Hans van Mierlo en zijn dubbele wederopstanding Dalai Lama was op 5-jarige leeftijd al leider van Tibet Achtergrond Verkeerschaos bij staatsbezoek Achtergrond Risico voor kandidaten Geref. Bond WOENSDAG 14 MEI 1986 PAGINA 21 DEN KAAG - „Hare Ma jesteit is niet de enige die op 30 april een feestje heeft". Met die heuglijke boodschap kondigde D66 onlangs zijn twintigste veijaardag aan. Maar de blijdschap gold bovenal de lijsttrekker, Hans van Mierlo, die enkele dagen daarvóór nog aan het zie kenhuisbed gekluisterd was en wiens tijdige te rugkeer steeds luider in twijfel werd getrokken. door Jos Heymans De zenuwen moeten de campag nestrategen van D66 door de keel zyn gegierd. Dank zij de toezeg ging van Van Mierlo om opnieuw het voortouw te nemen, was de schijnbaar onafwendbare onder gang van D66 tot staan gebracht. Maar halverwege april belandde de politiek leider in een Amster dams ziekenhuis. Zou de man die als enige is staat wordt geacht om de partij naar nieuwe roem te leiden, alsnog moeten af haken? Van Mierlo krabbelde op het juiste ogenblik overeind, zoals zijn partij de afgelopen twintig jaar herhaaldelijk heeft gedaan. Telkens weer bleek D66 toch nog levensvatbaar op momenten dat de rest van politiek Nederland de jonge loot aan de stam al min of meer begraven had. In januari 1985 voorspelden de opiniepei lers niet meer dan één kamerze tel voor de partij die driejaar eer der een geweldige klap had ge kregen toen het van zeventien ze tels terugviel naar zes. Maar na Van Mierlo"s jawoord stond D66 binnen de kortste keren weer op zes zetels en naarmate de verkie zingsdatum nadert, groeit de be langstelling voor de Democra ten, die inmiddels kunnen bogen op een voorspelling van zelfs tien zetels. Van Mierlo en D66: ze kunnen niet zonder elkaar. De eerste schuchtere omhelzing die uit mondde in een hechte samenle vingsvorm, dateert van 30 april 1966. Toen besloten Van Mierlo en de WD-dissident Gruyters in het Amsterdamse Krasnapolsky tot de oprichting van de nieuwe partij. Het zoveelste initiatief tot vernieuwing uit de jaren zestig dat aansloeg. Met zeven zetels kwam D66 voor het eerst in de Tweede Kamer. Bierfles De verwachtingen waren niet gelogenstraft. In de maanden voorafgaande aan de verkiezin gen werd de toen nog 34-jarige Handelsblad-journalist Van Mierlo snel populair. De Robert Kennedy van Nederland, heette hij. De dag na de verkiezingen verscheen zyn foto (met een bier fles in de hand temidden van een juichende aanhang) in tal van in ternationale dagbladen als de New York Times en The Interna tional Herald Tribune. Niet alleen de persoon, ook de politieke stellingname sloeg aan bij het voor vernieuwing gevoeli ge publiek. Het moest maar eens afgelopen zijn met het starre rol lenspel van de politieke partijen: de ene partij verdedigt blinde lings de regering, omdat de ande re partij de regering pootje wil lichten. Een nieuw staatkundig bestel, waarin de positie van de kiezer werd versterkt, zou het ge loof in de democratie weer doen opleven. Twintig jaar later streeft Van Mierlo nog steeds naar politieke vernieuwing, naar een herstruc turering van de macht. De sa menleving veranderde, maar de traditionele gezagsstructuren bleven bestaan. In dat opzicht is Van Mierlo in zijn twintigjarige politieke loopbaan geen stap ver der gekomen. De gekozen pre mier en de invoering van een dis trictenstelsel waren in 1966 de politieke issues van D66. In het verkiezingsprogramma van dit jaar staan die items opnieuw cen traal. Hoewel D66 in de eerste vier jaar van zijn bestaan nauwelijks politieke successen had geboekt, behield de partij het vertrouwen van de kiezer. Over het ideaal - het laten ontploffen van het oude partijenstelsel - zei Van Mierlo toen: „Me dunkt, dat is gebeurd: radicalen bij