'Het is net of ik een kweekreactor heb' Oegstgeestenaren kunnen niet schuilen Slopende strijd tussen autosehadebedrijf en omwonenden bijna beslecht Zoeterwoude gesteund bij pogingen annexatie Westlander zeildagen Warmond huwelijken PAGINA 2 VRIJDAG 13 JUNI 1986 OEGSTGEEST - Het heeft geen zin om de potentiële openbare schuilgelegenheden in Oegstgeest te inventariseren en zo'n inventari satie onder de inwoners te ver spreiden zodat, zij weten waarheen te gaan in het geval van bij voor beeld nucleaire rampen en daar mee gepaard gaande fall out. On mogelijk is het verder om het nu al vaststaande tekort aan schuilplek- ken aan te vullen. Tot die conclu sies kwam gisteravond de raads commissie algemene en bestuurlij ke aangelegenheden in een bij tijd en wijle als "ongelofelijk cynisch" (PvdA'er mevrouw Bosman) erva ren bespreking. Aanleiding voor de commissie om zich in dit onderwerp te verdie pen vormden de brieven van Oegstgeestenaar F.D. Laurens, het voormalig hoofd van de wijlen B.B. Laurens bestookt het ge meentebestuur al enige tijd met' brieven waarin hij keer op keer aandacht vraagt voor de onderha vige problematiek. De kernramn in Burgemeester Scheenstra: 'Niemand is benieuwd naar zijn veiligheid' Tsjernobyl leerde hem dat fall out niet alleen in oorlogstijd maar ook onder normale omstandigheden in vredestijd onverwacht "een maar al te rëele bedreiging" kan vormen. Laurens was gisteravond niet van de partij. Trouwens, de hele pu blieke tribune bleef leeg, hetgeen burgemeester S. Scheenstra de op merking ontlokte "dat niemand naar zijn veiligheid benieuwd is". CDA-fractieleider Verhagen meende dat er in Laurens' kritiek "een kern van waarheid" schuil gaat. Volgens de christen-demo craat zou de gemeente op z'n minst voorlichting moeten geven over potentiële schuilgelegenheden. "Blijken er maar 200 van die plek ken te zijn, dan kan iedere Oegst geestenaar voor zichzelf uitmaken of hij zelf nog voorzieningen wil treffen. We moeten eerlijk blijven. Dit is het eerlijkst. We moeten niet met een rampenplan de indruk wekken van een schijnveiligheid". VVD-fractieleider Rijks zag dat anders. "Als zo'n ding boven je hoofd ontploft, dan is het gewoon klaar, over. De gemeente moet dan ook geen cent uitgeven voor schuilgelegenheden. Of je doet het voor alle 17.000 Oegstgeestenaren, of je doet het niet". Burgemeester Scheenstra vertel de over een onlangs gehouden oe fening. In scène was een vredes- ramp gezet. Een touringcar was te gen een tankauto in de Dorpsstraat gebotst en de daarbij vrijgekomen steekvlam had het halve dorp in lichterlaaie gezet. "Dertig doden en er moest worden geëvacueerd. We hadden de zaak binnen twee uur onder controle, eh, op papier natuurlijk. Wat mij hoe dan ook duidelijk is geworden, is dat de communicatie tussen 'hier' (het crisiscentrum, red.) en de mensen in het veld het meest problema tisch is. De berichten bleven alle maal in de Dorpsstraat hangen. En dan te bedenken dat met zo'n Tsjernobylwolk boven Nederland alles ook nog een keertje smelt". Op fluisterende toon beëindigde de eerste burger zijn intermezzo: "En dat vredesrampenplan. pffff. dat moet bijgesteld, hoor. Het is te dik en niet handzaam". Na zijn verhaal wenste de burge meester vast te stellen "dat de raadscommissie niet van zins is geld vrij te maken voor schuilplek- ken". Rijks (VVD) corrigeerde: "Wel van zins, niet bij machte". Scheenstra: "Inderdaad, want we hebben het hier over een miljoe nenzaak". Ook van eventuele rijkssubsidie wordt Oegstgeest niet wijzer, meende de commissie unaniem. Scheenstra weer: "Men moet deze zaken ook niet op het bordje van de gemeente leggen, wij hebben die dingen niet gebouwd". Libe raal Rijks kreeg een