Nijmegen in ban van Vierdaagse Vrijheid toerist in EG is nog niet grenzeloos In Breda staan vandaag 22 Tamils voor rechter Middellandse Zee is weer beetje schoon VRIJDAG 11 JULI 1986 PAGINA 13 NIJMEGEN - De Nijmeegse Vierdaagse (de zeventig ste!) boekt dit jaar een absoluut record. Het aantal inschrijvingen nadert nu al het magische getal van 27.000. Volgens de verwachtingen een deelnemeraantal dat de 27.000 benadert of wellicht zal over schrijden; vorig jaar (toen ook al een record) waren het er 23.740. Van dat aantal hebben er 21.814 het felbegeerde Vierdaagsekruis- je in de wacht gesleept door ook op de vierde en laatste dag de eindstreep te halen. Derhalve in totaal 1926 uitvallers die het zon der ere-metaal moesten stellen. Een aantal van hen probeert het dit jaar opnieuw. Vorig jaar werd er bij de EH- BO-posten 110 kilometer pleister op beblaarde voeten geplakt. Nu het deelnemersrecord opnieuw wordt gebroken, zal dat kilome- trage ongetwijfeld worden over troffen. „Bij de vóórinschrijving, die offi cieel 15 juni sloot, waren al meer dan 26.000 deelnemers en nadien zijn de inschrijvers blijven bin nendruppelen. De laatste dagen wordt het bij de inschrijvingslo ketten weer steeds drukker", al dus een met inschrijving belaste official. De 71-jarige marsleider luite nant-kolonel b.d. A.J. van Don gen, druk regelend aanwezig in De Vereeniging, het „clubhuis" van het internationale wandel evenement, verheugt zich al op de eerste marsdag: volgende week dinsdag, als het lopersle gioen zich in alle vroegte in be weging zet. De burgers vanaf De Vereeniging en de Wedren bij het Nijmeegse Keizer Karelplein, en de zesduizend militairen van tal van nationaliteiten bij het kamp Heumensoord, op flinke afstand van de Nijmeegse bebou wing. De 50-kilometer-wandelaars gaan dinsdagochtend al om vier uur van start. De deelnemers voor de kortere afstanden (40 en 30 km) vanaf vijf uur. Of inderdaad het aantal van 27.000 deelnemers wordt bereikt, hangt volgens de marsleider me de af van de weersomstandighe den. „Ik heb recent nog contact gehad met de meteo-dienst van de luchtmacht, waar ik te horen kreeg, dat het voorspellen van het weer op een langere termijn dan vijf dagen, niet betrouwbaar is", aldus overste Van Dongen. Vrouwen Het werkelijke aantal militaire deelnemers is overigens aanzien lijk groter dan 6.000, want daar komen nog de vele honderden vrouwelijke militairen bij, die ge legerd zijn in de Gofferthal op een fikse steenworp afstand van het gelijknamige Nijmeegse sta dion. Die Gofferthal is intussen al streng beveiligd met wachtpos ten en een „ring" van NAVO- prikkeldraad. Het risico van mo gelijke aanslagen in deze tijd van internationaal terrorisme, wordt beperkt. door Dick Horst Volgens de organisatoren vindt men de groei in het aantal inschrijvingen uitsluitend bij de burger-wandelaars(sters), want het maximum-quotum van 6.000 mannelijke militairen is al lang volgeboekt. Dat maximum-aan tal mannelijke militaire deelne mers is ingesteld, omdat de capa citeit van de accommodatie in het kamp Heumensoord een gro ter aantal niet toelaat. De Ameri kanen hebben, zoals gewoonlijk, weer hun eigen basis binnen het kamp. Die „legerplaats" zal trou wens tussen de vele nationalitei ten twee nieuwe categorieën tel len: de Finnen en de roemruchte Ghurka's uit het verre Nepal. Op de tweede marsdag van de jubileum-Vierdaagse zullen de wandelaars dwars door de Nij meegse binnenstad lopen. Iedere deelnemer(ster) zal ter gelegen heid van het 70-jarig bestaan van de grootste lange-afstandsmar- sen ter wereld, op een surprise worden verrast. Het wandelfestijn begint in fei te al maandagavond met een groots opgezette vlaggenparade in het Nijmeegse Goffertstadion. Die vlaggenparade zal geheel in het teken van het jubileum staan. En dat zal ook blijken uit de mu ziek die de verschillende korp