LZ'86: nog eens 100 jaar Van Weerde wil hogerop 53KT Stefan Faas in halve finale 'Heet' op Assen Ronde in de Veen Klinkenberg troeft Van Voorden net af Consolideren staat voorop bij jubilaris IN K-zwemmen in Amersfoort it. jss-ssSSi °p VRIJDAG 27 JUNI 1986 LEIDEN - De 800 meter blijkt een ongekend populaire afstand te zijn. Gisteravond namen meer dan 100 atleten op de Leidse kunst- stofbaan deel aan het sluitstuk van de avondwedstrijd die door AV Holland werd georganiseerd. Niek Klinkenberg en Hans van Voorden konden met de snelsten mee en profiteerden behoorlijk van de ideale omstandigheden: 1.56.2 voor de Holland-atleet, die sterk eindigde en 1.56.4 voor de atleet van De Bataven. Ook andere streekatleten doken diep beneden de twee minuten. Jan Jansen (Bat) kwam weer eens goed voor de dag met 1.58.2, waarmee hij zijn clubgenoten Arnold van Atten (1.58.3) en Ton van der Berg (1.58.6) juist voorbleef. Cor van der Kroft (Holl) en Maar ten van Manen (Bat) kregen 1.58.8 toebedeeld. De altijd spectaku- laire 3000 meter steeple chase, ondanks de regelmatig terugkeren de waterbak gisteravond een bloedhete aangelegenheid, wist Ad Coolbergen (Bat) binnen de 10 minuten af te ronden: 9.55.6. pp de 100 meter scoorde Eric Taal (Holl) tegen de wind 11.3. Zijn 17-jarige clubgenoot Shane Williams deed met 11.5 weinig voor hem onder. Bas in 't Veld (Holl) stootte 11.10 kogel. Er kwamen ook vrouwen in actie. Marian Langezaal (Bat) sprong 5.10 ver. Op de 800 meter kwam Marin van Klink (Bat) uit op 2.23.3, waarmee zij haar clubgenote Jolanda Dorlas 3,1 seconden voorbleef. LEIDEN - Tijdens de goed geor ganiseerde distictskampioen- schappen op het tennispark van Unicum bereikte Stefan Faas gisteren als eerste de halve finale in het mannenenkel BI. Het toer nooi, dat dit jaar voor de twintig ste maal wordt georganiseerd kent voor het eerst sinds vijfjaar een zeer 'zonnig' verloop. Stefan Faas kondigde zich gis teren, ten koste van Erik Snel lenberg, als eerste halve finalist in het mannenenkel BI aan. Faas overtroefde Snellenberg op de specialiteit van zijn opponent, namelijk vastheid. Daarmee toonde de speler van Dekker Tennis aan zeer all-round te zijn, want Snellenberg kwam niet ver der dan één game in beide sets. In het mannenenkel B2 bereik te Snellenberg wel de volgende ronde. Rob van Splunter pro beerde, door veel variatie in zijn spel te brengen, zijn tegenstan der te verslaan. Dat spelletje le verde hem wel de nodige punten op, maar daarmee maakte hij ook veel fouten. Snellenberg kon vanaf de achterlijn de wedstrijd bepalen en won met 6-1 en 6-3. Een derde set moest in de par tij tussen Henk Janssen en Ma- rius Pieters de beslissing bren gen. De tot op dat moment zeer gelijk opgaande strijd werd door Henk Janssen met een overtui gende 6-2 winst in de derde spel- reeks gewonnen. Ook Jasper van Marwijk en Roger Liefbroer kwamen een ronde verder door overwinningen op respectieve lijk Thomas Koemans en Marcel Gerritsen. Drie van de vier halve finalis ten van het vrouwenenenkel B2 zijn bekend. De grootste verras sing van die vier is Carla Quak. Quak versloeg de als tweede ge plaatste Irma van Seeters met 6-0 en 6-1. C-speelster Carola Geer- lings belette Fleur Meijer een verdere doorgang in het toer nooi. Met 6-1 en 6-3 moest Meijer haar meerdere erkennen in Geer- lings. Wil den Hollander bereikte eveneens de volgende ronde door een zege op Nelleke Wijer mans: 6-1, 6-3. In het mannendubbel B won nen de Leidse Hout-spelers Wal do Jansen