'Na de geiten komen de bokken vanzelf. 'De mensen die je wilt, krijg je niet' Meerburg in actie voor lichtinstallatie Amnesty Leiderdorp houdt morgen jubileum-manifestatie iilgggii Gehandicapten willen subsidie avondschool Centrum in toekomsl CORRESPONDENTEN (m/v) Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 31 MEI 1980 LEIDERDORP - Inwoners van Leiderdorp zullen soms moeilijk in aanraking komen met het jubile rende Amnesty International. Vooral bij festiviteiten in het win kelcentrum de Winkelhof in deze gemeente. "Daar hebben ze onze organisatie liever niet met een in formatie-stand", zegt Clarissa van Hartingsveldt, contactpersoon van de adoptiegroep van Amnesty In ternational Leiderdorp. "Wij zou den met onze negatieve berichten over martelingen en dergelijke, mensen afstoten". De informatiekraam, die vooral belangrijk is voor de ledenwer ving, staat in het winkelcentrum dan ook altijd op een afgelegen plaats. "We hebben heel veel moei lijkheden met dat winkelcentrum gehad. Ze geven ons altijd een slechte plaats, terwijl bijvoorbeeld het Rode Kruis en het Wereld Na- tuurfonds een normale plaats krij gen. We zijn kennelijk niet com mercieel genoeg voor het winkel centrum". "Het is toch schandalig dat zoiets hier kan gebeuren", reageert Ina Galavazi, contactpersoon van de werkgroep. "Zeker na zo'n inci dent moetje doorgaan met acties". Dat doen ze dan ook. Morgen or ganiseert de werkgroep Leider dorp een manifestatie vanwege het 25-jarige bestaan van Amnesty In ternational. De dag begint om tien uur met een speciale kerkdienst in de Dorpskerk. Twee uur later opent Sylvia Maier, de secretaris bij het Nederlandse hoofdkantoor van Amnesty in Amsterdam, de manifestatie officieel in de Hol- landsche Tuyn aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Daar treden later op de dag ook de theatergroep van Amnesty Woerden op en een Zuid- amerikaanse muziekgroep. Naast het gebouw, in het atelier van Rien van der Nat, wordt een doorlopen de verkoopexpositie gehouden. Natuurlijk staat hier de Amnes ty-stand, waar allerhande informa tie te krijgen is, op een prominente plaats. Dus weer een heleboel ac tieve leden erbij? Clarissa van Hartingsveldt: "Ik hoop op veel mensen. In totaal hebben we er 250 uitgenodigd. Ik ben blij als naast die mensen nog 100 man komt. De ervaring leert wel dat je de mensen die je wilt hebben, toch niet krijgt. Want hoe dat moet, dat weten we nog steeds niet". Om te blijven functioneren is het voor de Amnesty-groep juist heel belangrijk om meer leden te wer ven. Clarissa van Hartingsveldt: "Het probleem voor veel kleine plaatsen is een tekort aan actieve leden. Wij hebben nu in totaal 11 actieve leden, zes in de adoptie- groep en vijf in de werkgroep. Ter wijl tien leden toch wel het mini mum is om alle activiteiten goed te kunnen uitvoeren". Ondanks ad vertenties in kranten en werving bij de stands, blijft de afdeling Lei derdorp van bescheiden formaat. "We hebben een grote doorloop in de groep. Medewerkers blijven vaak maar twee jaar. Dan zijn ze net volledig ingewerkt", zegt Cla rissa van Hartingsveldt. "Wij heb ben vooral te kampen met verhui zingen van leden. Daarbij komt nog dat in Leiderdorp veel andere actiegroepen actief zijn. Dat maakt de spoeling gewoon dunner". Belangstellenden, die wat voor de organisatie willen