Vader heeft weer recht van spreken 'Ik voelde haat tegen mij Opwindende en van tijd Van Dorp Valse start GP-circuit Lendl geeft af op vijandige houding publiek Chris Evert slaat toe in zusterstrijd Eenvoudige overwinning Siemerink MAANDAG 9 JUNI 1986 SPORT PAGINA 16 BREDA (GPD) - Els Vader heeft weer recht van spreken. De sprintster uit Capelle aan de IJssel is nagenoeg terug op haar 'oude' niveau en bewees gistermiddag in Breda tijdens de eerste van vier Nederlandse Grand Prix-wedstrijden de concurrentiestrijd met Nelli Cooman aan te kunnen. Strijdend tegen een felle wind, legde de nationale recordhoud ster de 100 meter af in 11,42 seconden en dat betekende een passend antwoord op de 11,26 waarmee Cooman vorige week woensdag in Oostenrijk haar record tot op een honderdste van een seconde had benaderd. Een uur na haar sprintoverwinning zette de 27-jarige Vader, die lange tijd uitgeschakeld is geweest als gevolg van een scooter-ongeval op het Griekse eiland Kreta, de Ne derlandse 400-metertop op haar nummer. Met een winnende tijd van 52.78 bleef Vader in haar eerste 400-meterrace van het seizoen bo vendien ruim onder de B-limiet voor het Europees kampioen schap, waaraan zij twee keer moet voldoen. Tijdens de titelstrijd, die eind augustus in Stuttgart wordt gehouden, wil Vader uitkomen op de 100, 200 en 400 meter, alsmede op de beide estafettenummers (4x100 en 4x400 meter). Haar uitstapje naar de 400 meter moet volgens Vader beslist niet worden beschouwd als een koers- wijziging met de bedoeling Nelli Vorige week donderdag kwam Cooman te ontlopen. „De sprint de EK-formatie sinds lange tijd blijft voor mij het belangrijkste, weer eens bijeen om te oefenen op Die 400 meter doe ik er voor de af- de wissels, maar door de slechte wisseling bij. Bovendien is het een weersomstandigheden en het weg- goede training voor de 200 meter", blijven van Cooman was er van een aldus Vader, die in Stuttgart met zinvolle tijdsbesteding geen spra- de 4x100 meterploeg op het erepo- ke. dium hoopt te belanden. Tot ergernis van de nationale re- „Met Nelli Cooman, Marjan Olij- cordhoudster op de 100 meter hor slager en Martha Derby moet dat den, Marjan Olijslager. De atlete i te zijn en Marjo van Agt staan r mogelijk zijn, maar dan mag c tuurlijk niets fout gaan. Als er i uit Breda liet gistermiddag, nadat zij voor eigen publiek vlak achter ons door wat voor oorzaak dan de Hongaarse Xenia Siska beslag ook wegvalt, is die kans verkeken. Want dan moeten we gaan lopen met iemand die de grootste moeite had gelegd op de tweede plaats, weten dat Cooman snel duidelijk heid moet verschaffen over haar heeft om onder de 12 seconden te estafette-aspiraties. „Anders hoeft het voor mij niet meer. We hebben nog maar een paar maanden de tijd LEIDEN - Yvonne van Dorp be- leeft opwindende tijden. Tijdens seko.m m,et«Je c?ntra!e trainingen de eerste van de serie Grand Prix- ™n de estafetteploeg te moeten be- wedstrijden van dit jaar, gisteren gehouden in Breda, leverde de at lete van AV Holland een prestatie van formaat. Te midden van de complete Nederlandse top sleepte Van Dorp op de 400 meter een ui terst eervolle derde plaats in de wacht. Met haar tijd van 54.27 moest zij alleen de onaantastbare Els Vader en Marjo van Agt voor zich dulden, maar hield zy Tanja van der Wal en Olga Commandeur achter zich. In haar tweede seniorenjaar ves tigde Yvonne van Dorp weer eens een persoonlijk