Winst Knetemann is een 'mirakel' Engels gras bevalt Becker Blik op Mexico Goede zet Van der Wiel Siemerink niet te stoppen Duo start tweemaal in races Assen Fraaie basketbalzege VRIJDAG 13 JUNI 1986 SPORT PAGINA 15 LONDEN (Rtr.) - Zonder veel problemen hebben de favo rieten bij het tennistoernooi van Queens, de traditionele voorbereiding op Wimbledon, de kwartfinales gehaald. Ti telverdediger Boris Becker speelde met en tegen de Au straliër Simon Youl. De hernieuwde kennismaking met het gras in Engeland lijkt West duitser uitstekend te bevallen. Zijn harde opslag en goed geplaatste volleys maakten van Youl al snel een kansloze. Meer moeite de vier de ronde te halen had Stefan Ed- berg. De Zweed had echter ook te maken met een tegenstander van iets meer kaliber. Paul McNamee behoort al jaren tot de sub-top in het internationale tennis. De Au straliër bewees dat bij het toernooi om de open Franse kampioen- ASSEN (ANP) - Gerard van der Wal en Cees Doorakkers rijden in de laatste week van juni, tijdens de Speedweek van Assen, zowel de 250cc-race om het wereldkam pioenschap (TT) als het Europees kampioenschap. De nationale bond, de KNMV, en de TT-organi- satie hebben daar gisteren over eenstemming over bereikt. Het Ne derlandse topduo in de kwartliter- klasse was aanvankelijk slechts ge selecteerd voor de TT. Van der Wal (Tubbergen) en Doorakker uit Gil- ze hadden echter een duidelijke voorkeur voor de Europese titel strijd, waarin zij dit seizoen actief zijn en deden via manager Jan Hu berts het curieuze verzoek terugge zet te worden van de befaamde TT- wedstryd van zaterdag naar de minder prestigieuze race van dins dag om het Europees kampioen schap. Wedstrijdleider Jaap Timmer be sloot tenslotte de inschrijving van het tweetal voor beide races te ac cepteren. Vorig jaar kwalificeerde Van der Wal noch Doorakkers zich overigens voor de TT. De organisa tie in Drente voegde na het overleg nog enkele rijders toe aan het veld voor TT en EK. schappen op Roland Garros nog maals door Edbergs landgenoot Joakim Nyström te verslaan. Te gen Edberg hield McNamee, nog steeds herstellende van een blessu re, het één set goed vol. Na het ver lies van de eerste reeks, 5-7, trok Edberg het initiatief verder naar zich toe. Met 6-3 maakte hij het kar wei keurig af. Ook Jimmy Connors, nummer een op de plaatsingslijst, kwam eenvoudig verder. Alleen aan de weinig vaste opslag van de Ameri kaan was te merken dat hij een schorsing van zestig dagen achter de terug heeft. Wat overbleef was echter meer dan voldoende om de Fransman Guy Forget in twee sets te verslaan. De samenstelling van de kwartfi nales kent in ieder geval in, op pa pier, aardig duel. Becker ontmoet namelijk de Amerikaan Tim Mayotte, een speler die zeker op gras voor uitschieters kan zorgen. Zij bereikte hij een keer de laatste vier op Wimbledon en een keer de laatste acht. Op Queens won hij donderdag van zijn eveneens ge plaatste landgenoot David Pate. Na een tie-break in de eerste set, Karpov winnaar strijd Bugojno BUGOJNO (Rtr.) - De Sowjet- grootmeester Anatoly JCarpov heeft het internationale schaak toernooi van Bugojno gewonnen. Karpov, die in Joegoslavië de laat ste voorbereidingen trof op de re vanche-tweekamp tegen wereld kampioen Kasparov, deelde met een Dame-Indische-verdediging in de laatste ronde het punt met de Brit Tony Miles. Karpov kwam uit op een totaal