Groot tekort aan agenten in de zomer Kantine sporthal niet op tijd ldaar Hoteleigenaar koopt huis Bernhard Zo lang porto-cabine bij Voorschotens complex Stulpje Wassenaarse duinen levert driekwart miljoen op Inbraak bij oppassers Regatta's twee dagen naar Vlietland Gewapende overval bij benzinepomp Wel NRV, geen PTT bij Den Deyl? Opsporingsbericht levert politie bruikbare tips op PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 11 JULI 1986 Agenda VOORSCHOTEN - Het ziet er naar uit dat gebruikers van de sporthal het na de zomer stop een tijdlang met een noodkantine moeten doen. De echte kantine, die vorige week door brand flink werd aangetast, zal op zijn vroegst half september klaar zijn. De gemeente, eigenaar van het pand, en de stichting binnen sport, pachtster en exploitan- te van de kantine, konden geen aannemer vinden die in de bouwvak werkt. De stichting binnensport wil de gebruikers niet zo lang op een droogje laten zitten en heeft geïnformeerd naar de mogelijk heden van een porto-cabine, te plaatsen naast de hoofdingang. Ze ontdekten een geval van 6 bij 3 meter met keuken, bar en een luifel. Bij slecht weer is het niet bruikbaar, bij mooi weer kunnen stoelen buiten worden gezet. De exploitant hoopt dat de verzeke ringsmaatschappij deze nood voorziening wil financieren. Na het schoonmaken en uitrui men van de door brand geteister de sporthal-kantine bleek dat de schade geen 100.000 maar 150.000 a 200.000 gulden be draagt. Een deel van het dak moet worden vernieuwd, de glas pui is gedeeltelijke uitgebrand en de elektrische bedrading dient te worden vervangen. Van de inventaris, die enkele jaren geleden voor 60.000 gulden werd vernieuwd, is weinig meer bruik baar. Hoe het met de keuken zit, is niet bekend omdat daar nog geen stroom is. De brand heeft de ruimte niet bereikt, maar de temperaturen liepen hoog op. Tl- buizen verschrompelden totaal. De brand ontstond in de nacht van 2 op 3 juli, doordat een 21- jarige Leidse vrouw een vuurtje had gestookt. Zij was zwervende en had behoefte aan warmte. De volgende ochtend belde zij van uit een Leidse telefooncel. Zij wilde haar naam niet zeggen, maar een Voorschotense agent hield haar zo lang aan de praat dat een Leidse collega haar kon inrekenen. Tijdens het daarop volgende verhoor, heeft zij be kend. Zestig plaatsen, één sollicitant STREEK - De rijkspolitie in het district Leiderdorp heeft de grootste moeite om wachtmeesters te werven die in de zomertijd de korpsen in de regio moeten bijstaan. Een ad vertentie voor het aantrekken van deze zomeragenten le verde welgeteld één sollicitant op. tie. Waar ze wordt geplaatst is nog niet bekend. Vanwege de late da tum van indiensttreding kan hier misschien beter worden gesproken van 'nazomeragent'. Luitenant Kotteman: "Die datum is wat laat ja. Dat heeft te maken met de op zegtermijn van haar vorige baan". Volgens luitenant T.A. Kotteman van het in Leiderdorp gevestigde district Den Haag mag het district in totaal zestig zomeragenten plaatsen. "De reden dat er zo wei nig sollicitanten zijn, ligt vooral aan de eisen die worden gesteld. Een zomeragent. moet net als de andere wachtmeesters de politie opleiding hebben voltooid. Ie mand die de opleiding achter de rug heeft, kiest echter liever niet voor een functie als zomeragent omdat hij of zij vrijwel altijd met een aan de slag kan als wachtmees ter", aldus Kotteman. De zomeragenten zijn een hulp middel voor de korpsen die vooral in de vakantietijd vaak met onder bezetting hebben te maken. In de winter wordt in mindere mate een beroep op ze gedaan. Er zijn in het district Den Haag dertig vacatures. Omdat het om deeltijdbanen gaat, kunnen er zestig zomeragenten aan de slag. Strikken Kotteman: "We krijgen voor de ze agenten geen extra geld. In de begroting hebben we een bedrag over wat hiervoor kan worden ge bruikt. Dit bedrag is voldoende om zestig deeltijdbanen van te betalen. Ik was al blij geweest met een stuk of tien zomeragenten omdat de korpsen in de streek erom vroegen. De oplossing van de zomeragenten is voor het probleem van de onder bezetting eigenlijk maar een drup pel