record op haar sterkste afstand, dat sinds haar ju- niorentijd op 54.87 stond. Een ex tra reden tot vreugde bezorgde de uitzending naar de West-athletics, volgend weekeinde in Barcelona, de jonge Leidse sprintster. Daar maakt zij deel uit van de 4x400 me terploeg, die op grond van de giste ren geleverde prestaties werd sa mengesteld. Behalve Van Dorp kwam haar clubgenoot Menno Swier gisteren in Breda in actie. Ook hij liep een goede 400 meter: 48.83. De tweede competitieronde voor junioren is voor de streek- ploegen beter verlopen dan de eer ste. In Amsterdam behaalden de meisjes van De Spartaan een twee de en de jongens een derde plaats in hun poule. Goede prestaties le verde Gemma Oude Veldthuis op de 100 (12.6) en 400 meter (61.5). Margret van der Peet legde een snelle 800 meter af: 2.25.4. Dis- triktskampioene speerwerpen Astrid Oostermeijer kwam tot 39.84. De 4x100 meter werd afge legd in 51.8. Bij de jongens maakte William Augustinus indruk op de 3000 me ter: 9.03.5, een tijd die hij nog geen drie dagen na zijn in Lisse geves tigde clubrecord op de 5000 meter (15.13.9) scoorde. Coen Rosdorf en Alan Pijlman sprongen beiden 1.80 hoog. Eric Opgelder sprong 5.90 ver en liep 11.7 op de 100 meter. Daags na de finale van de Jeugdo- lympische dagen op Papendal, waarop hij tiende werd op de 110 meter horden, kwam Rik Van Tol op dat onderdeel tot 16.2. Thijs de Vries stootte de kogel 12.81 weg. De 4x100 meter duurde 45.7 secon den. De verzwakte jongens- en meis- jesploegen van AV Holland scoor den in Rotterdam aanzienlijk meer punten dan vorige maand in Lei den. Vooral de loopnummers gin gen de Leidenaren goed af: Cor Brandwijk en Frank Posthumus overtroffen zichzelf op de 800 me ter met eindtijden van 2.00.2 en 2.01.8, die zij ook onder betere om standigheden nooit eerder hadden gerealiseerd. Alex Litunov raffelde de 400 meter af in 54.2, ook al een persoonlijke toptyd. De Holland meisjes profiteerden van de goede vorm van Anneke Hoek, die één centimeter verder sprong dan ooit (5.04) en daarnaast een goede hor denrace liep (100 meter in 16.4). Ook Jolanda van Roijen sprong ver: 4.80. De piepjonge Manon Moedig verbeterde zich op de 800 meter tot 2.28.4. Een klasse lager draaiden De Ba taven goed mee in hun poule. Ellen Silverentand liep in Rotterdam 12.6 op de 100 meter en Hellen Bank deed 60.4 over de 400 meter. Bij de jongens sprong Keimpe Roosjen voor het eerst meer dan zes meter ver: 6.17. Michel Meijers snelde voor de wind naar 11.4 op de 100 meter. Voor de 400 meter had Waldo de Boer 52.9 nodig. Mi chel Versteegen voltooide de 3000 meter in 9.22.9. Snelwandelaar Dirk Maasen van de Brink heeft zaterdag een derde plaats behaald óp een baan- wedstrijd over 30 kilometer. In Rotterdam kwam de bijna 38-jarige AV Holland-atleet onder slechte weersomstandigheden tot een tijd i van 2 uur 39.36.8, slechts een mi nuut boven zijn persoonlijk record. TIM BROUWER DE KONING blijven". Ergenis Dat de estafetteploeg op het EK ook werkelijk in haar sterkste sa menstelling zal uitkomen, is nog maar de vraag omdat Cooman zich •weinig gelukkig heeft getoond met de door atletiekunie gekozen op lossing voor het 'sprintconfiict' binnen de vrouwenploeg. De rela tie tussen Vader en bondscoach Henk Kraaijenhof is dermate be koeld dat de KNAU heeft gemeend de Amsterdammer Peter van Beu- Cooman nog wel zal bijdraaien, ook niet meer dan dat. „Ze- te trainen. Zonder Nelli hebben