Corruptieschandaal rond WK—telefonistes Hussein wil op Westduitse toer 'Die Maradona hadden ze moeten omkopen' Toerisme valt enorm tegen Zwemrecord Joergensen WK DONDERDAG 26 JUNI 1986 MEXICO-STAD (GPD) - Een schandaal in het Internationale Perscentrum in Mexico-Stad. Min stens 29 jonge vrouwen met een ta lenknobbel die speciaal waren aan getrokken om tijdens de Mundial de telefoonverbindingen te verzor gen, zijn voortijdig ontslagen. De officiële reden luidt dat er met het vertrek van honderden journalis ten en het sluiten van de meeste perscentra in de provincie te veel telefonistes waren. Maar achter die officiële reden lijkt een moeras van corruptie schuil te gaan. Negen van de meisjes protesteer den publiekelijk in de koffiekamer van het futuristische perscentrum in de Mexicaanse hoofdstad. Meis jes van betere stand, de meesten gerecruteerd op het Instituut voor Vertalers. Elk van hen voorzien van een papier van het Organisatie Comité, waarin een zekere Araceli Hernandez Arechiga bevestigt dat ze van 26 mei tot 30 juni te werk zullen worden gesteld als telefonis tes. Maar vorige week woensdag, op 17 juni, kregen ze plotseling een cheque met hun verdiensten toege schoven met de mededeling dat ze niet meer terug hoefden te komen. Het loon dat de meisjes per dag kregen uitgekeerd bedroeg 3500 pesos, ongeveer 15 gulden. Maar het verrassende is dat de checques niet zijn uitgeschreven ten koste van het Organisatie Comité, maar ten koste van de persoonlijke reke ning van Araceli Hernandez. En ook de officiële reden, verwoord door de administratieve coördina trice van het perscentrum, Elena White, directe familie van (hoe kan het anders) Guillermo Canedo, de president van het Organisatie Co mité, blijkt niet te kloppen. Het werk van de meisjes is nu overge nomen door alleen Spaans en En gels sprekende telefonistes van de Mexicaanse telefoonmaatschappij, Telmex. Araceli Hernandez is de door Telmex aangestelde verantwoor delijke voor het telefoonverkeer in de perscentra. Volgens een van de ontslagen meisjes zouden in op dracht van mevrouw Hernandez, die in het perscentrum in Mexico- Stad de centrale telefoonkassa be heert, de bij internationale ge sprekken gehanteerde dollartarie ven zijn omgerekend tegen de veel hogere vrije wisselkoers in plaats van de bij dit soort operaties ge bruikelijke gecontroleerde dollar koers. Zo zou men aan het einde van de eerste week een koers van meer dan 740 pesos hebben gehan teerd, terwijl de gecontroleerde koers maar amper 540 bedroeg. Niemand weet waar de extra winst, volgens de nu ontslagen telefoniste minstens 10.000 dollar, is gebleven. Maar er zit nog meer scheef. Zo moesten de meisjes een document van het Organisatie Comité onder tekenen dat ze hun totale salaris over de j>eriode van 26 mei tot en met 17 juni, 80.500 pesos, hadden ontvangen. Maar in het document werd de post niet opgevoerd als „salaris", maar als „vergoeding voor gemaakte onkosten". Volgens sommige geruchten zal mevrouw Hernandez persoonlijk de door het Organisatie Comité be loofde salarissen voor de telefonis tes, waarschijnlijk het dubbele van de door Hernandez aan de meisjes uitbetaalde 15 gulden per dag op strijken, of wellicht heeft ze dat reeds gedaan. En het mag niet wor den uitgesloten dat de verantwoor delijke voor het telefoonverkeer de door haar persoonlijk vergoede ,,'onkosten" van de meisjes ook nog op het Organisatie Comité zal ver halen. Niet dat Araceli Hernandez het spelletje alleen heeft gespeeld. Ele na White, de schoonzuster van Ca nedo, die de administratie van het perscentrum runt, toonde toen zij over het ontslag van de meisjes werd