Alleen de goals tellen Pernfors redt het gezicht van Zweden Eenvoudige zege John van der Wiel Larsen als de bepalende factor Lendl op gemak in finale Wereldrecord discuswerpen Drukke receptie bij UVS Regen bij De Munnik spelbreker ZATERDAG 7 JUNI 1986 SPORT PAGINA 19 QUERETARO (GPD) - De veiligheidsbeambten voor de streng bewaakte ingang van hotel Juilica kijken alsof ze water zien bran den. Toch het een en ander gewend in een land waar het voetbalchauvinisme in deze dagen geen grenzen kent en de overwinning op België een dag eerder uit zinnig is gevierd, slaat de Deense betrokkenheid met de nationale ploeg kenne lijk alles. Het gezicht strak in de plooi vergeten ze op slag alle instructies en kunnen de zes van top tot teen in het rood-wit gesto ken Deense supporters het „heilige der heiligen" on gehinderd betreden. Op de binnenplaats van het hotel, waar het gazon er heel wat verzorg der uitziet dan een dag eerder de grasmat in het pal aan een giganti sche krottenwijk grenzende Neza- stadion, worden de supporters met open armen ontvangen. Niet zo zeer door de officials, die met een schuin oog toekijken, wel door de spelers, perfect aanvoelend hoe je met supporters moet omgaan. „Sinds de EK in Frankrijk", heb ben de spaarzame bezoeken vanuit Verona naar zijn vaderland Preben Elkjaer-Larsen geleerd, „is heel Denemarken voetbalgek. Je kon de laatste maanden geen krant openslaan of er werd wel over Me xico geschreven. Er zijn zelfs hele stripverhalen over het Deense elf tal en de WK in omloop". Voetbalgek Wie anders dan hij, de maker van het winnende doelpunt tegen Schotland, kan het stralende mid delpunt zijn van het opgewekte Deense voetbalgezelschap. In het veld is hij een egoist van het zui verste water, een bulldozer, kei hard. maar bovenal koel en gretig. Daarbuiten ken je hem amper te rug en is Preben Elkjaer-Larsen de zachtzinnigheid en vriendelijkheid zelve. Dan is hij de bindende factor in de door Sepp Piontek met veel zorg en toewijding bereide voetbal melange uit Scandinavië. Suppor ters zullen bij hem ook nooit tever geefs aankloppen, net zomin trou wens als journalisten. Danish Dinamite. De kapitale Alweer eentje voor Preben Elkjaer-Larsen. letters op het shirt van een van de pakweg 2500 voetbalfanaten die een lening hebben afgesloten om het WK-debuut van Denemarken van dichtbij te kunnen meemaken, blijkt regelrecht van toepassing op deze unieke spits. Twee jaar gele den vestigde Elkjaer-Larsen, 29 in middels, tijdens het Europees kampioenschap in Frankrijk de aandacht op zich van Hellas Vero na, dat hem overnam van Lokeren en prompt kampioen van Italië werd. Pas toen begreep FC Twente welke kapitale misser zij had be gaan door een paar jaar eerder niet in te gaan op het aanbod van Hen nes Weisweiler, de toenmalige trai ner van FC Köln, om de Deen naar het stadion Diekman te laten over komen. Het handelsmerk van de 54-vou- dig international, die bij AS Roma een driejarig contract kon onderte kenen maar koos voor het geld van Verona, is het maken van doelpun ten. In de Belgische competitie was hij altijd wel goed voor 22, 23 treffers. In zijn eerste jaar bij Vero na kwam hij tot acht doelpunten, in het afgelopen seizoen produ ceerde hü er negen. „Voor Italiaan se begrippen", taxeert hij dat aan tal, „zijn dat er heel veel. Dat Van Basten er vijfendertig maakt zegt ze in Italië niks. Die maakt er in de Italiaanse competitie vijf of zes, meer niet. Ik geef het je te doen", verwijst de Deen naar de granie- tharde verdedigers in de Italiaanse competitie, „als je elke zondag ne gentig minuten lang een vent in je nek hebt, die alles doet wat God verboden heeft om jou het scoren te beletten". Desondanks groeide Elkjaer- Larsen uit tot een van de betere spitsen in het Europese voetbal. „Als je je krachten wilt uitprobe ren moet je naar Italië gaan. Wie