gaan doen, weten volgens haar vaak niet hoe veel tijd het werk van Amnesty kost. Daardoor schrikken zij al snel en haken af. "Je ziet hun produktie na verloop van tijd afzakken. Dan kost het andere leden meer energie om de activiteiten volledig in de .gaten te houden". "In een rustige periode ben je minimaal één avond in de week kwijt", zegt Clarissa van Hartings veldt. Dat geldt dan voor leden van de adoptiegroep, die regelmatig brieven schrijven voor een vaste gevangene. We adopteren hem als het ware. Daarnaast schrijven we ook veel voor het permanente doodstrafprogramma van Amnes ty". Het aantal uren dat Ina Galavazi in de mensenrechtenorganisatie steekt varieert wekelijks. "Bij de werkgroep, die voor informatie en leden- en fondswerving zorgt, heb je vaak slappe en actieve periodes. Soms is er een aantal weken niets, maar nu is het vanwege onze mani festatie zondag erg druk. Dan ben ik vaak meer dan twee volledige dagen per week bezig". Ondanks het vele werk blijft het de contactpersonen verbazen dat er maar een beperkt aantal actieve medewerkers is. "Ik denk dat men sen bang zijn om er veel tijd in te steken", zegt Clarissa van Hart ingsveldt. "Het is ook een beetje gemakzucht", vult Ina Galavazi aan. "Bij de stands merk je vaak dat mensen aan de ene kant enorm veel begrip hebben voor ons werk. Die good-will geldt tot op zekere hoogte, als het aankomt op tijd en ruimte, dan voel je gewoon dat de mensen zich terugtrekken". f jn vertrouwde stek: de voordeur van (foto Holvast) Het enige struikelblok voor het plan Openbare verlichting Cen trum betreft de financiën. Wanneer de gemeenteraad akkoord gaat met de begrotingswijziging, moeten Gedeputeerde Staten, het dage lijks bestuur van de Provincie nog haar toestemming geven. Voor het plan moet nog ruim 90.000 gulden worden toegewezen. "We streven ernaar", zegt Kerst- 'en, "voor de winter klaar te zijn met de vervanging van de openba re verlichting en de aanleg van schijnwerpers. Tenminste als we toestemming krijgen". De winke liersvereniging in Wassenaar heeft zich inmiddels al uitgesproken voor het plan. Dit nadat begin dit jaar in een gedeelte van de Langs traat proefverlichting was aange bracht. Doorzichtig glas en andere lampen. "We zijn niet tegen het plan", zegt A.P.J. Notenboom, voorzitter van de Vereniging winkelcentrum Langstraat. "Dat is heel wat an ders. Wij houden liever het oude witte licht, omdat dat meer licht geeft. Daardoor wordt de crimina liteit minder. Maar als de gele lam pen er komen kunnen die de hele nacht blijven branden. Dat is het grote voordeel". ZATERDAG Breestraat - braderie, 10-17 uur Zwembad De Zijl - viering tienjarig be staan, tot 18 uur. Breehuys - Meidenfestival, 12 uur. Stadsgehoorzaal - Roemeens folklore festival, 12-24 uur Antonius Clubhuis Lange Mare 43 grammofoonplatenbeurs, 10-17 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30*17 uur. Gebouw De Regenboog Merenwijk feestelijke Kerkemarkt, vanaf 9 uur. Hartebrugkerk - Haarlemmerstraat, in formatiestand Amnesty International. Gebouw Staalwijk - Herenstraat, rom melmarkt, 9.30-17 uur. Politiebureau - Langegraeht, open huis 10-16 uur. Sportpark De Vliet VTL organiseer jeugdsportdag, 10 uur. Gemeentearchief - Vliet 45, bijeenkoms Ned. Genealogische Ver. afd. Leiden 10.30 uur. Winkelcentrum De Kopermolen - i.v.m 10 jarig-bestaan optreden Saskia en Ser ge, 15 uur. Breehuys - Breestraat 19, new-wave avond, met muziek, drank en video films. Imperium - Oude Vest, 'Niet geschiki voor publicatie', 20.30 uur. Schouwburg - i.k.v. Leidse Chanson week: Juliette Gréco, 20.15 uur. Hot House - Laktheater, 'Loos', fre< funk muziek. 