en Jan-Willem Lug- thart van Joost van Leeuwen en Rob van Marwijk. In een zeer spannende drie-setter, waarin de eerste twee spelreeksen door middel van een tie-brek beslist werden, schoten de Roombur- gers net iets te kort tegen Jansen en Lugthart (6-7, 7-6, 7-5). Ook Leon Damen en Marcel Vink hadden een derde set nodig om de partij naar zich toe te trekken. Onno van Paridon en de uit Lim burg afkomstige Pieter van Meel wonnen de tweede set met 6-3, maar moesten de totaalzege aan de tegenstanders laten. De gebroeders Van der Capel- len, Arnold en Herman, konden hun wedstrijd tegen Kees Heemskerk en Anton-Wil van Zoelen niet op een sportieve ma nier uitvechten. Na enige woor denwisselingen over en weer be sloten de Van der Capellens, na een 7-6 nederlaag in de eerste set, de partij te staken. Het gelegenheidsduo Jacqueli ne van Wijk en Fleur Meijer be reikte in het gemengdubbel B de volgende ronde. Van Wijk en Meijer waren duidelijk te sterk voor Madelein Damen en Margot van de Haak: 6-0,6-3. Margot van Overloop en Tine Langeveld be haalden een verwachte zege op het koppel Jünger (6-0, 6-4). Ook het Leiderdorpse tweetal Irma van Seeters en Christel Ver woerd kwam een een ronde ver der door Veeling/De Vilder met tweemaal 6-2 te verslaan. De in het mannenenkel Cl als tweede geplaatste Olaf ten Bosch pakte tegen P. Meijer, na de eer ste set te hebben verloren, toch de totaalwinst: 4-6,6-1,6-3. De te genstander van ten Bosch in de halve finale wordt waarschijnlijk Philip Nagtegeller, die gisteren door winst op R. Lammers reeds een stap in de goede richting zet te. JETSKE GOUDSMIT LEIDEN - Vanzelfsprekend staat de zwem- en polover eniging LZ'86 langdurig stil bij het honderd-jarig bestaan. De evenementen-kalender vertoont tal van festiviteiten, die zijn uitgesmeerd over het gehele jubileum-jaar. Maar in al het feestgedruis wordt door het bestuur vooral voor uit gekeken. Onder het motto 'stilstand is achteruitgang' blikt de clubleiding van Leidens oudste vereniging in de toekomst. Want we moeten nog honderd den, behoort ook al weer enige tijd jaar mee", verwoordt penning- tot het verleden. Verder nemen de meester Jan Stam de filosofie, hon derd jaar nadat de Leidsche Zwemelub in een gymnastieklo- kaaltje aan de Pieterskerkgracht werd opgericht. Sinds de geboorte van de vereniging op 24 juli 1886 is er uiteraard veel ten goede ge keerd. De situatie anno 1886 is niet te vergelijken met die van nu. maar dat spreekt voor zich. Het fraaie ge denkboek dat ter gelegenheid van het jubileum is uitgegeven brengt de verandering in vogelvlucht in beeld. Van 'snelzwemmen op den buik nabij de uitspanning 'Rhijnzicht' in het Galgewater', waar in de jubi leum-uitgave melding van wordt gemaakt, is al lang geen sprake meer. En zwemmen in De Over dekte aan de Haarlemmerstraat, waar in de verbouwde Mon-Père- kerk zo'n beetje half Leiden het hoofd boven water leerde te hou- fusies de nodige ruimte in beslag. Dat is niet zo vreemd, want die sa menvoegingen hebben een belang rijke rol gespeeld in het bestaan van de club. Fusie In 1947 smolt De Leidsche Zwemelub, waarvan de huidige WVC-staatssecretaris Joop van der Reyden enige tijd voorzitter van was, samen met Poelmeer, waarna in 1971 de fusie met De Sleutelstad volgde. Sinds dat laat ste 'zwemhuwelijk' gaat de club als LZ'86 door het leven. door Fred Segaar LEIDEN - In de komende twee weekeinden worden de Nederlandse kampioenschappen zwemmen weer afge. werkt. Vandaag klinkt het startschot in