inval. Hij be dacht een geval waarbij Oegstgees tenaren massaal naar het veilige zuiden des lands moeten worden geëvacueerd. "Er zullen dan toch mensen moeten achterblijven, de bestuurspost bij voorbeeld. Of mensen die slecht ter been zijn. Met andere woorden: een inventa risatie is toch nuttig, zij het voor intern gebruik". D66-voorman Poelmans vulde Rijks aan: "Ja, misschien moet je toch wel weten wat de mogelijkheden zijn. Je moet het alleen niet melden. Zo van: we zijn met zijn zeventiendui zenden maar we hebben er maar 200. Rijks: "Nee. natuurlijk moetje dat niet zo melden, dat zou a-mo reel zijn". VRIJDAG Leiden Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Stal ker', 21.15 uur. Rembrandt Scholengemeenschap - slot 18.30-19.30 i Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange gracht 65, disco, 21-2 uur. Zoeterwoude Eendenkooi - Kooikerspad, uitvoering muziekschool, 20 uur. Leiderdorp Zwembad De Does - Hoogmadeseweg val. 20 t Wassenaar Sociëteit Tent - Van Z. v. Nyeveltstraat, optreden groep 'Les Zazous', tent open 21.30 uur. ZATERDAG Leiden Ijsbaan - Vondellaan, Rommelmarkt, 10-16 uur. Smaragdlaan - Jeugdcircus Bongo, 14 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Oegstgeest Grasveld bij Richard Holpad - Buurt- groep Haaswijk houdt rommelmarkt. 12-16 uur. Warmond Recreatie-eiland Koudenhoorn - start Westlander Zeildagen, 12 uur. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddinest begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen. Zwijnenburg. Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Gro» neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uiir: M. Zwijnenbwrg. Gallaslaan 24, Leiderdorp; spreekuur Rosmolen 2, tel. 412166. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, StolMM 1. tel. 215510. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. G«nt, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, &uc. Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. v. Luyk. Wa» straat 2a, tel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, Klaproo* 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroers- gracht 41. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: M. v.d. Muijsen bergh, tel. 132877; spreekuur de Sitter- laan 18. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 134345. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Ryn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, Paga- ninistraat 1, tel. 314349; spreekuur Ken- nedylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: W. Vrylandt. tel. 897577. zo 8 uur tot 24 i laan 58. tel. 761754. Leiderdorp za, L. Podzinek, Peppelschans K 14, spreekuur van 12.30-13 uur, tel. 897577; zo, F. Huibers, Peppelschans K14, spreekuur van 12.30-13 uur, tel. 897577. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D'. Held. Marelaan 36, Leiden, tel. 174955. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za. F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; zo. E. Schotanus, Leidseweg 305, H. Prince. Vondel- tel. 766462. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13. Voor hout, tel. 02522-10140. Wassenaar za, J.N. Vonk, tel. 79676; spreekuura dres Wittenburgerweg 106; zo, M.H. van Tolingen jr., tel. 15939; spreekuuradres Van Polanenpark 94. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst x APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 13 tot vr 20 juni door: Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439; Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Lei den, tel. 214060. