Geen schim van de samba-dansers Hongarije niet om aan te zien Geweld zorgt voor problemen Geen voetbal en geen doelpunten bij Engeland-Marokko H55SHS t»»Mssaatir.s Boos op Socrates Ondanks zege op Canada 'Dertig jaar ouder' In het hete Monterrey lijkt actie onmogelijk Finale van de LD-Cup uitgesteld Brazilië stelt teleur WK ZATERDAG 7 JUNI 1986 SPORT ning op Frankrijk om de volgende JRAPUATO - Nederlaag noch s j-e van de Hongaren tegen de Sov- ronde te bereiken. Dat lijkt jets zijn een vergissing geweest, mogelijkheid. Gisteren in Irapuato speelde het elftal, dat Nederland voor de WK uitschakelde, maar Oranje voor de grijpelijk. Canada, minder dan te- Europese t moeten, tegen Cana< lendig als tijdens de strafexpeditie dertig graden gen de Fransen, had in doelman Lettieri (bij een temperatuur van de Sovjets. De prijs, die door Hongarije be taald moest worden voor de twee de wanprestatie in het toernooi r rust i ge broek) een zwakke sluitpost, die zich de eerste treffer van Esterha- 114 seconden slechts, volle dig mocht aanrekenen. De typi- Mexico, was laag aan de ene kant sche zaaldoelman is van minimale hoog aan de andere. Laag, om- afmetingen, komt nooit van de lijn it er gewonnen werd, zij het af, maar de Hongaren probeerden slechts met 2-0, hoog, omdat het vrijwel nimmer met hoge ballen doelsaldo dwingt tot een overwin- IRAPUATO (SID) - Trainer Gyorgi Mezey was in alle staten na afloop van Hongarije-Cana- da. „Ik ben in deze wedstrijd dertig jaar ouder geworden. De hoofdzaak is echter, dat we ge wonnen hebben en twee pun ten rijker zijn. We hebben van daag niet alleen tegen Canada gespeeld maar ook tegen onze eigen zenuwen. De 0-6 tegen de Sovjetunie was nog lang niet vergeten." Trainer Tony Waiters van Ca nada was nog kwaad over de snelle treffer van Esterhazy. „Dat domme doelpunt in de tweede minuut was de belang rijkste gebeurtenis in deze wedstrijd. We hebben ons snel hersteld van die tegenslag. In de tweede helft hebben we al les geprobeerd om voor de ge lijkmaker te zorgen. We hadden in de gaten, dat we dicht bij een gelijkspel waren, tot Hongarije voor de tweede keer raak schoot." MONTERREY (ANP) - In Monterrey, de heetste stad van Mexico, lijkt voetbal tot de onmogelijkheden te horen. En geland en Marokko kwamen in hun wedstrijd uit de twee de speelronde van groep F niet verder dan een slaapver wekkende 0-0. Na een eerste kwartier, waarin beide teams nog initiatief toonden, was het door een gebrek aan adem, zin en persoonlijkheid snel bekeken met de wedstrijd in het Stadio Universitario. gebruik te maken van deze kwets baarheid. Er waren meer spelers bij de Canadese zaalvoetballers, die bij dit wereldkampioenschap, niets te zoeken hadden. Midden velder James en linksachter Wil son bijvoorbeeld. Coach Waiters verving het tweetal al voor rust. Hongarije had toen overigens geen druk gelegd op die zeer zwakke plekken. Het elftal van Mezey leg de trouwens nergens druk. De ploeg, die een grote score no dig had om iets goed te maken na de pijnlijke ouverture tegen de Sweeney en Segota, de invallers, vergaten ook, dat een aanvallende Daarmee kregen de Hongaren een Sovjetunie, bouwde niet door op waren duidelijke versterkingen, ploeg aan zijn verdediging moet erg ruime beloning voor het enige, de openingstreffer, die de Canade- Sweeney bracht bovendien een denken. Dat werd een kwartier waarvan zij meer bezaten dan de tijd door Detari uitgebuit. Canadezen: ervaring. Gerry Gray en Brandy Eagan in duel met de Hongaar Esterhazy. De Canadezen verloren met 2-0. se zwakke punten al meteen had blootgelegd. In plaats van door te portie hardheid mee, die hem een gele kaart kostte voor een poging stormen tegen elf voetballers, die een einde te maken aan de voetbal iets meer dan doorsnee techniek i huis hebben, maar totaal geen elf tal vormen, haalde Hongarije alle vaart uit het spel. ILEIDEN - De finale van de de stemming. Ook Barcelona, Inter tegen dit elftal met „rubberen" be- striJd om de Leidsch Dagblad Cup nen speelden. De Canadezen ech- is uitgesteld. Vanwege de slechte ter hadden niemand, die in het weersomstandigheden zal het duel strafschopgebied een voortzetting tussen Noordwijk en Lugdunum, VOETBAL - Ian Rush, de 24-jarige spits van Liverpool, vertrekt voor 4,5 miljoen dollar (ruim elf miljoen gulden) naar de Italiaanse kam pioen Juventus. De clubs kwamen drie dagen geleden al tot overeen- Milaan en AC Milan hadden be langstelling voor de topschutter uit Wales. Of Rush volgend loopbaan van Kiprich, en vervol gens (vijf minuten voor tijd) de ro de kaart voor een volgende over treding, die echt niet door de beu gel kon. Coach Waiters gebruikte Segota, zijn vaardigste aanvaller, te laat. Net zoals Segota, na de Ameri kaanse zaalcompetitie, ook pas laat was gearriveerd, te laat zelfs, om dat zijn paspoort ook nog verlopen bleek. Canada kon leuk ballen, niets minder dan de Hongaren, die zelfs daadwerkelijk in de Italiaanse kon geven aan leuke opzetjes competitie debuteert, hangt af van de beslissing van de Italiaanse voetbalbond de grens voor buiten landse voetballers weer open te stellen. dat vanmiddag op het veld het middenveld. De Noordameri- uvs z°u worden gespeeld, geen kanen hepen zichzelf in het laatste dojorgang kunnen vinden. kwart van de strijd nog voorbij en struikelden keer op keer de Hon gaarse buitenspelval binnen. Zij De wedstrijd is inmiddels vast gesteld in de laatste week van au gustus. Dat geldt evenzeer voor de "ztrijd om de derde en vierde plaats tussen LDWS en Oegstgeest. Ook die partij geldt nu als 'warming-up' voor het komende seizoen. Engeland raakte na een dik half uur aanvoerder Robson kwijt, toen die bij en onschuldige valpartij voor de derde keer in korte tijd zijn schouder uit de kom draaide. Wil- kins nam de aanvoerdersband over, maar stond twee minuten voor rust ook in de kleedkamer, toen scheidsrechter Gonzales Roa uit Paraguay de provocaties van de AC-Milan middenvelder met rood bestrafte. Het waren de opwin dendste momenten van een duel, dat sport op zijn slechtst toonde. Met tien Engelsen ging het in de tweede helft warempel vijftien mi nuten lekker. Daarna kon het tien tal niet meer. Het elftal van Marok ko wilde niet meer. Het laatste kwartier maakte de ploeg zich schuldig aan het grofste soort van spelbederf, dat geen enkele arbi trale vermaning trof. Het roodver brande pubhek was bij de schaam teloze vertoning in de 'oven' van Monterrey toen al in slaap geval len. In nood Voor Engeland ziet de toekomst in Mexico er slecht uit. De ploeg is in nood. De wereldkampioen van 1966, die eerder deze week met 0-1 verloor van de 'sluipmoordenaars' van Portugal, moet de laatste wed strijd tegen Polen winnend afslui ten om door te gaan naar de achtste finales. In de huidige vorm zit dat er niet. De Britten missen vernuft om in Monterrey sterk voor de dag te komen. De inbreng van een fitte Bryan Robson en een niet gediskwalifi- GUADALAJARA (GPD) - De duikeling van de spontaan opgelaten vlieger in het Jalisco- stadion is illustratief voor het niveau van het Braziliaanse elftal. Na de omstreden winst (1-0) op Spanje kwam de torenhoge favoriet in groep D tegen Algerije met pijn en moeite tot een zelfde score, waar een puntendeling de verhoudingen in het veld heel wat beter zou hebben weergegeven. Maar dank zij een kapitale misser van Medjadi, die verzuimde voor opruiming te zorgen, kon Careca Brazilië halverwege de tweede helft alsnog uit zijn lijden verlossen. De sympathie van het in Guadala- naar Algerije. Gaandeweg kregen voor Edson ingevallen Falcao jara toch overwegend Braziliaans de Noordafrikanen de toeschou- voorop maakte de door menigeen gezinde publiek ging echter uit wers steeds meer op hun hand en als wereldkampioen getipte forma- werden de doorzichtige en in traag tie zo'n slome indruk dat Algerije tempo uitgevoerde acties van Bra- steeds gemakkelijk orde op zaken zihë begeleid met een schril fluit- kon stellen en het aanvalsduo Ca- concert. De criticasters i-Casagrande daardoor r Santana werden andermaal op hun indruk konden maken. wenken bediend, maar kregen uit eindelijk toch weer het deksel op De kwart miljoen gulden die elke speler in het vooruitzicht is gesteld Brazillè-Algerije 1-0 (0-0). 