21 uur Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, rommelmarkt hele dag. Oegstgeest Kempenaerstraat/Lange Voort - boy cotactie Zuidafrikaanse produkten, hele dag. Dierenpark Endegeest - Endegeester- straatweg, schaapscheerdersfeest met gratis dierengezondheidscontrole, 10-11 uur en van 14.30-15.30 uur, sport en spel van 10-15.30 uur. politiehondenshow 13.30-14 uur en schapenscheren van 14- 16 uur. Witte Huis - Wilhelminapark, aardbeien- bridgedrive voor niet-rokers, 13-17 uur. Pedagogische Academie - kindertheater NJT speelt 'Het lelijke eendje', 16 uur. Leiderdorp Menswording - Heelblaadjespad, paro chiedag, 11-1 uur. Dorpshuis - Hoofdstraat, schaakinstuif, 10-18 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, Leids Thea ter met 'De Heldendaad' van Hella Haasse, 20.30 uur. Voorschoten Leidseweg 33 - boekenmarkt Amnesty International, 10*16 uur. Cultureel Centrum - Pr. Marjjkelaan 4, Toneelgroep Voorschoten brengt 'Pas op dat je geen woord zegt', 20 uur. ZONDAG Leiden Leidse Volkshuis - Apothekersdijk, ver trek fietspuzzeltocht werkgemeenschap De Ratel. 9.15-9.45 uur. LWH/COC-geboüw - Langegraeht 65, speciaal programma Pink Puppies, 14 uur verzamelen. Wassenaar Hotel Wassenaar - Katwjjkseweg, opera- en operetteconcert Coen Ruivenkamp, 11,30 uur. Duinrell - popfotodag, vanaf 10 uur. Leiderdorp Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat, mani festatie 25 jaar Amnesty International, 12-17.30 uur; jazzconcert 'Swinging Crash', 21-uur. Dorpskerk - Hoofdstraat, kerkdienst 25 jaar Amnesty International, 10 uur, can tatedienst met Leiderdorps Kamerkoor, 18.30 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, vertrek Sterrit voor 75 km, 8-11 uur. Don Bosco - Zuidbuurtseweg, vertrek Sterrit voor 40 km, 11-14 uur; jubileum disco met optreden Nico Haak, 21 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Pr. Marijkelaan, to neelgroep Voorschoten brengt 'Pas op dat ie geen woord zegt'. 14.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 30 mei tot vr 6 juni Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Stevenshof, Petr. Moensweg 50, Leiden, tel. 313234. Swinging Crash De Lelderdorpse play-back- groep 'Swinging Crash' speelt ko mende zondag een thuiswed strijd. Swingin Crash treedt na melijk op voor jazzclub De Wa genschuur in de Hollandsche Tuyn, gelegen aan de Hoofdstraat 24. Aanvang negen uur, toegang zes gulden. Van der Geest draait 12l/2 jaar disco in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De zondagse disco-avond in het Zoeterwoudse Don Bosco. Sinds de oliecrisis een niet meer weg te denken wekelijks evenement in het dorp. Begonnen omdat de jeugd op die autoloze dag geen kant meer uit kon, groeide de avond via de naam 'KPJ' en tegenwoordig 'Every Sunday Disco' uit tot één van de meest stabiele uitgaans gelegenheden in de regio. Waar elders trends, baldadigheid of financiën roet in het eten gooide, bleef Don Bosco volle zalen trekken. Vandaar dat eigenaar Jan van der Geest het 12Va jarig