mededelingen gemeentebestuur 16 t/m 20 juni '86 TIMMERLIEDEN MUWI 1) K M B 0 - L.T.S. 2) WERKVOORBEREIDER M.T.S.-E 3) TEKENAAR/CALCULATOR Gemeenteraad Maandag 16 juni a.s. om 20.00 uur. Deze vergadering zal zo nodig worden voort gezet op dinsdag 17 juni a.s. om 10.00 Agenda Benoe Benoeming lid beheerscommissie Stads kabei Benoeming bestuurslid Slichting Schou- wenhove Collegeprogramma Vervanging Arbeidsovereenkomsten reglement 1958 door de Arbeidsovereen komstenverordening 1986 Voorlopige vaststelling rekening 1982 Rekening 1982 Centrale Antenne Inrich ting Rekening 1982 psychiatrisch ziekenhuis Endegeest c.a. Geluidwerende voorzieningen aan 30 wo ningen aan de Hooigracht Vaststelling meerjarenprogramma restau ratie monumenten Garantie huurbetaling Stichting Gezond heidscentrum Bevrijdingsplein i.o. Afwijzing verzoek om medewerking diver se aanschaffingen basisschool Schaduw- pad 1 Voorbereidingsbesluit Vlietweg 76 Voorbereidingsbesluit Stille Rijn Verdaging beslissing vaststelling bestem mingsplan Zoeterwoudseweg Nota gemeentelijk ondetwijsvoorrangsbe- Aankoop Lammermarkt 19/19a Kredieten uitvoering diverse civieltechni sche werken Oninbaarverklaring ontvangsten 1982 Aankoop Rijnkade 7.'7a, bedrijfsverplaat- sing handelsmaatschappij BRACOL-Ne- derland B.V. Verzoeken om medewerking Voorzieningen openbaar onderwijs Stadskantoor Welzijn 2e lase (GSD) Vaststelling overzicht vermeerdering huis vesting openbare en bijzondere scholen periode 1987 t/m 1990 Krediet aanpassing buurthuis Groenoord; aanschaf inventaris Mostert-complex en installatie anti-discriminatie meldpunt Machtiging overneming geldleningen van de Stichting Schouwenhove N.B. Voortaan zal een half uur voor afgaande aan elke raadsvergadering overleg plaatsvinden met fraktie- voorzitters (om 19.30 uur). Commissie voor Onderwijs, Sociaal-Cul tureel Werk en Emancipatie Maandag 16 juni a.s. van 19.00-20.00 uur In kamer 219 van het stadhuis. Agenda: Vaststelling notitie "Nascholing Onder wijspersoneel" n.a.v. inspraakreactie Vaststelling overzicht vermeerdering huis vesting 1987/1990 Voorzieningen t.b.v. openbare scholen Verzoeken van schoolbesturen om mede werking N.B.: Deze commissie vergadert in een ge zamenlijke bijeenkomst verder op woensdag 18 juni a.s. Woensdag 18 juni a.s. in kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: 20.00-20.30: Scholing langdurig werklo zen Dit agendapunt wordt behandeld met de commissie Sociale Zaken en Maatschap pelijke Aangelegenheden. Vanal 20.30: Invoering van het LONDO- systeem, betreffende de financiering van het onderwijs. Dit agendapunt wordt behandeld met de commissie Financiën, Personeel en Orga nisatie Voor meer informatie kunt u bellen met mevr. G.W. Brust, 254173. Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Overige vergaderingen Vergadering vrijdag 20 juni a.s. om 9.30 uur In kamer 219 van het stadhuis Agenda: 9.30 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift tegen de afwijzing op het verzoek om een tegemoetkoming in de verhuiskosten op grond van de Beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten 10.00 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift tegen de afwijzing op het verzoek om een tegemoetkoming in de verhuiskosten op grond van de Beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten 10.30 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift tegen de afwijzing op het verzoek om een tegemoetkoming in de verhuiskosten op grond van de Beschikking geldelijke steun Bejaarden bij verhuizing 1975 11.00 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift van de Stichting de Haard stee tegen de verleende bouwver gunning voor Gerrit Doustraat 2b 11.30 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift van de heer Oost, mede namens drie andere bewoners te gen de verleende bouwvergun ning voor de sauna Vijf Mei aan de Boshuizerlaan/Telderskade. Vergadering vrijdag 20 juni a.s. om 9.30 uur In de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: 