67. Careca 1-0. Scheidsrechter: Mendez (Gua), toeschou wers: 40.000. Brazilië: Carlos; Julio Cesar; Edson (Falcao), Edinho en Branco; Ale- mao, Socrates, Elzo en Junior; Careca en Casagrande (Müller). Algerije: Drid; Meg- haria; Medjani, Mansouri, Guendouz, Ben- mabruk, Kaci-Said en Assad (BenSouala); Madjer, Menad en Belloumi (Zidane). de neus door de fatale misser van wanneer Brazilië Medjadi. Met de grote drie leden, Assad, Belloumi keer wereldkampioen wordt, lijkt vier jaar ge- verder weg dan ooit. De samba- Madjer, dansers van weleer zijn geen schim i de basis, was het moedige Alge- meer van vier jaar geleden, die de rije anderhalf uur lang volstrekt voetbalwereld in extase brachten Stand in groep D is: 1. Brazilië 2. Noord-Ier. 3. Algerije 4. Spanje 2 2 0 0 4 2-0 10 10 11-1 2 0 1111-2 1 0 0 1 0 0-1 w geweest aan Brazi- met vaak oogstrelend voetbal. In Qua positiespel en vindingrijk- plaats daarvan beschikt trainer Rabah Santana nu over een team van indi vidualisten dat in de verste verte voorsprong, de geen team vormt en dat in deze De onbetwiste uitbhnkerbijde allang blü mag zijn dat het de -j°n£e heid stak de formatie Saadane, de conditietrainer 1982, de Brazilianen zelfs I I kroon en riep de manier van spelen herinneringen op aan 1982. Dat de achtste finales haalt overwinning van toen op de West- 7 juni: Sparye-Noord-Ierland. 12 juni: ^uiit|ers 6eent uitschieter was en Brazilië-Noord-Ier- dat Spanje volgende week m Mon terrey nog een hele kluif zal heb ben aan deze Socrates ligt uitgeteld op de brancard. De Brazailiaan zou het duel tegen Alerije later gewoon uitspelen, (foto AP) prima uitzicht kregen op e Programma: 7 juni: Spai„_ Spanje-Algerije land. met nog geen 60.000 leden kleine voetbalnatie was echter doelman Nasredine Drid, die van Uitzondering Saadane de voorkeur het gekregen boven Larbi el-Hadi. Geschrokken „..uil aa, „hm. Ee" van die uitzonderingen daar- Van de reeks fouten die hij maakte „«C „aai Frans voorbeeld ?p 'i ^?tonA° c°rrelra da.Co?; tegen de Noordieren heeft El-Hadi nn. u voetballende eauiDe staat als een z de artiestennaam heeft het bij de bondscoach en zijn me- I12SLL!M= naai boven water aangemeten van Muller, en die hei- despelers grondig verbruid en mag De Brazilianen daarentegen be- "ieUjk kad °P m™ £as]?; h« voortaan op de reservevank Hongarije-Canada 2-0 (14). 2. Esterhazy voeioauenae equ 14, 76. Detari 24. Scheidsrechter: Jamer Paa' boven water. El-Sharif(Syr); toeschouwers: 8.500. Geel: De Brazil' Lenarduzzi (Can), geel en rood: Sweeney wogen zich (Can). Hongarije: Szendrei; Sallai, Kardos, Gara- ba en Varga; Nagy (63. Dajka), Burcsa (29. Roth), Detari en Bognar; Kiprich de schroeihitte steu- nend en kreunend over de grasmat pn u/arpn ïn faüa ciooVttc (moo iroor t-iecnarmeera x—en waren in feite slechts twee keer Ester- (schoten tegen het houtwerk van Julio Cesar en Leal) echt gevaar lijk. Ze konden al evenmin voor- ÏÏZÏSTEiSRSS d<*l putten uit de twee rustdagen echter is, besliste Santana anders ,en mocht Müller een kwartier na de rust andermaal als invaller op draven. Dat is een hard gelach voor plaats nu Zico vermoedelijk dit plaatsnemen. Nasredin Drid, die toernooi niet in actie zal komen, een aantal uitstekende reddingen dertigers als hij verichtte, kon uiteindelijk even- min verhinderen dat Brazilië als- De stand In groep C r 1. Sowjet-U. 2. Frankrijk 3. Hongarije nog de winst