bestaan dit weekeinde op gepaste wijze kan en wil vieren. Nog één keer worden morgen de prijzen van toen bere kend, zorgt de top-vijf van 1973 dat oude tijden terugkeren en is het podium gereserveerd voor een ar tiest die vooral in de jaren zeventig furore maakte: Nico Haak. Eén aspect is en blijft als van ouds, ook na morgenavond: Jan van der Geest houdt het uilgaans- plezier vanuit de voordeur in de ga ten. Dat 'posten' heeft naar zijn zeggen steeds garant gestaan voor een vriendschappelijke sfeer in Don Bosco. Enerzijds doordat het persoonlijk contact erdoor wordt bevorderd, anderzijds omdat op moeilijkheden beluste jongeren steeds voortijdig kunnen worden gewezen op de regels en wetten van Zoeterwouds uitgaanstrots: bij geweid en bezit van drugs volgt on middellijke verwijdering. Toch ziet Van der Geest de ge hanteerde regels niet als enige oor zaak voor de goed lopende disco zondagavond, "Waar kun je op die avond verder terecht in de omge ving?", vraagt hij zich af. "In Lei den zijn maar weinig mogelijkhe den, vooral omdat het horecabe- leid van de gemeente niet bepaald uitnodigend werkt. Niet dat hier zoveel Leidse jongeren komen, maar potentiële 'Leidengangers' uit bijvoorbeeld Hazerswoude, Koudekerk en natuurlijk Zoeter woude komen wel naar Don Bos co. Waardoor een typisch dorps sfeertje is ontstaan. Een beetje drinken, wat dansen en praten ZOETERWOUDE - De voetbalver eniging Meerburg aan de Laan de Goede Herder in Zoeterwoude is begonnen met een loterij om een lichtinstallatie aan te kunnen leg gen rond het trainingsveld. Ook or ganiseert de vereniging een spon sorloop en nog enkele andere acti viteiten. De lichtinstallatie zou vol gens plannen van de voetbalver eniging verplaatst (en uitgebreid) moeten worden naar een geheel nieuw en verhard oefen veld. Het idee van de vereniging is om het voetbalveld dat aan het huidige trainingsveld grenst, bij het nieu we oefenveld te voegen. "Het der de veld is ook aan renovatie toe", zegt C.G. Bruines, secretaris van de sportvereniging. "Wij willen dan het achterste gedeelte, bij de spoorlijn, verharden. Dan houden we een half speelveld over, dat we kunnen gebruiken voor de F- en E- pupillen". Begin dit jaar boden leden van Meerburg burgemeester Houdijk een petitie aan, waarin zij stelden dat trainen op het huidige oefen veld door de modder onmogelijk is. Om hun protest kracht bij te zet ten, sloten zij enige tijd de Noord- buurtseweg af om er te trainen. De burgemeester zegde destijds toe dat Meerburg over afzienbare tijd over een goed bruikbaar trainings veld moet kunnen beschikken. Wethouder H.S. Graniewski-Wij- nands (Welzijn) wacht nu op advies van Gemeentewerken over het plan van de voetbalvereniging, dan pas kan een beslissing worden ge nomen. Bruines: "De heer Van Leeuwen van gemeentewerken zou in de loop van de maanden juli, augustus de plannen klaar maken. Nog voor het nieuwe seizoen. Ik verwacht dat onze plannen voor 80 tot 90 procent doorgaan, maar met verwachtingen moeten we voor zichtig zijn". 