sen, onder leiding van kapitein- directeur Lex van Diepen van de Koninklijke Luchtmachtkapel, ten gehore zullen brengen. Het programma tijdens de vlaggen parade gr(jpt terug naar alle hoogtepunten uit de Vierdaagse- historie. Er worden zeventig vlaggen gehesen van landen die de voorbije 70 jaar Vierdaagse- deelnemers naar het Rijk van Nijmegen afvaardigden. De Vierdaagse: 545.80Ö deelnemers in 69 afleveringen. Koorts Bij De Vereeniging - het hart van het Vierdaagsegebeuren - wordt in deze laatste dagen voor het grote evenement hard ge werkt. Niet alleen aan de in schrijvingsloketten, maar ook op het plein bij het gebouw. De mu ziektent is al geplaatst, evenals de diverse bier- en snacktenten. Het is er een drukte van belang. Er worden dranghekken ge plaatst en de laatste hand wordt gelegd aan de inrichting van het terrein. Ook bij het Nijmeegse VVV- kantoor is de Vierdaagse-koorts al losgebarsten. Er worden al druk kaarten verkocht voor de glorieuze intocht van volgende week vrijdag, als de Sint Anna- straat is omgedoopt tot Via Gla- diola. Een naamsverandering vanwege de vele boeketten, die elk jaar door de honderdduizen den toeschouwers worden uitge reikt aan de doordouwers en vol houders die de finish halen. De VW-informatrices leveren bij de kaarten voor de publieke tribune overigens het goede weer erbij. Getuige de vriendelij ke vraag van een van de dames aan een bejaarde Nijmegenaar of hij een plaats wilde hebben met de zon op de rug of in het gezicht. Daarbij de garantie gevend dat het bij de intocht absoluut zon nig weer zal zijn.... Bekroning In het (thans nog) provisorisch ingerichte perscentrum(pje) van De Vereeniging zitten de mensen van de voorlichting intussen te hopen op goed weer. „Maar niet zo heet als vorige week, want zo'n tropische hitte brengt de ge zondheid van de wandelaars in gevaar. Het is dan extra oppas sen en misschien komen er dan wel bepaalde maatregelen". Kennelijk heeft men nog in het achterhoofd hoe een aantal jaren geleden de afstandsmarsen als gevolg van de hitte een dode eis ten, terwijl een aantal andere deelnemers in coma raakte en door middel van ijsbaden weer tot bewustzijn gebracht moest worden. Voor een van de slacht offers was zelfs enige jaren reva lidatie nodig. Overigens hadden deze Vierdaagse-wandelaars de speciale adviezen voor de pre ventief ingekorte marsroutes in de wind geslagen. Intussen hebben snelle reken- computers becijferd, dat in de af gelopen 69 Nijmeegse Vierdaag- sen 545.800 wandelaars aan de marsen hebben deelgenomeA. Met de rond 27.000 deelnemers van de komende zeventigste Vierdaagse komt dat aantal dit jaar op een kleine 573.00Q. Een fraaie bekroning van het jubi leumjaar... BREDA - Voor de rechtbank in Breda staan vandaag 22 Tamils te recht op verdenking van openlijke geweldpleging en vernieling. Vol gende week volgen er nog eens dertig. Het is voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis dat een zo grote groep vluchtelingen voor de rechter verschijnt. De Tamils waren in de nacht van 23 op 24 april betrokken bij vernie lingen in het opvangpension in Oud-Gastel. In het hele land wer den die nacht Tamil-pensions ver nield. De vluchtelingen uit Oud-Gastel zijn tot nog toe de enigen die voor het gerecht moeten komen. Allen hebben een identieke dagvaarding ontvangen. Per Tamil is op de eer ste dag 20 minuten uitgetrokken. Mr. R. Blom, een van de drie advo caten, verwacht dat na het verhoor van de Tamils een algemeen requi- sitor zal volgen van de officier van justitie, die waarschijnlijk een voor alle verdachten gelijke straf zal ei- Het gaat meer om de „collectieve protestactie", dan om de indivi duele schuldvraag, aldus mr. Blom. Daarbij zijn de achtergrond gegevens uiteraard van groot be lang. Cm deze toe te lichten is een vertegenwoordiger van Vluchtelin genwerk Nederland als getuige- deskundige