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36. Lei den. tel. 220513. Voor de praktjk Wouw: H. Vestjes, Rijn er den, tel. 144323. Voor de praktijk i van Vestjens, v.d. Schiekade 23, Lei- i Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616 en mevr. C.E. Birnie-Heringa, Kon. Wil- helminalaan 27, Leidschendam, tel. 070- 275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: A.C. Smaal, Dalkruidzoom 12a, Leider dorp. tel. 893568. Voorschoten, Wassenaar za, J. Spee, Het Wedde 99, Voorschoten, tel. 761961; zo. E L. Bosch. Thorbecke weg 7, Voorschoten, tel. 764498. VOORSCHOTEN - Een 17-jarig. bromfietser uit Voorschoten is gis termiddag in zijn woonplaats ern stig gewond geraakt. Hij reed o|: het fietspad van de Veurseweg. tei hoogte van het benzinestation. Eer bestelbus, bestuurd dooreen 48-ja rige Hagenaar, wilde via dat pad een inrit inrijden en zag daarbij de bromfietser over het hoofd. De jon gen kwam frontaal op de zijkant van de bus terecht. Hij moest met rugletsel naar het Academisch Zie kenhuis worden gebracht. Ver moedelijk heeft hfi een scheurtje in zijn wervelkolom opgelopen. DEN HAAG - In de pogingen om Stompwijk - nu nog gemeente Leidschendam - te annexeren wordt de gemeente Zoeterwoude sinds gistermiddag van harte ge steund door de meerderheid van Provinciale Staten. Tijdens een vergadering van de statencommis sie voor bestuurlijke zaken bleek een ruime meerderheid voorstan der van de door Gedeputeerde Sta ten (GS) en de gemeente bepleite samenvoeging. De minister van binnenlandse zaken voelt voorals nog echter weinig voor deze herin deling, omdat de financiële nade len van het verlies van Stompwijk voor de gemeente Leidschendam te fors zouden zijn. WARMOND - Voor de tweede maal in successie worden op de Kaag in Warmond komend weekeinde de 'Westlander Zeildagen', gehouden, j Een evenement dat bedoeld is voor Westlanders, kleine, zeilende vrachtschepen met een zeilopper- vlak tussen de 30 en 50 vierkante meter. Vroeger werden dergelijke schepen gebruikt voor het vervoer van tuinbouwprodukten, zand en turf. Ze waren bij uitstek geschikt om de Zuidhollandse plassen, vaarten en sloten mee te bevaren. Heel wat schippers in deze regio verdienden hun brood op een 'Westlander'. De Stichting Zeilvaart War mond, organisator van de Westlan der Zeildagen, wil zaterdag en zon dag de deelnemers om de minuut laten starten. Bijzonder is verder dat zij op enkele aangewezen plaat sen in de route moeten 'bomen'. De route gaat onder meer via 't Joppe langs de starttoren bij watersport vereniging 'De Kaag', Zweiland en Norremeer. Zaterdag start de eerste om twaalf uur 's ochtends, vanaf het recreatiegebouw op Koudenhoorn. Zondag een uur eerder. De prijsuit reiking vindt die dag om half vier plaats in café 'De Zon' aan de Dorpsstraat. Vijftien deelnemers hebben zich j ingeschreven. Daaronder twee Warmonders: Aad Juffermans met 'Vrouwe Antonia' en Marjolijn Groustra. Haar schip heet 'De Westlander'. Er doet één Leidenaar aan mee: Piet van der Zaag met zijn 'Jonge Leidsche'. Dat laatste wordt bestreden door Zoeterwoude. Er is wel een nadeel maar dat is bij lange na niet zo groot als de minister en Leidschen dam denken. Het tekort is geen miljoen per jaar, maar hooguit vier ton. Vooral het D66-Statenlid C. Th. Smit, zelf Zoeterwoudenaar, hield een vurig pleidooi voor de sa menvoeging. "Het is van groot be lang dat Stompwijk en Zoeterwou de tot één geheel komen, zodat er een grote groene gemeente ont staat tussen de verstedelijkte ge bieden. Bestuurlijk gezien is dit een goede oplossing. Bovendien zijn de cijfers van Zoeterwoude realistischer", aldus Smit, die werd bijgevallen door de PvdA-gedepu- teerde J.H. Boone, die als Leid- schendammer toch voor de herin deling is. Slechts twee fracties keerden zich tegen het voorstel: het CDA en de PSP/CPN/PPR. E. Th. Meijer van de linkse