'Er tussendoor gevlogen' ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense stichting Nazorg heeft haar leerlingen van de avond school gemobiliseerd om de subsi die veilig te stellen voor dit onder wijs aan volwassen verstandelijk gehandicapten. De gemeenteraad heeft daardoor onlangs circa dertig smeekbeden mogen ontvangen van de verontruste scholieren. "Het is immers hun school", al dus docente W.J. Schoneveld-Me- dema van de avondschool voor geestelijk gehandicapten. "Het on derwijs loopt gevaar en de leerlin gen zijn daar zeer nauw bij betrok ken". De onderwijzeres hoopt dat de brieven -met onder meer: 'Mo gen wy alstublieft subsidie ?'- de beslissing van de gemeenteraad gunstig zullen beïnvloeden. Bij de omvangrijke bezuini gingsoperaties in 1984 is financiële steun voor de avondopleiding in de gebouwen van de Emmaschool stopgezet. "Dat is gebeurd door een misverstand", vertelt E. de Brouwer van de gemeente Alphen. En collega B. Meijer zu Slochtern: "De stichting Nazorg blijkt achter af onterecht in het bezuinigings pakket gekomen. Er vliegt er na melijk wel eens een tussendoor". Een tijdelijke noodvoorziening voor de jaarlijkse subsidie van 10.000 gulden is gevonden voor het cursusjaar 1985/1986. Het spant nu echter om de permanente oplos sing voor de avondschool. Er zijn drie leerkrachten in dienst voor het individuele onderwijs aan de ver standelijk gehandicapten. Op de school zitten leerlingen van nagenoeg alle leeftijden, maar ouder dan twintig. Tot voor kort heeft zelfs een scholier van zestig jaar ingeschreven gestaan. Over dag zitten de meesten op de sociale werkplaats of een dagver bij f. Met het speciale avondonderwijs wor den culturele vaardigheden bijge houden en uitgebreid, zoals taal en rekenen. De zelfstandigheid wordt daarmee bevorderd. "Het zou vreselijk jammer zijn wanneer dit schooltype verdijnt", zegt mr. F.E. van Beek, voorzitter van de Stichting voor christelijk buitengewoon onderwijs. "Het is uitermate belangrijk dat de avond school blijft bestaan en dat is ook in het algemeen belang. De leerlin gen leven er telkens weer naar toe om daar naar school te gaan". over voetbal. Dat doen ze hier". Van der Geest heeft voorts het voordeel dat zijn naam in het Zoe terwoudse lekker klinkt in de oren van ouders, wier dochters op zon dagavond naar de disco willen. Ie dereen kent hem immers. Is het niet van de disco, dan wel van een van de andere activiteiten in het za lencentrum. Waardoor een gouden succesformule in het uitgaansle ven in werking treedt. Of. zoals Van der Geest het zelf verwoordt: "Als de geitjes mogen, komen de bokken vanzelf'. Deur gesloten In de beginjaren trachtte Van der Geest de aanloop vast te houden door de disco-show van radio Ver onica binnen te halen. De toenma lige piraat trok inderdaad veel be kijks in Zoeterwoude. Toen de prijs van de Veronica-show echter te hoog werd probeerde de zaalei genaar het zonder die steun. En het publiek bleef komen. "Steeds drukker werd het. Deed ik eerst alleen maar één zaal open, later werden twee zalen zelfs te krap, Zo rond 1980 moesten bezoe kers echt zorgen om half negen binnen te zijn. Anders kon de deur wel eens gesloten zijn. Zo vol was het". Die tijd is voorbij. Deels doordat vrijbuiter Van der Geest het 2'/2 jaar geleden tijd vond worden om de wekelijkse disco-avond hele maal zelf te organiseren de samen werking met jongerenvereniging KPJ werd verbroken. Over die 'onteigening' zegt hij nu: "De KPJ kreeg subsidie en had Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: Martijn zv. N.V. Ponsen-ten Doesschate, Pa trick A. zv. J.E. van der Geest-van Wis sen, Jorick