ondervraagd tekenen van medeplichtigheid. Zo beweerde zij dat de meisjes nooit een contract hadden gehad. Volgens Elena Whi te zou het slechts om een verkla ring zijn gegaan die de meisjes no dig hadden gehad om vrij te krij gen op het Instituut voor Vertalers. En ook hield Elena White vol dat het Organisatie Comité de meisjes direct had betaald. Een corruptie-moeras waarvan een dertigtal meisjes, die twee maanden hun studies langs de kant van de weg hadden gezet om de Mundial van dichtbij te ervaren, het slachtoffer zijn geworden. Supportersdroom verstoord In West-Berlijn werd de ning van de Mannschaft op Frank rijk uitbundig gevierd door rijen toeterende auto's op de Kurfür- stendamm, en de straten stroom den vol met Westduitsers die met vlaggen zwaaiden. Hier en daar liep een enkele Fransman, waar schijnlijk leden van de Geallieerde bezettingsmacht, enigszins verlo ren met de Franse vlag in zijn han den. In Frankfurt en andere West- duitse steden speelden zich soort gelijke taferelen af. Westduitse oud-internationals toonden zich in hun commentaren over het algemeen aangenaam ver rast met de overwinning. Horst Hrubesch, die in 1982 met West- Duitsland in de finale stond, zei: 'Voor de wedstrijd dacht heel West-Duitsland viert record 'Mannschaft' West-Duitsland: 'hoe kan Frank rijk verslagen worden, maar ik denk dat in Frankrijk niemand dacht: 'hoe kan West-Duitsland verslagen worden.' In Parijs werd de avond, die al stil was begonnen omdat het me rendeel van de Parijzenaars achter hun televisie zat, nog stiller na de Franse nederlaag. President Mitte- rand stuurde een telegram aan de Frans ploeg waarin hij zei dat hij 'in de teleustelling deelde.' 'Van avond bent U het slachtoffer van de glorieuze onzekerheid in de sport, maar we juichen U hartelijk toe vanwege Uw houding en Uw succes in het toernooi,' aldus de president. De Westduitsers vestigen overi gens een nieuw record, doordat het de vijfde keer is dat de ploeg in een finale van een toernooi om de we reldbeker staat. In 1954,1966,1974, en 1982 stond de Mannschaft ook in een finale; in 1954 en 1974 na men ze de wereldbeker mee naar huis. Italië en Brazilië hebben alle bei vier keer in een finale gespeeld waarvan ze er allebei drie hebben GENT (GPD) - Het rond de 'Rode Duivels' losgeslagen landelijk opti misme dat gisteren het helder den ken der Belgen ernstig ontwricht te, beschadigde op weg naar de halve finales ook het politiebureau van Gent. Daar maakten ze een plan voor wegomlegging in de bin nenstad als Rick de Sadelaer had afgesloten. Bovendien was er een feestparcours voorzien om de sup porters ongestoord hun gang te la ten gaan; in het draaiboek aange duid met „de neutrale zone". Zo- mernachtsdroom te Vlaanderen. „Ge gaat het zien", wisten ze op het bureau zeker, „het zal een ge weldige ambiance zijn in de stad. Daar moet ge niet aan twijfelen". Wat alleen nog moest gebeuren, een overwinning van België op Ar gentinië, doch dat zou slechts een kwestie van twee keer drie kwar tier zijn. Het feestcentrum was voorzien in de buurt van de St. Pie- tersnieuwstraat, die grenst aan het centrum. Daar staat het oude socia listische bolwerk 'Vooruit', een monumentaal pand van begin deze Hier ontlaadde zich zondag na de televisie-uitzending van de gewon nen wedstrijd tegen Spanje, de spanning en vreugde met wilde ta ferelen op straat. Diep in de nacht, werd de Pietersnieuwstraat een kolk van opwinding, die uit het ca fe van de 'Vooruit' kwam waar honderden zich hadden samenge propt bij een reuzenscherm van 12 vierkante meter. Peper staat EC-finale in Kuip niet toe ROTTERDAM (ANP) - Burge meester Peper