het Amersfoortse sportfondsenbad, dat al jarenlang het toneel is van de NK Ditmaal is de structuur van de titelstrijd iets anders dan voorheen. In voorgaande edities streden ook de kinderen onder 10 en 12 jaar in hun leeftijdgroepen mee om de titels, nu zullen in de midagsessies de finales om het Speedo- kampioenschap worden verzwommen. Het bestuur van het honderd-jarige LZ. Het echtpaar Stam en voorzitter De Jong. kinderen naar les te sturen. Nu is het zo dat veel kinderen nog voor dat zij naar school gaan het eerste Omdat de statuten van de oudste van de drie clubs zyn aangehou den, viert de vereniging van voor zitter Rienke de Jong dit jaar het diploma halen. Maar als honderd-jarig bestaan. Die mijl- ten gaan doen wachten paal wordt vooral gezien als een nieuw begin. Een eeuw lang zwem men in verenigingsverband is hèt moment om stil te staan en dat doet de zwem- en waterpoloclub ook. Om vervolgens weer razend snel vooruit te kijken. Dat is in het geval van LZ'86 noodzakelijk, want er zijn zaken die het bestuur zorgen baren. Het schoolzwemmen bijvoorbeeld. Voorzitter Rienke de Jong, pen ningmeester Jan Stam en diens echtgenote Carole Stam, die de functie van secretaris vervult, spre- Paridon/Van ken hun bezorgdheid daarover uit. "Het aantal leden is nog steeds stij gende, behalve dan bij het les- zwemmen. Er is daar zelfs van een Hollander/Van de Berg-Van den daling sprake. Dat heeft te maken met de concurrentie die we van het schoolzwemmen ondervinden", ropen ze in koor. "Het is dè inkom stenbron van de club. Het is te ho pen dat het schoolzwemmen in de toekomst ophoudt te bestaan, an ders komen we er niet uit. Er zijn zelfs al clubs verdwenen'". - Maar het is ook gevaarlijk om te MEB2: Liefbroer-Gerritsen: 6-3, 6-2; Van Marwijk-Koemans: 6-3, 6-3; Snellenberg- Van Splunter: 6-1,6-3; Janssen-Pieters: 7-5, 5-7, 6-2; DEB2: Geerlings-Meyen 6-1,6-3; Den Hol- lander-Wiiermans: 6-1, 6-3; Quak-Van See- 64). 6-1; o.; Van Overloop/Langeveld- „-r:6-0,6-4; See Veeling/De Vüdcr: 6-2, 6-2; Zoelen-Van der Capellen/Van der Cai GDB: I Oudenryn/Liefbroer: 6-7, 6-4, 6-3; Ver- woerd/krans-Van de Haak/Van Meel: 7-5,6- 2: MEC1: Ten Bosch-Meyer: 4-6,6-1.6-3; Nag- tegeller-Lammers: 6-2, 6-1; VEC1: Geerlings-Velzel: 6-1, 6-4; Jong- lenberg-Hermans: 4-6, 6-3, 7-5; VEC2: Van Zuuren-Bavelaar: 6-2, 6-0; Van de Pias-Wijmans: ^v.o.; Van Heeteren-Ba- Wimbledon Vrouwen, tweede ronde Robin White (VSt) - Andrea Holikova (Tsj) Katerina Maleeva (Bul) - Nathalie Tauziat (Fra) 6-4, 6-2; Chris Evert-Lloyd (VSt) - Pam Casale 6-0, 5-7, 6-1; Helena Sukova (Tsj) - Andrea Betzner (WD1) 6-2, 6-1; Iva Budarova (Tsj) - Camille Benjamin (VSt) 7- 6, 7-6; Carling Bassett(Can) - Rosalyn Fair- bank (ZAO 6-1, 7-6; Melissa Gurney (VSt) 6-4; Hana Mandlikova (Tsj) - Catherine Tanvier (Fra) 7-5, 6-2; Manuela Maleeva (Bul) - Susan Mascarjn (VSt) 6-4, 6-2; Kath leen Horvath (VSt) - Adriana Villagran (Arg) 6-4, 6-4; Kathy Jordan (VSt) - Ann y Nagelsen (VSt) - Lisa Short-Spain (VSl) o-l, 7-6; Elise Burgin (VSt) - Ronnie Reis (VSt) 6-1, 7-5; Anne Minter (Aus) - Lisa Bonder (VSt) 3-6, 6-2, 6-2. de scholen, vindt Carole Stam. "Want wat gebeurt er dan?", stelt zij een retorische vraag. "Dan zijn er straks een heleboel kinderen die niet kunnen zwemmen. Per slot van rekening kunnen niet alle ou ders het zich veroorloven om hun heel goed te begrijpen". Zorgen "Elke poging van de gemeente om het schoolzwemmen" terug te brengen naar lagere klassen baart ons dan ook zorgen", haakt