Zoeterwoude houdt straks tonnen over Apartheid verdeelt Oegstgeest 'Remmers' in plaats van eilandje op Mauritssingel 1 Voorschoten geeft sporen uit vroegere tijden prijs Door samenvoeging met Stompwijk Zoeterwoudse Sterrit weer aan lustrum toe REGIO LEIDEN WOENSDAG 28 MEI 1988 OEGSTGEEST De spanning n ••11 1. 1 1 ïaalZgilergg™dandne.en Boycotactie winkelcentra valt slecht motie, gericht tegen het Zuid-Afri kaanse apartheidssysteem, loopt huizenhoog op in Oegstgeest. De motie is ingediend door de Oegst- geester werkgroep Oegstgeest te gen Apartheid (OtA) die zich deze week manifesteert met tal van acti viteiten. Dat de zaak nogal emotio neel ligt, werd gisteravond duide lijk tijdens een veelbewogen fo rumdiscussie in het gemeentecen trum waaraan onder meer wêthou- der Kohlbeck (PvdA), het nieuwe WD-raadslid Kamphuisen en van uit de zaal de raadsleden Van Vlo ten (WD), Rijks (WD) en Van Ei sen (PPR) deelnamen. Binnen de werkgroep is inmid dels grote twijfel gerezen over de te verwachten opstelling van het CDA waarvan de steun noodzake lijk is voor een meerderheid. Zo zeer zelfs dat is overwogen de mo tie maar weer in te trekken terwijl het aanvankelijk de bedoeling was het aanvaarden van de motie door afzonderlijke raadsleden gestuurd. Er ligt morgenavond in feite niets op de vergadertafel en er valt zo doende dus weinig terug te trek ken. Het is aan de raadsleden zelf om de motie ter sprake te brengen en/of in te dienen. Duidelijk is inmiddels geworden dat het lang niet alleen het CDA en de WD zijn die problemen heb ben met de motie. PvdA-wethou- der Kohlbeck en CDA-wethouder Van Veen vertelden gistermiddag dat "het wel heel dom zou zijn als de raad en het college van B en W door deze motie uit elkaar zouden worden gespeeld". Kohlbeck: "Daar zijn we toch niét op uit in een week als deze". De opstelling van het CDA is op merkelijk te noemen. De partij ging er tot voor kort vanuit dat doordat een Oegstgeester werk groep in Oegstgeest aan de slag is gegaan met het thema apartheid, het WD-standpunt dat apartheid niet op de weg van het gemeente bestuur ligt, onjuist is. Vandaar ook dat de werkgroep aanvanke lijk op christen-democratische steun rekende. CDA-wethouder Van Veen bena drukt dat die steun er in principe wel degelijk is. Hij wijst op zijn ho norering als wethouder van finan ciën van de subsidie-aanvraag van de werkgroep van een dikke dui zend gulden. "Daarmee geven wij ZOETERWOUDE/DEN HAAG - De samenvoeging met Stompwijk is voor de gemeente Zoeterwoude financieel zeer voordelig. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland (GS), die in tegenstelling tot de minister van binnenlandse zaken voorstander zijn van samenvoe ging, hebben berekend dat Zoeterwoude per jaar kan rekenen op ongeveer een miljoen gulden extra van het rijk. Daartegenover staan extra uitgaven ter hoogte van ruim 300.000 gulden die Zoeterwoude in Stompwijk zal moeten doen. Een voordeel van ruim zes ton resteert dan. De meerderheid van GS - het CDA is tegen elke vorm van gedwongen herindeling - schrijft dat in een brief aan de vaste statencommissie voor bestuurlijke zaken die halver wege juni over de gemeentelijke herindeling vergadert. Centraal daarbij staat het standpunt van de minister van binnenlandse zaken over de gemeentelijke herindeling in de Leidse regio en de reactie van GS daarop. Het grote geschilpunt tussen de minister en de provincie is de toe komst van Stompwijk, nu nog deel uitmakend van Leidschendam. Als GS hun zin krijgen zal Stompwijk in de toekomst onderdeel van Zoe terwoude worden. Zoeterwoude zelf is eveneens voorstander van deze samenvoeging. Volgens Zoe terwoude en de provincie zijn de overeenkomsten tussen de eigen gemeente en Stompwijk erg groot. Bovendien betekent de samenvoe ging dat de groene zone tus§en de verstedelijkte gebieden wordt ver stevigd. Volgens het ministerie van bin nenlandse zaken