Indnikwekkende serie De Bruin Holland-beker erg sterk bezet B lik op Mexico Hockey motor sputtert Heemskerk ligt eruit Matige start zwemmers Opnieuw zege Cooman op Vader Swier verbrijzelt eigen record 400m Kaagweek van start Cricketers in halve finale ZATERDAG 28 JUNI 1986 SPORT AMSTERDAM - Op 25 september 1886 werd op de Amstel voor het eerst gestreden om de Hollandbe ker. Skiffeur Schilling van Fortuna uit Amsterdam werd winnaar. Morgen wordt met enige feestelijk heid het Eeuwfeest van de Hol landbeker gevierd met de finale-ra ce. waarin de strijd ongetwijfeld zal gaan tussen de meervoudige wereldkampioen Peter Kolbe uit West-Duitsland en Vasilii Jakou- cha uit de Sowjet-Unie, die meer- woudig medaillewinnaar is. Ook bij roeien maken de atleten van de situatie gebruik om daar deel te nemen, waar de faciliteiten (lees: financiën) het best geregeld zijn. Een aantrekkelijk deelne mersveld is voor hen minder be langrijk. De Nederlandse organisa tie, wenst niet mee te gaan in de maalstroom van steeds hogere kos ten om een evenement qua deelne mers op niveau te houden. Voorzit ter Chris van der Ploeg, zelf jaren lang bestuurder van de FISA: "We hebben over het betalen van on kosten en startgelden zo onze ei gen filosofie. We weigeren startgel den te betalen en als de Nederland se toproeiers dan niet als trekpleis ter fungeren voor sterke buitenlan- des deelname, dan wordt het heel moeilik om een top-veld aan de start te krijgen". De lijst van ingeschreven ploe gen toont inderdaad de namen van groot deel van de mannenploeg van de Sowjet-Unie is op de Bosbaan. De Nederlandse top krijgt het zwaar om te bewijzen op de we reldkampioenschappen thuis te horen. De onlangs definitief sa mengestelde nationale acht met de Njordroeiers: Ruud Wessel, Marijn Algie en Willem de Widt, komt op beide dagen aan de start. De dub- belvier zonder stuurman van Ro nald Florijn zal ontbreken. Het roeien in dit nummer viel niet te combineren met het starten in de Hollandbeker. Drie roeiers uit de vier, waaronder nationaal skifre- cordhouder Nico Rienks gaven mede op aandringen van de Bond, de voorkeur aan het solonummer. Ronald Florijn, in 1983 winnaar van de honderd jaar oude trofee, treedt nog eenmaal op in de stuur- manlóze twee met Steven van Gro ningen. JAN KLERKS. ASSEN (ANP) - Egbert Streuer ging gisteravond, na de laatste training voor de TT van Assen, zelfs in conclaaf met Huub Rothengatter, Nederlands enige autocoureur in de formule 1. Onderwerp van gesprek was de bandenkeus voor het zijspan van Streuer en Schnieders, de tweevoudige wereldkampioenen op drie wielen. De extreme warmte, die de 56ste editie van de TT ouderwets maakt, heeft grote invloed op het rubber van de brede banden, die bij de zijspannen worden gebruikt. In ieder geval haalde Streuer voor het eerst in zijn achtjarige loopbaan een pole-positie op Assen. De tijd van de Nederlander, 2.21,59, was de enige rondetijd in Assen, die niet beter was dan de scores uit het verleden. In de andere klassen vielen vele verbeteringen van de baanrecords te noteren. De Amerikaan Lawson stelde het één dag eerder gereden trainingsrecord van de Australiër Wayne Gardner (foto ANP) even bij. De leider in de wereldtitelstrijd in de 500cc kwam als enige onder de 2.13. Van de Nederlandse deelne mers in Assen staat naast Streuer/Schnieders slechts de 80cc-coureur Hans Spaan op de eerste startrij. LEIDEN - De partij tussen Freek van der Capellen en Kees Heemskerk leverde gistermid dag tijdens de strijd om de Leid- se districtstitel tennis als enige een enigszins verrassende uit slag op. Van Heemskerk werd verwacht, dat hij na een tennis- stage in Amerika, hoge ogen zou gooien met dit toernooi. In de competitie leverde hij eerder goede resultaten, maar Heems kerk kon tegen Van der Capellen zijn opgedane ervaring niet waarmaken. Van der Capellen bereikte de halve finale door Heemskerk met 6-4; 6-4 de baas te blijven. Ook Jan-Willem Lugthart komt vandaag in de halve finale uit door een zeer knappe over winning op Michael van der Berg, die vorige week nog als B- winnaar uit de bus kwam in het Alphense toernooi. Hiermee wordt maar weer bewezen, dat het resultaat van een tennisspe ler afhankelijk is van de vorm van de dag. Het is zeer iqoeilijk om twee dagen achtereen op het zelfde niveau te tennissen. In de mannen B2-afdeling zet- TENNIS - Programma vandaag: 10.30: halve finales VEB1. 12.00: halve fi nales MEB1 en MEB2,14.00: halve finales GDB en MEB. 15.30: halve finales HDB en DDB. Morgen zullen de finales aanvangen om 10.00 uur. De finales VEB1 en MEB1 zullen waarschijnlijk vanaf 11.00 uur plaatsvinden. te Martijn Krans zijn zegereeks voort door Henk Jansen met 6-4; 6-1 te kloppen. Marco Visser volgde zijn voorbeeld tegen Rob Liefbroer, maar Visser won in omgekeerde setvolgorde. In het vrouwenenkelspel-B kwam Christel Verwoert zonder te spelen in de halve finale om dat zij van Henny Fehling een walk-over kreeg. Verwoert zal nu uitkomen tegen Jacqueline van Wijk. Madeion Verdegaal versloeg Marijke Oudshoorn met 6-3; 6-2 en kwam later op de dag te kort tegen Wil den Hollander 4-6; 3-6, waarmee Den Hollander zich plaatste voor de vrouwenenkel B2-finale. In de C-categorie vielen ook enige klappen. De als eerste ge plaatste Mark Post struikelde over clubgenoot Hans van Bij- sterveld, die in twee sets won: 6- 4; 6-2. Onno van Paridon had het moeilijker tegen Michiel Glastra. Na de eerste set te hebben verlo ren, kwam van Paridon sterk te rug en pakte de twee volgende sets met 6-1; 6-1. E. Bakker was duidelijk te sterk voor K. Vlekke. Zonder problemen eiste hij de zege op met 6-2; 6-1. M. Kallen berg schakelde de ex-tafeltennis ser De Roode uit met 6-4; 7-5 en R. van der Voort won eveneens in twee sets van T. Bavelaar. Een opvallende prestatie lever de Fleur Meyer door Pascal Jongmans te verslaan met de cij fers 6-1; 6-4. Dat betekent, dat zij morgen uitkomt in de finale. Co- linda Voscuyl kwam te kort te gen Marguerite Patiwael: 0-6; 1-6, ILONKA VAN RIET AMERSFOORT - De delegatie van de Alphense zwemclub AZC/Inter- vam kende gisteravond tijdens de openingsdag van de nationale zwemtitelstrijd in Amersfoort geen voortvarende start. Voorlopig kwamen de pupillen van trainer Hans Wertheijm nog niet met een madaille uit het water. Grootste kanshebber daarop was Jan Sonneveld. Op de 1500 meter vrije slag voor jongens '72 ging hij als vierde geplaatst te water. Maar Sonneveld liep tijdens de race een flinke teleurstelling op. "Een me daille zat er gewoon niet in", moest hij erkennen nadat hij ontgoocheld als zevende gefinisht was. Sonne veld realiseerde een tijd van 18.30.07, bepaald niet zijn beste. Tijdens de winterstrijd viste hij op dit nummer nog een zilveren plak uit het water. Ook leeftijdsgenote Ellen Voets bleef beneden