5 T Huveneers favoriet AUerwege kritiek op sabotage-actie Bax begint met nederlaag Door drank op de bank Leidse jeugd in finale Schilders zien toekomst niet al te rooskleurig in Lezers Schrijven DINSDAG 13 MEI 1986 PAGINA 15 Start Avondzesdaagse LEIDEN - Barend Huveneers begint morgen in de rode leiderstrui aan de tweede etappe van de internationale avondzesdaagse voor amateurs. De wielrenner uit Berkel finishte gisteravond in de eerste etappe in de Leidse Steenstraat voor de gebroeders Jan (tweede) en Peter Hoo- gervorst (derde) en lijkt de belangrijkste kanshebber voor de eindoverwinning. Met zijn zege verdiende hij in Leiden al tien punten. Harrie de Boer, de winnaar van wist de routinier. Gisteravond 1985, heeft al zijn geld echter op wees niets in die richting, want de Jan Hogervorst gezet. "Huveneers krachtpatser uit de Ahoy-ploeg is weliswaar in topvorm, maar ik presenteerde zich als de sterkste vermoed dat hij halverwege de renner van het 75-koppige deelne- avondzesdaagse zal instorten", mersveld. Volleybal om promotie LEIDEN - Op zaterdag 17 mei strijden in sportzaal Broekplein in Leiden acht volleybalploegen om zes plaatsen in de promotieklasse. Bij de vrouwen treft het Rijns- burgse RVV, de nummer drie van de eerste klasse van het rayon Lei den, VOY (derde rayon Gouda), Bergdiensten (derde rayon Delft) en Skania (voorlaatste promo tieklasse) als tegenstanders. Het programma ziet er voor RW als volgt uit: 9.30 uur: Bergdiensten- RW; 12.30: RVV-VOY en 15.30: Skania-RW. Van de plaatsen er zich drie motieklasse. Bij de mannen zijn kant Novo 2, als tweede ren in de promotieklasse geëindigd en LUSV, derde van het royon Lei den, present. Het programma: 11.00 uur: Bergdiensten-LUSV, VOY-Novo 2; 14.00: LUSV-VOY, Novo 2-Bergdiensten; 17.00: Novo 2-LUSV. Huveneers, die zijn derde zege in het nog prille seizoen boekte, moest toestaan dat al snel acht ren ners ontsnapten. Maar na een enor- me krachtsinspanning vond hy niet alleen aansluiting, maar ver- Uitslag eerste etappe mterna- richtte in dat groepje ook veel tonale avondzesdaagse voor werk. Dat hij na afloop de leiders- prijs (die wordt toegekend Avondzesdaagse op de Steenstraat. De 'voorsten' van het peloton draaien de Blauwpoortsbrug op. (foto Holvast) amateurs: li Barend Huveneers (Berkel), 2; coureur die de meeste keren als Jan Hogervorst (Pijnacker), 3; Pe- wie anders dan Joop Riethoven uitstekend georganiseerde rondje bijna vlekkeloos. Bijna vlekkeloos, want ook gis teravond was een loslopende hond de oorzaak van dat een renner eerste de Fini^Jijn passeert) mocht 'er "«gervorst (Pijnacker), 4; Car- hard tegen het asfaU smaWe Ba' i dat opzicht vol- r.d. Berg (Den Haag), 5; Carl Smith (Gbr.), 6; Onno Anten (Kwintsheul), 7; André Hoger- "Aan de vorm ontbreekt het in- vorst (Lisse), 8; Stuart Coles derdaad niet", aldus de bezitter 19 van de rode trui. "Ik ben nu i mer één en ik kan dus verdedigend rijden. Dat is een enorm voordeel. 