'Geen fluit van te begrijpen' Fiasco van Schotland Strompelend over de meet Topscores Nederlandse scheidsrechters over arbitrage in Mexico Slag voor de Britten Mexico-kort WK Belgen drukken niet door MAANDAG 9 JUNI 1986 SPORT PAGINA 13 DEN HAAG - Henk van Ettekoven drukt zich zo als vaker het fermst uit. "Er wordt teveel gefloten voor futiliteiten en te wei nig voor de zware overtre ding van achteren", oor deelt de Nederlandse scheidsrechter over de ar-' bitrage op het WK in Me xico. "Er zullen best scherpe instructies gege ven zijn, maar ik kan niet ontdekken welke. Sterker nog, ik kan er geen wijs meer uit worden. Ik zie er toparbiters aan het werk die ik totaal niet meer her ken". door Paul de Tombe Al na de eerste week van het mondiale voetbaltoernooi in Midden-Amerika staat het peil van de mannen in het zwart zwaar ter discussie. In de wed strijden tot nu toe was geen en kele lijn in de arbitrage te ont dekken, met slechts een paar po sitieve uitzonderingen. De Zweed Frederiksson, de man van de openingswedstrijd, en Jan Keizer worden in die laatste categorie genoemd door de Ne derlandse internationale arbiters Van Ettekoven en Mulder en oud-scheidsrechter Charles Cor- ver, die vanwege zijn aanwezig heid aldaar vergelijkingen kan maken met Spanje en Argenti- Wat het trio opvalt is dat "wel het spelbederf, maar niet de hardheid" wordt bestraft en dat de scheidsrechters in Mexico de vaart, "bijvoorbeeld bij vrijé trappen en door het fluiten voor lulligheden", zo vaak uit het spel halen. Daar begrijpen ze geen fluit van. Harder "Ik vind het voetbal harder dan tijdens het toernooi in Span je", zegt de zelf niet meer actieve Corver. "Tot nu toe heb ik pas drie goede arbiters gezien en een groot aantal dat zich kennelijk niets van de goede bedoelingen van de FIFA aantrekt. Die laten de wedstrijden veel te hard wor den, waardoor we tot nu toe maar erg weinig voetbal hebben gezien. Want dit kun je toch geen promotie voor het spel noemen. Integendeel zelfs. Het is te hard. Dat is voor mij echt een raadsel, zoals ik het ook een raadsel vind hoe sommige toparbiters zich manifesteren". "Neem nou zo'n Christov", haalt Corver als voorbeeld aan, daarin bijgevallen door zijn vroe gere collega's, van wie Van Ette koven zich alweer het scherpst uitdrukt ("Christov herken ik he lemaal niet meer"). "Van die man had ik hoge verwachtingen, maar tijdens Uruguay-West- Duitsland waarin hij leidde was er al na 30 seconden sprake van een schandalige aanslag en hij deed niets. Het gevolg daarvan was dat bijna elke actie eindigde met het meedogenloos neerleg gen van de tegenstander. Dat vond ik erg zwak voor zo'n topar- biter, maar misschien komt het juist wel daardoor. Hij is een sterke persoonlijkheid en is ver moedelijk het veld in gegaan met het idee van: Ik leg mijn eigen normen wel aan, ze kunnen me wat bij die FIFA, die toch onge twijfeld scherpe instructies zal hebben gegeven". "Maar die instructies zijn vaak voor tweeërlei uitleg vatbaar", stelt Henk van Ettekoven. "Ze zijn in elk geval vaak onduide lijk. En dat is duidelijk te mer ken in Mexico. De scheidsrech ters weten zelf niet wat ze wel en niet moeten doen. Ik kan er in elk geval geen wijs meer uit wor den. Wij laten vrije trappen hier altijd snel nemen, maar daar blijft de scheidsrechter net zo lang voor de bal staan tot de muur op afstand staat. Ze gaan bovendien pas ingrijpen als het te laat is en geven dan nog de verkeerde geel", meldt hij niet begrijpend. Dat onbegrip heerst ook bij Egbert Mulder, met name waar het gaat over de 'overtreding op de achillespees'. "Ik begrijp niet dat daar helemaal niet voor ge floten wordt", verbaast hij zich. "Terwijl dat toch één van de uit gangspunten moet zijn. Daar Meer dan zeventig maal blies arbiter Courtney op zijn