Bewoners Den Deyl tegen PTT-plannen Positief advies over meubelboulevard Kaalslag voor sorteercentrum Oude Leiderdorpse pandjes afgebroken Kraammarkt in gezondheidscentrum Katwijk: afspraken over topless en naakt PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 13 MEI 1986 DEN HAAG/LEIDERDORP - D< adviseur van de Raad van State heeft positief geoordeeld over de vestiging van een meubelboule vard in Elisabethhof in Leider dorp. Dat bleek gisteren tijdens de behandeling door de Raad van Sta te van de beroepen die waren inge diend tegen het verwerpen van de bezwaren tegen de gemeentelijke bouwvergunning en de afgifte door de provincie van een verkla ring van geen bezwaar. Het college van B en W van Den Haag. de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 's-Gravenhage, de Ondernemersvereniging Mid den- en Kleinbedrijf Alphen aan den Rijn en 47 anderen, B.V. Han delsonderneming De Kastenspe- cialist Casba in Zoetermeer en Les- ki Meubelen B.V. uit Zoeterwoude hadden bezwaren tegen de Leider- dorpse meubelboulevard inge diend. Het positieve advies van de Raadsadviseur was opgesteld in het kader van de beroepsprocedu- Raad van State behandelt Leiderdorpse bezwaarschriften re tegen het bestemmingsplan Eli sabethhof en werd bekendge maakt door de woordvoerder van de provincie. Dit Kroonberoep was gisteren overigens niet aan de orde maar zal later worden behandeld. De provinciale woordvoerder bracht naar voren dat de provincie zelden zoveel tijd heeft gestoken in de beoordeling van een bouwplan als in dat voor de deels in gebruik zijnde meubelboulevard. Zeker een jaar hebben Gedeputeerde Sta ten de tijd genomen voordat zij er over hebben beslist. Toen drong de tijd omdat GS niet het risico wil den lopen dat er een meubelboule vard zou komen op een plek die he lemaal ongeschikt werd bevonden. Ook Den Haag en Leiden hadden plannen om een concentratie van meubelzaken van de grond te til len, maar die konden volgens de provincie niet zo snel worden ge realiseerd als het Leiderdorpse plan. In tegenstelling tot enige in dieners van een bezwaarschrift meende de provincie dat de Lei derdorpse plannen wel degelijk in overeenstemming zijn met het streekplan. GS waren er volgens de provinciale woordvoerder zo van overtuigd dat die niet eens de provinciale statencommissie voor ruimtelijke ordening erover raad pleegden. Uiteindelijk oordeelde een bijzonder vergadering van Pro vinciale Staten met 36 tegen 35 stemmen dat het dagelijks bestuur van de provincie gelijk had in zijn uitleg van het streekplan. „En Pro vinciale Staten is toch de hoogste autoriteit in deze kwestie", aldus woordvoerder J.H. Huyser van de provincie. Hij bracht ook naar vo ren dat GS zoveel belang aan de zaak hechtten dat zy een hoorzit ting hebben georganiseerd waarbij vijf Gedeputeerden aanwezig wa ren. Dat de verschillende provin ciale adviesinstanties negatief over de plannen oordeelden moest vol gens hem niet al te zwaar worden genomen. Ook het negatieve ad vies van de provinciale beroeps commissie moest in dat licht wor den gezien. Huyser legde uit dat de Leider- dorpse meubelboulevard met z'n 18.000 vierkante meter aan ver koopvloeroppervlak precies het gat dicht dat er in Rijnland nog voor de meubelbranche over was. Van die oppervlakte wordt nu de helft gevuld door bedrijven die uit de Leidse regio naar de winkels verhuizen. In het bijzonder Haagse college van B en W werd erop gewezen dat de Leiderdorpse meubelboulevard een aanval bete kent op het functioneren van de Haagsu binnenstad. De meubelza ken daar zouden een omzetverlies lijden van veertien procent en de plannen voor een groot Haags woonwarenhuis zijn erdoor onmo gelijk geworden. Ook de initiatief nemer van de Leiderdorpse meu belboulevard, meubelhandelaar Stoutenbeek, legde uit niets te zien in de Haagse plannen. Hij herin nerde eraan indertijd ook Den Haag als vestigingsplaats voor een meubelboulevard te hebben on derzocht, maar er geen been in te hebben gezien. Grond- en