partijen verklaarde zich tegen elke herindeling waar mee de betrokken inwoners het niet eens zijn. "En als er één geval is, waar dat duidelijk is gebleken, dan is dat wel Stompwijk", haalde Meijer een stemming uit het verle den aan. Toen bleek ruim negentig procent van de tweeduizend Stompwijkers tegen een verhui zing naar Zoeterwoude. Voor de CDA'er P.G.J. Bakker was dat ook een belangrijke reden, maar voor de christendemocraten geldt verder dat gemeenten nooit mogen worden gesplitst bij een herindeling. "Alleen hele gemeen ten mogen worden heringedeeld", aldus Bakker, die duidelijk maakte dat de verhalen over het verlies van het Zoeterwoudse industrie terrein Grote Polder, waarop de ge meente Leiden zou azen, voor hem volstrekt uitgesloten is. "Dat wilde ik toch wel even duidelijk stelen". LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag I'm vrijdag lussen 18.00 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 12.00-13.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 13.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Leiden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. dat wisten, enkele voorzieningen getroffen om de Raad van State te gemoet te komen. Volgens de auto schade-deskundige waren de pij pen beter geplaatst dan de ge meente had bedacht, op 15 meter in plaats van tien meter van de hui zen. Het GAB zou het niet beter doen. Ambtenaren dachten daar anders over. "Waar die pijpen van daan komen weten we niet. Mis schien zijn ze wel tweedehands, in ieder geval voldoen ze niet". Over afbreken viel met de gara gehouder echter niet te spreken, hooguit over "een paar filters meer of minder". Op 15 mei volgde een gesprek met wethouder J. Visser en enkele ambtenaren. De nieuwe bestuurder zei dat wanneer De Bruin op een punt niet voldoet aan de hinderwetvergunning, de hele inrichting gesloten kan worden. Of de nieuwe spuitcabine vol doet aan de eisen van Raad van State was nog niet gecontroleerd en zou ook niet alleszaligmakend zijn. Bovenal heeft De Bruin een hinderwetvergunning nodig. Het liefst zou de gemeente hem naar het industrieterrein dirigeren. De betrokkene is op zich bereid in die richting te denken al moet hij dan wel toestemming krijgen om een soort hobbywerkplaats in te rich ten waar de mensen zelf kunnen sleutelen, uitdeuken en spuiten. Anders zou de plek te slecht liggen voor de consument en zou hij te veel concurrentie om zich heen hebben. VOORSCHOTEN - Het ziet er somber uit voor het Voorschotense autosehadebedrijf De Bruin aan de Leidseweg 422. De Raad van State heeft het spuitverbod verlengd en het ziet ernaar uit dat het college van burgemeester en wethouders om milieutechnische redenen weigert een hinderwetvergunning te verlenen voor spuiten en uitdeuken. De Bruin die een groot deel van zijn winst uit spuiten moet halen, voelt zich gepakt wanneer hij alleen mag sleutelen. Ambtenaren van bouw- en wo- het slordig. Tussen bepalingen aOOr ningtoezicht kwamen regelmatig over de opslag en het aftappen van Pqi il wan Hor knnii langs, soms in een politiebusje en benzine en een inrichting voor het d constateerden illegale dingen als herstellen en doorsmeren van au- een horecavestiging, die volgens to's en motoren, ontbraken alinea's Veel buren zijn blij. Vooral diege- De Bruin voor wachtende klanten over de reparatie van carosserie en nen die in de nieuwe woningen wo- }vas- Meteen al de eerste keer spuiten. Dit was weer in strijd met nen direct naast de garage. Zij kwa™ het tot een handgemeen artikel 6a lid 3, dat ervoor waakt trokken aan de bel, kort nadat De waarbÜ De Bruin controlerend dat zaken die in een oude vergun- Bruin 3 mei 1985 illegaal was be- ambtenaar Vink, die