L. z.v H.T. Beuman-Does. Martijntje dv. R.S. Holscher-van Maris, jvr. Cecile D. dv. jhr. L.S.H.J. van Sasse van IJsselt-Rolandus Hagedoorn, Christel M. dv. P.T.C. de Jong-Hesp, Chantal dv. S.R. Boendermaker-Ger- ring, Paul A. zv. J.F.L. Marselis-van den Heuvel. Wendy H.J. dv. J.C.M. Bos- saert-Gaertner, David J. zv. M.L. Hoek- sema-Vrijstein, Kim dv. F. Hommes- Gerbrandts, Ondertrouwd. L.J.J. van Stijn met J.M-M. Kraan. Gehuwd: A.A.M.C. den Hollander met A.F.M. van den Hout, Overleden: D. Noort79jaar. R. Krupe 52 jaar. T. Roebert w.v. Dresme 94 jaar. R.F. van Oostrum 41 jaar, C.A.M. Kruijs- sen w.v. Happel 84 jaar, H M. van der Vijver 88 jaar. VOORSCHOTEN - Geboren: 30 apr 86 Marieke C., d.v, C.G. Huijskens-van der Beek; 26 apr. 86 Martha H., d.v. C.H. Stouten-van Voorst; 28 apr. 86 Payius C.M., z.v. C.W.M. van Santen-Muit; 29 apr. 86 Emilia M M., d.v. J.C.M. Hen driks-Onderwater; 1 mei 86 Christina E., d.v. A. Kielman-Overpelt; 2 mei 86 Hi- :ham, z.v. H. Lachhab-el Massaoudy; 3 mei 86 Jessica, d.v. J. Jansen-Zandstra; mei 86 Vera C M., d.v. L.L. Km teka.e can Schie; 8 mei 86 Denise, d.v. G.Th. Kransse-van Kuyk, 12 mei 86 Edith S d.v. W.H.Th. Lamboo-van Aken; 28 apr 36 Michiel G., z.v. R.W Schroder-van Dijk; 30 apr. 86 Dirk J.. z.v PJ. van Kampen-van Leeuwen; 7 mei 86 Floren tine Ch., d.v. W.A. Pfeifer-van Spron- sen. 7 mei 86 Kim T„ d.v J.J. Spring in 't Veld-Gussenhoven; 14 mei 86 Kim E.. d.v. A. Hissink-van Deursen. Ondertrouwd: 20 mei 86 A.L. Visser met D.A.M. de Bruyn; 20 mei 86 E.R. van der Zalm met A.M.C.A. Andela; 20 mei 86 J. Klein met J. Nieuwenhuizen; W.G.D. Pluimers met J. Knoester; 20 Oschmann. Gehuwd: 15 A.M. Beulen; 16 5 R. Westen n tP.H. i de Zoeterwoudse disco, zonder veel pijn en moeite hier ook nog eens een smak inkomsten. Daardoor konden ze wel erg ge makkelijk concurreren met de acti viteiten die ik er naast de disco op na hield. Bovendien had ik toen net Don Bosco van de kerk overge nomen, ik had de inkomsten zelf hard nodig". Zijn slap zette aanvankelijk kwaad bloed bij de KPJ. Later, WASSENAAR - Meer sfeer in "vrij doodse" Wassenaarse c toen de jongeren een eigen onder- üüm.'Dat"höpèn Ë'en W van de komen kregen en de naam in Uto- gemeente te realiseren door de v< pia veranderden, werden de ban- üchting te veranderen. Aanstaam den weer aaneengesmeed. Van der maandag buigt de gemeenterad j- - i- QVer ^et voorstei om met i vervanging van de openbare v< lichting in enkele straten, teve andere lampsoorten aan te schi fen en de Dorpskerk, de dor spomp (het Plein), de korenmol Windlust (Gravestraat) en h beeld de Rolschaatsers (Lanj traat), met schijnwerpers te belic ten. Volgens A. Kersten, directer Geest zegt dat er in Zoeterwoude ruimte genoeg is voor beiden. "Ze gaan eerst naar Utopia. Worden de jongeren wat ouder, dan gaan ze naar Don Bosco en is men dat weer ontgroeid, dan verkennen de Zoe- terwoudenaren de discotheken in Noord wijk". Desondanks is de tijd van de overvolle zalen en gesloten deuren nog altijd niet teruggekeerd. Vol gens Van der Geest is dat de 'schuld' van Veronica. "Zij gingen energiebedrijf in Wassenaar, wore op zondagavond uitzenden en daar het Wassenaarse centrum veel g< bleven de mensen voor thuis. Zo zelliger door in de lantaarnpale kun je stellen dat we zijn opge- zogenaamde natriumlampen 1 staan en zijn