daar kan voetballen en overeind blijft, kan overal ter wereld spelen. Betere mandekkers dan in Italië zijn er niet. Noem mij eens verde digers die sterker zijn dan Gentile, Brio of Cabrini. Karl-Heinz Förster misschien, maar dat is dan ook een mannetje met wie ik volgende week nog wel eens last zou kunnen krijgen. Maar voor de rest... Ik zou het niet weten". Schotland moest drie dagen ge leden tot zijn schade en schande erkennen dat het geen grootspraak is. Door een gebrek aan conditie sjouwend, waardoor een tegen stander nog wel eens in slaap wil dommelen, sloeg Elkjaer-Larsen op de hem bekende manier toe. Zo als hij eerder in de aanloop naar de ze WK acht van de vijftien Deense treffers voor zijn rekening nam en daarmee een vorstelijk aandeel had in de kwalificatie voor Mexico. Zelf blijft hij er nogal nuchter on der: „Het is heel normaal, dat ik vaak scoor. Daar ben ik voor inge huurd, dat verwachten de mensen ook van mij. Zeker in Italië, waar iedere buitenlander beoordeeld wordt op doelpunten. Je kunt nog zo slecht spelen, als ik heb ge scoord kan mijn dag niet meer stuk". Nederlands Preben Elkjaer-Larsen is een van de 46 Deense voetballers, inclusief de acht die in Amerika indoor-soc cer spelen, die in het buitenland zijn geld verdiend. Op doelman Troels Rasmussen na spelen alle basisspelers buiten Denemarken. In het trainingskamp is Neder lands echter voor een uurtje de voertaal en begroeten de ex-Ajacie- den Olsen, Lerby, Arnesen en Möl- by je alsof ze je al jaren kennen. Maar ook de Feyenoorders Nielsen en Eriksen, de MVV'er Busk, de ex-PSV'er Brylle, die nu bij Olym pic Marseille speelt, en de Ander- lecht-spelers Morton Olsen en Fri- mann, die voor de rest van het WK- toernooi door een enkelblessure is uitgeschakeld, begroeten je in het verre Mexico in het Nederlands. En niet te vergeten natuurlijk Preben Elkjaer-Larsen, die juist de ongedwongen sfeer binnen de ploeg van globetrotters prijst als de basis van het succes van deze unie ke generatie voetballers. „Het lijkt misschien een cliché, maar dit is echt een vriendenploeg. Iedereen heeft alles voor iedereen over. zo wel in het veld als daarbuiten. Het is nog steeds een prima groep, maar dat mag ook wel als je ander halve maand met elkaar op moet trekken. Natuurlijk heerst er bin nen de ploeg een bepaalde concur rentie, maar buiten het trainings plein merk je daar niks van. Maar dat kan natuurlijk veranderen als de resultaten tegenvallen". Dan loopt er echter nog altijd ie mand rond als Sepp Piontek, een Duitser, die echter wonderbaarlijk goed past tussen de Deense ploeg en die zich de losse levensstijl van de Denen snel heeft aangemeten. Elkjaer-Larsen noëmt hem een vakman, „die prima heeft aange voeld hoe hij met Deense voetbal lers om moet gaan" en die sinds 1979 jaarlijks zo'n slordige 60.000 kilometer aflegt om zijn internatio nals overal in Europa aan het werk te zien. „Voor ons hij geen meneer Piontek, maar gewoon Sepp. En zo hoort het ook", vindt Elkjaer-Lar sen. „Je kunt niet zes weken met elkaar werken als de trainer als een soort halfgod boven de groep staat". Resultaat Het enige dat in deze weken im mers telt is het resultaat, daar draait alles om. Dat bepaalt ook of de sfeer goed is of slecht. „Daar mee hebben we al enige ervaring opgedaan bij het EK in Frankrijk. Voor mij was dat de ommekeer in mijn loopbaan, voor andere spelers kan dat net zo goed gelden. Een Europees en een wereldkampioen schap is een grote etalage, waar de hele voetbalwereld naar kijkt. Als je daar goed presteert, is dat goed voor de ploeg en jezelf. Wij hebben er ook een pjoeg voor om bij dit WK goed te presteren. Met Lerby, Olsen, Laudrup en Arnesen heb ben we genoeg spelers die zelf iets kunnen ondernemen en die een wedstrijd kunnen beslissen. Maar het is wel onze laatste kans, want over vier jaar is een