van 8V2 punt. Hij ver diende daarmee de eerste prijs van 15.000 gulden. De vroegere Sowjet- schaker Boris Spassky, die tegen woordig namens Frankrijk mee doet, kwam in de laatste partij re mise overeen met de Nederlander Jan Timman, voor wie het toernooi van Bugojno op een teleurstelling uitdraaide. Boris Becker kan op het Engelse gras goed uit devoeten. In de derde ronde van het Queens toernooi had de Westduitser geen moeite met de Australiër Simon Youl (r0to anp> was de tegenstand van Pate voor- wassen. Service-verlies Mes- Marcella Mesker i slaagd de vierde ronde v elfde game was beslissend Dor de partij. De Nederlandse tennisster Nico le Jagerman heeft de kwartfinales nistoernooi in Birmingham te be- bereikt van het vrouwentoernooi reiken. De Nederlandse verloor in Lyon. Ze versloeg gisteren Kath- gisteren enigszins teleurstellend leen Schuurmans in twee sets: 6-3, de Zuidafrikaanse Dinky Rensburg. Na verlies van de eerste set (3-6), kwam Mesker in de twee de sterk terug. Zij gunde haar op- ponente, zusje van de dubbelspel specialist Cristo, slechts één game. In de derde reeks waren de speel sters volkomen tegen elkaar opge- 6-1. Karin Moos en Nanette Schut te werden uitgeschakeld. Moos verloor van de Argentijnse Bettina Fulco: 4-6,3-6. De Tsjechoslowaak- se Nora Batchikova was te sterk voor Schutte, die nog wel de eerste set op haar naam bracht: 3-6, 6-2, 6-1. Noordwijk met QB in strijd om KNVB-beker ZEIST (ANP)- Quick Boys en Noordwijk zijn twee van de in to taal 27 amateurclubs die het ko mende voetbalseizoen deelnemen aan de strijd om de KNVB-beker. De 27 verenigingen uit het ama teurvoetbal en de tijdens het sei zoen '85/'86 geëindigde nummers 15 tot en met 19 uit de eerste divisie spelen de wedstrijd in de eerste ronde op eigen terrein. De overle vende amateurclubs zullen even eens hun wedstrijd in de tweede ronde uitkomen in een thuiswed strijd. Voorts is besloten dat de in het afgelopen seizoen als nummer een tot en met acht geëindigde ere divisieclubs ook in de tweede ron de niet tegen elkaar uitkomen. Pas vanaf de derde ronde vindt een vrije loting plaats. De deelnemende amateurteams zijn naast QB en Noordwijk verder de kampioenen ACV, Heeijans- dam, IJsselmeervogels, TOP, De Treffers en Unitas, het (betaalde) tweede team van Sparta, Sittard, Steenwijkerwold, AZS of Quick Amersfoort (West I), DETO of DOSK (Oost), BW of Vlissingen (Zuid I), Achilles '29, BWV, Elink- wijk, Geldrop, Kozakken Boys, Sparta '25, AFC, Barendrecht, Ben- nekom, Flevo Boys, GVW, Rhe- den en SC Enschede. LISSE - Jan Siemerink maakte gisteren tijdens het tennistoernooi in Lisse ziji^plaatsing in zowel het mannenenkelspel als het gemengddubbel waar. Mark Mellema was het slachtoffer van Siemerink in het en kelspel in B. Met 6-3, 6-2 leed Mellema een eervolle nederlaag. Ook de als tweede geplaatste Freek van der Capellen bereikte de volgende ronde door een overtui gende zege op Roy Mooyman: 6-3, 6-1. Hans Tönjann was niet erg te spreken over zijn spel tegen Marcel Gerritsen. Toch won Tönjann, maar hij had in de tweede set wel een tie-break nodig. Een blessure dwong Jan-Willem Lugthart tot opgeven. Voor Henk Jansen betekende dat een goedkope over winning, maar voor Leidse Hout is het te hopen dat Lugthart zpndag voor de promotiewedstrijd weer fit In de volgende ronde trof Jansen Hiliegom-speler Marcel Vink. Vink was geenszins