Krankzimiige start 'Giro' Geen plaats voor Kieft Tweede ritzege Gomez de yjLïjn Zege van Schapers Vierde plek Van der Velde Van Alphen blijft bij Den Michels ldest voor combinatie met Bosman naast Gullit Augenthaler valt af Dirks verdedigt titel Drie spelers BS Leiden in selectie EK DINSDAG 13 MEI 1986 SPORT PAGINA 13 PALERMO/SCIACCA (ANP) - In een krankzinnige vorm van wielrennen op de eerste dag van de Ronde van Italië rendeerde een mini-trainingskamp van Johan van der Vel de. De kopman van Peter Post toonde op Sicilië zijn vorm aan het einde van een broeierige dag met een frisse sprint naar de vierde plaats. de 93ste plaats. In de direct daarop gestarte eerste etappe van Palermo Sciacca in het zuiden van het Zo sprokkelde hij de eerste bonifi caties voor het algemeen klasse ment en de eerste punten voor de paarse trui. De Zwitsers Urs Freu- eiland, kregen de Ier (winst in tijdrit) ren de Italiaan rechte kilometer niet Sergio Santimaria kregen de eerste roze truien. Johan van der Velde startte in Palermo de 69ste „Giro" met twee doelen. „Ik moet r te zien. Eenmaal weg uit de Siciliaanse hoofdstad, lag er een 135 kilometer lange kronkelig parcours. In de buurt van Salaparuta zoog smel- uitpakt. De bergen komen pas over twee weken. Tegen die tijd kan ik altyd nog kiezen tussen het pun ten- en het algemeen klassement". De Brabander dankte zijn voort varende start aan een mini-trai ningskamp, dat hij met ploegge noot Teun van Vliet had opgetrok ken. Om te wennen aan temperatu ren van boven de 25 graden en de exceptionele werkomstandighe den, installeerde het duo zich vori ge week woensdag al in Palermo. i hoe het tend asfalt aan de banden. Het pe loton maakte er een bijzonder i veus ritje van en hoestte uiteinde lijk in de persoon van de 29-jarige Sergio Santimaria een even verras sende als onbeduidende winnaar op. Santimaria werd alleen in 1979 even bekend, toen hij de langste Italiaanse eendagswedstrijd Gran Fondo won. Voor Jacques van der Poel was het een heel wat minder prettige dag. De broer van Adri werd gelost in de eerste beklimming en kwam vervolgens hard te vallen. Hij arri- Terwijl de regen in Nederland met veerde met een kwartier achter- JEREZ DE LA FRONTERA (SID) doemd was te mislukken. Het pelo- bakken uit de lucht viel, draaiden Van Vliet en Van der Velde letter lijk warm al was het elke dag een wonder dat ze heelhuids uit het chaotische verkeer van Palermo kwamen. Van der Velde had geen geluk, dat de Giro op een nooit vertoonde wijze begon. Een proloog van één rechte kilometer. Meer ruimte viel er in het stinkende gekrioel van de tienduizenden gedeukte autootjes in Palermo niet te maken. De Zwit sers Urs Freuler liet zien een spe cialist te zijn geweest op de kilome ter. Niet voor niets staan de officië le wereldrecords op de baan, zowel indoor als in de open lucht, op zijn naam. De zevenvoudige wereld kampioen op de piste had niet een aërodynamische fiets, nodig om de snelste te zijn van 171 ren ners. De Italiaanse specialisten Sa- ronni, Milani, Bontempi en Moser bedienden zich van de modernste snufjes, maar ze legden het af op soepelheid van hun tred. Freuler deed slechts 1 minuut en 8 secon den over zijn élfde etappezegge in de Ronde van Italië. Zo'n enkele kaarsrechte kilome ter tijdrit was niets voor Van de Velde. Hij eindigde dan ook pas op stand in Sciacca en kreeg er buiten de laatste positie in het algemeen klassement nog een boete van twintigduizend lire (dertig gulden) De Fransman Marc Gomez heeft gisteren de twintigste en voorlaat ste etappe gewonnen van de Ron de van Spanje. Bij de aankomst in Jerez de la Frontera won hij de ton vocht tegen de hitte een harde tegenwind daarnaast drie cols beklimmen. „Het was niet te doen