Spanj aardsbrlig kan voorlopig niet dicht Ammonslaantje blijft toch open 'Terug in Oegstgeest': geen schijn van kans Gemeente voert 30 Idlometer-limiet in en zet bakken neer Borst nog sterkste in Zoeterwoude CORRESPONDENTEN (m/v) 'Mirmcri' speelt overtuigend Raad van State fluit Leiderdorp terug Festival valt door regen in het water Kort geding geschorste directeur Krimkade nog niet 'Leids' PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 9 JUNI 1986 WASSENAAR - Het Ammons- laantje in Wassenaar zal in de toekomst worden opengesteld voor verkeer in beide richtin gen. Daarnaast zal er een maxi mumsnelheid van 30 kilometer per uur gaan gelden en zullen er op enkele plaatsen betonnen bloembakken worden ge plaatst om zo de snelheid van het verkeer af te remmen, zo hebben B en W van Wassenaar besloten. De totale kosten wor den geraamd op 3500 gulden. Vorig jaar juli besloot de gemeente om een algeheel geldend éénrich- tingsverkeer op het Ammonslaan tje in te stellen, maar na protesten uit de buurt werd het betreffende raadsbesluit tot nader order opge schort. Begin dit jaar kregen alle Ammonslaanbewoners een ge meentelijk enquêteformulier in de bus waarna men tijdens een druk bezochte buurtbijeenkomst tot één gezamenlijk en unaniem stand punt kwam. Zowel het plaatsen van betonnen bloembakken als een beperking van de maximumsnelheid op het zeer smalle en landelijk gelegen laantje maakten daar deel van uit. De wens van de buurt om de Am- monslaan vanaf de Maaldrift door middel van borden voor alle soor ten motorvoertuigen af te sluiten is echter niet door B en W overgeno men. ZOETERWOUDE - Argeloze voorbijgangers moeten giste ren in het Zoeterwoudsè Loe- thepark vreemd hebben opge keken. Een oude auto werd daar tien keer omgegooid, dee- grollen vlogen in het rond en vrouwen achter de kinderwa gen raasden, gleden en vielen nog om ook. Tussendoor liepen stoere mannen die biervaten hanteerden alsof het bood- schappentasjes waren. Maar de echte toeschouwers wisten wel beter: hier waren geen gekken aan het werk. Het ging om de eerste van de twee rondes voor de titel 'Sterkste man/vrouw van Zoeterwoude'. Traditiegetrouw georganiseerd door de plaatselijke jongeren vereniging Utopia met als on derdelen vlegelhangen, bierva tenrace, auto omgooien en touwtrekken voor de mannen. Vrouwen wierpen zich gisteren op vlegelhangen, deegrolwer- pen en de kinderwagenrace. De wedstrijd zou een span nende aangelegenheid worden. De winnaar van de vorige twee jaar, Aad Borst, kwam ook gis teren weer als sterkste uit de bus, maar hij moest 'dit keer Leo Salm naast zich dulden. Derde - met maar één punt minder - werd Ronald Hooger- vorst. Genoemd drietal zal komen de zaterdag in de Westender op de onderdelen staven buigen, bankdrukken, beentillen en boomtillen de uiterste best moeten doen de concurrentie op afstand te houden. Bij de vrouwen verkreeg Rie- neke Bakker de beste papieren. Wellicht dat Wils van der Lub- be en Jeanette van den Berg als respectievelijk tweede en der de komende zaterdag nog iets in de melk te brokkelen zullen hebben. Maar dan moeten ze wel goed zijn in onderdelen als bankdrukken, beendrukken en stenen tillen. Overigens viel van de tien deelnemers gisteren er één uit: Ab Berg. Hij brak bij het twee de onderdeel, de biervatenrace, zijn sleutelbeen. ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude heeft een nieuwe di recteur gemeentewerken be noemd: D.J. Veen (33), afkomstig uit Oudenbosch. Daar was hij chef van de afdeling weg- en water bouw op het gemeentehuis. Veen volgt T. van Wijk op. Hij ar riveert op 1 augustus in Zoeter woude. Oe regioredactie van het Leidsch Oagblad zoekt op korte termijn actieve in Warmond en Voorschoten Van de correspondent(e) wordt verwacht dat hij/zij de gebeurtenis sen in het eigen dorp nauwlettend volgt, "tips" kan doorgeven en vergaderingen evenementen en wat dies meer zij verslaat. Het werk zal gemiddeld enkele uren per week beslaan. Schriftelijke reacties gaarne aart redactie regio Leiden, t.a.v. Miep de Graaff. Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad bv Postbus 54. 2300 AB Leiden. Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Postbus 54, 2300 AB Leiden Een werkmaatschappij van Damiate Holding B.V. 'Oud Speelgoed' van Chiem van pen. Frank rent naar de bank en Houweninge door Toneelvereniging Kiki pakt haar koffers. Mimicri. Regie Joop Vernout. Gezien op 7 juni in het Cultureel Centrum Mimicri geeft alles in zijn po- Warenar in Wassenaar. ging 'Oud Speelgoed' overtui gend te brengen en is daar rede lijk tot goed in geslaagd. (Een WASSENAAR - In het prachti- vergelijking met de televisieregi- ge, vorige maand geopende Cul- stratie die van dit stuk gemaakt tureel Centrum Warenar in Was- is, komt hier natuurlijk niet aan senaar, speelde zaterdagavond de orde). Bij deze produktie Toneelvereniging Mimicri 'Oud moest veel, zo niet alles komen Speelgoed' van Chiem van Hou- van het spel en dat was - ener- weninge (bekend schrijver van zijds door de grote inzet en spel- 'Zeg eens Aa'). 'Oud Speelgoed' vreugde, anderzijds door de ligt duidelijk in de lijn van de tv knappe prestaties van enkelin- serie: de typering van de perso- gen - leuk en op de belangrijkste nages is herkenbaar en het stuk momenten ontroerend. Vooral ademt een soortgelijke sfeef van Irene Taal wist in het deel na de realisme met een lach en een pauze de juiste mengeling van traan. Maar met dit verschil: het emotie en humor te vinden, loopt niet goed af. waarbij de scène waarin ze het 'Oud Speelgoed' gaat over een kostbare schilderij afwijst en arm, net getrouwd stel dat een Frank zijn mond laat houden een kamer betrekt by een wat vreem- hoogtepunt was. Cocky van Roo- de hospita, Rosalie genaamd, den bracht een op momenten Eindelijk hebben ze hun eigen zeer ontroerende Rosalie, maar nest en Kiki wil daar echt van ge- zou over het geheel genomen iets nieten, maar Frank wil direct de constanter moeten worden. Wim bij de huur afgesproken overna- van Polanen had weliswaar in de mekosten aflossen, door alle wat luchtigere scènes een aantal spullen in de kamer aan een op- leuke momenten, maar speelde koper te verkopen. Spullen die verder te nadrukkelijk en met behoorden aan Rosalies geliefde, een aantal maniertjes. Gerard de schilder Jacob. Rosalie en Ki- van der Waard speelde wel een ki zijn aan die spullen gehecht en zeer simpele Janus en Sibina zouden die spullen liever behou- Busschots een opvallend goede den, maar FYank drijft zijn zin Jacqueline, door. Het geld krijgt by hem de Het geheel van de voorstelling overhand en hij ziet niet dat het had iets meer tempo mogen heb- zijn huwelijk bedreigt. Als een ben, want een aantal scènes die van de schilderijen die tot het be- juist bij vlotheid gebaat waren, zit van de - naar blijkt - overle- vielen af en toe stil. Ook een te den Jacob behoorden een fortuin groot aantal moppen viel dood, waard blijkt te zijn, slaan bij hetgeen alles met het moeilijk Frank de stoppen door. Hij ver- aan te leren 'timen' te maken geet dat dingen naast een finan- heeft. Desalniettemin 'werkte' de ciële ook een emotionele waarde voorstelling: de problemen van kunnen hebben en wil het schil- het stuk werden niet alleen dui- derij - dat zeer veel voor Kiki en delijk, maar ook invoelbaar