zijn de financiële gevolgen van een dergelijke sa menvoeging voor Leidschendam echter 'zeer nadelig'. De inkomsten van een gemeente zijn namelijk grotendeels afhankelijk van het aantal inwoners. Met het verlies van Stompwijk daalt dat voor Leidschendam met tweeduizend. Daarom verklaarde wijlen minister Rietkerk zich in februari van dit jaar tegen de samenvoeging. GS hebben nu berekend dat het financiële nadeel voor Leidschen dam wel meevalt. Het is slechts 1,5 miljoen gulden per jaar, maar Leid schendam dat nog steeds groeit, kan een dergelijke inkomstender ving wel opvangen, menen GS. Bo vendien zijn er geen kosten meer te maken in Stompwijk en daardoor houdt Leidschendam toch zo'n 350.000 gulden in de portemonnee. Hoogmade Ook de miisteriële wens om 'de positie van de kern Hoogmade zorgvuldig te overwegen' leggen GS naast zich neer. Het dagelijks bestuur van de provincie Zuid- Holland is niet bereid een voorstel te doen om Hoogmade bij Alkema de of Leiderdorp te voegen. De 'dringende pleidooien vanuit de gemeente Woubrugge om de kern en Hoogmade en Woubrugge bin nen één gemeentelijk verband te houden' waren voor GS de reden om niet aan het verzoek van de mi nister te voldoen. Gedeputeerde J.H. Boone (PvdA) zei gisteren in een toelich ting op het standpunt van GS dat de gemeentelijke herindeling poli tiek erg moeilijk ligt. Op landelijk niveau is het CDA eveneens tegen en heeft ook zijn eigen partij - in het verleden fervent voorstander van herindelingen - een heel wat genuanceerder standpunt ingeno men. Alleen de WD blijft voor dergelijk grootscheepse herinde lingen. Maar ook op provinciaal ni veau zijn de verschillen groot. "Over elk onderdeel van het stand punt wordt anders gedacht", aldus Boone, die zich daarom niet wilde uitspreken over de vraag of dit wetsontwerp uiteindelijk wel een meerderheid in de Tweede Kamer zal halen. "Het is elke keer weer neuzen tellen. De laatste grote her indeling van de Alblasserwaard werd uiteindelijk aangenomen met slechts drie stemmen verschil". ZOETERWOUDE - Het zevende lustrum van de Zoeterwoudse fietstochten, beter bekend als de Sterrit, staat voor deur. Aanstaan de zondag vertrekken een paar dui zend fietsers vanuit het Muziek centrum of Don Bosco om de toch ten van respectievelijk 75 en 40 ki lometer te volbrengen. Inschrijven kan bij BC van Velzen, Schenkel- weg 97, tel. 1229. De geschiedenis van de fiets tochten dateert uit de vijftiger ja ren toen er in Zoeterwoude drie verenigingen aktief waren voor de katholieke jongeren. Zo hadden de arbeidersjongeren de KAJ (Kajot- ters), voor de agrariërs was er de LTJ en de middenstanders konden terecht by de KJMV. Onder de naam NKJB werden ook wel geza menlijke activiteiten ontplooid. Die activiteiten vonden in het be gin van de jaren 50 slechts alleen in de wintermaanden plaats. Daar moest maar eens verandering in komen vond de toenmalige kape laan C. Nieuwenhuizen. Behalve sportmiddagen, roei- en zwemwed strijden, stond er ook een fiets tocht met de naam Sterrit op het programma. Hoewel nu van een andere aard, hebben de Zoeter woudse fietstochten in de volks mond altijd de naam Sterrit behou den. De voorinschrijving voor de eer ste uitgave in 1952 verliep zo stroef dat het bestuur van de KNJB aflas- ting overwoog, maar op het laatste moment meldden toch 64 fietsers zich aan voor de tocht. Een jaar la ter werd met een verdubbeling van dit aantal de stijgende groei inge zet. Een stijging die in de jaren 60 stagneerde bij een aantal van 400. Toen in 1964 een kortere tocht van 35 kilometer naast de bestaande van 75 kilometer werd georgani seerd, werd de stijging verder doorgezet. Het record aantal deel nemers werd geboekt in 1979 met 3003 deelnemers. te kennen het bewustwordingspro ces in Oegstgeest te willen bevor deren. Waarvan ik me echter wens te distantiëren is de boycotactie van de Oegstgeester middenstand die