vandaag", Post-renner Gert-Jan Theunisse, won ook de eerste etappe in Palma tegen de Mallorca. Sean Kelly was de moest snelste sprinter van het achtervol gende peloton, dat acht seconden later over de eindstreep kwam. sprint van het peloton. Tweede die als 36e eindigde. „Vanwege het bij als straf voor het aannemen van werd Miguel Iglesias, op de derde slechte wegdek en de stormachtige 29°2Xj JJ®«S drinken uit de oloeeleidersauto. nlaats eindigde Sean Kellv. Alvaro wind moesten we 7elfs on vlakke „J .g_ twintigste. Peter drinken uit de ploegleidersauto. De Italiaan Emilio Ravasio zakte na afloop van de eerste etappe in zijn hotel bewusteloos ineen. De 24-jarige renner uit de ploeg van Cribiori was met een aantal ande ren tien kilometer voor de eind streep ten val gekomen, maar weer opgekrabbeld. Rondedokter Tredi- kilometer duurde plaats eindigde Sean Kelly. Alvaro wind moesten Het rennersveld hield in de twin- eindstreep toonden twee tigste en voorlaatste etappe van de initiatief. Marc Gomez en Miguel- Ronde van Sparye een langzaam- Angel Iglesias ontsnapten uit het 7Plfs on vlakko wnuigue «ui» iwinug&ie. reiei pnhW nirfpn Harings en Jos Lammertink van de ploeg Post staakten de stryd na honderd kilometer koers. liet hem met spoed tensive care-afdeling brengen een ziekenhuis in Palermo. De reur lag gisteravond nog in co: de i anderhalf uur langer dan de orga nisatoren hadden verwacht. Geen enkele renner durfde te ontsnap pen, omdat zo'n poging toch ge- peloton en reden ogenschijnlijk op einde ten val. Hij bleef met zijn hetzelfde moment over de streep, stuur achter een hem voorbij rij- De finishfoto wees uit dat Gomez dende motor hangen. De Colum- de ritzege met enkele centimeters in zijn voordeel had beslist. Daar mee boekte de Fransman de twee de overwinning in de Vuelta. Hij biaan werd met een hoofdwond opgenomen in het ziekenhuis. Daar kreeg hij achttien hechtin gen. VELP - De laatste twee wedstrijden uit de Oranje-testserie van drie zijn niet aan Marco van Basten besteed. Nadat hij eerder al afzegde voor het vriendschappelijke duel tegen Schotland, moest hij zich gisteren ook afmelden voor de oefen-interland tegen West-Duitsland. De Ajacied kampt met de naweeën van een in het bekertreffen met TT -y NEC opgelopen enkelblessure en LXdcl&i moet woensdagavond in het West en falenstadion in Dortmund om die reden verzaken. Om alle eventuele twijfel over zijn kwetsuur weg te nemen, liet Van Basten zich gister- 4 4 ochtend in Zeist keuren door vw, vandaag een driejarig contract by bondsarts Frits Kessel. Die achtte er destijds in Brussel is gebeurd", de ongeslagen kampioen van de het zelfs onwaarschijnlijk dat Van Tijdens de WK-kwalificatie play- eerste divisie. De 30-jange verdedi- Basten dit seizoen nog in actie kan off met de Belgen werd de voetbal- DEN HAAG (GPD) - De libero v FC Den Haag, Martin Jol, tekent ochtend door Paul de Tombe De bondscoach heeft overigens wel contact met Kieft opgenomen. „Maar dat was om een afspraak te maken voor een gesprek over wat ger, die wordt beschouwd als der steunpilaren eredivisieclub, heeft komen.. Italiaanse dienst al minuten van het veld gestuurd, waarna hij buiten beeld raakte bij de samenstelling van navolgende Van Basten ging gisteren dus komst gesloten met voorzitter Dé niet, net als Valke, Rijkaard en Ta- Stoop, wiens bedrijf garant staat hamata die het al eerder lieten af- __]prtip_ voor het bedrag dat met de con- weten, met het Nederlands elftal tractverlenging gemoeid is. mee naar Dortmund. Rinus Mi chels heeft ook dit keer geen ver- De nieuwe Haagse eredivisie- vanger opgeroepen voor de punt- tprn_hrpn_pn club heeft direct na het kampioen- speler. „Of je nou vijftien of zestien Kz, 1K eerst wei eens