ge- vooral Rosalie betekent - verko- speeld. PAUL DEVILEE Markt: tien mille VOORSCHOTEN De boeken- markt, die de Voorschotens/Wasse- naarse werkgroep van Amnesty In ternational onlangs hield in Voor schoten, heeft ruim 10.000 gulden opgeleverd. De winst wordt over gemaakt naar het landelijk hoofd-* bestuur van Amnesty in Amster dam. Volgens de buurtbewoners zou een dergelijke maatregel de hoe veelheid verkeer op het Ammons laantje met zo'n 40% verminderen terwijl de bewoners zelf dan wel heen en weer zouden kunnen ry- den, zo schreven de medio februari aan burgemeester drs. P.H. Schou- te. Het jongste B en W-besluit is dan ook met gemengde gevoelens, in de buurt ontvangen. Binnenkort zullen de bewoners voor een gesprek met de gemeente worden uitgenodigd, waarbij het openstellen van het Ammonslaan tje voor verkeer in beide richtingen in elk geval als gegeven moeten worden beschouwd, zo hebben B en W bepaald. Het Ammonslaantje zal in elk ge val worden opgenomen in de lijst met Wassenaarse "verkeersknel punten", die aanstaande maandag door de commissie algemene za ken zal worden behandeld. Morgen zal het Ammonslaantje overigens tijdelijk tussen de Deij- lerweg en tennispark de Oude Eik worden afgesloten voor al het ver keer. Vanaf 6 uur 's morgens zal er halverwege het laantje een comple te woning, welke per vrachtwagen in delen wordt aangevoerd, met be hulp van een kraan worden ge plaatst waardoor het verkeer ter plekke wordt gestremd. Een en an der zal naar verwachting tot onge veer 15 uur duren. DEN HAAG/LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp mag de Spanjaardbrug voorlopig niet afsluiten voor ver keer, komende vanaf de Van der Valk Boumanweg. De Raad van State heeft de protesten hiertegen gehonoreerd en het Leiderdorpse plan geschorst. Dat betekent dat Lei derdorp moet wachten totdat de Kroon uitspraak heeft ge daan over de beroepen, die tegen de verkeersmaatregel zijn ingediend. Leiderdorp wilde een verbod door voeren voor verkeer dat vanaf de Van der Valk Boumanweg linksaf via de Spanjaardsbrug de Lage Rijndijk wilde oprijden. De ge meente wil hiermee de Van der Valk Boumanweg van veel door gaand verkeer verlossen. Bewo ners van de weg vragen daar al ja ren om. De gemeenteraad heeft al in januari in principe 'ja' tegen het plan gezegd. Maar, zo sprak men in de raad af, het verbod moest nog even worden opgeschort in af wachting van een discussie in de raadscommissie verkeer en een ge sprek met de omwonenden. Nadat eerder al bewoners van de Leiderdorpse wijk Zijlkwartier zich tegen het plan hebben uitge sproken, zyn nu de bedrijven op het Leidse industrieterrein De Waard zijn tegen de maatregel in het geweer gekomen. Zy vroegen schorsing van de maatregel aan omdat veel verkeer dat naar De Waard wil van de Van der Valk Boumanweg gebruik maakt. De bedrijven voerden afgelopen don derdag tijdens de zitting aan te vre zen dat een gedwongen omleiding via de Leiderdorpse Engelendaal en de Leidse Willem de Zwijger laan en Sumatrastraat het bedrijfs terrein veel minder aantrekkelijk zou maken. OEGSTGEEST - Het openlucht festival 'Terug in Oegstgeest' is zaterdag op een mistroostig fias co uitgelopen. Door de niet te stuiten regenval kon alleen het weergaloze optreden van de uit Chicago afkomstige Feno door gang vinden. Aantal toeschou wers: ongeveer vijftien. Feno kon zijn kunsten onder zeildoek vertonen. Alle podiumacts zoals Herman Brood lieten de gitaar in de koffer. De apparatuur zou een te groot gevaar hebben gelopen. Bovendien was er op een handje vol doorzetters na geen publiek in zwembad Poelmeer. Al bij de door staatssecretaris Van der Reyden