Kanker met licht bestreden Winsemius niet bij voorbaat weer minister Bezuiniging op overwerk rijkspolitie van de baan Rechter kan geding tegen Veronica niet behandelen Onderzoek 'ritueel' bij marine ZATERDAG 28 JUNI 1986 BINNENLAND PAGINA 5 Bezwaren tegen De Korte DEN HAAG (GPD) - WD-r toonden dit vrijdagmiddag tijdens ter Winsemius is niet bij voorbaat hun eerste, gezamenlijke perscon- bereid minister te worden als de nieuw politiek leider van de WD De Korte, vice-premier wordt. Hy heeft zijn bezwaren in de nachtelij- ferentie na de politieke machtswis seling binnen de WD. Tegelijker tijd ontkenden zij dat er een af spraak is met oud-leider Nijpels De president van de rechtbank in Amsterdam, mr. Asscher, ziet geen kans een kort geding te behande len dat door de internationale hulpverleningsorganisatie World Vision tegen Veronica was aange spannen en dat vanmiddag in de NOS-studio in Hilversum zou die nen. World Vision eiste van Vero nica dat vertegenwoordigers van de hulporganisatie de kans krijgen een weerwoord te geven op de ver moedelijk zeer negatieve film die Veronica vanavond over World Vi sion zal uitzenden. World Vision zegt te vermoeden dat Veronica een onwaar verhaal £ver de hulporganisatie op de beeldbuis zal brengen. Zo ver moedt men dat de omroep verha len de wereld in gaat sturen over betrokkenheid van World Vision bij sterilisatie- en abortusprojecten in Zuid-Amerika. Ook zouden in de film onwaarheden over finan cieel wanbeheer bij World Vision verteld worden. Via het kort geding wilde World Vision de mogelijkheid krijgen de film te zien (die mogelijkheid werd tot nog toe geweigerd) en daar naast in de gelegenheid gesteld worden een weerwoord te geven. „Als er leugens verteld worden over onze organisatie willen wij dat kunnen rechtzetten. Onze fondsen werving is daarvan afhankelijk", jecten aldus woordvoerder J. Vos. rechter te vertonen. Wel zei de rechtbank-president eventueel na de uitzending bereid te zijn een kort geding te behandelen over een eventuele rectificatie of een weer woord van World Vision. World Vision is een van de groot ste hulporganisaties met 3500 pro- 80 landen. De gelden voor deze projecten, ruim 250 miljoen dollar per jaar, komen uit tien lan- Volgens mr. Asscher weigert den. World Vision is ook een van Veronica ook de rechter de film te de eerste die de hulpacties in Afri- laten vellen gezien", aldus mr. Asscher. Vol gens hem staat het Veronica volle dig vrij de film wel of niet aan de "En ik kan geen vonnis ka begon. Nederlanders betaalden film die ik niet heb vorig jaar ruim anderhalf miljoen gulden aan de organisatie. Hoewel World Vision geen keiharde bewij zen heeft omtrent het negatieve ka rakter van de te vertonen televisie uitzending, zegt Vos dit wel te kun nen vermoeden. Aanleiding daarvoor is voor hem onder meer het verhaal over World Vision dat vandaag in het dagblad Trouw verschijnt. „De reportage over World Vision is gemaakt door Veronica-mensen in samenwer king met een free lance-verslagge- ver van Trouw. Het verhaal is ui terst negatief. Hier mochten we echter het verhaal lezen en daar een weerwoord op geven".World Vision weerlegt iedere beschuldi ging dat de organisatie zou mee werken aan sterilisatie- en abortu sprojecten. „Dit is volstrekt tegen de christelijke doelstelling van on ze organisatie", aldus Vos. Ook de gedachte dat bij World Vision 80 procent van de binnengekomen gelden niet besteed worden aan de projecten waarvoor ze bestemd zijn, maar worden opgemaakt aan kosten, weerspreekt de organisa tie. ke fractievergadering laten weten, dat deze kan rekenen op een r deze heeft zich er niets i aangetrokken. Winsemius is geen lid van de WD-fractie en dus ook niet be trokken geweest bij de besluitvor- terspost in het nieuwe kabinet. Vooral Korthals Altes had graag gezien dat niet De Korte, maar Wie gel co-formateur