Michels wil Kieft (net als Wijn stekers en Tahamata, „van wie we wel weten wat ze kunnen") daarin „maar dan moet rustig met hem schap al het contract verlengd met man hebt, dat maakt niet uit", be- etL n t kPt hliift al Hnpiman stnir. Kar*} Rn.,, tonpdp rip hnnrisrnarh in Vpln. gepraat hebben, want het blyft al- doelman René Stam, Karei Bou- toogde de bondscoach in Velp, r-j wens, Edwin Purvis, Joop Lank- waar Oranje een pitsstop maakte „ïen die on haar (allen voor 2 jaar) en Marco op weg naar West- Duitsland. Hrt 7 - i van Alphen (1 jaar). De onderhan- Daarmee verwees Michels direct delingen met topscorer Remco alle geruchten, als Boere lopen nog. Voorzitter Stoop wil zijn team Kieft daartoe hebben benaderd, naar het rijk der fabels. „Voor hem 5 het nog niet het moment. Ik heb hij' Whn dereen gebeuren, r ny wim nrr,nr,-f;Po r de eredivisie overigens danig Bosman in de selectie gebracht versterken. Zo heeft FC Den Haag die heeft recht op deze wedstrijd", bui ten proporties, vooral omdat juist hij wist wat er op het spel stond. Hij had er op voorbereid moeten zijn. Daarover wil ik met hem pra ten, want uit zo'n gesprek kun je inmiddels contact met oud-Den zo gaf hij alvast Haag-verdediger Romeo Zonder- prijs voor de bezetting van, die echter nog een verbintenis ties van twee jaar heeft bij Ipswich waa Town. wee zal voorkomen' De dialoog met de spits ri&Srt ZXdlïtËi de l0°p Marco van Basten moet wegens een blessure voor de tweede achtereen- concluderen of dat wel of niet nog volgende keer verstek laten gaan bij een oefeninterland van het Neder lands elftal. (archieffoto ANPt iPisa r zal verschijnen. KAISERAU (SID, DPA) - Klaus Augenthaler was, volgens Franz Beckenbauer, de hoofdschuldige aan het onzekere spel van de verdediging van West-Duitsland in de oefenwedstrijd van zon dag tegen Joego-SIavië. Gisteren stelde de coach onomwonden, dat Mathias Herget morgen in Dortmund tegen Nederland speelt. Beckenbauer, die ook al na de wedstrijd tegen Zwitserland weinig tevreden was over Augenthaler, die in de nationale ploeg nimmer zijn niveau van Bayern München bereikt, gaf de libero uit München de schuld van het volledig mislukken van de bui- tenspelval. „Wij wilden dat middel gebruiken", vertelde hij tij dens de persbijeenkomst in Kaiserau, „maar dat is ons dun door de broek gegleden" stelde de coach even openhartig als duide lijk. „Wij zullen dat voorlopig niet meer doen." Norbert Eder, een andere Beier, kreeg echter alle lof. „Hij heeft zich van zijn plaats voor Mexico verzekerd", stelde Bec kenbauer, die donderdag zijn huidige selectie van 26 tot 22 zal terugbrengen. Gelukkig was hij ook met het her-optreden van Rudi Voller, die woensdagavond zonder twijfel opnieuw zal spe len. „Het enige dat hij nog nodig heeft, is wedstrijdritme." Beckenbauer gaat ervan uit dat Vóller opnieuw de volle ne gentig minuten in het veld zal staan. De andere aanvaller die hij voor Mexico op het oog heeft, aanvoerder Karl-Heinz Rum- menigge blijft opnieuw op de bank. „Hij is nog niet fit", stelde de baas. „Wij willen geen risico nemen met zijn blessure aan de rechterknie. Rummenigge moet er eind mei weer staan, dat is over bijna drie weken." De wedstrijd in Dortmund staat overigens niet in het middel punt van de belangstelling. Tot gistermiddag waren er slechts 12.000 kaarten verkocht. het. „Tegen Schotland mankeerde er het een en ander aan, ja. Het na deel voor Orarye is dat je zo'n sys teem in het traini maar zo moeilijk kan moet dus een beroep doen op de durf en het vermogen van de spe- de kwalificatie mmm»—. eik.aar- -Ms de Een treffen dat niet alleen de der- dat. vooruitlopen. Met de opmerking: „Ik heb Kieft nog niet nodig, want ik heb al een combinatie met Bos man", richtte