greep. Het gebaar rmee hij Medjadi veroordeelde veelzeggend. De lef en de flair Algerije vanaf de eerste minuut Brazilië tegemoet 2 110 3 (2-1) 2 10 12 (2-6) 2 0 0 2 0 (0-3) Het resterende programma: Hongarije- Groep F Engeland-Marokko 0-0. Scheidsrechter: Gonzales Roa (Par); toeschouwers: 20.200. Geel: Wilkins en Hateley (Eng), Khalifa en Khairi (Mar). Rood: Wilkins. Engeland: Shilton; Gary Michael Stevens, Fenwick, Butcher en Sansom; Hoddle, Robson (40. Hodge) en Wilkins; Lineker, Hateley (76. Gary A. Stevens) en Waddie. Marokko: Zaki; Kahlifa, El-Biyaz, Bouya- hiaoui en Lemriss (72. Ouadani); Dolmy. Bouderballa en Timoumi; Khairi, Krimau en Merry (86. Soulaimani). De stand in groep F: 1. Portugal 1 1 0 0 2 (1-0) 2. Marokko 2 0 2 0 2 (0-0) 3. Polen 10 10 1 (0-0) 4. Engeland 2 0 111 (0-1) voetbal -.1 actie k\^m tegen NcmrdJerland T: (1-1). Met Socrates en de al vroeg dfptoeg v^ende^ seizoen wel goed is voor zo'n twin tig doelpunten. De op het laatste moment als bondscoach opgeroepen Santana heeft het echter niet zo begrepen op de pupil van Falcao, die als een playboy door het leven stapt en het soms niet al te nauw neemt met de discipline. De zoon uit een gezin van zes kinderen, die allen hun brood verdienen met voetbal, be vindt zich daarmee in gezelschap van Rabah Madjer, het idool van veel vrolijke supporters van FC Porto. Van meet af vormde hij gis teravond samen met Assad een voortdurende bedreiging voor de Braziliaanse defensie, waarin de opnieuw imponerende Julio Cesar echter niet kon verhinderen dat Belloumi en Assad desondanks MEXICO-STAD (DPA) - De kritische uitlatingen van de Brazi liaanse stervoetballer Socrates over mogelijke manipulaties tij dens de wedstrijden van Mexico en Brazilië, zijn de organisatie en de wereldvoetbalbond, de FIFA, in het verkeerde keelgat gescho ten. De leiding van het Zuidamerikaanse elftal moet volgende week bij de bond op het matje komen om de uitlatingen van mid denvelder te verantwoorden. Volgens de Zwitser Josef Blatter, secretaris van de FIFA, wor den spelers en officials in Mexico regelmatig verkeerd geciteerd. „Dat is waarschijnlijk ook met de uitspraken van Socrates ge beurd. We zullen onderzoeken of hij zich werkelijk zo uitgelaten heeft, voor we met maatregelen komen. Daarom praten we eerst met de Brazilianen". Socrates zei eerder deze week dat de uitslagen van de wedstrij den van gastland Mexico en favoriet Brazilië vooraf al bepaald waren, omdat het voor de organisatie belangrijk is dat beide ploe gen zo lang mogelijk in het toernooi blijven. ceerde Ray Wilkins zou wemig ver schil maken op dat punt. Glenn Hoddle speelde een redelijk twee de helft, toen hij als eenling het spel op het middenveld mocht ma ken. Sansom en Waddie steunden hem aan de zijkanten. De ster van de Spurs, die steeds serieuzer in verband wordt gebracht met Ajax, had in de beginfase van de tweede helft tot twee keer de eerste Engel se treffer in Mexico op de schoen, maar hij richtte beide malen te hoog. De veelgeprezen Lineker en de Italiaan Hateley bleken op be slissende momenten ook grote te kortkomingen te hebben. Negatief Marokko moet zich diep gaan schamen na de wedstrijd tegen En geland. Na tegen Polen al zeer ne gatief opgetreden te hebben, kwam die eigenschap vrijdag weer bovendrijven op een moment dat dat niet nodig was. In de eerste helft hadden de Marokkanen het betere van het spel. Vooral Timou mi, de Afrikaanse voetballer van het jaar, en meesterdribbelaar Bouderballa waren op dreef. Ze brachten dit keer diepte in het spel, maar na een paar goede aan zetten waarbij de Engelse defensie in het nauw werd gebracht, was het gebeurd met de Marokkaanse durf. In de tweede helft wenste Ma rokko zich niet te storen aan de nu merieke meerderheid, die de ploeg kende. Slechts als de moegestre den Engelsen helemaal geen been meer uitstaken, waren de Afrika nen