was geworden. De Korte, die donderdagnacht ming van vorige nacht. Daar werd door de fractie is aangewezen als na een urenlange discussie De Kor- beoogd vice-premier in een nieuw CDA-WD-kabinet, stelde vast dat in de afgelopen weken grote ondui- i delijkheid ontstond over het poli tieke gezicht van de WD. Onder deze omstandigheden deed de fractie een beroep op hem het aan voerderschap op zich te nemen. Als voorwaarde eiste De Korte daarbij wel dat hij naast Lubbers in het kabinet zitting zou mogen te gekozen als nieuwe politiek lei der en beoogd vice-premier en het liberale kamerlid Voorhoeve als de nieuwe fractievoorzitter en opvol ger van Ed Nijpels. De Korte en Nijpels weigerden gistermiddag tijdens een perscon ferentie in te gaan op de eventuele bezwaren van Winsemius en, zoals het toen nog leek ook van diens collega Korthals Altes. De aanwij zing van een nieuwe politieke lei der e e-premier „Ik heb de fractie voorgehouden alleen de fractie aangaat, aldus Nij pels. Het is overigens nog niet ze ker dat Winsemius bij zijn weige ring zal blijven. Hij onthoudt zich in het openbaar van stellige uit spraken. Korthals Altes liet gisteravond zaak die dat ik beschikbaar als ge woon fractielid te functioneren of als beoogd vice-premier het aan voerderschap op mij te nemen," al dus De Korte. „Ik heb met kracht van argumenten gezegd dat ik meer kans van slagen had indien ik als het politieke gezicht a de radio weten weliswaar liever WD, net als de politiek leider v Hans Wiegel, de huidige Commis saris van de Koningin in Friesland, als co-formateur te hebben gezien, maar zich by De Korte in die func- het CDA, in het kabinet zou gaan zitten." De nieuwe WD-leider legde er de nadruk op tot deze afweging te tie neer te leggen. Zijn kandida- zijn gekomen door de ontwikkelin- tuur voor een nieuw ministerschap stelt hij afhankelijk van het defini tieve regeerakkoord. Voor Winse mius geldt dat hij, als hij weer mi nister wil worden, zich alsnog bij de afgelopen vier jaar. )aarbij was gebleken hoe moeilijk en politiek leider kan opereren als hij fractieleider is, terwijl de coali tiepartner geleid wordt vanuit het De Korte, die samen met Lubbers kabinet door „een zeer schrandere leider". Zelf heeft hij daarnaast Voorhoeve voorgesteld als fractie leider om op die manier verzekerd te worden van een (net als bij het de CDA) „goed geoliede coördinatie" in kabinet naar fractie. De Korte zei dat er „absoluut formateur wordt, kan melden. Rust De nieuwe politieke top WD ziet het als haar voornaamste taak de rust in de partij te herstel len en te streven naar verzoening met niemand" afspraken zijn ge in de liberale gelederen. Politiek m?akt over een beoogd minister- aanvoerder De Korte en de nieuwe schap. Dat komt pas in de formatie fractieleider Voorhoeve beklem- EERSTE SKEELERBAAN - In het recreatiegebied Wythme- nerplas bij Zwolle is de eerste Nederlandse skeelerbaan ge opend. Met deze accommodatie wil het Recreatieschap West- Overijssel inspelen op de sterk groeiende belangstelling voor de skeelersport, het schaatsen op wieltjes. Het beoefenen van deze sport levert op de openbare weg de no dige gevaren op. Daarom is een speciale skeelerbaan een uit komst, meent het recreatieschap, dat ruim 60.000 gulden uitgaf voor de aanleg van deze recrea tievoorziening. Het gaat om baan van asfalt die met 350 meter bij na even lang is als een schaats baan en dezelfde vorm heeft. Tamils wegens vernielingen voor rechter UTRECHT (GPD) Het Openbaar Ministerie in het arrondissement Breda gaat over tot strafvervolging van 54 Tamils. Dezen moeten zich op 11 en 18 juli verantwoorden voor vernielingen in hun pension te Oud-Gastel. De Tamils die ver dacht worden van brandstichting in hun pension in Wijk aan Zee, gaan waarschijnlijk vrijuit. De rechtszaak in Breda is de eer ste die volgt op de protestacties van de 1200 