanna 2 aug. 1962. 12 jun. Wijsman Adrianus Johan nes Jozef 29 mrt. 1953 met Van Leeu wen Petronella Cornelia Maria 1 jul. 1957,14 mei Meukfijk Jacobus Peter 13 dec. 1959 met Hockx Cornelia Clementi na Ludwina 14 dec. 1962, 21 mrt Buij- serd Henk Ary Louis 5 nov. 1956 met HensTania 30 jul. 1955. Overleden: 14 jun. van der Ploeg Johan nes Hendrikus 3 sept. 1911,12 jun. Kleij- weg geb. Kouwenhoven Maria Cathari na 18 sept. 1917, 13 jun. Van Schaaren- burg Louis Coenraad 24 jul 1924, 1 mei Van der Meer Anna Petronella 28 mrt. 1925. 67,45 92,55 134.90 256,90 ƒ357,20 LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vnj. van 8.30-17.00 uur (071144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn, tel. 02522-14192. D. Vink, tel. 079-412440 C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden i ingeM.Leiden Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome. Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2