Gorbatsjov zet vaart achter top Alan Garcia in ban Peruaanse leger Weer explosie in Johannesburg Machtsstrijd in Suriname Alle Fransen krijgen recht op dubbele naam Malaria velt douane personeel in Brussel Mensenrechten Turldj e WOENSDAG 2 JULI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 MOSKOU/WARSCHAU (Rtr./AFP/UPI/DPA) - Sowjet-lei- der Michael Gorbatsjov heeft president Ronald Reagan een brief heeft gestuurd met concrete voorstellen om de wapenbeheersingsonderhandelingen uit het slop te halen. Gorbatsjov zei dit tijdens een bezoek aan een fabriek in de Poolse hoofdstad Warschau. Een functionaris van het ministe rie van buitenlandse zaken in Mos kou bevestigde gisteren dat Gor batsjov een ontmoeting heeft voor gesteld tussen minister van buiten landse zaken Sjevarnadze en zijn Amerikaanse collega Shultz ter voorbereiding van een nieuwe top tussen Gorbatsjov en Reagan. Maar volgens Charles Redman, een woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse za ken, heeft de Sowjet-Unie nog geen datum voorgesteld. Als Mos kou een dergelijke ontmoeting wil, moet het wel een termijn noemen. Shultz is altijd tot een gesprek be reid. aldus Redman. Turk vermoord: Skinhead moet 10 jaar cel in BONN (GPD) - Vijf 'skinheads' zijn in de Westduitse stad Ham burg veroordeeld tot gevangenis straffen van een tot tien jaar we gens het doden van de 26-jarige Turk Ramazan Avci. De straffen vielen relatief licht uit omdat de rechters niet bewezen achtten dat het hier om moord gebaseerd op vreemdelingenhaat ging en omdat vier van de vijf veroordeelden min derjarig zijn. De eisen van de offi cieren van justitie waren veel ho ger. Voor en in het gerechtsge bouw werd tegen het vonnis gede monstreerd. PARIJS - De Fransen mogen voor taan bij de achternaam van hun va der die van hun moeder voegen. Of de naam van hun moeder aan die van de vader vooraf laten gaan. Ze mogen zelfs de naam van hun grootmoeder aan de hunne nog toevoegen drie. dan hebben ze er door Rudolph Bakker „Wij hopen dat de Amerikaanse regering zich bij onze initiatieven aansluit en een topontmoeting, als ook het uitwerken van akkoorden helpt mogelijk maken", aldus Gor batsjov. De Sowjet-leider zei verder dat Reagan vorige maand in Glasboro, „de ernst van onze nieuwe voor stellen om de nucleaire bewape ning te verminderen heeft erkend, hoewel niet zonder bedenkingen". De Amerikaanse president heeft toen terecht opgemerkt dat louter besprekingen niet voldoende zijn, aldus Gorbatsjov. „Dat is nu juist wat wij al sinds Genève keer op keer herhalen". Reagan en Gor batsjov hielden afgelopen novem ber een topontmoeting in Genève. De twee ministers zouden aan vankelijk medio mei in Washing ton bijeenkomen om de top voor te bereiden. De Sowjet-Unie zegde de ontmoeting echter af in verband met de Amerikaanse aanval op Li bië. Redman kwam dinsdag in het geweer tegen de rede die Gorbats jov maandag in Warschau hield. De Sowjet-leider verweet daarin de Amerikanen de onderhandelingen over wapenbeheersing te belem meren. Hij zei verder dat voort gang van de besprekingen nu af hangt van het Congres en het Ame rikaanse volk, die verontrust zijn door de politiek van Reagan. Der gelijke uitspraken „lijken op oude pogingen van de Sowjet-Unie om door propagandatrucs in plaats van door serieuze onderhandelin gen concessies los te krijgen", al dus woordvoerder Redman. LAKEHURST - Een honderd meter lange, experimentele zeppelin is gisteren tijdens een proefvlucht boven het Amerikaanse Lakehurst neergestort. Eén van de vijf bemanningsleden kwam daarbij om het leven. (foto ap) BRUSSEL - De honderd douane beambten op het Brusselse inter nationale vliegveld Zaventem heb ben het werk neergelegd, omdat zij vinden dat zij onvoldoende be schermd zijn tegen tropische ziek ten. Begin deze week raakte een zestal douaniers besmet met mala- na tropische temperaturen die nu ook hier heersen, konden zij langer in leven blijven en doauniers ste ken. Het