vluchtelingen uit Sri Lanka op 23 april tegen de 'bad-, bed- en broodregeling'. De precie ze beweegredenen van de Bredase officier van justitie waren gisteren bij de betrokkenen nog niet be kend. Justitie bevestigde wel dat tot vervolging is besloten. Vermoedelijk ontkomen ook de Tamils in Hoensbroek, waar ver nielingen werden aangericht in een vertimmerde boerderij, niet aan strafvervolging. De politie ver richtte daar destijds acht arresta ties. Het onderzoek is inmiddels af gerond en in behandeling geno men door de officier van justitie in Maastricht. De Vereniging voor Vluchtelin genwerk in Nederland (VVN) ver zet zich niet tegen de vervolging. Een woordvoerder verklaarde dat Tamils zich net als andere Neder landers moeten verantwoorden voor eventuele strafbare feiten. Hij zei wel te hechten aan een zorgvul dige behandeling, met begrip voor de moeilijke situatie van de op de uitkomst van hun asielaanvraag wachtende vluchtelingen. De acties van de ongeveer 1200 Tamils richtten voor een bedrag van drie tot vier mihoen gulden schade aan. De pensions in Wijk aan Zee en EUecom werden daarbij door brand verwoest. Tamils in vijf andere centra, waaronder Oud- Gastel, vernielden het interieur en gooiden ruiten in. de orde. Hy zal vandaag al wel met Lubbers en de onderhande laars van CDA en WD spreken over de zetelverdeling in het nieu we kabinet. Samen met Voorhoe ve, partyvoorzitter Kamminga en senator Zoutendijk wil de nieuwe leider straks een „afgewogen per sonele keuze" maken. Volgens De Korte zal hij zich niet nu al opwerpen als de politiek lei der van de WD. Het leiderschap is iets dat gebaseerd is op gezag en dat moet iemand in de praktijk ver werven, aldus De Korte. Wel be schouwt hij zichzelf als de aanvoer der van het team dat bestaat uit fractieleden en beoogde ministers. Twee taken DEN HAAG (ANP) - De voorgeno men bezuinigingen van 4,5 miljoen gulden voor 1986 op de inconve- niëntenregeling voor onregelmatig heeft het ministerie van justitie gis teren meegedeeld. Justitie heeft dit besloten naar aanleiding van de reportage politie gaan definitief niet door. Dit Koning: geen massale fraude tweeverdieners Aanstaand fractieleider Voor- DEN HAAG (ANP) - Staatssecreta- hoeve ontkende dat de nu gekozen ris Koning (financiën) vindt het aanpak de controlerende taak v— onaangenaam werk bij de rijks- enkele externe organisatiebureaus over de kwestie. Die hebben in op dracht van Justitie en Binnenland se Zaken by 144 politiekorpsen on derzocht hoe de inconveniëntenre- geling functioneert en of er sprake was van een intensivering van de bedrijfsvoering. Volgens Justitie was op grond van interne gegevens de indruk ontstaan dat er vorig jaar 's nachts en in de weekeinden meer was ge werkt dan in 1984. Daarom zou de rijkspolitie dit jaar minder onregel matige uren mogen maken. nog te vroeg om te spreken van ictie zou beperken. Hy sprak massale ontduiking van de zoge- vaa een harmonieuze samenwer- noemde tweeverdienerswet die tong «net de bewindslieden, waar- een rechtvaardiger belastingehef- bij eUc deel van het team zijn eigen fmg tussen gehuwde mannen en klankkleur inbrengt. Er mag ech- vrouwen en gehuwden en onge- „Têt Heuvde Ón nurnnnnrlnn noctrooft ter geen „kaklofonie ontstaan, g Voorhoeve ziet twee voorname dienst"wordt gesproken De rapportage wees echter uit at van een intensivering geen sprake was en dat de regeling zelfs waarvoor de geluiden" huwd samenwonenden nastreeft. I" het jaarverslag van de Belasting- tot 7 00 uur en op zon. en feéstda_ vournoeve ziel iwee vouiiiame dienst wordt gesproken over mas- een bleek de inzetbaarheid i taken voor zich weggelegd. Dat sale fraude, terwijl controle niet of Sêrchf en s^aUsüS zijn het verbeteren van de onder- nauwelijks plaatsvindt. Koning cherche specialistische linge verhoudingen tussen fractie, schrijft in antwoord op Kamervra- bewindslieden