exploita tiekosten waren er te hoog en bo vendien was er een tekort aan par keerruimte. Overigens heeft de Raad van Sta te eerdere schorsingsverzoeken van de bouwvergunning voor de meubelboulevard in Leiderdorp al verworpen. WASSENAAR - Bewoners van de Wassenaarse Deyl zijn verre van gelukkig met de plannen voor een nieuw post-voorsorteercentrum van de PTT en een nieuw tankstation aan de oostzijde aan de Rijksstraatweg, ter hoogte van het bestaande BP-tankstation annex sportshop N44. Begin februari lekte een medede ling uit die wethouder mr. A.F. Co- wordt voorgesorteerd, zou worden verplaatst naar "een locatie z cheret de la Morinière (ruimtelijke Rijksstraatweg" omdat het te krap ordening) tijdens een besloten commissievergadering had gedaan omtrent de interesse jectontwikkelaar voorl Of het een bestaand pand dan Jpro- wel nieuwbouw betrof was ondui- aantal delijk, evenals de exacte plaats panden op de hoek van de Lange waar het zou komen. Precies drie Kerkdam en de Gravestraat, WÊ onder het Wassenaarse hoofdpost- april j.l. Toen verscheen kantoor. De panden zouden plaats meentelijke advertentie met moeten maken voor luxe koopwo- dermeer twee verzoeken om ningen en het achterste deel van (hinderwet) vergunning van "een voorsorteercentrum voor het Staatsbedrijf der PTT" en "een verkooppunt van motorbrandstof fen met sportshop", beide op per celen aan de Rijksstraatweg. Twee dagen later viel de letterlij ke advertentietekst, een zogeheten "openbare kennisgeving", bij een maanden bleef het doodstil, tot 29 groot aantal bewoners van huizen Deze drie huizen mét benzinestation langs de Rijksstraatweg moeten plaatsmaken t het postkantoor. i de post oprichten werking hebben GEMEENTE WASSENAAR Correspondentie adres: Rijksstraatweg, de Deyl in de bus, vergezeld van twee briefjes van elk zes regels waarin B en W van Wassenaar het bestaan de twee plannen bekend maakten. Over de inhoud ervan werd met geen woord gerept maar, zo stond in de kennisgeving, de stukken zijn op het raadhuis en in de openbare bibliotheek in te zien. "Kortheidshalve verwijzen wij u naar de inhoud hiervan", aldus B en W, een werkwijze die op z'n zachtst gezegd niet lekker viel aan Den Deyl. Verschillende Den Deyl- bewoners doken namelijk in dc stukken om tot hun verbijstering te constateren dat het om een zeer grootschalig plan gaat dat het aan gezicht van Den Deyl ingrijpend zal gaan veranderen. In feite gaat het om één plan, want het nieuwe tankstation hangt ten nauwste sa men met het nieuwe post-voorsor teercentrum, zo blijkt uit de teke ningen. Het nieuwe voorsorteercentrum meet circa 24 bij 32 meter en is aan de zuidzijde van het bestaande BP- tankstation geprojecteerd, daar waar nu nog een aantal loodsen en schuren staan. Het gaat om één groot pand waarin ondermeer een kantine, bestellingszaal en kan toorruimte moeten komen. In dit sorteercentrum wordt de post voor de omliggende wijken aangevoerd, gesorteerd en weer afgevoerd. trum met uitgebreid benzinestation. Overdag zullen er 34 en 's nachts zullen er 10 mensen werken. Het wordt een gesloten bedrijfsge bouw, zonder publieksruimten. De post wordt met vrachtwagens aan- en afgevoerd via een afleverbalie of drive-inn voor vrachtwagens. Om het centrum voor vracht- en bestel wagens toegankelijk te maken wordt er een woning naast de BP- pomp langs de Rijksstraatweg af gebroken. Het is de bedoeling dat de PTT-wagens, nadat ze de post hebben afgeleverd of opgehaald, over een soort ringvormige weg rij den, die precies op de plaats van de bestaande sportshop is geprojec teerd, en daarna weer de Rijks straatweg oprijden. Dit alles kan in verband met de "erfdienstbaar heid" die de PTT op de grond van de BP-pomp heeft. Het huidige BP-tankstation an nex sportshop zal geheel verdwij nen. Hiervoor in de plaats komt er een geheel nieuw tankstation met 11 in plaats van 5 pompen, de ge noemde uitrit voor (PTT-)auto's en een sportshop welke in een nieuwe bedrijfsgebouw zal worden geves tigd op de plaats