gevaar zou nu echter geheel geweken zijn. De grote goederen en bagagehal in het vrachtstation Zaventem is gisteren geheel ria. Een door Hans de Bruijn hen overleed daar zelfs ontsmet. Alle douaniers, ook de niet besmette, kregen de gelegen heid zich in het Institituut voor Tropische Geneeskunde in Ant werpen te laten onderzoeken. Gis teravond hadden al 25 van hen daarvan gebruik gemaakt. In Nederland zijn voor zover be- Drie douaniers liggen nog met kend geen besmettingsgevallen ernstige ziekteverschijnselen in bekend onder douaniers. De doua- een ziekenhuis. De douane-ambte- ne-beambten op de luchthaven naren vinden dat op het vliegveld Schiphol hebben enige tijd gele- nauwelijks enige afscherming be- den aangedrongen op voorzorgs- staat voor tropische ziekten, die maatregelen tegen het gevaar van worden overgebracht door lading besmetting met tropische ziekten, uit tropische, vooral Afrikaanse Volgens de Rijksgeneeskundige landen. De douaniers komen daar mee in aanraking wanneer zij die ladingen moeten inspecteren. Volgens de gezondheidsinspec tie is de malaria waarschijnlijk overgebracht door muggen, die in ladingen uit Afrika verborgen heb ben gezeten. Gewoonlijk hebben deze tropische muggen slechts een korte levensduur, maar door de bij- Dienst is het besmettingsgevaar al leen volledig te bezweren door elke douanebeambte een serie inentin gen te geven; een omvangrijke en dure operatie. Sport Aid: 50 miljoen LONDEN (Rtr.) - Sport Aid, de internationale sportieve mani festatie om geld bijeen te bren gen voor hulp aan Afrika, heeft naar schatting ongeveer 50 mil joen gulden opgebracht. Dit hebben de organisatoren giste ren in Londen bekendgemaakt. Nick Cater, woordvoerder voor Sport Aid, verklaarde dat de acties van mei in Groot-Brit- tannië tot nog toe bijna 25 mil joen hebben opgeleverd. Hij zei te verwachten dat uit de rest van de wereld hetzelfde bedrag zal komen. „Wij hebben nog geen precies inzicht over de op brengsten, maar het is duide lijk dat wij niet in de buurt ko men van Live Aid", aldus de woordvoerder. Live Aid, een initiatief van de Ierse pop-mu sicus Bob Geldof, kende een opbrengst van 250 miljoen gul den. Deze veranderingen, die voort spruiten uit een klein wetje dat al 'de wet van de dubbele naam' wordt genoemd, zijn nog een erfenis van de socialistische rege ring, al werden ze pas deze week van kracht. Het is ontegenzeggelijk het resultaat van feministisch ijve ren. De toenmalige minister voor de rechten van de vrouw, Yvette Roudy, merkte indertijd op: „De kinderen van de nieuwe generatie voelen het als een anachronisme dat hun naam door die van de va der is geannexeerd". De veranderingen werden ook mogelijk omdat het Franse burger lijk wetboek - de zogenaamde Co de Napoleon - zich nooit duidelijk had uitgelaten over de naam die kinderen dienden te dragen. Napo leon zelf, die zich met het opstellen van het burgerlijk wetboek be moeide, antwoordde op de vraag welke vrouw hij het meest bewon derde: „De vrouw die de meeste kinderen maakt". En hij ging er van uit dat de kinderen naar de va der zouden worden genoemd. Deze ongeschreven regel is in Frankrijk nog steeds van kracht. En ze wordt aan de basis ook niet door het 'wetje van de dubbele naam' aan getast. Om de chaos in alle geledingen van de Franse samenleving nog te vergroten is namelijk verordon neerd dat ieder kind de naam van de vader moet blijven dragen in de geboorte-akte, de trouwpapieren en de akte van overlijden. Daaren tegen mag iedereen zich met de naam van al zijn familieleden sie ren in de documenten van de staatsgezondheidszorg, de banken, en de bedrijven waar men werkt. Een derde categorie in de paperas- senwinkel wordt dan gevormd door de paspoorten en staats-iden- titeitspapieren, waarop zowel de naam van de vader als de 'ge- bruiksnaam' (bij ons heet: dat 'zich noemende') kunnen worden ver meld. Een kind moet de meerderjarige leeftijd hebben bereikt om, als zijn vader Dupont heet, er