en partij. Daarnaast gen van D66 dat het hier om een De bezuinigingsmaatregel was overigens al, in afwachting van de uitkomsten van het onderzoek, vanaf 1 januari van dit jaar opge schort. Voorzitter G. Koffeman van de ACP, de grootste politiebond, rea geerde verheugd op het besluit van Justitie. De politiebonden hebben de bezuiniging steeds afgewezen omdat de dienstverlening van de rijkspolitie er de dupe van zou wor den. Het gevolg van de bezuiniging zou namelijk zyn geweest dat er op de dure uren minder agenten in dienst zouden worden gehouden. De bezuinigingsmaatregel is door de opschorting - onder druk van de bonden - vanaf begin dit jaar nooit uitgevoerd, maar wel is er volgens de ACP-voorzitter maandenlang onrust en extra pa pierwerk veroorzaakt op de bu reaus van de rijkspolitie omdat er steeds weer nieuwe roosters moes ten worden gemaakt voor het geval de bezuiniging zou doorgaan. Proces tegen ir. J. Van Zon weer verdaagd MAASTRICHT (ANP) - Na uren lang beraad heeft de Maastrichtse rechtbank gisteren het proces te gen ir. J. van Zon (67), een van de twee hoofdverachten in de ABP-af- faire, opnieuw geschorst en wel tot 26 augustus. Op die dag zal ook oud-ABP-directeur Wiarda nog als getuige moeten verschijnen. Uiter lijk 1 september moet het requisi toir worden uitgesproken. De ver dediging kan dan op 3 of 5 septem ber aan het woord komen, zodat de uitspraak tussen 15 en 20 septem ber zal vallen. Officier van justitie mr. J. Lau- men verzocht gistermorgen de zaak opnieuw te schorsen omdat met name de officiële rapportage van een op Jersey afgenomen ge- tuigeverhoor nog niet is gearri veerd. Justitie beschikt wel over transcripties van de bandopnames, maar die hebben geen officieel ka rakter (er blykt bijvoorbeeld niet uit dat de getuige (John Hedley Vi- bert) onder ede stond). Bovendien wilde mr. Laumen de dagvaarding nog op een aantal punten - die overigens van onder geschikt belang zijn - aanscherpen, terwijl hij gisteren tevens een nieu we map aan het al zeer lijvige dos sier toevoegde met de resultaten van enkele kleinere onderzoeken die inmiddels zijn afgerond. De verdediger van ir. Van Zon, mr. F. Duynstee, was het bepaald niet met het verzoek van de officier eens. „Door al die wijzigingen en toevoegingen krijgt dit proces langzamerhand wel het stempel van een soort vertragingstechniek opgedrukt", meende hij. „Op deze manier zie ik nog aankomen dat het proces tegen mijn cliënt straks nog samenvalt met dat tegen Mas- son". Gevraagd of ir. Van Zon zelf nog iets tegen het verzoek van de officier van justitie had in te bren gen antwoordde deze: „Ik zeg hele maal niets meer. Ik wil namelijk niemand beledigen". Officier van justitie mr. J. Lau men ketste deze opmerking terug met de opmerking dat ook hij nie mand wil beledigen. „Maar als het nodig is moet ik wel iemand ver volgen en dat zal ik doen ook. Ik stop pas met myn onderzoek zodra de heer Van Zon zelf eindelijk eens met de juiste informatie naar voren komt". Gelukwens Lubbers DEN HAAG (ANP) - Minister-pre sident Lubbers zal morgen om 12.00 uur op Nederland 2, vooraf gaand aan het programma Het Ca- pitool van de NOS, een gelukwens uitspreken ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van prins Bern- hard. Deze gelukwens wordt te vens op dezelfde tijd uitgezonden via de zender Radio 1. VLISSINGEN (GPD) - De Ko ninklijke Marechaussee in Vlissin- gen is bezig met een onderzoek naar de „21 klappen" die iedere matroos bij de Koninklijke Marine krijgt bij het bereiken van de 21- jarige leeftijd. Daarbij gaat het er soms zo hard aan toe dat de jarige er lichamelijk letsel aan overhoudt, pe zaak kwam aan het rollen toen een vrouwelijke matroos op 15 mei in Vlissingen aangifte deed van schade aan haar kleding die ze bij het ritueel had opgelopen. Toen bleek dat ze ook blauwe plekken en striemen had. De 