groot deel van deze ploeg te oud". De eerste slag heeft Denemarken inmiddels gewonnen, zondag avond tegen Uruguay moet het vervolg komen en daarna het klap stuk van de veiling: de eerste con frontatie van Sepp Piontek met de nationale ploeg uit zijn vaderland. „Het zegt al genoeg", grijnst Pre ben Elkjaer-Larsen, bij Hellas Ver ona twee jaar de ploeggenoot van Hans-Peter Briegel, „dat die Duit sers meer angst hebben voor ons dan wij voor hen. Die slag hebben we dus eigenlijk al gewonnen". De zes supporters zijn meer dan tevreden». Nagestaard door de nog steeds verbouwereerde veilig heidsbeambten stappen ze in een aftandse Chevrolet, die ze in San Francisco voor 2000 dollar op de kop hebben getikt en waarvan de banden zo glad zijn als spek. Voor een buitenstaander is het niet moeilijk te raden waar ze vandaan komen en in welke richting ze de gammele automobiel nu gaan stu ren. Op weg naar de volgende vic torie van Denemarken. (GPD) Alom vallen geluiden van teleurstelling te horen over datgene wat de WK tot nu toe te bieden had. Begrijpelijk, want erg veel goed maar vooral aan trekkelijk voetbal was er nog niet te bewonderen. Te wanho pen hoeft men echter nog niet, want de meeste WK-toernooien komen langzaam op gang. Veel teams kijken de kat uit de boom en hebben als enige uitgangs punt dat de volgende ronde be reikt moet worden. Aangezien ook de tweede plaats in de pou les hiervoor voldoende is en voor een aantal teams ook nog de derde plaats, wordt er in de openingsronde meer aerekend dan gevoetbald. Aantrekke lijk waren tot nu toe dan ook vooral de wedstrijden waarin landen speelden die de hand rem niet hadden aangetrokken. Canada verrastte daardoor in English style tegen Frankrijk dat door onderschatting van de tegenstander bijna onderuit ging. Ook de sympathieke De nen trokken zich van alle theo rieën niets aan en speelden hun eigen gebruikelijke spel. Fel in de duels en veel energie ver bruiken bij balbezit. Op basis van deze ingre diënten blijven de Denen voor mij toch een team dat dit toer nooi voor aangename verras singen kan blijven zorgen. En verder was daar natuur lijk de Sovjet-Unie in de eerste wedstrijd tegen Hongarije. Er is al veel over gezegd, maar het was ook werkelijk imponerend wat dit met enkele 'gastspelers' versterkte Dynamo Kiev liet zien. Voor mij is dit land een grote favoriet voor de wereldti tel. Ik kom daar zo nog op te rug. Door omstandigheden wer den bepaalde gedeelten van de wedstrijden der grote favorie ten nog redelijk interessant. Zo was Italië-Argentinië voor rust zeker het aanzien waard als ge volg van de snelle achterstand van Argentinië. Na de gelijkmaker van Mara- dona werd dit met name in de tweede helft het soort wedstrijd dat voor de objectieve kijker die attractief spel wil zien zo te leurstellend is. Er spelen dan twee teams waar een grote roep van uitgaat en die beide niet willen verliezen. Geyolg is wei nig aanvallende risico's, veel spelen op balbezit dus een laag tempo), maar vooral ontzettend weinig speelruimte en veel overtredingen. Toch komen de ze beide landen weer ver in het toernooi. De 'nieuwe' Argen tijnse ploeg herbergt naast de gevestigde namen als Valdano en Maradona een aantal grote talenten zoals Borghi, Burru- chaga en de verdediger Rugge- Italië verrastte mij door het opstellen van drie echte aanval lers (Conti, Galderesi en Alto- belli) terwijl er in de eigen com petitie vaker met een dan met twee aanvallers wordt ge speeld. Verder imponeert Di Gennaro van Verona mij als een nieuwe spelbepaler, en zijn er duidelijke en logische af spraken in de ploeg. Ook Duits land moest een hele tijd vol gas om de opgelopen achterstand tegen Uruguay goed te maken. En hoe men ook over onze oos terburen denkt, ze deden dat de tweede helft toch op een manier die respect verdient. De top klasse van weleer is er