zaterdag op het programma staat". Ook in de VVD is de zaak nog volop in discussie. De liberalen hebben niet alleen moeite met de motie maar ook met de subsidie aanvraag. Het nieuwe VVD-raads- lid Kamphuisen werd gisteravond als forumlid zwaar onder vuur ge nomen in het Gemeentecentrum. In de Oegstgeester anti-apartheids beweging is het nieuws dat WD- wethouder Blom het ophangen de gemeenteraad in de actieweek, deze week dus, te laten plaatsvin den. Joar van Raalte van de werk groep: "Als het CDA tegen stemt - de VVD doet dat sowieso - dan wordt het toch weer een een aange legenheid alleen voor links. En dat is nou net wat we niet willen. Na deze actieweek willen we doorgaan met de werkgroep. De goodwill die we in Oegstgeest hebben opge bouwd zou door zo'n verdeeldheid zaaiende motie wel eens verloren kunnen gaan". Dat de werkgroep de motie tóch niet heeft ingetrokken is om louter technische redenen. De werkgroep heeft de motie namelijk naar alle van affiches in openbare scholen heeft verboden, slecht gevallen. Toen Kamphuisen daarover gister avond aan de tand werd gevoeld verdedigde hij Blom niet, maar hij viel haar ook niet af. Wethouder Kohlbeck (PvdA) wilde vaststellen dat Blom formeel gezien het gelijk aan haar zijde had. Affiches kun nen nu eenmaal niet zo maar op scholen worden opgehangen, daar voor dient een procedure te wor den doorlopen, overleg te worden gevoerd, enzovoorts, en dat is alle maal niet gebeurd. Voor het overi ge wilde Kohlbeck 'de zaak Blom' niet op de spits drijven. Dat zou volgens Kohlbeck alleen maar tot verdeeldheid leiden terwijl juist gezocht moet worden naar over eenstemming die volgens de PvdA'er wel degelijk is te vinden. Opvallend was gisteravond het stil zwijgen dat in acht werd genomen over de boycotacties bij de Oegst geester winkelcentra, zaterdag. Wel werd uitvoerig ingegaan op de voor- en nadelen van een Neder landse boycot van Zuid-Afrika. Herman Pieter de Boer morgen in Voorschoten VOORSCHOTEN - Herman Pieter de Boer, de bekende Nederlandse schrijver, verzorgt morgen een op treden/lezing in het Ambachtshuis aan de Voorschotense Voorstraat. Titel van het gebeuren: 'Waar haal je het toch vandaan? - over de bronnen van inspiratie'. De Boer zal het betoog opsieren met vele verhalen en verzen. Speciaal voor dit optreden is in een oplage van 70 exemplaren een uitgave tot stand gebracht van nog- niet eerder gebundelde verhalen en gedichten. Pat Andrea heeft de illustratie gemaakt, het werkje heet De Vogelmens. De avond be gint om 20.30 uur. Een half uur te voren gaat de zaal open. Kaarten kunnen worden gereserveerd bij het secretariaat van het NUT, tele foonnummer 01717-6842. Veldwerkleidster Monique van Veen bij de afgraving waar grondsporen en aardewerk uit de bronstijd zijn gevonden. "Ik verwacht dat er nog wel meer in de grond zit". (foto Holvast) VOORSCHOTEN - Leden van verschillende archeologische werkgroepen zijn in de gemeente Voorschoten op zogenaamde grondsporen uit de bronstijd ge stuit. Dit zijn kleuringen van de grond op plaatsen waar bijvoor beeld afval werd verbrand of waar palen in de grond hebben gestaan. In brandplekken, op het terrein van Steijn emballage aan de Donklaan, trof de onderzoeks groep resten van botten, vuur steen en aardewerk aan. Ook vond de groep een geulensys teem uit de ijzertijd. Veldwerk- leidster Monique van Veen hoopt nu nog grondsporen te vinden van boerderijen die daar in hetzelfde tijdperk moeten hebben gestaan. Leden van de archeologische werkgroep Leidschendam trof fen de grondsporen met toeval aan. Een student geologie keek enkele dagen eerder juist ter hoogte van station Voorschoten uit de trein en zag dat op het ter rein voorbereidingen voor de bouw van opslagplaatsen wer den getroffen. Even later hing hij al aan de telefoon. "Die student is toenvallig be zig met een geologisch onder zoek naar strandwallen, die hier ongeveer 