zich niet zou ning waren gedekt niet zomaar ver- gonnen en voerden aan dat in het hebben voorgesteld, van zijn erf af boden kunnen worden, bedrijf zes dagen per week van 's werkte. Een andere keer zei de Toen J. Steyger, de toenmalige morgens vroeg tot 's avonds laat ambtenaar "je baantje staat op de eigenaar, om opheldering vroeg, wordt gewerkt, soms zelfs tot tien tocht hè". kreeg hij te horen dat ambtenaren uur. Radio's staan luid aan en tl- td "dat vergeten zijn". Ze hadden verlichting van De Bruin zou -Deareigen "geen zin om de hele vergunning slaapkamers aan de tuinzijde on- Dit was voor De Bruin reden om 2V8ote schrijven maar ze6den toe bmikbaar maken. Ook de niet ge- buurman De Hart eens te bedrei- ?at St^eT z£h &een zorgen hoeft filterde verflucht zou het leven gen. "Wanneer dit nog een keer ge- Problemen zullen er sterk veronaangenamen in de hui- beurt, laat ik je alle grachten zien", komen, we kennen elkaar al- Bovendien zou er volgens deze ta^n^^are^^è^'ofitie'kwam Ambtenaren kunnen zich daar- omwonenden buiten de garage ge- langs. Het slachtoffer had tegen- van vandaaB de dag mets herinne- vaar dreigen door het ontbreken over agenten verklaard dat De V2' "1120" erop dat de tijden van een brandvrije spuitcabine van Bruin binnen was gekomen, aan j..en sterk zlJn veranderd. Er steen voor de afvoer van giftige het vest van de buurman had ge 1'Sf™0,0r.^g ?e|r °2 dampen en de aanvoer van schone trokken en hem een klaD had eele- 1 mmeu gelet. En ook de Raad lucht. De opstallen zouden voorts venMensenaande owrkantzou- 5 ta>e2™? bl«kbaar niet CTg on- in slechte staat verkeren en een dln tet gez"en hebben De Bm"n dor de indruk van die artikelen", buurman met slechte gezondheid ontkende. Hij is reservist en kan T,pvpnqdpvnnrliilr klaagde over vrijkomende dam- zich inhouden, weet hij van zich- -L^venSgevaarilJK Pen zelf. Dat er al die jaren gespoten is, Op 13 september verzegelde de "kan best". Maar zolang omwonen- gemeente de spuitery, maar een den niet klagen, grijpt de gemeente I |p0*CtO*PPQtQP kleine maand later mocht De nu eenmal niet gauw in, heet het Bruin van de Raad van State weer weinig juridisch. Eind november open. Hij moest dan wel binnen werd de spuiterij voor de tweede 1 een maand dusdanige voorzienin- maal verzegeld. Het college sprak, 1Y| TOP II gen treffen dat hij voldoet 'aan de in navolging van enige omwonen- **0 gemeentelijke eisen betreffende de den, van "een onhoudbare situa- afvoerhoogte van de dampen en tie". De Bruin mag zelfs geen het aanbrengen van filters en dem- spuitbus hanteren. Een spuitloze pers'. Dat lukte de veelgeplaagde dag kost hem 720 gulden en hij ziet huurder niet. Hij moest geld lenen de toekomst somber in. Eind de- het bedrijf dat de spuitcabine cember stuurde hij zes irnlfroL-L-an plaatst, had ruim de tijd nodig. weg. Twee van hen waren in vaste V UI tl UIVIVCI1 Hij vindt de situatie "ontzettend dienst, de vier anderen bevonden oneerlijk" en had al snel door dat zich in hun proeftijd. Samen met OEGSTGEEST - De Oegstgeester de gemeente het niet heeft op Lei- afroepkrachten ging hij zo goed en raadscommissie algemene en be- denaars en de gemeente "vol huis- kwaad als het gaat door. stuurlijke aangelegenheden is er jes en plantsoenen wil hebben": En de spanningen bleven levens- gisteravond in geslaagd voor me- "Bedrijven kunnen hier verrot- groot. Buurman De Hart verspreid- vrouw Kotterman een plekje vrij te ten". De huizen van de grootste de op een gegeven moment, zonder maken op de lijst van ambtenaren klagers zijn bovendien in strijd in ondertekening, een brief van van de burgerlijke stand. Kotter- het bestemmingsplan. Ze moesten Volksgezondheid waaruit blijkt mans verzoek