9.30 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift van mevrouw Barron, ver tegenwoordigd door de heer Kok- ke, inzake de afwijzing voor een nieuwbouwwoning in de binnen stad 9.50 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift van Eradus gericht tegen de categorie-indeling bij hun regi stratie als woningzoekende 10.10 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift van Slegtenhorst tegen de weigering van de verlenging van de registratie als woningzoeken de 10.30 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift, gericht tegen de lastge ving tot ontruiming van de woning 10.50 uur: hoorzitting inzake een bezwaar schrift van mevrouw Klemann te gen de afwijzing voor een nieuw bouwwoning in de binnenstad Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum in de hal van het stadhuis. Diversen Start werkzaamheden Hogewoerd Voor de bouwvakvakantie zal een begin worden gemaakt met de riolering- en herin richtingswerkzaamheden van de Hoge woerd. Binnenkort ontvangen bewoners en omwonenden van de Hogewoerd een schrij ven hierover in hun bus. Vooruitlopend op die werkzaamheden start de Leidse Duinwatermaatschappij met het vervangen van de oude waterleidingbuizen door die van P.V.C.-buizen. De L.D.M. start hiermee op maandag 16 juni a.s. terhoogte van de Rijnstraat en werkt vandaaruit in de richting van Plantage. Eerst wordt de zuid zijde onderhanden genomen. Dat is de kant van slagerij Koekenbier. Vervolgens komt de overzijde aan de beurt. Daarna beginnen de definitieve rioleringswerkzaamheden. Start en fasering van werken en de totale duur zal t.z.t. nog aan de bewoners worden bekend gemaakt. Bijeenkomst over discussie nota Veiligheid op Straat Het gemeentelijk bureau Emancipatie orga niseert voor belangstellenden een tweetal discussiebijeenkomsten over de totstandko ming van de discussienota "Veiligheid op Straat". De bijeenkomsten worden gehouden op maandag 16 juni a.s. om 19.30 uur In het gebouw "De Dijk 33", Apothekersdijk 33 en op dinsdag 17 juni, 's middags om 14.00 uur, eveneens aan de Apothekers- dijk 33. Tijdens deze bijeenkomst zullen ambtena ren van verschillende directies en de politie aanwezig zijn om uitleg te geven over de nota en de inspraakprocedure. De nota "Veiligheid op Straat" is verkrijgbaar voor 2,50 aan de informatiebalies van het stadhuis en Stadsbouwhuis. Waarover gaat de nota Een doelstelling van de gemeente is een grotere veiligheid voor vrouwen op straat te bewerkstelligen. Om een goed inzicht over de problematiek te verkrijgen zijn er via ad vertenties en oproepen reacties gevraagd aan de inwoners. Van de binnengekomen reacties is een overzicht gemaakt. Naar aan leiding van de binnengekomen reacties leek het zinvol een scheiding te maken tussen enerzijds sociaal onveilige situaties (so ciale veiligheid: een zo veilig mogelijk ge bruik van de openbare ruimte zonder angst voor de aantasting van de persoonlijke inte griteit) en anderzijds verkeersonveilige si tuaties (verkeersveiligheid: en zo veilig mo gelijk gebruik van de openbare weg voor alle vervoerswijzen, voetgangers, fietsverkeer, autoverkeer, openbaar vervoer). De reacties met een duidelijk verkeersonvei- lig karakter zijn door de Directie Verkeer en Vervoer in behandeling genomen. Enkele reacties waarin op het eerste gezicht ver keersveilige situaties genoemd worden zijn toch in de inventarisatie betrokken, vanwege een duidelijk vrouwenprobleem, dat in de reacties besloten lag. Hierbij kan worden ge dacht aan onveilige oversteekplaatsen voor kinderen, hetgeen vaak een extra belasting voor veel vrouwen betekent daar zij hun kin deren bijvoorbeeld niet alleen naar school kunnen laten gaan. Ook kan worden ge dacht aan trottoirs die met auto's volgepar- keerd zijn. Dit betekend voor veel vrouwen een onoverzichtelijke situatie, welke verster kend kan werken op hun onrustgevoelens met betrekking tot de onveiligheid op straat. Inspraakreacties zijn mogelijk