2500 jaar voor Christus zijn ontstaan", zegt veldwerk leidster Monique van Veen. "Daardoor wist hij dat dit een voor archeologen interessant ge bied is. In Leidschendam heb ben we een contactpersoon bij de gemeentewerken die ons een seintje geeft wanneer ergens in de gemeente bouw- of wegwerk zaamheden gaan beginnen. Dat gebeurt in Voorschoten helaas niet". Een dag na het telefoontje spoedden enkele studenten zich naar het terrein en vonden grondsporen uit de bronstijd (on geveer tussen 1700 en 700 voor Christus). De eigenaar van het land, Steijn emballage, was vol gens Monique welwillend. "Het bedrijf heeft de bouwwerkzaam heden verlegd, zodat wij iets lan ger kunnen doorgaan met afgra ven. De bouwwerkzaamheden kunnen niet gestopt worden, dat begrijp ik ook. Wij vinden het al harstikke mooi dat we hier te recht kunnen. Ik zou alleen wil len dat wij er wat eerder bij wa ren geweest". Noodonderzoek "Het gaat hier om een noodop- graving. Dat wil zeggen datje het onderzoek niet van te voren hebt kunnen plannen en dat je reke ning moet houden met de bou wers", zegt Monique. "Kijk, wij gaan alleen opgraven in gebie den die door huizen- of wegen bouw worden bedreigd. We gaan niet zomaar graven in een voor ons interessant gebied. Ten eer ste zouden we het landschap ver storen, maar ook technisch ge zien is het beter daarmee te wachten. De onderzoekstechnie ken worden steeds beter. Van opgravingen in de dertiger jaren zeggen wij nu ook: hadden we dat maar zelf opgegraven". Dat wil niet zeggen dat nooit zomaar in gebieden gespit wordt, waar vermoed wordt dat daar goede vondsten gemaakt kun nen worden. Monique:"Het is vaak een afweging van eerder ge noemde factoren en de eventuele belangrijkheid van vermoede vondsten. Maar er is ook vaak geen geld. Aan noodopgravingen gaat het meeste geld op en dan wordt al snel gezegd: laat de rest maar liggen want dat is nog niet bedreigd". i Het noodonderzoek heeft in middels al grondsporen uit de brons- en ijzertijd opgeleverd. Een leek ziet slechts verschillen de kleuren modder, een archeo loog ziet gelijk een verwijzing naar het verleden. Monique, stu dente pre-historie: "We .hebben sporen gevonden van een ploeg en brandplekken, waarin restjes bot, vuursteenschilvers en scherfjes aardewerk lagen. Dat zegt iets over de plaats van de boerderijen die hier moeten heb ben gestaan. In ieder geval een indicatie". De onderzoekers, leden van verschillende archeologische werkgroepen en vrijwillige ge pensioneerde amateur-archeolo gen, hebben ook een geulsys teem uit de ijzertijd aangetrof fen. Vaak meterslange geultjes die enkele centimeters boven de landbouwlaag uit de bronstijd liggen. "De kustlijn lag vroeger verder naar het binnenland en is lang zaam naar haar huidige plaats ge schoven. Hierdoor liggen er strandwallen in dit gebied. Waar we nu aan het afgraven zijn is de tweede strandwal. Daarop woon den vanaf ongeveer 1700 voor Christus boeren. Op de strand wal bedreven zij akkerbouw. In het lage gedeelte graasden hun koeien". "De geulen zijn volgens Moni que aangelegd in de ijzertijd, toen het hier steeds natter werd. De invloed van de Rijn, toen veel breder dan tegenwoordig, werd langzaam groter. Zo groots zelfs dat de bewoners weg moesten trekken. Daarna is. het gebied lange tijd ongemoeid gelaten, waardoor de sporen zichtbaar bleven. "Er is al een provinciaal ar cheoloog van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemon derzoek in Zuid-Holland langs geweest. Die heeft al interesse getoond voor het onderzoek. In Voorschoten zijn nog geen grondsporen uit de bronstijd ge vonden. Er zijn wel enkele losse vondsten gedaan, maar die kwa men van de oudere strandwal, die onder de RK-kerk in Voor schoten ligt", zegt Monique. De onderzoekers hebben het terrein nauwkeurig afgemeten en in kaart gebracht. Met foto's zijn de grondkleuringen vastge legd. Aan de hand van de gevon