bijvoorbeeld de naam van Lebrun aan te kun nen toevoegen, als zijn moeder zo zou heten. Als mevrouw Dupont- Lebrun zelf er ook genoeg van ge kregen heeft om altijd maar Le brun te heten, dat wil zeggen net als haar vader, en ook de naam van haar moeder wil gaan voeren, die luisterde naar de naam Lenoir, mag het kind dat Dupont heette en er Dupont-Lebrun van gemaakt had, zich voortaan met hetzelfde recht Dupont-Lebrun-Lenoir noe men, of Lebrun-Lenoir-Dupont, of wat hij of zij zich maar in het hoofd haalt. Geen wonder dat heel wat in stanties al niet meer kunnen sla pen bij de gedachte hoe dat moet aflopen, wanneer half Frankrijk zich door het 'wetje van de dubbele naam' laat inspireren. Banken moeten hun hele kaartsysteem gaan omgooien, bij sociale organia- ties ontstaan ongetwijfeld vertra gingen in uitkeringen. Een onder wijzeres vroeg zich af of ze zo'n he le klas met kinderen met dubbele of driedubbele namen nog wel uit haar hoofd zou kunnen leren. Premier Craxi mag nog blijven ROME (AP) - De Italiaanse chris ten-democraten hebben zich be reid verklaard om het premier schap van een nieuw kabinet voor onbepaalde tijd weer over te laten aan de socialist Bettino Craxi. De christen-democraten verklaarden zich verder bereid om het systeem van geheime stemming in het par lement, waardoor Craxi's regering vrijdag ten val kwam, te wijzigen. President Cossiga voerde giste ren overleg over de vorming van een nieuwe regering. Eerder had den de christen-democraten ver klaard een nieuw kabinet-Craxi slechts te zullen aanvaarden, als hij aan het eind van het jaar zou aftre den. De socialisten verzetten zich daar tegen. DEN HAAG (GPD) - In Suriname is een machtsstrijd aan de gang in de militaire top. Binnen de zogenaam de Groep van zestien, militairen die een belangrijke rol hebben gespeeld bij de staatsgreep onder legerlei der Bouterse, is er een conflict ontstaan tussen de ge matigde en de radicale militairen. De strijd is voorals nog gewonnen door de gematigde groep onder leiding van legerleider Desi Bouterse, zo wordt uit goed inge lichte kringen vernomen. Het conflict heeft geleid tot het aftreden van twee invloedrijke radicale leden van het militaire gezag, Ar- thy Gorré en Paulus Bhagwandas. Gorré is comman dant van de Echo-compagnie, bestaande uit goed ge trainde commando's, terwijl Bhagwandas in feite de effectieve leiding heeft over het leger. Tussen 'Bhag wandas en Bouterse boterde het al lang niet meer. Nog niet zo lang geleden zijn beiden op de vuist ge gaan. Volgens de voormalige minister van buitenlandse zaken rhr. André Haakmat vormen de plannen van Bouterse om een dialoog te beginnen met de oude politieke partijen, de hindoestaanse VHP, de Creoolse NPS en de Javaanse KTPI, de achtergrond van het conflict. „Bhagwandas huldigt het standpunt dat als1 je de deur op een kier zet, dit uiteindelijk zal leiden tot grotere invloed van de politieke partijen. Hij vreest dat er een situatie zal ontstaan als in Argentinië, waar de militairen in de beklaagdenbank zijn terechtgeko men", aldus Haakmat. De militairen hebben, volgens de voormalige minis ter, de moord op de prominente politici in december 1982 altijd verdedigt met het argument dat zij niet te rug willen naar een situatie waarin de politieke partij en het weer voor het zeggen hebben. De opening van Bouterse naar de oude politieke partijen ziet Bhag wandas als een inconsequente stap, aldus Haakmat. Bhagwandas streeft naar een politiek systeem waarin de militairen de dienst uitmaken. Haakmat ziet de combinatie van legercommandant Bhagwandas, een hindoestaan, en bevelhebber van de commandotroepen Gorré, een creool, als een 'sterke combinatie', die Bouterse zou kunnen onttronen. Bouterse zou binnen de Groep van zestien nog slechts de steun hebben van Graanoogst. Een belangrijke me destander, kapitein Etienne Boerenveen, zit vast in een gevangenis in Miami wegens een poging om een cocaïnelijn te openen tussen Suriname en de