we natuurlijk geen schijn van kans. Als zij mee wil doen, dan heel graag, zoniet dan wil ik dat zo snel mogelijk weten, want in dat geval heeft het nog weinig zin om bij el kaar te komen. Dan ontstaat er al leen maar ergernis en daar is nie mand mee gediend". Rancune Henk Kraayenhof verwacht dat ken, maar eigenlijk heeft ze er ab soluut geen zin meer in. Daarvoor is er teveel gebeurd", doelt de Gro ninger op de verstoorde verhou ding tussen dé voormalige vrien dinnen Cooman en Vader. Kraaij enhof: „Soms leek het wel een psy chologische oorlogsvoering met al die verdachtmakingen. Dat lijkt nu voorbij, ik heb zelfs al weer wat menselijke contacten bespeurd, maar van een gezonde relatie is nog altijd geen sprake". „Maar dat is logisch", meent Els Vader, die nogal wat tijd nodig acht om de wonden te helen. „Op dit moment is er geen sprake van snel vriendinnen zul- vindt dat ze het tegenover het pu- bliefc niet kan maken om af te ha len worden, een zakelijke werken. Bij mij geen sprake vai hoop dat dat ook valt best op spmen te elk geval Europees record Moessijnenko DEN HAAG (ANP) - Sergei Moessijenko zorgde zaterdag in Leningrad voor een nieuw Europees record hinkstapspringen. Hij kwam met 17,78 meter precies één centimeter verder dan de Bulgaar Christo Markov vo rig jaar augustus in Boedapest. Ook zaterdag kwam de Westduitser Klaus Tafelmeier in Hannover tot een nieuw 'wereldrecord'. Hij wierp de sedert 1 april in gebruik zijnde nieuwe speer 82,24 meter ver, maar werd een dag later in Leningrad overtroffen door de Rus Viktor Jevsjoekov, die 83,68 meter wierp. De Internationale Amateur Atletiek Federatie erkent nog geen nieuw wereldrecord met de pas ingevoerde speer. De IAAF wil eerst afwachten hoe de ontwikkeling is en voert nog steeds de 104,80 meter met de oude speer zonder het verlegde zwaartepunt van de Oostduitser Uwe Hohn als wereldrecord. Moessijenko stond tot zaterdag met 17,26 meter als nummer 37 geno teerd op de wereldranglijst aller tijden. De 26-jarige Rus die zegevierde voor Gennadi Valjoekevitsj (17,40 m) heeft op de bestenlijst aller tijden nu alleen nog de Amerikaanse wereldrecordhouder Willie Banks (17*97 m), diens voorganger Joao Carlos de Oliveira (Bra, 17,89 m) en de Ameri kaan Charles Simpkins (17,86 m) voor zich. In Leningrad werd nog een Europees record gelopen. De 13,14 seconden van Igor Kasanov op de 110 meter horden werd echter bereikt met een niet toelaatbare rugwind en kan dus niet als Europees record worden erkend. BREDA (GPD) - De tweede editie van het nationale Grand Prix-Cir- cuit kwam gistermiddag moeizaam op gang. Op het complex van de AV Sprint in Breda werd een lang dradig atletiekprogramma afge werkt dat nog twee keer wordt her haald (19 juni in Leiden en 6 juli in Vught) alvorens op 3 augustus tij dens de finale (wederom in Vught) de geldprijzen worden verdeeld. Met een budget van een ton hoopt de Grand Prixcommissie van de Atletiekunie de cyclus van vier wedstrijden aantrekkelijker te kunnen maken dan vorig jaar. Toen werd het evenement geken merkt door oppervlakkigheid die het gevolg was van het wegblijven van een groot deel van de nationale atletiektop. „Dat kwam", weet voorzitter Hens Brabers van de Grand Prixcommissie zich te her inneren, „doordat we de zaak pas heel laat rond hadden en de top pers hun programma al hadden af gestemd op wedstrijden in het bui tenland. Bovendien hadden we steeds met slecht