fluit tijdens het duel Mexico-Paraguay. Hugo Sanchez begreep er niets meer van. (foto anp» moeten we maar weer eens over gaan praten tijdens het FIFA- congres wat we in augustus heb ben. En we moeten er niet alleen over praten, maar het ook duide lijk vastleggen, want er moet in ternationaal één lijn worden ge trokken. In Nederland letten we scherp op die overtreding van achteren, maar in het buitenland lang niet altijd. Daar heeft het Nederlands elftal volgens mij ook onder te lijden". "Misschien dat Van der Kroft daar iets aan kan doen nu hij in de scheidsrechters-commissie van de UEFA komt", denkt Mul der. "Dat kan een mooie op dracht voor hem zijn". Scheids- rechtersbaas Van der Kroft zelf wil zich daar niet over uitlaten, zoals hij ook geen commentaar wenst te leveren op de arbitrage in Mexico. "Om een scheidsrech ter te beoordelen moet ik in het stadion aanwezig geweest zijn, dat doe ik niet als ik alleen tv- beelden heb gezien", zo moti veert hij zijn weigering. Henk van Ettekoven heeft er totaal geen moeite mee zijn vin ger op de zere plek te leggen, hoewel hij slechts korte samen vattingen heeft, gezien. Zelfs daarin "voelde hij vaak aanko men" dat het mis zou gaan. "Vandaar vermoedelijk dat de instructies nu verscherpt zijn. Volgens mij is er aan het einde van de vorige week een kente ring in de opdrachten gekomen", denkt hij. "Er zal minder op futi liteiten en meer op het bewust schoppen naar de benen worden gelet". "Dat is ook hard nodig", zegt Corver. Zeker na de eerste ronde, als het er in het knock-out sys teem allemaal nog rücksichtloser aan toe zal gaan. Ik ben er dan ook van overtuigd dat de FIFA opdracht gegeven heeft strenger te fluiten. Wie dat niet doet, valt gewoon ar'. Hoe moeilijk het beoordelen van een scheidsrechter is, toont het drietal en passant ook nog even aan. Waar Corver voor de nieuwe trend uitgerekend de lei- J ding van de Engelsman Court ney bij Mexico-Paraguay als voorbeeld noemt, daar vinden Van Ettekoven en Mulder juist dat die befaamde Britse arbiter door de mand is gevallen. "Hij was al na 20 minuten de baas niet Onderbond En waar de drie goede scheids rechters die Corver heeft gezien alle uit "de traditionele voetbal landen komen" ("Ik heb er ook één gezien die een goal van Irak affloot wat je zelfs in de onder bond niet zou doen"), daar is Van Ettekoven een Tunesiër opgeval len "die het verdomd goed deed. Hij toonde zich een echte aan winst". Over één persoon hebben ze een gelijke mening. Jan Keizer, die ze alle drie nog verder zien komen in het toernooi nu Chris tov (Corver: "Die mag alleen nog vlaggen") en Courtney (Van Ette koven: "Die is er sinds zaterdag niet meer bij", Mulder: "Hij te druk bezig met zichzelf') uit het rijtje kanshebbers voor de fi nale zijn verdwenen. Henk van Ettekoven, toch bepaald geen vriend van de man, verwoordt dat alweer het meest gedeci deerd. "Niets dan lof voor Kei zer. Ik denk dat hij één van de twee overgebleven kandidaten is voör de eindst.riid". QUERETARO (GPD) - Het Britse topvoetbal beleeft treu rige tijden. Boordevol optimisme afgereisd naar Mexico, waar Engeland, Schotland en Noord-Ierland de voetbal wereld zouden bewijzen dat er nog wel degelijk rekening moet worden gehouden met Groot-Brittannië, dreigt ook deze WK uit de lopen op een concreet fiasco. Met de dra matische score van twee gelijke spelen (tegen notabene Marokko en Algerije) in zes wedstrijden kunnen Schot land (2-1-verlies tegen de Westduitsers) en Noord-Ierland de koffers wel pakken. De laatste hoop is nu gevestigd op Engeland, dat via een overwinning op Polen de lijdensweg van het Brite voetbal nog wat kan rekken. Naar de oorzaak van de schrikba rende terugval van de Britse lan denploegen kan slechts worden ge gist, al zal de zware competitie die