om benoeming was er enkele jaren geleden via een arti- dat een garage in een woonwijk eerder door de gemeenteraad te- kei 19-procedure komen, waarbij B "levensgevaarlijk is". "Zonder hier rugverwezen naar de commissie, en W vooruitliepen op een nieuw te kijken was het afgekeurd. Ze De raad wilde niet zo maar ak- bestemmingsplan. dachten blijkbaar: het is er niet en koord gaan met zo'n benoeming komt er ook niet", aldus De Bruin omdat op die manier precedenten VergGtGn over de brief, die voor B en W een zouden kunnen worden gescha- belangrijke reden is om de garage pen. Het is Kotterman namelijk En de geschiedenis rond hinder- af te wijzen. De gevolgen van de vooral te doen om het huwelijk van wetvergunningen zou helemaal actje bleven niet uit. Mensen zei- haar dochter, in augustus, te kun- zlJn gelijk aantonen. Toen J. Stey- den: "De Bruin, besef je wel mijn nen voltrekken en het vermoeden 6er Y001" de uitbreiding van het dochter in verwachting is" en an- bestaat dat wel meer Oegstgeeste- benzinestation in 1963 een nieuwe dere, minder diplomatieke dingen, naren zoiets zouden willen. Boven- hinderwetvergunning vroeg, kreeg De garagehouder: "Ze behandelen dien willen de raadsleden af van bij ongevraagd een vergunning je alsof je een kweekreactor hebt". 'eenmalige ambtenaren van de voor de hele inrichting. Dit was in burgerlijke stand'. Kooterman wil strijd met artikel 6a lid 1 van de Tweedehands ook na het huwpliik van haar doch- hinderwet, zo voerde de advocaat ter bliiven functioneren als ambte- van De Bruin aan in een bezwaar- .Op zaterdag 26 april werden uit- naar van de burgerlijke stand. schrift aan B en W. Bovendien was eindelijk, zonder dat ambtenaren Uit een lijst uit 1968 is inmiddels gebleken dat Oegstgeest al zo'n vijftien jaar zijn eigen regels over treedt. Volgens de onderhavige verordening mag het aantal ambte naren van de burgerlijke stand ten hoogste tien bedragen, te weten vier bezoldigde ambtenaren, drie vervangers en nog eens drie nader te benoemen ambtenaren. Om de ze laatste 'c-categorie', voor welke meestal wordt geput uit het arse naal (oud)-gemeentebestuurders gaat het. Die lijst telt inmiddels al dertien namen. PvdA'er Bosman ziet kans eens flink de bezem door de lijst te ha len. Daarbij sneuvelt onder meer het huidige PPR-raadslid Van Ei sen, die daarmee volgens Bosman helemaal geen problemen zal heb ben daar hij zich vorig jaar alleen maar liet benoemen om het huwe lijk van zijn broer te kunnen vol trekken. Volgens Bosman, die nota bene in de raadsvergadering te kennen gaf de discussie over de be noeming van Kotterman in de raadscommissie wat principiëler te willen voeren, moet na het scho nen van de lijst het maximum op tien worden gesteld. Na Kotterman is het dus afgelopen, tenzij er men- sen mee ophouden. Bosman, gaf toe dat haar oplossing louter pragmatisch was en gespeend was van elk principe. Alleen Poelmans (D66) zag Bos- WASSENAAR - Op het pas aangelegde Wassenaarse woonwagencentrum aan de Oostdorperweg/KokshoQrn- mans oplossing niet zitten. Hij laan zijn deze week de eerste bewoners neergestreken. sprak van "gesol met een ambt" Het woonwagencentrum verrees er pas na vele bezwaren, die tot aan de Raad van State werden geuit. waarvan hij zich wenste te distan- Omwonenden vreesden dat door het kamp Lagerweide het karakter van de woonomgeving ingrijpend zou tiëren". veranderen. Ze vreesden verlies aan privacy, een bedorven uitzicht en overlast. (foto Hoivasti De Bruin met een beschadigde auto: "De gemeente heeft het niet op Leidenaars en wil het dorp vol huisjes en plantsoenen hebben. Bedrijven kunnen hier verrotten". (foto wim Dijkman)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2