Mogelijk drie scholen in Haaswijk Israël eert oorlogsheld Leiderdorp Drie maanden cel geëist voor incest Oecumenische samenwerking in Oegstgeest lijkt gestrand Tolk in Auschwitz Informatie over hebben en krijgen van kinderen Erica Terpstra in Oegstgeest Koeien buiten; boer beboet Sociale werkplaats bestolen Leiderdorper bekent inbraken Den Deyl: tasjesrovers gepakt PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 7 MEI 1986 OEGSTGEEST - Wanneer de ver schillende overheden akkoord gaan, kunnen kinderen van de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk in de jaren negentig naar drie soorten onderwijs. Zowel openbaar, Rooms-katholiek als protestants-christelijk onderwijs hebben een claim gelegd op een school of een gedeelte van een ge bouw. Aanvankelijk wilden de protes tants-christenen en katholieken oecumenisch onderwijs op poten zetten, met een regeling voor gods dienstig onderwijs. Samen zouden ze, volgens protestants-christelij- ken, 48 procent van de Haaswij- kers bedienen, slechts drie procent minder dan het openbaar onder wijs. De stichting katholiek onder wijs deed in maart echter een apart verzoek. De 23,5 procent, oftewel 235 leerlingen, die katholiek onder wijs zou bezoeken, leek haar vol doende voor een katholieke school. De samenwerking werd overboord gezet. Tenminste, zo begreep men in protestants-christelijke hoek. Me vrouw E. van den Bosch-Damen van de Stichting Katholieke Scho len Oegstgeest heeft een andere le zing. Het zou volgens haar niet ver standig zijn een oecumenische school aan te vragen, omdat alle gelovigen met lege handen zou staan wanneer de toestemming uit blijft. Nu kunnen de bijzondere schoolbesturen altijd nog tot sa menwerking besluiten wanneer beide aanvragen zijn gehonoreerd. Hoe dan ook, de protestants- christelijken beraadden zich. Uit gaande van de huidige situatie zou *4,5 procent behoefte hebben aan protestants-christelijk onderwijs. En mensen van de pc-verenigingen Joris de Witte en Hofdijck besloten een stichting op te richten 'tot bevordering en instandhouding van protestants-christelijk onder wijs in Haaswijk'. Binnen de ge stelde termijn diende ook zij de aanvraag in. Strijd Op dit moment buigen de ver schillende medezeggenschapsra den zich over de aanvragen. Na de vakantie komen ze bij raad en B en W, die in agustus het scholenplan opstellen. Wanneer de provincie dit scholenplan goedkeurt, stelt Oegstgeest een huisvestingsnota op, dat vervolgens naar het minis terie moet. Wanneer zij geld opzij legt, kan worden gebouwd. Vol gens wethouder mevrouw T.L Blom zal dat op zijn vroegst in 1989, 1990 kunnen. Of de toestemming er daadwer kelijk komt is nog maar de vraag. Zodra de bouwkundige integraties van lagere en kleuterscholen ach ter de rug zijn, kan het ministerie wel eens aanvoeren dat er geen nieuwe basisscholen nodig zijn in Haaswijk. En wanneer slechts en kele lokalen nodig zijn, kan best gedacht worden over het stichten van dependances, in plaats van nieuwe scholen. Wethouder Blom: "Ik denk dat het een behoorlijke strijd zal wor den om het voor elkaar te krijgen. Als je naar het aantal leerlingen kijkt, kan het net wel". Het bureau Advisie berekende onlangs dat tot het jaar 2000 1000 kinderen tussen de 5 en 12 jaar in Haaswijk op groeien. Dat zijn er even veel als in het oude deel van het dorp, waar alle (acht) scholen staan. Onzeker is niet alleen hoe het na dat magische jaar gaat, maar ook hoeveel Haaswijkers hun kinderen daadwerkelijk naar een Haaswijk- se school sturen. Volgens R.W.J. Buys van de nieuwe protestants- christelijke stichting zullen vooral ouders van kleine kinderen blij zijn met een Haaswijkse school. De reacties van oudere kinderen kent hij niet. Hij kan zich aan de ene kant best voorstellen dat zij op hun