De Jong in. "Gelukkig is het nog niet zo ver. Maar gebeurt dat inder daad, dan kunnen we stoppen". Het schoolzwemmen staat in direct verband met probleem nummer twee: de tarieven. De huurprijzen van de zwembaden is het bestuur een doorn in het oog. Voorzitter De Jong: "Vier jaar geleden heeft de gemeente een tekort op ons afge wimpeld. Dat hebben we gevoeld. Gelukkig zijn we daar volgend jaar vanaf. Maar de badhuren zitten ons enorm dwars. Wij krijgen bepaalde prijzen voorgesteld, maar we zijn bevreesd dat we niet voldoende leszwemmertjes krijgen om dat te dekken". "Straks is het niet meer te beta len", meent 'schatkisbewaarder' Stam. "Zwemmen begint langza merhand een hele dure sport te worden. We begrijpen best dat de gemeente in een moeilijk parket zit, maar als de tarieven niet naar beneden gaan, wordt zwemmen een bezigheid voor een selectief groepje". En dat kan nooit de bedoeling zijn, meent de clubleiding, die dan ook driftig op zoek naar alternatie ven. Er wordt bijvoorbeeld ge dacht aan een sponsor. "Maar de invloed van zo'n geldschieter moet wel beperkt blijven. Want anders gaan we dezelfde kant op als bij voorbeeld het basketbal", is Jan Stam bevreesd. "Trekt een sponsor zich terug, dan stort de hele boel in elkaar". "In Voorschoten", weet praeses De Jong, "heeft men geprobeerd het schoolzwemmen naar de clubs te halen. Maar dat is heel moeilijk, want dat zou betekenen dat er be taalde krachten moeten worden ontslagen. En zelf willen we er ook iets aan overhouden, anders heeft het voor ons geen zin". Financieel mag het bij LZ'86 dan niet hele maal naar wens verlopen, in spor tief opzicht gaat het de vereniging voor de wind. Althans, voorlopig. Successen Rienke de Jong: "Want de mees- worden behaald door zwemsters die bij tionaal niveau. Bij de waterpoloërs zit de klad er een beetje in. Al thans, bij het eerste team. We heb ben de hoop dan ook gevestigd op de adspirantenploeg, die kam pioen van Nederland is geworden. Ik hoop dat een paar van. die jon gens volgend jaar kunnen worden ingepast. Dan kunnen we de stap naar de ereklasse misschien weer eens maken. Het volgend seizoen wordt dus heel interessant. Maar we moeten natuurlijk wel uitkij ken voor verhuizingen". Met dat laatste doelt De Jong op 'transfers'. Die zouden voorkomen kunnen worden door de aanwezigheid van een sponsor. "Maar we zijn een amateurvereniging en dat willen we blijven ook", zegt penning meester Jan Stam. "Meestal is het zo dat het geld alleen ten goede komt aan het eerste team. Dat zou ik een slechte zaak vinden, want bij ons zijn alle zeventallen belang rijk". "HeJ mooiste is als je meerdere goede spelers in de ploeg hebt", weet Rienke de Jong. "Dan stap- pen ze niet zo snel over naar een zijn begonnen met elementair andere club. Nu blijft dat gevaar zwemmen. Daarna zijn ze blijven hangen. Krijgen we minder les- zwemmers, dan betekent dat auto matisch dat er minder doorgaan met het wedstrijd-gebeuren". Vooralsnog is LZ'86 in het bezit "van een arsenaal goede zwem mers", aldus De Jong. "We ver schijnen veelvuldig op het Neder lands kampioenschap. Onze talen- om dat wat ten bewegen zich zelfs op interna- houden" bestaan. Maar als ze zich kunnen verbeteren, zullen we ze zeker niet tegenhouden". De Jong: "Het gaat gewoon om het voortbestaan de vereniging. Dat is voor ons het belangrijkste. Met 200 zwemmers en waterpo- loérs zijn we nog steeds een grote club. Onze belangrijkste wens is hebben te be- Daaraan nemen de zestien best ge- klasseerden