hy zijn aandacht op het duel met West-Duitsland de en waarscl voordat de EK begint, testwedstrijd betreft, maar natuur lijk niet naar een afgang gevoerd jebeuren wil worden. Te meer niet omdat lijpen. Je het hoogstwaarschijnlijk de laatste oefening betreft voordat het EK begint, competitie-op- zet", waarover de clubs donder- aanvallend niet uit, functioneerde dagavond in Utrecht vergaderen. van de smtimentelf Hoewe?datb1i tiseh' waardoor bijvoorbeeld Jan nog mogelijk dthSidiee^eenïratietoltballers Wouters veel °P één stek moest ningsstage irt te lassen", schikte nfet zo leeft IcuTt Voor mii is bllJven'Daar is dus meer beweging Michels zich in de bestaande situa- Kg£3£ andere^ved- net als tegen de Schotten zover te- het niet zoals het moest. Defensief „wordt aangenomen, komt er later s het niet slecht, maar wel te sta- wat meer ruimte. Nu is het alleen strijden"), staat tegen de oosterbu ren altijd prestige op het spel. Dat JJJ mag de aandacht echter niet aflei- den van het doel en dat blijft het gestalte geven aan het concept. „Een beefje prestigestrijd mag er wel zijn, dat geeft spanning", aldus Michels, voor wie dat juist zou kunnen leven. „Maar dat gegeven zullen we in de voorbereiding los laten. In deze uitwedstrijd zullen we ons, anders dan in een normale situatie, minimaal instellen op de tegenstander. Het belangrijkste is Michels liet zich hoe hij dat wil bewerkstelligen te gen de Westduitsers, die op zoek zijn naar de juiste speelwijze voor Mexico. „Vanuit een versterkte de fensie met veel balbezit", zo had de bondscoach zondagavond opge merkt by zijn bezoek aan het duel West-Duitsland-Joegoslaviê (1-1). „In de eerste helft lukte daar niks mede omdat Joegoslavië zo tie. „Een dag of twee by elkaar ko men. Op 7 en 8 oktober zou dat kunnen, vóór die tyd zijn de moge lijkheden gering, gezien de compe- titie en Europa-Cupbelangen van de clubs Tel utt je winst". Hoewel er niéts voor Oraiye op het spel staat, zal hy dat woensdag avond graag doen. Het ging bij de eindsprint tussen de Fransman Marc Gomez (vooraan) en de Spanjaard Miguel Iglesias uiteindelijk om een verschil van millimeters. Gomez werd na het bekijken van de finishfoto als winnaar van de twintigste etappe van de Vuelta uitgeroepen. «foto anpi Quick Boys Katwijk is in rouw gedompeld. De vreugdevolle stemming na het spektakel van Spakenburg is na de teleurstellende resulta ten van Quick Boys <4-4 en 1-1 radicaal omgeslagen in de kustplaats. Onbegrijpelijk vin den de supporters het dat de plaatselijke trots zichzelf in een vrijwel kansloze postitie heeft gemanoeuvreerd. En gelijk heb ben ze. Nog nooit was de kans op een kampioenschap zo groot, nog nooit beschikte Quick Boys over zoveel kwaliteit als juist dit sei zoen. Neem Freek Rienks, de stoere middenvelder, die in de herfst van zijn loopbaan bloeit als nimmer tevoren. Neem Kees van Rooyen, die weliswaar slecht begon, maar nu wekelijks de sterren van de hemel speelt. Neem ook amateurinternatio nal Floor van Duyn, de immer ronkende motor en zo zijn er nog wel een paar Katwijkers, die onder de bezielende leiding van trainer Rob Theuns einde lijk hun belofte inlosten. Al thans, bijna. Tweemaal werd IJsselmeer- vogels verslagen. En niet met kinderachtige cijfers. Thuis 4-1, uit 4-2, vorige week nog. Was het vreemd dat een horde Kat wijkers het veld in Spakenburg bezette na die inderdaad schit terende triomfNatuurlijk niet, want op dat moment liet het zich aanzien dat de Boys defi nitief zouden toeslaan. Veel Katwijkers hadden immers ge zien dat er nu eindelijk eens ka rakter werd getoond. Geluk Ach, Vrouwe Fortuna schaar de zich aan de zijde van Quick Boys, maar als je niet werkt, kan het geluk niet worden afge dwongen. De 4-2 zege moest