21 klappen zijn een oud mari- negebruik waarmee gevierd wordt dat een matroos volwassen is ge worden. Bij het ritueel krijgt het slachtoffer, gelegen op eettafels, 21 klappen op het achterwerk van col lega-marinemensen. Volgens H. W. van Vliet van de Marine-voorlich tingsdienst is dat bedoeld als „een vrolijk gebeuren". Daarbij loopt het echter wel eens uit de hand. Maar een dame heeft nu eenmaal eerder blauwe plekken dan een man, volgens Van Vliet. De marechaussee denkt dat het onderzoek nog wel even kan du ren. Daarna zal er proces-verbaal worden opgemaakt en kan de kwestie eventueel aan de Zee- krijgsraad worden voorgelegd. De resultaten van het onderzoek gaan ook naar minister De Ruiter van defensie, omdat die nog nadenkt over de manier waarop vrouwen in de krijgsmacht geïntegreerd moe ten worden. Volgens voorlichter Van Vliet gaat het in Vlissingen om een uit zondering. De belangenorganisatie van het marinepersoneel is ook niét van plan om de 21 klappen af te schaffen. Normaal wordt bij het ritueel de broek met bier overgo ten om de klappen beter te laten kletsen, maar in Vlissingen zou bij wijze van variant een ei op de ge heel of gedeeltelijk ontblote billen van de vrouw zijn gezet. De marinevrouw is inmiddels naar Den Haag overgeplaatst om dat de werksfeer was bedorven. Journalisten weer terug uit Suriname AMSTERDAM (ANP) - De twee Nieuwe Revu-journalisten Pieter Storms en Gerard Wessel die al ruim twee weken worden vastge houden in Suriname, keren van avond terug in Nederland. De Ne derlandse ambassade in Paramari bo heeft gisteren via het ministerie van buitenlandse zaken het week blad en de Nederlandse Vereni ging van Journalisten (NVJ) van hun komst op de hoogte gesteld. Woordvoerder Rob Bakker van de NVJ zegt geen reden te hebben om aan te nemen dat er nu nog iets tussen komt. De twee reizen met een vliegtuig van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij naar Ne derland. Ze zullen worden bege leid door twee agenten van de Suri naamse militaire politie, aldus Bakker. Storms en Wessel werden op 11 juni wegens „spionage" en „vals heid in geschrifte" gearresteerd. Een week later oordeelde de rech- ter-commissaris in Paramaribo dat er geen gronden waren voor ver volging en gelastte hij de onmidde- lijke invryheidsstelling. Deson danks bleven zy vast zitten in Fort Zeelandia. wil hij inhoud geven i zeer beperkte en niet represents- dere ontwikkeling van de liberale tieve steekproef ging. Bovendien is identiteit, gericht op de jaren ne gentig. Hij denkt daarbij aan een versterking van het individualisti- wet is nieuw en niet eenvoudig sche karakter van de liberale iden- wat ertoe heeft kunnen leiden dat titeit. Daarbij past op dat punt ech- er sprake is van oryuiste invulling ter geen profilering tegenover het zonder dat er sprake is van fraude, CDA. aldus Koning. HEKWIJNEN - Dat bokken nukkige dieren zijn, gaat ook niet altijd op. Wieger, de bok van Carla de Jong uit Herwijnen, lijkt tenminste zeer ingenomen met het bad dat hij gisteren van zijn bazin kreeg. Vandaag gaat Carla met haar mekkende viervoeter naar de regionale geitenkeu ring, zoals die regelmatig in ons land worden gehouden. En dan moet alles er piekfijn uitz ien. Holland, wat ben je toch mooi. (foto anpk GRONINGEN (GPD) - „Wij zijn er erg enthousiast over. Over een jaar of vyf kan dit wel eens een goede aanvulling blijken te zijn op de bestaande kankerbehande lingen: chirurgie, chemotherapie en bestraling. Het is geen won dermiddel, maar wel een veelbe lovende techniek". door Cees Wiese Dat zegt drs. G. A. Lugtenborg van de kliniek voor keel-, neus- en oorheelkunde van het Gronin ger Academisch Ziekenhuis, die samen met collega's experimen teert met het behandelen van tu moren met licht. Binnenkort ho pen zij de beschikking te krijgen over een speciale laser met een ruim golflengtebereik, waarmee