weer te kam pen". Dit jaar heeft sponsor Philips het prijzengeld verdubbeld waardoor de interesse van de atleten is toege nomen. Brabers heeft dan ook goe de hoop da't na atleten als kogelsto ter en discuswerper Erik de Bruin, sprintster Els Vader, hordenloop- ster Marjan Olijslager en lange-af- standloper Rob de Brouwer, in Leiden en Vught meer toppers zul len proberen zich voor de eind strijd van 3 augustus te plaatsen. Volgend jaar zal het aantal natio nale Grand Prixwedstrijden waar schijnlijk worden gehalveerd en gelden als nationale kwalificatie wedstrijden voor de In Memorian Adriaan Paulengames, die ter gele genheid van het 75-jarig bestaan van het NOC worden gehouden en waarvoor de KNAU de status van internationale Grand Prixwed- strijd hoopt te verkrijgen. PARIJS (GPD) - Chris Evert-Lloyd heeft inmiddels al heel wat records gevestigd, maar de mijlpaal die ze zaterdag bereikte blijft ongetwijfeld lang in haar geheugen gegrift staan. Misschien niet eens zozeer het feit dat de Amerikaanse op 31-jarige leeftijd in Parijs nog de prestatie van Björn Borg verbeterde, die zes keer de open Franse tenniskampioenschappen won, als wel de manier waarop dat gebeurde moet haar extra veel voldoening hebben ge geven. Want haar finalezege op Roland Garros kwam wederom tot stand ten koste van Martina Navratilova: 2-6, 6-3, 6-3. De eeuwige zusterstrijd tussen de twee 'tennisdiva's' riep on middellijk associaties op met het duel van vorig jaar in de Franse hoofdstad. Toen ook hadden beide speelsters problemen met de straffe bries die over het court central blies en won Lloyd na een even hoogstaand als enerverend gevecht (6-3, 6-7, 7-5). De elfde drie-setter in hun veertiende onderlinge Grand Slam-finale stond echter op een aanzienlijk lager peil, al viel er wederom de nodige dramatiek te beleven; spanning blijft het belangrijkste ingrediént van de topper in het vrouwentennis. Aanvankelijk leek Evert, die in de eerste spelreeks liefst vijf dubbele fouten sloeg en drie keer haar opslag verloor, de zwakste zenuwen te hebben. Maar de houdster van het absolute toernooi- overwinningenrecord (zaterdag greep ze haar 148e eindzege) her stelde zich bewonderenswaardig. Evert, de laatste twaalf jaar goed voor minstens één Grand Slam-titelper seizoen, incasseerde daar door opnieuw de beloning voor het feit dat ze zich nooit heeft willen neerleggen bij de suprematie van Navratilova. „Toen ik op een gegeven moment dertien keer op rij van haar verloor begon ik wel moedeloos te worden, maar sinds anderhalf jaar ben ik mentaal weer helemaal de oude. Ik voelde ook dat Martina minder zelfvertrouwen had dan anders. Door haar neder laag vóór het toernooi tegen Steffi Graf en de moeizame laatste winstpartijen hier was ze denk ik toch wat gaan twijfelen", consta teerde Evert, die optimaal profiteerde van haar underdog-positie in Parijs. „Niemand heeft me een serieuze kans gegeven. Alle ogen waren eigenlijk gericht óp Navratilova, Graf en Mandlikova. Maar ik heb nu toch wel bewezen dat mijn resultaat van vorig jaar geen uit schieter is geweest". Het Franse publiek vond het in elk geval prachtig. De toeschouwers waren duidelijk op de hand van 'Chris- sie', hetgeen de aangeslagen Navratilova in haar slotwoord nog even memoreerde. „Ik hoop dat jullie me volgende keer meer steun zullen geven", klonk net ietwat verwijtend. „Wat is dat toch?', vroeg ze zich later op huilerige toon