10; Axel Hermans (Voorburg). rend Huveneers had daar echter geen oog voor. Die had zyn vizier in de laatste kilomers vooral ge richt op de Westland Wil Vooruit- coureur Peter Hogervorst, die alles in het werk stelde om alleen aan te komen. "Omdat ik niet snel ben in de sprint", legde de Hermans" hebben op dit moment echter maar één doel voor ogen: het winnen van de internationale avondzesdaagse. Daartoe dienen zij zich nog de hele week voor hon derd procent in te zetten. Zaterdag in Noordwijk-binnen, waar in het centrum van die kustplaats de laat ste etappe wordt verreden, kan dan de balans worden opgemaakt. Har rie de Boer deed dat gisteravond als. "Want ik heb vijftig gulden op Jan Hogervorst gezet". FRED SEGAAR Voor de eerste prijs in lotto 19 heeft zich één deelnemer gemeld bij de totalisator. De gelukkige ontvangt bruto ruim vier ton. De resultaten zijn: Lotto 19 le prijs: 1 winnaar, die bruto f416.280.80 ontvangt. 2e prijs: 11 winnaars, die elk bru to f 13.636,30 ontvangen. 3e prijs: 279 win naars. die elk f 564,80 ontvangen. 4e prijs: 8 439 winnaars, die elk f 18,60 ontvangen. 5e prijs: 77.391 winnaars, die elk f5,00 ont- Cijferspel 19 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 1 winnaar; 4 cijfers goed: 22 winnaars: 3 cijfers goed: 211 winnaars; 2 cijfers goed: 2.263 Toto 19 le prijs: 1 - ontvangt. 2e prijs: 21 f703,60 ontvangen. 3e pry die elk f94,20 ontvangen. Toto-gelijk 19 le prijs: geen winnaar. 2e prijs: geen win naar. 3e prijs: 19 winnaars, die elk f 117,50 ontvangen. 4e prijs: 461 winnaars, die elk 1. Sergio Santimaria (Ita) 135 km in 3.34.35 (39,145 km/uur; 2. Paolo Rosola (Ita) op 0.01; 3. Guido Bontempi (Ita); 4. Johan Hoste (Bel): 11. Stefano Colge (Ita): 12. Sil- vano Ricco (Ita); 13. Patrizio Gambirasio (Ita); 14. Mario Amadori (Ita); 15. Daniele Asti (Ita); 16. Francesco Moser (Ita); 23. Giuseppe Saronni (Ita); 24. Henk Lubber- ding (Ned); 26. Eric van Lancker (Bel); 37. Greg Lemond (VSt); 55. Hennie Kuiper (Ned); 56. Urs Freuler (Zwi); 60. Alan Pei- per (Aus); 70. Jean Habets (Ned) 83. Teun van Vliet (Ned) allen zelfde tijd als Rosola; 99. Fons de Wolf (Bel) op 0.17; 107. Adri van Vanderaerdcn (Bel) op 11.02: 166. Ludo de Keulenaer (Bel) z.L; 169. Jac van der Poel (Ned) op 16.43; 170. en laatste Ludo Gies- 1 Santimaria 3.35.33; 2 Rosola op 0.02: 3. Bontempi op 0.03; 4. Freuler op 0.115. Sa ronni op 0.12; 6. Moser op 0.13. 7. Allocchio op 0 14; 8. Gaggioli z.t.; 9. Peiper z.L; 10. Grimani z.t.; 11. Hoste op 0.15; 17. Van der Velde z.t.: 18. Van Vliet z.t.; 27 Van Poppel op 0.17; 28. Lubberding z.t.; 32. Lemond z-L; 39. Lammerts op 0.18; 56. Van Lancker op 0.20; 67 Kuiper op 0.21; 74. Habets op 0.22; 93. De Wolf op 0.34: 104. Van Houwe- lingen op 0.36; 121. Van Meer op 0.40; 135. Jakobs op 2.01; 138. Verhoeven op 3.00; 141. Brcukink op 4.22; 163. Vanderaerden 11.15; 167. De Keulenaer op 11.21; Maar dat wil niet zeggen dat ik ook Pijnacker naderhand uit. Jammer de eindzege pak. Het kan best zijn dat ik niet kon ontsnappen, maar dat ik straks moet afstappen". met deze derde plaats ben ik dik Zo'n vaart zal het morgenavond tevreden", in de Vlierboomstraat in Den Haag waarschijnlijk niet lopen. Althans, Zijn broer Jan, die wel een goede afgaand op de prestatie van Huve- eindsprint in de benen heeft maar neers gisteravond in de openingse- op het laatste rechte stuk tegen tappe, die traditiegetrouw gehou- Huveneers te kort kwam "had de den werd in de Leidse binnenstad moed al opgegeven. Want als Ba- (Steenstraat-Haarlemmerstraat-L- rend erbij zit, verdwijnt al je zelf ange Mare-Oude Singel-Nieuwe vertrouwen. Hij rijdt momenteel Beestenmarkt-Tweede Binnen- heel erg sterk", vestgracht). Daar verliep het door Kelly (Ier) op 0.07. 