aanwezig. Omstandigheden De rellen volgden in april op een verklaring van minister Brinkman (WVC) dat hij voorlopig geen kans zag de huisvesting en opvang van de vluchtelingen te verbeteren. Eerder had de Kamer de minister laten weten dat er zo snel mogelijk een einde moest komen aan de slechte omstandigheden in de pen sions. De Tamils werden daar ruim anderhalf jaar geleden onderge bracht. In verband met de grote hoeveel heden Tamils die zich als asielzoe kers in ons land meldden -in totaal ging het om meer dan 2500 perso nen, van wie er nu nog ongeveer 1400 in Nederland zijn- besloot de regering hen collectief op te van gen met de zogenoemde brood-, bed- en badregeling. Volgens Vluchtelingenwerk Nederland leidde deze regeling tot grote span ningen wegens het gebrek aan pri vacy en nuttige tijdbesteding. De lange asielprocedures en de daar mee samenhangende onzekerheid speelden ook een belangrijke rol bij de vernielingen, aldus Vluchte lingenwerk. Nieuwe plannen Inmiddels heeft het kabinet nieuwe plannen bekend gemaakt om alle asielzoekers in het vervolg samen met de gemeenten in ons land op te vangen: het Rijk wijst een woonplaats aan, de gemeenten zorgen voor een woning. Zij krij gen per vluchteling een bedrag van 1185 gulden van de overheid, waar van de vluchteling zelf 446 gulden in handen krijgt. Volgens minister Brinkman garandeert de nieuwe regeling een „sobere en humane" opvang. De uitzonderingspositie van Ta mils komt met de nieuwe regeling te vervallen. De lopende asielpro cedures zullen nog zeker enige ja ren in beslag nemen. Hoewel de re gering het zuiden van Sri Lanka veilig genoeg acht voor de Tamils om terug te keren, zullen de vluch telingen tot die tijd niet worden uitgezet, zo verwacht Vluchtelin genwerk. (ANP). BRUSSEL (ANP) - Met het oog op de vakantieperiode heeft de Europese Commissie een folder laten maken die in alle lidstaten van de Europese Gemeenschap verspreid wordt. Ze bevat een reeks van gegevens welke de Europese toerist die rondreist in de landen van de Gemeenschap een steuntje in de rug kunnen geven. Zo wordt er bij voorbeeld op gewezen dat aan de Europese binnengrenzen, ondanks het feit dat de dou- nanerechten zijn afgeschaft (voor Spanje en Portugal overigens pas in 1996), nog altijd controles plaats heb ben. Die zijn er omdat de btw-percentages en accijn zen in de diverse landen nog steeds verschillen. Maar ondanks deze verschillen mag elke Europeaan van 15 jaar en ouder uit een ander EG-land voor een bedrag van 350 ecu (890 gulden) aan goederen voor persoon lijk gebruik meenemen zonder aan de grens last te krijgen. Komt men uit een niet-EG-land terug, dan ligt de grens bij 125 gulden. Sommige van die goederen zijn aan maximale hoer veelheden gebonden. Zo mag men bij voorbeeld uit Luxemburg terugkomend naar Nederland maar 300 sigaretten invoeren of 150 kleine sigaartjes of 75 grote sigaren of400 gram rooktabak. Komt men uit een niet- EG-land dan zijn deze hoeveelheden: 200 sigaretten, of 100 kleine sigaartjes, of 50 sigaren of 250 gram rook tabak. Dranken Voor dranken, koffie en thee, voor parfum en toilet- water bestaan er ook maxima. Zo mag je thuiskomend uit (of gaande naar) een ander EG-land vijf liter niet mousserende wijn meenemen (uit een niet-EG-land twee liter). Het maximum voor mousserende wijnen, likeuren en andere dranken met niet meer dan 22 pro cent alcohol ligt op drie liter (uit een niet-EG-land twee litér). In plaats van zulke mousserende wijnen enzovoorts mag men ook anderhalve liter sterke drank met meer dan 22 procent alcohol (jenever, whis ky enz.) meenemen. Voor niet-EG-landen geldt één liter. Koffie is gebonden aan een maximum van 1.000 gram (uit niet-EG-landen 500 gram). Houdt men het liever op koffie-extracten dan ligt de bovengrens op 400 gram (200 gram voor niet-EG-landen). Voor thee ligt de grens