niet meer, maar de mentaliteit zal wel altijd blijven evenals het hoge gemiddelde. Hierdoor zal er rekening gehouden dienen te worden met Duitsland. Dat behoeft niet met onze an dere buren. België speelde te laf en veel te angstig tegen de zwaar overgewaardeerde Me xicanen. Beide teams komen niet ver al is het thuisvoordeel voor Mexico misschien een hele grote pré. Ook Spanje had veel te veel ontzag voor Brazilië dat van een middel (techniek) veel te veel het doel maakte en slechts in de tweede helft tegen Spanje bij vlagen even los kwam. En daar zit hem nu het grote verschil met de Sovjets. Zij zijn technisch ook perfect maar benutten dit middel om in het hoogste tempo bij het doel van de tegenstander te komen. Ze hebben verder de snelheid, de conditie en de discipline om dit negentig minuten vol te hou den. Hun grootste Wfipen is echter hun snelle omschakeling. Zijn ze, de bal kwijt dan begint ie dereen direct te verdedigen en denken ze half en half in bezit te komen dan liggen er al weer drie of vier in de volle sprint richting vijandelijk doel. Ver der hebben de Sovjets het beken de Oostblok-minderwaardig- heidscomplex van zich af ge schud. Dat was een van de op vallende aspecten aan Dynamo Kiev dit seizoen. Waar en tegen wie ze ook speelden, het liet ze Siberisch. Ze hebben een gren zeloos vertrouwen in hun eigen kunnen. Onvoorziene dingen daargelaten is deze ploeg voor mij de grote favoriet! HAN BERGER PARIJS (GPD) Mikael Pernfors heeft de Zweedse vlag, die op Roland Garros al half stok hing, eigenhandig omhoog getrokken. Waar kanshebbers als Mats Wilander, Stefan Edberg, Anders Jarryd en Joakim Nystrom voortijdig afscheid moesten nemen van de open Franse tenniskampioenschappen, daar werd het falen van de zware Scandinavische delegatie in Parijs ruimschoots gecompenseerd door het debuut van een vrij onbekende 22-jarige landgenoot. Na Boris Becker schakelde Pern fors gisteren ook Henri Leconte uit (2-6, 7-5, 7-6, 6-3), waardoor de on geplaatste nummer 27 op de we reldranglijst in de finale de strijd mag aanbinden met Ivan Lendl. Een enorm succes voor de Zweed, die op Roland Garros pas zijn tweede Grand-Slamtoernooi af werkt. Tijdens de US Open leed hij al in de eerste ronde een nederlaag NEUBRANDENBURG (SID) - De - x Oostduitser Jürgen Schuit heeft Pi°enschapperi red.) uitwedstry- gisteren tijdens atletiekwedstrij- e" speelde, had iedereen een he- den in Neubrandenburg met een e en werfjemtgejouwd. tegen Jarryd. „Ik heb de laatste weken ontzettend veel looptrai ning verricht, waardoor mijn con ditie met sprongen vooruit is ge gaan. Dat heeft me een hoop zelf vertrouwen gegeven', verklaarde Pernfors zijn doorbraak in Parijs. Het chauvinistische Franse pu bliek op het court central, dat nu weer minstens een jaar moet wach ten voor het een landgenoot mag aanmoedigen in de eindstrijd Yannick Noah was drie jaar gele den de eerste en de laatste vond de Zweed gisteren eerder een sti mulans dan een storende factor. „Als ik met Georgia (voor die Ame rikaanse universiteit kwam Pern fors in actie bij nationale kam- Zijn come-back blijft daarom opmerkelijk. Drie weken geleden in Rome verloor hij pas tijdens de kwartfinales van Lendl en vervol gens bezorgde hij Frankrijk in Düsseldorf de Nations Cup door onder meer Vilas en Jarryd te klop pen. Leconte bereikte daardoor voor het eerst in zijn loopbaan de top-tien van de wereldranglijst. Nu de bon-vivant van weleer, die zijn tijd vaak liever besteedde aan het rondscheuren in snelle auto's, in middels 'getemd' is door een hu welijk met de ex-vrouw van voor malig hordenloper Guy Drut en 'Parijs' zijn metamorfose onder streepte, hoeft het daarbij niet te blijven. UVS speelt volgend seizoen in de Hoofdklasse en de receptie naar aanleiding van die zo gehoopte en verkregen promotie was er één ge heel in stijl. Druk, gezellig