Aantal posten is al ingevuld Krakers Singelpand vervolgd Zakgeldregeling zit gedetineerdenbond dwars Ontvoerders van Heineken kunnen worden uitgeleverd Medewerkers rechtbank in Groningen vervolgd DONDERDAG 10 JULI 1986 (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG (GPD) - Verder is gisteren ook uitvoerig ge sproken over de verdeling van de staatssecretariaten. Het is vrijwel zeker dat het aantal staatssecretarissen zal wor den teruggebracht van zestien naar twaalf. De verdeling over de departementen en partijen zal echter ook weer af hangen van de verdeling van de ministersposten. Enkele ministers hebben al wel ze- len worden, maar van wie nog niet kerheid over hun toekomst. Lub- vast staat op welk departement. Zo bers wordt premier en De Korte vi- komen de huidige ministers Deet- ce-premier op Economische Za- man en Winsemius waarschijnlijk ken. Ruding zal waarschijnlijk wel terug en kan CDA-voorzitter weer terugkeren op Financiën en Bukman rekenen op een minister- Smit-Kroes op Verkeer en Water- spost. Van Aardenne en Schoo ke- staat. Van den Broek blijft op Bui- r terug en ook de posi- maakt een goede kans om minister hoogst onzeker. De Ruiter heeft binnenskamers al laten weten wel naar de Hoge Raad te willen en Brinkman komt in de Tweede Ka mer als er voor hem geen minister spost is weggelegd. Dan is er nog ex-WD-leider Ed Nijpels, van wie wordt gefluisterd dat hij in een onderonsje met Lub bers en De Korte heeft afgespro ken dat hij minister wordt. Naar welk departement hij dan moet, is een zorgvuldig bewaard geheim. volkshuisvesting te worden. Dan zijn er nog enkele personen, van wie zeker is dat zejninister zul- Drie verdachten wegens celgebrek op vrije voeten BREDA (GPD, - Drie verdachten Ve'^wSên^poTteT'wo^enl^ drugsaffaire met een vertak- noemd: WVC, Ontwikkelingssa- DEN HAAG Kabinetsinformateur De Koning op weg naar zijn werkkamer op het Haagse Binnenhof. Up de achtergrond, wacht de verzamelde pers de ontwikkelingen rond de zetelverdeling in het te vormen kabinet af. (foto ANP) king naar Brazilië zijn door de offi cier van justitie in Breda op vrije voeten gesteld omdat er geen plaats was in het huis van bewa ring. De officier, mr. P. van Ben- them, verwacht dat twee van hen - afkomstig uit Groot-Brittannië - zich aan het uitzitten van hun straf zullen onttrekken door snel ons land te verlaten. Enkele weken geleden werden twee Westduitsers ook al wegens plaatsgebrek vrijgelaten. Beide mannen, verdacht van een poging tot ontvoering van een Bergenaar, keerden direct naar hun land te rug. ZEEHONDENCRÈCHE (ANP) - De Groninger commissaris van de koningin, H.J.L. Vonhoff, heeft gisteren in Pieterburen de eerste steen gelegd voor een uitbreiding van de zeehondencrèche. Momen teel kunnen er acht zieke zeehon den worden verzorgd, maar wan neer de uitbreiding gereed is, in oktober van dit jaar, is er plaats voor achttien. Ook komen^er twee bassins bij en twee quarantaine- ruimten, evenals een geheel nieuw bezoekerscentrum. Met de nieuw bouw is een bedrag gemoeid van 540.000 gulden. nwerking of Onderwijs. Paters nemen hun doden mee BOXTEL (ANP) - De vijfender tig bejaarde Witte Paters in Boxtel, die dit najaar gaan ver huizen naar een nieuw onder komen in Heythuyzen, nemen hun kerkhof mee. De stoffelijke resten van de 150 missionaris sen die momenteel in Boxtel be graven liggen, worden in Hey thuyzen opnieuw ter aarde be steldDat heeft pater M. van de Ven, econoom van de sociëteit van de Witte Paters meege deeld. De paters moeten hun bejaar denoord St. Charles in Boxtel verlaten omdat dit binnenkort wordt gesloopt in verband met de aanleg van een snelweg. De paters voelden er niets voor om het kerkhof onverzorgd en op een straks moeilijk bereikbare plaats achter te laten. Het werk zal worden uitgevoerd door een daarin gespecialiseerd bedrijf DEN HAAG (GPD) - De Neder landse regering heeft de Surinaam se diplomaat Jessurun het land uit gewezen. Jessurun