VS. JOHANNESBURG - Het centrum van Johannesburg is gisteren op nieuw opgeschrikt door een bom explosie, de elfde in Zuid-Afrika sinds het uitroepen van de noodtoestand ruim twee weken ge leden. Zes volwassenen en twee kinderen raakten hierbij gewond. De bom, waarschijnlijk een booby trap, was de derde binnen een week. Vorige week dinsdag ont ploften twee bommen, die in totaal 22 mensen verwondden. door Ruud de Wit De explosie vqor een bushalte, op ongeveer 100 taieter van het lu xueuze Carlton-winkelcentrum, richtte een aanzienlijke schade aan en verwondde zes vrouwen, een baby van twee weken en een kind van 3,5 jaar oud. Op een zwarte vrouw na waren alle slachtoffers blanken. Onmiddellijk werd de omgeving afgezet en journalisten werden op een afstand gehouden. Fotógraferen of televisieopna mes maken werd verboden. Vol gens het regeringsbureau van in formatie moet worden aangeno men dat het in Zuid- Afrika verbo den ANC voor de aanslag verant woordelijk is. De aanslag werd een nieuw bewijs genoemd 'van de laf hartige methodes die het ANC ge bruikt, waarbij burgerdoelen niet worden ontzien'. Hetzelfde bureau meldde ook dat de afgelopen 24 uur slechts een persoon, een zwarte dokter, door het politieke geweld in Zuid-Afri- ka om het leven is gekomen. De man stierf na een benzinebomaan val. Volgens regeringsvoorlichter Mellet was het een van de rustigste nachten van het afgelopen jaar. Gisteren werd echter ook bekend, dat afgelopen vrijdag 10 personen in het zogenaamde onafhankelijke thuisland Bophuthatswana om het leven zijn gekomen, toen de mini bus waarin zij zaten, door een on verklaarbare oorzaak ontplofte. Aangenomen wordt dat de 10 nog niet geidentificeerde personen wa pens en munitie vervoerden voor het ANC en dat de explosieven voortijdig zijn afgegaan. De vier onafhankelijke thuislanden Bop huthatswana, Ciskei, Transkei en Venda vallen niet onder de noodtoestandsregelingen van de Zuidafrikaanse regering, maar er gelden veelal dezelfde maatrege len. Tijdens een geheime vergade ring van de top van de grootste Zuidafrikaanse vakbondsfedera tie, Cosatu is gisteren besloten op 14 juli een nationale staking te hou den. De geheime ontmoeting was georganiseerd om maatregelen te bespreken tegen de Zuidafrikaan se regering vanwege de aanhou dende arrestaties van vakbondslei ders en plaatselijke vertegenwoor digers. Tot de gearresteerde vak bondsleiders behoort de president van Cosatu, Eliah Barayi.Vandaag worden in Zuid-Afrika een aantal door de regering als 'essentieel' aangeduide veranderingen van kracht. Niet alleen zullen voortaan niet-blanke leiders, onder wie ook zwarte, zitting kunnen nemen in regionale bestuursorganisaties, maar ook zal de afschaffing van de gehate pasjeswetten en het zoge naamde 'instromingsbeheer' defi nitief een feit zijn. In plaats van de 'dompas' zal nu voor iedereen, blank of zwart, een uniform identi teitsdocument gaan gelden. Tot op heden zijn er slechts 176.618 aan vragen voor zo'n document bin nengekomen. Ruim 14 miljoen zwarten zullen de komende tijd alsnog een aanvraag moeten indie nen. Voor de niet-zwarte bevolking geldt vooralsnog het huidige iden titeitsdocument, dat geleidelijk aan zal worden vervangen. De Zuidafrikaanse ambassadeur in Londen, Denis Worrall, heeft de westerse wereld opnieuw gedreigd met maatregelen, als er wordt be sloten tot economische sancties te gen Zuid-Afrika. Zo zou de rege- ring-Botha overwegen om de afbe taling van haar buitenlandse schul den te staken uit wraak voor even tuele sancties: „Wij zijn in staat om de sanctiedreiging te weerstaan en we zullen niet schromen tot tegen maatregelen", aldus Worrall. „Wij kunnen eveneens een choas creë ren in heel zuidelijk Afrika, iets dat blijkbaar nog steeds niet begrepen wordt in het Westen". Buitenland kort Walesa Solidariteit leeft in het bewust zijn van alle Polen, „het is niet dood", aldus Lech Walesa, de lei der van het verboden vakverbond Solidariteit. Vijfjaar