door alle onderzoekers van het ziekenhuis verder kan worden geëxperimenteerd. De proefnemingen zijn tot nu toe uitgevoerd met een in het zie kenhuis zelf vervaardigde licht bron: een lamp met lenzen, rood- en warmtefilters. De methode, die in ons land al leen in het Groninger ziekenhuis experimenteel klinisch wordt toegepast, lijkt simpel. De pa tiënt krijgt de stof HpD (hemato- porfyrinederivaat) toegediend, die uit gezonde cellen drie- tot viermaal sneller verdwijnt dan uit sneldelende kankercellen. Enkele dagen na de toediening is deze stof uit de rest van het li chaam verdwenen, behalve uit de tumorcellen. HpD is een lichtgevoelige stof: worden de tumorcellen waarin, het HpD zich heeft opgehoopt met licht van een bepaalde golf lengte bestraald, dan worden zij vernietigd. Wat er dan in de cel gebeurt is nog niet volledig opge helderd, maar waarschijnlijk ver liest de celwand zyn stevigheid door oxydatie. Het grote voordeel van deze methode is, dat de behandeling kan worden herhaald en de pa tiënt niet zwaar belast. Hij moet na toediening van het lichtgevoe lige middel wel in een schemeri ge ruimte blijven. Blootstelling aan zonlicht en zelfs aan helder daglicht geeft tot acht weken na de toediening verbrandingsver schijnselen, vergelijkbaar met zonnebrand. Dr. J. J. M. van Overbeek van de Groninger KNO-kliniek „liep tegen deze methode op" in het najaar van 1983 tijdens een con gres in Detroit. Er bleek mee te worden geëxperimenteerd in de Verenigde Staten en in Japan, maar veel was er nog niet over bekend. Het Groninger Acade misch Ziekenhuis, waar op ver schillende afdelingen reeds jaren met lasers wordt gewerkt (in de KNO-kliniek al sinds 1977), be sloot zich op dit nieuwe gebied te oriënteren. In 1984 werd met de zelf ont wikkelde lichtbron begonnen met dierproeven, die zeer succes vol verliepen. In de huid van muizen geimplanteerde darmtu moren verdwenen. Daarna be gon klinisch onderzoek (zeven patiënten), waarbij het grootste succes werd geboekt met het verwijderen van kwaadaardige moedervlekken op het been van een patiënte, voor wie amputatie dreigde. De aan te schaffen laser moet het mogelijk maken rood licht dieper in de tumor te laten door dringen: tot anderhalve centime ter in het weefsel. Ook de belich tingstijd - nu nog soms twee uur - kan met de laser tot een kwart of een vijfde worden terugge bracht. Met de laser kan boven dien worden geëxperimenteerd in het opsporen van heel kleine tumoren: na toediening van HpD en belichting met een andere golflengte lichten zij rood op en worden daardoor herkenbaar. De experimenten zijn tot nu toe uitgevoerd in de kliniek voor keel-, neus- en oorheelkunde, waar men de meeste ervaring met laserenergie heeft. Maar ook andere kankervormen kunnen met deze methode worden be handeld: in principe alle kankers waar men met een lichtstraal - al dan niet door een glasvezel ge leid - bij kan komen. Over de hele wereld verspreid zijn er nu zo'n 2500 patiënten ex perimenteel behandeld. In Gro ningen denkt men o.a. aan long kanker („er zijn in andere landen goede resultaten geboekt", aldus drs. Lugtenborg) en blaaskan ker. Met deze laatste kanker- vorm wil ook de Rotterdamse Daniel de Hoedtkliniek, waar al eerder patiënten met borstkan ker zijn „belicht", experimente- De fotodynamische therapie, zoals deze methode officieel heet, is mogelijk ook geschikt voor het behandelen van de huidschilferziekte psoriasis. In Utrecht worden patiënten met deze kwaal al met ultraviolet licht behandeld; daarvoor zou deze methode een alternatief kunnen worden. Het onderzoek richt zich tenslotte op de vragen wat de stof HpD na belichting nu precies doet in de tumorcel, wel ke dosis HpD de beste is en wel ke andere lichtgevoelige stoffen een soortgelijk en misschien zelfs beter effect hebben.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5