waar nu nog een j woning staat. Achter het nieuwe tankstation komt een parkeer plaats voor PTT-ers en een LPG- tank van 40 ton. De omwonenden zyn slecht te spreken over de plannen. Volgens één van hen betreft het hier nu al "een zwaar geteisterde buurt". Al lereerst de Rijksstraatweg zelf waar volgens recent bekendge maakte telcijfers zo'n 50.000 auto's per etmaal passeren en waar vrij wel iedere morgen een file richting Den Haag staat. Door de aaneenge sloten bebouwing ontstaat veel la waai en een enorme stank, vooral bij windstil weer. Maar ook het bestaande BP- tankstation zit de buurt niet lek ker. Tot ver in de avond, is het druk en draaien regelmatig tank auto's die brandstoffen afleveren, over de ononderbroken witte streep richting Den Haag. Het feit dat er LPG op zo'n korte afstand van woonhuizen wordt verkocht, kan de omwonenden ook niet zo bekoren, zeker nu er een tank van 40 ton wordt geplaatst. Al met al vreest men dat door het nieuwe, uitgebreide tankstation en het post-voorsorteercentrum de buurt er niet aantrekkelijker op zal worden. Een buurt waar alle gezin nen met kleine kinderen de voor deur angstvallig gesloten houden en waar vrijwel iedereen, inclusief de bakker en de vuilnisman, achterom komt. De plannenmakers van het post- voorsorteercentrum hebben in middels geprobeerd om het argu ment dat er geluidsoverlast zou kunnen ontstaan, reeds bij voor baat te ontzenuwen, middels een geluidtechnisch onderzoek van de Utrechtse firma Lichtveld, Buis Partners (LBP), een verzamelnaam voor een negental "raadgevende ingenieurs geluidbeheersing". Vol gens een rapport van de LBP be treft het hier "een zeer lawaaiige omgeving, voornamelijk ten gevol ge van het verkeer op de Rijks straatweg". Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat de hoeveelheid ge luid die de, dag en nacht heen en weer rijdende, PTT-auto's produ ceren voldoet aan de normen van de gemeente Wassenaar. Volgens het rapport blijft het lawaai op een acceptabel niveau en zijn er in de plannen maatregelen genomen om het geluid zo veel mogelijk te be perken door middel van geluidsi solatie en geluidsarme ventilatoren op het dak. Aanstaande donderdagmiddag om 14 uur zullen de plannen tij dens een hoorzitting op het raad huis worden toegelicht, waarbij de omwonenden de gelegenheid krij gen om vragen te stellen. LEIDERDORP - De drie oude pandjes aan de Kerklaan, tus sen Dorpshuis en begraaf plaats worden binnenkort af gebroken om plaats te maken voor nieuwbouw van een aan tal premie D-woningen. Dit besloot de gemeenteraad gis teravond omdat de oorspron kelijke plannen voor renovatie van de historische panden fi nancieel niet haalbaar zijn. De gemeente Leiderdorp heeft e g dat de nieu we woningen in dezelfde stijl als de omliggende oude panden zullen worden gebouwd. Hoe de nieuwe woningen er precies uit komen te zien is nog niet bekend, de ge meente beschikt alleen over een 'schetsplan'. Wethouder A.H. Meerburg kon gisteravond nog niet zeggen wanneer met de bouw zal worden begonnen: "Wanneer precies de eerste paal de grond in gaat kan ik niet zeggen maar ik dat dat voor het einde van dit jaar ge beurt". Mevrouw M.D. Holierhoek h^„nevaene,?,ddï JSH? P A kwam mede uggestië "SL5SÏÏSdo Archeologische Werk Gemeen- numentenzorg gerestaureerd kon den worden. De pogingen om bij deze instantie subsidie te verkrij gen mislukten echter. De gemeen te zelf beschikt ook niet over de fi nanciële middelen die nodig zijn voor de restauratie zodat nu nood gedwongen gekozen is voor af braak en nieuwbouw van een aan tal woningen. Alle raadsleden betreurden het feit dat de pandjes gesloopt moe ten worden maar hadden desal niettemin waardering voor het nieuwe plan. PvdA-raadslid C.H. Langendorff-Honnef: "Het getuigt van weinig werkelijkheidszin om door te gaan met het oude plan. Het nieuwe plan is een goed alter natief, de nieuwe woningen zullen architectonisch gezien niet vloe ken met de omgeving". Archeologische schap aan te schrijven en hun op de plek