op een gloeiende plaats. Als er dan ook nog maar eentje te strik ken is, is het effect natuurlijk hele maal klein". De zomeragenten zijn nog een vrij nieuw fenomeen bij de rijkspo litie. Volgens de luitenant mag er nu al een bezinning plaatshebben vanwege de geringe animo. "Maar misschien heeft het ook te maken met de manier waarop we hebben geadverteerd". De voor de zomer aangetrokken wachtmeester begint pas op 1 sep tember. Het is A. van de Berg en ze komt van de Haagse gemeentepoli- Geen voorrang: ongelukken in Oegstgeest en Zoeterwoude OEGSTGEEST/ZOETERWOUDE - Zowel in Oegstgeest als Zoeter woude ontstond gisteren een aan rijding omdat een automobilist vergat voorrang te verlenen. Op de Oegstgeester Laan van Al kemade/hoek Hofbrouckerlaan kwam een bestuurster van een mo tor, een 25-jarige Leidse, gistermid dag op een auto terecht toen hij vergat voorrang te verlenen. Ze moest met nog onbekende verwon dingen naar het AZL worden ge bracht. Een automobiliste die gister avond rond half zeven vanaf de Oranjelaan de Hoge Rijndijk rich ting Leiden wilde oprijden, zag daarbij een van rechts komende auto over het hoofd. De bestuurder van die auto probeerde de vrouw te ontwijken. Datlukte weliswaar, maar hij knalde vervolgens wel te gen een geparkeerd staande auto op. Een mede-inzittende, een 57-ja- rige Voorschotenaar, raakte daar bij gewond. In het ziekenhuis werd een gebroken borstbeen geconsta teerd. Het voormalig jachth HAZERSWOUDE - Terwijl een Hazerswouds echtpaar in Gelder land op het huis van hun dochter paste, die met vakantie is, werd in de eigen woning aan de Dorps straat in Hazerswoude dorp inge broken. Eén van de afgelopen da gen werd een deur op het dakterras geforceerd. In de woning werd al les overhoop gehaald. De bewo ners zijn ijlings naar huis gereisd om de schade te bepalen. WASSENAAR - Het Wassenaarse hotel restaurant Duinoord heeft het voormalige jachthuis van Prins Bernhard gekocht voor 761.503 gulden. Het huis ligt tussen het witte duinhotel en de Wassenaarse Slag, enkele tientallen meters van de weg. De nieuwe eigenaar is niet van plan gasten te huisvesten in het pand. Oök het bij- of aanbou wen van 'onroerend goed wordt niet overwogen. Hij is van plan er zelf te gaan wonen. Tijdens de kijkdag, begin juni, deden veel bezoekers kritisch over de woning, die in de jaren '60 nog diende als uitvalsbasis voor de graag jagende prins. Ze zou niet geïsoleerd zijn, de zolder is niet meer dan een berging en er zijn geen aansluitingen op gas en riole ring. Een opknapbeurt zou ander halve ton kosten en er werd ge sproken over een reële prijs van 4 tot 5 ton voor het huis met de 5000 vierkante meter.grond. Wouwenaar van het hotel rea geert daar afhoudend op: "Wat is een reële prjjs?", zegt hij. "Ik kan u verzekeren dat voor die prijs de dienst domeinen het pand niet zou hebben gegund?" Wouwenaar wei gert vervolgens de minimumprijs prijs te geven. Halve eeuw huwelij kstrouw ZOETERWOUDE - Het Zoeter- woudse echtpaar H.N. Knijnen- burg (72) en J.H. Knijnenburg- Dudart (70) is op 15 juli precies een halve eeuw getrouwd. Lo co-burgemeester Van der Heij den feliciteert het echtpaar met die gouden huwelijkstrouw tij dens de receptie in de Noord- wij kse Poort van Kleef. Het echtpaar, dat aan de Ho- j ge Rijndijk woont, is oorspron kelijk afkomstig uit Rotterdam. 'Hij' werkte als slager in Wasse naar, later in de Noordwijkse Voorstraat. Na zijn pensione ring belandde het echtpaar, dat vijf kinderen heeft, in Zoeter woude. LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag lussen 18.00 - 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 12.00-13.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 13.