van Rotterdam heeft besloten het spelen van een Europacup-finale, volgend jaar in het Feyenoord-stadion in Rotter dam, niet toe te staan. Volgens Pe per vormt een dergelijk voetbalge- beuren een te grote belasting voor het Maasstedelijke politie-appa- raat. Een woordvoerder van de ge meente Rotterdam heeft dit mee gedeeld. De burgemeester deed zijn uit spraken gisteren tijdens de ge meenteraadscommissie voor poli tiezaken, waar op dat moment het terugdringen van kleine criminali teit werd besproken. Peper zei dat het nodig is prioriteiten te stellen bij de politie en dat er om die reden in 1987 geen ruimte is voor politie- assistentie bij een Europa-cupfina le. Daarmee zou een inzet van 1300 extra poltiemensen gemoeid zijn. De KNVB had namens de UEFA de gemeente Rotterdam gevraagd of in 1987 in Rotterdam het spelen van een EC-finale mogelijk is, al dus de woordvoerder van gemeen te. De dienstcommissie van de Rot terdamse politie reageerde tijdens de vergadering instemmend op de afwijzing. Hun aantal zou woensdagavond verdubbelen, wist de politie, want het doek van viermaal drie meter was voor de halve finale verplaatst van het cafe naar de concertzaal waar er 1300 in kunnen. „Maar ik laat er niet meer toe dan 600", zei Vooruit-functionaris Peter van den Eede vooraf. „Anders krijgen we ongelukken. Het was hier zondag al gelijk een zottenhuis. De men sen zijn compleet gek van die Mun dial". Het werden er uiteindelijk bijna 900, want er was geen houden aan geweest toen het tegen mid dernacht liep. Overspannen Voorlopig zaten ze bij twee ge wone toestelletjes opgeslagen in het cafe, omdat op hun hoofdveld de BRT-tv tot half elf een tango programma filmde. Het scheelde niet veel, of daar was een stunt uit voortgekomen die weieens heel an ders had kunnen aflopen aan Vooruits Peter van den Eede voor ogen stond toen hij die bedacht. „Ik ontdekte een Argentijnse gita rist in dat televisie-orkest. Het leek me leuk om hem vóór de wedstrijd op ons podium te laten spelen, maar hij was jammer genoeg be zet". Gelukkig voor Juan Masondo. Eenmaal in de concertzaal, raakte de horde totaal overspannen bij al les wat het aan Argentijns te zien kreeg, en dat was heel wat dankzij een uitstekende montage van BRT-Sport. „Dood aan Diego", schreeuwde er een en toen vlogen alle j Het WK voetbal in Mexico, ik heb niet alle wedstrijden ge zien, maar denk van het geheel toch een redelijke indruk te heb ben gekregen. En die is maar zeer matig. Vaak risicoloos breedtes-pel, waarbij maar zeer weinig initiatieven werden ge nomen. Op zich, gezien de enor me belangen die er op het spel stonden en staan, wel logisch, maar voor de echte voetballief hebber toch best een beetje te leurstellend. Als je voor de televisie zat te kijken, leek het af en toe net op een film. Het gebodene kon je ei genlijk niet zo geweldig boeien, maar je was toch wél erg nieuwsgierig naar de afloop en dus bleef je kijken, tot het laat ste fluitsignaal, om vervolgens tot de conclusie te komen datje, als je niet gekeken had, ook niet veel gemist zou hebben. Natuur lijk waren er ook leuke dingen, maar over het geheel genomen, denk ik, dat iedereen er meer van had verwacht. Wat me trouwens wel is opge vallen, en dat zie je vandaag de dag in meer takken van sport, is, dat het steeds moeilijker wordt individuele acties te on dernemen. Eén man uitspelen gaat nog wel, maar bij de twee de is het dan gebeurd, en wordt een speler onreglementair afge stopt. Blokkeren is uiteraard tot daaraan toe, maar ik heb ook overtredingen gezien waar bij ik dacht: hoe is het in he melsnaam mogelijk dat dat door de beugel kan. Zeker als je nagaat, dat