den scherven en vuursteensplin ters hopen zij wat meer over de bewoning te leren. "Een archeo loog legt bloot en registreert. Met de tekeningen, foto's en dia's werken we verder. Daardoor blijft ook alles voor het nage slacht bewaard. "Wij hopen nu nog grondspo ren te vinden van de boerderijen. Bijvoorbeeld verkleuringen in de grond waar palenwerken of afvalputten hebben gestaan", zegt de veldwerkleidster. "Van daag kunnen we op dit gedeelte voor het laatst terecht, maar we zouden alvast op het andere ter rein kunnen kijken. Daar gaan het bedrijf volgens de architect pas in juli aan het werk. Als al snel blijkt dat we daar niets vin den, zijn we vlug klaar. Ik ver wacht echter dat er nog wel wat zit". LEIDERDORP - Het be ruchte 'eilandje' op de Lei- derdorpse Mauritssingel, bedoeld om de vaart van au toverkeer af te remmen, wordt vervangen door drie andere snelheidsremmers. Zoals bekend beschouwt de gemeente de proef als niet geslaagd omdat er zoveel negatieve reacties tegen zijn binnengekomen. Voor het obstakel in de plaats wor den, verspreid over het hele traject Ericalaan/Mauritssingel/Achthove- nerweg, drie remmers aangelegd. Voor het viaduct bij de rijksweg, tussen de Irenestraat en Wilhelmi- nastraat en bei de aansluiting Mau- ritssingel/Achthovenerweg wor den flauwe bochten, 'slingertjes', aangebracht over een lengte van zo'n 40 meter. De rijbanen worden op die plekken van elkaar geschei den door een middenstrook. Een fietsroute wordt daar apart om heen geleid. De leden van de raadscommissie ruimtelijke ordening konden zich gisteravond grotendeels in de aan passingen vinden. Men was het er over eens dat het huidige obstakel allerminst voldoet en dat er op meerdere punten voorzieningen moeten worden aangebracht die automobilisten dwingen gas terug te nemen. Wel werd benadrukt dat niet alle 'schuld' bij het obstakel zelf kan worden gelegd. De menta liteit van de automobilist deugt ook niet helemaal. Zoals PvdA- woordvoerder Molkenboer het uit drukte: "De onveiligheid wordt ook veroorzaakt door de wijze waarop automobilisten de belem mering benaderen. We hebben hier te maken met een route waar jak kerende automobilisten snél over heen willen. Hetgeen met veel agressie gepaard gaat. Het is een mentaliteitskwestie, die haast niet door verkeersmaatregelen is te on dervangen". Grote angst van Molkenboer: lei den de nieuwe voorzieningen niet tot meer sluipverkeer in de Oranje- wijk? Krijgt vooral de Hoofdstraat straks niet veel meer verkeer te verwerken? Bewoners zelf zijn daar ook bang voor, zo blijkt uit de reacties vanuit de bevolking op de voorstellen. Een van de Oranjewijk-bewoners is om die reden met een voorstel gekomen om de Irenestraat en Wil- helminastraat af te sluiten voor au toverkeer. Zijn suggestie werd niet overge nomen. Wethouder Meerburg is er niet voor omdat volgens hem dan de hele Oranjewijk naar andere uit valswegen moet zoeken en de Hoofdstraat en Hoogmadeseweg extra worden belast.Volgens VVD'er De Waard en wethouder Meerburg zal de automobilist ook straks toch liever de route Maurits singel nemen dan de aloude Hoofdstraat, waar veel meer slin gers en bochten te bespeuren zijn. Ook directeur gemeentewerken Van den Berg was daarvan over tuigd. "En anders moeten we in de Oranjewijk zelf nog maar een fors aantal maatregelen nemen - ik ge loof dat we daar toch naar toe wil len", aldus Van den Berg. Niet pesten Meerburg benadrukte gister avond nog eens dat het huidige ob stakel er nooit is neergelegd om 'autootjes te pesten', maar juist omdat omwonenden via een hand tekeningenactie lieten weten bang te zijn voor te veel en te snel rij dend verkeer. Dat het huidige eilandje niet vol WOENSDAG Leiden NZH-ontspanningslokaal - Rijnsburgei weg. NVBS-avond 'Rotterdam Frontlijn', 20 uur. Le Bambou - Herenstraat, i.k.v. actiewe ken Amnesty International optrede Conjunto Yaravi, 21 