haar kunnen. Ver overde de Woubrugse in Alphense dienst vorig jaar nog een bronzen plak op de 400 meter wisselslag, nu tikte zij in 5.30.18 gedesillusio neerd als achtste aan. Jaco de Jong reikte op de 50 meter rugslag voor mannen zelfs niet verder dan een zestiende plaats in 25.64 sec. Op het laatste nummer probeer de de estafetteploeg van AZC op het nummer 400 meter vrije slag voor jongens onder zestien jaar nog iets recht te zetten. Dat lukte het kwartet, bestaande uit Marcel van Tol, Paul van Doorne, Jan Son neveld en Pacal Bontje heel rede lijk. Met een tijd van 3.56.46 kwa men zij een seconde tekort voor de derde plaats. AMERSFOORT (ANP) - Hans Kroes heeft zich in het drukkend warme Amersfoortse Sportfond- senbad gemeld als de smaakmaker van de eerste dag van de Neder landse kampioenschappen. De zwemmer uit Heemstede deed dat door zowel in de serie als in de fina le van de 50 meter vrije slag een tijd te zwemmen van 23,14. MENTALITEIT - Duitsland-Ar- gentinië wordt dus de tamelijk verrassende finale. Met name de aanwezigheid van Duitsland in de eindstrijd wekt verbazing. Ondanks het feit dat de Duitsers altijd ver plegen te komen in de grote toernooienwerd dat deze keer niet verwacht. Ook niet door onze doorgaans zeer chauvinisti sche oosterburen zelf. De kwalifi catie kwam na een vlot begin met vallen en opstaan tot stand. Tij dens de oefencampagne was het kwakkelen en tijdens de eerste ronde was het povertjes wat kei zer Franz en zijn mannen lieten zien. Het grote probleem was het ont breken van een echte leider, het geen veel geschuif binnen de ploeg tot gevolg had. Daarbij kwam tijdens dit toernooi dan ook nog het gegeven dat Rum- menigge verre van fit bleek te zijn en Voller de naweeën onder vindt van een door blessures ver loren seizoen. Net toen dit alles zich leek te gaan wreken hervond Duitsland zich. Beckenbauer koos voor een min of meer vaste opstelling op basis van een goede gemiddelde kwaliteit zonder uit schieters naar boven of beneden. Degelijkheid dus en de Duitse mentaliteit deed de rest. Want door dit laatste overleefden zijn steeds waar kwalitatief veel bete re ploegen uit het toernooi vlo gen. Zij hebben nu nog een hin dernis te nemen voor ze hun der de wereldtitel in bezit hebben. Beckenbauer behoeft ook maar een beslissing te nemen, namelijk wie schakelt Maradona uit. De enige manier om van Argentinië te winnen vraagt om deze onsym pathieke maatregel van absolute persoonlijke dekking van Mara dona. Hij is inmiddels uitge groeid tot de absolute ster van de ze WK, het nieuwe wereldidool. Het belang rechtvaardigt deze taktische maatregel, mits het op een manier gebeurt die binnen de grenzen van het toelaatbare blijft. Volgens mij is Norbert Eder degene die met deze on dankbare taak belast moet wor den. De voorstopper van Bayem München is een van de weinige voorstoppers die ook technisch veel in zijn mars heeft, reden waarom Beckenbauer hem tij dens deze WK veelvuldig als mid denvelder gebruikt heeft. HENGELO Erik de Bruin verbaasde in het sfeervolle Fanny Blankers-Koen-stadion niet alleen zijn vrienden, meer dan 10.000 tribuneklanten, maar vooral zijn nieuwe „vijan den", de internationale toppers in het discuswerpen. Niet zozeer zijn nationale record (66,14 meter), maar bovenal zijn in drukwekkende serie (zes worpen van boven de 65 meter) spraken bijzonder tot de verbeelding. De wereldkampioen