van plan de partij op te geven en won met tweemaal 7-5. Herman van der Capellen versloeg Joost van Leeuwen en mag in de volgende ronde tegen broertje Freek aantreden. De nummers 1 en 2 in het vrouwenenkel B bleven gisteren gemakkelijk overeind. Margot van Overloop had het, tegen Madeion Verdegaal, in de tweede set nog een beetje moeilijk, maar won toch met 6-1, 6-4. Xandra Weller was duidelijk te sterk voor Seda de Vries. De Vries bood dapper tegenstand, maar kon slechts één game bemachtigen. De Noord wij kerhout- se Heieen van de Berg bereikte eveneens de volgende ronde door een overwinning op Wil den Hollander: 6-3, 6-2. Marcel Vink en Leon Damen hadden twee tie breaks nodig om de partij in het mannendubbel B te gen Thomas Koemans en Martijn Krans in hun voor deel te beslissen. Minder tegenstand ondervonden Bob van Overbeeke en Mark Mellema van Van der Lippe en Mooyman (6-1, 6-1). In het gemengddubbel B bereikten de koppels Van de Berg/Siemerink en Verdegaal/Vink de volgende ronde. Mark Post werd verrassend uitgeschakeld in het mannenenkel C. Na een ruime winst in de eerste set liet Post het afweten en kon Frank van Baaien zijn kans grijpen. Vreeswijk had eveneens een derde set nodig om Van de Linden te verslaan: 5-7, 7-5, 6-1. In het vrouwenenkel C won de als tweede geplaatste Carola Geerlings met ruime cijfers van I. ten Hage (6-0, 6-2). Bionda Zonderop hoefde ook slechts twee games af te staan aan Hanneke Rother. JETSKE GOUDSMIT ln mijn Groninger stamcafé wor den veel spelletjes gespeeld; men doet er bijvoorbeeld aan bridge, schaken, scrabble, dammen, back gammon en flipperen. Vanzelf sprekend staat er ook een fruit automaat. Ieder spel heeft zijn eigen spe cialist en deze geniet een zekere faam. Dat de damspecialist de grootste faam geniethoeft waar schijnlijk niet gemeld te worden. Liever wil ik wijzen op een min derheid van de vaste bezoekers die in geen enkel spel ook maar enige bedrevenheid kan etaleren. Daar is in de eerste plaats de advocaat uil Veendam, die niet van voetbal houdt. Hij is opge voed met de gedachte dat spelen een ten opzichte van werken inferieure bezigheid is, werkt hard en bezoekt 'De Evenaar' voornamelijk vanwege de alco holische versnaperingen die er verstrekt worden. Verder is er een aantal Marok kaanse jongens die een eindje verderop in de straat een klein restaurant drijven. Ze komen al leen voor de gezelligheid naar de kroeg. Met uitzondering van dammen misschien zijn de Euro pese denksporten hen vreemd. Nu zal het u niet verbazen dat er sinds veertien dagen een nieuw attribuut in het café is ge plaatst en evenmin zal het u ver bazen dat dit een televisietoestel is. Was dit niet gebeurd, dan zou de omzet immers danig beneden peil zijn gebleven in deze weken. Het beleid met betrekking tot het gebruik van de nieuwe aaru winst is eenduidig: hij gaat aan en uil met het voetballen. Grapjes over bijvoorbeeld een film op Duitsland, die de moeite van het bekijken waard zou zijn, kunnen op zijn muist als gewaagd wor den gekwalificeerd. Dat Veendam in de eredivisie zit, is natuurlijk een lelijke tegen valler voor mijn advocaat. Le venslang heeft de voetballerij hem geen 'bal' kunnen schelen, maar nu zal hij er niet langer om heen kunnen en zich ook voor de ze tak van het leven moeten gaan interesseren. Wat de consequenties zullen zijn van het Marokkaans succes, weet ik niet. Mijn