af. „Vin den de mensen me soms te sterk, te agressief of boezem ik ze angst in? Als ik óp het publiek zou letten was ik allang gestopt, maar begrijpen doe ik het niet', reageerde Navratilova haar teleurstel ling af. Hoe dan ook, dat de volgens de computer beste tennisster ter wereld allesbehalve onaantastbaar is, kan alleen maar een posi tieve invloed hebben op het competitie-element in het door voor spelbaarheid gekenmerkte vrouwentennis. Afgelopen seizoen speelde zowel Lloyd als Navratilova, die bei den klaagden over een gebrek aan motivatie, met de gedachte hun rijke carrières te beeindigen. Nu de één in de jacht op de ander niet voor prooi wil spelen en met Wimbledon in het verschiet, lijkt dat punt nog niet aan de orde. Of de dames zouden gelijktijdig het tennisracket definitief in de kast moeten bergen. PARIJS (GPD) - Langzaam maar zeker werkt Ivan Lendl zijn Grand- Slamfrustraties weg. Het zal nog wel even duren voordat de negatie ve balans vergeven en vergeten is - negen keer stond hij nu in een gro te finale waarvan er zes verloren gingen - maar op Roland Garros begint de 26-jarige Tsjechoslowaak al aardig in het reine te komen met zijn verleden. Moest Lendl de hoofdprijs van de open Franse' ten niskampioenschappen vorig jaar afstaan aan Mats Wilander, ditmaal liet hij het niet tot een onaangena me Zweedse verrassing komen. Mikael Pernfors was een ongelijke tegenstander: 6-3, 6-2, 6-4. Wat kan er in korte tijd veel ver anderen. In 1984 nog kreeg Lendl het Parijse publiek op de banken van enthousiasme, nadat hij tegen John McEnroe, die de eerste twee sets ruim had gewonnen, een on waarschijnlijke inhaalrace met succes voltooide en daardoor ein delijk zijn eerste Grand-Slamzege binnenhaalde. Nu de Oosteurope aan twee jaar later echter de onbe twiste nummer één van de wereld is geworden, heeft hij het kennelijk verbruid bij' de Franse toeschou wers. Waarmee Lendl toch ook weer een slechte herinnering over hield aan het toernooi, dat hem in sportief opzicht zo veel genoegdoe ning bezorgde. Evenals zijn voormalig landge note Martina Navratilova een dag eerder gaf Ivan Lendl gisteren flink af op de vijandige houding van de luidruchtige kijkers op het court central, die hem onder ande re met gefluit tijdens het serveren uit zijn concentratie probeerden te halen. „Ik voelde haat tegen mij. Dat heb ik gebruikt om mezelf op te peppen. Ik wilde hoe dan ook winnen, al was ik dood gegaan. Misschien heeft die domme hou ding van de mensen hier iets te ma- toernooi en hoefde hij in zeven par tijen slechts één set (tegen Gomez) in te leveren. Progressie „Elke Grand-Slamzege een speciaal gevoel. Deze der door het feit dat ik er na mijn bles sure (Lendl kampte begin dit jaar wekenlang met een onwillige knie, red.) zo hard voor heb moeten werken", aldus de Oosteuropeaan, die constateerde sinds 1981, toen hij in de Parijse finale van Björn Borg verloor, veel progressie te hebben geboekt. „Destijds was ik te wisselvallig, sloeg ik de verkeer de ballen op de verkeerde momen ten. Nu heb ik aanzienlijk meer er varing en kan ik aanvallender spe len". Leert Mikael Pernfors zijn gril ligheid af, dan komt hij wellicht ook nog eens zo ver als Lendl. De 22-jarige Zweedse vechtjas heeft in potentie grote mogelijkheden en stal in elk geval de harten van het publiek. Zeker toen hij in de derde set een 0-3-achterstand omboog naar een 4-3-voorsprong. „Ja, toen dacht ik even