de confessionelen met als resultaat de PPR en het dikwijls chaotische rumoer in de PvdA door Nieuw Links". Dat was blijkbaar voldoende, want in 1971 veroverde de partij elf ka merzetels en bleef Van Mierlo de onbetwistbare leider van de De mocraten. Toch werden de jaren zeventig het dieptepunt in Van Mierlo"s politieke carrière. Het oude par tijenstelsel werd niet opgebla zen, integendeel. Van Mierlo sprak zich tijdens een forumdis cussie ("met het pistool op de borst") uit voor samenwerking met links, terwijl D66 tot dan toe zorgvuldig een keuze had weten te vermijden. Zijn idee om met PvdA en PPR tot een Progressie ve Volks Partij (PVP) te komen, mislukte. En zijn deelneming aan het schaduwkabinet van PvdA, D66 en PPR werd hem door de kiezers niet in dank afge nomen. Het betekende voor de eerste keer, in 1972, een gevoelig verlies voor D66. De partij ver loor vijf van de elf zetels en werd kleiner dan zy ooit was geweest. 'Links kabinet' Van Mierlo's linkse voorkeur leidde in ieder geval wel tot de vorming van het kabinet-Den Uyl. „Om twee redenen", zei hij destijds in een interview. „Ik was ervan overtuigd dat een rechts kabinet een ramp zou zyn voor het land. Ik voorzag grote sociale onrust. Alleen een links kabinet zou dat kunnen afremmen. De tweede reden: de gevoelige klap by de verkiezingen. Door onze activiteiten hadden veel kiezers gedacht: we kunnen nu weer op de PvdA stemmen. Die klap kun nen we te boven komen als D66 regeringsparty wordt". Van Mierlo nam zelf niet plaats in het kabinet. Hij zag voor zich zelf meer de rol van adviseur van de nieuwe regering weggelegd. De fractie was het daar niet mee eens. Die vreesde dat de identi teit van D66 als 'bijwagen van de PvdA' nog verder zou worden versterkt. De partij die zoveel ze tels had verloren, moest weer aan haar eigen imago werken, los van het kabinet. Het betekende het vertrek van Van Mierlo als fractievoorzitter. Jan Terlouw volgde hem op en Van Mierlo werd 'gewoon ka merlid'. „D66 is niet meer de par tij waarmee ik gewerkt en ge droomd heb", verklaarde hij. „De party heeft het geloof in zichzelf verloren, is verlamd, de mentale reserves zyn volkomen uitgeput". Maar onder Jan Terlouw kroop D66 uit het dal. In 1977 behaalde Van Mierlo: hechte samenlevingsvorm met D66 (foto GPD) de party acht zetels, wat een knappe prestatie was. Tijdens het kabinet Den Uyl was D66 in de opiniepeilingen tot het nul punt gedaald en werd er zelfs aan opheffing van de partij gedacht. Inmiddels was Van Mierlo's rol uitgespeeld. Daarmee was ook een einde gekomen aan de innige samenwerking met links. Het nieuwe D66 van Terlouw louter de zich in de oppositie zonder zich al te nadrukkelijk aan de PvdA te binden. Het leverde geen windeieren op. Bij de ver kiezingen in 1981 haalde D66 ze ventien zetels. Van Mierlo was toen al van het politieke strijdtoneel verdwe nen. Nadat zijn geflirt met de PvdA hem het fractievoorzitter- schap had gekost, trok hy zich in 1977 terug uit de actieve politiek. Twee jaar later poogde hy terug te komen als lijsttrekker van D66 bij de Europese verkiezingen. Maar de Democraten vreesden dat zijn terugkeer opnieuw het imago van bijwagen van de PvdA zou oproepen, met alle ne gatieve gevolgen vandien. Van Mierlo mocht wel op de Europe se lijst, maar dan pas na Laurens Jan Brinkhorst. Voor die eer be dankte hij feestelijk. Bewondering Na de glorieuze verkiezings overwinning van D66 in 1981 werd Van Mierlo weer binnenge haald, nu als minister van defen sie in het tweede, dit keer links getinte kabinet-Van Agt. Hy wekte in die functie alom bewon dering, onder meer vanwege zijn scherpe analyses van het veilig heidsbeleid. Niettemin werd het tweede kabinet-Van Agt voor D66 electoraal een nachtmerrie. De partü kreeg de rekening ge