op 200 gram (100 gram uit niet-EG-lan- den), ofwel 80 gram thee-extracten (40 gram). Men mag ten slotte 75 gram parfum (50 gram uit een niet- EG-land) vrij invoeren en drie-achtste liter toiletwater (niet-EG-landen een kwart liter). Jongeren onder de 17 jaar mogen geen tabak, wij nen en alcohol meenemen en als men nog geen 15 jaar oud is, mag er ook geen koffie mee. Het passeren van sommige binnengrenzen in de EG gaat gemakkelijker (is althans de belofte) als de auto mobilist een stuk papier met een groene stip van acht centimeter doorsnee achter de voorruit plaatst. Dat geldt voor de drie Beneluxlanden, Frankrijk en West- Duitsland. Die groene stip wil zeggen dat men zich netjes aan de regels houdt (dus niet meer meeneemt dan is toegestaan). De vijf landen hebben afgesproken dat men bij auto's met groene stippen slechts steek proefsgewijs zal controleren. Reizen binnen de EG kan op een geldig identiteits bewijs of een geldig paspoort. Sinds 1985 bestaat er een Europees paspoort, maar dat wordt in Nederland nog niet afgegeven. Dat gebeurt al wel in België, De nemarken, Frankrijk, Ierland, Italië en Luxemburg. Er zijn ook al afspraken over de invoering van een Europees rijbewijs. Maar zolang dat'er nog niet is kan men in alle EG-landen met zijn nationale rijbewijs te recht. Huisdieren Wie ziek wordt kan in elk EG-land op ongeveer de zelfde manier behandeld worden als in eigen land. Wel moet men voor het vertrek bij het ziekenfonds of bij de ziekteverzekeringsmaatschappij het zogeheten „formulier E-l 11" aanvragen. Het meenemen van hon den en katten of andere huisdieren kan nog steeds veel problemen opleveren. Het beste is om bij de am bassade of een consulaat van het land van doorreis en bestemming informatie in te winnen. Ook voor het toelaten van planten stellen de EG-landen nog steeds zeer uiteenlopende eisen. Soms zijn daar speciale cer tificaten voor nodig. Reis-cheques kan men tegenwoordig (behalve in dollars en andere munten) ook verkrijgen,in ecu (de Europese rekeneenheid). Ze zijn er in bedragen van 50 en 100 ecu. De normale Eurocheques mogen slechts tegen verschillende maxima worden uitgeschreven. Voor Nederland is dat 300 gulden, voor België en Lu xemburg 7.000 frank, voor West-Duitsland 400 D- mark, voor Denemarken 1.200 kronen, voor Spanje 20.000 peseta's, voor Frankrijk 1.000 franc, voor Groot- Brittannië Engeland 100 pond, voor Griekenland 17.000 drachmen, voor Ierland 100 pond, voor Italië 250.000 lire en voor Portugal 20.000 escudo's. Snelheden i snelheden op de Europese wegen lo pen ook nog ver uiteen. Voor de Westduitse autoba nen geldt geen maximum, maar wordt hooguit 130 ki lometer per uur aanbevolen. Voor de andere landen geldt: België 120 kilometer per uur, Denemarken 100, Spanje 120, Frankrijk 130, Groot-Brittannië 112 (70 mijl per uur), Griekenland 100, Ierland 88 (55 mijl), Luxemburg 120, Nederland 100 en Portugal 120. Italië heeft een erg ingewikkelde regeling. Daar is de maxi mum snelheid gebonden aan de inhoud van de auto motor en ze varieert van 90 kilometer per uur (moto ren onder de 600 cc) tot 140 kilometer per uur voor auto's met motoren boven de 1.300 cc. Voor de be bouwde kommen variëren de maximum snelheden van 48 kilometer per uur (30 mijl) in Ierland en Groot- Brittannië tot 60 kilometer per uur. ATHENE - Na jarenlang van toe nemende vervuiling wordt het wa ter van de Middellandse Zee lang zaam, maar zeker weer schoon. De vakantieganger kan zich langza merhand weer verheugen op een schone, veilige duik in het Mediter rane zeewater, zo meldt de Italiaan Aldo Manos namens de UNEP (het milieuprogramma van de Verenig de Naties) in Athene. Op het ogenblik wordt minstens 30 procent van het stedelijk afval water naar behoren gezuiverd voordat het op de zee tussen Euro pa en Afrika wordt geloosd. Enkele jaren geleden nog ging 90 procent van