eigen school willen blijven, ander zijds zouden sommige ouders heel wat tijd kunnen besparen wanneer hun kinderen dichtbij, in de eigen wijk, naar school gaan. Paar groepen Gezien al deze onzekerheden lijkt het de protestants-christelij- ken een schone zaak om te begin nen met twee groepen. Wanneer de katholieken en openbaren even be scheiden zouden beginnen, kan de eerste tijd worden volstaan met één gebouw, voorzien van gymzaal en sportveld. Periodiek kan er dan iets bij komen. Hoewel de drie af delingen gebruik maken van de zelfde voorzieningen, blijven ze apart. Volgens wethouder mevrow Blom "gaan de gedachten van B en W inderdaad uit naar een dergelij ke, flexibele, opzet". Op het punt waar de Haaswijklaan naar links buigt, zou aan de rechterkant ruim te zijn voor een school met een of twee verdiepingen. Het is nog niet aan de orde, stelt zij. Eerst moet duidelijk worden of er in Haaswijk een nieuwe openbare school kan komen dan wel een dependance van een bestaande school. Vervol gens kan dan over het aantal loka len worden gepraat. Is het allemaal niet wat omslach tig, zo'n gebouw met drie gebrui kers? De wethouder kan het niet helpen, voert zij aan. "Als gemeen te moetje zorgen datje voldoende openbare scholen hebt, over bij zonder onderwijs hebben wij niets Wethouder mevrouw T.L. Blom: "Erg jammer". te zeggen". En: "Bij een brede sa menwerkingsschool heeft niet mijn voorkeur. Dan krijg je een bij zonder soort bijzonder onderwijs". Dat de katholieken en protes- tants-christelijken niet op een lijn zitten, vindt ze "erg jammer: Het was prettiger geweest wanneer ze de handen in een hadden geslagen. Nu verdeel je ook de hele organisa ties". Buys onderschrijft dat het "aantrekkelijker en doelmatiger zou zijn wanneer rk en pc samen zouden werken als tegenwicht te gen het openbaar onderwijs. Maar ja, in de grondwet staat dat het ge ven van onderwijs vrij is". WOENSDAG Leiden Langegracht 65 - LVL organiseert i deo-marathon, 20-1 uur. SSR - schrijf- en voorlichtingsavond Amnesty International, 20 uur. De Burcht - Burgsteeg, 'Beeldtaal i de fotografie van de 19de eeuw tot he den' door drs. T.H.C. Visser, 20.30 u Stadsgehoorzaal - Sempre Crescendo, 20.15 uur. DONDERDAG Lelden Groenoordhallen manifestatie Binnen pret, 10-17.30 uur met optredens van Anita Meyer om 11.30 uur, Vanessa om 14 uur en Gerard Joling om 16 uur. Stevenshofpark - vliegdemonstraties Leidsche Luchtvaartclub, 12-18 uur. Leidse Hout - prestatieloop georgani- treden de formatie 'Cockpit', 211 Waaggebouw - tentoonstelling 'Oorlog en bezetting in Ned.Indiè, 1940-1946'. 14-17 uur. VRIJDAG Zoeterwoude Sportpark Haasbroek - voetbaltoernooi voor basischolen, 9-14 uur. Leiderdorp RCL - De Bloemerd, veteranentoernooi supportersvereniging, 10 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, kindermid dag buurtvereniging De Buitengewo nen. 14 uur. LEIDERDORP - Noëmi was een jonge, knappe Sloveense uit het vrouwenkamp van Auschwitz. Hans was een jonge Nederlander, door de Duitsers aangesteld als kamptolk. Ze leerden elkaar ken nen in de broeikas voor planten- kweek waar Noëmi te werk was ge steld. door Margot Klompmaker Na twee korte ontmoetingen ver loren zij elkaar uit het oog, maar niet uit het hart. Meer dan veertig jaar later stonden beiden, inmid dels met elkaar getrouwd en na veel omzwervingen neergestreken in Leiderdorp, op dezelfde plaats in Auschwitz waar ze elkaar voor het eerst zagen. De foto van deze historische ge beurtenis bewaart Hans Beekman (66) in een dikke map vol docu mentatie, kaartjes, foto's met be trekking tot de Tweede Wereldoor log en vooral datgene wat hy zelf heeft meegemaakt. De periode 1940-1945 is nooit uit het leven van het echtpaar Beekman verdwenen. "We delen ons leven in drieën in", vertelt de