de professionals in eigen land moe ten afwerken daaraan zonder twij fel mede debet zijn. Of dat echter de enige verklaring is voor het so bere gegeven dat het voetbalconti nent bij uitstek twee jaar geleden volledig ontbrak bij het Europees kampioenschap in Frankrijk en Engeland na het WK van 1970 zelfs twaalf jaar moest wachten voor ze weer aan de eindronden van een WK mocht deelnemen, moet wor den betwijfeld. Achtergrond De werkelijke oorzaak heeft een veel diepere achtergrond en zou wel eens alles te maken kunnen hebben met de eigengereidheid van de Britten om vast te houden aan hun oorspronkelijke speelstijl. Op clubniveau leverde dat welis waar aardige successen op, maar het waren wel uitgerekend clubs als Liverpool, Everton en Aber deen die bewust afweken van de onorthodoxe speelwijze en die tij dig inzagen dat het roer moest wor den omgegooid om in het Europe se voetbal nog een rol van beteke nis te kunnen spelen. Fnuikend voor Liverpool en het Engelse elf tal was echter het wangedrag van de supporters, waardoor de Britse topclubs in het voorbije seizoen verstoken bleven van internatio naal contact. Na de rode kaart voor Mike Sweeney tegen Hongarije en de blessure van aanvoerder Bruce Wilson heeft Canada's coach Tony Waiters middenvelder Pasquale de Luca over laten komen. Hij kon dat doen, omdat zijn gezelschap tot nu toe bestond uit achttien spelers in plaats van het toegestane maxima le aantal van twee en twintig. Voor de wedstrijd Mexico - Pa raguay werden zaterdag driehon derd personen aangehouden, die kaartjes op de zwarte markt aan de man probeerden te brengen. De voorzitter van de Interna tionale Voetbal Federatie (FIFA), Joao Havelange, heeft de zoge noemde voetbaldwergen uit Afri ka, Azië en Noord-Amerika lof toe gezwaaid. „Vroeger konden de top- landen zich tegen de kleintjes uit leven in het maken van doelpun ten", aldus de Brazilaan. „Die tijd is voorbij. De krachten zijn geni velleerd". Volgens Havelange heb ben de speciale FIFA-cursussen in de onderontwikkelde voetballan den zeer tot het verhoogde peil bij gedragen. Een van de spelers die nog altijd een verrijking is voor ongeacht welke Europese topclub is Gordon Strachan. De middenvelder van Manchester United groeide gister avond tegen West-Duitsland uit tot de onbetwiste uitblinker van het veld, maar in het land der blinden is al gauw eenoog koning. Onop houdelijk stuwde hij de Schotten naar voren en vormde hij met zijn snelle dribbels en scherpe inzicht een voortdurende bedreiging voor de Duitse defensie. In de frontlinie stuitte de roodharige lilliputter echter steeds weer op onbegrip en gebrek aan medewerking van Ste ve Archibald, de volledig falende spits van Barcelona, die van Alex Ferguson de voorkeur had gekre gen boven Paul Sturrock. Zorgenkind "De aanval", klaagde de bonds coach ad interim al vooraf steen en been, ,"s het grootste zorgenkind. Op het middenveld hebben we met Strachan, Souness, Aitken en Bett klasse genoeg, maar voorin komen we veel te moeilijk tot scoren. Als ik een Dennis Law ter beschikking had, zou ik de voorspelling zelfs aandurven dat Schotland bij de laatste vier eindigt". Een vervanger voor Law hebben Ferguson en zijn voorgangers ech ter nooit gevonden en de bonds coach blijft derhalve aangewezen op een briljante ingeving van die of gene. Zo'n ingeving had Strachan al na achttien minuten. Uitgerekend in Met genoegen mag Klaus Allofs (19) constateren dat Rudi Voller, zoals zo vaak, plekke was. Ditmaal om zijn voorzet met de knie tot doelpunt te promoveren. een periode dat de Duitsers een snelle beslissing najoegen en Vól ler al vroeg de paal op zijn weg vond, ging Strachan er precies op tijd vandoor en joeg hij de bal steenhard achter Schumacher. De zwakke organisatie in de Duitse verdediging, die