de Katwijkers 'dat' duwtje in de rug geven in de race om de titel van IB, de eredivisie van het zaterdagvoetbal. Het omgekeer de geschiedde. De winst bij IJs- selmeervogels gaf Quick Boys een gooi in de verkeerde rich ting. Hemelvaartsdag beloofde voor.het toch goedgelovige dorp niet veel goeds, want tegen Marken reikte de elf van Theuns tot 4-4, na 1-3, dat wel. Aan de andere kant mag een ti telkandidaat nooit tegen zo'n achterstand oplopen, een derge lijke ploeg verdient het simpel weg niet om kampioen te wor den. Tweemaal winnen van IJs- selmeervogels is prachtig, maar de praktijk heeft geleerd dat de resultaten tegen de zogenaam de 'kleintjes' beslissen over de eerste plaats. Vorige week werd Jaan de Graaf door de Katwijkse sup- portersschare nog uitgejouwd, maar bij het luiden van de bel voor de laatste ronde lacht de Spakenburgse koekverkoper in zijn vuistje: Huizen-lJsselmeer- vogels 0-1. Doelpunt: Jaan de Graaf. IJsselmeervogels-VVOG 1-0. Doelpunt: Jaan de Graaf. Goedemorgen Quick Boys, bent u daar nog? Ik hoop op mijn ongelijk, maar Quick Boys wordt dus geen kampioen. Lang, heel lang leefde ik in de illusie dat dit jaar de klapper, na 24 jaar, zou worden gemaakt. Hoewel er zo veel beter is gepresteerd dan de voorgaande jaren, is in princi pe alles bij het oude gebleven. Wanneer de punten moeten worden verdiend, geeft ook dit Quick Boys niet thuis. Teveel mensen falen op de beslissende momenten", zei Rob Theuns na het duel tegen Nunspeet. Z n voorgangers zongen hetzelfde liedje. Geen toeval De Katwijker is geen echte kampioen. Het kan toch geen toeval zijn dat er in al die jaren geen titel is behaald, terwijl er kan worden beschikt over een van de meest florerende jeugd afdelingen van Nederland? Een Katwijker kan een kotter als de beste besturen, maar op het veld raken de voetballers het spoor bijster, wanneer de haven in zicht komt. Zo was het vroeger, zo is het nog steeds, ook al heb ben de spelers anno 1986 gepro beerd het tegendeel te bewijzen. Die mogelijkheid heeft Quick Boys overigens nog steeds. Za terdag is de tegenstander Rijns- burgse Boys en juist de confron tatie tegen de rivaal is een uit nemende mogelijkheid om het geschonden imago op te poet sen. Maar het ergste moet wor den gevreesd. Voor een onge twijfeld groot aantal toeschou wers zullen de Rijnsburgers zich in het hol van de leeuw niet van het kastje naar de muur la ten sturen, want er is voor de ploeg van Arie Lagendijk nog een periodetitel te verdienen. Cadeautjes worden dus sowieso niet verstrekt op Nieuw-Zui± Op eigen kracht zal Quick Boys zich langs RB moeten werken en dat zal in deze vorm uiterst moeilijk zijn. Indien het karwei toch is geklaard zal met span ning een telefoontje naar Spa kenburg worden gepleegd. Quick Boys heeft het geluk dat IJsselmeervogels de even eens voor een periodetitel vech tende plaatsgenoot Spaken burg als tegenstander treft. De pech voor de Katwijkers is dat Jaan de Graaf bij de verkeerde ploeg speelt. ROB ONDERWATER LEIDEN - Tonni Dirks verdedigt (Phoenix), Patrick Aris en Huub morgenavond in de Leidse Hout zijn nationale titel op de tien kilo meter. De atleet van De Keien is de te kloppen man in het hoofdnum mer van de jubileumwedstrijden van de Leidse atletiekvereniging De Bataven, die dit jaar 55 jaar be staat. Het lykt onwaarschijnlijk dat Dirks de titel op de langste officië le baanafstand cadeau zal krijgen. De titelverdediger en veldloop kampioen van Nederland uit Bra bant krijgt te maken met gerenom meerde baanatleten als Klaas Lok ROME (Rtr) - Michiel Schapers heeft gisteren de tweede ronde be reikt van het open toernooi om de Italiaanse tennistitels. De lange Rotterdammer won op de ope ningsdag in drie sets van de Carlos di