uit de acht voorronde- wedstrijden deel in de jaargangen 1974, '75, '76 en later. Uit de Leidse regio zullen vertegenwoordigers van de verenigingen Katwijk, LZ en de Zijl/LGB aan beide kam pioenschappen meedoen. LZ levert 5 deelnemers, die in to taal twaalf keer aan de start ver schijnen. Paulien Starstra komt op zes nummers uit, met de beste kan sen op de 400 meter wisselslag. De 13-jarige Sassenheimse, al voor de vijfde maal op het NK, komt ver der uit op de 100 en 200 meter rug, de 100 en 200 m vlinderslag en de 200 meter wisselslag. In dezelfde leeftijdscategorie zwemt Winny van Deelen de 100 meter rugslag, die eveneens wordt afgewerkt door Alexander Willemsen. Geralda Boekwijt zal bij de meisjes 1970 haar krachten meten op de 100 me ter schoolslag, waarop zij zeker niet kansloos is. Verreweg de grootste kanshebber van LZ is echter Antoine van Weer de. Hij behaalde vier startbewijzen, op de 100 en 200 meter schoolslag en de 200 en 400 meter wisselslag. Van Weerde, die voor de vierde maal deelneemt, is titelkandidaat bij de jongens onder 18 en kan ook een goede klassering behalen in de A-finalen, met landelijke toppers als Frank Vijver en Ron Dekker. Daaraan is Van Weerde, die vanaf maart elke dag traint, veel gelegen. "Want ik zie dit als een uitdaging om aansluiting te vinden met de A-ploeg en de top", zegt hij, waar mee hij dan de Olympische Spelen en het WK bedoelt. In het grote deelnemersveld van de Zijl/LGB voor de NK is Niels Ou- werkerk de grootste kanshebber op eremetaal. Hij moet in staat worden geacht blik te veroveren op de 100 en 200 meter vlinder. In iets mindere mate geldt dat ook voor Robert Janssen, die op de 200 en 400 meter vlinderslag een lande lijke toppositie inneemt. Ouwer- kerk start verder op de 100, 200 en 400 vrij en op de 200 wissel. De vlinderslag is een favoriet num mer bij De Zijl. ook Marco Blok- M poel (200 m), Laurens van Kam (100 en 200), Niels Joor (200) en In- grid van Veen (100 m) starten daarj op. Van Veen heeft daarbij nog startbewijzen op de 100 vrij en dé d( 200 wissel. De oudste deelnemer uit Leiden is Reinier Haasnoot, die de 50 meter vrije slag zwemt. Leon Luyteri J komt op de 100 vrij aan de start! schoolslagspecialist Onno Regens- burg heeft zich geplatst voor de 100 sia en 200 meter bij de jongens 1970: m' De Zijl komt tevens aan de start op mj drie estafettenummers: de meisjes onder 16 op de 4x 100 wissel, mei je' Ingrid van Veen, Patricia Distelveli pa Mireille Corre(je en Sandra Schots-1 na man. De jongens onder 16 zwem-i pr' men de 4x100 en 200 vrij. Robert! sta Janssen, Marco Blokpoel en Leon *u Luyten starten in beide estaffettes, ,s Marco Kerkvliet en Niels Ouwer-| vo kerk zorgen voor de aanvulling. Katwijk levert drie deenemers aaij sci de 100 meter schoolslag van de nu Speedofinales. Dirk Haasnoot is1 ha daarbij ook nu weer kandidaat rei voor een ereplaats, verder zwem-l men Hester Buys en finale-debu- vj tant Christiaan Fischer (10 jaar) op j dat nummer. De laatste, een zoon stl van een voormalig Duits school- ,e slagkampioen, komt ook uit op de 400 vrij en de 100 vlinder. q. Van de Zijl/LGB nemen vier leden deel aan deze finales. Grootste troef: Maaike Parrel, op de 100 en 88 meter vrij. Zij zwemt verder de 200 wissel en de 100 vlinder. In de zelfde jaargang ('74), nadert Ama- rentia Verkade de top. Zij start op de 100 school, 200 wissel, 100 vrij en 100 vlinder. Vier starts ook voor Danny Dubbeldeman, die het vooral moet hebben van haar 100 school en in iets mindere mate van de 100 vlinder, de 400 en 800 vrij. Enige jongen in dit gezelschap is Mike van Beukering die finalist is op de 100 vlinder en de 100 rug. (WDl) 6-2. 