door het halve werk van Augenthaler uiterst kwetsbaar blijft, was weer eens aangetoond. Het pleit echter voor de wilskracht van de Duitsers dat zij zich daardoor niet van hun stuk lieten brengen. Met Littbarski in de basis en Ma- gath in een opmerkelijke rol op het middenveld waren de oosterburen snel over de schrik heen. Heel wat sneller dan drie dagen eerder tegen Uruguay kwam de gelijkmaker tot stand. Wie anders dan Rudi Vóller stond aan het eind van de aanvoer lijn Magath-Littbarski-Allofs. Op die prima uitgespeelde goal viel niks af te dingen, wel echter op de manier waarop vijf minuten na de rust het winnende doelpunt tot stand kwam. Narey, de vervanger van de geblesseerde McLeish, ver dedigde in een duel met Vóller zo slecht uit dat Allofs de hoek voor het uitzoeken had (2-1). Prompt was het gedaan met de dadendrang van de Duitsers, uit» tot dan het betere van het spel had den en vooral minder fouten maakT ten dan de Schotten. Met de beslis sende ontmoeting tegen Denemar ken in het vooruitzicht wenste West-Duitsland kennelijk zijn krachten te sparen en was er in eens ook beduidend minder ruim te voor de^nelle Schotse counters. De inbreng van Strachan, ooit door Manchester United voor 500.000 Engelse ponden overgenomen van Aberdeen, werd gaandeweg min der, het aantal slordigheden dat Souness zich permitteerde nam hand over hand toe. De 33-jarige spelbepaler, die volgend seizoen als trainer-speler in dienst treedt van Glasgow Rangers, was ook niet bij machte de Duitsers alsnog de duimschroeven aan te zetten. Verandering Daarin kwam pas enigszins ver andering toen Ferguson, die na dit WK weer gewoon aan de slag gaat bij Aberdeen, McAvennie en Coo per inbracht. Even leek het erop dat de Duitsers, nu met Rum- menigge en met Jakobs als vervan ger voor de geblesseerde Briegel, zichzelf aardig in de nesten zou werken. Maar dan wat paniek voor het doel van Schumacher en een gele kaart voor Malpas leverde de laatste stuiptrekking niet op. Eer der waren Bannon en Archibald al op de bon geslingerd, maar de klap die de spits van Barcelona uitdeel de aan Förster had met met rood bestraft moeten worden. Ontgoocheld als de Schotten wa ren door het vermoedelijk fatale verlies lieten zij de gebruikelijke samenkomst in de middencirkel voor wat die was. Dit toernooi is het zesde waaraan Schotland mocht deelnemen, alle voorgaande keren overleefde het land de eerste ronde niet. De laatste drie keer volgde uitschakeling op doelsaldo. Dat noodlot zal Schotland dit keer waarschijnlijk bespaard blijven. Dit vroegtijdige afscheid is er ech ter niet minder pijnlijk om. Het is een een rechtstreeks vervolg van de zotte groepsindeling. Mexico, België en Paraguay behoren tot de bevoorrechte landen, maar Schot land is andermaal het stiefkind van deze WK. GROEP B Mexico - Paraguay 1-i (1-0). 3. Flores 1-0, 85. Romero 1-1. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 110.000. Gele kaart: Negrete, Trejo en Sanchez (allen Mex), Mendoza en Schettina (beiden Par). Mexico: Larios; Trejo, Felix Cruz, Quirarte en Servin; Negrete, Aguirre, Munoz en Boy (58. Espana); Flores (75. F.J. Cruz) en San- 1-0, 18. Salinas 2-0, 47. Clarke 2-1. Scheidsrechter: Brummeier (Oos); toe schouwers: 25.000. Gele kaarten: Victor (Spa) en Hamilton (Nir). Spanje: Zubizurreta; Tomas, Goicoetchea, Gallego en Camacho; Victor, Michel, Fran- Gordillo (53. Galdere); Butragueno GROEP F (73. Magalhaes) en Sousa; Carlos Manuel en Gomes (46. Futre). De stand is: J- Polen 2 110 3 1-0 l £ort"8al 2 10 12 1-1 3 Marokko 2 0 2 0 2 0-0 4- Engeland 2 0 1110-1 Nog te spelen: 11 juni: Marokko - Portugal. 12 juni: Polen - Engeland. voetbal Delgado, Schettina en Zabala; Romero, Ca- nete en Nunez; Ferreira, Cabanas en Men doza (62. Guash). De België - Irak 2-1 (2-0). 