café-vrienden vieren feest natuurlijk, ze had den nota bene voorspeld te zullen verliezen van het Portugal-zon- der-Eusebio. Maar dat de voet balsport in Afrika behoorlijk po pulair is, weet ik uit eigen erva ring al sinds geruime tijd. en lila- LIESTAL (ANP} - Gerrie Knetemann is nooit een goede vriend geweest van Roy Schui ten. In de vele wedstrijden, waarin zij elkaar tegenkwamen, botsten hun karakters gere geld. De immer uitbundige, emotionele Kneet tegenover de ingetogen Schuiten. Gisteren schudden zij elkaar in een plechtig moment de hand, nadat Knetemann wgs gehuldigd voor de zege in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. In de ang stig smalle straatjes van Liestal had de 35-jarige Knetemann nié mand minder dan Sean Kelly ver slagen. De Ier werd tweede, vóór de Italiaan Giuseppe Calcaterra. Knetemann, op de weg zijn eer ste zege van het seizoen boekend, en zijn even oude ploegleider Schuiten zijn tegenwoordig de bes te maatjes. Die verhouding is van januari zo gegroeid, toen Knete mann - na de lelijke affaire met Skil - bij PDM in dienst trad. Ton- ny Eyk had daarbij als contactper soon gefungeerd. De pianist kon niet aanzien, dat zijn vriend, nota bene voormalig wereldkampioen, zonder ploeg zat. Knetemann ac cepteerde het aanbod en was hele maal blij, toen het klikte met Schuiten. De voormalige straatma ker en tijdelijke NOS-verslaggever bezorgde de nieuwe Nederlandse ploeg in de Zesdaagse van Madrid de eerste en in Zwitserland de ne gende zege. De winst van de tweede etappe, over 163,5 kilometer van Winter- thur naar Liestal, was het resultaat van de uitgekiende aanpak van de ploeg-Schuiten. Nadat aan een tachtig kilometer lange solo van de Zwitser Guido Winterberg, knecht van Hinault, Lemond en gele-trui- drager Hampsten, een einde was gekomen, resteerde een parkoers in Liestal. Daar moest het peloton drie ronden van vijftien kilometer afleggen. Voor eigen publiek wilde Stefan Joho, ploegmaat van Kelly, wel even alleen voorop rijden. In de finale kreeg Knetemann vier maten om zich heen. Kelly had er maar één. De Spanjaard Pedro Del- gado, in de Tour de France Schui- tens belangrijkste renner, maakte tempo. „Rooks of Knetemann moet gaan!", schreeuwde Schui ten, die eigenlijk op de Zwitser Stefan Mutter had gerekend. Del- gado liet 500 meter van de meet een gat vallen, waar de Kneet in dook. Kelly durfde niet eerder weg te gaan en had vervolgens niets in te brengen. Ongelooflijk Traditiegetrouw barstte Knete mann, aan het ontbijt nog grappen HAAKSBERGEN (ANP) - Ruud Harrewijn heeft bij zijn tweede optreden als interim-bondscoach van het Nederlands basketbalteam meer succes gehad dan een avond eerder bij zijn debuut. Gisteravond won Nederland in Haaksbergen zijn tweede oefenwedstrijd tegen Tsjechoslowakije met ruim verschil: 98-74 (58-41). Een dag eerder wérd in Joure nog verloren van de Europese vice-kampioen (85-88). De uitslag doet béter werk van Oranje vermoeden dan in werkelijkheid het geval was. Tenslotte hebben de Tsjechoslowaakse basketballers een reputatie op te houden. In de Bondsrepubliek haalden de landgenoten van door Harrewijn vervangen Vladimir Heger in 1985 als volslagen out sider de finale van de Europese titelstrijd, waarin grof verloren werd van de Sowjet-Unie. In Haaksbergen kwamen de Tsjechoslowaken veel uithoudingsvermo gen tekort. De ploeg van Harrewijn maakte