presenteerd, een verlies van elf zetels in 1982, omdat het Van Agt in het zadel had gehouden nadat de PvdA uit het kabinet was ge stapt. Het definitieve einde van D66 leek nu toch werkelijk in zicht. De partij kalfde verder en verder af, totdat Van Mierlo - inmiddels lid van de Eerste Kamer - in ja nuari van het vorig jaar D66 voor de laatste keer waarschuwde. In een vlammend betoog in Arn hem kondigde hij aan dat de Eer- ste-Kamerfractie van zijn party, met het oog op de verkiezingen van 1986, zo spoedig mogelijk een politieke boodschap zou op stellen. „In dat stuk zal kernach tig en concreet en zonder uitge breide bespiegelingen of details tot uitdrukking moeten worden gebracht waar D66 staat en wat D66 wil", aldus Van Mierlo. Het werkte. Een half jaar later kwam de boodschap en, wat be langrijker was, de toezegging van Van Mierlo om opnieuw po litiek leider te worden. „Oude wijn in nieuwe zakken of nieuwe wijn in oude zakken, het kan my geen zak schelen. Waar het om gaat, is dat D66 er weer bovenop komt". De oude wijn blijft: de politieke cultuur moet worden vernieuwd, het verstarde rollen spel van de grote politieke stro mingen moet worden doorbro ken. Maar de scherpe kantjes zijn er af: het staatkundig bestel hoeft niet meer te worden opge blazen. De boodschap kwam over, het Van Mierlo-effect deed de rest. D66 steeg in de polls van nauwe lijks een naar inmiddels tien ze tels. In zoverre lijkt Van Mierlo in elk geval zijn zin te krijgen, want een half jaar geleden zei hij nog: „Als het er minder dan zes zyn, is het echt mislukt". Koningin Beatrix en de Noorse koning Olav V. OSLO (ANP) - De eerste dag van het staatsbezoek van koningin Beatrix en prins Claus aan Noor wegen heeft gisteren tot een ver keerschaos geleid in de Noorse hoofdstad. Al een uur voor het ko ninklijk paar voet aan land zette, zat het verkeer in het centrum van Oslo muurvast. Lange rijen politie agenten en soldaten hadden name lijk de straten afgezet waar de ko ninklijke stoet in voornamelijk Amerikaanse limousines langs zou rijden. Ook bij de haven waar de koningin en prins zouden arrive ren, was er geen doorkomen aan. Aan de steiger van Honnorbryg- gen stond de koninklijke garde van koning Olav V opgesteld en een eindje verder enkele honderden in Noorwegen woonachtige Neder landers met oranje vlaggetjes. Dit tot zichtbaar genoegen van konin gin Beatrix die met prins Claus om twee uur door kroonprins Harald met de Noorse koningssloep van het Nederlandse fregat „De Banc- kert" naar Honnorbryggen werd gebracht. Na de verwelkoming door onder meer koning Olav V, kroonprinses Sonja van Noorwegen en het presi dium van het Noorse parlement (Storting) op de kade, verscheen het gezelschap op het balkon van het koninklijk paleis. Daarna ging de koninklijke stoet naar het fort Akershus, waar by het oorlogsmonument een krans werd gelegd. De koningin en prins be zochten hierna het in het fort gele gen mausoleum. Aan het eind van de middag ging het koninklijk gezelschap naar het Munch-museum, genoemd naar de gelijknamige schilder. Van deze in Noorwegen zeer vereerde schilder was onlangs nog een tentoonstel ling te zien in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam. Vandaag zal prins Claus een ge sprek hebben met de minister van ontwikkelingssamenwerking en bezoekt koningin Beatrix het Ra dium Hospetalet, een ziekenhuis voor kankerpatiënten. De geestelijk en wereldlijk leider van Tibet, de veertiende Dalai La ma, bezoekt vanaf vandaag ons land. De Dalai Lama (Oceaan van Wijsheid), die al jaren als balling in India woont, maakt altijd een enor me indruk. Tijdens interviews is hij altijd de rust zelf en gedraagt zich tegelijk als trouwe vriend en autoriteit die de absolute waarheid vertelt. Onvermoeibaar legt hy reeds jaren