moet binnen een week Nederland verlaten. Dit is gisteren door het ministerie van buitenlandse zaken verklaard. De Nederlandse stap volgt op de uitwijzing van de 'tweede man' op onze ambassade in Paramaribo, mr. Eric Klipp. Volgens de Suri naamse minister van buitenlandse zaken Herrenberg heeft de Neder landse diplomaat zich bemoeid met de binnenlandse aangelegen heden van het land. Den Haag heeft deze beschuldiging van de hand gewezen. „Er is geen sprake van dat de ambassaderaad zich schuldig heeft gemaakt aan activi teit die niet in overeenstemming is met zijn functie", aldus een verkla ring van het ministerie van buiten- Nederland wijst Surinaamse diplomaat uit landse zaken. Over de reden van de uitwijzing tast het ministerie in het duister. Het zegt "onaangenaam getroffen" te zijn over de uitwij zing en betreurt "deze nieuwe ver troebeling van de relaties met Suri name". Jessurun is al eerder in opspraak gekomen. In mei werd hij op Schiphol aangehouden toen hij landgenoten uitgeleide deed. In zijn tas bleek munitie voor pistool te zitten. Volgens Jessurun heeft hij op de luchthaven tevergeefs een beroep gedaan op zijn diplo matieke onschendbaardheid. Hij zou vier uur zijn vastgehouden, volledig ontkleed en lijfelijk zijn onderzocht. Kort na het incident werd hij door Herrenberg voor overleg teruggeroepen. In zijn verklaring zegt het minis terie van buitenlandse zaken dat de regering al geruime tijd geleden om vervanging van Jessurun heeft verzocht, zonder dit in de publici teit te brengen. „De Surinaamse di plomaat heeft zich door ongeoor loofd wapenbezit en onheuse uitla tingen aan het adres van leden van de Nederlandse volksvertegen woordiging in een positie geplaatst die hem minder geschikt maakte voor de bevordering van de betrek kingen tussen Nederland en Suri name", aldus de verklaring van Buitenlandse Zaken. AMSTERDAM (ANP) - Het Ge rechtshof in Amsterdam heeft het Openbaar Ministerie opgedragen alsnog de krakers van het kraak pand Singel 114 te vervolgen we gens lokaal- danwel huisvrede breuk. De aanvankelijke beslissing van de officier van justitie het kraakpand niet te laten ontruimen omdat de eigenaar het pand niet echt in gebruik zou hebben is daar mee verworpen. Singel 114 is een bekend kra kersbolwerk in Amsterdam. Het grachtenpand is eigendom van de Amsterdammer Pandaij, die in het gebouw zijn bedrijf Citex BV wil vestigen. Diverse keren werd het pand gekraakt en ontruimd op grond van lokaalvredebreuk. De GRONINGEN (ANP) - Drie mede werkers van de rechtbank in Gro ningen zullen worden vervolgd in verband met mogelijke malversa ties met betrekking tot aan justitie toebehorende goederen of geld. Het gaat om het hoofd van de straf- griffie, het voormalig hoofd van de administratie en het hoofd van de huishoudelijke dienst. Ze zullen al le drie op 18 september in Gronin gen terecht moeten staan. Dit heeft persofficier van justitie in Gronin gen, mr. M.H. Severein, vandaag bekend gemaakt. De rechtbank zal voor deze gele genheid een bijzondere samenstel ling hebben om iedere schijn van partijdigheid te vermijden. Als pre sident op deze zitting in Groningen zal mr. R.J. Meijeringh optreden. Hij is vice-president van de recht bank in Assen. Zowel het hoofd van de huishou delijke dienst als het hoofd van de strafgriffie werd eerder dit jaar van zijn functié ontheven nadat een on derzoek van de rijksrecherche had uitgewezen dat ze waarschijnlijk betrokken zijn geweest bij verduis tering van geld. Het voormalig hoofd van de administratie werd onlangs tegen zijn zin overge plaatst naar de rechtbank in Zwol le. Hij zal terecht staan in Gronin gen op verdenking van verduiste ring in dienstbetrekking van goe deren en geknoei met reisdeclara ties. Een vierde medewerker van de strafgriffie die eveneens werd ge schorst omdat hij een in beslag ge nomen horloge zou hebben ver duisterd, wordt niet vervolgd om dat het feit inmiddels is veijaard. De