na de afkondi ging van de staat van beleg kan volgens de vakbondsleider worden gezegd dat de idealen van Solidari teit „onsterfelijk" zijn. De verwer kelijking van deze idealen is een kwestie van tijd, aldus Walesa, „misschien duurt het nog 200 of 300 jaar". Britten ongezond Groot-Brittannie slaat op het ge bied van de gezondheid een slecht figuur binnen de gemeenschap van geïndustrialiseerde landen en het heeft wat hartziekten betreft het hoogste sterftecijfer ter wereld. Het Britse Royal College of Physi cians zegt dit in een gisteren ver schenen rapport. Daarin staat ver der dat het aantal gevallen van longkanker bij vrouwen een stij gende lijn vertoont en dat er nu nog evenveel mensen aan keelkan ker sterven als 15 jaar geleden, ter wijl dit elders in West-Europa juist gehalveerd is. Lepra-vaccin In India, waar ongeveer een kwart van alle lepralijders op de wereld leeft, is een nieuw vaccin tegen lepra ontdekt. Naar het pers bureau PTI meldt gaat het Indiase Instituut voor kankeronderzoek er nog dit jaar proeven mee nemen. Het nieuwe middel zou geen bij verschijnselen veroorzaken, goed koper zijn en langer werkzaam blij ven dan een vaccin dat momenteel door de Wereldgezondheidsraad wordt onderzocht. MEXICO-STAD - „Voor iedere do de strijder zullen 10 reactionairen sterven" aldus een pamflet van de maoistische guerrilla-organisatie Sendero Luminoso dat het afgelo pen weekeinde massaal werd ver spreid in de Peruaanse hoofdstad Lima. Sinds het gewelddadige op treden van de Peruaanse autoritei ten tegen muitingen in drie gevan genissen van Lima lijkt het Zuida- merikaanse land verloren in een spiraal van geweld. door Rob Sprenkels Zowel in de al een eeuw oude ge vangenis van El Fronton - een ei- landrots vlak voor de kust van Li ma, vier jaar geleden door Garcia's voorganger Belaunde speciaal her opend om militanten van Sendero Luminoso, letterlijk vertaald Het Lichtend Pad, en andere van terro risme beschuldigde arrestanten onder te brengen -, als in de gevan genis van Lurigancho, in een afge legen woestijngebied op zo'n 40 ki lometer van Lima, hadden de ge vangenen een soort van eigen auto- nomiteit weten te ontwikkelen. De gevangenisbewakers konden er al leen maar binnen komen met toe stemming van de gevangenen of als er versterkingen werden ge stuurd. Reden voor het Peruaanse leger om er bij de regering op aan te dringen de „terroristen", onder wie tientallen vakbondsmilitanten en progressief gezinden tegen wie nog nooit wat was bewezen, over te brengen naar geïsoleerde cellen in het complex Cantogrande. Gelijktijdig Maar op 18 juni kwamen de ge vangenen van beide gevangenis sen, gebruik makend van een sta king van de bewakers, gelijktijdig in opstand tegen die plannen en hetzelfde gebeurde in de vrouwen gevangenis van Santa Barbera, in het centrum van de aan Lima gren zende havenstad Callao. Alan Gar cia was radeloos. „Ik kan niet toe geven aan chantage van de terro risten", zo schoot het in eerste in stantie door zijn hoofd. De katholieke kerk en de zoge noemde vredescommissie gaven het advies om eerst te proberen de gevangenen middels een dialoog tot rust te brengen. Garcia besloot niettemin toch het Peruaanse leger te vragen om een eventueel opera tie-plan. Maar het opperbevel kwam nooit met het gevraagde project aandragen. Een paar uur na het verzoek werd de Peruaanse president overrompeld door een communiqué dat er een reddings operatie op touw was gezet. In Lurigancho drong de Republi- kijnse Garde binnen door met anti- tankgranaten gaten in de muren te blazen. El Fronton werd bestormd door amfibie-voertuigen en kik vorsmannen nadat helikopters vanuit de lucht bommen hadden geworpen en een fregat van de ma rine het „Blauwe Paviljoen" met zwaar geschut in puin had gescho ten. Al meteen werd het aantal do den onder de gevangenen, die geen Garcia: beperkte speelruimte. invloedrijke generaals, Luis Cisne- ros, ten tijde van president Belaun de minister van binnenlandse