waar de oude pandjes afge broken zullen worden bodemon derzoek te laten doen. "We moeten toch een tijd wachten voor de met de nieuwbouw begonnen kan wor den". De andere fracties steunden deze suggestie. W. Kruidenier (VVD) was van mening dat de eventuele vondst van historische objecten de nieuwbouw niet mag hinderen: "Het onderzoek mag de bouw niet frusterer DINSDAG Leiden Drs. Th. Huygen, openbaar college "Erasmus en Italië", Centraal Facilitei tengebouw, Cleveringaplaats, 18.45 uur. Studentenvereniging SSR, lezingen over nihilisme, SSR-gebouw Hoge- woerd 108, 20.00 uur. MSP, Cursus tapen en bandageren, Evertsenstraat 99, 20.00 uur. Pieterskerk, PvdA-manifestatie, 20.00 VVD spreekuur, Breestraat 125, 19.15 tot 20.00 uur. Oecumenisch Avondgebed, Oud-Kath- .kerk, Zoeterwoudsesingel, 19.00 - 19.30 LVC, SPORTKAFE, Breestraat 66. 20.00 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79, 21.00 uur. NVSH infocentrum, Rapenburg 48, 20.00- 21.00 uur. WOENSDAG Leiden Bedrijvendag, Subfaculteit psycholo gie, Hooigracht 15, 9.00 uur, informatie markt, 14.00 - 17.00 uur. Politiek Cafe, Leidse Vrouwenraad, Caeciliastraat 18, 9.30 - 11.30 uur. Leidse Volkshuis, Film" de overgang,, 9.30 uur. K&O kinderfilmmiddag, 14.30 uur. Zuydtwijck, Informatiemarkt patien- tenver.. Aaltje Noorderwierlaan 50, 14.00 - 20.00 uur. Hoeksteenschool, Rommelmarkt, Agaatlaan, 15.00 - 19.00 uur. Terre des Hommes, boeken en kleding- markt, Zeevaartschool Noordeinde, 14.00 - 17.00 uur. Lezing architectuur, Kapelzaal K&O, Oude Vest 45, 21.15 uur. Politieke lezing, Burgsteeg 14, 20.30 Schouwburg, "Wedloop door de woes tijn". 20.15 uur. LakTheater, Independance, 20.30 uur. K&O Kapelzaal, Stalkertrio, 20.15 uur. Hooglandse Kerk, Pauze-orgelconsert, 12.30-13.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, jeugdvoorstelling, 14.30 uur. Spreekuur verkeersveiligheid, Stads- bouwhuis Langegracht 72, 10.30 - 12.00 Bureau voor rechtshulp, 13.30 - 16.00 Instituut burgerraadslieden, 11.00 - 12.30 uur,(alleen op afspraak). Zoeterwoude Swetterhage-terrein, handbaltoernooi, 13.30 uur. Leiderdorp Kruisgebouw, Lezing over voeding. Ei kenlaan 25, 20.15 uur. Ledenvergade ring, 19.30 uur. Seringenberg 'open' WASSENAAR - De Wassenaarse landgoederen 'De Horsten' zijn vanaf morgen tot en met zondag 1 juli opengesteld. Als alles goed gaat bloeit de beroemde Seringen- berg in die periode. Zeker is dit nog niet. Door het koude voorjaar zyn veel planten later gaan bloeien en een woordvoerder van De Horsten hoopt maar dat binnen twee weken de berg bloeit. "Zeker weten doe je dat echter nooit. Dat is erg afhan kelijk van het weer". Bij mooi, zon nig weer bloeit de berg een week, by minder uitbundige zonnestra len blijven de bloemen anderhalve week mooi. Adoptie monument WASSENAAR - De basisschool Paulus in Wassenaar heeft het oor logsmonument aan de Schouwweg m deze gemeente geadopteerd. Gisteren legden de leerlingen van .de school na een stille tocht een krans bij het monument. Na een voordracht van één van de scholie ren, spraken J.C.M. Greep, loco- burgemeester van Wassenaar, ver zetsman N. Maas, direkteur Th.M.Th. Remken van de basis school en W. Lemaire van de Stich ting Februari 1941. Deze stichting is al twee jaar be zig scholen over te halen een mo- nument te adopteren. Dit jaar zul len ongeveer 110 scholen een mo nument adopteren. De stichting wil de herinnering levend houden het Nederlandse verzet in de Tri-atleten De Buurtgroep Haaswijk heeft voor vanavond 20.00 uur in de Springplan in Oegstgeest een voorlichtingsavond voor tri-atle ten georganiseerd. Er zal voor lichting worden gegeven over trainingsmethoden en voeding. Vooral deelnemers aan de op 31 augustus te houden triathlon wordt aangeraden vanavond te Tweede Wereldoorlog by kinderen tussen de tien en veertien jaar. De naam van de organisatie is ont leend aan de Dokwerkersstaking eind februari van het tweede oor logsjaar. komen. Voor die triathlon kan men zich overigens absoluut niet meer opgeven. Het maximum aantal deelnemers (240) is al lang bereikt. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WASSENAAR - Het hebben en houden van kinderen en alles wat daarmee te maken heeft, was het thema van •en gisteren in Wassenaar gehouden informatiemarkt, georganiseerd door het Wassenaarse Kruiswerk in het Wethouder Meerburg hoopt deze gezondheidscentrum. Op de markt was men van alle markten thuis want een apothekereen diëtist, een gynaeco- week nog de uitgebreide bouwte- loog en een huisarts hadden op alle vragen antwoord. Op de foto wiegt een vrouw een pop alvorens deze 'te water keningen binnen te krijgen. te laten'. (foto Holvast) NOORDWIJK - Een 64-jarige Lei- KATWIJK/WASSENAAR - Voor derdorper is vannacht op de Goow- het optreden tegen topless- en eg in Noord wijk ernstig gewond naaktrecreatie op het strand zal de geraakt bij een aanrijding met 20-jarige militair uit Leiden. De Leiderdorper, die op een camping in Noordwijk verbleef, stak rond het middernachtelijk een eigen beleid. "Justitie is in een aantal gevallen bereid tegemoet te rkomen aan plaatselijke situaties", gemeente Katwijk proberen op één aldus burgemeester Bos gistermid- lijn te komen met de buurgemeen- dag. Op het gewone Wassenaarse kunnen hebben op het strand. Ook ten Noordwijk en Wassenaar. Ze heeft hiervoor de kans op 6 juni. tijdens het jaarlijks overleg v met zijn fiets de kruising Northgo- ze drie gemeenten met de officie dreef/Goowcg in de badplaats over. Hij werd daarbij geschept door de auto van de Leidenaar. Volgens de politie van Noord wijk reed de Leidenaar met zeer hoge snelheid over de Gooweg en hij verkeerde bovendien in kenne lijke staat. i justitie. Wanneer de drie gemeenten het niet eens worden over een geza menlijke aanpak van topless- en naaktrecreatie zal Katwijk bij de officier van justitie aandringen op alleen na klachten meer ruimte voor het voeren van strandbezoekers Daardoor zou het mogelijk moe ten zijn om in Katwijk strenger te gen topless- en naaktrecreatie op te treden dan in andere badplaatsen gebeurt. Tot nog toe wordt in de kustplaats opgetreden tegen het zonnen zonder bovenstukje wan neer dat plaatsheeft op het strand- gedeelte voor de Boulevard. Op het noord- en zuidstrand gebeurt dat andere strand wordt terughoudend gerea geerd op toplesszonnen. Wanneer idee hebben "dat agenten tijdens hun rondgang stui ten op afgelegde bovenstukjes, zul moeder met kinderen moet het |er kan zijn". Overigens had niet iedere len zij een opmerking plaatsen. Be- Katwijk behoefte aan extra ruimte keuren heeft weinig volgen eigen beleid, wanneer een woordvoerder weinig zin omdat gemeenschappelijk beleid er niet justitie toch niet vervolgt. Naaktre- creanten kunnen wel op een pro- zit. Zo merkte PvdA-raadslid J.H. Telkamp op dat Katwijk zich i-verbaal rekenen. Samen met op dit punt niet in een vrijwillig justitie vindt de politie dat zij net isolement moet laten dringen. "We zo goed naar het plaatselijke naakt- leven niet op een eiland", zei hij. strand hadden kunnen gaan. Dit "Als mensen hier topless of naakt ligt tegen Scheveningen aan. Ge- zonnen moeten ze kunnen rekenen dachte achter het optreden is dat op dezelfde behandeling als in an- iedercen het naar zijn zin moet dere gemeenten". POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vnj. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoorti|den: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt, tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67.45 per post (binnenland) 92,55 per half jaar. aan huis bezorgd 134.90 per jaar. aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste^ dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.nv. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte SingeM. Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J. Veldhuiz Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met éi gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington. Rome, Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2