het rioolwater zonder enige be handeling de Middellandse Zee in. De Mediterrane landen hebben zich in hun nu al ruim tien jaar ou de actieplan verplicht rioolwater- zuiveringsinstallaties te bouwen in alle steden met meer dan honderd duizend inwoners en aangepaste voorzieningen te treffen in plaat sen die meer dan tienduizend men sen herbergen. Bijna eenderde van de 90 grote steden heeft thans een zuiveringsinstallatie. het afvalwater van de vier miljoen inwoners gezuiverd zal worden. Istanbul heeft 200 mil joen dollar uitgetrokken voor de schoonmaak van het afvalwater en nog deze maand gaat het UNEP 1 nog naar Alexandrië in Egypte om de mogelijkheden daar te bespre ken. De landen hebben zich ook ten doel gesteld dat alle havens in 1995 voorzien zijn van faciliteiten voor ballastwater en olieresten van tan kers en andere schepen. Jaarlijks wordt 300 mihoen ton olie over de Middellandse Zee verscheept van en naar achttien havens. De helft van deze havens beschikt thans over de juiste ontvangstmogelijk heden. „Het gaat langzaam, maar er wordt gestaag aan gewerkt", constateert Aldo Manos. A o vele activiteiten in de kerk en de Atgezant paus: goede organisatie daarvan. Zijn indruk is wel, dat de ge- ms loofsbeleving in Nederland meer f\ op actie is gericht dan op God. IVOI BV K71S "Het lijkt erop alsof men het eer- -*■ ste gebod, 'bemin God', is verge ten en alleen maar denkt aan het •wvm Igebod betreffende de mede- Ll/lAJtZ AKAZ mens. Toch breng je zo maar de helft van het evangelie in prak- Monseigneur Edward Cassidy tijk". (62), de pauselijke vertegenwoor- Wat de relatie met 'Rome' aan- diger in ons land, weet wel dat gaat vermoedde de pro-nuntius, Nederland niet het enige land is dat men in Nederland wel eens te waar zijn kerk problemen heeft, veel kijkt naar eigen problemen maar er zijn toch maar weinig en vergeet dat de wereldkerk landen waar de tegenstellingen over allerlei zaken heel anders zo diep zijn dat ze ook echt de kan denken. Zodoende zou de geloofsgemeenschap aantasten. Nederlandse kerk zich kunnen In een gesprek gistermiddag isoleren. Op die manier verliest voor de actualiteitenrubriek zjj de eigenlijke opdracht uit het 'Kruispunt' van de KRO verge- oog, namelijk het evangelie tot leek hij de Nederlandse kerk met de mensen brengen, een schip op ruwe zee. "De één Volgens de pauselijke afgezant roept: vooruit, de ander roept: zijn voor de Nederlandse kerk op achteruit, en ondertussen blijft dit ogenblik de belangrijkste het schip maar stilliggen". vraagstukken: de geringe be langstelling van de jeugd voor de Volgens Cassidy kan aan de kerk, het kleine aantal roepin- verdeeldheid alleen een eind ko- gen, de grote verwarring onder men door de handen ineen te de gelovigen en het onder druk slaan. Bezinning op de taak van staan van de band met 'Rome', de kerk in deze tijd is hard nodig. In commissie. De paus heeft "Misschien dat we zo uit de pola- dr. J. Ambaum, sinds 1977 do- risatie kunnen komen". Overi- cent dogmatiek en liturgie aan gens was Cassidy positief over het groot-seminarie 'Rolduc' van het bisdom Roermond, benoemd tot lid-van de internationale theo logencommissie. Ambaum (in 1949 in Tegelen geboren) volgde een theologische opleiding in Bonn en werd in 1975 priester. Twee jaar later promoveerde hij op een proefschrift over de op vattingen van Edward Schille- beeckx inzake de sacramenten. Dr. Ambaum is redactielid van het internationale theologische tijdschrift 'Communio'. Hij maakte een Nederlandse verta ling van de catechismus die de Duitse bisschoppen vorig jaar publiceerden. Voorzitter van de internationale theologencom missie is de Duitse kardinaal Jo seph Ratzinger, hoofd van de Va ticaanse congregatie voor de ge loofsleer. Totaalweigeren. De Raad voor de Herderlijke Zorg van de Hervormde Kerk wil, dat in deze kerk het vraagstuk van het 'to