verrichte ope ning, na het middaguur, was dui delijk dat 'Terug in Oegstgeest' weinig kans van slagen had. Re gen, regen en nog eens regen was het motto. Toch kan het misluk ken van het festival niet alleen aan het slechte weer worden ge weten. De organisatie was van de flexibiliteit van beton, een alter natieve locatie was niet beschik baar terwijl donderdag al duide lijk was dat zaterdag een slecht- weerdag zou zijn. Bovendien ble ven de geïnteresseerden versto ken van elke informatie. Het af- gelastingsnieuws moet bij wijze van spreken nu nog worden ver spreid. Rick van Schooten van de or ganiserende SJJO-werkgroep 'Relax' is maandagochtend nog altijd flink beduusd van het mis lukken van het avontuur. Eerder in de week had hij nog geroepen dat alleen een orkaan het festival kon verhinderen. Een uitspraak die in de verste verte niet is waar gemaakt. Laat in de middag kwam achter 'de schermen' het gerucht vandaan dat hoofdact Brood als compensatie in SJJO's Taberna zou optreden. Ook dat feest ging niet door. naar verluidt omdat er bij Taberna te weinig stroom voorhanden zou zijn ge weest. Van Schooten klinkt als ie mand die te lang op een kerkhof heeft rondgehangen. Over de fi nanciële afwikkeling van de zaak - de artiesten zullen toch moeten worden betaald - weet hij niet meer te melden dan dat hij zich "daar verre van heeft gehouden" en "dat alles wel op zijn pootjes terecht zal komen". Het festival werd gesponsord maar ook ge subsidieerd door onder meer de provincie. "Ik baal nog steeds", geeft hij toe. "Toch gaan we het volgend jaar weer proberen. Ik heb hier van geleerd. Ik heb vooral ge leerd dat ik nadrukkelijker aan een alternatieve locatie moet denken. En ook andere facetten van de organisatie moeten na drukkelijker worden bekeken. Er moet nog meer tijd in worden gestoken". Met veel moeite perst hij wat betreft volgend jaar toch nog zoiets als een strijdkreet over de lippen. "Ja, hoor. vol gend jaar proberen we het ge woon weer WJM K0EV0ET Volksdansen In de Leiderdorpse Muzenhof wordt morgenmiddag de laatste volksdansinstuif van dit seizoen gehouden. De instuif is bedoeld voor mensen boven de 50 jaar. Er zullen internationale dansen i straat 24, sluit morgen het seizoen af. Hekkensluter is het 'Chamina- de Ensemble', dat er vanaf kwart en -trio's uit van Debussy, Ditters- dorf, Meijer, Mozart, Quanz, Tehe- Hennie Polak en Pieteke de Boer. Aanvang twee uur, toegang twee gulden. Artistiek café Ook het Leiderdorpse artistiek café, gevestigd in het pand Hoofd- repnin en Wanausek. Voorts zul len duetten voor viool, fluit en piano van Leclair, alsmede werken van Telemann worden uitgevoerd. De leden van het Cha- minade Ensemble zijn Els de Graaff, Riek Horstink, Hanneke Kool, Marjanne Roeleveld en Tatjana Tordoir. Dichters/gedichten Onder de titel 'dichters en ge dichten' is deze maand in de Lei derdorpse bibliotheek (Cor Gor dijnsingel 4) een tentoonstelling te bezichtigen. De tentoonstelling gaat over Nederlandse en Vlaam se dichters uit de twintigste eeuw. MAANDAG Leiden Gruma - Vijf Meilaan, prestatieloop, 19.30 uur. Schouwburg - Skamander met 'De Ko ningsmoord' van Pasolini i.k.v. Holland Festival. 