4. Benny v bant (Bel). 5. Vladimir Moeravski (Sov). 6. Jesus Suarez Cueva (Spa). 7. Stefan Mutter (Zwi), 8. Guido van Calster (Bel), 9. Viktor Demidenko (Sov), 10. Sabino Angoitia (Spa), II. Casimiro Moreda (Spa), 12. Alva- ro Pino (Spa), 13. Inaki Gaston (Spa), 14. Alfonso Gutierrez (Spa), 15. Robert Millar (Sch), 20. Peter Hoondcrt (Ned), 21. Lau rent Fignon (Fra), 23. Gerrie Knetemann (Ncd), 26. Pedro Delgado, 30. Peter Winnen (Ned), 36. Gert-Jan Theunisse (Ned), 49. Theo de Rooij (Ned), 64. Guy Nulens (Bel), 71. Erwin Nijboer (Ned) allen in dezelfde Ujd als Kelly, 83. Gerard Veldscholten (Ncd) op 1.26. 85. Henk Boeve (Ned), 94. René Beuker (Ned) allen in dezelfde Ujd als Veldscholten. t algemeen klassement: 5. Marino Lejarctta (Sp^. Parra (Col) op 6.15,7. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) op 6 51, 8. Fignon op 7.22,9. Anselmo 20.59,19. Mutter op 27.04, 31. Veldscholten op 53.46, 43. Njjboer op 1.10.19, 50. Nulens op 1.19.21, 60. Knetemann op 1.33.19, 64. Boeve op 1.37.25, 78. Theunisse op 1.57.42, 88. De Rooü op 2.09.40. 93. Hoondert op LISSE - Bax is de strijd om de districtsbeker begonnen met een nederlaag. De Haagse cuphouder FC Snoekie bleek, gisteravond in de Ter Speckehal in Lisse te sterk voor het gehandicapte Bax (3-5), dat morgenavond weer moet aantreden in de promotie- strijd om twee plaatsen in de in terregionale zaalvoetbalklasse. Bax heeft bij het drukke pro gramma duidelijk de voorkeur gegeven aan de promotie. Er werd dan ook niet lang stilge staan bij de nederlaag tegen Snoekie, dat tot de rust op 1-1 werd gehouden, maar daarna de winst naar zich toe kon trekken. Bij de Voorhouters ontbraken de zaalinternationals Faber en Van Leeuwen (examen in Zeist) en dat scheelde met name in de or ganisatie en aanval van de thuis ploeg. Van der Lans (2) en Uljee scoorden voor Bax. In de promotiecompetitie won Neptunus met 2-3 van Capri. Dat kon niet echt worden gezegd van Harrie de Boer, die beslag leg de op de twaalfde plaats. De Hil versummer, die reed in een bij Swift aangesloten vriendenploeg- je, acht zichzelf dan ook kansloos voor de eindzege, die hij vorig sei zoen zo verrassend voor de neus van alle Du Prie-renners wegkaap te. "Toen was ik in supervorm en had ook het nodige geluk. Dit jaar heb ik te weinig getraind. Ik heb andere dingen aan mijn hoofd". Barend Huveneers en de broer tjes Hogervorst, maar ook de giste ren onopvallend riidende Axel BELGRADO (DPA) - Trainer Mil- jan Miljanic heeft gisteren twee spelers uit het Joegoslavische voetbalelftal voor onbepaalde tijd geschorst: doelman Ranko Stojic en aanvaller Milko Djurovski. De twee hadden één nacht voor het vertrek naar West-Duitsland hun hotel verlaten om zich in het nacht leven te storten. Het maken van een grove over treding in een voetbalwedstrijd is de vroegere Zwitserse internatio nal Pierre-Albert Chapuisat duur komen te staan. De 38-jarige Cha puisat moet zich deze week voor de rechtbank in Genève verantwoor den voor die daad. De veteraan schopte vorig jaar september tijdens de wedstrijd Ve- vey - Servette tegen de knie van zijn tegenstander Lucien Favre. De speler van het Zwitserse elftal raakte zo ernstig geblesseerd, dat zijn loopbaan beëindigd leek. Na een revalidatieperiode van bijna een half jaar kwam Favre afgelo pen zondag voor het eerst weer in actie. Vevey wilde niets meer met Cha puisat te maken hebben. Sinds dien speelt hij in de tweede divisie. De omstreden speler betoogde maandag voor de rechter, dat hij zijn tegenstander niet opzettelijk had geraakt. Het voetbal-proces wordt deze week voortgezet. Vredeskoers Uitslag zesde etappe: 1. Petrov (Bul) in 4.21.15. 