15. Scifo 1-0; 20. Clae- 1 sen 2-0 (strafschop); 57. Amaeish 2-1, 2. Scheidsrechter: Diaz (Col), toeschouwers: 3. 10.000. Gele kaarten: Hammoudi, Salim, 4. Hassan, Abidoun (allen Irak); Claesen (Bel gië). Rood: Mahmoud (twee keer geel). en Salinas (78. Rincon). Noord-Ierland: Jennings; Nicholl, O'Neill, McDonald en Donaghy; Penney (53. Ste wart), Mcllroy, McCreery en Worthington (70. Hamilton); Clarke en Whiteside. De stand is: Brazilië 2 2 0 0 4 (2-0) West-Duitsland - Schotland 2-1 (1-1). 18. Strachan 0-1. 22. VoUer 1-1, 50. Allofs 2-1 Scheidsrechter: Igna; toeschouwers: 28.000. Gele kaarten: Archibald, Bannon, Malpas (Scho). West-Duitsland: Schumacher; Augentha ler; Eder, Förster en Briegel (Jakobs); Ber- thold, Littbarski (Rummenigge), Matthaus Magath; Voller An_r- Allofs. reycken, Ceulemans en Vcrcauteren; Des- Shihab; Amaiesh e De stand is: 1. Mexico 2. Paraguay Ierland (12-6). GROEP F Polen - Portugal 14) (0-0). 68. Smolarek 1-0. Scheidsrechter: Denacier (Tun). Toeschou wers: 8000. Gele kaart: Wojcicki en Dzieka- nowski (beiden Pol). wski, uuugii. oounebs, öiracnan, AitKen, Nicol (McAvennie) en Bannon (Cooper); Archibald. Denemarken - Uruguay 6-1 (2-1). 11. Elk- jaer-Larsen 1-0, 41. Lerby 2-0, 45. Frances- coli (strafschop) 2-1,52. Laudrup 3-1,69. 80. Elkjaer-Larsen 4-1 en 5-1,87. Jesper Ol sen 6-1. Scheidsrechter: Marquez (Mex). Stand in groep E Toeschouwers: 15.000. Rode kaart: Bossio Laudrup (80. Jesper Olsen) en Ellqaer-Lar- Uruguay: Alves; Diogo, Acevedo, Gutier rez en Batista; Saralegui, Bossio, Santin (56. Zalazar) en Alzamendi (56. Ramos); Da Silva en Francescoli. Irak Wojcicki en Ostrowski; Komornicki (57. 2 1 1 0 3 3-2 Karas), Matysik, Urban en Boniek; Dzieka- 2 1 1 0 3 2-1 nowski en Smolarek (75. Zgutczynski). 2 10 12 2-2 Portugal: Damas; Alvaro, Rosa, Oliveira en .„.„v.. 2 0 0 2 0 1-3 Inacio; Diamantino, Jaime Pacheco, Andre Bertel'sen (56 Mólbv) Arnesèn Denemarken: Rasmussen; Busk, Morten Denemarken 2 2 0 0 4 7-1 2. West-Duitsland 2 1 1 0 3 3-2 3. Uruguay 2 0 1112-7 4. Schotland 2 0 0 2 0 1-3 Nog te spelen: 13 juni: Schotland - Uru guay en Denemarken - West-Duitsland. TOLUCA (ANP/SID) - Mis schien was het voor Irak be ter geweest als de Colum- biaanse scheidsrechter Diaz al in de eerste helft een van de elf spelers uit het veld had gestuurd. Pas nadat Mahmoud met rood, na tweemaal geel binnen een minuut, in het begin van de tweede helft het veld had moeten verlaten, werden de Irakezen gevaarlijk voor België, dat tenslotte met de 2-1 winst over de finish strompelde. In de periode voor en na de rode kaart voor Mahmoud, werden de Belgen op één gebied volledig door hun opponenten afgebluft: qua hardheid. Nadat de Belgen binnen twintig minuten door Scifo en Claesen, van elf meter, op 2-0 wa ren gekomen, ontaarddde de wed strijd in Toluca in een ordinaire schoppartij. Irak had er geen bood schap aan, of zoals Evaristo Mace- do als verantwoordelijke man zei: "We zijn hier tenslotte niet om de Fair Play Cup te winnen, maar om te bewijzen dat we hier thuisho- Qua hardheid is dat zeker het ge val. Alleen omdat Diaz liet zien dat hij als een van de weinigen in Me xico de aanwijzigingen van de scheidsrechters-commissie goed in zijn hoofd had geprent, liep het duel hem niet volledig uit de hand. Onheil De Belgen riepen in het met slechts 10.000 toeschouwers gevul de stadion in Toluca het onheil over zichzelf af. Het duel tegen Irak moest door de ploeg van Guy Thijs gewonnen worden wilde het team nog aanspraak maken op een plaats bij de beste zestien. Met Sci fo toch weer in de ploeg en Claesen als vervanger van Vanderbergh, begon het team aftastend. Pas na een kwartier wierpen de Belgen de schroom enigszins van zich af. Het resulteerde al snel in de fraaie treffer van Scifo, voorbereid door