op deze discipli ne, de Tsjech Imrich Bugar stak zijn bewondering voor de interna tionaal aansprekende prestatie van De Bruin niet onder stoelen of ban ken en drukte na zijn onverwachte nederlaag de mannetjesputter uit Hardinxveld-Giessendam uitge breid de hand. „En dat terwijl hij me voor de wedstrijd niet eens zag staan", glunderde de 23-jarige geschiede nisstudent. „Ik hem trouwens ook niet, want voordat ik ga gooien, wil ik met niemand iets te maken heb ben. Dan kweek ik een sfeertje van vijandigheid waarin ik het best tot presteren kom". Zoals gisteravond in Hengelo overduidelijk bleek, want De Bruin slingerde Bugar, die niet verder dan 65,88 meter kwam, bru taalweg van de hoogste trede van het erepodium. „Ik voelde me te genover de organisatoren verplicht om goed te presteren. Die mensen hebben hun uiterste best gedaan om voor mij een sterk deelnemers veld samen te stellen", bedankte De Bruin het duo Rob Kerkhoven/ Jos Hermens dat een deel van de te besteden zes ton gebruikte om krachtpatsers te strikken waaraan de atleet van V&LTC zich zou kun nen optrekken. Met succes, want De Bruin toon de zich uitermate drukbestendig en opgewassen tegen het geweld van de reusachtige Bugar, die drie jaar geleden in Helsinki de we reldtitel in de wacht had gesleept. De Bruin: „Voor my is hij nog al tijd de beste. Er zijn misschien an deren die verder gooien, maar op de grote toernooien staat Bugar er altyd. Dat ik hem nu heb versla gen, zegt me eigenlijk meer dan dat record". Behalve De Bruin deden, naar internationale maatstaven geme ten, ook Julius Korir en Ingrid Kristiansen in Hengelo van zich spreken. Zowel de Keniaan, 3000 meter steeple in 8.15,41 als de Noorse, 5000 meter in 14.58,70, le verden de beste wereldprestatie van dit HENGELO - Menno Swier gedijt uitstekend in een goede atmosfeer. Temidden van duizenden toe schouwers knalde de atleet van AV Holland er gisteravond in Hengelo een 400 meter uit als nooit tevoren. In de B-serie van de FBK-games verbrijzelde Swier zijn oude per soonlijk record met een tijd van 47,67. Hiermee was hij snel genoeg om vlak achter seriewinnaar Ar- mand Ellsworth tweede te worden. .„Eindelijk heb ik eens gevoch ten onderweg", zei de dolgelukki ge Leidse student na zijn uitste kende prestatie. „Het kan natuur lijk nog sneller, zeker als je be denkt hoe zwak mijn start was". Die start belette Swier echter niet om de grootste vooruitgang van de laatste tijd te boeken. Vorig jaar liep de 20-jarige Holland atleet zijn beste 400m in 48,48. Yvonne van Dorp. evenals haar clubgenoot Swier, uitkomend op de 400m, liep net geen persoonlijk record. In de door Els Vader ge wonnen race kwam Van Dorp in de buitenbaan tekort op haar concur renten. Toch wist de Leidse atlete met 54,96 voor de derde keer in haar carrière onder de 55 seconden te duiken. Zij kwam als zesde bin- De in Leiden woonachtige Huub Pragt komt de eer toe de sterk be zette 5000m te hebben opengebro ken. Na drie kilometer nam de at leet van het Haagse V&LTC bru taal de leiding, lang werd dat niet geduld door de internationale top pers. Pragt werd vervolgens bijna door iedereen ingehaald, maar ein digde toch nog met een tijd onder de 14 minuten: 13.57,92. Goed voor een persoonlijk record en een elfde plaats. Tenslotte leverde Wybo Lelie veld (Bataven) een goede 1500m af. In de B-serie werd hij eervol vijfde in 3.48,21. TIM BROUWER