2 Ludwig (Odl) op 0.08. 3. Kravc- Fort (Tsj) op 0.14, 5. yk (Pol) op 0.11. Raab (Odl) z.t., 6. Poelnikov (Sov) z.L Algemeen klassement: 1. Regec (Tsj) 17.47.28, 2. Saikov (Bul) op 0.17, 3. Ludwig (Odl) op 0.57,4. Poelnikov (9ov) op 1.31, 5. Klimov (Sov) op 1.40, 6. Staikov (Bul) z.L LEIDEN - Het Leids jeugdelftal onder 16 jaar heeft zich gisteravond door een 3-2 overwinning op het team van Rotterdam geplaatst voor de volgen de maand in Epe (13 en 14 juni) te houden nationale titelstrijd. Leiden bleef de Maasstedelingen op de ranglijst van de competitie in West II net één punt voor. Trainer Freek Filippo kon op het LFC-terrein weer over zijn voltallige selectie beschikken en dat kwam goed uit want Rotterdam is met zijn spelers van Feyenoord, Sparta en Excelsior een geduchte tegenstander. Mark de Jong (UVS) zette Leiden echter al voor de pauze op winst (2-0) en toen clubgenoot Joop Tegelaar er 3-0 van maakte leek er geen vuiltje aan de lucht. Rotterdam kwam echter nog sterk terug (3-2), maar moest de 'zege en de titel toch aan de Leidenaars laten. Den Haag klopte Gouda (3-0), waardoor de eindstand als volgt is: Lei den 3-4, Rotterdam en Den Haag 3-3, Gouda 3-2. Komitee Zuidelijk Afrika: niets met actie te maken AMSTERDAM/UTRECHT (ANP/GPD) - De sabotage-acties tegen Shell-benzinepompen hebben 'allerwege afkeuring opgeroepen. Het Komitee Zuidelijk Afrika nam gisteren onmiddellijk afstand van de acties en wil er niets mee te maken hebben. "Wij gebruiken andere methoden", aldus woordvoerder Bosgra van het Komitee. Ook politiek Den Haag heeft onmiddellijk de actie veroordeeld. Den Uyl noemde de sabotage 'onduldbaar', en SGP-lijsstrekker Van der Vlies sprak zelfs van 'terrorisme'. WD-kamerlid Weisglas stelde dat veroordeeld. Volgons hem roepen onderzocht moet worden of het dit soort acties alleen maar- tegen- Komitee Zuidelijk Afrika iets met geweld op en kunnen tegenstan deacties van doen heeft. Ook bij de ders van apartheid in Nederland Makro-brand in Amsterdam, onge- op vreedzame wijze hun mening veer een jaar geleden, stelde de kenbaar maken. De situatie in Ne- VVD daar vragen over en toen derland is niet te vergelijken met vragen ol ze folders mochten uitde len aan automobilisten. Dat heb ik goed gevonden. Ik heb ze alleen gevraagd of ze dat bij de uitrit wil den doen. Daar deden ze niet moei lijk over. Kijk, zo kan het ook". Hessing zegt blij te zijn dat zijn bleek dat het Komitee Afrika daar die'in Zuid-Afrjka, aldus Beyers- slangen niet zijn doorgesneden. Ombudsman wil meer personeel niets mee te maken had. Bosgra vraagt zich af waarom de WD niet gewoon aan het KZA vraagt hoe het comité tegenover dit soort ac ties staat. Inmiddels is de identiteit van de vrouw bekend die de politie giste ren in verband met de acties heeft gearresteerd. De vrouw weigert nog altijd te praten tegenover de politie. Ze werd als enige opge pakt. De overige deelnemers aan een actie tegen een