van het duel een conditietest, die glansrijk werd gewonnen. Al bij de rust hapten de Oosteuropeanen- naar adem en bedroeg het verschil zeventien punten (58-41) door puur sprintwerk van de in Amerika voor Monmouth uitkomende Chris van Dinthen (10) en Hans Heijdeman (13). Na de pauze gebruikte Harrewijn alle twaalf spelers. Van de selectie waren Hagens, Te Velde en Ardon absent. De in de Verenigde Staten studerende en spelende Ton Brandt is definitief afgevallen. De Nederlan ders bleven hardlopen, maar de nauwkeurigheid in de aanvalsacties ver minderde naarmate de wedstrijd vorderde. Scores Nederland: Bottse 19, De Waard 5, Schilp 17, Esveldt 5, Heijde man 15, Van Dinthen 16, Smits 11, Ebeltjes 1, Kragtwijk 3, Van Noord 2, Brugman 4. en grollen makend, na zijn prachti ge sprint in huilen uit. „Ongeloof lijk, ongelooflijk, ongelooflijk", stamelde hij, gebogen over de stkng van zijn fiets. Zijn laatste be langrijke triomf op de weg was er óók één om te onthouden: de Gol- drace, Nederlands enige profklas- sieker, in 1985. In zijn twaalfjarige beroepsloopbaan boekte Knete mann 121 zeges, inclusief het we reldkampioenschap van 1978 op de Nürgburgring. Knetemann gaf dinsdag in de proloog al blijk van zijn vorm. Hij werd vijfde op nog geen dertien se conden van de elf jaar jongere Amerikaan Hampsten, die dank zij de steun van de toprenners uit zijn ploeg gemakkelijk in het geel bleef. „Toen zag ik al, dat Gerrie zich lekker voelde", zei Schuiten in de drukbevolkte straten van Liestal, vlakbij de Westduitse grens gelegen. De Kneet zelf maak te duidelijk, dat hij flink had moe ten afzien: „Op dit parkoers, met die gluiperige heuvel, ben ik ver dorie twee keer gelost. Ik zat steeds in de achtervolging. In die straatjes wordt flink geduwd, ge gooid en gesmeten, dus was het moeilijk naar voren te gaan. Deze winst is een mirakel". Na de Ronde van Spanje trok Knetemann zich Qven terug uit het wedstrijdrennen. Met Adri van der Poel, zijn succesvolle vriend uit de ploeg van Jan Raas, koos hij voor twee weken training. Vervolgens reed de Kneet de Ronde van Lu xemburg, die een eindzege vaft Steven Rooks opleverde. Zelf werd Knetemann zevende. In Liestal uit te hij zijn grote interesse voor de Tour de France. Deze keer niet als reporter, zoals vorig jaar, toen hij zijn proflicentie een maand moest inleveren, maar als deelnemer. „Ja, de Tour. Ik moet natuurlijk nog even de rest van Zwitserland af wachten, maar de Tour lokt mij toch wel Gerrie Knetemann kan zijn geluk niet op. Juichend gaat hij als eerste over de streep in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. 'De Tour lokt' verklaarde de 35-jarige Nederlander na afloop. Rechts op de foto de verslagen Ier Sean Kelly. nu deze etappe. We zaten in de fi nale met vijf, zes man van voren. We pakten de zaak gewoon goed aan". De laatste etappezege voor een Nederlandse ploeg in de Ron de van Zwitserland ging vorig jaar naar Phil Anderson, die de tiende rit én de ronde won. De Australiër uit de ploeg-Post werd gisteren trouwens derde bij een premie- sprint. De andere Nederlandse ploegen vielen alleen op door enkele ren ners, die een minder prettige dag beleefden. Nationaal kampioen Jacques Hanegraaf (Raas) gaf na 65 erg.' Gretig Ook Rooks, dit seizoen naast de ronde van Luxemburg ook win naar van de Ruta del Sol, de Gol- drace en de Grote Prijs Wallonië, keek met