aan mijn eigen party tegen McEnroe", bekende Lendl. „Laat dat niet gebeuren, hield ik mezelf voor". Het gebeurde ook niet, omdat de huizehoge favoriet, die de afwezigheid van McEnroe en Connors geenszins als een deva luatie van zijn titel wilde beschou wen, geen fout maakte. Tevreden „Hij was gewoon te sterk", wist Pernfors. „Zelfs al had ik die derde set gewonnen, dan was ik toch aan het eind van mijn krachten ge weest. Ik heb vandaag meer moe ten lopen dan in alle zes voorgaan de partijen bij elkaar". Dat de be dwinger van Edberg en Becker de prestatie van zijn landgenoot Mats Wilander, die in '82 ook als onge plaatste de finale haalde en toen won van Vilas, niet kon herhalen, viel hem dus allerminst te verwij ten. De Scandinaviër, die 27e op de wereldranglijst stond en nu tot de top-15 gaat behoren, was al dik te vreden met hetgeen hy had be reikt. De Zweden moesten overigens ook in het mannendubbel genoe gen nemen met een tweede plaats. Het koppel Edberg/Jarryd verloor na een ware slijtageslag van het duo Fitzgerald/Smid: 6-3, 4-6, 6-3, 6-7, 14-12. Het vrouwendubbel werd gewonnen door Navratilova en Temesvari, die Graf en Sabatini versloegen met 6-1, 6-2. Jordan/ Flach ten slotte zegevierde in het gemengd-dubbel over Fairbank en Edmondson: 3-6, 7-6, 6-3. lichting en maakte hij veel sneller vorderingen dan ik. Dat ik later van hem won in de Davis Cup heeft men me waarschijnlijk nooit kunnen vergeven". Anti-held Het waren de woorden van een man, die zich zeker in Parijs nog steeds miskend voelt en wraak nam. Het valt voor Lendl moeilijk te verkroppen dat het doorsnee- publiek hem blijft beschouwen als een anti-held, een kille tennisma- chine waar weinig plezier aan te beleven is. En hij doet nog wel zo zijn best om van dat image af te ko men. Lendl gedraagt zich openhar tiger, toont bij tijd en wijle gevoel voor humor en probeert ook door babbels tegen lijn- en scheidsrech ters steeds meer de kleurrijke ve dette uit te hangen. Dat lukt slechts mondjesmaat, maar hij heeft in elk geval zichzelf overwonnen. De „choker" van wel eer, die het zo vaak op de beslissen de momenten liet afweten en voor al psychologische nederlagen leed, bestaat niet meer. Met de laatste in nerlijke twijfels rekende Lendl vo rig jaar af, toen hij de US Open op zijn naam schreef door McEnroe te bedwingen. Sindsdien leeft de Tsjech de Amerikaanse droom en vergeet hij ook niet zijn Facket te laten spreken. Op Roland Garros won Lendl zijn 59e Grand-Prix- LEIDERDORP - De Leiderdorpse tennisvereniging de Munnik had de afgelopen week de eer het toer- nooiseizoen te mogen openen. Dit openingstoernooi kende een zeer sterk deelnemersveld. Alle Leidse - toptennissers waren aanwezig en op papier leek het een interessante strijd te worden, ware het niet dat de weergoden de toernooileiding slecht gezind waren en tot en met zaterdag roet in het eten gooiden. Dat resulteerde in veelvuldige on derbrekingen tijdens de wedstrij den en uiteindelijk ook in grote vertraging van het toernooi. Zaterdag besloot de wedstrijdlei ding (na zeer langdurige regenval) de Terweegenhal in Sassenheim af te huren en daar de enkelspelen tot de halve finales afgespeeld probe ren te krijgen. Door middel van pro-sets (tot en met negen games) konden vele partijen afgewerkt worden. De uiteindelijke finalisten van het mannenenkel-B Jan Siemerink en Freek van der Capellen hadden het in de hal niet makkelyk tegen