DE KONING Veel aandacht trok uiteraard ook de hernieuwde sprintconfrontatie tussen Nelli Cooman en Els Vader. Opnieuw gaven de beide rivalen el kaar nauwelijks een duimbreed toe. Het verschil tussen Cooman (11,23) en Vader (11,30) aan de fi nish was bijna even groot als het gaatje dat de Europese indoorkam- pioene traditiegetrouw bij het ver laten van de startblokken had ge slagen. De conclusie die de natio nale recordhoudster uit haar twee de nederlaag tegen Cooman bin nen tien dagen trok, lag dan ook voor de hand: „Het verschil tussen Nelli en mij is de start. Geen schan de want Nelli is in myn ogen de beste startster ter wereld. Mijn start moet nog duidelijk worden aangescherpt, vooral in technisch opzicht. Tot het EK in Stüttgart heb ik gelukkig nog acht weken de tijd". De lichte teleurstelling over haar nieuwe nederlaag tegen Cooman nam Vader anderhalf uur later zelf weg door op de 400 meter naar de nationale recordtijd van 51,92 te snellen. Hoewel de 27-jarige atlete al eerder had aangekondigd dat het zes jaar oude record van Tilly Ver hoef er dit seizoen aan zou gaan, kwam haar geslaagde recordpo ging toch als een verrassing. „Ei genlijk beschouwde ik deze race als een training voor de 200 meter. Ik ben niet echt tot op de bodem gegaan. Ik was te lief voor mezelf, omdat er te weinig tegenstand was. Als die er wel was geweest, had ik nog een stuk sneller gelopen. Daar ben ik van overtuigd". Erik de Bruin wierp in Hengelo de discus naar een nieu- met het feit dat hij daarbij wereldkampioen Bugar klopte. Nederlands record. De Bruin was echter veel blijer (foto ANP) nationaal record, legde, sprak zy onmiddellijk haar recordrace merkwaardig ge- krachtexplosie hem ook noeg haar afschuw over de 400 me- in de EK-ploeg op, ter uit. „Ik vind het een roteind. Voor mij is het lichamelijk en geestelijk veel te zwaar om een rondelang alles te geven en de opti male concentratie te bewaren. Ik ben dan ook niet van plan om in Stüttgart ook op deze afstand uit te komen". Klaagde Els Vader over gebrek aan concurrentie, Arjen Visserman toonde zich verheugd eindelijk eens in een echt sterk 400 meter- veld zijn krachten te kunnen me ten. Die bleken niet gering. In een fraai gevecht met de Amerikaan Michael Franks (eerste in 45,33) en de Nigeriaan Sunday Uti (tweede in 45,56) moest de jeugdige Fries weliswaar het onderspit delven, maar met zijn 45,68 schrapte hij toch de naam van Koen Gijsbers uit de recordboeken. Behalve een leverde zijn plaats „De druk om me voor Stüttgart te kwalificeren, is er nu in elk geval af', hapte de in dienst van het Am sterdamse AAC lopende atleet op gelucht naar adem. „Maar echt te vreden ben ik nog niet. Mijn laatste honderd meter moet nog een stuk sneller kunnen. Ik had nu het ge voel dat mijn hart ergens in mijn. hoofd klopte". Dat gevoel had Han Kulker ook, maar dan pas na zijn nonchalant 1 1500 meter-race waarin hij nkzy een sterke laatste ronde uiteindelijk maar 2,2 seconden na winnaar Sebastian Coe (3.34,32) fi nishte. Terwijl hij met trainings maatje Rob Druppers, die op de 800 meter niet verder was geko men dan een vierde plaats, op het middenterrein zenuwachtig heen en weer draafde, kreeg de Leid- schendamse computerprogram meur te horen dat hij zich met zijn 3.36,54 nog net had verzekerd van uitzending naar Stüttgart. JAAP VISSER perstar op alle veldposities te be spelen. Of dit voldoende is