de FIFA, een week voor het toernooi begon, een persconferentie geeft en mee deelt dat de zogenaamde ster spelers beter beschermd dienen te worden. Ik weet niet hoe vaak Maradona bijvoorbeeld in de eerste ronde onderuitge haald is, de tel was moeilijk bij te houden, de consequenties, die waren nihil. Met andere woorden, wat mij betreft mogen scheidsrechters best wat harder ingrijpen, dat zou het kijkspel zeker bevorde ren. Onder andere vanwege het afvalsysteem waren de volgen de rondes over het algemeen leuker om naar te kijken. De grote verrassing blijft voor mij natuurlijk België en ik moet zeggen dat ik dat eigenlijk best leuk vind. Na een wat moeiza me start hebben de Belgen een goede mixture gevonden tussen jong en oud. Het is niet alle maal even spectaculair, maar wel zeer gedegen en gebaseerd op een grote inzet. Diego Maradona vind ik een genot om naar te kijken, de bes te voetballer van het toernooi. Zijn balbehandeling en feeling voor het spel is werkelijk per fect. Eigenlijk vind ik hem de enige voetballer die op dit toer nooi een wedstrijd kan beslis sen. De tweede goal tegen Enge land was daar een goed voor beeld van, absolute topklasse. Tja, en dan West-Duitsland. Ik moet zeggen dat ik het toch weer knap van ze vind. Als je ze ziet spelen denk je bij jezelf die zullen wel niet zo ver komen. Ie dere keer vergis je je daar weer in, want de Duitsers zijn echte toernooispelers, die bovendien steeds beter gaan draaien naarmate het toernooi vordert. Dat is gisteravonbd maar weer eens gebleken. Niet spectacu lair, maar met een geweldige inzet en vooral met een geweldi ge wil om te winnen. En dat laatste is vandaag de dag abso luut een vereiste. Ik heb expres de Fransen voor het laatst bewaard, omdat ik hen, zeker van de laatste vier, het leukste voetbal vind spelen. In mijn ogen hebben zij tot nu toe ook de zwaarste wedstrij den getroffen. En om zowel Ita lië als Brazilië uit te schakelen moet je echtvan goeden huize komen. Het is in ieder geval voetbal dat gebaseerd is op techniek. Jammer dat ze zijn uitgeschakeld, ik had graag Platini nog een keer willen zien schitteren. TIES KRUIZE Voetbalbaas Irak kwaad op coach De bliksem is ingeslagen in zaal Vooruit. Maradona heeft 2-0 gescoord en het lachen is de Belgische supporters vergaan. (foto gpd» Processie Zoals vroeger de processies door de straten trokken, hadden ze hun tocht gemaakt naar de concertzaal. Dicht bij elkaar, schuifelend, zin gend en relikwieën meetorsend. Toeters, bellen, ratels, sambabal len, fluitjes en trompetten in de hand en aan de mond, de Belgische vlag gedrapeerd om de schouders, of vastgeklonken aan een stok waarmee het aloude vendelzwaai- en in volle glorie herleefde. Een waanzinnige stoet, die ter bede vaart ging naar de gevorderde tele visietechniek van het projectie scherm waarvoor 'Vooruit' een huurprijs moest betalen van 100.000 frank, wat in Nederlands geld neerkomt op 5500 gulden. Een bedrag, dat de financiële draagkracht van de stichting zon der winstbejag te boven ging. Maar: als de Mundial-nood het hoogst is, is een sponsor nabij. En ook de tapkast. Frankrijk en West- Duitsland waren nog aan de gang, toen de Gentenaren het bier per blad lieten aanvoeren. De war- ming-up van de supporters der Belgen nam vol overgave een aan vang. Scheepstoeters werden uitgepro beerd als Frankrijk aan de bal was. want daar waren de Gentenaren het over eens: mocht de finale niet gehaald worden, dan in de strijd ORLANDO (AFP) - De Amerikaan se zwemmer Dan Joergensen heeft gisteren op de vierde kwalificatie dag voor de wereldkampioen schappen indruk gemaakt met een nationaal record op