taalweigeren' aan de orde wordt gesteld. De laatste tijd heeft de raad gesprekken gehad met ou ders van totaalweigeraars en met jongeren die wegens totaalwei geren in de gevangenis hebben gezeten. Drie vragen stelt de raad in zijn brief aan het hervormde synode- bestuur: wordt de totaalweige raar als een misdadiger gezien; staat een straf van twaalf maan den gevangenis in verhouding tot straffen voor andere misdrij ven; wat te denken van de geestelijke belasting van de to taalweigeraar door een detentie samen met mensen die voor an dere delicten gevangen zitten? De raad vraagt de synode om bezinning hierop. Dat kan tot ge volg hebben, dat de kerk in deze zaak de overheid moet aanspre ken. Vrienden Baptisten. Een aantal parti culieren heeft een stichting 'Vrienden van het seminarium' opgericht met als doel de predi kantenopleiding van de Unie van Baptistengemeenten in Neder land (in Bosch en Duin) van haar financiële tekorten af te helpen. Het seminarium is afhankelijk van vrijwillige bijdragen uit.de gemeenten. Die blijven de laatste jaren achter. De stichting gaat begunstigers werven die jaarlijks voor een vast bedrag garant staan. Leiden-Oegstgeest. Zondag avond om half 8 houdt de stich ting 'Radiogemeente' in de Pau- luskerk aan de Warmonderweg in Oegstgeest een 'feestelijke zangdienst' met ds. A. H. van Gent als voorganger. Medewer king verlenen een Canadees meisjeskoor, het Tienerkoor van Jennifer van den Hoek uit Rid derkerk en de soliste Reinate Heemskerk. Katwijk. Op zondag 17 au gustus krijgt de hervormde ge meente 'De Rank' in Katwijk een eigen predikant in de persoon van mevrouw H. Westera-Franke (Leiden). Ds. N. J. M. Hoogen- dijk te Alphen aan den Rijn, se cretaris van de provinciale kerk vergadering, zal haar bevestigen in een dienst die om 2 uur begint. Achtmaal eredoctor. Giste ren kreeg professor dr. Edward Schillebeeckx aan de presbyte riaanse universiteit van Edin burgh zijn achtste eredoctoraat. De universiteit eerde hem daar mee voor zijn theologische werk op het gebied van de sacramen ten en vooral voor zijn twee boe ken over het kerkelijke ambt. In de lofrede werd beklem toond, dat Schillebeeckx een vi sie op het ambt heeft ontwik keld, "die voorbeeldig is voor de manier waarop alle gezag in menselijke instellingen moet worden uitgeoefend". Moeder Teresa. De stichter van de Orde der Zusters van Barmhartigheid, Moeder Teresa, mag nu ook een tehuis op Cuba openen. Dinsdag had zij een ge sprek met president Fidel Castro en gisteren al kwam de officiële toestemming af. Moeder Teresa, wier orde in tachtig landen tehuizen heeft voor armen en daklozen, is op Cuba als gast van de rooms-ka- tholieke bisschoppen. In een kerk in de havenwijk van Havan na sprak zij tijdens een openbare bijeenkomst honderden mensen toe. Brazilië. President José Sar- ney van Brazilië nam gisteren deel aan een misviering in de pauselijke kapel van het Vati- caan. Na een gesprek van 35 mi nuten met Sarney sprak de paus zich uit voor echte democratie in Brazilië en voor landhervormin gen. Bij de misviering deed de paus een beroep op alle Brazilianen om solidair met elkaar te zijn ter oplossing van armoede en onge lijke verdeling van rijkdom. Ie der moet een redelijke kans krij gen op werk. Juist nu Brazilië in een overgangsfase zit, is - zoals de paus met nadruk zei - sociale gerechtigheid vóór alles nodig. Bijbel. Vorig jaar hebben de 100 bijbelgenootschappen in de wereld samen 12,6 miljoen volle dige bijbels verspreid, 600.000 meer dan in het jaar daarvoor. Daarnaast werden 12 miljoen nieuw-testamenten en nog eens 25 miljoen losse bijbelboeken aan de man gebracht. Gereformeerde Kerken Vrij gemaakt: bedankt voor Uithui zen R. ter Beek Nijmegen. Ne derlands Gereformeerde Ker ken: beroepen te Langerak M. Biewenga Zoetermeer.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13