Leiderdorpse beroeps militair in ruste. "Voor, tijdens en na de oorlog". Yad Vashem Vandaag zal het echtpaar Beek man weer nadrukkelijk met de Tweede Wereldoorlog worden ge confronteerd, al is de aanleiding plezierig. Hans Beekman is een van de 150 Nederlanders die de Yad Vashem in ontvangst mag ne men. Een Israëlische onderschei ding voor mensen die zich tijdens de Tweede Wereldoorlog hebben ingezet voor hun joodse medebur gers. De vraag waarom Beekman een speciale joodse onderscheiding heeft gekregen levert een lang, gru welijk en ongelooflijk verhaal op, dat begint vlak na de capitulatie in 1940, na viif dagen oorlog. De capitulatie zat Beekman niet lekker. Met behulp van vrienden zette hij een illegale organisatie op die later uitgroeide tot de Oranje- wacht in Zeist. In december 1940 werd de top van de Oranjewacht opgepakt, waarbij ook Beckmans vader. Velen van hen zijn gefusil leerd. De vader van Beekman kwam in een kamp terecht en is daar overleden. "Vervolgens heb ik wat spiona gewerk verricht voor de Engelsen, zoals het in kaart brengen van de vliegbasis Soesterberg. Maar ei genlijk vond ik dat peuterwerk. Ik wilde naar het illegale verzet in Frankrijk, maar werd door de Duit sers aangehouden bij de Frans- Zwitserse grens. Dat betekende het einde van mijn plannen". Beekman kwam terecht in een kamp bij Compiègne, waar onder anderen de Franse communisten leiders gevangen zaten. Niet veel later werden de kampbewoners, onder wie Beekman, naar Ausch witz afgevoerd. In Nacht und Ne- bel. Bevoorrecht In Auschwitz ondervond Beek man aan den lijve hoe een simpel gegeven kan beslissen over leven en dood. "De Fransen van ons transport verstonden niets van de Duitse bevelen. Ik vertaalde dat een beetje en toen de Duitsers in de gaten kregen dat ik Frans en Duits sprak, werd ik meteen als tolk aangesteld. De kampleiding had tolken nodig bij de buitenland se transporten die binnenkwamen. Er moesten namelijk allerlei for mulieren ingevuld, want in admi nistratie en registratie waren de Duitsers heel precies. Zo heb ik al le grote jodentransporten meege maakt". Dankzij zijn bevoorrechte positie had Beekman de mogelijkheid het lot van enkele joodse vrienden te verzachten. "Je kon trappen en slaan van mensen voorkomen, door ze snel duidelijk te maken wat van hen werd verwacht. Of je WASSENAAR - Het hebben en krijgen van kinderen en alles wat daarmee te maken heeft. Over dat onderwerp houdt de vereniging 'Het Wassenaarse Kruiswerk' vol gende week maandag, 12 mei, een informatiemarkt. Plaats van han deling is het Gezondheidscentrum aan de Hofcampweg 65 in Wasse naar, tussen zeven uur en half tien 's avonds. Hulpverleners in de gezond heidszorg en andere betrokkenen zullen die avond aanwezig zijn om uitleg te geven en vragen te beant woorden. Verder zijn er kraampjes met boeken, foto's en foldermate riaal, er wordt een film van een be valling gedraaid en er is een verza meling kraamartikelen uit vroeger tijden te zien. Aan deze informatieve avond werken onder andere mee een apo theek, de bibliotheek, het consulta tiebureau, een diëtist, het gastou derproject, een gynaecoloog en een huisarts OEGSTGEEST - Erica Terpstra, Tweede Kamerlid voor de WD. komt komende vrijdag naar Oegst geest. In het Gemeentecentrum aan de Lijtweg praat zij op uitnodi ging van de plaatselijke VVD-afde- ling. Iedereen is daar vanaf kwart over acht van harte welkom. DEN HAAG/OEGSTGEEST - Zes maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk is gisteren voor de Haagse rechtbank geëist tegen een 50-jarige inwoner van Oegstgeest die heeft bekend on luchtige handelingen met zijn min derjarige dochter te hebben ge pleegd. Volgens het slachtoffer wa ren die begonnen toen zij acht jaar oud was. Zelf hield de Oegstgeeste- naar de