Groninger rechtbank kwam Pijnlijk in de belangstelling te staan toen bovengenoemde feiten bekend werden. Het onverwachte besluit van rechtbankpresident mr. G. Overdiep om met ingang van 1 april dit jaar zijn ontslag te nemen gaf voeding aan geruchten als zou de ontstane situatie zijn po sitie in het nauw hebben gebracht. Overdiep vertrok echter niet vanwege de reeks incidenten, maar vanwege een principieel conflict tussen hem en het ministerie van justitie over de schorsing van het hoofd van de huishoudelijke dienst. De functionaris werd ge schorst toen uit de boekhouding over 1983 een bedrag van enkele duizenden gulden bleek te zijn ver dwenen. Op deze afdeling was de man toen nog werkzaam. Omdat dit intern al veel langer bekend was en de man inmiddels al een andere functie had gekre gen, vond de rechtbankpresident de schorsing onnodig en overbo dig. Omdat het ministerie geen oor had voor zijn argumenten, trok de voormalig rechtbankpresident zijn consequenties. Zijn functie wordt sindsdien waargenomen door vice- president mr. J.R. van Riessen. De gerezen problemen bij het Groninger justitie-apparaat waren aanleiding voor griffier mr. C.A. van der Minne om per 1 juni zijn ontslag aan te bieden. Van der Min ne was verantwoordelijk voor het personeelsbeleid en de algemene gang van zaken binnen de recht bank. Hij heet sinds genoemde da tum „adviseur in algemene dienst" bij de rechtbank in Breda te zijn geworden. De griffier van de recht bank in Assen, mr. A. van Bergeijk, neemt zijn functie waar tot een op volger zal zijn benoemd. laatste ontruiming was in oktober 1984. In april 1985 echter trokken er opnieuw krakers in. Hoewel eige naar Pandaij toen weer zijn hoop vestigde op het Openbaar Ministe rie, bleek dat toen tevergeefs. „In het begin stond het OM achter Pandaij. Tussen de ontruiming in 1984 en de kraak in 1985 echter was er in het pand zo weinig gebeurd dat het OM niet langer van mening was dat het. pand écht in gebruik was bij Pandaij en Citex BV. De, aangifte van Pandaij van huis- en lokaalvredebreuk hebben wij toen naast ons neergelegd", aldus hoofdofficier van justitie mr. Van Steenderen. Tegen een dergelijke beslissing van het Openbaar Ministerie om niet tot vervolging van in dit geval krakers over te gaan kan men een klacht indienen bij het gerechts hof. Pandaij deed dit en won de zaak. Deze week besloot het hof dat Singel 114 wèl duidelijk in gebruik was genomen door Pandaij en Ci tex toen het in april 1985 opnieuw gekraakt werd. Het OM moet daar om alsnog een ontruimingsbevel geven. Volgens Van Steenderen is het driehoeksoverleg tussen justi- tie-politie-gemeente inmiddels be gonnen. De hoofdofficier verwacht geen snelle ontruiming gezien de vakantieperiode. Teleurstelling over mager resultaat stakingsacties UTRECHT (ANP) - „Tijdens de detentie wordt u van rijkswege geheel verzorgd. Deze verzor ging voorziet in een basisvoorzie ningenpakket dat toereikend is om aan de normale behoeften te voldoen". De directie gevangeniswezen van het ministerie van justitie maakte vorig jaar de gedetineer dencommissie van De Schouw (een toren van de Bijlmerbajes in Amsterdam) duidelijk waar de grenzen van het haalbare lagen: inwoning, bewassing en maaltij den zijn inbegrepen bij de straf. Wie werkt krijgt loon, „zakgeld" voor extraatjes. Vorige week probeerden gede tineerden aan die grenzen te tor nen. De Bond voor Wetsovertre ders (BWO), belangenbehartiger van gedetineerden en ex-gedeti neerden, riep op 1 juli een werk staking uit met als belangrijkste eis meer zakgeld te krijgen. Ver spreid in het land legden gedeti neerden het werk neer. Honder den, volgens de BWO. Het minis terie was een stuk gereserveer der met het geven van aantallen. Resultaat van de hele actie was dat Justitie onvermurwbaar vasthield aan de richtlijnen van 1985. Teleurstelling over het resul taat maar toch geen-hittere na smaak bij één der organisatoren, Jan van Welbergen van de