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. Roovers blijft bij Marienhaven WARMOND - J.H.A. Roovers, de geschorste algemeen directeur van het Warmondse verpleeghuis Ma- riënhaven, blijft. Wel zal zijn func tie worden gewijzigd. Waar die wij zigingen op neerkomen is behalve bij Roovers zelf en het bestuur van Mariënhaven, nog niet bekend. Roovers werd enige tijd geleden om onbekende redenen geschorst. Roovers spande een kort geding aan maar dat kort geding heeft npoit plaats gehad. Partijen bleken toch zonder 'hulp' van de rechter nader tot elkaar te kunnen komen. Gisteren maakte de raadsman van Roovers bekend dat hij vandaag via een perscommuniqué de over eenkomst die thans zou zijn be reikt te verduidelijken. Door afwezigheid en onbereik baarheid van anderen is Roovers raadsman er niet in geslaagd dat communiqué rond te krijgen. Het enige wat hij thans kwijt wil is dat een functiewijziging overeen is ge komen. VOORSCHOTEN/ZOETER- WOUDE - Mini-twaalfmeter zeil jachten ofwel regatta's als op bij gaande foto zijn afgebeeld, zullen komend weekeinde de recreatie- plas Vlietland bij Voorschoten/ Zoeterwoude aandoen. De mini's zijn drie meter lange, eenpersoons polyester replica's van de specta culaire Twaalfmeters die sinds ruim een eeuw 'strijden' om de America's Cup. Het publiek wordt via een commentator op de hoogte gehouden van het verloop van de wedstrijden, die morgen om 12 uur beginnen en om vijf uur met een dagfinale worden besloten. Er wordt een Olympische baan ge zeild. Zondag begint het gebeuren Tijdens de wedstrijden zijn er de monstraties met kano's en -surfsi- mulators. Scouting Nederland geeft demonstraties flottieljezei- len. (foto pr) VRIJDAG Leiden Eetcafé De Oude Harmonie - Breestraat 16, Malibu-avond en een modeshow, 20.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Brutti, sporchi e cattivi', 22.15 uur. Pieterskerk - 'Elckerlyc', 22.30-24 uur. i.k.v. Lakenfeesten. ZATERDAG Leiden Lakenfeesten Hooglandse kerk - tentoonstelling Rem- brandt-Schilderwedstrijd, Leiden Mu- seumstad, 11-15.30 uur; orgelconcert Gijsbert Kok, 14-14.30 uur. Waaggebouw - tentoonstelling Mode- Realiteit-Illusie, 11-17 uur. Stadhuisplein - Carillonconcert, 12.45- 13.30 uur. Beestenmarkt - kinderactiviteiten en ar tiesten, 10-22.30 uur. Nieuwe Rijn e.o. warenmarkt, 0-17 uur. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 Uur ên eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- noveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. de Ruiter, tel. 125096, spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: P.L. Tan, tel. 210890, spreekuur Arendshorst 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: R. Taytelbaum, tel. ewoerd 138. Bergmeyer, tel. 121701 spreekuur Oude Singel 76, Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur; L. Potsinek, tel. 132877. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rfin, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudse singel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooyman. Noordeindsplein 2a, tel. 122268. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, G. Brandtstraat 29, tel. 760947. Leiderdorp J. v.d. Beek en J. v.d. Leden, tel. 894539; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 8 te Leider dorp, tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hu- genholtz. Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- Voorschoten za, C. Meyer, J.W. Fnsolaan 13. tel. 2493; LEIDERDORP - Een 28-jarige In diase man heeft gisteravond rond zeven uur, onder bedreiging van een luchtdrukpistool, getracht om vier Tamils te beroven van zo'n 2000 gulden aan geld en sieraden. De overval speelde zich af op het benzinestation op rijksweg A4, ter hoogte van Alberts Corner. De In diër was meegelift met een aantal Tamils, die moesten tanken. Hij re kende voor hen af, maar toen hij weer naar buiten kwam bleek dat de Tamils plus auto er zonder hem vandoor wa WASSENAAR - De ontwikkelin gen bij het Wassenaarse verkeers knooppunt Den Deyl blijven ver rassend. Terwijl de gemeente haar medewerking had toegezegd, komt het nieuwe voorsorteercentrum van de PTT vrijwel zeker niet op en rond de plaats van de huidige BP- pomp. Wel komt aan de overkant, naast Torro, een nieuw kantoorge bouw van NRV Holiday. De aan vankelijke bezwaren lijken geheel te zijn weggenomen. Over de bijna afgeketste plannen doet de Wassenaarse PTT zeer voorzichtig. Er wordt bevestigd noch ontkend dat de ideeën zijn gestuit op de weigering van Mariti- ma om een extra, wat veiliger, toe gangsweg