lang zijn theorieën uit aan de Westerse pers die vaak moeite heeft de religieus-filosofi sche uitspraken van de Dalai Lama direct te bevatten. Op tweejarige leeftijd werd Ten- zin Gyatso (zijn echte naam) door een groep vooraanstaande Lama's en Tibetaanse hoogwaardigheids bekleders herkend als de reïncar natie van de in 1933 overleden der tiende Dalai Lama. Na diens dood kreeg de toenmalige regent van Ti bet een visioen van een boerderij in de buurt van een klooster. Een jaar daarna werd de boerde rij gevonden en ontdekte men dat de tweejarige Gyatso daar woonde. Een jongetje dat vlak na de dood van de "Grote Dertiende" geboren was. Toen hij zonder aarzelen eni ge leden van de groep herkende en uit een reeks voorwerpen precies de zaken uitkoos die aan de ovèrle- den Lama hadden toebehoord, werd hij op een troon naar de Tibe taanse hoofdstad Lhasa gevoerd, waar hy in 1940, op vijfjarige leef tijd, de wereldlijk leider van Tibet werd. Hy bleef daar tot 1959, toen hij naar India vluchtte nadat de Tibe- tanen in opstand waren gekomen tegen de Chinese bezetters. Het Chinese leger was in 1950 al Tibet binnengevallen, waarbij de onder- bewapende Tibetaanse soldaten al snel het onderspit dolven. De toen tertijd amper 16 jaar oude Dalai La ma stuurde een delegatie naar Pe king die onder dwang een voor Ti bet ongunstig akkoord tekende. Kwaad bloed De Chinezen vestigden een mili tair en politiek hoofdkwartier in de Tibetaanse hoofdstad Lhasa. Het gezag van de Delai Lama werd on dermijnd door het gebied in drie regio's op te delen. Tibet werd een autonome provincie met een rege ring onder leiding van de Dalai La ma maar de Chinezen trokken aan de touwtjes. De communistische hervormingen, die in de ogen van Peking Tibet in de 20ste eeuw moesten binnenleiden, zetten veel kwaad bloed onder de bevolking. Door de moderniseringen gingen het onderwijs, de volksgezondheid en de landbouw erop vooruit. Maar veel geld werd besteed aan de aan leg van wegen en bruggen hetgeen vooral de Chinese militaire bezet ters in de kaart speelde. De onvre de onder de Tibetanen manifes teerde zich na enkele jaren vooral onder de in het oosten wonende Khampa's. De Chinezen traden daar hard tegen op. De spanning nam echter toe hetgeen leidde tot de uitbarsting van 1959. Geruchten over een ophanden zijnde ontvoering van de Dalai La ma vormden de eigenlijke aanlei ding tot de opstand. Duizenden Ti betanen legden een kordon rond zijn zomerpaleis, Norbu Linka, en voorkwamen zo dat hun leider door Chinese soldaten kon worden meegenomen. In plaats daarvan wist de Dalai Lama vermomd als soldaat met een wapen over de schouder op 17 maart uit het paleis te ontsnappen. Na een barre tocht arriveerde hy twee weken later in India. De Chinezen sloegen op brute wijze de opstand neer. De Tibe taanse regering werd vervangen door een militaire dictatuur. Op ri- goreuze en zeer wrede wijze werd de Tibetaanse godsdienst en cul tuur onderdrukt Duizenden kloos ters met hun talrijke kunstschatten werden met de grond gelijk ge maakt Het Chinese schrikbewind kost te volgens de Dalai Lama aan 1,2 mihoen Tibetanen het leven, Er brak hongersnood uit, toen de boe ren werden gedwongen over te schakelen van het traditionele gerst op tarwe, een gewas dat het op grote hoogte slecht/loet De re pressie bereikte haar hoogtepunt in 1966 en 1967, de eerste jaren van de Culturele Revolutie, toen Rode Gardisten alles kort en klein sloe gen. Na het vertrek van de Bende van Vier in 1976 en de terugkeer aan de macht van Deng Xiaoping driejaar later, verbeterde de toestand in Ti bet. De Dalai Lama gaf dat vorig jaar in een zelfgeschreven artikel in de New York Times ook toe, al sprak hy van een 'lichte' verbete ring. De landbouwcommunes wer den afgeschaft en er kwam meer