Jan Ceulemans. Vijf minuten later leek het duel voortijdig be slist. De verder weinig opvallende Vercauteren soleerde handig het penalty-gebied binnen. Nog slim mer was de wijze waarop hij Allawi uitdaagde het duel in te gaan. Ver cauteren ging als een stervende zwaan neer. Diaz was snel en dui delijk in zijn oordeel, Nico Claesen benutte de penalty. Gaandeweg de eerste helft werd het duel steeds harder. Diaz zag veel, maar lang niet alles. Achter zijn rug gebeurde steeds meer. Spelers, vooral Belgische, vielen als kegels en daarbij maakten de Belgen één grote fout.Ze verzuim den op jacht te gaan naar de derde treffer. Dat brak de ploeg in de tweede helft bijna op. Nadat Mahmoud als derde speler in het toernooi met een rode kaart het veld voortijdig moest verlaten, bleken de Irakezen ook nog gewoon te kunnen voet ballen. De Belgen wisten zich voor al geen raad met Amaeish en Has san. Na vijf minuten spelen met tien man maakte Amaeisn er 2-1 Verlamd De treffer verlamde de Belgen. Aanvallend gebeurde er nauwe lijks meer iets. Thijs onderkende het gevaar en liet Clijsters de plaats innemen van de vermoeide Scifo en Grun opdraven voor de jonge Demol. Ook de organisatie in het veld werd gewijzigd. Vandereyc- ken trok zich nog verder terug en Desmet en Claesen starten hun zeldzame aanvallende avonturen al op eigen helft. De versterkte verde diging lostte weinig op. De beste kansen waren voor Irak. Pfaff bleef echter als een van de weinige Belgen van niveau. Hassan trof in de 60e minuut de lat en vijf minuten later reageerde de Belgische doelman alert op een schot van Amaeish. De jacht op de gelijkmaker werd door de Irakezen slechts onderbroken door aanval len op de benen. Het leverde Irak slechts een record aan gele kaarten op, de punten waren voor de Bel gen. Probleem Macedo, de verantwoordelijke man van Irak kon daar niet mee zit ten. Wel met de rode kaart en de nederlaag. "Mijn grote probleem is nu dat ik twee van mijn betere spe lers moet vervangen voor het duel tegen Mexico. Dat zal niet al te makkelijk zijn. Dat wij verloren hebben komt doordat we amateurs zijn en onze tegenstanders hier al lemaal beroepsspelers. Toen wij met tien spelers verder moesten, hebben we zelfs nog kansen op een overwinning gehad. Voor ons is het wereldkampioenschap nu ten einde. Maar we zullen tegen Mexi co onze sportieve plicht vervul len". Moeilijk Voor Guy Thijs was de winst van twee punten het belangrijkst. "Wij hebben geprobeerd zo aanvallend mogelijk te spelen. Dat is slechts 45 minuten gelukt. In de tweede helft was het voor ons heel moei lijk. Het is in het voetbal een onge schreven wet dat als een ploeg met tien man in het veld staat de tegen stander daar de meeste problemen van ondervindt. Dat was ook nu weer. Maar met het vertoonde spel in de eerste helft in mijn achter hoofd zie ik nog redelijke kansen - tegen Paraguay". MEXICO (ANP) - Na alle wedstrijden van gisteren is de topscorerslijst als volgt: .rs<!n lDen'4 doelpunten; Allofs (Wdl), Altobelli (Ita), Romero (Par) en Val- dano (Arg) 2; Aleinikov (Sov). Alzamendi (Uru), Ahmed (Irak). Belanov (Sov), Bu- tragueno (Spa), Careca (Bra), Carlos Ma- ""e' jT°r>. Chang-Sun (Zko). Claesen (Bel). Clarke (Ier), Detari (Hon). Esterhazv (Hon), Fernandez (Fra), Flores (Mex), Francescoli (Uru), Guetov (Bul), Kin Jong- Boo (Zko), Laudrup (Den), Lerby (Den). Maradona (Arg), Jesper Olsen (Den), Pa pin (Fra), Quirarte (Mex), Rats (Sov), Ro- dionov (Sov), Ruggicri (Arg). Salinas (Spa). Sanchez (Mex). Scifo (Bel). Sirakov (Bul), Smolarek (Pol). Socrates (Bra). lracha" (Sclio). Van den Bergh (Bel). Voller (Wdl). Whiteside (N-ler). Jakovenko (Sov). Jaremsjoek (Sov). Zidane (Alg) al len 1 doelpunt. Dajka (Hon) schoot in ei-

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13