t/m 30 juni a.s. Voor meer informaties kan gebeld worden met M. Nederpel van het buro Emancipatie, stadhuis, tel. 254213 of 254214. Tentoonstelling Schatten uit Turkije Vanaf zondag 22 juni t/m zondag 22 septem ber zal in het museum van Oudheden, Ra penburg 28 de tentoonstelling "Schatten uit Turkije" gehouden worden. Voor dit unieke evenement wordt grote belangstelling ver wacht, men rekent op een totaal bezoekers aantal van 150.000 mensen. In verband hiermee zal een aantal verkeers maatregelen genomen worden om alle ver keer in goede banen te leiden. Het gaat om de volgende maatregelen: - op het terrein naast de spoorbaan Leiden- Utrecht zal een parkeerplaats voor 300 auto's worden ingericht. De toegang tot het terrein is aan de Haagweg ingang van Gend Loos: - aan de achterkant van het museum aan de Papengracht wordt een tijdelijke bushalte gesitueerd. Deelnemers aan groepsreizen kunnen hier uitstappen, en aan de achter kant het museum betreden. De bussen zul len daarna doorrijden naar de parkeerplaats naast de spoorbaan bij Van Gend Loos; - aan het Rapenburg aan de voorkant van het museum zal het aantal fietsklemmen worden uitgebreid, en er zullen parkeervoor zieningen voor gehandicapten worden aan gelegd. Vanaf alle invalswegen van Leiden zal de route naar het parkeerterrein met een duide lijke bewegwijzering worden aangegeven. De automobilisten gaan vanaf de parkeer plaats bij Van Gend Loos te voet naar het museum. De volgende route zal met bordjes worden gemarkeerd: Rijn- en Schiekade, Groenhovenstraat, Witte Singel, Pater straatje, Doelensteeg/Doelengracht, Rapen burg. Deze route is met bordjes gemarkeerd. Ook voor de trein- en busreizigers zal de weg naar het museum aangeduid worden. Herbestrating Strandschelpenbank Komende week wordt een begin gemaakt met de herbestrating van de Strandschel penbank (Merenwijk). E.e.a. geschiedt in het kader van het jaarlijks gemeentelijk groot- onderhoudsprogramma. De aannemer (fir ma de Bolster) zal ongeveer 8 weken nodig hebben om het karwei af te ronden. Gedu rende de bouwvakvakantie zal er een nood- bestrating worden gelegd. Kort na de bouw vakvakantie is de Strandschelpenkade her- bestraat. Gemeentelijk toezichthouder is de heer J. v.d. Meer, opzichter bestratin gen. Dagelijks Is hij ter plekke bij de werkzaamheden. Telefonisch is hij be reikbaar vla het Stadsbouwhuis, telefoon 254602. Kastanjekade definitief afge sloten voor doorgaandver- keer In de loop van komende week zal de Kastan jekade definitief voor doorgaand rijverkeer zijn afgesloten door plaatsing van paaltjes. Deze worden halverwege de Kastanjekade, tussen Seringestraat en Meidoornstraat ge plaatst. E.e.a. is tot stand gekomen aan de hand van een in november van het afgelo pen jaar gehouden enquête onder de bewo ners. De bewoners van de Kastanjekade hebben vandaag een schrijven hierover ont vangen van de direktie Verkeer en Vervoer. Oproep aan beeldend kunste naars Dit jaar is in Leiden de 40000-ste woning gereed gekomen. Het Gemeentebestuur van Leiden heeft besloten om de betreffende woning te accentueren met een decoratieve kunsttoepassing waardoor deze woning voorgoed herkenbaar zal zijn. Voor de op dracht is een bedrag beschikbaar van 8500,-. De selectie van de kunstenaar zal plaats vinden op basis van ingezonden do- kumentatie van reeds gerealiseerd werk. De vergadering van de commissie Percentage regeling/Kunstopdrachten over dit onder werp is vastgesteld op 25 juni om 14.00 uur. Het documentatie-materiaal zal derhalve ui terlijk op 23 juni aanwezig dienen te zijn op de directie Culturele Zaken Stadhuis, kamer 122. Het projekt is aangemeld in het kader van de Tijdelijke Bijdrage Regeling Bevorde ring Beeldende Kunst 1986. Hierdoor be staat de mogelijkheid dat het beschikbare bedrag met een provinciaal subsidie wordt verhoogd. Inzendingen Alle inzendingen kunnen worden toege stuurd aan het secretariaat van de Commis sie Percentageregeling/kunstopdrachten per adres Stadhuis. Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Voor informatie kan gebeld worden met het secretariaatnummer 254184 of 254181. Medio september opleve ring bedrijfsverzamelge bouw 'Mostert' aan de Middelstegracht Op de hoek Middelstegracht/lr. Dries- senstraat/Uiterstegracht wordt hard gewerkt om medio september het tot bedrijfsverzamelgebouw verbouwde voormalig Mostert-complex op te le veren. Zowel starters als bestaande bedrijven Verdeeld over parterre, 1e verdieping en zolder komt totaal 2400 m2 be drijfsruimte beschikbaar. Een afge scheiden gedeelte van 700 m2 is ge reserveerd voor startende bedrijven; de Stichting Werkgelegenheid Leiden draagt zorg voor de verhuur van dit gedeelte. 1700 m2 is bestemd voor reeds bestaande bedrijven, waarbij bedrijven afkomstig uit binnenstads- gebieden voorrang hebben boven an dere bedrijven. Het huurniveau varieert van 40,- - 75,-/m2 per jaar ex BTW. Het complex Het gebouw is rechthoekig en omvat een centrale binnenplaats (ca 30x15 m). De units worden ontsloten via trappenhuizen in de 4 hoeken van het binnenterrein. Voor de units op de 1 e etage is er een goederenlift (max. 500 kg). De maximale vloerbelasting is 300 kg/m2. De indeling van de units ligt nog niet vast: in overleg met de huurders kunnen de plaatsen van de scheidingsmuren worden bepaald. Binnen de bouwkundige randvoor waarden is er een grote flexibiliteit. De grootte van de units varieert van ca. 45-ca 125 m2. Karakter bedrijven Gezien de ligging van het bedrijfsver zamelgebouw in een woonwijk (Pan- cras-Oost) moeten de bedrijven aan enkele minimumvereisten voldoen. Globaal gesproken is het gebouw be stemd voor "woonvriendelijke" klei nere ambachtelijke en (groot-) han delsbedrijven (géén detailhandel) en voor vormen van zakelijke dienstver lening. Huurkontrakten Voor startende bedrijven geldt een andere regeling dan voor het ver- plaatsersgedeelte. Geïnteresseerden voor het startersdeel dienen kontakt op te nemen met de Stichting Werk gelegenheid Leiden, Evertsenstraat 99. 2315 SK Leiden, tel. 219811. Geïnteresseerden voor het verplaat sersgedeelte kunnen aanmelden door toezending van een schriftelijke aanvraag. Hierbij aangeven: naam bedrijf, adres, kontaktpersoon, doe lomschrijving, specifieke aktiviteiten, gewenst oppervlak, voorkeur parter re/verdieping/zolder en eventuele overige punten die van belang zijn. Op 1 juli sluit de eerste selektieronde; in de loop van juli kunnen nadere be sprekingen worden gevoeg zodat begin augustus de eerste kontrakten kunnen worden getekend. Kontaktadres Aanmeldingen kunnen worden ge zonden aan dhr. D.C. van Schie, buro bedrijfskontakten van de direktie Eco nomische Zaken, Postbus 9100, 2300 PC Leiden, tel. 254274. Ook aanmeldingsformulieren kunt u bij ge- noemde direktie aanvragen. Directie Sport Recreatie tij delijk gesloten De Directie Sport Recreatie gaat naar een andere behuizing! Vanaf donderdag 19 juni a.s. is deze Directie te bereiken op het nieu we adres: Smaragdlaan 99,2332 JP Leiden. Het nieuwe telefoonnummer is: 071-315601. De verhuizing brengt met zich mee, dat u bij de Directie Sport Recreatie op maandag 16, dinsdag 17 en woensdag 18 juni "geen gehoor" krijgt. Wij hopen dat u begrip heeft voor het ongemak dat hierdoor wordt veroor zaakt. Medewerkers Directie Sport Recreatie Groenesteeg 107. Open spreekuur huursubsidie voor kliënten van de GSD De gemeentelijke sociale dienst houdt tot donderdag 26 juni aanstaande voor kliën ten open spreekuren huursubsidie. De huursubsidiespreekuren worden elke dinsdag-, woensdag- en donderdagmiddag van 13.30-16.00 uur gehouden in het ge bouw Langebrug 60. Voor wie? Voor kliënten die reeds vóór 1 januari 1986 een uitkering ontvingen ingevolge de Alge mene Bijstandswet (ABW) en/of de Rijks groepsregeling Werkloze Werknemers (RWW). De mogelijkheid bestaat dat de ge meentelijke sociale dienst een verklaring op het huursubsidieformulier moet onderteke nen (zie ook hiervoor punt 14 van dit formu lier). Meer informatie kunt u verkrijgen bij de gemeentelijke sociale dienst, telefoonnum mer 251233 van 09.00-11.00 uur 's morgens van maandag tot en met vrijdag. Meenemen: huursubsldleformuller, Jaar opgave 1985 en de laatste ultkerlngsspe- clfikatie. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 16 juni Wijk 2 en 8 woensdag 18 juni Wik 5 en 7 donderdag 19 juni i juni Wijk 4 en 6 vrijdag 20 juni Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Heintje Davidsweg e.o., bouw 52 eenge zinshuizen nabij Flevoweg, nissenhut voor max. 5 jaar m.t.v. art. 17 Wet R.O. Verder hebben burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Constantijn Huygenslaan 25, bouwen ber ging Herensingel 37, verbouwen woning Hugo de Vriesstraat 59. plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak Herenstraat 97, maken dakopbouw t.p.v. achtergeveldakvlak Herenstraat 99, maken dakopbouw t.p.v. achtergeveldakvlak Rijndijk 109, verbouwen en uitbreiden wo ning Rijndijk 110, inwendig verbouwen woning Havenkade 18, verbouwen kantoorruimte op begane grond Hansenstraat 2-2a, verbouwen beneden- en bovenwoning Sieboldstraat 30, optrekken achtergevel Sieboldstraat 32, optrekken achtergevel Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 16 juni 1986 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan- gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden.' Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden Ruimtelijke ordening 3e herziening bestemmings plan Haagse Schouw De Burgemeester maakt bekend, dat de 3e gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan Haagse Schouw met het besluit tot goedkeuring van dit plan (besluit van Ge deputeerde Staten van 28 januari 1986, nr. B 19499/1) met ingang van 24 maart 1986 voor een ieder tervisie hebben gelegen ge durende een maand. Binnen deze termijn zijn geen beroepen ingesteld bij de Kroon, zodat het plan thans onherroepelijk is. De herziening heeft betrekking op een strook grond met de bestemming bijzondere doel einden aan de Jan Luykenlaan (naast de Muiderkring). Genoemde herziening ligt voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Milieu ■"V Hinderwet Ontwerp-vergunningen Burgemeester en wethouders zijn van plan voor de volgende inrichtingen vergunning te verlenen: 1Rooseveltstraat 36, Bouwbedrijf Huur man-Leiden b.v. (machinale houtbewer king); 2. Wassenaarseweg 62 (gebouw Patholo gie), verrichten van DNA-onderzoek op VMT-niveau (Rijksgebouwendienst). Deze ontwerp-vergunningen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter in zage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, elke werkdag van 8.3Ó uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 27 juni 1986 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 16.45 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp- vergunningen kunnen tot 27 juni 1986 schriftelijk bij Burgemeester en Wethou ders worden ingediend door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - iedereen die op de openbare zitting be zwaren heeft ingebracht - iedereen die kan aantonen dat hij/zij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis kamer 012, tel. 254437. Met duizenden broeken lacks sportjasles polo's truien vesten hemden jeans en vrljetljdskleding. HAARLEMMERSTRAAT 197 LEIDEN TELEFOON 131413 VOOR ELKE MAATEN LEEFTIJD DE GROOTSTE SORTERING Muys de Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Rotterdam vraagt voor haar werk in Amsterdam (Bijlmermeer) Sollicitatie en inlichtingen: overdag: tel. 010-4773144 (dhr. J. v.d. Plicht); 's avonds: tel. 01887-2026 (né 19.00 uur). rotterdam Voor onze elektrotechnische installatie afdeling zoeken wij enthousiaste medewerkers voor de volgende funk- ties: Gaarne bij voorkeur schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen richten aan: JéJ IJsselmuiden&zn. b.v. Jm installateurs Sassenheim Postbus 93 Sfc 2170 AB SASSENHEIM Telefoon 02522-12541'

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 20