gretigheid naar Frank rijk. „Wij voelen ons sterk. Neem HILVERSUM (ANP) - Met een psychologisch geplaatst remise- aanbod heeft John van der Wiel gisteren zijn riante leidende positie bij het Nederlands schaakkam pioenschap in Hilversum geconso lideerd. Hij speelde met zwart tegen Gert-Jan de Boer, die inmiddels met prestaties en niet met geld het internationale meesterschap heeft afgedwongen. Dankzij goede toer- nooi-resultaten in Manchester, Londen, Sumperk (Tsj) en Reggio Emilia (Ita) kan de 26-jarige Am sterdammer de internationale er kenning niet meer ontgaan. Waar mee hij bijna aan het einddoel is gékomen. „Want", zegt de Boer je moet reëel zijn. Een hogere ELO dan 2470 zit er voor mii niet in". Van John van der Wiel was het handig gezien remise aan te bieden op een moment, dat zijn stelling al leen maar kon verslechteren. De Boer was erin geslaagd de Leide- naar het Catalaans op te dringen, waarin deze heel wat minder thuis is dan in de Meraner, die de laatste maanden onderwerp van studie was. Het doel was tweeërlei:,, Als hij het niet zou aannemen, zou hij er in elk geval veel tijd aan beste den", aldus Van der Wiel. Gert-Jan de Boer voelde dat wel aan, maar durfde niet te weigeren. „Ik stond wat beter. Tegen iemand die min der is dan ik, zou ik zeker hebben doorgespeeld". Van der Wiel kon zich het op de plaats rust gemakke lijk veroorloven. Hans Ree overzag tegen Ligterink in een dame-gam biet het één en ander en eaf al na rokko ligt bovendien vlak bij Spanje, dus zo gek is het allemaal niet. Natuurlijk ben ik zelf helemaal geen voetbalkijker. Na twee keer drie kwartier voor de buis ben ik doodmoe en houd het echt geen se conde meer uit. Dan ben ik blij dat er nog enkele meest vrou welijke gelijkgestemden zijn. Liever nog zou ik zelf in het veld staan. Hoe vermoeiend het kijken ech ter ook is, leuk vind ik het wel. Bijvoorbeeld als de Belgische Frank Vercauteren een indirecte vrije trap loeihard inschiet. Dat maakt vele grapjes los, en die hebben alle betrekking op de ver meende domheid van - onze zuiderburen. Met name wordt dan gewezen op de totale on houdbaarheid van het schot: had de keeper de bal van tevoren nog aangeraakt, dan zou het doel punt kunnen worden toegekend, maar deze kreeg gewoon geen kans om het fout te doen. Of Italië inderdaad kampioen wordt, wil ik nog betwijfelen. Veel zal afhangen van de seks- vrije dag die de spelers hebben gekregen. Als hun eerste wed strijd uit de tweede ronde goed is, denk ik dat ze het redden, maar anders wordt het Rusland. De Russen schoten, om een reporter te citeren, tegen de Hongaren als 30 jaar geleden, en dat is niet mis. Met België zullen ze zondag daarom weinig moeite hebben. JANNES VAN DER WAL Eerste prijs: 6 winnaars, die ieder bruto f3.235,70 ontvangen; Tweede prijs: 302 winnaars, die ieder f 42,80 ontvangen; Der de prijs: 3 490 winaars, die ieder f9.20 ont vangen. Toernooi Queens Achtste finales: Boris Becker(WD1) - Si mon Youl (Aus) 6-3, 6-1; StefandEdberg (Zwe) - Paul McNamee (Aus) 7-5.6-3: Tim Mayotte (VSt) - David Pate (VSt) 7-6. 