gevallen met Veroni- draaien. "Die brengen veel met ca". sfeer in het nu vrij doodse gedeelt Waarbij komt dat het 'trend' is van het centrum. De energiekoste om steeds later uit te gaan. Ook in dalen er ook door, zodat de verlicl Zoeterwoude. Van der Geest: "Het ting de hele nacht zou kunne eigenlijk te gek om los te lopen: branden. Nu gaan de lantaarnpale de mensen komen soms pas uur. Dus wat heb ik gedaan: van het vroege sluitingsuur van half twaalf afgestapt. We gaan nu tot half een door..." Ondanks die verschuiving rich ting late uurtjes en ondanks het feit dat hij er zelf niet jonger op wordt, wil hij van ophouden niet weten. "Het blijft aardig om dit te doen. Je hebt op een leuke manier contact met jongeren. Het is ge woon lekker werken". elf om half elf al uit". De verlichting rond de histo sche gebouwen zal onopvallei worden opgesteld. Er kom schijnwerpers op masten, ma ook in speciaal geconstrueerde t tonnen bakken. "Daardoor kunn ze niet beschadigd worden. Mocht het nodig zijn dan kunnen we er altijd wat beplanting omheen zet ten, om ze aan het oog te onttrek ken", aldus Kersten. ADVERTENTIE De regioredactie van het Leidsch Dagblad zoekt op korte termijn LEIDSCH dQfc DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) me.-vrij. (071)144941 actieve i Warmond en Voorschoten 86 D.C. Koning met ;i 86 J.C.L. de Bruin 11. Bokma; 16 mei 86 J.W.L. Spiege ler met Y.E. Roeleven; 21 mei 86 J.Th ten Bokkel met L. Kelder; 21 mei 86 M.J. Kunst met M.Th. van der Voort; 22 mei 86 P. Griffioen met M.J.A. Walstra Overleden: 12 mei 86 J. van den Boogert, oud 72 jaar; 16 mei 86 A.E Nouwcn, wv, Reichurdt, oud 75 jaar; 18 mei 86 M A. van Schoorl Krauweel wv. Van Turenhout. oud 89 jaar; 19 mei 86 C S. Zee, wv. Te Wcille, oud 97 jaar; 9 mei 86 G.J. ten Brinke, oud 59 jaar; 12 mei 86 L.P. van Ginkel. oud 66 (aar. Van de correspondent(e) wordt verwacht dat hij/zij de gebeurtenis sen in het eigen dorp nauwlettend volgt, "tips" kan doorgeven en vergaderingen evenementen en wat dies meer zij verslaat. Het werk zal gemiddeld enkele uren per week beslaan. Schriftelijke reacties gaarne aan redactie regio Leiden, t.a.v. Miep de Graaff. Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad bv Postbus 54. 2300 AB Leiden. Postbus 54, 2300 AB Leiden Een werkmaalschappij van Damiate Holding B.V n 8.30-17.00 u Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071*893256. A Kluppel, tel. 071-763088. F Terwijn. tel 02522-14192, O. Vink, tel. 079-412440. C. Spigt. tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 2 per maand, per post 2 (maandabonnement alleen mogelijk automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar. aan huis bezorgd 67.45 92.55 134,90 256,9 357.20 3 00-19.30 uur (071)143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071) 144941 per post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bi; vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is met mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstri|ken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J W E Metselaar Ad|. hoofdredacteur: R D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- «n bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P,J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangeslolen bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2