Utrechtse BWO. In de door Re lease Utrecht aan de BWO ter be schikking gestelde ruimte blikt hij terug. „Ik ben in ieder geval over de deelname tevreden. Kijk, dat Justitie andere aantallen gaf dan wij vind ik begrijpelijk. Als een bedrijf plat gaat praat de lei ding er ook anders over dan het personeel". De BWO heeft sinds zijn op richting in het begin van de jaren zeventig steeds met allerlei han dicaps moeten werken. In de eer ste plaats met de steeds wisse lende bevolking van de peniten tiaire inrichtingen, wat zijn neer slag heeft in de gedetineerden- commissies. Grootste probleem .voor de BWO is en blijft echter volgens Van Welbergen dat de bond niet door de overheid wordt erkend. Sterker nog, Van Welbergen heeft constant het ge voel dat de BWO wordt tegenge werkt. Hij geeft voorbeelden: brieven met stakingsoproepen aan de voorzitters van de gedetineer dencommissies kwamen lang niet overal ter bestemder plekke, gedetineerden ontvangen bij binnenkomst niet de informatie over de BWO, men vreest sanc ties zoals overplaatsingen zodra men actief wordt. Zelf werd hij in Utrecht in de gevangenis aangehouden en zat hij vier uur in een politiecel om dat hij tijdens een bezoek pam fletten uitdeelde. „Opruiend ge drag vonden ze dat", zegt hij glimlachend. Alles bij elkaar re denen voor de BWO om andere kanalen te zoeken om de infor matie „binnen" te krijgen, zoals advocaten, rechtswinkels, bu reaus voor rechtshulp en reclas sering. De BWO zet zich in voor aller lei materiële en immateriële ver langens van (ex)gedetineerden. Inzet van de werkstaking was het beloningssysteem, het „zak geld". Het systeem lijkt op het eerste gezicht simpel, maar wordt gecompliceerd door de praktijk. Mensen die nog niet veroordeeld zijn, zijn niet ver plicht te werken; veroordeelden wel. Punt is echter dat door het tekort aan cellen vele verooor- deelden ook in huizen van bewa ring zitten en daar binnen het re giem voor de nog niet-veroor- deelden vallen. Wie in een huis van bewaring werkt krijgt, aldus Van Welber gen, maximaal 26,50 gulden per week voor ongeveer 25 tot 30 werkuren. In de meeste andere inrichtingen voor kort- en mid- dellang gestraften krijgen gedeti neerden datzelfde bedrag. In een aar\tal inrichtingen voor langge straften geldt echter een andere regeling, waarbij men boven die basis van 26,50 gulden naar 52 gulden kan groeien via een pre miesysteem. Zodra langgestraf ten echter nog in een huis van bewaring zitten vallen ze onder het (lagere) betalingsregiem daar en vervalt ook de werkplicht. Heb je het geluk als gedeti neerde dat je vrouw nog een in komen heeft of je familie wat kan toestoppen dan kun je je zakgeld aanvullen. Maar, zegt Van Wel bergen: „Wat moet je als je vrouw in de bijstand zit en je heb ook nog twee kinderen? Die kun nen echt geen vijfentwintig gul den in de week voor jou missen." De BWO kwam met een eis van honderd gulden zakgeld per week als basis en daarbovenop premies voor wie werkt. Is dat niet een beetje veel? Jan van Welbergen, met een lichte aarze ling: „Het gaat ons vooral om het principe van die basis met die premie erbovenop als je werkt. En die honderd gulden nou ja, het was een uitgangspunt voor onderhandelingen natuurlijk. Er was over te praten." Hij legt uit hoe ze aan dat be drag kwamen: „Als je uitgaat van het gemiddelde minimumloon kom je op 450 gulden per week. Trek daar kost, inwoning en be lasting vanaf, dan kom je op die honderd gulden". Wat moet die „van rijkswege geheel verzorgde" gedetineerde nou met al dat geld, vraag je je argeloos af. Jan somt op wat hij zij moet kunnen betalen: postze gels, enveloppen, briefpapier, ta bak, fruit, frisdranken („een blik je kost soms een gulden meer dan in de supermarkt"), telefoon tjes. „Als je televisie op je cel wilt ben je gauw driekwart van je „zakgeld" daaraan kwijt". Het werk dat de gedetineerden verrichten moet zoveel mogelijk worden ingepast in het resociali- satie-proces, staat - vrij vertaald - in de beginselenwet gevangenis wezen. Een brochure van het mi nisterie die poogt orders in de wacht te slepen bij het bedrijfsle ven spreekt over „zinvolle" ar beid. Kleurrijke folders vertellen over de mogelijkheden in onder andere de grafische, houtverwer kende en metaalverwerkende in dustrie. Jan van Welbergen bekijkt met lichte verbazing de folders. „Toen ik tien jaar geleden moest zitten was mijn vak machinist op de grote vaart. Ik heb allerlei werk gedaan dat niets met mijn vak te maken had. Knijpers ge maakt, pennen in elkaar gezet, zekeringen met zand gevuld, fietsmandjes gemaakt en kar retjes om eten in rond te bren gen Maar dót was werk van tien jaar geleden. Is er niets veran derd? Hij schudt het hoofd. „Niets. Je leert er niets. Ja, weet je wat ik er geleerd heb? Strijken in de wasserij. Hoe je een brand kast openmaakt. En hoe je zo vindingrijk kunt worden om zo veel mogelijk tijd buiten die cel door te brengen". De stakingsactie is doodgelo pen op de onwrikbare houding van het ministerie, vindt de BWO. Alleen binnen de inrich tingen mag men nog overleggen over de kantineprijzen en de kwaliteit van de produkten. Van Welbergen: „Als het aan mij had gelegen waren we doorgegaan. Maar dat zat er niet meer in". Hij heeft nu zijn hoop gevestigd op een onderzoek van de rechtswin kel in Groningen, die enquête formulieren heeft gestuurd naar alle gedetineerden over het belo ningssysteem. Ook de directies zijn met (aparte) vragenformulie ren bestookt. „Misschien dat we dan met hardere gegevens n het ministerie toe kunnen", zucht Jan van Welbergen. PARIJS (AP/ANP) - Een speciale rechtskamer van het Parijse Hof van Beroep heeft gisteren bepaald dat de twee Nederlandse verdachten in de ontvoeringszaak-Heineken mogen worden uitgeleverd aan Nederland. Het hof kwam tot de conclusie dat de 27-jarige Willem Holleeder en de 26-jarige Cor van Hout kunnen worden uitgeleverd op grond van de be schuldiging van ontvoering en afpersing. Een derde beschuldiging we gens schriftelijke bedreiging met de dood werd door het hof afgewezen als uitleveringsgrond. De advocaten van Van Hout en Holleeder hebben verklaard dat zij in cassatie gaan bij de Franse Hoge Raad tegen de uit spraak van het Parijse hof. De Nederlandse biermagnaat Freddy Heineken en diens chauffeur Ab Doderer werden op 9 november 1983 ontvoerd en drie weken lang vastge- houden op een schuilplaats in de buurt van Amsterdam. Voor hun vrijla ting werd een losgeld van ruim 30 miljoen gulden betaald. De verdachten Holleeder en Van Hout ontkwamen naar Frankrijk, waar zij op 29 februa ri 1984 werden gearresteerd. Cor van Hout en Willem Holleeder, die momenteel in de Franse gevan genis zitten, voeren via hun advocaten vanuit dat land al meer dan twee jaór een juridisch gevecht met Nederland om hun eventuele uitlevering te laten plaats vinden onder voor hen acceptabele voorwaarden. Het tweetal wordt algemeen beschouwd als de belangrijkste verdachten in de ontvoeringszaak van Heineken en zijn chauffeur. De drie andere ontvoerders, van wie er een voortvuchtig is, zijn door Nederlandse rechters inmiddels veroordeeld tot gevangenisstraffen va riërend van acht tot twaalf jaar. Van Hout en Holleeder werden op 29 februari 1984 in Parijs aangehou den en in voorarrest genomen. Nederland diende een uitleveringsverzoek in, waarover de Franse Raad van State op 6 november 1985 uiteindelijk bepaalde dat de twee niet konden worden uitgeleverd op grond van af persing en wederrechtelijke vrijheidsberoving, maar wel voor het delict schriftelijke bedreiging. De Franse Raad van State baseerde zich daarbij op het vorige uitleveringsverdrag tussen Frankrijk en Nederland dat uit 1895 dateerde. Toen de Franse minister van justitie de uitspraak van de Raad van State bekrachtigde, maakte het ministerie van justitie in Den Haag op 5 december vorig jaar bekend dat Nederland het verzoek tot uitlevering van Cor van Hout en Willem