6-1; Paul Annacone (VSt) - Andrew Castle (GBr) 6-4, 6-1; Jimmy Connors (VSt) - Guy Forget (Fra) 6-1, 6-3; Ramesh Krishnan (Ni- da) - Marcel Freeman (VSt) 6-1, 6-2; Tim Wilkison (VSt) - Todd Nelson (VSt) 6-7, 7-6. Ronde van Zwitserland 1. Gerrie Knetemann (Ned) 163.5 kilometer in 4 uur, 7 minuten en 43 seconden - gemid delde snelheid 39.601 km/uur; 2. Scan Kel ly (Ier); 3. Giuseppe Calcaterra (Ita); 4. Nico Verhoeven (Ned); 5. Greg Lemond (VSt): 6. Jürg Bruggmann (Zwi); 7. Mare Sergeant (Bel); 8. Pierino G..vj.:ji ilijj; <j Stefan Mutter (Zwi); 10. Franco Chioccioli 20. Hennie Kuiper (Ned); Het algemeen klassement is: 1. Hampsten (Vst) 8.32.35, 2. Lemond op 0.02, 3. Ruttimann op 0.08, 4. Knetemann op 0.13; 5. Wilson op 0.13, 6. Bauer op 0.14. 7. Hinault (Fra) op 0.15, 8. Berard (Fra) op 0.17, 9. Chioccioli (Ita) op '0.18, 10. Muier (Oos) op 0.18, 11. Grezet (Zwi) op 0.19, 12. Schonenberger op 0.19, 13. Breukink op 0.20. 14. Muller op 0.22, 15. Lubberding op 0.24. Opgegeven Jacques Hanegraaf (Ned), te laat binnen Gert Jakobs (Ned). Ronde van Midi-Libre Eerste etappe:. 1. Franck Pineau (Fra) 210,5 kilometer in 5.52.11; 2. Miguiel Indurain (Spa) op 1.17; 3. Pascal Jules (Fra) z.t.; 3. Thierry Marie (Fra); 4. Christian Chabet (Fra); 6. Claude Criquielion (Bel): 7. Rudy s (Bel); 8. Robert Forest (Fra). 9. Joel Rogiers (1 Pelier (Fi kilometer op en Gert Jakobs (Swerts), een dag eerder nog in een kopgroep van vier, kwam te laat over de finish. Post had een suc cesje met Eric Breukink, die leider bleef in het bergklassement, dat vooralsnog uit „hindernissen van de derde categorie is opgebouwd. achttien zetten op. Titelhouder Van der Sterren werd door Peter Gelpke in het verre eindspel op re mise gehouden. Het was één van de twee partijen die correct door de tijdnoodfase werden gevoerd. De andere was die tussen Boersma en Scheeren. Hetgeen voor de zwart-speler vooral een prestatie van belang was, omdat hij over de eerste twaalf zetten bijna een uur nadacht tegenover Boersma twee minuten. Maar voor het overige was het huilen. Peelen gaf in ver schrikkelijke tijdnood tegen Kuijf een stuk weg en Goldstern verloor ook al bij gebrek aan tijd tegen Douven have en goed. Het denk proces heeft zich kennelijk nog niet aan de nieuwe tijdregel aange past. 1.29; 7. Caritoux z.t.; 8. Jean-Renê Bernau- deau (Fra) z.t; 9. Jos Haex (Bel) z.t.: 10. Cri quielion op 1.30; 11. Christian Chaubct (Fra) z.t.; 12. Peter Pieters (Ned) z Nederlands kampioenschap, zesde ronde: De Boer - Van der Wiel Ligterink - Ree 1-0, Kuijf - Peelen 1-0, Boersma - Scheeren afg, Douven - Goldstern 1.-0. Van der Sterren - Gelpke '/b-'/z. De afgebroken partij uit de vijfde ronde tussen Gelpke en Douven werd zonder verder spelen remise gegeven. De stand; 1. Van der Wiel 5' pnt. 2'3. Van der Sterren en Kuijf beiden 4 pnt..4. Ligte- rink'3V2 pnt, 5. Boersma 3 pnt en 1 afg.par- tij, 6 t/rh 8 Peelen, Ree en De Boer allen 3 pnt, 9. Douven 2Vi pnt, 10. Gelpke 2 pnt. 11. Scheeren 1 pnt en 1 afg.partij. 12. Gold- 1 V2 pnt. (Oostduite kwalificatiewedstrijden): 400 m: 1. Schersing 45,60; hinkstapsprong: 1. Gamlin 17.15 m (RW). 2. Elbe 16.94 m: discus 1 Schuit 65.28 nr kouc-Llingercn 1 Haber 77,38 m, 2. Gerloff 77,12 nr. speer werpen: 1. Weiss 77,00 m; tienkamp: 1. Frcimuth 8248 pnt, 2. Petersson 7663. 200 m: 1. Heike Drechsler 22.45 (1.8 m te genwind), 2. Annett Hesselbarth 23.42: 1500 m: 1 Heike Oehmo 4.06.72. 2 Ulrike Bruns 4.08,48, 3. Andrea Lange 4,08.50: ver: 1. Hel.ua Radtkc 6.02 m. 2 Gabv Ehlni ii.7-1 kogelstoten. 1. Ines Muller 20.90 m. 2. Heidi Krieger 20,71 m; zevenkamp: 1. Anke Beh- mer 6444 pnt. 2. Sybille Thiele 6387.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15