en met een keur aan sprekers. Van cere monie-meester Mat Kantebeen kreeg een ieder die wat wilde toe voegen aan de feestvreugde keurig een minuut of wat de tijd. Naast LSF-voorzitter Carl Pries (foto Van Boven) beklommen vele andere bekende figuren uit de Leidse sportwereld het spreekge stoelte om voorzitter Bart van Leeuwen en zijn bestuur geluk te wensen. Daaronder ook grensrech ter Frits van Duyl, die noodge dwongen afscheid nam van zijn ploeg. Volgend seizoen neemt een neutrale man de honneurs aan de zijlijn waar. Ook afscheid van UVS, maar dan vrijwillig, nam Melbi Raboen. Van harte ging dat niet. "Dit is heel mooi", sprak de Haagse trainer die volgend seizoen ADO onder zijn hoede neemt. "Jammer, dat ik nog niet een jaartje kan blijven. Dit is echt een aardige club. En dan meen ik". LEIDERDORP - De moed is de wedstrijdleiding van het tennis toernooi in Leiderdorp intussen tot ver in de schoenen gezakt. Giste ren begon het vanaf 16.00 uur weer onophoudelijk te regenen en kon het programma niet worden vol tooid. Vandaag moet het de hele dag droog blijven anders kunnen morgen de finales nog niet worden verspeeld. In het vrouwenenkel B kon al leen Margot van Overloop een vol ledige wedstrijd spelen tegen Nel- leke Wijermans. Van Overloop maakte haar plaatsing ruimschoots waar en versloeg Wijermans met tweemaal 6-2. Martjjn Krans had, in het manne- nenkel B, een verrassende voor sprong tegen Freek van der Capel- len. Voordat de regen verder spe- len onmogelijk maakte leidde Krans met 5-3 in de eerste set. In het mannenenkel C schakelde Mathijs Glasstra de geplaatste Bart Krans uit. Na een spannende drie- setter moest Krans, na 6-4 in de laatste set, zijn meerdere erkennen in Glasstra. Eén les heeft de wedstrijdleiding voor volgend jaar geleerd: In Ne derland moet je altijd een regen verzekering afsluiten. JETSKE GOUDSMIT cord gevestigd op het uuiaiiucuuuiB mei ccu u. i 74 meter en 8 centime- Hier klappen de r fabuleus wereldre- neerle lets 8°eds doet dis- Applaus kreeg de Scandinavi- cuswerpen. Schuit, afkomstig uit sche winnaar met zijn stekelkapsel Schwerin, verbeterde het oude i cord van de Sovjetrus Joeri Doemsjev met niet minder dan twee meter en 22 centimeter. Het record stond sinds 29 mei 1983 (Moskou) op 71,86 meter. Een dergelijke verbetering is in de geschiedenis van het discuswer- dan ook genoeg. Ivan Lendl elk geval gewaarschuwd. „Ik heb hem alleen wel eens zien spelen in flitsen op televisie. Men zegt dat hij voor belangrijke wedstrijden vaak HILVERSUM (ANP) - John van der Wiel is de campagne ter her overing van zijn nationale schaak titel voortvarend begonnen. De 26- tegen Rini Kuijf een veelbelovende week de stugge Gelpke weliswaar nerveus is.'üaar heb ik geen last iari#e' onlan6s in het huwelijk ge- 1", ging Pernfors meteën op de trede.n grootmeester, won gisteren bluftoer. Dat moet morgen dan pen nog niet voorgekomen. Een blijken. Lendl zal in elk geval blij verbetering van twee meter is al zijn dat de ongetwijfeld nog veel uniek. In het verleden kwamen de fanatieker gesteunde Leconte de Amerikanen Jay Silvester en Mac finale niet haalde stelling door. Dat prikte des te meer, omdat bij het nationaal kam pioenschap voor het eerst een meesterresultaat kan worden be haald. De grens zal wel ergens bj de 6,5 punt liggen, maar het daar- Wilkins enigszins in de buurt. Silvester schroefde op 25 De 22-jarige Franse tennisprof namelijk de helft van hun tien 1968 in Modesto zijn eigen wereld- onderlinge ontmoetingen, record van 66,54 maar 68,40 meter. Wilkins was de eerste discuswer per die de zeventig-metergrens doorbrak. Op 1 mei 1976 kwam hij de laatste op Wimbledon. Dat hij geen kans kreeg een voorsprong te nemen op de Tsjechoslowaak deer de Leconte ogenschijnlijk echter tot 70,86 meter. Met 69,18 meter (en niet. „Laten we realistisch blijven: maand geleden had be weerd dat ik de halve finales zou halen op Roland Garros was vier kant uitgelachen", aldus Leconte. Toen immers kampte hij nog volop de Europese titel- met geelzucht, een ziekte die hem zeven weken uit het circuit hield. niet erkende pogingen van 70,38 en 70,04 op zijn naam) was hij toen al werelrecordhouder. Schuit vestigde zijn record tij dens de Oostduitse kwalificatiwed strijden strijd. enkele uren na de door de demis sionaire staatssecretaris Van der Reijden verrichte opening met zwart van Peter Gelpke. Het was zijn zevende achtereenvolgende zege als men de eindsprint van zes uit zes van vorig jaar meetelt. On danks die krachtsinspanning raak te hij met een half punt verschil de apparaat en een shirtje, titel kwijt aan Paul van der Ster ren, die in de wilde openingsronde ook al van zich deed spreken met winst tegen oud-kampioen Gert Ligterink. de complicaties, die Kasparov te gen Miles inbouwde, maar dat ver hinderde niet dat wit gaandeweg positionele problemen kreeg. De strijd spitste zich toe rond de cen trale velden. Toen Gelpke na veel noodzakelijke - nogal inge- voorbereiding dacht zich e3-e4 te wikkelde - rekenwerk is nog niet verricht. Vooralsnog maakten de kandidaatmeesters Douven, Boersma en Peelen de indruk rede lijk tevreden te zijn met de ca deautjes bij de loting: een scheer- De nieuwe tijdregel met een half uur minder bedenktijd voor de eer ste veertig zetten, bracht menigeen in onoverkomelijke moeilijkhe den. Rudy Douven verspeelde er Door zijn internationale succes sen is John van der Wiel het lande lijk niveau ontstegen. Maar het zal hem niet eenvoudig vallen, het ver schil van meer dan honderd elo- punten, dat hem van de anderen scheidt, in de praktijk waar te ma ken. Het begin is er. In de Meraner- variant van het dame-indisch ont- kunnen permitteren, bewees Van der Wiel het onjuiste van die ge- dachtengang. Kampioen Paul van der Sterren trof Gert Ligterink in een overmoe dige bui. De Groninger dacht in de opening een pionnetje mee te kun nen pakken, maar werd voor straf vastgesnoerd en in overdrachtelij ke zin gewurgd. Ook Hans Ree schaarde zich bij de koplopers. Debutant Flip Gold- stern behandelde de Engelse ope ning wat al te passief en raakte bij pogingen zich los te werken in een onoverkomelijke tijdnood. Twee partijen eindigden in remi se: Boersma tegen de Boer en Scheeren tegen Peelen. Boersma had een stuk meer, maar bood re mise aan toen hij zag dat zijn tegen stander kon vluchten in eeuwig schaak. Scheeren en Peelen waren de enigen, die hun treffen ook na de tijdcontrole van de veertigste zet voortzetten. Peelen, met zijn twintig jaar de jongste deelnemer, was daarbij in het voordeel, maar zijn surplus van twee pionnen bleek niet toereikend voor de winst. LEIDEN - Voor de derde maal in successie heeft Kathy van der Meije het nationale snelschaak kampioenschap voor vrouwen op haar naam weten te brengen. Tij dens de door Philidor in het Agnes Lyceum georganiseerde kam- pioensstrijd had Van der Meije heel wat meer concurrentie te duchten dan tijdens voorgaande ja ren. Aanvankelijk zag het er zelfs naar uit dat Heieen de Greef met de hoogste eer zou strijken, maar- tijdens de voorlaatste ronde ver slikte de Philidor-troef zich in god- old Corrie Vreeken. Daardoor kon Van der Mije alsnog langszij ko men en een beslissingskamp af dwingen. De Utrechtse wist deze met IV2-V2 te winnen en eiste daar mee opnieuw de titel voor zich op. Vandaag zorgt Philidor opnieuw voor activiteiten, middels het orga niseren van het jaarljkse Rapid- toernooi in de speelzaal van de LEAO aan het Lammenschans- plein. Belangrijkste kanshebbers op de eindzege in dit negenrondige toernooi zijn de in eigen huis spe lende gebroeders Piket, Hans Kuijf, Leo Hofland en Erik Knop- pert.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19