de 400 meter vrije slag. Joergensen tikte aan na 3 minuten en 49,41 seconden. Dat is minder dan anderhalve seconde boven het zo onaantastbaar lijken de wereldrecord van de Westduit ser Michael Gross (3.47,80). Het oude Amerikaanse record op deze afstand stond sinds twee jaar met 3.51,03 op naam van George DiCarlo. Joergensen werd tijdens de race opgejaagd door Matt Cetlinski, die uiteindelijk 0.31 seconde te kort kwam, maar ook nog duidelijk on der de vorige beste Amerikaanse prestatie bleef en een ticket voor Madrid veilig stelde. Daarmee had zoals verwacht ook Mary T. Maegher, de Amerikaanse koningin van de vlinderslag, op de honderd meter totaal geen moeite. Ze finishte na 59,20 seconden, ver van haar wereldrecord van 57,93, na de eerste 50 meter te hebben af gelegd in 28,08. Met matige, maar winnende, tij den van Steve Bentley en Jenny Hau op de 200 en 100 meter school slag (respectievelijk 2.16,42 en 1.11,53) verliep de vierde selectie dag in Orlando verder betrekkelijk rustig. om de derde en vierde plaats het liefst tegen West-Duitsland. „Die ploeg kunnen we zéker hebben". De aanblik van het zwellende le gioen, was die van onwezenlijke wezens: schreeuwend, toeterend en vlaggend tegen een doods kast je. Dat zou nog allemaal veel erger worden in de concertzaal. Oog in oog met de vijanden op het scherm, floot en joelde de mas sa zich schor. Hoongelach en boe geroep bij Argentijnse missers, uit zinnig gejuich en geroffel bij Belgi sche acties, ook al vloog de bal me ters naast. De concertzaal was sta dion geworden. Een grote trom bonkte de oren doof en boven alles uit schetterden trompetten het vre selijkste voetballied dat ooit is ge zongen: Olé, olé, olé, olé, we are the champions. Makkelijker te onthouden dan de tekst van de Brabanconne en binnenkort op de plaat verkrijg baar. De namen der Belgische spe lers, gorgelden rauw geskandeerd uit de kelen die maar niet moe wil den worden. En die maar niet op wilden houden met die ene naam: Jean Marie. Kort dreunend, lang uithalend, op elke melodie die maar te binnen wilde schieten. De ziekte van Pfaff, greep angstaanja gend om zich heen. Jean-Marie hoefde zich maar te bewegen of het supportersgeweld explodeerde net zo lang tot het weer tijd was om vingers en fluiten te scherpen voor de Argentijnen. Jean Marie, ze kregen er niet ge noeg van. Dat gold eerder op de dag voor de Belgische pers, die de alom erkende kwaliteiten van Pfaff in de kolommen opjoeg tot de sup porters in de Gentse concertzaal er nog doller van werden dan ze al Het meest opwindende Pfaff-be- richt voor de supporters, kwam van de landelijke ochtendkrant Het Laatste Nieuws dat met vette letters schreef: „Win de hand schoenen waar Pfaff de penalty mee stopte. Hij overhandigt ze u op 3 juli om 20.00 uur in het restaurant Lou Pescadou te Antwerpen". Om dat de vraag „hoeveel interlands speelde Jean Marie" al te veel goe de oplossingen belooft, moet er voor de schifting tot op de minuut en seconden nauwkeurig, voor speld worden wanneer in de finale het eerste doelpunt valt. Handschoenen Hoe langer de nul in Mexico werd vastgehouden, hoe harder de concertzaal van de Vooruit begon te broeien. „We gaan nog niet naar huis, nog lange niet, nog lange niet". Vanaf het balkon, sopte in de rust de pils naar benéden. Het le- voetbal gioen smeerde zich voor de tweede helft. „Belgica, Belgica, Olé". Maradona... wie was nou wel Ma radona? Maradona, ha-ha-ha". Dom 52e minuut Maradona 1-0. 