om Maradona volledig lam te leggen is zeer twijfelachtig, want hij is tijdens het toernooi gegroeid naar een absolute topvorm en heeft aan een of twee acties ge noeg om een wedstrijd te beslis sen. Argentinië is dus Maradona, die zich deze WK in al zijn glorie heeft ontplooid. Ik moet eerlijk bekennen dat ik tot aan deze Mundial nooit zo onder de in druk van hem was. Ik vond hem een overgewaardeerd en over het paard getild druktemakertje, dat weliswaar regelmatig een aardige goal maakte, maar geen grote persoonlijkheid van het ka liber Cruijff, Beckenbauer of Platini was. Op die mening ben ik inmid dels teruggekomen. Nog is hij geen echte regisseur, maar hij al leen beslist een wedstrijd in het voordeel van Argentinië op een fabelachtige wijze. Daarnaast werkt hij ook keihard. Het is de verdienste van de omstreden coach Billardo dat hij het team volledig in dienst heeft weten te krijgen van Maradona zonder dat de vedette hier misbruik van maakt en er op parasiteert. Er is een volstrekte harmonie tussen vedette en team, hetgeen zeer moeilijk te bewerkstelligen is. Hierin ligt het geheim van Ar- gentinië's succes opgesloten. Op merkelijk is verder dat de ver wachte Argentijnse bruutheid tot op heden is uitgebleven. Het land verdient trouwens tóch bewonde ring voor het feit dat het na acht jaar wederom in de finale staat met een volledig nieuw en over wegend zeer jong team, een voor beeld voor Nederland. Deze WK is dus op een haar na geveld en heeft geen echte ver nieuwingen gebracht. Alleen de speelruimte is nog minder gewor den waardoor de noodzaak van beweeglijke en technische goede spelers, die sterk zijn in een klei ne ruimte, nog meer is toegeno men. Spelers die de situatie ra zendsnel overzien en met een dito hoge handelingssnelheid de toe komst bepalen. Of u een bevredi gend gevoel aan deze WK heeft overgehouden weet ik niet. Maar als het aan mij gelegen had, dan waren Rusland, Denemarken, Brazilië en Frankrijk in de halve finales gekomen en was Brazilie- Frankrijk niet een kwartfinale maar de finale geworden. HAN BURGER FBK-games Mannen 400 meter (B-loop) 1. Armand Ellsworth (Lycurgus) 47,28, 2. Swier (Holland, L) 2. De Looze (AAC) 1.50,60. 1500 m: 1. Verbeek (Metro) 3.44,14,2. Groe- nendaal (De Liemers) 3.46,51. 400 m: 1. Franks (VSt) 45,33, 2. Uti (Nig) 45,56 3. Visserman (AAC) 45,68 (NR), 4. Allan Ellsworth (Lycurgus) 46,76. 800 m: 1. Gray (VSt) 1.45,13. 2. Barbosa I (Bra) 1.45,41,3. Mack (VSt) 1.45,52,4. Drup- pers (Hellas) 1.45,60. 3000 m steeple chase: 1. 1. Korir (Kent. 8.15,41 (beste wereldseizoenprestatie). 2; Marsh (VSt) 8.26,13, 6. Ten Kate (Fortisf, 2. Lücassen (Unitas) 15,01 3. Mónckemeier (WD1) 3.35,39. 8. Kulker (Ned) 3.36.54 3000 m: 1. Padilla (VSt) 7.46.87,2. Nyambui (Tan) 7.47.39, 3. Maminski (Pol) 7.47,83. discus: 1. De Bruin (VLTC) 66,52 m (NR). 2. Bugar (Tsj) 65,88, 3. Wagner (WDL) 62,06 ver: Maas (Sprint) 7,81 m, 2. Alli (Nig) 7,64. 5000m: 1. Yoneshige (Jap) 13.29,87,2. Akut- I su (Jap) 13.41,79. polshoog: 1. Tarpenning(VSt) 5,50 m, 2i Dial (VSt) 5,40 m. 3. Bright (VSt) en Leeu-' wenburgh (Sparta) beiden 5.40. Vrouwen ver: 1. Carol Lewis (VSt) 6,51 m, 2. Jasmin Feige (WD1) 6,35 m. 3. Edine van Heezik (ADA) 6,31 m, 1500 m: 1. Brigitte Kraus (WD1) 4.04,65, 2. v Sue Addison (VSt) 4.05,13.3. Elly van Hulst 12,06, 4. Anne Carrette (Bel) 12,17, 5. Desi- ree de Leeuw (ADA) 12,56. 