6-7, 5-7, 6-3. 6-3; Sammy Giam- malva (VSt) - Jonas B. Svensson (Zwe) 2-6, 6-2, 6-1, 6-4; John Fitzgerald (Aus) - Danie Visser (ZAO 6-3. 3-6, 4-6, 7-6, 6-3; Henri Le conté (Fra) - Colin Dowdeswell (GBr) 6-1. 6-4, 6-4; Wally Masur (Aus) - Stephen Bot- field (GBr) 6-4, 6-2, 6-2; Mats Wilander (Zwe) - Andrew Castle (GBr) 4-6, 7-6, 6-7, 6-4, 6-0; Milan Srejber (Tsj) - Heinz Gün- thardt (Zwi) 6-3, 4-6. 4-6, 7-6, 6-3; Pat Cash (WDl) 3-6, 7-6, 7-5, 4-6, 6-8: Stefan Edberg (Zwe) - Paul AnnacOïie (VSt) 6-4, 6-7, 4-6, 5,6-2,4-6,6-1; Ramesh Krishnan (Indi) - Mi ke Bauer (VSt) 4-6,6-2.6-3, 5-7, 7-5; Mikael Pernfors (Zwe) - Andreas Maurer (WDl) 7-5, 6-2,4-6,6-2; Miloslav Mecir (Tsj) - Ulf Sten- lund (Zwe) 6-2. 6-1. 4-6.6-0 Heren dubbelspel, eervte ronde Michiel Schapers/Mark Woodforde (Ned/ Aus) - Henri Leconte/Sherwood Stewart (Fra/VSt) 6-3, 6-3. 6-4 ASSEN (ANP) - In Assen was het donderdag ouderwets warm. In de er8 drukkende hitte gingen de solo-r 2acht machines bij de eerste tijdtrainin- gen sneller dan ooit over het asfalt van het TT-circuit. In alle solo klassen gingen de van vorig jaar daterende trainings-records aan flarden. Gardner (500cc), Cadalora (125) en Martinez (80) werden de nieuwe recordhouders op het 6134 meter lange Drentse circuit. De Ve nezolaan Lavado verbeterde zijn eigen beste verrichting in de 250cc- klasse. Slechts bij de zijspannen bleef het uit 1984 stammende re cord van het Zwitserse duo Biland/ geen zin. Waltisperg gehandhaafd. Egbert Streuer en Bernard Schnieders, de voor eigen publiek rijdende Drenten, benaderden de scherpste tijd met 2.21,59 tot op ne gentiende van een seconde. De 32- jarige stuurman van het tweevou dige wereldkampioensduo was daar teleurgesteld over. „Ik had be tere tijden verwacht, maar dat zit met dit weer niet in. Het asfalt is de banden worden snel h elke bocht voel je de machine wegschuiven. We kunnen echt minder snel rond dan in het vooijaar op de koude baan en met de banden, die volgens ons het best zijn", aldus Streuer, die op een tijd van net onder de 2.20 had gere kend. De Drentse stuurman, nog nooit winnaar van zijn eigen TT, heeft zijn driewieler overigens compleet op de wedstrijdsituatie afgestemd. Sneller materiaal ge bruiken voor één superieure kwali- fiéatietijd heeft volgens Streuer Zijn passagier Bernard Schnie ders maakte zich donderdagavond nog geen zorgen over de warmte, die zaterdag volgens de voorspel lingen tot 30 graden gaat oplopen. In 1976, het jaar van de recordhitte bij de TT, vielen de bijrijders van ellende uit de motor en moesten velen met zuurstof worden bijge- bracht. „Extra zouttabletten voor de wedstrijd, het vizier van de helm af en toe op een kiertje en voor de rest doorbijten", was het recept van de conditioneel sterke Schnieders, in het dagelijks leven autoschade-hersteller in Assen, het mekka van de Europese motor sport. In de twee tijdtrainingen van donderdag bleef de Franse combi natie Michel/Fresc opvallend goed in de buurt van Streuer. Het ver schil was zeventiende van een se conde. Voor Biland/Waltisperg ver liepen de oefeningen op Assen niet al te voorspoedig. Lange tijd bleef het Zwitserse duo, vier keer we reldkampioen, in het rennerskwar tier. Vlak voor het eind van de trai ning kwamen ze toch nog tot de zesde tijd, op drie seconden van Streuer. De zevende