Laura. De jonge Peruaan, ook al eens op de banen van het Melk- huisje in de weer geweest bij de open Nederlandse, won nog wel de eerste set van Schapers met 6-4, maar had daarna weinig meer in te brengen: 1-6, 4-6. Met Guy Forget vloog in de eer ste ronde al gelijk een geplaatste speler eruit. De Fransman, vijftien de op de plaatsingslijst, verloor verrassend van van de Sovjet-ten nisser Andrej Tsjesnokov: 4-6, 6-7. De Zweed Mats Wilander, die bij het met ongeveer 1,1 miljoen gul den gedoteerde evenement in Ro- favoriet is voor een plaats in de Pragt (V&LTC), maar ook met ki lometervreters als Kim Reijnierse en Marti ten Kate van Fortis. Toch is Dirks op dit moment zo goed in vorm dat hij op de Leidse kunst- stofbaan wellicht al meteen de kop neemt. Als dat gebeurt, zal het uniek zijn als iemand hem nog pas seert, want dat is hem op langere afstanden nog nooit overkomen. Normaal gesproken komen de streekgenoten Aart Stigter (AAV- *36), Jan Laan (Spartaan) en, als hij meedoet, Theo van der Veer (AV Holland) niet voor de eerste plaats in aanmerking, maar een ereplaats in dit sterke deelnemersveld zit er voor hen wel in. Bij de vrouwen lijken Irene Wentzel en Eefje van Wissen kans rijk. Behalve het Nederlands kam pioenschap op de tien kilometer worden er morgenavond in de Leidse Hout (aanvang 19.00 uur) estafettes, sprintwedstrijden (on der andere met Ahmed de Kom), een sterk bezette vierhonderd me ter en kogelstootwedstrijden ge houden. Ook Erik de Bruin (V&LTC), die in Leiden op hemel vaartsdag voor de derde keer de Gouden Spike won met dankzij een nieuw nationaal record kogel stoten, luistert het jubileumfestyn van De Bataven op. LEIDEN - Drie spelers van BS Leiden zijn gisteren door bonds- coach Vladimir Heger geselecteerd finale, had geen enkele moeite met voor het Nederlands basketbal de Amerikaan Jimmy Brown. Wi lander stond slechts vier games af. Zijn landgenoot Peter Lundgren kwam er tegen Henri Leconte niet aan te pas. De Fransman bewees met 6-4 en 6-1 dat hy voldoende is hersteld van een leverontsteking. ADVERTENTIE dat we het gekozen concept verder ongeveer de wereldkampioen i uitwerken". Dat is wel nodig, na de gedeelte- de vriendschappelijke wedstrijden In de tweede helft ging het be- lijke mislukking tegen de Schotten ter. Ze zijn ook erg goed in het Eindhoven. Michels, die als ka pitein van het bondsschip alleen nog een mannetje nodig heeft om Jong Orarye op de uitgestippelde koers te houden („en daarvoor heb ik een aantal suggesties") beaamde strafschopgebied. Daar staan wel een paar jongens die fysiek erg sterk zijn". Het maakt de bezetting van de posities in het hart van de defensie belangrijk, omdat Orarye dan wel VOOR ALLE LEIDSE JEUGD KOM MORGEN 14 MEI bij LVV DE SLEUTELS Demonstratietraining met: Altons Groenendijk, Martin Jol, René Stam, Ron de Roode, Marco v. Alphen. Aanvang: 14.30 uur 6-12 jaar 15.30 uur 12-18 jaar Aangeboden door Kooreman Meubelen team dat vrijdag in Antwerpen be gint aan het Europees kampioen schap voor B-landen. Nederland oefent vanavond in Uden en mor genavond in Tiel nog tegen Polen als laatste voorbereiding op het toernooi. De twaalf spelers die Heger heeft aangewezen zyn Emill Hagens, Hans Heijdeman en Toon van Helf teren (allen Leiden), Ronald Schilp, Marco de Waard en Peter van Noord (Den Helder), Raymond Bottse en Henk Pieterse (Den Bosch), Rudie Boers (Weert), Cock van de Lagemaat (Werkendam), René Ebeltjes (Greyhounds) en de net uit Amerika in Nederland te ruggekeerde 2,20m lange Rik Smits (Marist College). Als reser ves zijn aangewezen: Daan van Eg- mond (Leiden), Richard van Poel geest en Okke te Velde (Canadians) en Martin de Vries (Haaksbergen).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13