benzinepomp in Amstelveen zagen kans via het Amsterdamse bos aan de politie te ontsnappen. Secretaris-generaal Beyers-Nau- dé van de Zuidafrikaanse Raad van Kerken heeft by een tussenlanding op Schiphol gisteren ook de acties Naudé. Pomphouders van de oliemaat schappij zijn verontrust over de sa botage. Een van hen is pomphou der Hessing in Breukelen, die werd vergast op de geschilderde leuze: 'Boycot Shell tegen zure regen'. "Waarom nou juist Shell? Dat geldt toch net zo goed voor de an dere maatschappijen. En waarom nog zo'n actie nu per 1 augustus ie dereen loodvrij moet rijden?". Hes sing zegt zelf ook tegen zure regen te zijn. "Actievoerders zal ik niets in de weg leggen als ze het op een nette manier doen. Actievoerders steeds boos "Het is niet alleen de schade, het het gevaar. Hoeveel automobilis ten stappen niet uit de auto en gooien dan hun brandende peuk weg. Mooi dat dan de zaak de lucht ingaat". Bij het benzinepompstation aan Rijksweg 27 in Nieuwegein heb ben de actievoerders wel 16 slan gen doorgesneden. Dat betekent een schadepost van vele duizenden guldens. De pomphouder zei geen idee te hebben wie hem dat had 'geflikt'. "Nog nooit heb ik zoiets bij de hand gehad. Ik vind dit heel erg verschrikkelijk". En, nog steeds boos en geschrokken: "Ze tegen de apartheid in Zuid-Afnka hebben jammer genoeg niet en tegen de betrokkenheid Shell daarbij kwamen hier netjes het gas gezeten want dan waren 2 de lucht ingegaan". DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman, bij wie de burger kan klagen over rijksoverheid en politie, heeft meer personeel no dig. Anders moeten de klanten, die elk jaar in aantal toenemen, straks veel te lang op de behandeling van hun probleem wachten. Dat zei ombudsman dr. J. Rang gistermid dag bij de presentatie van zijn jaarverslag over 1985. Rang heeft al enkele keren tever geefs om meer mensen gevraagd. Hij zegt dat hij al sinds 1982, het jaar waarin zijn bureau werd opge richt, te weinig medewerkers heeft. Het aantal verzoeken om een klacht te behandelen, steeg in 1985 met 30 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. In 1984 gingen bijna 2300 mensen by de ombuds man te rade, in 1985 waren het er al bijna 3000. De ombudsman heeft berekend dat hij over 1986 «o'n vierduizend klachten te verstou wen zal krijgen. „En het aantal on benullige klachten is minimaal" al dus Rang. Wel zijn er nogal wat mensen die al bij hem klagen voor dat ze de desbetreffende instantie zelf hebben benaderd. (foto anpj ROOFMOORD (ANP) - De Bos sche rechtbank heeft een 33-jarige Almeloër veroordeeld tot 12 jaar cel wegens een roofmoord in Hel mond eind vorg jaar. Daarbij schoot hij een 30-jarige man neer die hij en zijn makker hadden be roofd van 8000 gulden. Het schot viel toen het slachtoffer het tweetal achterna ging. Hy overleed een dag later in het ziekenhuis. DEN HAAG (ANP) - De schilders bedrijven zien hun eigen toekomst op grond van een studie door de Stichting voor Economisch Onder zoek van de Universiteit van Am sterdam weinig rooskleurig in. Als de bedrijfstak niet snel de handen ineen slaat zal de werkgelegenheid blijven dalen door afnemende op drachten. Om het tij te keren moet de overheid maatregelen nemen en dienen de ondernemers nieuwe methoden te bedenken om de con sument weer voor zich te winnen. Dat is