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, filn 'L'anneé demière Marienbad', 20 22.15 uur. Schouwburg - Oude Vest, i.k.v. Leids Chansonweek, concert Gisela Maj 20.15 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapei burg, concert Studio Laren rond Gui laume de Machaut, 20.15 uur. Laktheater - Cleveringaplaats, LESK speelt werken van vrouwelijke compc nisten, 20.30 uur. Kapelzaal K&O - Oude Vest, lezing dia's over polders en molens in Hoogheemraadschap van Rijnlant 20.15 uur. Voorschoten Kantine SVLV - Jul. van Stolberglaar inschrijven avondvierdaagse, 19-21 Leiderdorp De Menswording - Heelblaadsjespac poppenspel voor kinderen, 19-20 DONDERDAG Oegstgeest Gemeentecentrum Lijtweg, themadaj 'Oegstgeest tegen apartheid', 9.45-11 Voorschoten Kringgang - Leidseweg 33, thema-och tend over slaapgedrag jonge kindererf 9.30 uur. Leiderdorp Menswording - Heelblaadjespad. feest* lijk middag voor ouderen, 14.30 u Meerburg De Zoeterwoudse volleybalver eniging Meerburg is op zoek naai spelers en speelsters. Momenteel draait de vereniging met twee da mes- en twee herenteams mee ii de Nevobo-competitie. Men trail op donderdagavonden. Geïnteresl seerden kunnen twee keer vi blijvend meetrainen: komen donderdag en op 5 juni van achl tot half tien 's avonds in de Een denkooi aan het Kooikerspad iij Zoeterwoude-Rijndijk. Voor in| lichtingen kan ook Ton Spelbos worden gebeld (tel. 071-412969, 's middags). Lelijk eendje Kindertheater NJT speelt ko: mende zaterdag 'Het lelijke jonge eendje' in de Oegstgeester peda gogische academie. Het theater komt naar Oegstgeest op uitnodi] ging van SJJO en Haaswijk. Aan vang vier uur. Thema-ochtend De Voorschotense 'Kringgang1 organiseert morgen een themal ochtend over het slaapgedrag vaij jonge kinderen. Maria Lohmans! pedagogisch medewerkster bij d« kruisvereniging in de Bollen streek, zal een inleiding geven over opvoedkundige basisvoor- warden voor het opgroeien, slaap patronen en slaapgedrag. Na de inleiding is er gelegenheid tot hei stellen van vragen. De ochtend wordt gehouden in het pand Leid seweg 33. Aanvang half tien. Op pas is aanwezig. Playback show In het Leiderdorpse zwembad De Does wordt op 11 juni een soundmix-playback show gehouj den voor kinderen en jongeren to^ 16 jaar. Het gebeuren speelt zich af tijdens de avond-zwemdvier- daagse in het zwembad aan de Hoogmadeseweg. Die avond staal er ook een optreden van Martin Hoogkamer op het programma: Liefhebbers moeten zich snel mei den via telefoonnummer 410655. Meer nieuws uit de regio op pag. 19 Bisschop Bar in Voorschote Bar VOORSCHOTEN - Bisschop Bar van Rotterdam doet morgen Voor schoten aan. Hij bezoekt de katho lieke parochies en gaat voor in een! eucharistieviering, morgenavond om half acht in de Moeder Gods- kerk. Daarna kunnen Voorschotense parochianen 'informeel' met hem praten in het Bondsgebouw aan de Leidseweg. doet, daar was ook Meerburg in middels van doordrongen. Voor deel van de nu voorgestelde maat regelen is volgens hem dat de auto mobilist die van de ene kant komt niet langer hoeft te wachten op zijn tegenligger. "Met wat afremmen kan men gewoon doorrijden". Tevergeefs trachtten omwonen den vanaf de publieke tribune de commissie gisteravond te bewegen voor nog andere maatregelen te kiezen. Op de suggesties om via an dere bestrating, het neerzetten van verkeersborden en het creëren van oversteekplaatsen met verkeers lichten het verkeer af te remmen werd niet ingegaan. In borden ge looft Meerburg niet en andere be strating dan asfalt levert meer ge luidsoverlast op, is zijn ervaring. LEIDSCH -£k DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van.maandag t/m vrijdag lussen 18.00 19.30 uur, telefoon 071-123143. en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30 -18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag t/m vrl|dag van V. 08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2