za ken, kortgeleden openlijk de wens uitgesproken dat het leger de gele genheid zou kunnen krijgen om korte metten te kunnen maken met de Sendero-gevangenen. Bang om al zijn prestige te ver spelen kwam ook Alan Garcia langzaam maar zeker tot de conclu sie dat de veiligheidstroepen maar een weinig glorieuze rol hadden gespeeld. En eind vorige week, tij dens een bezoek aan de resten van Lurigancho, constateerde hij zelf dat minstens 100 van de gevangen daar door de Republikeinse Garde waren geëxecuteerd nadat ze zich hadden overgegeven. „Dat blijkt uit de lijkschouwingen", aldus Garcia, die beloofde dat de misda den niet ongestraft zouden blijven. andere wapens hadden gehad dan Ontslag paar pistolen, geweren en zelf- gefabriceerde pijlen en bogen, rond de 400 geschat. Het officiële dodental luidt uiteindelijk 292, maar volgens familileden zouden er nog altijd tientallen lijken onder het puin van El Fronton moeten liggen. Verdedigen In eerste instantie probeerde Garcia nog het leger te verdedigen. Maar politiek links beschuldigde hem ervan dat hij het leger in feite een „carte blanche" had gegeven om de massamoord, waarop men al zolang had zitten te spinnen, uit te voeren. Zo had een van de meest van het leger. Zo is het opmerke lijk dat hij tot nu toe in alle talen heeft gezwegen over het door de marine gecoördineerde optreden in El Fronton, een actie die op zich net zo barbaars is geweest als die van Lurigancho. En ook heeft hij in de dik elf maanden die hij nu aan de macht is ook geen kans ge zien om de duizenden flagrante mensenrechtenschendingen van het Peruaanse veiligheidsapparaat onder het bewind van zijn voor ganger Belaunde op te helderen. De speelruimte voor de progres sief gezinde Peruaanse president is met het drama in de gevangenissen nog beperkter geworden dan hij al was. En nu de guerrilleros in ant woord op de massamoord een nieuwe golf van geweld zijn begon nen, waarbij zelfs al een trein met toeristen naar de fameuse Inca-ruï nes van Machu Pichu is aangeval len, zal hij in de nabije toekomst meer beroepen op het leger moe ten doen dan ooit tevoren. Zijn uit gangspunt dat het politieke geweld moet worden bestreden met socia le verbeteringen is nu helemaal on mogelijk geworden in de Peruaan se «praktijk, tot grote tevredenheid van de generaals, die hopen dat ze het achter de schermen weer alle maal voor het zeggen zullen krij gen. Inmiddels zijn de minister van justitie, Luis Gonzalez Posadas, en de bevelhebber van de Republi keinse Garde, generaal Maximo Martinez, met ontslag gestuurd en hebben bijna 100 van de Gardele den die bij de actie in Lurigancho waren betrokken disciplinair ar rest aangezegd gekregen. Maar on dertussen rommelt het in de Pe ruaanse kazernes en vinden er overal spoedzittingen plaats van officieren om over de kwestie te overleggen. Alan Garcia, die bij een opinie peiling van een paar weken gele den nog op de steun van 80 procent van de ondervraagden kon reke nen. bevindt zich in feite in de ban ISTANBOEL (AP) - Het hoofd van een delegatie van- socialistische parlementariërs van de Raad van Europa die een bezoek brengen aan Turkije, heeft gezegd dat de mensenrechten en de democratie in dat land nog verdere verbetering behoeven. Lucien Pignion, de Franse voor zitter van de Europese socialisten, zei dat de verbetering van de men senrechten in Turkije de afgelopen paar jaar weliswaar bemoedigend was, maar niet voldoende. Lucien zei dat zijn groepering zich zal blij ven inspannen een bijdrage te leve ren aan de democratie in Turkije. De parlementaire vergadering van de 21-landen tellende Raad van Europa heeft in april besloten om de zomerzitting van 30 juni tot 4 juli te houden in Istanboel, on danks bezwaren van de socialisten. De socialisten zijn in de parlemen taire vergadering in de minderheid en het besluit om de zitting in Is tanboel te houden werd met een krappe meerderheid aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7