400 m: 1. Els Vader (AVR) 51.92 (NR). 2 Maijo van Agt (PSV) 52,93, 3. Desiree de Leeuw (ADA) 53,91,4.Mirjam Knyn (Spar ta) 54,30,5. Olga Commandeur (ADA) 54,46, 6. Yvonne van Dorp (Holland,L) 54,96 5000 n (beste Jennings (VSt) 15.08,3 (Festina) 15,53,83. hoog: 1. Carol Lewis (Vst) 1,79 m, 2. Moni- que van de Weide (Sparta) 1,79 m, 3. Ellen Neelen (Sagitta) 1,76 m,4. Jolanda Bleeker DE KAAG - Vanmorgen is onder zeer zonnige omstandigheden, maar met een tikkeltje te weinig wind, de 66ste editie van de Kaag- week van start gegaan. Zoals ieder jaar is de teamwedstrijd tussen de 'Regenbogen' van Holland' en Friesland weer de grote blikvanger van het jaarlijkse zeilevenement. De zeilploeg van Holland, onder leiding van Luut de Groot, is al ja ren onverslaanbaar op de 'eigen' Kagerplassen, waar de Friezen in 48 wedstrijden slechts 13 maal als lir voren kwamen. De laatste jaren is het verschil vooral een kwestie van geld vindt Fries land-aanvoerder Harry van Am-j sterdam. De Friezen doen het daar entegen beter in de tegenhanger lijks op toeren. Oraiye mocht van de Kaagweek, de al even tradi- geluk spreken, dat de wereld- tionele Sneekweek. ASSEN (ANP) - Het Nederlands hockey-elftal had gisteravond in TT-stad Assen veel weg van een sputterende motor. Het elftal van de experimenterende nieuwe coach Frans Spits kwam in de vier de wedstrijd uit de test-serie tus sen Nederland en Pakistan nauwe- de cirkel in en legde uitblinker Hassan Sardar de bal op het pre senteerblad. De Tilburgse doelman Leistra was voor de enige keer in het duel kansloos. Vijf minuten la ter was het na een identieke actie van Nederlandse zijde al weer ge lijk. Hidde Kruize, door coach Spits naar het middenveld ge haald, drong over rechts naar de achterlijn en speelde Ronald Jan Heijn aan. De Bloemendaler mikte zeer secuur raak: 1-1. Die opwindende openingsfase kreeg nauwelijks vervolg in de res terende 65 minuten wedstrijd. Olympische kampioenen zich niet al te veel wensten in te spannen om De Regenbogen bijten iedere de meer dan forse reeks kansen in doelpunten om te zetten. Daardoor morgen om half tien het spits af daarna volgen deelnemers in een uitgebreid scala van zeilboten, van de imposante Regenbogen tot Valken en Lasers. Dit weekeinde wordt ook gestre den in mini twaalfmeterj achten als lpunt< 300 andere bleef het bij de 1-1, die al binnen zes minuten bereikt was. In de se rie van vijf wedstrijden leidt Ne derland met vijf matchpunten, Pa kistan heeft drie punten achter de naam en kan zondag in Amstel- onderdeel van de Gladstone Regat- veen nog op gelijke hoogte komen ta (start vandaag om 17 uur, mor gen om 10 uur). De wedstrijd week duurt tot 3 juli. Pakistan leek op schot tegen Ne derland. In de eerste minuut snel de Shahbaz Ahmed op fraaie wijze WELLESBORNE (ANP) - Het Ne derlandse cricketelftal won in En geland ook de zevende wedstrijd van het toernooi om de ICC Trop hy, wederom met groot verschil. Tegenstander was Gibraltar, dat met een verschil van acht wickets werd verslagen. Een plaats in de halve finales is voor Nederland een vrijwel uitge maakte zaak. Maandag wordt de laatste groepswedstrijd gespeeld tegen Bermuda, dat met één verlo ren partij op de tweede plaats staat. Slechts in geval de Oranjeploeg met groot verschil zou worden ge klopt, zou de klassering voor de halve finale nog gevaar kunnen lo pen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15