rechtbank voor ermee be gonnen te zijn toen zijn dochter veertien jaar oud was. In elk geval hadden ze geduurd totdat het meisje achttien jaar oud was. De man voerde gisteren ter ver dediging aan een verschrikkelijke tijd te hebben gehad in de laatste jaren van zijn huwelijk met de moeder van zijn dochter. Hij was inmiddels ook van deze vrouw ge scheiden en heeft zijn nu 20-jarige dochter al enkele jaren niet meer gezien. De Oegstgeestenaar ont kende zijn dochter te hebben be- Hans Beekman: "Natuurlijk, je doe het er niet voor, maar als je het krijgt is het toch fijn. Deze onderscheiding VQbAr 1ir*Vl t krijg ik voor iets waarvoor ik mijn leven heb gewaagd' (foto Holvast» VcUkCl 111*111. W geluid mag bij Randstad Sport DEN HAAG/V OORSCHOTEN - De Voorschotense voetbalvereni ging Randstad Sport mag, wat de Raad van State betreft, de geluids- en lichtinstallatie op het sportcom plex aan de Weddeloop vaker gaan gebruiken dan de ene avond die tot nu toe was toegestaan. Randstad Sport was tegen die beperkende bepaling in de hinderwetvergun ning in beroep gegaan bij de Raad van State. Een beperkende bepa ling die de gemeente had gesteld omdat zij meent dat de lichtinstal latie hoe dan ook hinderlijk is voor de omgeving. En buren uit een aangrenzende woonwijk hadden bezwaar aangetekend tegen de hin derwetvergunning die de gemeen te Voorschoten had afgegeven voor de installatie. Zij vreesden overlast. Ten onrechte meent de Raad van State. Maar hij legt Randstad Sport wel enkele beperkingen op. Zo mag de lichtinstallatie maar twee avonden (van 18-22 uur) in de week worden gebruikt. Op zaterdag- en zondagavond mogen de lichten niet worden ontstoken. De geluidsinstallatie mag ook niet onbeperkt worden aangezet en mag bovendien niet meer geluid produceren dan 55 decibel. Rand stad Sport kreeg van de gemeente toestemming de geluidsinstallatie tussen 18 en 23 uur te mogen ge bruiken; de Raad van State vindt 22 uur laat genoeg. regelde wat extra eten. Of je verval ste papieren. Je was altijd bezig om elkaar te helpen of geholpen te worden. Dat liep in elkaar over. Mijn vrienden en ik bevonden ons in een betrekkelijk goede positie. We hadden natuurlijk niks in te brengen, maar vergeleken met de joden hadden we het redelijk "We organiseerden hulp voor joodse groepjes die we onder onze hoede hadden genomen. Ik had bijvoorbeeld een vriend die in de SS-slagerij werkte. Die schoof wel eens wat extra's af en dat gaf ik weer door. Ook kende ik iemand die bij het goederenmagazijn werk te. Ook heb ik enkele malen de pa pieren van joden vervalst, zodat ze niet langer als jood geregistreerd stonden. Eens, toen ik wat te op zichtig had geholpen, werd ik aan gesproken door de SS. Ik was te 'judenfreundlich' en moest op nrn tellen passen". "Zo achteraf gepraat, klinkt het allemaal heel eenvoudig. Maar als de Duitsers je snapten, wist je wat je te wachten stond: de doodstraf'. Praag In september '44 werd Beekman overgeplaatst naar kamp Gross- Rosen bij Breslau. Doordat het kamp onder vuur van de Russen kwam te liggen, besloot de Duitse leiding midden in de winter het kamp te evacueren. Een barre tocht door de sneeuw volgde. Wie niet mee kon werd ter plekke geë- Na een kort verblijf in een kamp bij Theresienstadt werd Beekman op transport gezet naar Mauthau sen. Onderweg passeerde de trein Praag, waar juist een internatio naal comité van het Rode Kruis aanwezig was. Om hun goede wil te tonen, besloten de Duitsers de zieken in Praag achter te laten. SS- artsen deelden daartoe speciale kaartjes uit. Beekman wist een van die kaartjes te bemachtigen en zo aan de Duitsers te ontsnappen, Praag in. Hij sloot zich aan bij de partizanen, hielp mee aan de be vrijding van de stad en keerde te rug naar Nederland. Handschoen Daar moest nog