Holleeder introk. Op het delict schriftelijke bedreiging staat een maximumstraf van vier jaar. Als de verdachten op grond daarvan waren uitgeleverd, konden zij niet worden vervolgd voor afpersing (maximumstraf negen jaar en indien in vereniging gepleegd twaalf jaar) en wederrechtelijke vrijheidsberoving (maximumstraf 7,5 jaar). De Franse autoriteiten namen op 6 december het besluit de twee ont voerders het land uit te wijzen. Frankrijk was juridisch verplicht een land te vinden dat geen uitleveringsverdrag met Nederland heeft. De zoek tocht naar een land dat Cor van Hout en Willem Holleeder wilde opne men en geen uitleveringsverdrag met Nederland heeft, leverde echter geen resultaat op. In afwachting van hun uitwijzing werden Van Hout en Holleeder onder politiebewaking gesteld in hotel Campanile in Beauvais, zeventig kilome ter ten noorden van Parijs. Heineken zelf stuurde zes veiligheidsfunctio narissen om in de gaten te houden wat er met het tweetal ging gebeuren. Vanaf 3 januari verbleven de verdachten in hotel Les Arcades in Cergy- Pontoise nadat de politie van Beauvais hun bewaking als een te grote belasting was gaan voelen. Op 13 februari dit jaar werd het tweetal nog op een tropische vakantie vergast: een vliegtuig bracht hen naar het Franse Guadeloupe waarna ze doorreisden naar het Franse deel van Sint Maarten, Saint Martin. De plaatselijke bevolking bleek daar echter niet bepaald gediend van hun aanwezigheid en liet dat zo duidelijk merken dat de autoriteiten het raad zamer achtten de twee met een bootje af te voeren naar het onbewoonde eilandje Tintamerre. Vandaar uit werden ze met een helikopter weer terug gebracht naar Guadeloupe. Ook daar rees fel verzet tegen de aanwezigheid van „de twee ongewenste Nederlandse bandieten". Na fel bestookt te zijn door lokale autoriteiten liet Parijs tenslotte weten dat het tweetal weer op een vlieg tuig naar Frankrijk zou worden gezet. Op 20 februari kwamen de twee aan in Parijs en werden ondergebracht in een hotel in voorstad van Parijs, Ivry. Nadat Frankrijk in mei een nieuw Frans-Nederlands uitleveringsverdrag had ondertekend, diende Nederland ogenblikkelijk een nieuw uitleveringsverzoek in. Op basis daarvan werd het tweetal weer in arrest genomen en verdween in de gevangenis. AMSTERDAM (ANP) - Er woedt een kaalslag rond de St. Nicolaaskerk aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam. Een aantal historische panden moet het veld ruimen voor de bouw van het luxe hotel Barbizon op de kop van de Zeedijk. Sommige huizen zullen niet helemaal verdwijnen: van dit pand bijvoorbeeld mag de voorgevel niet worden gesloopt omdat deze onder Monumentenzorg valt. (fotoANP) Grote verkeersdrukte verwacht DRIEBERGEN (GPD) Het ko mende weekeinde kan het volgens de verkeerscentrale van de rijkspo litie in Driebergen tijdelijk zeer druk worden op de Nederlandse wegen. In de drie zuidelijke pro vincies beginnen de zomervakan ties, maar er komen ook al weer mensen terug. Bovendien wordt in de buurlanden eveneens drukte verwacht wegens vakanties of bij zondere vrije dagen. De politie noudt rekening met piekdrukte Morgen tussen 3 uur 's middags en 10 uur 's avonds en za terdag tussen 10 uur 's morgens en 2 uur 's middags. Knelpunten kun nen zijn: de autosnelwegen rond om Breda en Eindhoven, de Zee landroute, de Beneluxtunnel, de rijksweg Den Haag-Utrecht-Arn- hem en de verbinding Apeldoorn- Arnhem. In!Duitsland beginnen dit week einde de vakanties bij de Opel-fa- brieken en in de deelstaat Würt- temberg, waardoor vooral op we gen naar het zuiden veel verkeer zal zijn. Morgen is in België de Vlaamse nationale feestdag en te vens begint daar de bouwvak vakantie. Drukte verwachten de Belgen op de wegen naar de kust en de Ardennen. Maandag viert Frankrijkf.de 14e Juli, waardoor een lang weekeinde ontstaat. Bo vendien rijden er in Frankrijk veel buitenlandse toeristen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5