bereid Shilton te bedreigen. Timoumi dwong de Engelse goalie een kwartier na rust tot zijn stijl volste actie van de dag. Daarna was de Marokaanse aanvalsdrift voor bij. De Noordaftikanen hebben met twee punten uit twee doel puntloze wedstrijden nota bene uitzicht op een plaats in de achtste finales. Daaraan werd in Monter rey, waar in 270 minuten voetbal één treffer is gemaakt, vrijdag alles ondergeschikt gemaakt. Debacle Voor het Engelse elftal was de 0- 0 tegen Marokko het grootste deba cle uit de strijd om het wereldkam pioenschap sinds 1950. Bij de eind ronde van de wereldtitelstrijd in Brazilië verloren de Engelsen in dat jaar in Belo Horizonte met 0-1 van de Verenigde Staten. Ray Wilkins accentueerde het dieptepunt van Engeland, het moe derland van de voetbalsport, door als eerste Engelsman van het veld te worden gestuurd tijdens een eindronde om het wereldkam pioenschap. Wilkins, de meest er varen speler met 81 interlandwed strijden achter de naam, kwam in botsing met de te snel reagerende arbiter Gonzales Roa. Hij had Wil- kens enkele minuten eerder geel gegeven voor een overtreding te gen Tmouti. De man uit Milaan kreeg daarna rood voor veelvuldig protesteren tegen de beslissingen van de arbiter. De spionerende coach van de Po len, Piechniczek, noemde de rode kaart voor Wilkins een grap: „Geel was terecht geweest, rood belache lijk". Vier protesten MEXICO(ANP) - Uruguay heeft naar aanleiding van de gang van zaken tijdens het duel tegen West- Duitsland vier protesten inge diend. Drie daarvan betroffen scheidsrechter Christov. De Tsje- choslowaak zou niet hebben opge treden tegen Berthold die met een hard manchet om zijn pols speelde. Volgens Uruguay had Christov verder te lang gewacht met het toe kennen van hun doelpunt en had hij de Zuidamerikanen een straf schop onthouden. Het laatste protest geldt Klaus Allofs en Rudi Voller. Zij begaven zich niet direct naar de dopingcon trole maar verbleven eerst nog een tijdje in de kleedkamer. De do pingcontrole heeft overigens na de eerste vijftien wedstrijden nog geen enkel positieve resultaten op geleverd. Dertig spelers werden gecontroleerd. MEXICO-STAD (Reuter) - Het waarbij honderden gewonden i toernooi om het wereldkampioen schap voetbal in Mexico, bedoeld om de hele wereld ervan te overtui gen dat het land hersteld is van de aardbeving van vorig jaar, heeft de Mexicaanse regering tot nu toe meer problemen dan plezier opge leverd. Het feest na de overwin- len. Deze uitbarsting van geweld zorgde direct voor een sterke koersdaling van de Mexicaanse munt-eenheid, de peso. Voor het begin het voetbalfestijn leverde een dollar (iets meer dan twee gulden vijftig) 520 pesos op, deze week kreeg de tourist al 640 ning van het nationale elftal op pesos voor de dollar. Ook de toe- België liep uit op een bloedige de- schouwersaantallen blijven achter monstratie tegen het bewind van bij de begroting. Kondigde de or- president Miguel de la Madrid, ganisatieeindvorigjaaralaan.dat alle wedstrijden uitverkocht wa ren, dagelijks zijn grote lege plek ken in de stadions te zien. Gezien de prijs van de kaartjes, ruim 50 dollar (ongeveer 125 gulden) en het geringe inkomen van de meeste Mexicanen geen verrassing. Wie woensdag de wedstrijd tus sen Engeland en Portugal volgde kreeg het idee dat het Technologi- co-stadion (capaciteit 40.000) vrij wel leeg was. Toch waren er 20.000 toeschouwers aanwezig, maar de Mexicaanse televisie liet alleen de onderste helft van de tribunes zien, waar geen enkele fan zijn toevlucht had gezocht. De meeste kaartjes zijn door gro te organisaties en welgestelde Me xicanen opgekocht met het plan ze voor veel geld aan de toeristen te verkopen. Nu de toeloop naar Me xico echter tegenvalt, blijven de rijken met de kaartjes zitten en zijn de stadions maar voor de helft ge vuld.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17