een zaak worden geregeld: tijdens zijn laatste ont moeting met de Sloveense Noëmi drie jaar daarvoor in Auschwitz had Beekman het meisje ten huwe lijk gevraagd. Ze had er om geglim lacht, maar toch haar adres in Joe- go-Slavië gegeven. Toen Noëmi na een omweg via Parijs in haar land terugwam, lagen er brieven van Hans Beekman op haar te wach ten. Het meisje kon niet langer weerstand bieden. Omdat zij op dat moment het land niet uit mocht, moest het paar per hand schoen trouwen. Pas na negen maanden huwelijk kon het tweetal elkaar voor het eerst sinds jaren weer in de armen sluiten. Was dat niet een grote gok: twee mensen uit verschillende culturen die elkaar nauwelijks kennen? "We hebben er toch wat van gemaakt. Al hebben we wekelijks nog wel eens ruzie",lacht Beekman. "En omdat we allebei Auschwitz heb ben meegemaakt, kunnen we veel van elkaar hebben". Na zijn terugkeer in Nederland sloot Beekman zich aan bij het KNIL. Daarna diende hij bij de Ko ninklijke Landmacht, tot hij in 1975 met pensioen ging. Van 1975 tot 1978 verbleef hij in Indonesië als bureauhoofd van de organisatie rond de Wet Uitkering Vervol gingsslachtoffers en verbleef ook eën jaar voor het Rode Kruis in Ma leisië. Sinds zijn terugkeer in Ne derland is Beekman actief in aller lei organisaties die zich bezig hou den met de Tweede Wereldoorlog en de nasleep daarvan. Aan al zijn* onderscheidingen - waaronder het Verzetsherden- kingskruis, Kruis van Verdienste, Orde en Vrede, Mobilisatie Oor- logskruis en een Tsjechische en Russische herinneringsmedaille - wordt vandaag de Israëlische Yad Vashem toegevoegd. De Leider dorper voelt zich gevleid door deze onderscheiding. "Natuurlijk, je doet het er niet voor, maar als je het krijgt, is het toch fijn. Deze on derscheiding krijg ik voor iets waarvoor ik mijn leven heb ge waagd. Zo'n onderscheiding zegt mij toch nog meer dan een lintje". Dauwtrappen Vroege vogels kunnen zich mor gen melden bij de Voorschotense Lindehoeve, gelegen aan het Van der Haarplein. Rond half zes in de ochtend vertrekt men 'dauwtrap- pend' richting Horsten. Na afloop van de tocht staat er een ontbijt klaar in het Voorschotense jonge rencentrum. 's Avonds kan men daar wederom komen: dan is er disco, rond half negen. Jazzclub De Jazzclub Voorschoten pre* senteerl komende zaterdag het laatste concert van dit seizoen. Dit keer is het kwartet van saxo fonist Ferdinand Povel er vanaf negen uur 's avonds te gast. Povel speelt onder meer bij de Skymas- ters en het Metropole Orkest. Hij wordt zaterdag begeleid door on der andere pianist Frans Eisen. Plaats van handeling is het Wa pen van Voorschoten aan de Voor straat. Fietsdag Warmond fungeert komende za terdag als startpunt voor de lan delijke fietsdag. Vertrekpunt is hotel-café De Zon aan de Dorps straat 114. Het vertreksein wordt om klokslag negen uur gegeven. De fietsroute is samengesteld in samenwerking met de VVV-kan- toren Noordwijk en Noordwijker- hout, waar ook de controleposten zijn. De fietsroute kost drie gul den en is in de voorverkoop ver krijgbaar bij het VVV-informatie- centrum. Dorpsstraat 106, en za terdag bij de start. Overigens gaat het niet om een wedstrijd: men moet er alleen voor zorgen voor vijf uur op het vertrekpunt terug te zijn. LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag I'm vrijdag lussen 18.00 - 19 30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19 30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag Vm vrijdag van 08.00- 16.00 uur. VOORSCHOTEN - Een boer wonende aan de Generaal Spoorlaan in Voorschoten is gisteravond bekeurd voor het buiten laten grazen van zijn 'melkvee. De Algemene Inspectiedienst voor Landbouw en Visserij heeft de al geproduceerde melk van de boer in beslag genomen. Volgens een woordvoerder