godsdienstvrijheid. Terug De Dalai Lama rekent erop dat hij dat hij zeker nog terug zal keren naar Tibet. China wordt steeds li beraler, zowel in economisch op zicht als wat betreft de houding te genover de minderheden in het enorme land. Blijkens verhalen van toeristen en journalisten die Tibet bezochten, is de Dalai Lama 37 jaar na zijn vertrek nog steeds enorm geliefd by de bevolking. De bezoeken van de delegaties, nu al weer enkele jaren geleden, leidden tot ware volksoplopen. En het schijnt zo te zijn dat men een Tibe- taan geen groter plezier kan doen dan hem een foto van de Dalai La ma te geven. Maar de situatie is volgens de Dalai Lama nog verre van ideaal. Het grootste gevaar voor Tibet is nu de stroom van Chinese immi granten. Dat zyn er zoveel dat de Tibetanen een minderheid dreigen te worden in eigen land. Alhoewel het de enige oplossing lijkt, zullen de Tibetanen nooit overgaan tot het gebruiken van ge weld, aldus de Dalai Lama. De boeddhistische Tibetanen hebben een geweldloze levenshouding. Geweld lost volgens hen niets op en veroorzaakt slechts ellende. Bo vendien kunnen de zes miljoen Ti betanen het nooit opnemen tegen de Chinezen. De Dalai Lama verblijft tot en met 21 mei in ons land. Hij ont moet dan de in de Benelux wonen de Tibetanen en houdt lezingen in de Dominicuskerk, in het RAI-con- grescentrum en op de Vrije Uni versiteit in Amsterdam en in het Congresgebouw in Den Haag. (GPD/ANP) Op de jaarvergadering van de (hervormde) Confessionele Ver eniging in Zeist kwam tijdens een forumdiscussie de positie ter sprake van jonge predikanten uit de sfeer van de Gereformeerde Bond die zich door een confes sionele (dus anders geaarde) ge meente hebben laten beroeoen. Hoofdbestuurslid mevrouw mr. J. A. van Ruler merkte op, dat een predikant nog niet 'con fessioneel' is als hij een gezang laat zingen of, zoals in enkele ge vallen gebeurt, de vrouw in het ambt aanvaardt. (De Gerefor meerde Bond zingt in de regel uitsluitend psalmen in de kerk dienst en is principieel tegen de vrouwelijke ambtsdrager). Kan didaten uit de Bond die in een confessionele gemeente terecht komen lopen, volgens mevrouw Van Ruler, zeker risico's. Als ze eenmaal predikant zijn, worden ze gauw 'gemangeld', en velen raken dan ook overspannen. "We moeten echt medelijden hebben met die predikanten". De oorzaak van de 'grensverva ging' tussen de Bond en de con fessionele richting is, dat er bin nen de Bond onvoldoende predi kantsplaatsen zijn om alle aan staande dominees - en dat zijn er nogal wat - een gemeente te be zorgen, terwyl er voor de confes sionele sector te weinig eigen kandidaten zijn. Steeds meer confessionele gemeenten gaan het dan in de richting van de Bond zoeken. Forumlid G. de Klerk uit Woer den vond het van groot belang, dat de betrokken kerkeraden 'in dringende gesprekken' met zul ke kandidaten voeren. Positieve resultaten werden overigens niet ontkend. Die zijn er wel degelijk ook. "Er zijn zeker gevallen waarin het goed gaat", zei hoofd bestuurslid ds. G. Pettinga, die ook secretaris is van de landelij ke commissie Beroepingswerk. Met bepaalde delen van de Bond is samenwerking mogelijk, met andere beslist niet. In een openingstoespraak zei de vroegere Katwijkse predikant J. P. van Roon, voorzitter van de Confessionele Vereniging, dat in de bijbel regels voor de samenle ving zijn gegeven en dat de kerk die aan overheid en volk moet bekendmaken. "Gemeenteleden zullen Gods geboden hebben voor te leven. Waar christenen dat kunnen in overheid en be stuur, moeten zy naar Gods woord handelen". In Roemenië. Een gerefor meerd-hervormde delegatie uit Nederland heeft een bezoek van een week gebracht aan de Hon gaars sprekende calvinistische kerk in Roemenië. In ontmoetin gen met de kerkleiding, kerkera