kort samengevat de con clusie die kan worden getrokken uit een lijvig rapport dat het be drijfschap Schildersbedrijf giste ren heeft gepresenteerd. Daarin schildert het onderzoeksinstituut van de Amsterdamse universteit hoe het de bedrijfstak de komende tien jaar zal vergaan. Afgezien van maatregelen waar om de schilders en ook andere be drijfstakken al jaren vragen -btw- verlaging, volledige belastingaf trek van hun werkzaamheden- wil len de schildersbedrijven hun afzet zien te vergroten door bij voor beeld particulieren aan te bieden de ondergrond van de te j ken gereed te maken, consument zelf kan aflakken. Een andere mogelijkheid zien zy in de toepassing van meer kleur in de bouw. Daarnaast willen zij een garantie- certificaat invoeren, een soort Bo- vagbewys voor schilderwerk, waarmee het kwalitatieve verschil kan worden aangegeven met werk van een klusjesman. Dat de hoeveelheid werk voor schilders zal blijven afnemen, staat vrijwel vast, ook voor staatssecre taris Van Zeil (economische za ken), die het rapport gisteren als eerste in ontvangst nam. De be windsman wees op de oorzaken van die achteruitgang: dalende bouwproduktie, meer in de fabriek kant-en-klaar gemaakte onderde len voor huizen en gebouwen, het omvangryke zwarte circuit, en de opkomst van kunststoffen materia len. In het schildersvak werken 33.000 mensen, van wie er 5.000 zelfstandig ondernemer zyn. Onge veer 250 van hen behalen byna de helft van de totale omzet in de schildersbranche van zo'n drie mil jard gulden per jaar. Volgens de studie van de Amsterdamse uni versiteit zullen er over tien jaar nog zo een 30.000 mensen als schilder werken, van wie 4.000 als onderne mer. Thans is ongeveer een kwart van alle schilders werkloos. Zuidafrikaanse aanklager acht H. Passtoors schuldig Ik leer nog In het zaterdagse bijvoegsel van 3 mei wordt een huis getoond met de naam 'Ik leer nog'. In het bijschrift wordt verwezen naar een inmid dels gesloten café met dezelfde Het kan byna niet anders of er is sprake van de herberg die was ge legen aan de Oude Rijn, ongeveer op de grens van Hazerswoude en Leiderdorp. Op een kaart uit 1867 komt deze herberg voor, "een vier de uur gaans" van de Tol in Leider dorp. De oorsprong van het ge bouw is achterhaald tot 1593. Van af 9 november 1634 was het pand in gebruik als herberg. De naam "ick leer noch" was in 1662 al bekend. Over de oorsprong van die naam bestaat een lezing die wil dat de herbei g "De geleerde man" heette, tot de eigenaar zich liet bedotten door studenten die wel verteerden, maar het gelag niet wilden betalen. Met een truc maakten zy zich uit de voeten. Maar de waard wist een van hen te achterhalen. Die beloof de de rekening alsnog te voldoen, mits de herbergier voor een wat be scheidener naam zou kiezen. Zo werd de naam "De geleerde man" gewijzigd in: "Ik leer nog". Peter Zwiksloot, Oegstgeest Kerncentrales De Partij van de Arbeid wil geen nieuwe kerncentrales bouwen en de bestaande centrales afbreken. Houdt deze partij, die zo graag dis crimineert (denk aan: "Wie voor een dubbeltje geboren is wordt nooit een kwartje" en aan de chris tenen) de Nederlanders nu ook voor onnozel? Denkt deze partij soms aan een "veilig" Nederland zonder kerncentrales, dat zich van de rest van de wereld isoleert? Mis schien een Nederland met een gla zen