van de politie zei de man dat hij echt niet anders kon en met zijn rug tegen de muur stond. De boer was zelf niet voor commentaar bereikbaar. LEIDERDORP - In de Sociale Werkplaats aan De bloemerd in Leider dorp is gisteravond of vannacht 125 gulden gestolen uit een kast. De daders zijn door het raam te forceren binnengekomen. De politie ver moedt dat de inbrekers bekenden zijn omdat het geld al een kleine week in de la lag. VOORSCHOTEN - Een 21-jarige inwoner uit Leiderdorp is gistermiddag gearresteerd in zijn woonplaats. De man bekende de afgelopen week drie inbraken in Voorschoten en twee in Leiden te hebben gepleegd. Door een signalement kon de politie de man aanhouden. SASSENHEIM/WASSENAAR - Op het kruispunt Den Deyl in Wasse naar zijn vanmorgen twee personen aangehouden op verdenking van tasjesroof. Twee anderen werden iets later aangehouden. Het viertal, af komstig uit Peru, beroofde eerder op de ochtend een echtpaar in motel Sassenheim, langs de rijksweg Amsterdam-Den Haag. In het geroofde tasje zaten rijdocumenten en een flink aantal cheques. De vier mannen, tussen de 25 en de 52 jaar oud, vluchtten na de beroving in een personenauto richting Wassenaar. De plaatselijke politie was hier inmiddels door collega's uit Sassenheim op de hoogte gesteld van het signalement van de daders en de kenmerken van de vluchtauto. dreigd om zijn zin te krijgen, zoals zij wel had verklaard. Tot daadwer kelijke geslachtsgemeenschap tus sen vader en dochter was het nooit gekomen. De man bracht naar vo ren nu erge spijt te hebben van zijn daden. Officier van justitie mevrouw mr. I. Klopper zei de verklaring van het meisje te geloven dat de ontuchtige handelingen op haar achtste jaar waren begonnen. Ze had haar vader daarbij verschillen de keren duidelijk gemaakt dat ze het niet wilde. Maar haar vader had haar voorgehouden dat het alle maal zo hoorde. Mr. Klopper zei verheugd te zijn over het feit dat dergelijke zaken tegenwoordig eer der aan het daglicht komen dan vroeger. Deze zaak was aan het rol len gekomen nadat het meisje een televisieprogramma over incest had gezien. De rechtbank doet 20 mei uit spraak. HEMELVAARTSDAG ARTSEN Leiden Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwynenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Grbeneveld, De Ruiter, B. Janssen: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, De Lange: M.Th. Bergmeyer. tel. 121701; spreek uur Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen. Smit, W-. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogélberg, Muijsenberg: J. v. Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Ryn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: F. Lahr, tel. 120347; spreekuur Zoeter- woudsesingel 11. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: Podzimek, tel. 897577. Leiderdorp O. du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100; spreekuur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres. Oegstgeest D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 45, tel. 01711- 10834. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar- APOTHEKEN De dienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, Lei den. tel. 120552. Apotheek van Breest Smallenburg. Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den. tel. 220513. Voor de praktijk van Duijn, Brandt. R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- WIJKVERPLEGING Leiden Kruisvereniging, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstele foon: 122222. Oegstgeest Kruisvereniging. Lijtweg 7, tel. 177444, spreekuur en uitleentijden op werkda gen van 13-14 uur. za van 12-13 uur. bui ten kantoortijden en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 071 122222.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2