63e minuut Maradona 2-0. De claxons gingen zwijgen en de bellen klin gelden niqt meer. Als door de blik sem getroffen, zakten ze in de con certzaal onderuit. Zwijgend, zoals het in het huis van de gestorvene hoort, werd het pand verlaten. Bui ten stelden ze wrang vast dat Bel gen inderdaad dom zijn, „want ze hadden Maradona moeten omko pen". De meesten klampten zich vast aan de stelling „het is geen schande om van de wereldkam pioen te verliezen". Bij de tapkast van de Vooruit, kwam de omvang van het leed dui delijk vast te staan. Het bleef er in dringend stil, terwijl de bollekes Keuning toch met zoveel succes menig sportverdriet hebben ge troost. Door de St. Pietersnieuw straat toerde een politieman in een busje als een verdwaalde piloot door de neutrale zone. Op zoek naar ambiance, maar die lag in de concertzaal begraven. BAGDAD (Reuter) - Uday Saddam Hussein, oudste zoon van de Iraak- se president Saddam Hussein en tevens voorzitter van de voetbal bond in zijn land, heeft iedereen en alles de schuld gegeven van de vroegtijdige uitschakeling van zijn land in Mexico. Door nederlagen tegen Mexico (0-1), België (1-2) en Paraguay (0-1) kon de sterkste ploeg uit het Midden-Oosten al snel weer naar huis. Dit zinde Hus sein junior absoluut niet. De hoofdschuldige voor het falen zijn ploeg was al snel gevonden, bonds coach Evaristo de Macedo. De Bra ziliaan, die speciaal voor het toer nooi en de voorbereiding gehuurd was van Qatar, zou zo'n beetje alles fout hebben gedaan. Volgens Hus sein had De Macedo niet de beste spelers in het veld gezet en diege nen die hij wel opstelde, op een voor hen foute positie. De andere factoren die tot de vroege uitschakeling hadden ge leid waren het falen van de scheidsrechters in alle duels van de Irakesen en de blessures van topschutter. Hussein Saeed en ver- dediger Adnan Diijal. Volgens Hussein junior had vooral de arbi ter bij het duel tegen Paraguay, Pi- co-Ackong uit Mauritius, zijn team benadeeld. Een speler van Irak werd uit Jiet veld gestuur en vijf liepen tegen een gele kaart op. De Macedo was in Mexico ook niet te spreken over het functione ren van de scheidserchters. De Braziliaan was echter wel tevreden over zijn spelers en hoopte dat zij van het toernooi véél zouden heb ben geleerd. Dat zullen de Irakezen dan binnenkort moeten bewijzen bij de verdediging van de eerste plaats bij de Azie-Spelen. Als het aan Hussein ligt, en dat doet het waarschijnlijk, speelt de ploeg dan wel een ander soort voetbal. De voorzitter heeft namelijk aange kondigd dat er wordt overgescha- MEXICO-STAD (DPA) - De wereldtitelstrijd voetbal lijkt voor de Mexicaften een grote deceptie te worden. Nadat eerder de, door iedereen als ijdel gekwalificeer de, hoop op een wereldtitel al als een ballon uit elkaar was geklapt, blijkt nu ook de toeristen-industrie ge voelige in problemen te komen. Niet de met veel bra voure aangekondigde 350.000 voetbal- en cultuurlief hebbers brengen in juni een bezoek aan het Middena- merikaanse land, maar slechts 45.000. Tenminste, als het Mexicaanse ministerie van Toerisme mag worden geloofd. Dat wilde gisteren eindelijk, na wekenlang verzoeken van journalisten te hebben gekregen om informatie, wat duidelijkheid verschaffen. Want wat meer officieuze bronnen in Mexico-Stad houden het aantal toeristen op dertigduizend, en zelfs dat zou nog een ruime schatting zijn. Maar José Salazar, voorlichter van het ministerie, wil de daar niets van weten. Hij weigert ook te spreken van een teleurstelling. „De hotels in de steden waar de westrijden zijn gehouden, hebben gedurende het toer nooi een bezettingsgraad gehad van 75 tot 80 procent." Salazar vergeet daarbij naar voren te brengen dat in dat percentage ook opgenomen zijn de meer dan 5000 journalisten die de wereldtitelstrijd bezoeken en nau welijks