20.15 uur. Zwembad De Zijl - Fiets-avondvier- daagse, 18.30-19.30 uur. Zaal Lage Morsweg 14a - Spiritisch Ge nootschap Leiden, 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noordbuurtseweg, ver gadering raadscommissie financiën, 20 Leiderdorp Zwembad De Does - Hoogmadeseweg. zwem vierdaagse, start tot 19 uur. Warmond De Weiden/Liduina - Harmonie St. Ma- thias geeft buitenconcert, 19.30 uur. DINSDAG Leiden Kerkplein Antoniuskerk - fietsvierdaag se, start tussen 18-19 uur. Zwembad de Zijl - start fiets-avondvier- daagse, 18.30-19.30 uur. Leiderdorp Zwembad De Does - Hoogmadeseweg, zwemvierdaagse, start tussen 16-19 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, laatste volks- dansmiddag-instuif, 14 uur. WARMOND - J.H.A. Roovers, de geschorste directeur van het ver pleeghuis Mariënhaven en de kloosterbejaardenoorden Mariën- weide en Mariëngaerde, heeft een kort geding aangespannen tegen het bestuur. In het kort geding, dat deze week dient, probeert Roovers zijn schorsing ongedaan te maken. Inmiddels heeft J. K. Overhorst, bestuurslid van het verpleeghuis Mariënhaven en de kloosterbejaar denoorden Marien weide en Ma riëngaerde, tot een niet nader vast gesteld tijdstip het algemeen direc teursschap van de geschorste Roo vers waargenomen. In de bejaar denoorden is al geruime tijd een conflict gaande tussen Roovers en het personeel waarvan de schor sing van Roovers een resultante is. Naar de aard van het conflict blijft het raden maar dat er iets rommel de was al langer bekend. Ook nu laat het bestuur niets los. Overhorst vertelt liever niets, on der meer omdat "er zo veel belan gen in het spel zyn". En: "Roovers is ook een mens". Roovers opvolging is bekend ge worden na een interne versprei ding van een door stichtingsvoor zitter C.F.A. Knol uitgegeven com- muniaué. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense bouwlokatie Krimkade mag zeker de komende vier jaar niet worden gebruikt voor woningzoe kenden uit Leiden. Daarna moet de gemeente goed heroverwegen wat de beste oplossing is. Dit vindt de Voorschotense raadscommissie voor financiën. Directe consequenties heeft de uitspraak niet. De Krimkade zou, met in haar kielzog de Oegstgees- ter Morsebel en de Leiderdorpse Does, pas na 1990 in aanmerking komen. Welke gedachte precies achter de uitspraak zit, heeft de commissie niet gezegd. Mogelijk willen raadsleden de grond reser veren voor eigen woningzoeken den en vrezen ze dat Voorschoten door hét opvangen van Leidse be hoeften, nog meer tijd nodig heeft om de eigen woningnood op te los sen. De urgente woningbehoefte in Voorschoten is gestegen van 430 op 1 januari 1985 tot 465 in april 1986. De gemeente wil dan ook aandringen op een hogere subsidie voor sociale woningbouw. De min of meer door het rijk opgelegde verlaging van de woningbouw met 20 procent vinden B en W "onaan vaardbaar". LEIDERDORP - Omdat hij 25 jaar geleden zijn werk als predikant - in het Utrechtse Tienhoven - begon, bood de gezamenlijke kerkeraad van de gereformeerde kerk en de hervormde gemeente ds. Tj. Doesburg (54) zaterdag middag in 'Irene' een receptie aan. Voorzitter Bruins van de wijkkerkeraad en voorzitter Lieffering van de gezamenlijke kerkeraad spraken hem waarderend toe; de eerste bood hem accessoires bij zijn racefiets aan. Namens het gemeentebestuur kwam burgemeester Bruggeman (op de foto links) gelukwensen en namens de regio (classisfLeiden van de gereformeerde kerken de Noordwijkse predikant Kuiper. «foto Fred Rohdci LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalvte Sleuteltjes) rna.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. C. Spigt. tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 67,45 92,55 134,90 256,90 357,20 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per halfjaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers f 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11,2221 JB Katwijk (01718) 12303 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: PJ. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel .Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2