toe te staan voor met na me de postbodes. De rijksgebou wendienst zou niet verder willen gaan dan een voorlopige toestem- miné, die kan worden ingetrokken bij overlast. Nu de fel omstreden mogelijk heid langs de Rijksstraatweg op het punt staat weggestemd te wor- den, gaat het staatsbedrijf "onder huids door met het zoeken naar nieuwe gelegenheden". Het zou hierbij vooral zoeken naar afgele gen plaatsen en plekken op een in dustriegebied, aangezien daar geen problemen met de hinderwet te verwachten zijn. Wat er met het hoofdgebouw, midden in het cen trum, moet gebeuren hangt sterk af van deze ontwikkelingen. Moge lijk blijven hier alleen de loketten, in een nieuw, multi-functioneel ge bouw. Het verhaal van NRV is heel wat positiever. De gemeenteraad heeft weinig moeite met de schetsen, al moet de reisorganisatie bij het uit- De man werd woedend. Het toe val wilde echter dat op dat moment enige andere Tamils ook stonden te tanken. De Indiër, denkende dat deze mensen bij de inderhaast ver trokken groep hoorde, greep zijn luchtdrukpistool en probeerde hen geld en góederen afhandig te ma ken om zodoende zijn benzinekos- ten vergoed te krijgen. Hij kreeg geld en sieraden. Maar net op dat moment reed een poli tiewagen het station binnen. Ook hier gold; toeval. De politie kreeg meteen het relaas van de Tamils te horen en arresteerde de Indiër. De man zit momenteel vast op het Leiderdorpse politiebureau. Eind van de middag zou de politie met de officier van justitie overleg gen wat er met hem moet gebeu- werken van de plannen wel reke ning houden met enkele punten. Het gaat hierbij hoofdzakelijk om herplanting van de grote bomen en het openstellen van de parkeer plaats. Dit laatste hoeft geen grote problemen te geven omdat de be zoekers van Torro voornamelijk langskomen op die momenten dat de NRV-medewerkers niet werken (zaterdags en op koopavond). NRV wil twee gebouwen neer zetten, die met elkaar verbonden worden door een 16 meter lange gang. Het voorste gebouw meet 40 bij 15 meter en krijgt drie bouwla gen en een terugwijkend dak, het achterste gebouw meet 20 bij 25 meter en krijgt twee bouwlagen. Volgens het huidige bestemmings plan heeft de érond ter plaatse een hotelbestemming. Wijziging van de bestemming zou, met alle (be zwaarprocedures vandien, lang kunnen duren. Volgens een woord voerder van de gemeente kan NRV op zijn vroegst over negen maan den beginnen met bouwen. Voorhout, tel. 02522-30697. dres Hofcampweg 65. zo, R. van Niekerk, tel. 19014, spreekuu radres Polanenpark 82. de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 11 tot vr 18 juli door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 123553. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider dorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 4, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat' 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: W. van Riessen, Plantsoen 57, Leiden, tel. 124516. Voorschoten, Wassenaar R. Crul, Rozeveldlaan 14, Wassenaar, tel. 11792. WASSENAAR - Het opsporingsbericht waarin de Wassenaarse politie gisteravond via de tv vroeg om tips over het stoffelijk overschot, dat enkele weken geleden in de duinen is gevonden, heeft 23 reacties opgele verd. Vijftien daarvan worden bestempeld als tips die het natrekken waard zijn. Aldus een woordvoerder van de Wassenaarse politie vanmor gen. Blij is de politie met name met de melding dat de riem, die de ongeveer veertigjarige man heeft gedragen, afkomstig zóu zijn van het Leidse be drijf Heerema. De man kan een werknemer van het bedrijf zijn geweest of de riem bijvoorbeeld hebben gekregen als relatiegeschenk. Vier man van het rechercheteam zijn nu bezig om alle tips na te trek ken. Volgens de politiewoordvoerder zijn de binnengekomen reacties uit het hele land afkomstig. "Tot aan Groningen toe". Het stoffelijk overschot dat enkele weken geleden door een boswachter werd gevonden, moet al enkele maanden in dé duinen hebben gelegen. Hetgeen onderzoek ernstig bemoeilijkte. Vandaar de 'noodgreep' via de televisie.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2