den, predikanten en gemeentele den werd de grote waarde be klemtoond van officiële contac ten en uitwisseling van theologi sche studenten. Voorschoten. Een 'uitloper' van de anglicaanse kerk in Den Haag houdt al jaren kerkdien sten in de Britse school in Voor schoten. De Haagse kerk her denkt dit jaar haar 400-jarig be staan. Daaraan zal de Voorscho- tense afdeling een eigen accent geven. Komende zondag, eerste Pink sterdag, zal in de Britse school aan de Jan van Hooflaan een spe ciale communiedienst worden gehouden waarin ieder welkom is. De dienst begint om kwart over 10. De emeritus-aartsbis schop van Canterbury, Lord Coggan, zal de preek verzorgen. Hij komt speciaal naar Neder land om het eeuwfeest mee te Voor Voorschotenaren is het wellicht interessant te weten, dat de anglicaanse kerk, dankzij de medewerking van een plaatselij ke kerk, ook een jeugdclub heeft. Die gebruikt iedere zaterdag het souterrain van de gereformeerde kerk. Leiden. Op 1 juni hoopt ds. G. Bosveld afscheid te nemen van de baptistengemeente in Leiden wegens vertrek naar Musselkanaal. De dienst wordt gehouden in het kerkgebouw Oude Rijn 3 en begint om 10 uur. Anderhalve eeuw Leiden. De gereformeerde kerk in Leiden bestaat 150 jaar. Dat wordt op woensdag 28 mei herdacht met een dienst om 8 uur in de kerk aan de Oude Vest waarin ds. H. Hortensius voor gaat. De kerkleden krijgen een boekje over de geschiedenis van de plaatselijke kerk. Over het karakter van de her denkingsdienst zei ds. Horten sius ons: "De preek wordt geen histori sche rede, maar - wel met de ge schiedenis als achtergrond - be zinning op het kerk-zijn nü. Ook de liederen zullen daarop gericht zijn. Je hoeft de waarde van Af scheiding en Doleantie niet te ontkennen om by zo'n herden king toch de klemtoon te leggen op het samengaan van kerken in deze tijd". Eerst was het de bedoeling, de herdenking op te nemen in de diensten van zondag 1 juni. Door andere afspraken kon dat niet doorgaan. Hervormde Kerk: beroepen te Lekkerkerk (wijkgemeente 't Venster) P. Molenaar Amers foort; aangenomen naar Greven- bicht kandidaat mevrouw I. den Ouden-Ligtelijn Steijl (bij Ven- lo); aangenomen naar Veenen- daal H. W. Riphagen Papen- drecht. Gereformeerde Kerken: be roepen te Rotterdam (voor oecu menisch wijkpastoraat oude stadswijken) A. Bakker Hoog vliet. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: bedankt voor Urk J. P. van der Wal Vlaardingen. Evangelisch-Lutherse Kerk: bedankt voor Haarlem A. Burg hoorn Arnhem. Brief. Op de algemene verga dering van de 'Samenwerking Nederlandse Vrouwelijke Reli gieuzen' (SNVR) in Nijmegen hebben ongeveer 150 aanwezi gen een brief ondertekend aan president Reagan van de Ver enigde Staten waarin zij hem op roepen tot bezinning en inkeer. Met vrees zien de religieuzen, hoe de regering-Reagan een macht uitoefent "die geen recht doet aan rechtvaardige verlan gens". "Wy maken ons vooral grote zorgen over de kracht waarmee u landen benadert die zich op eigen manier inzetten voor de opbouw en ontwikkeling van het volk". Nicaragua wordt als voorbeeld genoemd. De religieuzen vragen Reagan tot inkeer te komen, "opdat wij samen een wezenlijke bijdrage kunnen leveren aan een wereld van vrede in gerechtigheid". Zij sluiten zich van harte aan by de vele religieuzen die zich in Rea- gans eigen land inzetten voor steun aan zwakken en bestrij ding van onrecht en machtsmis bruik. Boesak. De Zuidafrikaanse predikant Allan Boesak, voorzit ter van de Wereldbond van Her vormde en Gereformeerde Ker ken, heeft plotseling zijn pas te rug gekregen. Die werd in no vember in beslag genomen. Boe sak kan nu morgen in Genève (de stad van Calvyn) deelnemen aan de herdenking van 450 jaar Reformatie.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 21