scherm langs de grenzen? Denkt deze partij dat Nederland kan achterblijven in kennis van kernenergie, haar toepassingen en haar gevaren en van de veiligheids systemen e.d., als de wereld erom heen doorgaat? Het is - vrees ik - een houding niet ingegeven door gezond ver stand, maar overheerst door de ge dachte in alles oppositie te moeten voeren tegen de regering en zó stemmen te vergaren. Het is een houding die net zo gevaarlijk is als het niet toepassen van beproefde veiligheidssystemen en de wereld niet willen informeren omtrent de waarheid over de ramp in de Sow- jet-Unie. Op de dag waarop wy de bevrij ding herdenken, hoop ik dat God Nederland behoede voor een nieu we weerloosheid, ingegeven door de Partij van de Angst. We kunnen daar op 21 mei rekening mee hou- to of op hun fiets en bromfiets. Die hufters hebben toch ook op school geleerd dat er zoveel mensen voor hun vrijheid de dood zyn in ge gaan. Ik weet ook wel dat de jeugd er anders tegen over staat, maar is 2 minuten per jaar te veel gevraagd? Nee toch? Want zij die vielen voor onze vrijheid verdienen dat voor honderd procent. Henk Goddijn Leiden den! Den Uyl H. Hopman Alphen a/d Ryn Vier mei Wat kan ik toch kwaad worden op die mensen die op 4 mei om 20.00 uur gewoon door rijden in hun au- De heer Den Uyl vraagt aan de overheid het probleem van de op voeding van de jeugd en de vele echtscheidingen op te lossen. Be seft die man niet dat zyn partij er voor 75 procent de schuld van is? Ik heb al meer dan 60 jaar van zijn partij het afbreken van de kerkge nootschappen meegemaakt. En aan de vruchten kent men .de boom. De kerken voor driekwart leeg, de gevangenissen vol. J. Tetteroo Zaanstraat 63 Leiden T axichauffeurs Het artikel in uw krant over onbe schofte taxichauffeurs is naar myn mening sterk overdreven. Ik rijd zelf al 3 jaar met taxi's en heb nog nooit een onbeschoft woord gehad. Ik heb altyd behulpzame, vriende lijke chauffeurs. Alle lof hiervoor. Je hebt natuurlijk altijd mensen die denken dat taxichauffeurs hun loopjongens zijn. En als passagiers zelf chagrijnig zyn, kunnen ze moeilijk een vriendelijk woord te rugverlangen. JOHANNESBURG - De openbare aanklager in het proces tegen Hélè- ne Passtoors, die wordt beschul digd van hoogverraad en terroris me, heeft gisteren op nagenoeg alle punten in de aanklacht het schul dig uitgesproken. Volgens de aan klager, Klaus von Lieres, heeft Passtoors niet alleen de doelstel lingen van de bevrijdingsbeweging ANC onderschreven, maar ook persoonlijk meegeholpen ze uit te voeren. Volgens Von Lieres is be wezen, dat Passtoors heeft gepro- beerd een vooraanstaand lid van het ANC, Ismail Ebrahim (alias Moosa), illegaal het land uit te smokkelen. Hij citeerde hierby uit gebreid uit telefoongesprekken tussen Passtoors en ANC-leden in binnen- en buitenland, die in het geheim zijn opgenomen. Ook op de andere punten in de aanklacht handhaafde Von Lieres zyn oordeel. Zo achtte hij het over tuigend bewezen, dat Hélène Pas stoors samen met Klaas de Jonge wapenopslagplaatsen heeft inge richt. Verder merkte Von Lierse op, dat het feit dat Passtoors heeft geweigerd in de getuigenbank plaats te nemen, als bewijs kan worden aangemerkt, dat zij schul dig is. Het vonnis wordt donderdag of vrijdag verwacht.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15