tijd zullen hebben gehad iets meer dan het zwarte asfalt en de groene zoden te zien. Ook de spe lers, officials en assistenten werden op kosten van de organisatie ondergebracht in die hotels. Realistischer en dus teleurgesteld is Rafael Suarez Vazguez, voorzitter van het Mexicaanse verbond van hoteleigenaars. „Ongelukkig genoeg zijn de inkom sten niet zo hoog als wij wel verwacht hadden". Voor al in de steden waarin niet gevoetbald is de laatste weken, was nauwelijks iets te merken van toerisme. De voorzitter van het Amerikaanse verbond van reis bureaus, Miguel Robledo, wist ook de oorzaak van de sterk tegenvallende stroom toeristen: de hetze die er in de buitenlandse pers gevoerd is tegen Mexico. Dat de hoge kosten van de reis en het verblijf in de hotels ook enigszins hebben meegespeeld, is volgens Roble do ook wel mogelijk. Zelfs als er 45.000 buitenlanders op het toernooi om het wereldkampioenschap zijn afgekomen, valt dat aantal nog altijd in het niet bij de normale toeristen- stroom. Jaarlijks komen er 4,4 miljoen geïnteresseer den naar het land, meest Amerikanen. Zij zorgen voor een inkomenstenbron van 1,6 miljard dollar, 4 miljard gulden. Geschorst De Algerijnse voetbalbond heeft een aantal spelers uit de groep die deel heeft genomen aan de wereld titelstrijd, geschorst. De voetbal lers hebben zich volgens een com munique bij het toernooi niet ge houden aan de elementaire regels van sportieviteit en morele waar den. Verdere details over de ach tergronden van de maatregel wilde de bond niet verschaffen. Het dag blad El Moudjahid sprak in een commentaar zijn teleurstelling uit over de geheimzinnigheid omtrent de redenen van de schorsing. Vol gens het dagblad betreft het de in het buitenland actief zijnde spelers en een of twee die nog in de Alge rijnse competitie hun kunsten ver tonen. Via het communique liet de Al gerijnse voetbalbond (FAF) ook weten dat de spelers die zich mis dragen zouden hebben waarschijn lijk niet meer voor selectie in aan merking komen. Socrates wil baan als arts - Socrates stopt er mee. De Brazi liaanse voetbalinternational is van plan een betrekking aan te nemen als kinderarts. Dat deelde de 32-ja- rige middenvelder voor het vertrek uit Guadalajara mee. Als zijn con tract bij Flamengo in Rio de Janei ro afloopt, keert Socrates terug naar zijn geboorteplaats Ribeirao Breto. Van een politieke carrière zal het voorlopig niet komen. „Daar heb ik even geen tijd voor", verklaarde de voetballer. - Elzo, een van de Braziliaanse verdedigende middenvelders, zal het komend seizoen uitkomen voor de Italiaanse club Brescia. El- zo zegt te zijn gecontracteerd door AC Milan. De 25-jarige speler, nu nog in dienst van Atletico Mineiro, zal nog deze week zijn handteke ning zetten. AC Milan beschikt al over het maximale aantal buiten landers, het eerst jaar zou hij wor den uitgeleend aan Brescia. - Een goed voorbeeld doet mo gelijk volgen. Eric Gerets en Jan Ceulemans financieren de studie van vier Mexicaanse studenten. Met dat voornemen hebben de twee Belgen bij de Mexicanen veel sympathie verworven. „Het gaat ons goed", aldus Gerets. „Door de ze actie kunnen we iets doen aan de schrijnende armoede in dit land". - Door de nederlaag tegen West- Duitsland hebben de spelers van het Mexicaanse elftal een vette pre mie aan zich zien voorbijgaan. Voor het bereiken van de kwartfi nale ontvingen Hugo Sanchez en Zijn collega's ieder 20 miljoen pe sos (70.000 gulden). Hadden ze de kwartfinale overleefd, dan hadden de Mexicanen nog eens 60 miljoen pesos (175.000 gulden) op hun bankrekening gekregen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14