tijd in Assen was voor de met het '85-materiaal van Streuer rijdende Amsterdamse duo Van Kempen/De Haas. ROELOFARENDSVEEN - Komende zaterdag zal het voor de derde maal zijn, dat de schaatsvereniging Alkemade in samenwerking met Swift- Casba de Roelofarendsveense wielerronde organiseert. Het gebruikelijke 1500 meter lange rondje, met start en finish aan de Europaweg, vormt daarbij het decor. "We gaan ditmaal van te voren met een veegmachine van de ijsclub over het parkoers heen, om te vermijden dat er, zoals vorig jaar het geval was, teveel losse steentjes op liggen. Die leverden toen nogal wat lekke banden op", aldus organisator Wim de Blaeij. De ronde, die twee jaar geleden in de nu sterk bij de profs debuterende Peter Steevenhagen zijn eerste winnaar had, kan bij de amateurs op een behoorlijke bezetting rekenen. Kanshebbers in de koers over 80 kilome ter, die om kwart voor drie van start gaat, zijn ondermeer Ronald Pothui zen. de huidige criterium-zegekoning Barend Huveneers en tempobeul Gerrit Ratterman. Mogelijk is ook oud-wereldkampioen bij de junioren, Tom Cordes, van de partij. Aan Casba-Swift zijde wordt vooral gerekend op de verrassende winnaar van vorig jaar, Paul Kooijman en de op zijn eerste zege azende Richard Ippel. De plaatselijke favorieten zijn aanwe zig in de vorm van Casper van der Meer, Tom de Jong en de gebroeders Wubben. De liefhebbers/veteranen bijten om kwart over een het spits af voor een koers over 50 kilometer. Buiten de regionale kanshebbers en de plaatse lijke favoriet Jan Huigsloot, worden vooral Haarlemmer Ron Bakker goe de zegekansen toegedacht. Trekpleister vormt bovendien de deelname van schaatsmarathon-eindwinnaar Richard van Kempen uit De Hoef. Om kwart voor vijf wordt het geheel afgesloten met een burgerronde over 30 kilometer. Tien deelnemers met 29 starts in de en Speedo-finales levert LZ '86. De zeven meisjes hebben daarbij I Ee naast hun persoonlijke belangen eei ook nog tot taak de wisselbeker te i fei verdedigen, die ze vorig jaar kre- die gen als beloning voor het beste to- m£ taairesultaat. do sla Deze ploeg wordt aangevoerd door do' Nancy Kijk in de Vegte, die vijf- I erc maal aan de start verschijnt. Zij heeft goede kansen op de 100 vlin- SP* der en de 200 wissel ep treedt ver- bu der aan op de 100 rug, de 100 vrij en tw' de 100 school. Karin Stastra, met me vier starts, heeft de stijgende lijn te roc pakken. Zij verdedigt haar titel op j onr de 100 vlinder en zwemt ook de 200 mr wissel, en de 100 en 400 vrii. dei Tot de kanshebsters op een Spee- do-titel behoort ook Angelique Hoogenboom, op de 100 meter rug, meisjes 1975. Ook op de 400 en 800 meter vrij kan ze een woordje mee spreken. De jongste LZ-lichting, de meisjes 1976 en '77, worden ver tegenwoordig door o.a. Bianca Sin- geling (100 school, 400 vrij), rug slag-favoriete Bianca Hoeks (ook op de 400 vrij) en nieuwelinge Olga Bouwmeester (100 school). Fleur Bakker, dochter van ex-ta feltennisster Nora, is de jongste. Als enige mag zij meedoen tussen de meisjes van 1976 op de 100 school en de 100 rug. Haar broer Robert Jan, één jaar ouder, heeft zich geplaatst voor de 100 en 400 vrij. De tweelingbroers Mark en Dennis Schouten hebben beide vier starts bij de jongens 1975. Op merkelijk genoeg op dezelfde af standen. Dennis kan hoge ogen gooien op de 100 vlinder, Mark kan zich manifesteren op de 100 rug. Beide zullen daarnaast ook starten op de 100 school en wissel.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14