respectievelijk Joost van Leeuwen en Martijn Krans. Laatstgenoemde zorgde bijna voor een verrassing, maar het 'gebabbel' van Van der Capellen bracht Krans uit even wicht en hy verloor met 6-3; 6-7; 6-7. Van Leeuwen kwam in de pro- set tot 3-3 goed mee, maar had ver volgens moeite het tempo van Sie merink bij te benen: 9-7. Een ande re hindernis voor van der Capellen vormde Michael van der Berg. Weer moest de ex-hoofdklassespe ler tot het uiterste gaan, om de zeer lange Van der Berg 'klein' te krij gen. Siemerink won in de halve fi nale vrij makkelijk van Freek Ta- Door de zware partij tegen Van der Berg had van der Capellen niet voldoende lucht over om het Sie merink in de finale moeilijk te ma ken. Siemerink behaalde de over winning met 6-4; 6-2. In de vrouwe nenkel-B finale stonden eveneens twee Unicum-speelsters tegenover elkaar: Tine Langeveld en Margot Winnaar Jan Siemerink finale van het tennistoernooi i Freek van der Capellen poseren i de Munnik. (foto Van Boven) van Overloop. Aanvankelijk leek loop/Sekeris redde het in de man- het erop, dat van Overloop gemak- nendubbelfinale niet tegen de Uni- kelijk zou gaan zegevieren. Na de cummers Krans/Van Paridon: 6-3; eerste set met 6-4 te hebben bin- 4-6; 4-6. Een ander Munnik-duo nengehaald, moest van Overloop Zonnevylle/ van Bijsterveld was in toch de meerdere erkennen in Lan- het gemengddubbel-C wel succes- geveld, die door haar enorme vech- vol en won overtuigend van van tersmentaliteit de twee volgende Zuuren/Hoekstra. In de veteranen- sets pakte met 6-4; 6-0. afdeling had Jan de Groot geen en kele moeite met Har Meyer: 6-3; 6- Van Overloop speelde samen met Freek van der Capellen de fi nale van het gemengdubbelspel-B na,e van net gemengnunDe.spe.-t, ,laZj®SCOreb°rd V00r 0Verige Uit" tegen de twee Leidse talenten Sie- merink en Heieen van der Berg. kompetitie Het talentvollè duo had aan twee korte sets genoeg: 6-0; 6-3. Wel suc cesvol was van der Capellen in het mannendubbel met zijn broer Her man. Het koppel van der Berg/ Krans gaf uitstekend partij, maar moest de winst toch afstaan aan Van der Capellen: 6-2; 3-6; 6-3. De mannenenkel-C-finalé lever de een spannende strijd op tussen Mark Post en Matthijs Glastra, die ervoor hadden gezorgd, dat de ge plaatste spelers Nagtegeller en B. Krans vroegtijdig het toernooi moesten verlaten. Post kon na een zeer gelijkopgaande wedstrijd de zege binnen halen: 6-1; 6-7; 7-6. Ook een onverwachte eindstrijd was die in het vrouwenenkel-C tus sen Bionda Zonderop en Carole Geerlings. Laatstgenoemde kon zich na twee maal 6-4 winnares noemen. Het Munnik-koppel van Over- T.C. Casino mocht gisteren nog een keer aantreden tegen Tilburg I voor de competitie. Met 7-1 winst zou de Noordwijkse formatie kam pioen worden in haar poule. Dat pakte echter heel anders uit. Til burg won de beide vrouwenenkels, maar zag de mannenenkels verlo ren gaan. Stand: 2-2. Het gerouti neerde Noordwijkse vrouwendub bel Veentjer/Groenman begon goed, maar een zweepslag zorgde ervoor, dat Els Veentjer niet verder kon spelen en zodoende twee par tijen moest opgeven. De mannen zorgden weer voor winst in de dub bel. Het resterende gemengddub- bel ging naar de tegenpartij. Eind uitslag: 3-5. Over twee weken krijgt Casino alsnog een kans om het kampioenschap tegen het reeds ge degradeerde Westerhout I binnen te halen. ILONKA VAN RIET

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15